کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نداشتن اسپانسر و راه حل ه‍ا
لطفا فقط گفتگوهای مربوط به استفاده از حساب بانکی یا سایر مدارک مالی مورد نیاز به دلیل نداشتن اسپانسر را در این تاپیک پیگیری کنید. ارسالهای غیر مرتبط پاک خواهند شد.
2010AS3xxx
سلام بر عزیزان
من با بررسی که در احوالات بچه های 2012 کردم و مطالعات خودم در سایت های اقتصادی متوجه شدم که خط فقر در امریکا 18500 دلاره و برای گواهی تمکن باید 125% اون یعنی حدودا 23000 دلار در حسابمون داشته باشیم. از اونجا که بانک ها گواهی تمکن رو به دلار دولتی (یعنی حدودا 1250 تومن) محاسبه میکنن کافیه حدود 29 میلیون تومن در حساب داشته باشیم تا با تبدیل قیمت دولتی دلار بشه همون 23000 دلار.

دوستان اگر نظری دارند بفرمایند.
2013ASxxx فقط خودم / آنکارا
مصاحبه: NOV 2012 فرم 9 سوالی
کلیرنس: ژانویه 2013 / 80 روز آزگار!
ورود: آپریل 2013 واشینگتن
سوشال 17 و گرین کارت 20 روز پس از رسیدن Cool
کار: آگوست 2013 نفت و گاز
Project Planner/Scheduler Engineer
هیوستون تگزاس
2013 یی ها تبریک، تاپیک های جدیدی ظهور کردند که نشون می ده داریم به اتفاقات بزرگ نزدیک می شیم.

در مورد اسپانسر می خواستم جمع بندی که برای کیس خودم در نظر دارم اعلام کنم

کیس من شامل یک نفر، مرد مجرد 27 ساله باتحصیلات لیسانس و تخصص نرم افزار کامپیوتر دارای سابقه کار قابل توجه هست.
به دلایل بسیار زیادی نه قادر به داشتن اسپانسر هستم و نه تمایلی به آن دارم.
ارزیابی هایی که داشتم به این منجر شد که برای نشان دادن توانایی مالی برای آماده کردن مدارک زیر برنامه ریزی کنم:

1. سند یک واحد آپارتمان کارمندی با مالکیت برنده کیس
2. گواهی تمکن مالی از بانک با مبلغ 36,541,100 تومان
3. زور بازو، ببخشید، زور انگشت
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
افشین جان به نظرت گواهی تمکن 36 میلیونی به تنهایی کافی نیست؟ سند واسه محکم کاریه؟ به این دلیل میپرسم که سند ، هزینه ترجمه و غیره داره. البته با فرض اینکه ارزش گذاری نخواد ؛ چون شنیدم اگه بخواد هزینه اش خیلی بالا میشه و کلا داستانش زیاده.
2013ASxxx فقط خودم / آنکارا
مصاحبه: NOV 2012 فرم 9 سوالی
کلیرنس: ژانویه 2013 / 80 روز آزگار!
ورود: آپریل 2013 واشینگتن
سوشال 17 و گرین کارت 20 روز پس از رسیدن Cool
کار: آگوست 2013 نفت و گاز
Project Planner/Scheduler Engineer
هیوستون تگزاس
(2012-08-04 ساعت 19:17)Ali DV-2013 نوشته:  افشین جان به نظرت گواهی تمکن 36 میلیونی به تنهایی کافی نیست؟ سند واسه محکم کاریه؟ به این دلیل میپرسم که سند ، هزینه ترجمه و غیره داره. البته با فرض اینکه ارزش گذاری نخواد ؛ چون شنیدم اگه بخواد هزینه اش خیلی بالا میشه و کلا داستانش زیاده.

راستش به نظر من کافیه و احتیاجی به چیز دیگه ای نیست.

عقیده شخصی من اینه که بهترین تمکن مالی اعتماد به نفسه و اینکه بتونی به افسر بقبولونی که توی کارت این قدر تخصص داری که بتونی از عهده خودت بربیایی. برای همین موقع پرکردن فرم ها برخلاف عقیده بعضی از دوستان من برام مهم بود که به جزییات سابقه کارم با دقت اشاره کنم. این دقیقا همون نکته ای هست باید توجه کرد چون بوده مواردی که آفیسر حتی با بردن مبالغ بالاتر حساب بانکی باز تلنگر زده و گفته اسپانسر!
البته برای افرادی که شرایطشون مثل شما و من (که فکر می کنم وضعیت نسبتا مشابهی داریم) نیست قطعا این نسخه ممکنه درمان گر نباشه.

در مورد سندهم چون موجود بود در نظر گرفتم مگرنه حتی یک ذره هم بهش فکر نمی کردم. قطعا ارزش گذاری نمی کنم و البته شاید با مدارک قبل از مصاحبه نفرستمش و همین طوری با خودم ببرم تا ببینم اونجا شرایط به چه شکلی هست ولی از الان ترجمش رو با بقیه مدارک آماده کردم چون برام مهم بود تاریخ ترجمش با بقیه مدارک یکی باشه

2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
سلام دوستان به نظر شما قرارداد رهن خونه ای که توش هستیم و حدود 20 میلیونه هم جزو اسناد تمکن مالی به حساب می آد و خوبه که ازش استفاده کنم.
شماره کیس : 2013AS2xxx - کنسولگری : ایروان- قبولی : 2 may -- تاریخ ارسال : 26 jun با mail -- تعداد : 3 نفر -- مصاحبه : W2DEC ایروان--> کلیر: 24 JAN
تشکر کنندگان: barmak ، Niushagh ، SEPIDEHHHH ، athenaa ، KIMIA2005 ، shani89
بچه ها لطفا بگین واسه 4 نفر چقدر باید پول داشته باشیم و آیا باید بانک صورتحساب رو به دلار تبدیل کنه یا خودمونم میتونیم انجامش بدیم
CN:2013as5## / کنسولگری آنکارا / تاریخ مصاحبه:5Nov / مدت زمان انتظار:85 روز(شغل دولتی و خدمت س پ ا ه بدون هیچ گونه سفر خارجی) / جمع هزینه ها: 13 میلیون تومان
تشکر کنندگان: barmak ، athenaa ، KIMIA2005
(2012-08-05 ساعت 01:35)farokhi21 نوشته:  سلام دوستان به نظر شما قرارداد رهن خونه ای که توش هستیم و حدود 20 میلیونه هم جزو اسناد تمکن مالی به حساب می آد و خوبه که ازش استفاده کنم.

به نظر من استفاده کنید و نشون بدید که این مبلغ رو دارید......البته بهتره تو حسابتون هم پول بگذارید.....
من همیشه گفتم و میگم: هرچی پر بار تر ...بهتره
(2012-08-05 ساعت 09:31)mea694 نوشته:  بچه ها لطفا بگین واسه 4 نفر چقدر باید پول داشته باشیم و آیا باید بانک صورتحساب رو به دلار تبدیل کنه یا خودمونم میتونیم انجامش بدیم

به ازای هر نفر شما باید پول در بانک داشته باشید.....حالا 4 نفر رو بهتره از دوستانی که تجربه دارند جواب بدند
بانک تمکن مالی رو به ریال میده....بهتره نامه بانکیتون به تاریخ مصاحبه خیلی نزدیک تر باشه
معمولا نامه بانک به انگلیسی هست.....احتیاج نیست به دلار باشه
چون افیسر خودش دقیقا میدونه که نرخ دلار و ریال چقدره
حتی از ما هم دقیق تر هستند
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
سلام به همه دوستان... چند سوال دارم و اگه در پستهای دیگه تکرارشده ببخشید ( چون جواب واضحی پیدا نکردم ):
1- از بانک دقیقا" چه چیزایی باید گرفت ؟ گواهی موجودی با گواهی تمکن مالی چه فرقی داره ؟ برای دریافت گواهی تمکن مالی چیکاربایدکرد ؟
2- سندملکی بایدارزش گذاری بشه یاخیر؟ اگر بله از چه طریقی ؟
3-برای یک نفر برنده بعلاوه همسرش چجوری می شه تلفیقی از پول و سند ملکی ارائه کرد ( مثلا" یه سند به ارزش حدود 40 میلیون بعلاوه 20 میلیون نقدی در بانک کفایت می کنه ؟).
ممنون از پاسخهای واضحتون.
هرینه های اولیه(پست و دارالترجمه): 000 500 2 ریال.
هزینه دکتر (دونفر) 460 دلار.
پرواز ماهان،هتل گولد.
[font=Times New Roman](امیدوار باشین).:[/font]shy:
تشکر کنندگان: SEPIDEHHHH ، athenaa ، KIMIA2005 ، shani89 ، FMANIS
بچه ها با این وضع دلار اوضاعمون خیلی خراب میشه.دقیقا ثروت هرفرد وقتی به دلار بشه نصفه شده. یه راه حلی بدین واسش یا حداقل برین باهاشون مذاکره کنیم.آخه نمیشه که قبلا با 10 میلیون 8000 دلار میگرفتیم حالا کمتر از 5000 دلار !!!!!
CN:2013as5## / کنسولگری آنکارا / تاریخ مصاحبه:5Nov / مدت زمان انتظار:85 روز(شغل دولتی و خدمت س پ ا ه بدون هیچ گونه سفر خارجی) / جمع هزینه ها: 13 میلیون تومان
تشکر کنندگان: mitr.p ، barmak ، Niushagh ، athenaa ، KIMIA2005 ، shani89 ، FMANIS
(2012-08-05 ساعت 13:00)AMIR2852 نوشته:  سلام به همه دوستان... چند سوال دارم و اگه در پستهای دیگه تکرارشده ببخشید ( چون جواب واضحی پیدا نکردم ):
1- از بانک دقیقا" چه چیزایی باید گرفت ؟ گواهی موجودی با گواهی تمکن مالی چه فرقی داره ؟ برای دریافت گواهی تمکن مالی چیکاربایدکرد ؟
2- سندملکی بایدارزش گذاری بشه یاخیر؟ اگر بله از چه طریقی ؟
3-برای یک نفر برنده بعلاوه همسرش چجوری می شه تلفیقی از پول و سند ملکی ارائه کرد ( مثلا" یه سند به ارزش حدود 40 میلیون بعلاوه 20 میلیون نقدی در بانک کفایت می کنه ؟).
ممنون از پاسخهای واضحتون.

1- از بانک فقط باید درخواست موجودی بگیرید . بگید که برای سفارت می خواهید . اونا خودشون به انگیلیسی میدند که توش مشخص شده که تاریخ افتتاح حسابتون کی بوده و در تاریخی که اونا موجودی حساب رو دادند ، شما مبلغ ....ریال موجودی داشتید
این موجودی حساب شما برای سفارت نمایانگر این هست که شما تمکن مالی دارید و در امریکا ی پولی دارید با خودتون بیارید و سربار دولت و غیره نمیشید....Wink بههمین راحتی
2- ما که ارزش گزاری نکردیم.اگه میخوای باید بری وکلای دادگستری(دادگستری) .پول بدی تا یک کارشناس بفرستند و ملک رو ارزش بگزاره
3- موجودی حساب بانکی رو میگیری....سند خونه ات رو هممیدی ترجمه
همه این ها رو یک کپی بگیر(اصل و ترجمه) 15 روز قبل مصاحبه بفرست سفارت......روز مصاحبه هم اصل همگی همراهت باشه
چرااینقدر خودت رو گیج کردی؟؟
هرچی منقول و غیر منقول داری ترجمه کن و ارائیه بده همین
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
دوستان وکالت بلاعزل هم برای سفارت قابل قبوله؟
کیس:2013AS3xxx ، مصاحبه:ایروان ، یکضربWink , سفرنامه ارمنستان
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، shani89
(2012-08-05 ساعت 16:00)mk_2002ir نوشته:  دوستان وکالت بلاعزل هم برای سفارت قابل قبوله؟

اگر منظور شما وکالت بلاعزل جهت فروش ملک و انتقال سند هستش، بله. پیشینیان بردند و آفیسر هم گرفته و ایرادی هم عنوان نکرده.
(2012-08-04 ساعت 19:34)afs نوشته:  
(2012-08-04 ساعت 19:17)Ali DV-2013 نوشته:  افشین جان به نظرت گواهی تمکن 36 میلیونی به تنهایی کافی نیست؟ سند واسه محکم کاریه؟ به این دلیل میپرسم که سند ، هزینه ترجمه و غیره داره. البته با فرض اینکه ارزش گذاری نخواد ؛ چون شنیدم اگه بخواد هزینه اش خیلی بالا میشه و کلا داستانش زیاده.

راستش به نظر من کافیه و احتیاجی به چیز دیگه ای نیست.

عقیده شخصی من اینه که بهترین تمکن مالی اعتماد به نفسه و اینکه بتونی به افسر بقبولونی که توی کارت این قدر تخصص داری که بتونی از عهده خودت بربیایی. برای همین موقع پرکردن فرم ها برخلاف عقیده بعضی از دوستان من برام مهم بود که به جزییات سابقه کارم با دقت اشاره کنم. این دقیقا همون نکته ای هست باید توجه کرد چون بوده مواردی که آفیسر حتی با بردن مبالغ بالاتر حساب بانکی باز تلنگر زده و گفته اسپانسر!
البته برای افرادی که شرایطشون مثل شما و من (که فکر می کنم وضعیت نسبتا مشابهی داریم) نیست قطعا این نسخه ممکنه درمان گر نباشه.

در مورد سندهم چون موجود بود در نظر گرفتم مگرنه حتی یک ذره هم بهش فکر نمی کردم. قطعا ارزش گذاری نمی کنم و البته شاید با مدارک قبل از مصاحبه نفرستمش و همین طوری با خودم ببرم تا ببینم اونجا شرایط به چه شکلی هست ولی از الان ترجمش رو با بقیه مدارک آماده کردم چون برام مهم بود تاریخ ترجمش با بقیه مدارک یکی باشه

باسلام
آقا من اسپانسر دارم و نه پول زیاد در حساب وای میتونم یه ملک و 3 دونگ از یه خونه رو به اسم کنم آیا امیدی است برای برده شدن یا نه؟در ضمن من تا این اواخر داشتم درست میخوندم و هیچ سابقه کاری رو تو فرم ثبت نکردم؟
****13AS/مصاحبهANK/نتیجه:صورتی/مقصدNY/کلیر در 208 روز
تشکر کنندگان: barmak ، HAZARA ، Ehsan1358 ، KIMIA2005 ، shani89
(2012-08-05 ساعت 16:26)alirezass نوشته:  باسلام
آقا من اسپانسر دارم و نه پول زیاد در حساب وای میتونم یه ملک و 3 دونگ از یه خونه رو به اسم کنم آیا امیدی است برای برده شدن یا نه؟در ضمن من تا این اواخر داشتم درست میخوندم و هیچ سابقه کاری رو تو فرم ثبت نکردم؟

تمام توضیحات برای سند، حساب و کار درجایی اهمیت پیدا می کنه که شما اسپانسر نداشته باشید
اگر اسپانسر دارید جای نگرانی نیست. هرچند بد نیست نیم نگاهی هم به یک گواهی حساب بانکی داشته باشید. قرار نیست تمام پول مال خودتون باشه.
فقط کافیه چند روز مبلغ به حسابتون بیاد تا بتونید گواهی از بانک بگیرید و بعد پول رو اگر قرض کردید یا مال کسی هست برمی گردونید

در ضمن کار از امید و این ها گذشته شما به قول هم وطن های آفیسری که داریم ازش حرف می زنیم Already برنده شدید و جای هیچ نگرانی نیست.

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان