کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتخاب نام مهاجران
(2013-01-06 ساعت 21:19)User نوشته:  
(2013-01-06 ساعت 05:22)M.Haghighi نوشته:  با سلام خانوم من چهار ماه دیگه فارغ میشه منظور من نام اول بود....

حقیقی جان، تبریک می گم، امیدوارم که قدم نورسیده با خوشی و خوش شانسی همراه باشه و بچه سالم و سرحال و کلی هم خوش شانس باشه!
یکی از دوستان من میگفت که یک مادربزرگی دارند توی فامیل، هر وقت می خوان نامی برای نوزاد انتخاب کنند می روند پیش اون و میگن نظرتون در باره فلان اسم چیه، اون هم یک کمی با اون نام بازی م یکرد و آخر سر یک چیزی از توش در می آورد که ممکن بود ناخوشایند باشه! مثلا تبدیل اسم نیلوفر به لولوپر و آخرش هم به لولوجان! و از این کارا!
حالا شما هم یک پیرزنی چیزی گیر بیارید در محل کار، در همسایه، خلاصه از یک جایی، هر اسمی که می خواین انتخاب کنید رو بهش بگید که تلفظ کنه و بعد بگه نزدیگترین کلمه مترادفش در انگلیسی معنیش چی میشه و ممکنه بچه ها در مدرسه چجوری تغییرش بدن!
مثلا من اسم "درسا" رو پیشنهاد داده بودم، اما توی انگلیسی نزدیک هست به کلمه Dorsal که تیغه پشتی دلفین ها رو م یگن. و شانس زیادی وجود داره که بچه ها اینجوری صداش بزنن.

....

درسته. بد بودن و این دست انداختن اسم مهمه و شاید واسه بچه بد تموم میشه.
یه سایت هست سر زدن بهش بی لطف نیست
http://babynamesworld.parentsconnect.com
در مورد بالا نیز توش نوشته
... .
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، M.Haghighi ، parsush ، taherifar ، maryam.azad
چه باحاله اینجا!
ما یه فامیل داریم 3 ساله ازدواج کردن... از همون اول نامزدیشون دنبال اسم بچه بودن ! هنوزم بچه دار نشدن ! الانم امریکا هستند.

یه مدت تصمیم گرفته بودن اسم اول بچه رو بذار یاسمین که خارجی ها بگن jasmin !
یه مدت میگفتن بذارن رکسانا....چون هم بین المللی هست هم ایرانی (دختر سوم داریوش )
میشه الیسا هم گذاشت اما الیسا ایرانی نیست ! عربیه.مادر یکی از پیامبر ها بوده.اما تقریبا یه اسم بین المللی شده.
لیلی (lili) هم بد نیست اما خب معنی نداره Big Grin اما هم امریکایی ها استفاده میکنن هم مخفف لیلا میشه !

اما کلا وقتی اسم میذارن باید به مخففشم نگاه کنن.چون امریکایی ها بیشتر اسم دوم رو به صورت مخفف صدا میکنن.مثل ایرانی ها به پریسا میگن پری!باید دقت کنن مخففش معنی بدی نده Smile
تونل ها نشان می دهند در دل سنگ ها هم میتوان راه ساخت.....

"اینجآ بجز دوری تــو چیزی به مــن نزدیک نیست"
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، soheilbadami ، pari pariaaa ، taherifar ، maryam.azad
(2013-01-06 ساعت 21:53)sohi نوشته:  لیلی (lili) هم بد نیست اما خب معنی نداره Big Grin اما هم آمریکایی ها استفاده میکنن هم مخفف لیلا میشه !

اسم قشنگیه.در ضمن خیلی هم معنی داره. اسم یک گونه از گلهاست که بسیار هم متنوع و رنگ و وارنگ وجود داره. همون lilium که lili یا lily هم گفته میشه.

کلا تو انتخاب اسم باید خیلی دقت کرد. خیلی آمریکایی ها واقعا تو تلفظ اسم مشکل دارن. مثلا اسم خودم رو به جای اونکه بعد از حرف اول ، A رو با فتحه بخونن، خیلی ها با آ می خونن ! حالا فرقی نمی کنه یک ماه هم بگذره و هر روز درستش رو بهشون بگی، باز گیر می کنن (:-)
پاسخ
تشکر کنندگان: m9780 ، Danoosh ، soheilbadami ، taherifar ، maryam.azad
اما اون اسم liliac یا همون lilium که خودتون گفتین هستش !
تونل ها نشان می دهند در دل سنگ ها هم میتوان راه ساخت.....

"اینجآ بجز دوری تــو چیزی به مــن نزدیک نیست"
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، maryam.azad
(2013-01-07 ساعت 00:18)sohi نوشته:  اما اون اسم liliac یا همون lilium که خودتون گفتین هستش !

اسم لیلیا lilia اینجا زیاده. برگرفته از همون اسم گل هست. در واقع جمع lilium به لاتین، lilia میشه. lilia رو lili یا liliyهم صدا می زنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: soheilbadami ، mohsenmb ، taherifar
با سلام دوستان نظر تون در مورد اسم اول پارسا و اسم وسط جان چطوره...... پارسا جان ......
کیس نامبر: ***2012AS00012
تاریخ مصاحبه:20 ژانویه
تاریخ دریافت ویزا:22Feb
تاریخ ورود به آمریکا:june 21 2012Wink
تاریخ گرفتن گرین کارت:July 26 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: soheilbadami ، taherifar ، maryam.azad
(2013-01-07 ساعت 12:35)M.Haghighi نوشته:  با سلام دوستان نظر تون در مورد اسم اول پارسا و اسم وسط جان چطوره...... پارسا جان ......

سلام خوبه. ترفند جالبیه . اما روش تحقیق کن ببین اونجا چه برداشتی دارن !
ما که اینجا دور از آتشیم! . نظر درستی نمیدیم . از کسایی که دست بر آتشند بپرس ببین چی میگن!
... .
پاسخ
تشکر کنندگان: M.Haghighi ، taherifar
آناهیتا به فارسی
و آنا آمریکایی بگیم
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
(2013-01-07 ساعت 12:35)M.Haghighi نوشته:  با سلام دوستان نظر تون در مورد اسم اول پارسا و اسم وسط جان چطوره...... پارسا جان ......
ویلیام و پیتر توی اسلنگ معنی خوبی نداره گرچه زیاده اما راجع جان چیزی نشنیدم . بر وزن جان میتونین شاون بگذارید که کمتر و خاصتر هست
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: M.Haghighi ، taherifar
آره اسم دختر جرات دارید بذارید عسل که به امریکن خونده میشه با حروف اول اس یا همون ass یا همون ک.... و امثال این مدل اسم ها یا مثلا اسم پسر کیوان-ملت قه قهه میزنند تو دلشون وقتی تو رو key-one صدا کنند!
یک لحظه فقط فکر کنید موقع صدا کردن عسل خانوم تو مدرسه چقدر تحقیر میشه با این اسم هایی که پدر مادر های با عقل و آینده نگر ایرانی روی بچه هاشون میذارند
پاسخ
تشکر کنندگان: maka2 ، taherifar
پوپک خیلی مشکل داره تو آمریکا

میدهم من مالیات به اوباما   -----   با لبی خندان، نه با افسوس و آه
مالیات بر درآمد، مالیات مستقیم  ----  تا دهد پاسپورت آبی او به ما

پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
(2012-12-13 ساعت 03:12)User نوشته:  
(2012-12-13 ساعت 02:57)ASALI نوشته:  
(2012-12-13 ساعت 02:55)User نوشته:  يك زوج مهاجر در حال بچه دار شدن هستند و به زودي تولد
اینجا رو چک کنین Big Grin

سرگرمی و کلی تفریح هستش، ما که هروقت با دوستامون دور هم جمع میشیم، همین سرگرمی رو داریم.
یک نکته کوچولو،
لینک به بیرون از مهاجرسرا به نوعی تبلیغ برای یک وبسایت دیگر محسوب شده، و بنا به تفسیری مقررات انجمن رو نقض می کنه. اگر تونستید خودتون ویرایشش کنید و فقط نام هایی رو که خودتون انتخاب کرده اید، در اینجا ارسال کنید.

اینجوری گلچینی از نام ها رو با اون شرایط بالا اینجا خواهیم داشت!
مرسی

من اسم "اِما" رو پیشنهاد میکنم.
Emma"
پاسخ
تشکر کنندگان: babak12 ، taherifar
می گم منم بازی!
برای اسم پسر پیشنهادم " آریا " و برای دختر " نیلا " ...
Catagory :F2B
Priority Date : 26APR2012
Case No : Yrv2013......

پس کی روزای خوب میاد؟ اصلا میاد عایا؟!!!Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: babak12 ، taherifar ، battosai ، rbrb-2015
(2012-12-13 ساعت 02:55)User نوشته:  يك زوج مهاجر در حال بچه دار شدن هستند و به زودي تولد اولين فرزند خودشون رو كه يك دختر هست جشن خواهند گرفت، اين دوستان ما هنوز نتونستن نامي براي فرزندشون انتخاب كنند. با خودم فكر كردم شايد دوستان اينجا بتونن كمك كنند  به اين زوج در انتخاب نامي با شرايط زير:

نام فارسي و ايراني باشد.
با معني باشد.
در انگليسي همانطور كه خوانده مي شود هم نوشته شود، مثل سارا!
ترجيحا حروف خ، ض، ظ، ط، ث، ق، ح، و غ را نداشته باشد!
تا حد امكان كوتاه باشد، گردآفريد و سيميندخت و ... نباشد!

به اين دوستان ما كمك كنيد.

لطفا در ارسال هاي خود فقط يك يا نهايتا كمتر از سه تا نام رو پيشنهاد بديد و معني و املاي احتمالي انگليسي اؤن رو هم بنويسيد.
مرسي

به نظرم تا یه اسم خوب براش پیدا کنن ، میتونن اسمش رو بزارن new folder ? ) شوخی (
2015 HAS NOT BEEN SELECTED
2016 HAS NOT BEEN SELECTED
2017 HAS NOT BEEN SELECTED
2018 کی مرده کی زنده ؟
دست به هرجای جهان که کشیدیم سر بود و بالا رفتن مشکلCool
پاسخ
تشکر کنندگان: Tero.guy

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان