کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتخاب نام مهاجران
يك زوج مهاجر در حال بچه دار شدن هستند و به زودي تولد اولين فرزند خودشون رو كه يك دختر هست جشن خواهند گرفت، اين دوستان ما هنوز نتونستن نامي براي فرزندشون انتخاب كنند. با خودم فكر كردم شايد دوستان اينجا بتونن كمك كنند به اين زوج در انتخاب نامي با شرايط زير:

نام فارسي و ايراني باشد.
با معني باشد.
در انگليسي همانطور كه خوانده مي شود هم نوشته شود، مثل سارا!
ترجيحا حروف خ، ض، ظ، ط، ث، ق، ح، و غ را نداشته باشد!
تا حد امكان كوتاه باشد، گردآفريد و سيميندخت و ... نباشد!

به اين دوستان ما كمك كنيد.

لطفا در ارسال هاي خود فقط يك يا نهايتا كمتر از سه تا نام رو پيشنهاد بديد و معني و املاي احتمالي انگليسي اؤن رو هم بنويسيد.
مرسي
پاسخ
(2012-12-13 ساعت 02:55)User نوشته:  يك زوج مهاجر در حال بچه دار شدن هستند و به زودي تولد اولين فرزند خودشون رو كه يك دختر هست جشن خواهند گرفت، اين دوستان ما هنوز نتونستن نامي براي فرزندشون انتخاب كنند. با خودم فكر كردم شايد دوستان اينجا بتونن كمك كنند ي

چه جالب ... حسابی سرگرم میشیم Big GrinBig GrinBig Grin
اخذ ویزا : 14 مارچ 2013 - سفارت : آنکارا - مقصدفعلی : هیوستون ( تگزاس) - مقصد نهایی : سیاتل
این نیز بگذرد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: User ، mohajer13 ، rouzbehdarvishi ، HAZARA ، roeentan ، الهه سابق ، storagemeter ، Tomas ، parsush ، goliii
(2012-12-13 ساعت 02:57)ASALI نوشته:  
(2012-12-13 ساعت 02:55)User نوشته:  يك زوج مهاجر در حال بچه دار شدن هستند و به زودي تولد
اینجا رو چک کنین Big Grin

سرگرمی و کلی تفریح هستش، ما که هروقت با دوستامون دور هم جمع میشیم، همین سرگرمی رو داریم.
یک نکته کوچولو،
لینک به بیرون از مهاجرسرا به نوعی تبلیغ برای یک وبسایت دیگر محسوب شده، و بنا به تفسیری مقررات انجمن رو نقض می کنه. اگر تونستید خودتون ویرایشش کنید و فقط نام هایی رو که خودتون انتخاب کرده اید، در اینجا ارسال کنید.

اینجوری گلچینی از نام ها رو با اون شرایط بالا اینجا خواهیم داشت!
مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، ASALI ، rouzbehdarvishi ، HAZARA ، roeentan ، الهه سابق ، Tomas ، parsush ، goliii
آوا !
معنی فارسی که مشخصه در انگلیسی هم همون حوا یا مادر بشریت هست.
کلا بهشون توصیه کنین که اشتباه ما رو نکنن و اگه اسم فارسی میگذارن که در انگلیسی هیچ معنی نداره حتما اسم وسط انگلیسی براش انتخاب کنن البته اگر در امریکا شناسنامه میگیرن. اگر توی بیمارستان انجام ندن برای اضافه کردن اسم باید دادگاه برن و 300 دلار هم بدن !
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
ملینا و ملیسا جزء اسامی مشترک در عموم زبان ها هستند مثل سارا و آیدا و... که به همون شکلی که خوانده میشن نوشته هم میشن.
ملینا به سپاسگزار و مهربان معنی شده است.
ملیسا هم به معنی مرهم
البته این اسامی چون در زبانهای مختلف استفاده میشن، در نتیجه عموما ریشه واقعیشون مشخص نیست و به چندتا کشور نسبت داده میشه. ملینا هم گفته میشود که ریشه پهلوی دارد و هم به فرانسوی هم نسبت داده میشود. همچنانکه ملیسا هم به غیر از معنای فارسی آن به آن ریشه یونانی هم نسبت داده میشود.

الین Elin هم باز جزء اسامی مشترک هست که در فارسی و ترکی و ... گذاشته میشه. یادمه یه کتابی از سلینجر می خوندم که در یکی از قسمتهاش قهرمان داستانش یه دختر آمریکایی بود به نام الین
2013AS15xx (یک نفر)/مصاحبه:آخر نوامبر،ایروان/کلیرنس: 21 روزه/دالاس، سفرنامه

پاسخ
حنا Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin
انگلیسی اش هم میشه هانا. خوبه دیگه؟ من یخ روزی دختر داربشم همین اسم را براش میزارم. منتها چون همیشه کارهام برعکسه، برم ایران میگم صداش کنند هانا. اینجا میگم حنا Wink
2012AS58XXX
آنکارا
مصاحبه:June 13 - برگه آبی
کلیرنس:Sep. 25
ورود به امریکا: 15 نوامبر. ویرجینیا
سوشیال: 8 روز بعد- ویرجینیا
گرین کارت:12 روز بعد ایندیانا !
پاسخ
تشکر کنندگان: User ، rouzbehdarvishi ، roeentan ، الهه سابق ، kasrafo ، Tomas ، parsush ، maryam.azad ، rbrb-2015
(2012-12-13 ساعت 12:46)soheilbadami نوشته:  آوا !
کلا بهشون توصیه کنین که اشتباه ما رو نکنن و اگه اسم فارسی میگذارن که در انگلیسی هیچ معنی نداره حتما اسم وسط انگلیسی براش انتخاب کنن البته اگر در آمریکا شناسنامه میگیرن. اگر توی بیمارستان انجام ندن برای اضافه کردن اسم باید دادگاه برن و 300 دلار هم بدن !

سهيل جان، انتخاب نام وسط اجباريه يا انتخابي؟ خوبيِ داشتن اسم وسط چيه دقيقا؟ ميشه يك نفر رو اينجا به اسم وسط صدا بزنند؟
پاسخ
تشکر کنندگان: amiry ، HAZARA ، roeentan ، الهه سابق ، kasrafo ، Tomas ، maryam.azad
NORA یک اسم اساطیری ایرانی میباشد.معبد nora در ادربایجان غربی خرابه هایش موجود است.در ضمن در غرب نیز استفاده می گردد. بی نهایت خوش آوا و وزین بودن از امتیاز های دیگر این نام است.
پاسخ
مطلب خوبی هست, مقاله ای را میخواندم که در مورد روانشناسی بود و گفته بود که دیده شده دانش آموزان خارجی در آمریکا از داشتن نام غیر انگلیسی خجالت میکشند البته استثنا هم وجود دارد.

البته نامهایی دو گانه هم هست:
دانیال - الکساندر (اسکندر) - دیوید (داوود) - جءسوس (مسیح)- آناهیتا - آبراهام (ابراهیم)
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، kasrafo ، Tomas ، pari pariaaa ، maryam.azad ، copol
(2012-12-13 ساعت 19:02)User نوشته:  سهيل جان، انتخاب نام وسط اجباريه يا انتخابي؟ خوبيِ داشتن اسم وسط چيه دقيقا؟ ميشه يك نفر رو اينجا به اسم وسط صدا بزنند؟

من سهیل جان نیستم Wink ولی غیر مستقیم تجربه اش رو روی بچه های فامیل خیلی نزدیک ! دارم که اینجا دنیا اومدن. یکی اسم وسط نداره و اسمش کاملا فارسی است. اینجا هم به راحتی تلفظ میشه. اون یکی رو چون پدرش یک اسم آمریکایی دوست داشت و مادرش ایرانی، در نتیجه براش یک اسم ایرانی دو سیلابی گذاشتن که در آمریکایی هم دارن همون رو + یک اسم کاملا آمریکایی به عنوان middle name. البته هر دو اسم به هم می خوره و در اصطلاح هم قافیه هستند.

اسم وسط رو معمولا در موارد رسمی و اداری فقط به عنوان middle name و نه بیشتر، می شناسن. به این معنی که اگر امکانش باشه گاهی مثلا روی کارت شناسایی محل کار یا مواردی دیگر، غیر از اوراق هویتی ، نام وسط رو نمی نویسن. اما به جز این موارد هر کسی ممکنه بنا به خواست خودش به اسم اول یا وسط صدا بشه. سلیقه خود فرد هست.
پاسخ
(2012-12-14 ساعت 06:58)hasti_banoo نوشته:  
(2012-12-13 ساعت 19:02)User نوشته:  

یک اسم ایرانی دو سیلابی گذاشتن که در آمریکایی هم دارن همون رو + یک اسم کاملا آمریکایی به عنوان middle name. البته هر دو اسم به هم می خوره و در اصطلاح هم قافیه هستند.
CoolCool جالب شد. پیدا کنید آن اسم را ؟؟؟
Big Grin
2012AS58XXX
آنکارا
مصاحبه:June 13 - برگه آبی
کلیرنس:Sep. 25
ورود به امریکا: 15 نوامبر. ویرجینیا
سوشیال: 8 روز بعد- ویرجینیا
گرین کارت:12 روز بعد ایندیانا !
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti_banoo ، الهه سابق ، Ali Sepehr ، soheilbadami ، kasrafo ، Tomas ، maryam.azad
ساناز: به معنی کمیاب، آنا (مخفف آناهیتا و آناهید به معنی الهه آب و درضمن آمریکاییا هم میذارن) هم ایرانین هم تلفظشون واسه آمریکاییا راحته
من داشتم فکر میکردم تلفظ الهه واسه آمریکاییا سخته. اگه رفتم آمریکا و دیدم اسممو بد تلفظ میکنن بهشون میگم منو الا صدا بزنن. هم مخفف اسممه و هم یه اسم آمریکاییه و باهاش آشنایی دارن

پارمیس هم خیلی قشنگه. اسم همسر بردیا بوده
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: User ، kasrafo ، Tomas ، Shezem ، ali234 ، pari pariaaa ، maryam.azad ، copol
روژین: مانند روز، ساینا : خاندانی از موبدان زردشتی، هم خوبه و اسامی بسیار اصیلی هستن
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: User ، Tomas ، Shezem ، maryam.azad ، copol
(2012-12-13 ساعت 19:02)User نوشته:  
(2012-12-13 ساعت 12:46)soheilbadami نوشته:  آوا !
کلا بهشون توصیه کنین که اشتباه ما رو نکنن و اگه اسم فارسی میگذارن که در انگلیسی هیچ معنی نداره حتما اسم وسط انگلیسی براش انتخاب کنن البته اگر در آمریکا شناسنامه میگیرن. اگر توی بیمارستان انجام ندن برای اضافه کردن اسم باید دادگاه برن و 300 دلار هم بدن !

سهيل جان، انتخاب نام وسط اجباريه يا انتخابي؟ خوبيِ داشتن اسم وسط چيه دقيقا؟ ميشه يك نفر رو اينجا به اسم وسط صدا بزنند؟
نه قربان اجباری در کار نیست ولی خوبیش این هست که بچه وقتی وارد جامعه میشه دوست داره که همرنگ اونها باشه و بسیار بهتره که اسم وسطش انگلیسی باشه چون میتونه همون رو بکار ببره و 1 بار که گفت که من اسمم این هست دیگه همه قبول میکنن حتی توی مدرسه.مثلا پسر من یک اسم سخت صد در صد ایرانی داره (که از از 3 سیلاب کمتر و از 2 سیراب بیشتره Big Grin یاد پست بالا کردم- این قسمت شوخی بود) که خودش یک چیزی مشابهش ساخته و تو مدرسه همه همون صداش میکنن و حتی معلمها هم که به من ایمیل میدن یا تماس میگیرن همون اسم مسخره رو بکار میبرن ! به هر حال اگه بچه قراراه اینجا بزرگ بشه دیگه چاره ای نیست باید همرنگ بشه از نظر من.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، User ، maryam.azad ، copol
(2012-12-14 ساعت 01:29)saher نوشته:  البته نامهایی دو گانه هم هست:
دانیال - الکساندر (اسکندر) - دیوید (داوود) - جءسوس (مسیح)- آبراهام (ابراهیم)

اینا که اسم دختر نیستن که! Big Grin

به نظر من مناسب ترین اسم برای این خانوم کوچولو اسم "ریحانه" س! Tongue
از همه نظر عالیه! Big Grin
اونوری هام میتونن "Rihanna" صداش کنن! Cool
DV-2013 - DV-2014 - DV-2015 - DV-2016 - DV-2017 - DV-2018 - DV-2019 - DV-2020 - DV-2021 - DV-2022 - DV-2023 - DV-2024 - DV-2025 - DV-2026 ...STOPPED!

مهاجرت به امریکا از طریق تحصیل - آگست ۲۰۲۲

🎈🎈🎈
پاسخ
تشکر کنندگان: maka2 ، amiry ، dreamer60 ، kasrafo ، Tomas ، mgolchin13 ، barooni_sho ، maryam.azad ، copol

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان