کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگو و تبادل نظر در مورد CSC و سیستم جدید اینترنتی اخذ ویزا
(2012-12-20 ساعت 00:21)yashim نوشته:  [quote='tabim4' pid='252743' dateline='1355946254']
سلم . من كه هم مكان مصاحبم معلومه هم زمانش اين شامل من هم ميشه؟
سلام. سؤال من هم همينه. من هم زمان و مكان مصاحبم معاومه. شامل من هم ميشه اين سيستم جديد؟
**2013As000025 مصاحبه jan w9
تشکر کنندگان: myou ، Gerdoo ، nika ، Tomas ، HAZARA
پس از مصاحبه:

مراحل اداری: برای تقاضانامه های ویزای مهاجرتی (از جمله متقاضیان ویزای 'K') ) شاید نیاز به رسیدگس اداری باشد. با اینکه اکثر مراحل اداری قبل از آخرین مصاحبه ویزای مهاجرتی انجام می شوند، اما در برخی از موارد ممکن است پس از مصاحبه به بررسی های بیشتری نیاز باشد. انجام مراحل اداری را نمی توان تسریع کرد و بخش کنسولگری نیز در این زمینه اختیاری ندارد. متقاضیان باید براین اساس برای خود برنامه ریزی کنند.

متقاضیانی که در ترکیه مقیم نیستند:

اگر تقاضانامه شما پس از مصاحبه تایید شود، گذرنامه و ویزا در عرض 5 روز کاری به یکی از شعبه های PTT تحویل داده خواهند شد و شما می توانید شخصا آن را تحویل بگیرید. جهت دسترسی به فهرست شعبه های PTT، لطفا اینجا را انتخاب نمایید.(PDF)

اگر یکی از مدارک موردنیاز در پرونده شما وجود نداشته باشد و/یا پرونده شما به رسیدگی اداری نیاز داشته باشد، باید در یکی از روزهای دوشنبه تا پنج شنبه از ساعت 10:30 صبح تا 12:00 بعد از ظهر گذرنامه و آن مدارک را شخصا تحویل بدهید. پس از حضور شخصی، بخش کنسولگری در آنکارا مجددا پرونده شما را بررسی خواهد کرد و اگر همه چیز مرتب باشد، گذرنامه و ویزارا به شعبه PTT منتخب شما ارسال می کند. اگر مجددا پرونده شما ناقص باشد، بخش کنسولگری آمریکا گذرنامه شما و یک شرح مکتوب از مدارک مورنیاز که در پرونده شما موجود نیست را ارسال خواهد کرد.

متقاضیانی که در ترکیه مقیم هستند:

اگر تقاضانامه شما تایید شود، گذرنامه و ویزا در عرض 5 روز کاری به یکی از شعبه های PTT منتخب شما تحویل داده خواهند شد و شما می توانید آن را تحویل بگیرید.

اگر یکی از مدارک موردنیاز در پرونده شما وجود نداشته باشد و/یا پرونده شما به رسیدگی اداری نیاز داشته باشد، باید پس از مصاحبه گذرنامه و آن مدارک را ارسال کنید. پس از دریافت گذرنامه و/یا مدارک شما، بخش کنسولگری آمریکا مجددا پرونده شما را بررسی خواهد کرد و اگر همه چیز مرتب باشد، گذرنامه و ویزا را به شعبه PTT منتخب شما ارسال می کند. اگر مجددا پرونده شما ناقص باشد، بخش کنسولگری آمریکا گذرنامه شما و یک شرح مکتوب از مدارک مورنیاز که در پرونده شما موجود نیست را ارسال خواهد کرد.
من فایل را دانلود کردم از صفحه سه تا شش آدرس مراکز پستی در آنکارا هست به نظر شما کدام نزدیکتر به سفارت هست ؟؟؟
تشکر کنندگان: سمانه777 ، ASALI ، ابی هانی ، Tomas ، HAZARA ، amairmonre ، parastoo mohajer
(2012-12-20 ساعت 00:21)yashim نوشته:  سلم . من كه هم مكان مصاحبم معلومه هم زمانش اين شامل من هم ميشه؟

آره شامل همه کسانی میشه که تاریخ مصاحبه آنها بعد از 19 دسامبر می باشد البته به شرطه که متقاضی هنوز هیچ هزینه ای را بابت صدور ویزا پرداخت نکرده باشد حتی اگر کسی در موعد مقرر بدلایلی قادر به حضور در مصاحبه نشده است می تواند با این سیستم یک قرار ملاقات جدید برای مصاحبه ایجاد نماید ولی ظاهراً کسانی که کشور محل مصاحبه آنها قبلاً از سوی kcc تعیین شده است و فرمهای تکمیل شده آنها توسط kccبه سفارتخانه موجود در کشور محل مصاحبه ارسال شده است احتمالاً نتوانند کشور محل مصاحبه را تغییر بدهند باید تلفنی سوال کرد و یا از طریق این ایمیل جویا شد contactus_FA_IR@visaops.com
تشکر کنندگان: yashim ، Tomas ، HAZARA ، parastoo mohajer ، farshadsh
تعیین وقت مصاحبه رو ما انجام نمیدیم.
خودشون تعیین میکنند و تو نامه دوم میگذارند.
تشکر کنندگان: afs ، rouzbehdarvishi ، farshadsh ، bayat_r ، rezagh ، Gerdoo ، mohammadrezah ، Tomas ، payam62 ، HAZARA
من به نوبه ی خودم از دوستان تشکر میکنم که مطالب رو بابت csc از سایت http://usvisa-info.com اینجا میارن ولی به نظرم بحثی که هست اینه که آیا برای ویزای لاتاری هم هست یا نه؟چون همونطور که تو این پست
http://mohajersara.com/thread-5313-post-...#pid252062
دوستمون گفتن احتمالا برای ویزاهای غیر مهاجرتی باشه.

اگر هم پایین این صفحه http://turkey.usembassy.gov/immigrant_visas.htmlرو که ویزا های رو به Nonimmigrant Visas،Immigrant Visas،U.S. Citizen Services و General Information دسته بندی کرده نگاه کنید
می بینید فقط برای Nonimmigrant Visas لینک سایت csc زو برای با عنوان Appointments گذاشته.ولی بازم باید با کمک هم پیگیری کنیم چون خبرش کلی گفته
New Courier and Other Services for Immigrant Visa Applicants Starting 19 December 2012
که مهاجرتی هم منظور کردن؟!

اگر کسی راجع به این مطلب به نتیجه ای رسید ما رو هم مطلع کنه؟
تشکر کنندگان: Tomas ، HAZARA ، farshadsh
دوستان لطفا کپی کردن اطلاعات رو از سایت مربوطه متوقف کنید که فقط باعث سردرگمی بیشتر کاربران میشه!
خوندن این مطالب تو سایت اصلی کاری نداره.
مشکل اینجا است که مشخص نیست کیسهای لاتاری باید دقیقا چکار کنند.
چون در جدول نرخ موجود در سایت برای ویزاهای مهاجرتی اسمی از ویزای لاتاری برده نشده.
اگر اطلاع جدید و به درد بخوری در دست دارید بگذارید.
والا از ایجاد سر در گمی بیشتر جدا خودداری کنید.
(2012-12-20 ساعت 00:56)امیر مهاجر نوشته:  دوستان لطفا کپی کردن اطلاعات رو از سایت مربوطه متوقف کنید که فقط باعث سردرگمی بیشتر کاربران میشه!
خوندن این مطالب تو سایت اصلی کاری نداره.
مشکل اینجا است که مشخص نیست کیسهای لاتاری باید دقیقا چکار کنند.
چون در جدول نرخ موجود در سایت برای ویزاهای مهاجرتی اسمی از ویزای لاتاری برده نشده.
اگر اطلاع جدید و به درد بخوری در دست دارید بگذارید.
والا از ایجاد سر در گمی بیشتر جدا خودداری کنید.

در کیس های لاتاری اون سایت فقط برای تعیین محل تحویل پاس و ویزا در دفاتر پست محلی و دولتی آنکارا می باشد و چیز دیگری ندارد. هزینه را در سفارت می گیرند و وقت را هم خودشان معیین می کند. بنابراین فقط برای تعیین محل دریافت ویزا بایستی در آن ثبت نام کرد. برای افراد غیر مهاجرتی کار سخت است که باید در اون سایت پول پرداخت کنند؛ وقت بگیرند و محل تحویل ویزا را مشخص کنند
کیس نامبر: 2013AS4XXX/سفارت : آنکارا/تاريخ مصاحبه : W3 Feb/ایالت انتخابی: میزوری/تاریخ کلیر: june 28/ویزا:15 july/ ورود به آمریکا: 13 آگوست
بچه ها تو رو خدا یکی که سر در میاره توضیح بده این سیستم جدید پرداخت و اینا چیه. مصاحبه من نزدیکه و هیچی نمی دونم. خود سایتش رو هم که می خونم چیزی سر در نمیارم!
كيس نامبر:2013AS4xxx
کنسولگری: Ankara
مصاحبه: هفته سوم فوریه
دریافت ویزا: یک ضرب
لینک سفرنامه
تشکر کنندگان: farshadsh ، Tomas ، HAZARA
خب تا جاییکه من الان مطالعه کردم و متوجه شدم، برای ترکیه فعلا اطلاعات کاملتری در سایت هست، همونطوری که دوستمون tabim4 گفتند این سیستم برای لاتاری به منظور تغییر زمان مصاحبه و پرداخت هزینه ویزا و تعیین پست محل تحویل پاسپورتها است.
ولی تعیین وقت از طرف خود کی سی سی انجام میشه. فقط تغییرش از طریق این وبسایت صورت میگیره.
فقط مشکل اینجا است که چون هنوز در جدول قیمتها چه برای آنکارا و چه برای ایروان ویزای لاتاری ذکر نشده این مسأله میتونه معناش این باشه که پرداخت هزینه برای لاتاری فعلا از طریق این سایت انجام نمیشه. و اگر اینطور باشه تغییر وقت مصاحبه هم برای کیسهای لاتاری از طریق وبسایت این شرکت عملا زیر سؤال میره!
همونطور که گفتم باید منتظر اطلاعات دقیقتر در وبسایت شرکت یا وبسایت سفارت خانه ها و یا پاسخشون به ایمیل دوستان باشیم.
بچه ها من توی اون سایت اکانت ساختم. یه جایی اشتباه کردم و نام و نام خانوادگیمو، هر دوشو نام خانوادگی نوشتم، قابل ادیت کردنم نیست. حالا توی سایت گفته باید مشخصاتتون دقیقا مطابق با مشخصات پاسپورت باشه که الان مال من نام و نام خانوادگیم یکی شده. خالا چکار کنم؟ آخه این سایت واسه دریافت ویزا توسط پست هم هست دیگه و چون مشخصاتم مطابقت نداره، ممکنه مشکل ایجاد بشه.
اکانت دومی هم نمیشه ساخت چون با هر شماره پاسپورت، یه اکانت میشه ساخت. حالا نمیدونم چکارکنم
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
تشکر کنندگان: farshadsh ، asal1907 ، mgolchin13 ، nika ، Tomas ، HAZARA ، parastoo mohajer
(2012-12-20 ساعت 00:47)Lucky RM نوشته:  
(2012-12-19 ساعت 23:55)شهلا 1346 نوشته:  
(2012-12-19 ساعت 22:05)Lucky RM نوشته:  بالاخره نامه دوم ما هم رسید ولی اسم پسرم تو لیست اعضای خانواده نبود ! احتمالاً بخاطر اینه که در زمان ثبت نام 21 سال و 4 ماهش بوده. لطفاً راهنمایی کنید اگه کیس مشابه این قبلاً هم اتفاق افتاده و اگر راه حلی میتونید پیشنهاد کنید.

سلام
نامه دوم من اومد و من پسرم را که 21 یکسال و سه ماه داشت و من ثبت نامش نکرده بودم
اسمش تو نامه دوم بود
و نامه دادم که دقت کنند که اگر لازم نیست نبرمش
از آمریکا پاسخ دادن فقط با سفارت ترکیه تماس بگیرید پرونده شما انتقال پیدا کرده
و ترکیه هم سه بار نامه دادم دو بار ایمل معمولی جواب ندادن ویک بار هم یک جایی هست که تیتر نامه ها اماده است و قانونی هست که نوشته سفارت تصمیم میگیره فرزنداتان با شما بیاد یا نه و من اون تیتر نامه را انتخاب کردم و نوشتم من پسرم را ثبت نام نکردم ولی در نامه دوم اسمش هست با خودم بیارمش ؟
و نامه که ارسال شد زیرش نوشته بود تا 5 روز یا ایمل یا با شما تماس میگیرند و پاسخ میدن
ولی خبری نشد و
من مدارک پسرم راترجمه کردم واکسنشو هم زدم و با خودم میبرم تا خدا چی بخواد
( تو سایت ترکیه سوالات متداول به زبان فارسی توضیح داده شده است http://usvisa-info.com/fa-tr/selfservice...rant_visas )
ما 23 دی تکلیفمون روش میشه
یاد آوری کنید خبرشو بهتون بدم
shahla_sha@yahoo.com

خیلی ممنون از راهنمایی تون. فقط من متوجه نشدم که کجا تیتر نامه آماده هست که اگه آدرس دقیق بدین ممنون میشم.

سوالات متداول
قسمتی که سوال پرسیده من اکر بخوام نام یا ایمل بدم باید چکار کنم خودش ادرس ایمل را نوشته روش کلیک کنید جایی باز میشه که تیتر نامه را انتخاب میکنید . و سپس نامه را باید کوتاه بنویسید البته مشخصاتتون را اول نامه فراموش نکنید . الان اون سایت ثبت نام کردم . در زیر سه ایکن داشت تعیین وقت ارسال مدارک و اضافه کردن همراه این اخری را ببینید جیه؟ تلفنی بهتره بپرسید

(2012-12-20 ساعت 01:29)امیر مهاجر نوشته:  خب تا جاییکه من الان مطالعه کردم و متوجه شدم، برای ترکیه فعلا اطلاعات کاملتری در سایت هست، همونطوری که دوستمون tabim4 گفتند این سیستم برای لاتاری به منظور تغییر زمان مصاحبه و پرداخت هزینه ویزا و تعیین پست محل تحویل پاسپورتها است.
ولی تعیین وقت از طرف خود کی سی سی انجام میشه. فقط تغییرش از طریق این وبسایت صورت میگیره.
فقط مشکل اینجا است که چون هنوز در جدول قیمتها چه برای آنکارا و چه برای ایروان ویزای لاتاری ذکر نشده این مسأله میتونه معناش این باشه که پرداخت هزینه برای لاتاری فعلا از طریق این سایت انجام نمیشه. و اگر اینطور باشه تغییر وقت مصاحبه هم برای کیسهاهی لاتاری از طریق وبسایت این شرکت عملا زیر سؤال میره!
همونطور که گفتم باید منتظر اطلاعات دقیقتر در وبسایت شرکت یا وبسایت سفارت خانه ها و یا پاسخشون به ایمیل دوستان باشیم.
سلام من قبلا میخواستم وقت مصاحبه مون را بخاطر امتحانات پسرم عوض کنم ولی بخاطر اینکه خیلی عقب ندازن اینکار را نکردم حالا با شرایط پیش اومده میتونم خودم 15 روزی عقب بندازم و کجا اینکار را انجام بدم . جلو هم میشه انداخت
سلام اونایی که جغرافیاشون خوبه
لطفا بگن چه شهری را انتخاب کنیم که به مرز ایران نزدیک باشه و از مرز راحت بتونینم با چند ساعت وقت گذاشتن بریم ویزامون بگیریم برگردیم
لطفا تمام کسانیکه آشنایی دارند راههای متفاوت را پیشنهاد کنند
تشکر کنندگان: farshadsh ، elima1980 ، fire dragon ، Niushagh ، Tomas ، HAZARA ، parastoo mohajer
(2012-12-20 ساعت 08:46)شهلا 1346 نوشته:  سلام اونایی که جغرافیاشون خوبه
لطفا بگن چه شهری را انتخاب کنیم که به مرز ایران نزدیک باشه و از مرز راحت بتونینم با چند ساعت وقت گذاشتن بریم ویزامون بگیریم برگردیم
لطفا تمام کسانیکه آشنایی دارند راههای متفاوت را پیشنهاد کنند

تبریک برای تعیین زمان مصاحبه
شهلا خانم.... اگه سفرنامه های 2012 و 2011 رو بخونین خیلی بهتون کمک میکنه..... تا جایی که یادمه مورد سفر زمینی خیلی داشتن ..... ولی گویا هنوز امسال کسی از مهاجرسرا زمینی از ایران نرفته انکارا ..... موفق باشید.
2013AS1###-ANK 2 Per-W1 Dec
Clearance: 5 Jul & 17 Sep
سفرنامه
تشکر کنندگان: rouzbehdarvishi ، farshadsh ، Tomas ، Niushagh ، HAZARA
(2012-12-20 ساعت 08:32)شهلا 1346 نوشته:  
(2012-12-20 ساعت 00:47)Lucky RM نوشته:  
(2012-12-19 ساعت 23:55)شهلا 1346 نوشته:  
(2012-12-19 ساعت 22:05)Lucky RM نوشته:  بالاخره نامه دوم ما هم رسید ولی اسم پسرم تو لیست اعضای خانواده نبود ! احتمالاً بخاطر اینه که در زمان ثبت نام 21 سال و 4 ماهش بوده. لطفاً راهنمایی کنید اگه کیس مشابه این قبلاً هم اتفاق افتاده و اگر راه حلی میتونید پیشنهاد کنید.

سلام
نامه دوم من اومد و من پسرم را که 21 یکسال و سه ماه داشت و من ثبت نامش نکرده بودم
اسمش تو نامه دوم بود
و نامه دادم که دقت کنند که اگر لازم نیست نبرمش
از آمریکا پاسخ دادن فقط با سفارت ترکیه تماس بگیرید پرونده شما انتقال پیدا کرده
و ترکیه هم سه بار نامه دادم دو بار ایمل معمولی جواب ندادن ویک بار هم یک جایی هست که تیتر نامه ها اماده است و قانونی هست که نوشته سفارت تصمیم میگیره فرزنداتان با شما بیاد یا نه و من اون تیتر نامه را انتخاب کردم و نوشتم من پسرم را ثبت نام نکردم ولی در نامه دوم اسمش هست با خودم بیارمش ؟
و نامه که ارسال شد زیرش نوشته بود تا 5 روز یا ایمل یا با شما تماس میگیرند و پاسخ میدن
ولی خبری نشد و
من مدارک پسرم راترجمه کردم واکسنشو هم زدم و با خودم میبرم تا خدا چی بخواد
( تو سایت ترکیه سوالات متداول به زبان فارسی توضیح داده شده است http://usvisa-info.com/fa-tr/selfservice...rant_visas )
ما 23 دی تکلیفمون روش میشه
یاد آوری کنید خبرشو بهتون بدم
shahla_sha@yahoo.com

خیلی ممنون از راهنمایی تون. فقط من متوجه نشدم که کجا تیتر نامه آماده هست که اگه آدرس دقیق بدین ممنون میشم.

سوالات متداول
قسمتی که سوال پرسیده من اکر بخوام نام یا ایمل بدم باید چکار کنم خودش ادرس ایمل را نوشته روش کلیک کنید جایی باز میشه که تیتر نامه را انتخاب میکنید . و سپس نامه را باید کوتاه بنویسید البته مشخصاتتون را اول نامه فراموش نکنید . الان اون سایت ثبت نام کردم . در زیر سه ایکن داشت تعیین وقت ارسال مدارک و اضافه کردن همراه این اخری را ببینید جیه؟ تلفنی بهتره بپرسید

(2012-12-20 ساعت 01:29)امیر مهاجر نوشته:  خب تا جاییکه من الان مطالعه کردم و متوجه شدم، برای ترکیه فعلا اطلاعات کاملتری در سایت هست، همونطوری که دوستمون tabim4 گفتند این سیستم برای لاتاری به منظور تغییر زمان مصاحبه و پرداخت هزینه ویزا و تعیین پست محل تحویل پاسپورتها است.
فقط مشکل اینجا است که چون هنوز در جدول قیمتها چه برای آنکارا و چه برای ایروان ویزای لاتاری ذکر نشده این مسأله میتونه معناش این باشه که پرداخت هزینه برای لاتاری فعلا از طریق این سایت انجام نمیشه. و اگر اینطور باشه تغییر وقت مصاحبه هم برای کیسهاهی لاتاری از طریق وبسایت این شرکت عملا زیر سؤال میره!
سلام من قبلا میخواستم وقت مصاحبه مون را بخاطر امتحانات پسرم عوض کنم ولی بخاطر اینکه خیلی عقب ندازن اینکار را نکردم حالا با شرایط پیش اومده میتونم خودم 15 روزی عقب بندازم و کجا اینکار را انجام بدم . جلو هم میشه انداخت

من ثبت نام کردم دو جا نوشته بود نام خانوادکی ولی من یکجا نام و بعد فامیل را نوشتم
تائید کردم و تازه میخواستم برم برای تعیین وقت که اینترنتم قطع شد
حالا چطوری میتونم برم و دو باره قسمت تعیین وقت را باز کنم
تشکر کنندگان: farshadsh ، گل نهال ، Tomas ، HAZARA
(2012-12-19 ساعت 23:59)mohammad_r نوشته:  
(2012-12-19 ساعت 23:45)alirezass نوشته:  سلام
دوستان انتظار برای مصاحبه منم تموم شد.
آنکارا
هفته دوم فوریه 2013
بابا این قضیه csc رو پیگیری کنید چی هست؟؟؟ما که هرچی گفتیم کسی از روش ثبت نام و کارهای که باید بکنیم چیزی نگفت

من دیشب کامل مطالعه کردم. همه کسانی که برای مصاحبه می روند بایستی در این سیستم ثبت نام کنند و مشخص کنند که در کدام اداره پست آنکارا پاس و ویزای خود را تحویل می گیرند. دیگر پاس را دم هتل نمی آورند. بایستی پس از آنکه در این سایت اعلام شد پاس و ویزا شما تحویل پست محلی شده شما با کارت شناسائی بروی و تحویل بگیری. در ضمن دیگه هزینه پست هم نمی دهی رایگانه. برای موارد غیر مهاجرتی هم همینطور است با این تفاوت که با این سیستم هم هزینه ویزا را آنلاین می دهند و هم وقت مصاحبه می گیرند. در سایت usvisa-info.com بطور کامل توضیح داده و به زبان فارسی هم داره

دوست عزيز الان بايد بريم ثبت نام كنيم؟
چه هزينه هايي ممكن بپردازيم كه نوشته غير قابل استرداده؟

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان