کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چه چیزهایی میتوانیم با خود ببریم؟
دوستان عزيز آيينه و شمعدان عروسي من كار دسته واصطلاحا بهش ميگن فيروزه كوب و ارزشش الان 2 ميليون من ميخوام حتما با خودم ببرم.كسي ميدونه توي فرودگاه موقع خروج يا اونجا موقع ورود چه مشكلي ممكنه پيش بياد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: tamanna ، shkhmo ، sam11
(2010-07-30 ساعت 10:55)maxsupermax نوشته:  سلام عزیزان Smile

عزیزان برای حضور قلب و آرامش روح موارد زیر همراهتان باشه موثره :
1-مهر و تسبیح و دعا(اگر دارید)
2-یک جلد *کوچک* کلام اله مجید ( که در همه عرصه ها کمکمون بوده و خواهد بود) ***قال اله تعالی : الا بذکراله تطمئن القلوب***
3-عکس پدرو مادر و اعضآء خانواده دوست داشتنی تون که هموشون عزیز و نفسن
راستی
از اونجا که بعضی ها مثل من برای شرایط خاص روحی یا اعتقادی علاقه مند به " اسپند دانه" هستند موردی برای بردنش هست یا نه؟
با آتش خاموش کن نیوفتن دنبالمون؟؟؟!!! Big Grin
دوست عزیز اگر واقعا اینقدر به اسپند علاقه دارید می تونید اون نمونه اش رو تهیه کنید که شبیه عود هست و برای ( کور کردن چشم حسودSmile) فقط کافیه یه کبریت بهش بزنین همین ! نه اسپنددودکن می خواد و نه نگران این هستید که اسپنددانه رو توی فرودگاه ازتون بگیرن . توی بسته بندی هست و هر بسته اش هم ده تاییه ! توی مغازه هایی که عود و عنبر و ... می فروشن می تونید پیداش کنید !
موفق باشیم .
شماره کیس: 10XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun .2009
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:jul,2009
تاریخ کارنت شدن کیس : Jan-2010
تاریخ ورود به آمریکا :8 نوامبر 2010

مالکیت آسمان را به نام کسانی نوشته اند که به زمین دل نبسته اند!
پاسخ
تشکر کنندگان: mitr.p ، tamanna ، shkhmo ، sam11 ، victorygo ، سمانه777
دوستان عزیز، من نمیدونم چرا شما میخواید از هر قانونی که ایالات متحده وضع کرده هم، زیر آبی برید... عزیز من آمریکا مثل ایران نیست که قانون هاش همینجوری الکی وضع شده باشه، حتما دلیلی داره که میگن نه تنها اسپند بلکه هیچ تخم گیاهی از خارج وارد آمریکا نکنید!! آمریکا تمام محصولاتش رو اصلاح نژادی کرده و خیلی برای این کار زحمت کشیده و هزینه کرده، حالا شما فقط محض اینکه بهشون اثبات کنید ازشون باهوش ترید میخواید همه اون تلاش ها رو خراب کنید؟؟!!!! Cool خوب آخه چی میشه از همون جا یدا کنید و بخرید، ها؟؟؟!!!!!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: online27H ، laili ، shadi ، پرستو ، sohi ، tamanna ، shkhmo ، Lucky Forever ، sam11 ، tooska68 ، godot ، pv-n
دوستان عزیز کسی می تونه راهنمایی کنه برای هر کیلو اضافه بار دقیقا چقدر باید بپردازیم ( البته برای کسی که اولین بار و با ویزای مهاجرتی میخواد از فرودگاه امام خمینی خارج بشه ) ؟
ضمنا عکس یه مبدل برق رو آقای تهرانی پور گذاشته بودن ، می خواستم بدونم برای همه دستگاههای برقی از همین مبدل استفاده می شه یا با توجه به میزان برق مصرفی کالا مبدل هر کدوم هم فرق می کنه ؟ مثلا برای پلو پز برق یا سشوار مبدلشون با هم فرق داره ؟
ممنون
شماره کیس: 10XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun .2009
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:jul,2009
تاریخ کارنت شدن کیس : Jan-2010
تاریخ ورود به آمریکا :8 نوامبر 2010

مالکیت آسمان را به نام کسانی نوشته اند که به زمین دل نبسته اند!
پاسخ
تشکر کنندگان: tamanna ، shkhmo
(2010-08-02 ساعت 08:43)arshiya نوشته:  دوستان عزیز کسی می تونه راهنمایی کنه برای هر کیلو اضافه بار دقیقا چقدر باید بپردازیم ( البته برای کسی که اولین بار و با ویزای مهاجرتی میخواد از فرودگاه امام خمینی خارج بشه ) ؟

بستگی به شرکت هواپیمایی داره که باهاش پرواز می‌کنید. بسیاری از شرکت‌ها دیگه جریمه بر حسب کیلوگرم نمی‌گیرن. اگر از حداکثر وزن مجاز (۲۳ کیلوگرم) بالا برید (مثلاً ۲۶ کیلو باشید)، اضافه را یا باید خارج کنید و بندازید دور، یا باید در یک چمدون جدید بگذارید که پول یک چمدان اضافه را از شما خواهند گرفت.

توجه داشته باشید که ۲۳ کیلو و پونصد گرم رو معمولاً می‌بخشن و جریمه نمی‌کنن.
پاسخ
تشکر کنندگان: arshiya ، aadine ، tamanna ، shkhmo ، كاميلا ، سمانه777
(2010-08-02 ساعت 08:43)arshiya نوشته:  دوستان عزیز کسی می تونه راهنمایی کنه برای هر کیلو اضافه بار دقیقا چقدر باید بپردازیم ( البته برای کسی که اولین بار و با ویزای مهاجرتی میخواد از فرودگاه امام خمینی خارج بشه ) ؟
ضمنا عکس یه مبدل برق رو آقای تهرانی پور گذاشته بودن ، می خواستم بدونم برای همه دستگاههای برقی از همین مبدل استفاده می شه یا با توجه به میزان برق مصرفی کالا مبدل هر کدوم هم فرق می کنه ؟ مثلا برای پلو پز برق یا سشوار مبدلشون با هم فرق داره ؟
ممنون
در مورد klm اضافه بار به این صورت هستش که هر چمدون باید 23 کیلو باشه ولی اگر چمدونی از 23 کیلو بیشتر بشه تا 32 کیلو 100 دلار جریمه داره
مبدل هم فرقی نمیکنه چون کارش فقط تبدیل سیستم دوشاخ اروپایی به آمریکایست
2010AS3xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: arshiya ، Hossein81 ، aadine ، كاميلا ، behrooz ramezani ، sam11
(2010-07-31 ساعت 00:37)@Š!M نوشته:  
(2010-07-29 ساعت 13:47)Gina نوشته:  بردن سبزی فریز شده اصلا به صرفه نیست! سالها خاله ی من مرتب میبرد سوئد،هم برای ما دردسر داشتن که براش تهیه کنیم هم بردنش دردسر داشت و ممکن بود گیر بده، حالا چند ساله که اونجا کنسرو سبزی پیدا کرده ، به قول خودش خیلی به صرفه تر و دردسرش کمتره...

جینا جون یه زحمتی برام میکشی ادرس ین سبزی کنسروی رو از خاله تون بپرسین.....من سوئد رو زیر و رو کردم نیافتمSad.(استکهلم هستم)

ببخشید دیر جواب دادم شیما جون، وقت نشده بود با خالم حرف بزنم Shy البته خاله ی من گاوله زندگی میکنه، ولی گفت استکهلم که باید خیلی بیشتر باشه، باید از فروشگاه های خارجی بخرید که چیز هایی مثل برنج و ... از ایران و کشور های عربی و ... دارن،گفت که یه منطقه هم داره استکهلم به اسم رینکیبی(فکر کنم اشتباه نوشتم البتهTongue ) اونجا بیشتر از این مغازه ها هست، گفت توی شهرشون حتی فروشگاه های willy:s هم از این کنسرو ها میارن... هم به صورت قرمه سبزی با لوبیا و ... دارن هم کنسرو سبزیشWink
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، shkhmo ، sam11 ، آلیس-1980
(2010-07-31 ساعت 08:19)bita-p نوشته:  دوستان عزيز آيينه و شمعدان عروسي من كار دسته واصطلاحا بهش ميگن فيروزه كوب و ارزشش الان 2 ميليون من ميخوام حتما با خودم ببرم.كسي ميدونه توي فرودگاه موقع خروج يا اونجا موقع ورود چه مشكلي ممكنه پيش بياد؟

فرودگاه ایران رو نمیدونم چون بستگی به حال مامور داره!!! ولی اگه احیانا گیر داد نگید دو ملیونه خب بگید 300 هزار تومانه....
اینجا هم اگه اعلام کنید و اون فرمی رو که توی هواپیما میدند پر کنید کاری ندارند.
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: bita-p ، farzad24 ، tamanna ، shkhmo ، كاميلا ، sam11
(2010-08-04 ساعت 03:02)laili نوشته:  
(2010-07-31 ساعت 08:19)bita-p نوشته:  دوستان عزيز آيينه و شمعدان عروسي من كار دسته واصطلاحا بهش ميگن فيروزه كوب و ارزشش الان 2 ميليون من ميخوام حتما با خودم ببرم.كسي ميدونه توي فرودگاه موقع خروج يا اونجا موقع ورود چه مشكلي ممكنه پيش بياد؟

فرودگاه ایران رو نمیدونم چون بستگی به حال مامور داره!!! ولی اگه احیانا گیر داد نگید دو ملیونه خب بگید 300 هزار تومانه....
اینجا هم اگه اعلام کنید و اون فرمی رو که توی هواپیما میدند پر کنید کاری ندارند.

من توصیه نمیکنم که در برگه اعلام کنید. چون من سفر دوم از ایران به آمیریکا، یک گردنبند جواهر به ارزش 2500$ کادوی عروسی دوستم از طرف فامیلش آوردم و در برگه اعلام کردم. فرودگاه آمریکا ازم گرفت. یک برگه بهم داد که نوشته بود هرگونه کالا بالاتر از 100 دلار از ایران به آمریکا از 450 دلار جریمه تا زندان جریمشه. 5 ساعت هم تمام چمدون من رووارسی کردن و آخر هم گقتند نامه میاد دم خونه، تصمیم میگیرن که بهت بدن یا نه. منم با صاحب جواهر صحبت کرردم و از خیرش گذشتیم.Smile
در ضمن برای مسافرین اقامت دائم، معمولا سفر اول رو اصلا کاری ندارن مگر شک کنن.
این بود انشائ منBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: bita-p ، laili ، Hossein81 ، mitr.p ، saeedmv ، tamanna ، shkhmo ، كاميلا ، sam11 ، Asy ، Emad_L ، سمانه777
مرس ندا جان....آره همونطوری که خودت گفتی بار اول کاری ندارند.
حالا بیتای عزیز اصلا میتونی نگی که قیمت آینه و شمعدونت چقدره......بگی یه چیز خیلی معمولیه و فقط برای یادگاری آوردمش...اونهم در شرایطی که چمدونت رو باز کنند و سوال کنند. اگر هم سوال نکردند که هیچی دیگه گفتن نداره.
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: bita-p ، tamanna ، shkhmo ، sam11
ما هم مشکل آینه و شمعدون داریم.
واسه ما خیلی نقلیه. اما بازهم می‌ترسیم بشکنه.
واسه قیمتش هم اگر بخوان به بالای ۱۰۰ دلار گیر بدن فکر کنم باید می‌رفتیم از شیشه بری آینه می‌گرفتیم!
پاسخ
تشکر کنندگان: ساشا ، mitr.p ، shkhmo ، sam11
آینه و شمعدون من هم نقره بود و همین حدود قیمتش. راحت اوردمش . اما آینه رو از قاب دراوردم و فقط قاب و دو تا شمعدون رو اوردم .اگر تو فرمی که تو هواپیما میدن ننویسی که چقدر ارزش داره کاری بهت ندارن. تو ایران لازم نیست بگی چقدر ارزش داره
پاسخ
تشکر کنندگان: bita-p ، farzad24 ، mitr.p ، tamanna ، shkhmo ، كاميلا ، sam11 ، morvarid2191
خداییش نتونستم جلو خندمو بگیرم.
اگر اینقدر حساسین، با خودتون بیارین
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، پرستو ، soniarazmi ، shkhmo ، Lucky Forever
(2010-08-05 ساعت 11:22)frozen mind نوشته:  يه سؤالي دارم... نخندينا! Sad

اونجا پشه‌بند هم وجود داره؟ اصولا در آن ديار كفر! چه روشهايي براي مبارزه با پشه وجود داره؟

راستش را بخواهيد من نسبت به پشه خيلي حساس هستم. نظر مساعدي نسبت به روش هاي الكترونيكي دفع پشه ندارم. از قرصهاي شيميايي مثل قرص ويپ هم متنفرم. تنها راهي كه زحمت داره اما بي‌ضرره همون استفاده از پشه‌بنده!

كسي از دوستان در اين باره تجربه‌اي داره؟ كاش آرش جان (rs232) با قلم شيوايش مطلب جامعي در اين باره مي نوشت!

http://www.walmart.com/ip/COLEMAN-15-X-1...R/13848657
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، SH1A2R3 ، behrooz ramezani ، Emad_L
(2010-08-06 ساعت 06:59)nicole.gemini نوشته:  
(2010-08-05 ساعت 11:22)frozen mind نوشته:  يه سؤالي دارم... نخندينا! Sad

اونجا پشه‌بند هم وجود داره؟ اصولا در آن ديار كفر! چه روشهايي براي مبارزه با پشه وجود داره؟

راستش را بخواهيد من نسبت به پشه خيلي حساس هستم. نظر مساعدي نسبت به روش هاي الكترونيكي دفع پشه ندارم. از قرصهاي شيميايي مثل قرص ويپ هم متنفرم. تنها راهي كه زحمت داره اما بي‌ضرره همون استفاده از پشه‌بنده!

كسي از دوستان در اين باره تجربه‌اي داره؟ كاش آرش جان (rs232) با قلم شيوايش مطلب جامعي در اين باره مي نوشت!

http://www.walmart.com/ip/COLEMAN-15-X-1...R/13848657

سلام دوست عزیز
چیزه خیلی واجبی . اگه فکر میکنی نمیتونی پیدا کنی حتما" با خودت بیار . من که از دستشون بیچاره شدم
حتما" به فکر این قضیه باشید
موفق باشید
شريف ترين دلها دلي است که انديشه آزار کسان در آن نباشد . زرتشت
زندگي تاس خوب آوردن نيست ، تاس بد را خوب بازي کردنه .
براي مشورت خردمندان را برگزين تا از ملامت و ندامت در امان باشي .
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، frozen mind ، farzad24 ، shkhmo ، sam11 ، سمانه777 ، Emad_L ، godot

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان