کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چه چیزهایی میتوانیم با خود ببریم؟
سلام دوستان
در خصوص زعفران و سی دی ما هم مشکلی نداشتیم و با خودمون آوردیم .
موفق و پیروز باشید
شريف ترين دلها دلي است که انديشه آزار کسان در آن نباشد . زرتشت
زندگي تاس خوب آوردن نيست ، تاس بد را خوب بازي کردنه .
براي مشورت خردمندان را برگزين تا از ملامت و ندامت در امان باشي .
پاسخ
تشکر کنندگان: online27H ، tamanna ، shkhmo ، SH1A2R3 ، Emad_L ، آلیس-1980 ، Abdorrezaa
تاپیکی مناسب تر از اینجا برای این مطلب پیدا نکردم. دیدنش خالی از لطف نیست چون فکر کنم همه مهاجرین برای جا دادن وسائل همراهشون تو چمدان مشکل دارن

نحوه بستن چمدان برای یک سفر طولانی

http://banki.ir/akhbar/1-news/3946-travel-s
پاسخ
سلام دوستان

یکی از دوستانم در امریکا ازمون خواسته که براش ۳-۴ کیلو عسل ببریم. آیا محدودیتی برای بردنش هست؟
شماره کیس: 2010AS87XX
تاریخ دریافت نامه قبولی: می ۲۰۰۹
کنسولگری: تغییر از آنکارا به ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: ۵ جون ۲۰۰۹
تاریخ کارنت شدن کیس:دسامبر ۲۰۰۹
تاریخ دریافت نامه دوم:تا الان هم دریافت نکردم
تاریخ مصاحبه: ۱۵ ژانویه ۲۰۱۰
تاریخ دریافت کلیرنس: بعد از ۶۴ روز
تاریخ دریافت ویزا :۲۸ مارچ ۲۰۱۰

پاسخ
تشکر کنندگان: peyman74 ، shkhmo
(2010-06-07 ساعت 17:06)payman R نوشته:  سلام دوستان

یکی از دوستانم در امریکا ازمون خواسته که براش ۳-۴ کیلو عسل ببریم. آیا محدودیتی برای بردنش هست؟

yeki az doostam 4 kilo avard bedoon moshkel(bebakhshid ke farsi nist)
پاسخ
تشکر کنندگان: payman R ، tamanna ، SH1A2R3
من امسال که خالم از آمریکا اومد گفت شامپو هاشو گرفته وقتی میخواسته سوار هواپیما بشه و به ترشی هم یکم گیر دادن فکر کردن مثلا اسیده توش ولی گذاشتن رد بشه .
Go hard or Go Home
پاسخ
تشکر کنندگان: tamanna ، shkhmo ، SH1A2R3 ، حاجی واشنگتن ، آلیس-1980
(2010-06-08 ساعت 14:58)Drama Setter نوشته:  من امسال که خالم از آمریکا اومد گفت شامپو هاشو گرفته وقتی میخواسته سوار هواپیما بشه و به ترشی هم یکم گیر دادن فکر کردن مثلا اسیده توش ولی گذاشتن رد بشه .
داخلِ هواپیما که مایعات و شامپو و .....به کلی مشکل دارد و باید انها را داخل بار بگزارید. و معمولاً برای ترشی هم اگر سرکهء آن را خالی کنید و داخل بار هم بگزارید بهتر است.
2010AS200xx
دریافت نامه قبولی: Jul-24-2009
مصاحبه و دریافت ویزا :Jul 2010، Kuala Lumpur
تاریخ و محل ورود به آمریکا: سپتامبر2010،نیویورک
دریافتSSN و GC :اکتبر2010
محل سکونت فعلی:San Jose, California
تاریخ سیتیزن شدن: Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: seravin ، tamanna ، shkhmo ، كاميلا ، SH1A2R3 ، Emad_L ، آلیس-1980

مگه عسل اون جا نيست؟؟؟
آخه باباي من ميخواد بياد اونجا زنبورداري كنه
Big Grin
case number:2010AS00021xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:June--2009
کنسولگری:Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: JUNE--2009
تاریخ کارنت شدن کیس:june2010
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:july7
تاریخ دریافت کلیرنس::23 aguestBig Grin (کشت همه رو تا اومدBig Grin )
خوبه آبجی؟

پاسخ
تشکر کنندگان: tamanna ، shkhmo ، SH1A2R3
(2010-06-09 ساعت 14:49)nefarioos نوشته:  

مگه عسل اون جا نيست؟؟؟
آخه باباي من ميخواد بياد اونجا زنبورداري كنه
Big Grin

تا جائی که من میدانم که آمریکا خودش عسلِ خیلی خوبی داره.
2010AS200xx
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، SH1A2R3
به نظر منم آمریکا بهترین عسلها رو داره از هر نوعی که بخواهید.....در رنگها و مزه ها ی مختلف...بعضی هاش حتی نوع گلی رو هم که زنبور تغذیه کرده رو روش مشخص کرده...یکی از چیزهائیه که بردنش واقعا بیهوده است.
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: ShabPareyeMohajer ، ramin2010 ، shkhmo ، SH1A2R3 ، Emad_L ، pv-n ، آلیس-1980 ، Abdorrezaa
قصه های مجید رو که یادتون میاد...یه قسمتی داشت که مجید می خواست بره اردو و بی بی کلی خوراکی جات و پتو و... جمع کرده بود و اینقدر زیاد شده بود که مرادعلی باید با گاریش حملش میکرد! یادش بخیر چه بعدازظهر های جمعه ای داشتیم....

من اصلا فکرشم نمی کردم که چند سال بعد مامان بزرگ نازنین خودم هم یه همچین کاری بکنه.(شاید هم عادت مادربزرگ های اصفهانی باشه Wink) از اونجا که من به تاریخ رفتن دارم نزدیک میشم امروز بنده خدا اومده و کلی چیز با خودش اورده و اصرار که این را یک جوری جا بده. این اقلام شامل:
گز، سوهان، پولک، نبات، زعفران، انواع سبزی های خشک (جهت اسپانسر محترم و مقادیری هم جهت استفاده شخصی خودم)
به دانه!! گلگاوزبان!!(درست نوشتم؟) زیره، زرچوبه، انواع و اقسام ادویه و ... می باشد.
حالا من که واقعا نمی خوام همه اینا رو ببرم چون بعضی چیزا رو (مثل اونا که با علامت تعجب مشخص شدند) اصلا نمی دونم چه موارد استفاده ای داره...اما دوستان با تجربه نظر بدن در بین این اقلام علی الخصوص اونایی که واسه اسپانسرمحترم در نظر گرفته شده موردی هست که بهش گیر بدن و مجاز نباشه؟ آخه من اونجا اگر ازم پرسیدن اینها چیه مثلا نبات و پولک رو چه جوری ترجمه کنم؟ چی بگم آخه؟
The secret to a rich life is to have more beginnings than endings
پاسخ
(2010-06-23 ساعت 01:10)maryamjay نوشته:  قصه های مجید رو که یادتون میاد...یه قسمتی داشت که مجید می خواست بره اردو و بی بی کلی خوراکی جات و پتو و... جمع کرده بود و اینقدر زیاد شده بود که مرادعلی باید با گاریش حملش میکرد! یادش بخیر چه بعدازظهر های جمعه ای داشتیم....

من اصلا فکرشم نمی کردم که چند سال بعد مامان بزرگ نازنین خودم هم یه همچین کاری بکنه.(شاید هم عادت مادربزرگ های اصفهانی باشه Wink) از اونجا که من به تاریخ رفتن دارم نزدیک میشم امروز بنده خدا اومده و کلی چیز با خودش اورده و اصرار که این را یک جوری جا بده. این اقلام شامل:
گز، سوهان، پولک، نبات، زعفران، انواع سبزی های خشک (جهت اسپانسر محترم و مقادیری هم جهت استفاده شخصی خودم)
به دانه!! گلگاوزبان!!(درست نوشتم؟) زیره، زرچوبه، انواع و اقسام ادویه و ... می باشد.
حالا من که واقعا نمی خوام همه اینا رو ببرم چون بعضی چیزا رو (مثل اونا که با علامت تعجب مشخص شدند) اصلا نمی دونم چه موارد استفاده ای داره...اما دوستان با تجربه نظر بدن در بین این اقلام علی الخصوص اونایی که واسه اسپانسرمحترم در نظر گرفته شده موردی هست که بهش گیر بدن و مجاز نباشه؟ آخه من اونجا اگر ازم پرسیدن اینها چیه مثلا نبات و پولک رو چه جوری ترجمه کنم؟ چی بگم آخه؟
من بیشتر این چیزایی که نوشتی با خودم اوردم و هر دوباری که اومدم مشکلی نداشت . گلگاوزبون ، نبات،زعفران،سبزی خشک. اما همه اینا بسته بندی شده کارخونه ای بود.اگر خواستی ترجمه کنی براشون بگو اینا کندی ایرانیه Big Grin بعدش ممکنه برداره برای خودش .
پاسخ
تشکر کنندگان: maryamjay ، sanaz2010 ، پرستو ، tamanna ، shkhmo ، SH1A2R3 ، odiseh ، آلیس-1980
به عنوان يه اصفهاني كه زياد سفر كرده بهتون اخطار مي كنم كه به هيچ عنوان گز آردي با خودتون نبريد. مشكوك مي شن به مواد مخدر، يه جعبه ش رو باز مي كنن، بعد آردش گند مي زنه به زندگي تون.

مي دونم گز لقمه اي بهتون نمي جسبه ولي چاره اي نيست!!!
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
(2010-04-26 ساعت 20:37)tehranipoor نوشته:  
(2010-04-26 ساعت 17:29)maryamjay نوشته:  پريزهاي برق آمريكا با پريزهاي ايران فرق ميكنن. لازمه يه آداپتوري/مبدلي از اينجا با خودمون ببريم كه اينا رو به هم تبديل كنه؟(منظورم تبديل برق 110 به 220 نيستا فقط واسه وسايلي مثل لپ تاپ و اينا ميپرسم) اگر آره اسمش دقيقا چيه و اصلا اينجا بايد بخريم يا اونجا؟

بله یه همچین چیزیه:

اگه بخواین اینجا بخرین فکر نکنم ارزون تر از دونه ای دو دلار پیدا کنین. یادم نیست تو فروشگاه یه دلاری دیدمش یا نه. تو تهران اول از طرف میدون توپخونه، سر لاله زار یه چند متری که برین تو لاله زار سمت چپ تو ورودی یه ساختمان یه دست فروش هست که داره. من خریدم دونه ای سیصد تومن. چند تا ازش بخرین اگه اونورا رفتین.
لوازم برقی تون رو هم چک کنین که 110 تا 220 هست یا نه. اگه 110 رو اداپتورش ساپورت نمی کنه که باید به فکر کانورتور باشین.

با تشکر از راهنمائی شما. من از مدتی است که به فکر تدارک چیزهایی هستم که اونجا لازم میشه، و در همین راستا هم چند روزِ پیش ، پس از جستجو در اینترنت از این مبدل ها یک دونه اینترنتی خریدم یک سنت.
درسته! فقط یک سنتِ آمریکا.
2010AS200xx
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، R.F ، sanaz2010 ، mitr.p ، tamanna ، shkhmo ، SH1A2R3 ، سمانه777 ، Emad_L ، milo2007 ، hgbeigi
تو مرز زمینی این بنر را دیدم و ازش عکس گرفتم

قوانین گمرکی ایران

[عکس: attachment.php?aid=1476]

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

پاسخ
خیلی ممنون از این اطلاعاتتون
دوستانی که اونور هستند یه سوالی بپرسن اگه موقع اومدن به آمریکا یه دو تخته قالی 6 و 12 متری دستباف با خودمون بیاریم اونجا میتونیم بفروشیم یا نه؟
قیمتش چنده؟

TongueRolleyes
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
پاسخ
تشکر کنندگان: peyman74 ، tamanna ، shkhmo ، SH1A2R3

کاربران در حال بازدید این موضوع: