کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چه چیزهایی میتوانیم با خود ببریم؟
قاليچه و گليم ميشه برد؟
بهتره توي چمدان كه داخل بار ميديم باشه يا چمدانهايي كه داخل هواپيما ميبريم بزاريم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Daneshjo
(2015-11-25 ساعت 23:18)SNSH نوشته:  قاليچه و گليم ميشه برد؟
بهتره توي چمدان كه داخل بار ميديم باشه يا چمدانهايي كه داخل هواپيما ميبريم بزاريم؟
هم میشه فریت کنی هم با خودت ببری. اگر ابریشم و زیر 7 کیلوست ببر داخل و اگر بیشتر باید با چمدان ببری .
پاسخ
تشکر کنندگان: SNSH ، Daneshjo
سلام بر دوستان
یه سوالی داشتم در مورد فرودگاه وطن ، معمولا در فرودگاه اگر چند سری از چیزی داشته باشید ازتون گمرکی میگیرند و میگن که قصد فروش اونا رو دارید کسی تجربه اینو داره که اگر گر ی ن کار ت رو نشون بدید ممکنه اینکارو نکنند چون دارید یه جای دیگه ای زندگس میکنیدآ آیا کسی تجربه اینو داره یا ایده ای داره؟
ممنون
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-11-30 ساعت 01:39)mechanicalengineer نوشته:  سلام بر دوستان
یه سوالی داشتم در مورد فرودگاه وطن ، معمولا در فرودگاه اگر چند سری از چیزی داشته باشید ازتون گمرکی میگیرند و میگن که قصد فروش اونا رو دارید کسی تجربه اینو داره که اگر گر ی ن کار ت رو نشون بدید ممکنه اینکارو نکنند چون دارید یه جای دیگه ای زندگس میکنیدآ آیا کسی تجربه اینو داره یا ایده ای داره؟
ممنون

من كه هفته گذشته يه سر رفتم ايران و برگشتم اصلا مشكلي نداشتم با اين شرايط
پاسخ
تشکر کنندگان: mozhgangh
(2015-11-17 ساعت 10:39)humsun نوشته:  خيلي ممنونم از راهنماييتون. من الان تمام مشغوليت ذهنيم اينه كه چي ببرم و چي بذارم و مدام قيمتها رو مقايسه ميكنم از روي سايتهايي كه ميشناسم و ميدونم تو شهر مورد نظرم فروشگاهي داره كه اينم خودش معضليه راستش.
تمام دغدغه ام اينه كه روزاي اول كه ماشين نداريم و همه جا رو بلد نيستيم حالا به لوازم اوليه نياز داريم.
از همه عذرخواهي ميكنم كه وات نوشتم منظور ولت بود و اشتباهم تايپي بود

سلام
ببینید ارزش نداره با خودتون وسایل برقی بیارید. اینجا تمام خونه ها مجهز به یخچال و گاز و ماشین ظرفشویی هستن. اکثرا مایکروویو هم دارن.از نظر من و خیلی آدمهایی که اینجا هستن وسایل ضروری یعنی اینها.فوقش اگر مایکروویو نداشت $50 فکر نمیکنم هزینه سنگینی باشه. یا قهوه ساز $10 هم میتونه کار آدم رو راه بندازه.
اینجا خوبیش اینه که آدم برای سپری کردن زندگیش نیازی نیست همه چی از اول داشته باشه. خورد خورد همه جیز رو میشه تهیه کرد. هیچ کس هم نه کاری داره که دیگری چجوری زندگی میکنه و یا خونش خالیه یا پر از وسایل. پس توصیه من به شما اینه اصلا از الان به این چیزها فکر نکنید.چیزهای واجب تر و مهم تری هست که باید فکر کرد راجع بهشون.
تعداد اعضا : ۲نفر ، شماره کیس : **۱۲، تاریخ رویت قبولی : ۹ می، ارسال فرمها : جولای، محل مصاحبه : ایروان، تاریخ مصاحبه : ۲۲ دسامبر، تاریخ دریافت ویزا : فوریه، تاریخ مهاجرت : ۲۹ می ۲۰۱۳ ، ایالت ورودی : سن دیگو، کالیفرنیا، زندگی در حال حاظر : استرلینگ، ویرجینیا
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، sepandarA ، humsun ، sahar2016 ، matin86 ، maria2000 ، copol ، Daneshjo ، ریحانا
(2015-12-02 ساعت 05:24)mozhgangh نوشته:  
(2015-11-17 ساعت 10:39)humsun نوشته:  خيلي ممنونم از راهنماييتون. من الان تمام مشغوليت ذهنيم اينه كه چي ببرم و چي بذارم و مدام قيمتها رو مقايسه ميكنم از روي سايتهايي كه ميشناسم و ميدونم تو شهر مورد نظرم فروشگاهي داره كه اينم خودش معضليه راستش.
تمام دغدغه ام اينه كه روزاي اول كه ماشين نداريم و همه جا رو بلد نيستيم حالا به لوازم اوليه نياز داريم.
از همه عذرخواهي ميكنم كه وات نوشتم منظور ولت بود و اشتباهم تايپي بود

سلام
ببینید ارزش نداره با خودتون وسایل برقی بیارید. اینجا تمام خونه ها مجهز به یخچال و گاز و ماشین ظرفشویی هستن. اکثرا مایکروویو هم دارن.از نظر من و خیلی آدمهایی که اینجا هستن وسایل ضروری یعنی اینها.فوقش اگر مایکروویو نداشت $50 فکر نمیکنم هزینه سنگینی باشه. یا قهوه ساز $۱۰ هم میتونه کار آدم رو راه بندازه.
اینجا خوبیش اینه که آدم برای سپری کردن زندگیش نیازی نیست همه چی از اول داشته باشه. خورد خورد همه جیز رو میشه تهیه کرد. هیچWord Filteredهم نه کاری داره که دیگری چجوری زندگی میکنه و یا خونش خالیه یا پر از وسایل. پس توصیه من به شما اینه اصلا از الان به این چیزها فکر نکنید.چیزهای واجب تر و مهم تری هست که باید فکر کرد راجع بهشون.
خيلي ممنون از راهنماييتون ولي منظورم از لوازم اوليه مايكروويو و گاز نيست. اينا رو ميدونم كه آپارتمان ها دارند. منظورم لوازم شخصي مثل سشوار و ريش تراش و ... كه سرچ كردم و ديدم قيمتها تقريبا يكي هست با ايران ولي متاسفانه برقشون نميخوره كه بشه برد اونجا و در ضمن به قيمت مفت همرنمي خرن ازمون و بايد اونجا بخريم.
کیس:2016as1$$(برنده آقاي همسر)،تعداد:٢نفر،ارسال فرم:٢٩مي،سفارت:آنکارا،مصاحبه:٣ نوامبر،وضعيت: AP، آپديتها: ١١ژانويه،٧ مارچ و٩مارچ تبديل به or نَفَر دوم، ٢١ مارچ نَفَر اصلي و تبديل به or ٢٢مارچ،دريافت ايميل كليير ٢٢ مارچ، مديكال مجدد:٢٩مارچ ارسال٣٠،ايشود:٥ آپريل و دريافت پاسها از پست ٦آپريل، ورود به آمریکا (سیاتل):22 جولای
سفرنامه آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016 ، leader-m
(2015-12-06 ساعت 11:47)humsun نوشته:  خيلي ممنون از راهنماييتون ولي منظورم از لوازم اوليه مايكروويو و گاز نيست. اينا رو ميدونم كه آپارتمان ها دارند. منظورم لوازم شخصي مثل سشوار و ريش تراش و ... كه سرچ كردم و ديدم قيمتها تقريبا يكي هست با ايران ولي متاسفانه برقشون نميخوره كه بشه برد اونجا و در ضمن به قيمت مفت همرنمي خرن ازمون و بايد اونجا بخريم.

سلام
بیشتر لوازم برقی که تولید میشه مثل لپ تاپ یا سشوار و ریش تراش روی شارژ شون نوشته 100-240
یعنی از برق 100 ولت تا 240 ولت رو ساپورت میکنه ... حالا ممکنه نوشته باشه 100-220 ولی در کل بیشترشون ولتاژ برق ایالات متحده رو ساپرت میکنن

البته باید توجه کنید که پریز برق ایالات متحده با پریز برق ایران تفاوت داره و حتمن قبل از رفتن سری پریز رو تهیه کنید

میتونید در گوگل جمله US Charger رو سرچ کنید تا متوجه منظورم بشید

موفق باشید
stock-FEx-bond
Market

و دیگر هیچCool
پاسخ
تشکر کنندگان: humsun ، matin86 ، copol ، Daneshjo
ولي متاسفانه براي ما بسياري از اين لوازم نوشته ٢٢٠-٢٤٠ و در نتيجه اونجا قابل استفاده نيستن.
کیس:2016as1$$(برنده آقاي همسر)،تعداد:٢نفر،ارسال فرم:٢٩مي،سفارت:آنکارا،مصاحبه:٣ نوامبر،وضعيت: AP، آپديتها: ١١ژانويه،٧ مارچ و٩مارچ تبديل به or نَفَر دوم، ٢١ مارچ نَفَر اصلي و تبديل به or ٢٢مارچ،دريافت ايميل كليير ٢٢ مارچ، مديكال مجدد:٢٩مارچ ارسال٣٠،ايشود:٥ آپريل و دريافت پاسها از پست ٦آپريل، ورود به آمریکا (سیاتل):22 جولای
سفرنامه آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، sahar2016 ، Daneshjo
(2015-12-06 ساعت 15:38)humsun نوشته:  ولي متاسفانه براي ما بسياري از اين لوازم نوشته ٢٢٠-٢٤٠ و در نتيجه اونجا قابل استفاده نيستن.

سلام
پس حتمن بیخیال وسیله هاتون بشید
تنها راه اینه که براشون ترانس بسازید ... ولی کاری بسیار نامعقول هستش و هزینه و وزن زیادی داره
تنها راه خرید همون وسایل در ایالات متحده هست که خود خرید کردن هم هنر هست و باید بدونید چجوری خرید کنید (منظورم کوپن تخفیف-تخفیف مناسبت ها و ... هست)

موفق باشید
stock-FEx-bond
Market

و دیگر هیچCool
پاسخ
تشکر کنندگان: humsun ، behjan ، sahar2016 ، matin86 ، copol ، Daneshjo
سلام
من یجا خوندم که حتی اگر مثلا سشووار شما تو امریکا ساپورت هم بشه ولی قدرتش کمه و بهتره همونجا بخرید..درسته؟
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016 ، Daneshjo
(2015-12-08 ساعت 10:23)nik.truth نوشته:  سلام
من یجا خوندم که حتی اگر مثلا سشووار شما تو آمریکا ساپورت هم بشه ولی قدرتش کمه و بهتره همونجا بخرید..درسته؟
بله
پاسخ
تشکر کنندگان: Daneshjo
(2015-12-08 ساعت 22:39)nora نوشته:  
من یجا خوندم که حتی اگر مثلا سشووار شما تو آمریکا ساپورت هم بشه ولی قدرتش کمه و بهتره همونجا بخرید..درسته؟
بله

ممنون از جوابتون
پس توصیه شما اینکه سشوار و اپیلیدی و ریشتراش رو نیاریم؟واسه اینا تو امریکا چقدر باید هزینه کرد؟مارکهای تقریبا خوب ک زود خراب نشه
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-12-08 ساعت 22:48)nik.truth نوشته:  
(2015-12-08 ساعت 22:39)nora نوشته:  
بله

ممنون از جوابتون
پس توصیه شما اینکه سشوار و اپیلیدی و ریشتراش رو نیاریم؟واسه اینا تو آمریکا چقدر باید هزینه کرد؟مارکهای تقریبا خوب ک زود خراب نشه
ممنون
اصلا نباید اورد زیرا با مبدل بهترین وسیله بسیار ضعیف کار میکند . تمامی وسایلی که شما نام بردید با مارک های امریکایی بسیار مناسب میتوان تهیه کرد بستگی به انتخاب و بودجه شما دارد.
پاسخ
تشکر کنندگان: matin86 ، copol ، Daneshjo
سلام
ميشه لپتاپ،آيپد و آيفون رو به امركا اورد؟البته شنيدم كه اگه داخل لپتاپ برنامه هاي كرك شده داشته باشيم بهتره بصورت افلاين استفاده بشه يعني اصلا به اينترنت وصلش نكنيم!آيپد و آيفون چطور؟اونجا كارايي داره؟ميشه راحت ازش استفاده كرد؟چون نميتونم و دلمم نميخاد حالاحالها دوباره بخرم
شماره کیس: ***2015AS00003 / تاریخ رویت قبولی:1May /تعداد افراد منظور در کیس :1 / ارسال فرمهای سری اول:July /کارنت شدن کیس:10 December /مصاحبه: 6 April/محل مصاحبه: ابوظبي/ ويزا يكضرب/ ♫سفرنامه ابوظبی♫
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، Daneshjo
(2008-10-01 ساعت 02:31)pegah نوشته:  پس خودم جواب خودم را می دهم:
۱-در آمریکا وسائل برقی نسبت به ایران ارزانتر است. وسائل برقی در آمریکا با برق 110 کار میکنه. پس اگه خواستید چیزی با خودتون ببرید، مبدلش را هم ببرید. البته هر چه توان مصرفی دستگاه بالاتر باشه، مبدلش هم سنگینتره! پس بهتره خود دستگاه را از آمریکا بخرید.
۲-پوشاک تقریبا هم قیمت تهران است ولی در حراجی هایش میتوتید اجناس خوب و با قیمت خوب تهیه کنید. ( قابل توجه اونهایی که در حراجی ژانویه میروند.)
۳-لپ تاپ اونجا ارزونتر هست اضافه براینکه گارانتی هم داره. در خیلی جاها کیفشم هم همراه تخفیفش است.
۴-بعضی گوشی های موبایل ایران با بعضی خطوط موبایل در آمریکا کار میکنه.
۵-کت و شلوار گرونتره
۶-خوراکی های ایرونی در کالیفرنیا فراوون است.
۷-اگر سی دی ریت شده با خودتون میبرید جلوی چشم مامورین گمرک نگذارید.
۸-نفری 10000 تا دلار
۹-طلا، در حد وسائل شخصی
۱۰-.................( نظر؟؟؟!!!)
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
سلام
آیا باید پول را در کیف و همراه برد
برای امنیت میگم
آیا دزدی نمیشه ؟
تا جند روز بعدش میشه در بانک گذاشت و چه شرایطی دارد
آیا نمیشه یک صراف برایمان انجام دهد آنجا بگیریم
یا به فامیلی که اونجاس حواله کنیم توی بانکش برود ؟
کدام بهتره ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان