کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
لاتاری برنده شدم , بگم یا نگم ؟
سلام
چند لحظه وقتتون رو به من ميديد دوستان منSmile
حتما تعدادي از شما از جمله خود من تاحالا بجز افراد خيلي نزديك به كسي نگفتيم كه در لاتاري برنده شديم.
براي گفتن چه تصميمي دارين؟؟
١-وقتي ويزاتونو گرفتين ميخواهيد بگيد كه لاتاري برنده شدين؟
٢-وقتي رفتين اونور آب ميخواهيد اعلام كنيد؟
٣-بعد از ٦ ماه ميخواهيد اعلام كنيد؟
٣-اصلا تا آخرش نميخواهيد اعلام كنيد؟؟
٤- كساني كه نميخواهيد به كسي اعلام كنيد كه لاتاري برنده شديد(به هر دليلي) به افرادي كه نميشه راحت چيزي براشون ببافيد و افراد مطلعي هستند چي مي گيد؟
از همه دوستان خواهش ميكنم نظرشون رو اعلام كنند و اگر نظرشون با ديگران مشابه بود حتما دكمه تبريك و تشكر رو بفشارند
ممنون  
پاسخ
والا از شما چه پنهان .من خیلی با احتیاط رفتار کردم کسی نفهمه.اما چون خاله ی من به bbc معروفه دیگه الان کل جهان فهمیدن!!برای من انتخاب گزینه معنا نداره Smile))
کیس نامبر2013000066xx تعداد:2 مصاحبه:می کنسولگری:انکارا ازدواج بعد از قبولی .کار همسر:عسلویه .ویزا:شانس آوردیم دادن بعد از نزدیکه 100 روز . آتلانتا شهر بهشت با مردمی مهربان
پاسخ
(2013-01-02 ساعت 20:25)پروا نوشته:  سلام
حتما تعدادي از شما از جمله خود من تاحالا بجز افراد خيلي نزديك به كسي نگفتيم كه در لاتاري برنده شديم.
٤- كساني كه نميخواهيد به كسي اعلام كنيد كه لاتاري برنده شديد(به هر دليلي) به افرادي كه نميشه راحت چيزي براشون ببافيد و افراد مطلعي هستند چي مي گيد؟
از همه دوستان خواهش ميكنم نظرشون رو اعلام كنند و اگر نظرشون با ديگران مشابه بود حتما دكمه تبريك و تشكر رو بفشارند
ممنون  
من که سعی کردم به فک و فامیل نگم. تصمیم هم ندارم بگم. البته اگه مامانم بتونه حرف توی دلش نگه داره. اگر هم کسی خیلی گیر سه پیچ داد که بدونه چطور دارم میرم. میگم که پذیرش گرفتم واسه دکتری. خیلی راحت خیلی ساده خیلی خوشمزه. Big GrinBig GrinBig Grin
حلقه پیر مغان از ازلم در گوش است... برهمانیم که بودیم و همان خواهد بود

CN :2013AS0000023$$*رويت قبولي : 8 May* ارسال فرم‌ها : 21 May*سفارت: ابوظبی*دريافت نامه دوم Sep 22: * تاريخ مصاحبه: ژانویه 2013 (تغییر تاریخ مصاحبه) * ویزا: یکضرب * سفرنامه
پاسخ
خب من به هیچ کسی نگفتم البته یه چند وقت قبل از مصاحبه به مادرم گفتم و حتی خواهر و برادرم هم خبر ندارن . اگر خدا بخواد وقتی ویزامون تو پاس خورد به اونها هم میگم Wink
ولی در کل وقتی بهش فکر میکنم میبینم نمی تونم با همه یه برخورد داشته باشم . منظورم اینه ممکنه به یکی چند ماه قبل بگم و به یکی دم رفتن تلفن بزنم و خدافظی کنم و چند نفری رو هم به روی خودم نمیارم , شاید نهایتا" وقتی رسیدم اونجا به فیض بوقشون یه پیغامی بدم , همین .
به نظرم بهتره موقعیت خودتون رو با اشخاص در نظر بگیرین و بعد تصمیم بگیرین که بگین یا نه .
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
پاسخ
من به شخصه به چند نفری گفتم
بقیه هم متوجه می شن دیگه به عموم گفتم خودش به خیلی ها گفته با اینکه گفتم نگه
دی
واسم مهم نیست.
احتمالا یک روزی زنگ بزنم بگم فعلان ایالات هستم حتی بدون خدا حافظی از نزدیکا ن
حوصله اشک و گریه و زاری رو ندارم
هنوز البته تحت بررسی است
دی
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
پاسخ
من به چند تا از بستگان درجه یک گفتم: برادر و سه خواهر و مادر و یکی از خواهر زاده هام. فقط!
نظر خودم اینه که وقتی خواستیم بریم مصاحبه به خانواده خانمم هم بگم (اینکلودینگ خودش! Big Grin)
و ویزا رو که انشالا گرفتیم و خواستیم بریم، به خانواده خواهر برادرا و پدرم هم بگم. اما!
دیگه به هیچکس نگیم و وقتی رفتیم اونجا دیگه مهم نیست که بفهمند. اعلام هم نمیکنیم. اما مخفی هم نمیکنیم. خودشون بفهمند.
امیدوارم خانمم هم موافق باشه.
پاسخ
من به خانواده خودو خانمم وچندتا از دوستان صمیمی گفتم وپیشنهاد می کنم تا ویزا نگرفتید هرچه می توانید مخفی نگه دارید تا از چشم حسودان مصون بمانید.
2013AS89XX-آنکار‏_ جولاي
برگ صورتي، كلير16آكست‎
دنیا را باید ساخت نه با دنیا ساخت....
پاسخ
(2013-01-02 ساعت 21:38)نازنین 932 نوشته:  
٤- كساني كه نميخواهيد به كسي اعلام كنيد كه لاتارىي برنده شديد(به هر دليلي) به افرادي كه نميشه راحت چيزي براشون ببافيد و افراد مطلعي هستند چي مي گيد؟
ممنون  
من که سعی کردم به فک و فامیل نگم. تصمیم هم ندارم بگم. البته اگه مامانم بتونه حرف توی دلش نگه داره. اگر هم کسی خیلی گیر سه پیچ داد که بدونه چطور دارم میرم. میگم که پذیرش گرفتم واسه دکتری. خیلی راحت خیلی ساده خیلی خوشمزه. Big GrinBig GrinBig Grin
اين فكر خوبيه ، ولي بعضي ها خيلي در اين كارها واردن و بعد ميگن كدوم دانشگاه و كدوم رشته و ميدوني كه تمام دانشگاهها اسامي دانشجويان هر سالش رو سايتش هست.. و بعضي ها ديوونه اين جور جستجوها هستندSmile ولي به هر حال ايده خوبيه
پاسخ
ممنون  

پروا جون به نظرت نباید گفت از طریق لاتاری؟
من دلم می خواد نگم از طریق لاتاری ولی مشکلم اینکه همه ماشالا مطلع هستن و راهی به ذهنم نمی رسه
کیس نامبر:2013AS8900/تعداد افراد کیس:3 نفر/اورنج کانتی کالیفرنیا
پاسخ
(2013-01-02 ساعت 22:35)usa lover نوشته:  
ممنون  

من دلم می خواد نگم از طریق لاتاری ولی مشکلم اینکه همه ماشالا مطلع هستن و راهی به ذهنم نمی رسه

دقيقا من هم منظورم همينه كه زماني كه رفتيم اگر نخواهيم به كسي نگيم كه لاتاري برنده شديم پس چه چيزي بايد مطرح بشه، چه اينور و چه اونور،
پاسخ
میتونیم بگیم از طریق یک شرکت ویزای کاری گرفتم.
اینجوری کسی هم دنبال دانشگاهی نمیگرده.
اگر هم گفتند کدام شرکت میگیم حضور ذهن ندارم اسمش سخت بود! همین!
دوستم تو اون شرکت آشنا داشت!
میپرسند چطور ویزا گرفتید؟ چجوری قبول کردند؟!
ما هم میگیم. رزومه کاری خوب ارائه دادیم! شرکت معتبری هم بود و خلاصه خیلی سخته ولی ما هم خیلی خفن بودیم!
پاسخ
:
(2013-01-02 ساعت 22:35)usa lover نوشته:  
ممنون  

من برام این شده یه مشکل اساسی داستانش طولانی ولی فکر کن بگم از یه دانشگاه نزدیک کانادا (چون خالم کاناداست) مثلا ایالت سیاتل پذیرش گرفتم که این دانشگاه گفته بیا اونجا زبان بخون بعد شایدم به بعضی ها هم بگم از طریق یه شرکت رفتم (مهاجرت کاری) که هم زبان آکادمیک نمیخواد هم راهاش پیچیده است کسی زیاد نمیپرسه
اولین مرحله اینه که یه دانشگاه تو اون ایالت مورد نظر خودم پیدا کنیم.
این که به فامیل بگم میگم ولی خیلی سخته این مرحله من با سلطان بانو موافقم چه کنم من گذاشتم همه چیز رو سر وقت بگم برای کم کردن استرس در زمان حال حال میکنمBig GrinBig GrinWinkTongue
****13AS/مصاحبهANK/نتیجه:صورتی/مقصدNY/کلیر در 208 روز
پاسخ
همونطور که قبلاً هم گفتم، من به هیچ کس نگفتم حتی پدر مادرامون و خواهر برادرامون...
تا زمان اخذ ویزا هم نمی گیم... بعد از آن به خواهر برادرها و پدر مادرمون میگیم.این تا اینجا
همونجور که میدونید چشم زدن چیزی هست که در همه ادیان و قبایل و آداب و رسوم و عادات هاشون تایید شده و یقیناً اقوام منتظرالمهاجرت ما اگر بفهمن که .بله... ما داریم از این روش میریم کار تمومه و (به قول قاسم توی دایی جان ناپلئون) دود میشیم میریم هوا.
پس من با یک کلکی به همه میگم که دانشگاهی در کالیفرنیا قبول شدم و برای شش ماه میریم و برمی گردیمو یواش یواش از اذهان فامیل محو میشیم...
باور نمی کنید که من و خانمم مثل فیلمای 007 از زمان قبولی، ساعتهامون هم با هم تنظیم کردیم و عملیات رو شروع کردیم...
یه تجربه:
من وقتی قرار شد با یه حقوق خوب و کار خوب و ماشین و ... برم دبی زندگی کنم از همکارا گرفته تا عَره و عوره و شمسی کوره ... گفتند چه شانسی دارند اینا خوش به حالشون و همین کافی بود که اقامتی که همه کارهاش انجام شده بود فقط آخرین امضاش موند تا پایان جلسه آقای شیخ و بعد از جلسه برای ایشون کاری پیش اومد و رفتند سه روز مرخصی و بعد مصادف شد با قضایای 3 فار.رت انگل.ایس و همه اقامت ها لغو شد و ما هم دست از پا درازتر اومدیم تو شرکت با یک ایل دشمن روبرو شدیم...
پس تجربه تلخمون میگه تا ویزا به هیچکس نگیم و بعد هم به اندک دوستی بگیم....
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
پاسخ
دوست من و خانمش بعد از ۶ سال انتظار برای کانادا حدود ۳ سال پیش مهاجرت گرفتند و رفتند.
به همه از جمله پدر و مادراشون گفتند برای تحصیل میریم (تو فرهنگ خانوادگیشون مهاجرت جا نیفتاده بود و حتی فرقشو با پنا.h.نdگی نمیفهمیدند و براشون چیز قبیحی بود)
الان هم هر دوشون دانشجو هستند و هنوز هم کسی نمیدونه که یواش یواش میخوان برای پاس کانادایی اقدام کنند.
آب از آب تکون نخورده.
پاسخ
(2013-01-02 ساعت 22:46)امیر مهاجر نوشته:  میتونیم بگیم از طریق یک شرکت ویزای کاری گرفتم.
اینجوری کسی هم دنبال دانشگاهی نمیگرده.
اگر هم گفتند کدام شرکت میگیم حضور ذهن ندارم اسمش سخت بود! همین!
دوستم تو اون شرکت آشنا داشت!
میپرسند چطور ویزا گرفتید؟ چجوری قبول کردند؟!
ما هم میگیم. رزومه کاری خوب ارائه دادیم! شرکت معتبری هم بود و خلاصه خیلی سخته ولی ما هم خیلی خفن بودیم!
امیر خان دور و بر ما پر هست از فامیل و دوست وآشنا که به قول جناب بیات منتطرین مهاجرت هستن تمام راهها از پذیرش و ویزای کار و مهاجرت ولاتاری همه را هم خبره هستند و تا زمانی که نحوه رفتن ما را از حلقوممان در نیارن ولمون نمی کنندBig Grin
پی اس :همسرم نظرش اینکه بگیم با ویزای سرمایگذاری داریم می ریم میگم آحه عزیزبرادر ما تمام این سالها 500000 $ داشتیم و رو نکردیم Big Grin یه چی
می گی. می گه نه همین خوبه هر کسی هم می خواد حسادت کنه .Big Grin
کیس نامبر:2013AS8900/تعداد افراد کیس:3 نفر/اورنج کانتی کالیفرنیا
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان