کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای توریستی
سلام ذوستان در خصوص امکان تسریع در گرفتن وقت سفارت امریکا از دبی یا ترکیه یا ارمنستان اگر اطلاعاتی دارید لطفا راهنمایی بفرمائید
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
سوالی داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسپورت بنده فامیلم رو alipoor ثبت کردن و فامیل دختر 10 ماهه ام رو alipour
به نظرتون ممکنه مشکلی پیش بیاد تو سفر توریستی؟ مخصوصا برگشتنی؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-10-11 ساعت 13:15)Sani.B نوشته:  
(2013-09-30 ساعت 16:12)mehrdad-hp نوشته:  سلام به دوستای عزیز

برای گرفتن ویزای شنگن (از نوع توریستی) اول سایت سفارت کشور مورد نظر رو پیدا کنید. اونجا مدارک لازم رو لیست کرده.
برای مثال مدارک لازم برای سفارت آلمان. (برای اکثر کشورها شبیه است اما نه حتما)
1. گذرنامه با کپی از صفحه 1 و 2
2. فرم پر شده درخواست ویزای شنگن (این فرم از سایت دانلود میشه. بعد از پر کردن فرم باید امضا بشه)
3. یک قطعه عکس جدید با زمینه روشن ( حداکثر واسه 6 ماه قبل میتونه باشه نه قدیمی تر)
4. دعوتنامه یا رزرو هتل ( اگه آشنا دارین دعوت نامه میتونن بدن اگه ندارین خودتون هتل رزرو کنید )
5. بیمه مسافرتی معتبر ( با مراجعه به هر مرکز بیمه معتبر میتونید این بیمه رو تهیه کنید. هزینه کمی هم داره)
6. اصل شناسنامه + کپی از تمام صفحات
7. گواهی اشتغال به کار (یا اشتغال به تحصیل) + کپی. فیش حقوقی (اگر مشغول کار هستین)
8. بیمه تامین اجتماعی (تو این مورد دفترچه بیمه و اگه سابقه بیمه هم دارید ترجمه کنید و ارایه بدین. شاید ترجمه نیاز نباشه اما کار از محکم کاری عیب نمیکنه)
9. اسناد مالکیت + اصل و کپی همه ( این خیلی مهمه. درضمن اصل مدرک رو برمیگردونن. فقط واسه تطبیق دادنه)
10. گردش مالی حساب بانکی سه ماه اخیر ( اینم که مشخصه)

شما وقت سفارت رو آنلاین از سایت میگیرید. بعد تا روز و ساعت مورد نظر وقت دارین. حالا یا مدارک آمادست یا تو این مدت آماده میشه.
مدارک رو به ترتیب آماده میکنین. اگه کامل باشه و ایراد نگیرن وارد بخش ویزا میشین.
حتما حتما حداقل 60 یورو همراه خودتون ببرید. واسه درخواست ویزا 60 یورو لازمه. فقط اسکناس پنج و ده و بیست و پنجاه و صد یورویی قبول میکنن.
نکته : در مورد زمان سفر و  وقت سفارت (وقت رسیدگی به درخواست) و رزرز هتل دقت کنید. دقیقا همه مرتبط هستن.

امیدوارم این اطلاعات مفید باشه.
اکثر این اطلاعات تو سایت سفارت موجوده.

سلام مهرداد جان .خیلی خیلی ممنونم از اطلاعات مفیدی که دادی. فقط این که این سند مالکیت رو اگه نداشته باشیم چی کار باید بکنیم؟ و این که گردش مالی چقدر مهمه؟ من راستش واسه ویزای نامزدیK1 اقدام کردم .اماچون آلمان رو واسه مصاحبه انتخاب کردیم دوستان گفتند که باید ویزای شنگن بگیرم. میشه راهنماییم کنید؟ ممنون می شم.

سلام.
مدارک باید ترجمه شده یا خیر؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام
دوستانی که تجربه سفر با ویزای شینگن داشتن . آیا بعد از رسیدن به فرودگاه مقصد از مسافر انگشت نگاری میشه ؟
اینطور که خودم شنیدم فقط توی سفارت انگشت نگاری انجام میشه و در فرودگاه مقصد در صورتی که به مدارک مسافر شک کنند جهت تشخیص صحت هویت انگشت نگاری انجام و با اثر انگشت گرفته شده در سفارت مقایسه میشه درسته؟
2012-2017
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان اگه ممکن هست من رو در رابطه با گرفتن ویزای توریستی امریکا از سفارت امریکا در ارمنستان راهنمایی میکنید؟
کیس نامبر 2013AS000065xx / کنسولگری آنکارا / 2نفر / تاریخ ارسال فرمها 28may2012 / دریافت نامه دوم 12March /تاریخ مصاحبه :هفته دوم May / برگه صورتي/زمان انتظار46 روزSmile
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام خسته نباشید
من برای ویزای توریستی می خوام خودم از طریق سفارت اقدام کنم و برای کاری باید یا به جمهوری چک و یا به هلند برای یک هفته برم
بنظرتون کدام ازین 2 کشور راحتر ویزا میده ؟
فرق قیمت که خودم ویزا بگیرم یا از طریق آژانس های هواپیمایی بگیرم حدودا چقدر هست ؟ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
کسی راهنمایی نمی کنه؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان