کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای توریستی
سلام
من در مورد ویزای نوع d دانشجویی دانمارک سوال داشتم
اگر کسی ویزا بگیره با اعتبار سه ماه وبه دلایلی بعد از 10 روز برگرده به ایران و شروع تحصیل رو برای ترم بعد دیفر کند میتواند دوباره تقاضای ویزای دانشجویی بده
چون من یک جا دیدم که 3 ماه اگر داخل شنگن باشی باید ختما 3 ماه هم جارج شنگن بود ایا این مساله در مورد ویزای دانشجویی نوع d هم صادق است
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
Sad 
سلام
من چند وقت پیش ی پستی زدم راجع به ورود به کشوری ب اسم توریست و ازدواج و درنهایت اخذ اقامت

البته هدف ازایجاد این تاپیک اطلاع از صحت موضوع بود ولی . .
مدیران عزیز بدون اطلاع پست رو پاک کردن که بشدت این حرکتشون توهین آمیز بود
لااقل دوست گرامی که پاک کردی ی پیغام میدادی میگفتی فلان مطلب شما در فلان بخش است

به مولا خیلی کارتون زشته . .
مدیران تغییر رویه بدن، لطفا
پاسخ
تشکر کنندگان: محمد نجار ، msar
با سلام به همه اعضا و مدیران این سایت.
در ادامه پست دوستمون میخواستم از دوستانی که اطلاع دارن درخواست کنم اطلاعاتشون درباره اخذ ویزای (توریستی) کشورهای مختلف رو اینجا بذارن تا تبدیل به منبع مفیدی برای استفاده دیگران بشه. مرسی
پاسخ
با سلام خدمت دوستان گرامی کسی می دونه بدون دعوت نامه چجوری میشه ویزای شینگن گرفت؟
سفارت ایروان
شماره کیس:7XXX
وضعیت: برگه ابی-کلیرنس
پاسخ
سلام
می خواستم بدونم بدون اینکه دعوتنامه داشته باشم می شه از سفارت ایتالیا اقدام کنم واسه ویزای توریستی (برای 2 هفته - شنگن ) من و داداشم بدون تور می خوایم بریم ایتالیا و فرانسه .تمام مدارک لازم برای اینکه نشون بده ما اینجا اعتبار داریم و قصد برگشت داریم واسه ارائه هست .ممنون می شم راهنمایی کنین .
پاسخ
(2013-08-06 ساعت 21:23)cactus نوشته:  سلام
می خواستم بدونم بدون اینکه دعوتنامه داشته باشم می شه از سفارت ایتالیا اقدام کنم واسه ویزای توریستی (برای 2 هفته - شنگن ) من و داداشم بدون تور می خوایم بریم ایتالیا و فرانسه .تمام مدارک لازم برای اینکه نشون بده ما اینجا اعتبار داریم و قصد برگشت داریم واسه ارائه هست .ممنون می شم راهنمایی کنین .

سلام من وهمسرم بدون دعوتنامه وبا ارائهمدارکی که گویای بازگشتمان به ایران بود به سفارت فرانسه مراجعه کردیم وظرف 3 هفته تونستیم ویزای شنگن رو بگیریم
پاسخ
سلام گرفتن ویزای توریستی امریکا چقدر طول میکشد و آیا با این ویزا میشود بچه ها را در مدارس یا دانشگاه امریکا ثبت نام کرد مشکل مالی هم نداریم
پاسخ
سلام
من واسه ویزای شنگن اقدام کردم آیا هتل باید قطعی باشه یا رزرو هم کافیه ؟کسی می تونه راهنمایی کنه واسه هتل هایی فقط رزرو می کنن و کنسل کردنش زیاد هزینه نداره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Hamid_Nary ، msar
سلام به دوستای عزیز

برای گرفتن ویزای شنگن (از نوع توریستی) اول سایت سفارت کشور مورد نظر رو پیدا کنید. اونجا مدارک لازم رو لیست کرده.
برای مثال مدارک لازم برای سفارت آلمان. (برای اکثر کشورها شبیه است اما نه حتما)
1. گذرنامه با کپی از صفحه 1 و 2
2. فرم پر شده درخواست ویزای شنگن (این فرم از سایت دانلود میشه. بعد از پر کردن فرم باید امضا بشه)
3. یک قطعه عکس جدید با زمینه روشن ( حداکثر واسه 6 ماه قبل میتونه باشه نه قدیمی تر)
4. دعوتنامه یا رزرو هتل ( اگه آشنا دارین دعوت نامه میتونن بدن اگه ندارین خودتون هتل رزرو کنید )
5. بیمه مسافرتی معتبر ( با مراجعه به هر مرکز بیمه معتبر میتونید این بیمه رو تهیه کنید. هزینه کمی هم داره)
6. اصل شناسنامه + کپی از تمام صفحات
7. گواهی اشتغال به کار (یا اشتغال به تحصیل) + کپی. فیش حقوقی (اگر مشغول کار هستین)
8. بیمه تامین اجتماعی (تو این مورد دفترچه بیمه و اگه سابقه بیمه هم دارید ترجمه کنید و ارایه بدین. شاید ترجمه نیاز نباشه اما کار از محکم کاری عیب نمیکنه)
9. اسناد مالکیت + اصل و کپی همه ( این خیلی مهمه. درضمن اصل مدرک رو برمیگردونن. فقط واسه تطبیق دادنه)
10. گردش مالی حساب بانکی سه ماه اخیر ( اینم که مشخصه)

شما وقت سفارت رو آنلاین از سایت میگیرید. بعد تا روز و ساعت مورد نظر وقت دارین. حالا یا مدارک آمادست یا تو این مدت آماده میشه.
مدارک رو به ترتیب آماده میکنین. اگه کامل باشه و ایراد نگیرن وارد بخش ویزا میشین.
حتما حتما حداقل 60 یورو همراه خودتون ببرید. واسه درخواست ویزا 60 یورو لازمه. فقط اسکناس پنج و ده و بیست و پنجاه و صد یورویی قبول میکنن.
نکته : در مورد زمان سفر و وقت سفارت (وقت رسیدگی به درخواست) و رزرز هتل دقت کنید. دقیقا همه مرتبط هستن.

امیدوارم این اطلاعات مفید باشه.
اکثر این اطلاعات تو سایت سفارت موجوده.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، yoosef61 ، Pegah123 ، ALI122
(2013-09-30 ساعت 16:12)mehrdad-hp نوشته:  سلام به دوستای عزیز

برای گرفتن ویزای شنگن (از نوع توریستی) اول سایت سفارت کشور مورد نظر رو پیدا کنید. اونجا مدارک لازم رو لیست کرده.
برای مثال مدارک لازم برای سفارت آلمان. (برای اکثر کشورها شبیه است اما نه حتما)
1. گذرنامه با کپی از صفحه 1 و 2
2. فرم پر شده درخواست ویزای شنگن (این فرم از سایت دانلود میشه. بعد از پر کردن فرم باید امضا بشه)
3. یک قطعه عکس جدید با زمینه روشن ( حداکثر واسه 6 ماه قبل میتونه باشه نه قدیمی تر)
4. دعوتنامه یا رزرو هتل ( اگه آشنا دارین دعوت نامه میتونن بدن اگه ندارین خودتون هتل رزرو کنید )
5. بیمه مسافرتی معتبر ( با مراجعه به هر مرکز بیمه معتبر میتونید این بیمه رو تهیه کنید. هزینه کمی هم داره)
6. اصل شناسنامه + کپی از تمام صفحات
7. گواهی اشتغال به کار (یا اشتغال به تحصیل) + کپی. فیش حقوقی (اگر مشغول کار هستین)
8. بیمه تامین اجتماعی (تو این مورد دفترچه بیمه و اگه سابقه بیمه هم دارید ترجمه کنید و ارایه بدین. شاید ترجمه نیاز نباشه اما کار از محکم کاری عیب نمیکنه)
9. اسناد مالکیت + اصل و کپی همه ( این خیلی مهمه. درضمن اصل مدرک رو برمیگردونن. فقط واسه تطبیق دادنه)
10. گردش مالی حساب بانکی سه ماه اخیر ( اینم که مشخصه)

شما وقت سفارت رو آنلاین از سایت میگیرید. بعد تا روز و ساعت مورد نظر وقت دارین. حالا یا مدارک آمادست یا تو این مدت آماده میشه.
مدارک رو به ترتیب آماده میکنین. اگه کامل باشه و ایراد نگیرن وارد بخش ویزا میشین.
حتما حتما حداقل 60 یورو همراه خودتون ببرید. واسه درخواست ویزا 60 یورو لازمه. فقط اسکناس پنج و ده و بیست و پنجاه و صد یورویی قبول میکنن.
نکته : در مورد زمان سفر و وقت سفارت (وقت رسیدگی به درخواست) و رزرز هتل دقت کنید. دقیقا همه مرتبط هستن.

امیدوارم این اطلاعات مفید باشه.
اکثر این اطلاعات تو سایت سفارت موجوده.

سلام مهرداد جان .خیلی خیلی ممنونم از اطلاعات مفیدی که دادی. فقط این که این سند مالکیت رو اگه نداشته باشیم چی کار باید بکنیم؟ و این که گردش مالی چقدر مهمه؟ من راستش واسه ویزای نامزدیK1 اقدام کردم .اماچون آلمان رو واسه مصاحبه انتخاب کردیم دوستان گفتند که باید ویزای شنگن بگیرم. میشه راهنماییم کنید؟ ممنون می شم.
پاسخ
سلام دوستان من میخواستم به کشور بلیز برم با توجه به اینکه سفارت در ایران ندارد من باید چه کار بکنم؟/؟؟؟؟؟
پاسخ
(2013-10-16 ساعت 14:59)mrd1359 نوشته:  سلام دوستان من میخواستم به کشور بلیز برم با توجه به اینکه سفارت در ایران ندارد من باید چه کار بکنم؟/؟؟؟؟؟

سلام،شما بايد ببينيد كشوري كه ميخوايد بريد كجا سفارت داره از اونجا وقت بگيريد و براي انجام كارهاتون به اون كشور مراجعه كنيد.
پاسخ
(2013-07-15 ساعت 15:02)arash12 نوشته:  با سلام خدمت دوستان گرامی کسی می دونه بدون دعوت نامه چجوری میشه ویزای شینگن گرفت؟

سلام،بدون دعوتنامه كار خاصي نياز نيست انجام بديد،شما علاوه بر مداركي كه براي گرفتن ويزا نياز داريد كه عبارتند از،(اصل پاسپورت و كپي صفحه اول و دوم،كپي اخرين مهر ورود و خروج،درصورت داشتن ويزاهاي قبلي كپي اخرين ويزاي دريافتي،پرينت گردش حساب با مهر و تاييديه بانك،سند ملكي،اگر دانشجو يا محصل هستيد گواهي اشتغال به تحصيل،اگر شاغل هستيد گواهي اشتغال به كار،اگر در شركت خصوصي مشغول به كاريد مدير عامل شركت بايد روي سربرگ شركت براتون گواهي اشتغال به كار و ميزان حقوق دريافتي ماهيانتون رو بنويسن و مهر و امضاء كنن،سه قطعه عكس 6*4،رزرواسيون قطعي هتل به مدت روزهاي اقامت،بليط رفت و برگشت ok شده)علاوه بر اينها بايد چك ضمانت برگشت هم به سفارت ارائه بديد كه مبلغش رو سفارت ميگه بهتون چه قدر بايد باشه،و چون ضمانت كننده و دعوت كننده اي نداريد بيشتر سختگيري ميكنن.فقط بايد بتونيد مصاحبه كننده رو قانع كنيد كه حتماً برميگرديد
پاسخ
(2013-09-12 ساعت 15:20)cactus نوشته:  سلام
من واسه ویزای شنگن اقدام کردم آیا هتل باید قطعی باشه یا رزرو هم کافیه ؟کسی می تونه راهنمایی کنه واسه هتل هایی فقط رزرو می کنن و کنسل کردنش زیاد هزینه نداره؟

سلام،هتل بايد قطعي رزرو بشه،شما ميتونيد هتلي رو رزرو كنيد كه مهلت مثلاً دوهفته اي بهتون بده براي كنسل كردن،البته براي اين كار بايد كريديت كارت داشته باشيد كه از سايت هايي مثل بوكينك بتونيد رزروي بگيريد كه ريمه شامل حالتون نشه.
پاسخ
سلام ...من برای ازدواج میخوام برم ولی متاسفانه هیچ راهی برای گرفتن وقت از سفارت بلیز پیدا نکردم هنوز...در ترکیه داره سفارت
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان