کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خرید خودرو
(2012-08-28 ساعت 23:04)hamed. نوشته:  [quote='saied-k' pid='177603' dateline='1338272407']

ببخشید این قیمت های این سایتی که دادی زیاد ارزون نیست؟ مثلا خودروی فورد 2012 شاسی بلند کارنکرده رو که توی سایت اسمش اینه(2012 Ford Escape Limited ) زده 1195$ ...یعنی این ماشین به این باحالی اینقدر ارزونه؟
البته من اطلاعاتم در زمینه خودرو و قیمتهاش خیلی کمه و واسه همین پرسیدم
این قیمت پیش یا دان پیمینت هست که شما دیدی مبلغ ماهانه اقساط هم روشه البته برای کم سابقه ممکنه فایننس نکنن و اکثرا معامله نقدی هست چون شما باید سابقه کردیت و در امد فکر کنم 10 برابر اقساط رو داشته باشید.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: hamed. ، mojtaba_k ، MPU ، amaka747
سلام ، دوستان اطلاعات خوبی دادن . ممنون از همگی . من با جستجوهایی که کردم نتونستم توتوتا کرولا یا هوندا سی ویک مناسبی در حدود 10000$ پیدا کنم یا کارکرداشون خیلی زیاده یا قیمتاشون . من تصمیم گرفتم نیسان ورسا صفر بگیرم حدود 11000$ میخواستم نظر دوستان و بدونم . اگر راجع بیمه و مالیاتش هم اطلاعاتی بدید ممنون میشم .
شماره کیس: 2012AS00072XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت: 2011 ,July
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: Sept, 2011
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس: may, 2012
تاریخ دریافت نامه دوم: may, 2012
تاریخ مصاحبه: July, 2012
تاریخ دریافت ویزا:July, 2012
تاریخ ورود به آمریکا: :
تاریخ دریافت گرین کارت:
تعداد نفرات: 1+2
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، mml ، MPU
(2012-09-02 ساعت 16:05)panteha نوشته:  سلام ، دوستان اطلاعات خوبی دادن . ممنون از همگی . من با جستجوهایی که کردم نتونستم توتوتا کرولا یا هوندا سی ویک مناسبی در حدود 10000$ پیدا کنم یا کارکرداشون خیلی زیاده یا قیمتاشون . من تصمیم گرفتم نیسان ورسا صفر بگیرم حدود 11000$ میخواستم نظر دوستان و بدونم . اگر راجع بیمه و مالیاتش هم اطلاعاتی بدید ممنون میشم .

دوست عزیز این قیمت برای مدلی است که فاقد دنده اتوماتیک هست. قیمت دنده اتومات این خودرو سیزده هزارتاست. فروش خودرو های با دنده ی دستی در امریکا کمی مشکله.
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، mml ، mojtaba_k ، MPU
(2012-09-02 ساعت 16:05)panteha نوشته:  سلام ، دوستان اطلاعات خوبی دادن . ممنون از همگی . من با جستجوهایی که کردم نتونستم توتوتا کرولا یا هوندا سی ویک مناسبی در حدود 10000$ پیدا کنم یا کارکرداشون خیلی زیاده یا قیمتاشون . من تصمیم گرفتم نیسان ورسا صفر بگیرم حدود 11000$ میخواستم نظر دوستان و بدونم . اگر راجع بیمه و مالیاتش هم اطلاعاتی بدید ممنون میشم .

ماشین جالبی نیست. خیلی کوجیک و سبکه. بخاطر نو بودن شدید افت قیمت خواهد داشت. حداقل کارکده پیدا کن. شما دنبال مزدا 3 مدل قلبی ها باشی چیز خوب زیاده. تازه با 10000 تا میتونی محصولات kia از نوع CERTIFIED PRE-OWNED بخری که صد هزار مایل یا ده سال گارانتی موتور گیربکس اکسل داره. افت قیمتشم کرده. کرولا و سیویک بقولی باقلوای بازار اینجاست و البیته نرخ سرقتشم بالاتر!
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، storagemeter ، mml ، amir0_0amir
امروز یک دستگاه کیا ریو مدل 2012 رو کمی روندم مال دوستی بود. بینهایت زیبا طراحی شده و از هیچ لحاظی من ضعفی نسبت به ماشینهای ژاپنی هم قیمتش که البته زیاد هم نیستن پیدا نکردم. به معنی واقعی کلمه یک ماشین ایده ال نسبت به قیمتش. با اینکه در مورد ماشین وسواسی هستم ولی قطعا میتونم بگم که ماشین بعدیم کیا ریو 2012 خواهد بود اگه عشق خودرو ون رو از کله ام بندازم دور!
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، mml ، MPU ، alirezanz ، ho_tasha
(2012-09-02 ساعت 16:43)yami نوشته:  

ماشین جالبی نیست. خیلی کوجیک و سبکه. بخاطر نو بودن شدید افت قیمت خواهد داشت. حداقل کارکده پیدا کن. شما دنبال مزدا 3 مدل قلبی ها باشی چیز خوب زیاده. تازه با 10000 تا میتونی محصولات kia از نوع CERTIFIED PRE-OWNED بخری که صد هزار مایل یا ده سال گارانتی موتور گیربکس اکسل داره. افت قیمتشم کرده. کرولا و سیویک بقولی باقلوای بازار اینجاست و البیته نرخ سرقتشم بالاتر!

تو سایتا خیلی بالا پایین کردم قیمت ماشین کارکرده ای که کیلومترش زیر 50000مایل باشه و ژاپنی باشه ومدلشم از 2005 پایین تر نباشه چیزی پیدا نکردم . اول دوست داشتم ford fiesta یا Chevrolet sonicصفر بخرم ولی با این وضع دلار، ریالی که میخوام تبدیل کنم و ببرم رقمی نمیشه که یه ماشین خوب بردارم ترجیح میدم تا دلار در نیوردم کمتر هزینه ماشین کنم .
من خودم تو ایران از دست ماشین تمیز زیاد خریدم و فروختم ولی اصلا نمیدونم us به چه ترتیبه کجا برم چیکار کنم !؟ البته راهنمایی شما دوستان یه مقدار روشنم کرد ولی اینقدر که از مخارج تعمیرات وحشت کردم ترجیحا ماشین نو میخواستم که شما میفرمایید ورسا چنگی به دل نمیزنه . حالا اگه لطف کنید چند تا منبع معرفی کنید که بشه ماشینه کارکرده پیدا کنم که باقلوای بازار باشه ممنون میشم
راستی منظور از نرخ سرقت نرخ بیمه سرقته یا نرخ دزدیدنش ؟
تاریخ دریافت گرین کارت:
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، mojtaba_k ، ho_tasha
(2012-09-02 ساعت 16:21)masih sh نوشته:  

دوست عزیز این قیمت برای مدلی است که فاقد دنده اتوماتیک هست. قیمت دنده اتومات این خودرو سیزده هزارتاست. فروش خودرو های با دنده ی دستی در آمریکا کمی مشکله.
درسته دوست عزیز قیمت دنده دستیشه . تو سایتا که کارکردشو میدیدم با 1000 تا 2000 تا پایین تر قیمته کارکرده های Manuel ش بود . گفتم شاید عاقلانه خرید صفرش باشه ولی درست میفرمایید دنده دستی خیلی کمه قطعا به این خاطره که کمتر ازش استقبال میشه ولی خوب 3000 تا ارزونتر یعنی 6میلیون تومن کمتر که برای بدو ورود رقمیه !
تاریخ دریافت گرین کارت:
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، mml
تا جایی که میدونم خودروهایی مثل هوندا سیویک و هوندا آکورد و فورد اف-150 و ... که در صدر جدول سرقتی های آمریکا هستن، بیمه شون کمی بیشتره و صد البته احتمال سرقتشون بیشتر. ولی خوب به محل زندگی شما هم خیلی بستگی داره.
کماکان توصیه میکنم اگه نو میخواهین بخرین روی محصولات کیا بیشتر مطالعه کنید و همینطور هیوندایی، مثلا هیوندای اکسنت سرتیفاید پری اوند مدل 2007 یا 2008 یا کمی قدیمی تر بعید میدونم بالای 8000 تا باشه ولی چون از اجاره در اومدن، عین ماشین نو هستن.
در کل در مقایسه با ماشینهای ژاپنی، ماشینهای کره ای مدل 2007 یا همین حوالی به بعد انگار همون تکنولوژی رو با قیمت کمتر دارین میخرین. قطعات ارزونتر و احتمالا هزینه تعمیر کمی کمتر، مخصوصا در نمایندگی ها. ولی مدل زیر 2000 قطعا دست دوم ژاپنی رو ترجیح میدم.
پاسخ
تشکر کنندگان: siralex ، vroom ، mml ، panteha ، mojtaba_k ، amir0_0amir ، سمانه777 ، ho_tasha
(2012-09-03 ساعت 15:49)yami نوشته:  تا جایی که میدونم خودروهایی مثل هوندا سیویک و هوندا آکورد و فورد اف-150 و ... که در صدر جدول سرقتی های آمریکا هستن، بیمه شون کمی بیشتره و صد البته احتمال سرقتشون بیشتر. ولی خوب به محل زندگی شما هم خیلی بستگی داره.
کماکان توصیه میکنم اگه نو میخواهین بخرین روی محصولات کیا بیشتر مطالعه کنید و همینطور هیوندایی، مثلا هیوندای اکسنت سرتیفاید پری اوند مدل 2007 یا 2008 یا کمی قدیمی تر بعید میدونم بالای 8000 تا باشه ولی چون از اجاره در اومدن، عین ماشین نو هستن.
در کل در مقایسه با ماشینهای ژاپنی، ماشینهای کره ای مدل 2007 یا همین حوالی به بعد انگار همون تکنولوژی رو با قیمت کمتر دارین میخرین. قطعات ارزونتر و احتمالا هزینه تعمیر کمی کمتر، مخصوصا در نمایندگی ها. ولی مدل زیر 2000 قطعا دست دوم ژاپنی رو ترجیح میدم.

همه نکاتی که گفتی درسته. تنها مشکلی که من با کیا دارم، سر و صدای داخل اتاقه. کیا فورته (همون سراتوی ایران) مدل 2012 و صفر گرفتم، ولی حتی در مقایسه با ژاپنی های مدل 2007 با 80 هزار تا مایلج بازم سر و صدای بیشتری داره. برای ماشین دوم، حتی با اینکه از کیا می تونم ماشین خوبی با قیمت عالی بردارم، ولی این روزها عجیب شیفته سوبارو شده ایم!
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، panteha ، mojtaba_k ، MPU ، سمانه777
(2012-09-04 ساعت 10:56)mml نوشته:  
(2012-09-03 ساعت 15:49)yami نوشته:  

همه نکاتی که گفتی درسته. تنها مشکلی که من با کیا دارم، سر و صدای داخل اتاقه. کیا فورته (همون سراتوی ایران) مدل 2012 و صفر گرفتم، ولی حتی در مقایسه با ژاپنی های مدل 2007 با 80 هزار تا مایلج بازم سر و صدای بیشتری داره. برای ماشین دوم، حتی با اینکه از کیا می تونم ماشین خوبی با قیمت عالی بردارم، ولی این روزها عجیب شیفته سوبارو شده ایم!

میدونستی سوبارو امسال با کیقیت ترین خودروساز دنیا شد!!!؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، mml ، panteha
(2012-09-04 ساعت 15:30)yami نوشته:  

مهمترین نکته در سوبارو، موتورهای بوکسور و AWD بودن به صورت استاندارده. از نظر ایمنی هم ایمن ترین ماشین طبق رده بندی شرکت های بیمه در آمریکاست. توی بعضی از مدل هاش، سیستمی به اسم EyeSight نصب شده که به صورت خودکار، در صورت عدم صدور فرمان ترمز از طرف راننده، خودش ترمز می گیره و از برخورد با ماشین جلویی جلوگیری می کنه؛ همین طور رانندگی بین خطوط رو کنترل می کنه و در وضعیت Cruise Control سرعت رو با ماشین جلویی تنظیم می کنه!
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: panteha ، mojtaba_k ، MPU ، compresskeytionboard ، ho_tasha
(2012-09-04 ساعت 20:32)mml نوشته:  
(2012-09-04 ساعت 15:30)yami نوشته:  

مهمترین نکته در سوبارو، موتورهای بوکسور و AWD بودن به صورت استاندارده. از نظر ایمنی هم ایمن ترین ماشین طبق رده بندی شرکت های بیمه در آمریکاست. توی بعضی از مدل هاش، سیستمی به اسم EyeSight نصب شده که به صورت خودکار، در صورت عدم صدور فرمان ترمز از طرف راننده، خودش ترمز می گیره و از برخورد با ماشین جلویی جلوگیری می کنه؛ همین طور رانندگی بین خطوط رو کنترل می کنه و در وضعیت Cruise Control سرعت رو با ماشین جلویی تنظیم می کنه!

دهه! یک بارکی بگو زانتیاست دیگه!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، mml ، panteha ، MPU ، kasra
از دوستان کسی میتونه در مورد بیمه ماشین توضیحاتی بده مثلا :
چه برندی حق بیمه ش ارزونتره ؟
شرکت بیمه حق بیمه رو ماهانه یا سالانه دریافت میکنه ؟
آیا اگر سابقه بیمه مونو از ایران بگیریم و ترجمه کنیم که سالها خسارت نگرفتیم شرکت بیمه در us تخفیفی برامون در نظر میگیره ؟
و هر مطلب دیگه ای در این خصوص
سپاس
تاریخ دریافت گرین کارت:
پاسخ
تشکر کنندگان: vroom ، mojtaba_k ، ho_tasha
سلام. من یه تجربه ای دارم گفتم شاید برای شما بد نباشه.
من برای اینکه برم برای امتحان رانندگی نیاز به ماشین داشتم از طرفی به دلیل نداشتن کردیت ماشین کرایه ای به من نمیدادن این شد که تصمیم گرفتم اول ماشین بخرم بعد باهاش برم برای امتحان. وقتی که ماشینو خریدیم خوب باید بیمه هم میشد. از اونجایی که بنده خیلی تجربه نداشتم با یه بیمه صحبت کردم و به دلیل نداشتن گواهینامه رانندگی کالیفرنیا (در صورتی که گواهینامه بین المللی و سابقه ۱۸ سال رانندگی تو ایران رو بهشون داده بودم) اما ظاهرا بنا به یه سری مسایل بیمه گرونه به ما دادن! البته این رو هم بگم که مینیمم بیمه رو بنده گرفتم و شد ماهی ۱۲۰ دلار ناقابل!!!!! بعد ها با هرکی صحبت کردم گفت بابا طرف خیلی زیاد گرفته و فلان و ....
خلاصه تا اونجا رفتیم که قسط دوم رو باید پرداخت میکردم که اتفاقا تبلیغی رو توی سایت بانکم (Wells Fargo) دیدم که ظاهرا بیمه هم میده وقتی رفتم و با بنکر صحبت کردم دیدم که کوتی که میده ۴۵ دلاره! اونم برای ۲ تا راننده! و خیلی خوشحال شدم و همون لحظه درخواست بیمه دادم و بعدش هم اون بیمه اولیه رو کنسل کردم.
اما خوبیش اینکه این قیمت ۴۵ دلار برای ۱ سال لاک شدس به این معنی که اگه تصادف کنی تو این مدت حق بیمه شما زیاد نمیشه !
البته فکر کنم که شاید بشه با ۳۵ دلار در ماه هم بیمه گرفت.
نتیجه اینکه حتما از چند جا سوال کنین و بیمه کمترین رو انتخاب کنید.
سابقه و غیره غیر از آمریکا رو قبول ندارن(لا اقل این ۲ جا که من رفتم قبول نداشتن)
بیمه هم شما ماهانه پرداخت میکنین و فکر نمیکنم و تقریبا مطمئنم که نمیشه یهو داد چون ظاهرا اینا با هر بار خسارت هزینه بیمه شما رو افزایش میدن.
سوالی بود در خدمتم.
شماره کیس: 2011as00020000
مصاحبه: MAY 3
کلیرنس: 25 JULY
ويزا: 4 AUG
جمع هزینه ها: فعلا 7.320.000 تومان برای ۲ نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: gol1 ، panteha ، Shezem ، vroom ، mojtaba_k ، maxsupermax ، MPU ، mirman ، moon_rose ، kiasina ، amir0_0amir ، mahakk ، سمانه777 ، tapartoor600 ، ho_tasha
(2012-09-05 ساعت 10:40)farshad_sh نوشته:  سلام. من یه تجربه ای دارم گفتم شاید برای شما بد نباشه،،،
با سپاس از دوستمون برای بیان تجربیاتش.
من هم تازه ماشین خریدم و بیمه کردم، در همین کالیفرنیا، که اتفاقا سابقه هفت سال رانندگی در آلمان باعث شد که تخفیف بگیرم، زیرا تصادف و جریمه نداشتم، و همینطور مدرک مهندسی!! که اینش دیگه واسه خودم هم جالب بود. گویا دارندگان مدرک دانشگاهی از تخفیف برخوردار می‌شوند. دیگه اینکه با پرداخت حق عضویت سالانه، از مزایای امداد خودرو هم برخوردار شدم. که چون همه را یک‌جا پرداخت کردم ( نه بصورت ماهیانه ) باز هم تخفیف خورد!
همه‌اش روی هم شد حدود ۲۸۰ دلار برای یک‌سال. البته بیمه من ، فقط شخص ثالث هست .
از شرکت AAA گرفتم، که علاوه بر خدمات بیمه و امداد خودرو، کارهای انتقال سند را هم انجام می‌دهند که دیگه لازم نیست به DMV مراجعه کرد. یعنی فردای خریدن ماشین، کارهای بیمه و انتقال سند را همه را یکجا انجام دادم.
خدا خیرش بده! یه آشنایی من اینجا دارم که بعد از سی و خورده‌ای سال زندگی در آمریکا، به تمام این سوراخ سنبه ها وارد شده و همون بود که گفت از اینجا بیمه بگیرم. Wink
2012AS35xxx
مصاحبه در اوایل ماه می ۲۰۱۲ در فرانکفورت
ورود به آمریکا، اواخر ماه می همان سال Big Grin
۲۰ روز بعدش هم گرین کارت Wink
تجربه‌های من در اینجا و آنجا
کار هر بز نیست خرمن کوفتن ، گاو نر می‌خواهد و مرد کهن !
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، mml ، vroom ، mojtaba_k ، مانترا ، MPU ، kiasina ، mahakk ، سمانه777 ، tapartoor600 ، ho_tasha

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان