کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مدارک و فرمهای ارسالی به سفارت برای ویزای نامزدی
دوستان من دارم پاکت ارسال مدارک به سفارت انکارا رو اماده میکنم . از دوستانی که مصاحبه نامزدی رو پشت سر گذاشتن میشه به سوال من جواب بدن آیا من باید اصل مدارک تکس ریترن ، W2 و اصل معرفی نامه شرکت را داخل پاکت بگذارم یا اصل انها رو با خودم به سفارت ببرم و گپی تو پاکت بذارم ؟ بچه ها میشه کمک کنید . ممنونم
K1
------------------------------------------------------------------------
فراغم سخت می باید ولیکن صبر می باید
که گر بگریزم از سختی رفیق سست پیمانم
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، msar
دوستان سلام ، من به تازگی اینجا عضو شدم ولی هر تاپیک اینقدر سوال متفرقه توش پرسیده شده که گیج شدم . ما داریم واسه ویزای نامزدی اقدام میکنیم و هنوز مدارکمون رو نفرستادیم . ولی توی فرم ها جایی ندیدیم که سفارت رو انتخاب کنیم . میخواستم بدونم توی کدوم فرم میشه انتخاب کرد ؟ مرسی
K1
تاریخ ارسال مدارک : 2014Feb 14
تاریخ دریافت رسید نامبر : 2014Feb 25
تاریخ اپروو: 8 آگوست 2014
مصاحبه : 23 نوامبر 2014 ابوظبی
دریافت ویزا : 26 نوامبر 2014 CoolBig Grin
ورود به آمریکا : دسامبر 2014
پاسخ
(2013-03-27 ساعت 11:12)dinadino228 نوشته:  ندا جون ، من دوباره پرسیدم. و فهمیدم که نامزدت حتما میدونه اینو خودش چون آمریکاییه.
در آمریکا ، هرسال و هر جا که کار میکنی برات یه فرمی میفرسته بنام W2 (که نشون میده چقدر کار کردی؟ چقدر مالیات دادی؟ چقدر پول بیمه دادی؟ و......) حالا ادارهء مالیات آمریکا که اسمش هست IRS باید اینهارو بدونه از تو. بنابراین باید یه فرمی رو پر کنی به اسم 1040 یا 1040 EZ . (( که این فرم رو میشه یا از اینترنت دانلود کرد یا از کتابخونه ها گرفت ، یا اینکه میشه داد به ۲ کمپانی بزرگ هستن به نامهای "Turbotax" و یا "H&R blok" و به صورت آنلاین انجام داد.)) و وقتی این فرمها رو داری پر میکنی مشخصات W2 نامزد (آمریکا) رو باید وارد کنید، بعد این فرم پر شده میره برای IRS (ادارهء مالیات) تا اونها متوجه بشن که فرد مورد نظر آیا بدهکاره یا طلبکار؟ یا هر چیزی که لازمه بدونن.
این توضیحات رو از نامزدم واست پرسیدم چون من که اصلا در جریان نیستم ،
ولی به گفته هاش اطمینان دارم اولا که خودش انجام داده، دوم اینکه اخلاقش اینجوریه که تا زمانی که به کاری کاملا مطمئن نباشه امکان نداره نظر بده.
جودی جونم، من هر چی نامزدم گفته انتقال دادم، شاید ازدواجیها و نامزدیها فرق میکنه؟!!
نمیدونم.

اوه،،، یادم رفت اون قسمت رو بپرسم که پست شه یا ایمیل، شب میپرسم حتما.

ﺳﻠﺎﻡ ﻣﻦ ﺷﻨﻴﺪﻡ w2 ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻭﻧﺎﻳﻴﻪ ﻛﻪ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺴﻲ ﻛﺎﺭﻣﻴﻜﻨﻨﺪ ﻳﺎﻛﺎﺭﻣﻨﺪﻥ.ﻛﺴﻴﻜﻪ ﻛﺎﺭﺍﺯ ﺧﻮﺩﺷﻪ ﻭﺻﺎﺣﺐ ﻛﺎﺭﺧﻮﺩﺵ ﻣﺤﺴﻮﺏ ﻣﻴﺸﻪ ﺍﻳﻦ ﻓﺮﻡ ﻭﻧﺪﺍﺭﻩ و 1040ﻛﺎﻓﻴﻪ.ﺍﻳﻦ ﺍﻃﻠﺎﻋﺎﺕ ﺩﺭﺳﺘﻪ ?
پاسخ
(2014-01-09 ساعت 03:31)zahraj نوشته:  
(2013-03-27 ساعت 11:12)dinadino228 نوشته:  ندا جون ، من دوباره پرسیدم. و فهمیدم که نامزدت حتما میدونه اینو خودش چون آمریکاییه.
در آمریکا ، هرسال و هر جا که کار میکنی برات یه فرمی میفرسته بنام W2 (که نشون میده چقدر کار کردی؟ چقدر مالیات دادی؟ چقدر پول بیمه دادی؟ و......) حالا ادارهء مالیات آمریکا که اسمش هست IRS باید اینهارو بدونه از تو. بنابراین باید یه فرمی رو پر کنی به اسم 1040 یا 1040 EZ . (( که این فرم رو میشه یا از اینترنت دانلود کرد یا از کتابخونه ها گرفت ، یا اینکه میشه داد به ۲ کمپانی بزرگ هستن به نامهای "Turbotax" و یا "H&R blok" و به صورت آنلاین انجام داد.)) و وقتی این فرمها رو داری پر میکنی مشخصات W2 نامزد (آمریکا) رو باید وارد کنید، بعد این فرم پر شده میره برای IRS (ادارهء مالیات) تا اونها متوجه بشن که فرد مورد نظر آیا بدهکاره یا طلبکار؟ یا هر چیزی که لازمه بدونن.
این توضیحات رو از نامزدم واست پرسیدم چون من که اصلا در جریان نیستم ،
ولی به گفته هاش اطمینان دارم اولا که خودش انجام داده، دوم اینکه اخلاقش اینجوریه که تا زمانی که به کاری کاملا مطمئن نباشه امکان نداره نظر بده.
جودی جونم، من هر چی نامزدم گفته انتقال دادم، شاید ازدواجیها و نامزدیها فرق میکنه؟!!
نمیدونم.

اوه،،، یادم رفت اون قسمت رو بپرسم که پست شه یا ایمیل، شب میپرسم حتما.

ﺳﻠﺎﻡ ﻣﻦ ﺷﻨﻴﺪﻡ w2 ﺑﺮﺍﻱ ﺍﻭﻧﺎﻳﻴﻪ ﻛﻪ ﺑﺮﺍﻱ ﻛﺴﻲ ﻛﺎﺭﻣﻴﻜﻨﻨﺪ ﻳﺎﻛﺎﺭﻣﻨﺪﻥ.ﻛﺴﻴﻜﻪ ﻛﺎﺭﺍﺯ ﺧﻮﺩﺷﻪ ﻭﺻﺎﺣﺐ ﻛﺎﺭﺧﻮﺩﺵ ﻣﺤﺴﻮﺏ ﻣﻴﺸﻪ ﺍﻳﻦ ﻓﺮﻡ ﻭﻧﺪﺍﺭﻩ و 1040ﻛﺎﻓﻴﻪ.ﺍﻳﻦ ﺍﻃﻠﺎﻋﺎﺕ ﺩﺭﺳﺘﻪ ?
ظاهراً همین طوره بله
نوع ویزا:IR1 -- اولین اقدام: آگست 2013 -- نقص مدارک: مارچ 2014 -- اپرووال: 10جولای2014 -- کیس نامبر: 10 آگست 2014 ابوظبی -- تکمیل مدارک:8جولای2015 مصاحبه: سپتامبر2015 -- کلیر:25جولای2016
پاسخ
تشکر کنندگان: zahraj ، msar
سلام دوستان
ببخشید برای سفارت ارمنستان هم باید از قبل مدارک رو بفرستیم واگر آره چه مدارکی رو؟
و خواهش می کنم هر کدوم از دوستان که بابت تاریخ انقضای کارت ملی مشکل پیدا کردن اینجا بگن که ما بدونیم
تشكيل پرونده: jan 2015 اپرو:٦ April2015

پاسخ
سلام دوستان لطفا به من بگین که این فرمای ds-156k .ds-230 رو از کجا بگیرم لینکی که سفارت گذاشته باز نمی شه
تشكيل پرونده: jan 2015 اپرو:٦ April2015

پاسخ
(2014-01-29 ساعت 21:37)tina alin نوشته:  سلام دوستان
ببخشید برای سفارت ارمنستان هم باید از قبل مدارک رو بفرستیم واگر آره چه مدارکی رو؟
و خواهش می کنم هر کدوم از دوستان که بابت تاریخ انقضای کارت ملی مشکل پیدا کردن اینجا بگن که ما بدونیم

انقضای کارت ملی برای سفارت اهمیتی نداره . نگران نباشید مال من هم تاریخش گذشته بود .
K1
------------------------------------------------------------------------
فراغم سخت می باید ولیکن صبر می باید
که گر بگریزم از سختی رفیق سست پیمانم
پاسخ
دوستان سلام من تازه میخوام فرم ها رو پر کنم. یه کم گیج شدم میشه بگین از کجا باید شروع کنم. و اینکه سفارت ابوظبی پیشنهاد میکنید یا آنکارا؟ ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، minoo meh ، msar
(2014-02-24 ساعت 13:11)asharif نوشته:  دوستان سلام من تازه میخوام فرم ها رو پر کنم. یه کم گیج شدم میشه بگین از کجا باید شروع کنم. و اینکه سفارت ابوظبی پیشنهاد میکنید یا آنکارا؟ ممنونم

هیچ فرقی نداره . بستگی داره کدومش براتون راحتتر باشه
نوع ویزا:IR1 -- اولین اقدام: آگست 2013 -- نقص مدارک: مارچ 2014 -- اپرووال: 10جولای2014 -- کیس نامبر: 10 آگست 2014 ابوظبی -- تکمیل مدارک:8جولای2015 مصاحبه: سپتامبر2015 -- کلیر:25جولای2016
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2014-02-24 ساعت 13:11)asharif نوشته:  دوستان سلام من تازه میخوام فرم ها رو پر کنم. یه کم گیج شدم میشه بگین از کجا باید شروع کنم. و اینکه سفارت ابوظبی پیشنهاد میکنید یا آنکارا؟ ممنونم
سلام
بنظر من سفارت آنکارا از سفارت ابوظبي خيلي درست و درمون تره!!!نظم ونظام و ترتيب بهتري داره.من خودم سفارت ابوظبي بودم اما هميشه آرزو مي کردم کاش آنکارا رو انتخاب کرده بودم.بعنوان مثال آنکارا مرتب اپديت ميشه اما توي ابوظبي فقط شما شماره کيس خودتون رو ميتونيد ببينيد .از ساير بچه ها هم نظرسنجي کنيد و بهترين تصميم رو بگيريد Shy
کتگوري:F4
تاييد درخواست اوليه: 2001 feb
تاريخ تکميل مدارک: oct 2010
تاريخ مصاحبه: ابوظبيapril 10 , 2013
تاريخ كليرنس: jan 15 , 2014
تاريخ دريافت ويزا: feb 13 , 2014
تاریخ ورود به آمریکا:july 6, 2014
لس آنجلس، کالیفرنیا
پاسخ
[quote='tondar' pid='275647' dateline='1360578056']
سلام
لطفا تمام مدارک لازم برای درخواست ویزای نامزدی از شروع تا پایان رو بگید شروع منظورم مدارکی هست که نامزد من در آمریکا لازم داره که پست کنه.
و اینکه من برای شروع چه مدارکی را باید آماده کنم.

من هم در مرحله USCIS و تشکیل پرونده هستم. سایت زیر دونه دونه گفته چی لازمه:

http://www.visajourney.com/content/k1guide
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام
من هم در مرحله USCIS و تشکیل پرونده هستم.
در فرم I-129F که 6صفحه است در صفحه 5 (36.a.) شهر و کشور سفارت را وارد می کنی.
پاسخ
سلام دوستان عزیز من دقیقا بیست روز دیگه وقت سفارت دارم و هنوز هیچ مدراکی رو برای سفارت پست نکردم کیس من نامزدی هستش و با دو تا دخترام میرم میخواستم دوستان یه سایت و یا اگه دوستان اطلاع دارن بگن که من یا نامزدم چه مدارکی رو باید برای سفارت انکارا پست کنیم ؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
و متاسفانه من فقط تونستم وقتی که خودشون گذاشته بودن رو بگیرم ایا حالا ایمیلی برای ما میفرستن که چه مدارکی رو باید ما بفرستیم ، خیلی استرس گرفتم چون من تمام کارهای مسافرت به انکارا رو انجام دادم حتی هتل و بلیط هواپیما میترسم دیر بشه و مدارک به دستشون نرسه ممنون میشم راهنمایی کنید [emoji17] [emoji17] [emoji17]
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow
دوستان عزيز فرم ساپوت مالي واسه وايزاي نامزدي كدوم فرمه؟ چقدر طرف بايد درامد نشون بده واسه ١ نفر

پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان