کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مدارک و فرمهای ارسالی به سفارت برای ویزای نامزدی
(2013-02-11 ساعت 14:50)tondar نوشته:  سلام
دوستان خیلی ممنونم از راهنمایهای مفیدتون
لطفا تمام مدارک لازم برای درخواست ویزای نامزدی از شروع تا پایان رو بگید شروع منظورم مدارکی هست که نامزد من در آمریکا لازم داره که پست کنه.
و اینکه من برای شروع چه مدارکی را باید آماده کنم

سلام دوست عزیز
خوش اومدی به مهاجرسرا. شما تاپیک مربوط به ویزای نامزدی رو بخون
هرچی که لام باشه تو اون تاپیک پیدا میکنی. بازهم سوالی بود بچه ها همه
اینجا بهتون کمک میکنن Smile

http://mohajersara.com/thread-1873.html

دینا جان فرمهایی که باید آنلاین پرکنی همونجا بالای صفحه بهت میگه که اینا رو همون موقع باید پرکنی و پرینت بگیری
یه سری سوال ها هم تکرار میشه همه ش اطلاعات در مورد خودت و نامزدت هستش دیگه
این نکته ِ آخر و من نمیدونم دقیقا تو کدوم فرم هستش اما هرچی که هست دروغ اصلا نگو. تحت هیچ شرایطی

غمم از وحشت پوسیدن نیست/
غمم از زیستن بی تو در این لحظه ی پر دلهره است...
پاسخ
تشکر کنندگان: dinadino228 ، Tomas ، yalda91 ، msar
مرسی شبی جونSmile

فرمها توی چه سایتی هستن، کلا؟
و اونایی رو که آنلاین نیست میشه دستی پر کرد؟ با خودکار؟ یا اینکه حتما همه باید تایپ شه؟؟
منو ببخشید و باور کنید من اصلا آدم خنگی نیستم ، نمیدونم چرا در این مورد همش سؤال دارم؟!؟!!؟!؟Sad
نوع ویزا : K1 Rolleyes
سرویس سنتر: Vermont
رسید مدارک(سری اول) : (22may2012)
رسید مدارک بیشتر Sad7january2013)
تاریخ اپروو: (february\2013)
زمان مصاحبه : may 2013 دریافت ویزا : تقریبا یه ضربWink
پاسخ
تشکر کنندگان: shabnam.84 ، Tomas ، rrrraaaazzzz ، msar
عزیزم این چه حرفیه هیچ کس خنگ نیست. پروسه جوری هستش که حتما باید از همه مراحل مطمئن بشی و کارها رو پیش ببری
اونایی که میتونی ذخیره کنی رو تایپ کن بعد پرینت بگیر. فقط جای امضاش رو خودت بعد با خودکار پرمیکنی.
فرمها رو از تو سایت اداره مهاجرت میتونی دانلود کنی

غمم از وحشت پوسیدن نیست/
پاسخ
تشکر کنندگان: dinadino228 ، Tomas ، nedarzdh ، msar
(2013-02-11 ساعت 00:16)الهه سابق نوشته:  بچه ها این تاپیکو ایجاد کردم که بچه های نامزدی سوالاتشونو در رابطه با مدارک و فرمهایی که باید برای سفارت بفرستند، و نیز نحوه ثبت نام در سایت و نحوه پرداخت پول، اینجا مطرح کنند.
باشد که پاسخ دهنده زیاد باشد Big Grin

درود دوست عزیز. کارتون عالی بوده با درست کردن این تاپیک.
سوال من:
من نامه ی سفارت رو گرفتم (به ایمیل نامزدم فرستادن) و تاریخ مصاحبه دادن برای ۲۴ فوریه. پایین نامه نوشته ۲۴۰ دلار نقدی در سفارت داده بشه. ولی قوانین الان عوض شده. من ۱۰ روز دیگه دارم میرم دبی ولی بد جوری دل شوره دارم که نکنه پولو نگیرن و بگن باید میریختی به حساب. منم دست از پا درازتر برگردم؟Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، rrrraaaazzzz ، msar
دوست عزیز مشکلی نیست شما میتونی پول رو تو خود سفارت پرداخت کنی.همه این کارو انجام میدن. کسی هم شمارو برای این موضوع برنمیگردونه Smile

غمم از وحشت پوسیدن نیست/
پاسخ
تشکر کنندگان: mnpnus ، rrrraaaazzzz ، Tomas ، msar
(2013-02-11 ساعت 17:15)shabnam.84 نوشته:  دوست عزیز مشکلی نیست شما میتونی پول رو تو خود سفارت پرداخت کنی.همه این کارو انجام میدن. کسی هم شمارو برای این موضوع برنمیگردونه Smile

واقعا؟!!!
یعنی من توی هیچ سایتی ثبت نام نکنم و طبق ایمیلم برم روز مصاحبه بدون فیش و ۲۴۰ دلار رو نقدی بدم بهشون....؟؟؟!!!!
کسی این کارو کرده؟
پاسخ
ولی شبنم جان باید ثبت نام کنه ها. حالا یکسری از بچه ها، چون جدیدا این قانون اومده، و از طرفی وقت سفارتشون قبلا تعیین شده بود، ازشون پذیرفتن. ولی اصلا نمیشه چون تا پولو پرداخت نکنه اصلا نمیتونه وقت بگیره که.
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: mnpnus ، dinadino228 ، shabnam.84 ، rrrraaaazzzz ، Tomas ، yalda91 ، msar
(2013-02-11 ساعت 21:15)الهه سابق نوشته:  ولی شبنم جان باید ثبت نام کنه ها. حالا یکسری از بچه ها، چون جدیدا این قانون اومده، و از طرفی وقت سفارتشون قبلا تعیین شده بود، ازشون پذیرفتن. ولی اصلا نمیشه چون تا پولو پرداخت نکنه اصلا نمیتونه وقت بگیره که.

عزیزم من وقت دریافت کردم. یعنی نامه دادن تو نامه نوشته ۲۴ فوریه ساعت ۸ صبح. آخرشم نوشته : ۱۶۰﷼+۸۰﷼ نقدی به سفارت بدید. از طرفی تو سایت نوشته دیگه قبول نیست. شما میگید که بچه ها شرایط منو داشتن؟
تو رو خدا هر کی میدونه کمک کنه
پاسخ
دوستای خوبم من سایتو کاملاً خوندم خواهش می کنم منو راهنمایی کنین
اینجوری که من متوجه شدم برای ویزای k1 علاوه بر مدارک اثبات نانمزدی ( عکس ، پرینت ایمیل ، و چت ها و رسید حلقه ) چندتا فرم هست که نامزد من باید پر کنه و به uscis پست کنه که یکش فرم f-129 هست .اگه شماره فرم رو اشتباه گفتم لطفا اصلاح کنید. سوالی که من دارم اینه که من چه فرم هایی و باید پر کنم آیا فرم هایی که من پر می کنم باید اصلی باشه یعنی باید واسم از امریکا فرستاده بشه یا پرینت باشه اشکالی نداره یا اینکه آن لاین پر میشه ؟
یه سواله دیگه این نامه ای که گفتین افرادی باید رابطه رو تایید کنند هر دو طرف باید تهیه کنند ؟

دوستان من در ابتدای راهم لطفا یه نفر که این مرحله رو پشت سر گذاشته من و راهنمایی کنه می خوام بدونم نامزدم اونجا دقیقا باید چیکار کنه و چه مدارکی و آماده کنه بازم ممنون از کمکتون
k1

پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، msar
دوست عزیز پست اول این تاپیک رو بخون، کلیه مدارک لازم رو نوشتم. فقط فرم G325A هست که شما باید خودت امضا کنی که اونم واسه نامزدت پست میکنی و همراه مدارک میفرسته.
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: shabnam.84 ، rrrraaaazzzz ، Tomas ، Asal707 ، nedarzdh ، msar
خب دوست من اگه انقدر نگران هستین برای پرداخت پول خب اینترنتی این کارو بگین نامزدتون براتون انجام بده و پرداخت کنه از اونجا. اینکه نگرانی نداره
که دیگه با دلهره نرین برای مصاحبه.

غمم از وحشت پوسیدن نیست/
پاسخ
تشکر کنندگان: rrrraaaazzzz ، mnpnus ، Tomas ، haleh99 ، msar
سلام خدمت اهالی محترم و دوستان عزیز....
بچه ها من چند تا سؤال فوری دارم ، کمک لطفا، مرسی،
۱، اول اینکه حقوق اسپانسر باید چقدر باشه؟ دقیقا چه مبلغی باشه دیگه مشکلی نیست!؟ یه جا خوندم ۱۵۰۰۰ دلار به بالا؟ درسته؟ خواستم مطمئن تر شم. نوع شغل و کارش هم مهمه؟
۲، اگه مادر نامزدم اسپانسر ما باشه، نامزد من میشه کواسپانسر؟ منم لازمه کواسپانسر کنه؟ یا فقط اون مدارکو کافیه به من بده؟؟؟!(به اسم من باشه یا نه؟)
۳،امکانش هست همهء مدارکی رو که از من خواستن با اسم و امضای خودم هم باشه فقط نامزدم از اونجا واسشون پست کنه؟
چون من همه چیز رو آماده کردم و فقط اسپانسر مونده که اونجاست، اگه من مدارک رو به اون برسونم دیگه از اونجا و سریعتر به دستشون رسیده میشه. برای اونا فرق میکنه از کجا پست شده یا فقط توی پاکت رو میخان؟
۴، ما یه اسپانسر دیگه هم داریم(بجز مادر همسر) ، ولی چون مدارک اون ۲هفتهء دیگه حاضر میشه و ما عقب میافتیم ، میشه اونم وقتی حاضر شد
روز مصاحبه با خودم ببرم یا قبلش فکس کنم واسشون ؟؟!!! واسه محکم کاری گفتیم ۲نفر اسپانسر باشن.
۵، کارت واکسن که نباید پست شه؟ همون روز مصاحبه ببرم؟
۶، تمام مدارکی رو که قبلا نامزدم واسشون فرستاده الانم دوباره میخوان(عکس، اسکایپ،ایمیل،....) من همهء اینا رو آماده کردم واسه پست،
میخوام بدونم روز مصاحبه هم بازم میخوام همرو؟ از همش کپپی بگیرم ببرم دوباره؟
مرسی و ببخشید، لطفا هر کی میدونه بهم جواب بده ، ضروریه.... ممنون.
پاسخ
1- حقوق اسپانسر بستگی به افراد تحت تکفل داره. مثلا اگه مادر نامزدت داره شما رو ساپورت میکنه یعنی فقط خودشونو پسرشون و تورو ساپورت میکنه، پس درکل سه نفرو داره ساپورت میکنه که باید19100 تا در سال باشه. حالا اگه بغیر از شما کس دیگه ای رو هم داره ساپورت میکنه (مثلا بچه دیگه ای داره که باید خرجشو بده، یا خرج شوهرشم بده)، به ازای هر نفر که اضافه میشه 4000 دلار به مبلغی که گفتم اضافه میشه.
حالا فرض کن نامزدت درآمد داره، مادرشم درآمد داره، و مثلا بچه دومشون هم درآمد داره، اونوقت مجموع درآمد سه تاشون هم 19100 تا بشه کافیه.
این ارقام واسه 2012 هستش و 2013 رو نمیدونم. فرم I864p رو سرچ کن و اونجایی که نوشته 100% of HSS poverty guideline اونجا رو ببین
2- نامزدت اگه حقوقش کافیه (برای 2 نفر نزدیک 16000 تا در سال میشه) که نیاز به کواسپانسر ندارید و گرنه ایشون میشه اسپانسر و درآمد کم خودشو مینویسه و مادرشون میشه کواسپانسر و یه فرم جدا پر میکنه
3- واسه اونا فرقی نمیکنه از کجا پست شده باشه
4- روز مصاحبه با خودت ببر
5- کارت واکسنو روز مدیکال میبریبه اونگان نشون میدی. قبلش یه کپی ازش واسه خودت نگه دار چون ازت میگیره و ازش کپی داشته باشی واسه بعداشاید بدرد بخوره
6- هم واسشون پست کن هم دوبار روز مصاحبه ببر
7-
پاسخ
تشکر کنندگان: dinadino228 ، rrrraaaazzzz ، Tomas ، Saeedv13 ، yalda91 ، msar
مررررررسی الهه جووونم... مثل همیشه کاملSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، rrrraaaazzzz ، Tomas ، msar
سلام، بچه ها Tongue..... سؤالShy
ما تو مرحلهء قبل ۵۰-۶۰ تایی عکس واسشون فرستادیم، میخواستم بدونم که آیا این عکسهارو میفرستن به سفارت در ترکیه؟
یا اینکه باید دوباره واسشون کلی عکس فرستاد در این مرحله هم؟!!
و یکی دیگه اینکه، وقتی که تکسهای مالیاتی رو همیشه دو نفر با هم امضاء کرده باشن(مثلا زن و شوهر) حالا برای پر کردن این فرمها آیا امضاء هر دو نفر رو میخوان یا فقط امضای یه نفری که اسپانسر هم میشه کافیه؟؟
ممنون و تشکر فراوان.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان