کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن فیلمسازها
(2014-07-13 ساعت 12:34)A10A نوشته:  
(2014-07-12 ساعت 00:09)kamix نوشته:  
(2014-06-15 ساعت 16:50)A10A نوشته:  از دوستانی که اطلاعات دقیقتری دارند ممنون می شم که اینجا بیان و مارو بیشتر راهنمایی کنند ، من هم دوره فیلمسازی انجمن سینمای جوان رو گذروندم می خوام بدونم که آیا واقعا تو لس آنجلس با نمونه کار می شه کار پیدا کرد یا تو لس آنجلس شرکت هایی هست که فقط اپراتور بخواد برای تازه وارد هایی مثل ما این مکان گرانقیمت لقمه ی بزرگی نیست ؟ و بهتر نیست واقع بین تر بود و از شهر های ارزان تر شروع کرد؟
سلام دوستان عزيز
من تا حدي كه خودم تحقيق كردم داخل امريكا (البته ١ ماه) و از آشنايان ودوستاني كه اينجا دارم پرسيدم همشون يه چيزو ميگن اونم اينه كه وقتتو تلف نكن بنده در مورد شرايط خودم توضيح ميدم اول ، من فوق ليسانس معماري دارم موضوع پايان نامه من سينما بود و يه مقاله راجع بع ارتباط معماري و سينما نوشتم چند تا فيلم نامه نوشتم كه هنوز ترجمه نكردم البته از ١٥ سالگي آرزوم بود كه بتونم فيلم بسازم ولي به خاطر خيلي چيزا خانواده و معلماي گرامي من و به سمت معماري هل دادن و خلاصه نتونستم تو ايران دنبال علاقم برم البته راستم بود كه سينما هيچ درآمدي نداره ولي معماري خوبه و ...
خوشحال بودم كه ميام اينجا(امريكا) ديگه ميرم شده از اول هم درس بخونم كارگرداني ميخونم ولي تا رسيدم اينجا خيليا زدن تو پرم حالا درست وغلطش و خودتون تشخيص بدين ، با هر كس مشورت كردم اينارو گفت: اولا بايد بري لس آنجلس كه خيلي گرونه زندگي توش هم كرايه خونه گرونه هم ماليات ايالتي ميگيرن برا كسي كه تاره اومده وپول زيادي هم نداره سخته دوما اينجا خيليا تو صف سينما هستن كه تو امريكا بزرگ شدن به زبان مسلطن از بچگي كار كردن تو اين زمينه وباز هم نتونستن به جايي برسن نمونش خيلي از بازيگرا وكارگرداناي ايراني كه تو ايران قوي بودن ولي اينجا هيچ
مثلا پرويز صياد خودشوًكشت نتونست بعد از ٣٠ سال فيلم بسازه تازه اگرم بسازه مخاطبي نداره چون اينجا سينما يه صنعت بيشتر تا هنر ، سينماي ايران به مراتب هنري تر از امريكاست برا همين اصغر فرهادي يا گلشيفته فراهاني ميرن فرانسه چون اينجا غير از اقليت ايراني مخاطبي ندارن يعني اينجا فيلمايي مردم و ميكشونه تو سينما كه كمدي باشه يا اكشن كه برا ما سخته ساختنش ،سوما اينجا بدتر از ايران احتياج شديدي به پارتي داري كه بهش ميگن كانكشن
من چيزايي كه بهم گفتن و خيليم خورد تو ذوقم ونوشتم براتون ولي شايد آدم شانس بياره و روابطي پيدا كنه يا اينقدر كارش خاص باشه كه معروف شه ولي خيلي سخته
اميدوارم هر تصميمي كه ميگيرين موفق باشين درضمن پايتخت سينما اگه يه هنر حسابش كنيم فرانسه است نه اينجا
ممنون از پاسختون
این که دوستان و آشنایان چی می گن این فقط جلوی تلاش هامون رو می گیره . درسته سینمای آمریکا یه صنعته ولی صددرصد در کنار هنر و این درست که پایتخت سینمای هنری جهان فرانسه ست ولی آیا ما که نشستیم و فقط به گفته ها ی اطرافیان اهمیت می دهیم حتی وارد سینمای فرانسه هم می تونیم بشویم ؟
من در مورد کسایی که در سینمای ایران کسی بودند نظری ندارم مثل پرویز صیاد چرا که این افراد چهارچوب هایی دارند که جواب هم گرفته اند و شکستن این چهارچوب ها برایشان خیلی سخت است ولی در مورد یک مبتدی سوال دارم که آیا یه مبتدی نمی تواند به سینمای آمریکا راه پیدا کند حتی برای کارهای معمولی ؟
دوست عزیز من حرفهای شما رو قبول دارم چون آمریکا در این مورد بسیار حرفه ایست ولی من و شما چقدر تلاش کردیم که وارد شیم ،شما تجربه ای داشتید که نتیجه نداده باشه ؟
بنده حدودا دو ماه دیگر وارد آمریکا می شوم اگر دوستانی انجا هستند و تجربه ای در مورد سینمای آمریکا دارند ممنون می شوم در اختیار مون بگذارند.

دوست عزيز مطمئنا تلاش جواب ميده ولي اين كه شما از چه سني ميخواي شروع كني تا حالا چيكار كردي چه چيزايي بلدي هم خيلي مهمه چون اينجا جدا از علاقه داشتن بايد اول بتوني يه كاري پيدا كني كه امورات زندگيت بگذره يعني راحت بگم كه پولات تموم نشه مجبور شي برگردي مطمئنا يه كار معمولي مثل كار تو رستوران يا فروشگاه كه كل وقت آدم و ميگيره تازه براكار سينمايي بايد بري لس آنجلس كه واقعا گرونه و پولبايد داشته باشي ، منم اينجا اومدم براي فيلمسازي اصلا نميتونم ازش بگذرم ولي فعلا از خونه اين فاميلي كه دارم جرات نميكنم برم چه برسه كاليفرنيا منتظرم يه ذره جا بيفتم تا ببينم چي ميشه زبانمو قوي كنم ، شما هم تا ميتوني زبانتو خوب كن ، اميدوارم موفق باشي،
شما آشنا داري داخل امريكا يعني اولش مياي كجا ميري به سلامتي؟
من اگه اين حرفارو ميزنم به خاطر اين نيست كه دل شمارو خالي كنم واقعيتايي هست كه خودت روبوو ميشي باهاشون ، من خودم ترسم اينه كلي هزينه كنم تاره اگه بتونم بعد چند سال ببينم هيچي برا همين تصميم دارم اينجا بمونم كار كنم زبانمو قوي كنم تمام وقتاي اضافيمو بذارم رو نوشتن فيلمنامه تا يه فرصتي پيدا كنم ١٠ روز برو كاليفرنيا يه سري به استوديو ها بزنم ببينم چي ميشه رو همه وقت وپولم ريسك نميكنم اينجوري
برا ما هم دعا كنيد اميدوارم موفق و پيروز بشين
شماره كيس:2014000071xx،ویزای یک ضرب.فلوریداCoolانجمن معماران مهاجرسرا&هنرسینمادر امریکا
"اگر صخره در
مسیر رود نبود،رود هیچ آوازی از خود سر نمی داد "

پاسخ
تشکر کنندگان: hadi.nikjo ، msar ، aristotel
تمام نکاتی که شما دوستان درباره سختی های کار سینما توی آمریکا میگین درسته و باید با دید نسبت به این مسایل و شناخت توانایی های خودمون اقدام کنیم یه نکته دیگه که به نظر من خیلی مهمه اینه که باید توانایی ها خودمون رو افزایش بدیم منظورم اینه که باید مثل فوتبالیستی باشین که بتونه توی همه پستا بازی کنه البته پیشرفت توی شاخه خاص به صورت تخصصی هم خیلی مهم اما اگه شخص بتونه برای شروع در ضمینه های مختلف مثل دستیار فیلم بردار یا دستیار نور یا حتی تدوین و همین طور اگه عکاس خوبی باشه به عنوان عکاس صحنه میتونه کارش رو راحت تر پیش ببره برای شروع مهم اینه که بشه وارد سیستم شد زمانی که شخص وارد سیستم بشه بعد از اون میتونه توانایی هاش رو در ضمینه تخصصیش نشون بده و کم کم پیش رفت کنه برای همه دوستان آرزوی موفقیت دارم
2014 که نشد
2015 بازم نشد
2016 نمیشه دیگه
2017 هنوز امیدوارم
خدايا ما را آن ده که به و مگذار ما را به که و مه
پاسخ
تشکر کنندگان: roadhog ، msar ، aristotel
شرکت های فیلم سازی (ایالت کالیفرنیا/ لس آنجلس)
1-The Walt Disney Company
شرکت دیزنی واقع در Burbank, California شمال Hollywood در خیابانW Alameda
2-Warner Bros
این کمپانی هم در خیابان River در همان محل Burbank واقع شده
3-Century Fox20th
Century City, Los Angeles, California, United
4-Paramount Pictures
Hollywood, California Worldwide
5-Metro-Goldwyn-Mayer
Beverly Hills, California

پاسخ
تشکر کنندگان: hadi.nikjo ، Rock ، msar ، aristotel
سلام
به نظرم اگر فیلم سازین چندتا فیلم کوتاه بسازین و قبل از رفتن به فستیوال های آمریکایی بفرستین
اگر نویسنده هستین فیلمنامه بنویسین و بعد از ترجمه کردنشون بفرستین واسه فستیوال های آمریکایی
به نظرم خیلی میتونه کمک کنه و موثر باشه
خودم که دارم اینکارو میکنم
پاسخ
تشکر کنندگان: حاجی واشنگتن ، Rock ، msar ، aristotel
مطالب خیلی بدرد بخور بود مرسی
http://nozadi.ir
پاسخ
تشکر کنندگان:
ممنون از مطالب خوبتون.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان