کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دریافت اقامت سوئد با سرمایه گذاری
امروز سایت میگریشن ورکت رو چک کردم . نوشته مدارک بدست اداره مهاجرت سوئد رسیده ولی طی 28 روز گذشته پاسخی به پرونده داده نشده !!! امیدوارم زودتر به پرونده رسیدگی بشه . هیچ چیز سخت تر از انتظار نیست .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، 327 ، nora ، msar
ممنون از شما بابت راهنمایی تون در حالیکه خودتون هنوز منتظر پاسخ اداره مهاجرت هستین.متاسفانه در تالار اروپا اکثر کاربرا فقط سوال دارن نه جواب.بنابراین بودن شما در کنار ما بسیار ارزشمنده
[/quote]

نظر لطف شماست . من حدودا 2 سال پیش تصمیم به مهاجرت گرفتم . اما نمیدونستم از کجا باید شروع کنم . خیلی جاها و به خیلی سایتها رجوع کردم که متاسفانه اطلاعات کمی در اختیارم گذاشتند . من حتی نمیدونستم از چه طریقی باید اقدام کنم و مراحل و تبعات بعدی این مراحل چی میتونه باشه . واسه همین مثل اکثر دوستان راحتترین مسیر رو در ابتدا که همون ازدواجه انتخاب کردم و حتی 3-4 تا کیس به من از طریق اقوامی که سالیان سال در سوئد زندگی کرده اند پیشنهاد شد ولی در نهایت دیدم راحتترین راه ممکنه بهترین راه حل نباشه و چه بسا هزینه ای که به شخص مهاجرت کننده تحمیل میشه بیشتر از روشهای دیگر باشه . در ثانی تو خلوت خودم دیدم من آدمش نیستم که واسه مدت حتی کم بخوام به اصطلاح افسار زندگیم رو بدم دست کسی که (از هیچظر چه فرهنگی چه اجتماعی )نه میشناسمش نه میدونم چه قوانین از من و چه قوانینی از ایشون حمایت میکنه و نه اینکه نمیدونم که بتونم واسه این مدت واقعا با اون شخص سازش داشته باشم .بخاطر همین دنبال جا پای محکمتری میگشتم بعد به فکر گرفتن ویزای تحصیلی افتادم که باز با تحقیقاتی که کردم و بسته به شرایط سنی که دارم و ... و باز ریسک پیدا کردن کار و ... این گزینه هم منتفی شد برای من .دو راه بیشتر جلو پام نداشتم یکی استخدام و دیگری سرمایه گذاری. برای استخدام هم خوب راستش نتونستم کارفرمای مناسبی پیدا کنم . بعد شروع کردم به کسب اطلاعات به واسطه سرمایه گذاری واسه همین تصمیم گرفتم هر آنچه که بدست میارم قدم به قدم مراحل تکمیل مدارک رو تو این فروم بنویسم که شاید هموطنان دیگری که تصمیم به مهاجرت دارن سریعتر بتونن به هدفشون برسند . ( البته راهی که من انتخاب کردم بهترین راه حل نیست و برای افراد مختلف با شرایط مختلف میتونه راهکارها مختلف باشه . )ممنونم از شما و دیگر بزرگان سایت که در کنار هم توانسته اید اطلاعات جامعی در اختیار من و امثال من قرار بدید . از آنجاییکه مهاجر سرا در امر مهاجرت خیلی به من کمک کرد منم تصمیم گرفتم دینم رو به این سایت وزین ادا کنم و امیدوارم مطالب من هم برای دوستانی که به هر امیدی وارد سایت میشن و کسب اطلاعات میکنن مفید باشه .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، یه مهاجر ، Saeedv13 ، Rafiee2 ، 327 ، nora ، numb ، only_flight ، Asy ، aty ، j-e ، msar ، aristotel
Lexin دیکشنری فارسی و انگلیسی و ... به سوئدی و برعکس

http://lexin2.nada.kth.se/lexin/

بعد باز شدن صفحه در منوی سمت چپ که به رنگ آبی هستش بالا سمت چپ سه گزینه داریم. Båda را تیک بزنید. سطر پایین välj språk گزینه persiska را انتخاب کنید . حال میتوانید واژه فارسی وارد کنید و بعد فشردن اینتر واژه سوئدی آنرا ملاحظه فرمائید و بالعکس . بلافاصله بعد از واژه سوئدی LYSSNA interj. را ملاحظه میکنید که با کلیک روی این واژه تلفظ واژه مورد نظر رو هم میتونید بشنوید .
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، یه مهاجر ، Rafiee2 ، nora ، Asy ، msar ، aristotel
زنگ تفريح :

حكومت سوئد يك حكومت سلطنتي است . حكومت سلطنتي حكومتيست كه رئيس دولت ان پادشاه يا ملكه ميباشد . جالبه بدونيد پادشاه سوئد هيچگونه قدرت سياسي نداره. كارل گوشتاو شانزدهم پادشاه حال حاظر سوئد ميباشد كه به همراه همسر و سه فرزندش در كاخ سلطنتي واقع در مركز شهر استكهلم زندگي ميكنند. همسر ايشان سيلويا نام دارد كه اصالتا الماني تبار ميباشد. شاه و ملكه دو دختر و يك پسر دارند . بزرگترين فرزندشان ويكتوريا نام دارد و در اينده بعد از پدرش ملكه سوئد خواهد شد . اما پرنس كارل و پرنسس مادلين براي زندگي اتي خودشان ميتونن تصميم بگيرن . قدرت پلتیکی در دستان نخست وزیر سوئد میباشد .

برگرفته از كتاب مول ١
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، nora ، شادی رستگار ، msar
برای اگاهی از شرایط اخذ گواهینامه رانندگی ( körkort ) در سوئد میتونید به لینک های زیر مراجعه کنید :

http://www.korkortsportalen.se/upload/do...11_WEB.pdf

http://www.pedal.ir/%D8%A2%D9%85%D9%88%D...%A6%D8%AF/

http://publikationswebbutik.vv.se/upload...fikant.pdf

Cool با ارزوی تحقق تمام آرزوهای مهاجرین محترم
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، یه مهاجر ، nora ، msar
چگونگی اخذ کارت اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری:

افرادی که خارج از اتحادیه اروپا و کشور‌های عضو شنگن زندگی می کنند، برای دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری در سوئد میتوانند از 3 طریق اقدام کنند:

1- راه اندازی و سرمایه گذاری در یک تجارت جدید (تاسیس شرکت):

شرح پروژه :

تاسیس شرکت جدید بدون حضور متقاضی در سوئد با موضوع دلخواه و سهام داران دلخواه و اخذ ویزای 2 ساله خویش فرمایی

هزینه کلی :

حدود 11000 یورو

مدت زمان لازم :

حدودا 1 سال

نوع ویزا و شرایط تمدید :

ابتدا یک ویزای 2 ساله خویش فرمایی و بعد اخذ اقامت دائم در صورت فعالیت شرکت برای حداقل یکسال

مدارک لازم:

سوابق شغلی مربوط به موضوع شرکت به ثبت رسیده – گواهی تمکن مالی با مبلغ حدود 100 هزار یورو – مدارک عادی شامل پاسپورت

نقاط قوت اصلی :

هزینه اولیه کم – تاسیس شرکت با موضوع و سهامداران دلخواه

نقاط ضعف اصلی :

نیاز به گواهی تمکن مالی قوی – سختی راه اندازی کسب و کار در مدت 2 سال اولیه

فرصت ها :

تغییر موضوع شرکت در سوئد و اصلاح روند فعالیت – پیدا کردن شغل کارمندی و تغییر نوع ویزا در صورتی که مایل به راه اندازی کار نیست.

تهدیدها :

در صورت عدم تغییر نوع ویزا برای گرفتن اقامت دائم بعد از 2 سال اولیه ، باید شرکت فعال شده و روندی رو به رشد ارائه دهد.

2- خرید شرکت و تجارت در حال کار:

شرح پروژه :

خرید یک کسب و کار آماده و در حال کار از قبیل هتل،سوپر مارکت،کافه تریا،رستوران ، سالن ورزشی و …… با توجه به میزان درآمدزایی و موقعیت تجارت ، اخذ ویزای 2 ساله خویش فرمایی و مدیریت و کسب درآمد از طریق آن تجارت

هزینه کلی :

با توجه به نوع تجارت و میزان درآمد آن متفاوت از 100 هزار یورو

مدت زمان لازم :

حدودا 6 ماه

نوع ویزا و شرایط تمدید :

ابتدا یک ویزای 2 ساله خویش فرمایی و بعد اخذ اقامت دائم

مدارک لازم:

-مدارک عادی شامل پاسپورت و …

نقاط قوت اصلی :

سرمایه گذاری روی تجارت دلخواه – حضور در کشور سوئد در زمان خرید تجارت و به نام شدن اسناد – درآمد زایی تجارت از ماه اول و پوشش دادن مخارج زندگی

نقاط ضعف اصلی :

نیاز به سرمایه اولیه نسبتا زیاد از 100 هزار یورو – نیاز به توانایی گرداندن و مدیریت آن کار

فرصت ها :

امکان اشتغال زایی در تجارت و گرفتن کارمند از دوستان و … – امکان ارتقا سطح کار و بالا بردن ارزش آن تجارت از طریق افزایش درآمد – امکان فروش تجارت با ایجاد ارزش افزوده

تهدیدها :

در صورت عدم توانایی فرد در گرداندن کسب و کار امکان زیان ده بودن کار وجود خواهد داشت.

3- سرمایه گذاری برای خرید قسمتی از یک تجارت بزرگ تر

شرح پروژه :

خرید قسمتی از یک کسب و کار بزرگ مانند شرکتی سهامی یا هتلی بزرگ و … با توجه به اسناد مالی آن تجارت، اخذ ویزای 2 ساله خویش فرمایی و داشتن درآمد از آن سرمایه گذاری

هزینه کلی :

با توجه به نوع تجارت و میزان درآمد آن متفاوت است از 100 هزار یورو

مدت زمان لازم :

حدودا 6 ماه

نوع ویزا و شرایط تمدید :

ابتدا یک ویزای 2 ساله خویش فرمایی و بعد اخذ اقامت دائم

مدارک لازم:

-مدارک عادی شامل پاسپورت و …

نقاط قوت اصلی :

سرمایه گذاری روی تجارت دلخواه -حضور در کشور سوئد در زمان خرید تجارت و به نام شدن اسناد -درآمد زایی تجارت از ماه اول و پوشش دادن مخارج زندگی -عدم نیاز به مدیریت تجارت و فقط سهام دار بودن در یک تجارت بزرگ

نقاط ضعف اصلی :

نیاز به سرمایه اولیه نسبتا زیاد از 100 هزار یورو -عدم امکان اشتغال زایی برای دیگران و دوستان

فرصت ها :

امکان فروش سهام تجارت با ایجاد ارزش افزوده -امکان بررسی اسناد مالی و حسابداری شرکت در زمان درخواستی و بعد از خرید شرکت

تهدیدها :

امکان داشتن بدهی مالیاتی

مزایای اخذ اقامت کشور سوئد از طریق سرمایه گذاری:

1. صدور ID card و ویزای 2 ساله سرمایه گذاری برای متقاضی و تمامی اعضای خانواده
2. امکان تردد در تمامی اتحادیه اروپا و اخذ ویزای تمامی کشورها با سهولت بسیار زیاد
3. امکان افتتاح حساب شرکتی و شخصی در سوئد
4. امکان خرید و فروش از طریق شرکت سوئدی
5. اخذ اقامت دائم در مدت 2 سال و اخذ پاسپورت سوئدی در 5 سال
6. امکان خرید ملک و استفاده از اعتبارات بانکی و بسیاری مزایای دیگر
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، 327 ، nora ، gbtm ، Asy ، سرزمين روياها ، msar
زنگ تفريح :

در ابتدای قرن 19 سوئد حدودا 5 میلیون جمعیت داشت که عموما ساکن روستاها بودن ولی الان حدودا جمعیت دو برابر شده و مردم به شهرنشینی روی آوردن . در سالهای 1900 تا 1920 مردم سوئد بسیار فقیر بودن در حدی که به سختی میتونستن پول غذا و پوشاکشون رو تامین کنند . بیماری سل گریبان سوئدیها رو گرفته بود و افراد بسیاری رو به کام مرگ کشاند که اکثر متوفیان کودکان زیر یکسال بودند . لذا حدود 20 درصد ( تقریبا 1 میلیون نفر) ساکنین سوئد برای شروع زندگی جدید در طی سالهای ذکر شده به امریکای شمالی مهاجرت کردند . و حالا سوئد بین 10 کشور برتر دنیا از نظر اقتصادی قرار دارد !!!

دوره های تحصیلی:
دوران تحصیل در سوئد عبارتست از :
یکسال پیش دبستانی در سن 5 یا 6 سالگی ( Förskoleklass ) یا FK
نه سال راهنمایی ( Grundskolan )
سه سال دبیرستان ( Gymnasiet )
بچه ها تا سن 12 تا 13 سالگی با یک معلم کار میکنن و بعدش برای هر درس و رشته معلم متفاوتی بهشون آموزش میده.
بعد اتمام تحصیل کسیکه بخواد ادامه تحصیل بده یه برنامه تحصیلی انتخاب میکنه و شخصیکه بخواد وارد بازار کار بشه از مدرسه به مرکز آموزش عملی معرفی میشه و بعد کسب اطلاعات و آموزشهای لازم وارد بازار کار میشه .
تحصیل در سوئد رایگانه و حتی کتابها به هزینه دولت و به امانت در اختیار دانش آموزان قرار میگیره .

مقطع لیسانس 4 سال
فوق لیسانس 1 سال
دکترا 4 سال
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، nora ، Asy ، شادی رستگار ، سرزمين روياها ، msar
[quote='barvos' pid='360849' dateline='1371566487']
موفقیت تی ملی فوتبال ایران و صعود مستقیم به بازیهای جام جهانی 2014 برزیل رو تبریک میگم . انشالله فرصتی باشه که در بازیهای تیم ملی ایران در برزیل بتونیم حامی نزدیک این تیم باشیم .
barvos عزیز من هم پست جدید رو بهت تبریک میگم و امیدوارم همیشه موفق باشی
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، barvos ، msar
سلام barvos می خواستم یکم اطلاعات برای ثبت شرکت تو سوئد بگیرم

من یه شرکت نرم افزاری و طراحی وب در ایران دارم و رزومه خوبی هم دارم با چند شرکت اروپایی و آمریکایی کوچک هم کار کردم

حالا میخوام بدونم آیا این شرایط توفیقی داره برای کشور سوئد فعالیت کردن ، و بعلاوه اینکه حدودا چه مقدار پو باید آمده کنم

مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos ، msar
سلام

ممنون از اطلاعات خوبی که به اشتراک گذاشتین.
من در یکی از شهر های شمالی سوئد زندگی می کنم (اقامت موقت) . یکی از اقوام قصد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به سوئد رو داره و به دلیل مشغله بالا از من خواسته تا توی این زمینه کمکش کنم. من تمام نوشته های سایت رو خوندم ضمن اینکه از چند تا سایت دیگه هم اطلاعاتی به دست آوردم.
با توجه به اینکه business planمستقلی وجود نداره و همین طور سوابق کاری فرد مورد نظر به صورتی نیست که امکان ایجاد یک بیزینس جدید رو بده بنابراین من فکر می کنم بهترین حالت ممکن برای این فرد خرید یک بیزنس در حال کار باشه.
سوال من اینه که :
1-آیا امکانش هست لیست به روز از بیزینس های موجود رو اینجا بزارید و یا سایتی رو معرفی کنید که بشه با این شرکت ها آشنا شد؟ (چند تا نگاه کردم ولی اطلاعات کافی نیست)
2-آیا سابقه کاری فرد در رابطه خریداری نوع بیزینسی که انجام میده باید در نظر گرفته بشه؟ (از لحاظ کاری نه ، از لحاظ official بودن یا پذیرفته شدن؟)
3-آیا فرد می تونه به واسطه کس دیگری غیر از خودش و یا یک شرکت حقوقی قسمتی از کار رو انجام بده؟
4-شخص حتما خودش و خانواده اش دو سال باید در سوئد زندگی کنن؟ یا بیزینس جواب بده در طول دو سال کافیه؟
و یه عالمه سوال دیگه Sad
امیدوارم شما بتونید کمکم کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Asy ، msar
(2013-06-26 ساعت 14:31)ahmad6 نوشته:  سلام barvos می خواستم یکم اطلاعات برای ثبت شرکت تو سوئد بگیرم

من یه شرکت نرم افزاری و طراحی وب در ایران دارم و رزومه خوبی هم دارم با چند شرکت اروپایی و آمریکایی کوچک هم کار کردم

حالا میخوام بدونم آیا این شرایط توفیقی داره برای کشور سوئد فعالیت کردن ، و بعلاوه اینکه حدودا چه مقدار پو باید آمده کنم

مرسی

دوست عزیز اگه پستهای منو خونده باشی باید متوجه شده باشی که من اطلاعات مالی دقیقی از سوئد ندارم . فقط میدونم برای گرفتن یه دفتر خیلی کوچیک باید حدود 10000 کرون در ماه در نظر بگیرید . حقوق پرسنل هم که ... . در مورد بازار کار شغلتون من اطلاعات جامعی ندارم . من پروسه تنظیم پرونده خودم رو تشریح کردم . انشالله بعد اینکه ساکن شدم و اطلاعاتی کسب کردم شاید بتونم جواب سوالات اینچنینی را هم بدم .

(2013-06-26 ساعت 17:28)pichakkkk نوشته:  سلام

ممنون از اطلاعات خوبی که به اشتراک گذاشتین.
من در یکی از شهر های شمالی سوئد زندگی می کنم (اقامت موقت) . یکی از اقوام قصد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به سوئد رو داره و به دلیل مشغله بالا از من خواسته تا توی این زمینه کمکش کنم. من تمام نوشته های سایت رو خوندم ضمن اینکه از چند تا سایت دیگه هم اطلاعاتی به دست آوردم.
با توجه به اینکه business planمستقلی وجود نداره و همین طور سوابق کاری فرد مورد نظر به صورتی نیست که امکان ایجاد یک بیزینس جدید رو بده بنابراین من فکر می کنم بهترین حالت ممکن برای این فرد خرید یک بیزنس در حال کار باشه.
سوال من اینه که :
1-آیا امکانش هست لیست به روز از بیزینس های موجود رو اینجا بزارید و یا سایتی رو معرفی کنید که بشه با این شرکت ها آشنا شد؟ (چند تا نگاه کردم ولی اطلاعات کافی نیست)
2-آیا سابقه کاری فرد در رابطه خریداری نوع بیزینسی که انجام میده باید در نظر گرفته بشه؟ (از لحاظ کاری نه ، از لحاظ official بودن یا پذیرفته شدن؟)
3-آیا فرد می تونه به واسطه کس دیگری غیر از خودش و یا یک شرکت حقوقی قسمتی از کار رو انجام بده؟
4-شخص حتما خودش و خانواده اش دو سال باید در سوئد زندگی کنن؟ یا بیزینس جواب بده در طول دو سال کافیه؟
و یه عالمه سوال دیگه Sad
امیدوارم شما بتونید کمکم کنید.

در مورد سوال اولتون من نمیتونم کمکی کنم چرا که بحث بقدری گسترده است که تو نت نمیشه بهش پرداخت. در مورد سوال دوم در مورد خرید اجباری به رزومه نیست ولی شما تضمین میکنید من نوعی بتونم کاری رو که از صفر شروع میکنم پیش ببرم ؟ در مورد سوال سوم و چهارم حضور مستمر شخص در سوئد و یادگیری زبان سوئدی و قبولی از امتحان SFI اجباریه .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، nora ، storagemeter ، msar
دوست عزیز وقتی من شرکتیو ثبت می‌کنم و به واسطه ی اون شرکت اقامت ۲ ساله رو دریافت میکنم مگه نباید اون شرکتو راه بندازی و به سود دهی برسونی تا بعد ۲ سال بتونی دوباره اقامت ۲سالت تمدید بشه؟؟؟مگه نظارتی وجود نداره؟
ولی شما تو پست هات گفتی بعد ثبت شرکت دست خود آدم وقتی رسیدی اونجا میتونی مغازه بخری و راه بندازی؟؟
راهی نیست از همون ابتدا با عنوان خرید یه مغازه یا شریک شدن در اون کسبو کار اقامت بگیریم؟؟؟
یه سوال دیگه اینکه اون پولی که باید تو حساب بخوابونیم بابته نشون دادن اینکه آدم از پس هزینه هاش برمیاد آیا اون پول بلاک میشه؟؟؟ یا میشه بعد از پروسه کار اون پول رو برداشت ؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Asy ، msar
(2013-07-05 ساعت 15:24)gh4315 نوشته:  دوست عزیز وقتی من شرکتیو ثبت می‌کنم و به واسطه ی اون شرکت اقامت ۲ ساله رو دریافت میکنم مگه نباید اون شرکتو راه بندازی و به سود دهی برسونی تا بعد ۲ سال بتونی دوباره اقامت ۲سالت تمدید بشه؟؟؟مگه نظارتی وجود نداره؟
ولی شما تو پست هات گفتی بعد ثبت شرکت دست خود آدم وقتی رسیدی اونجا میتونی مغازه بخری و راه بندازی؟؟
راهی نیست از همون ابتدا با عنوان خرید یه مغازه یا شریک شدن در اون کسبو کار اقامت بگیریم؟؟؟
یه سوال دیگه اینکه اون پولی که باید تو حساب بخوابونیم بابته نشون دادن اینکه آدم از پس هزینه هاش برمیاد آیا اون پول بلاک میشه؟؟؟ یا میشه بعد از پروسه کار اون پول رو برداشت ؟؟؟

دوست عزیز در اغلب کشورها تمامی کسبها باید به اسم شرکت باشد . یعنی حتی سوپر مارکت بعنوان یک شرکت شناخته میشه . مثلا شما شرکت سوپر مارکت آرش رو ثبت میکنید که تو اساس نامش ذکر میشه شما اجازه خرید فروش صادرات و واردات انواع و اقلام مواد خوراکی مربوط به سوپر مارکت رو دارید یا بوتیک نیز به همچنین . حتی اگه تاکسی بخرید زیر نظر شرکت مربوطه میبایست فعالیت کنید یا اینکه اگر توان رقابت دارید خودتان شرکتی با این هدف ثبت کنید . سلمانی و آرایشگاه هم بدین صورت . شرکت صادرات و واردات هم همینطور و ... . به نوعی برای انجام هر شغل ازادی میبایست شرکت ثبت کنید در غیر اینصورت کسب درآمد شما و پول شما سیاه محسوب میگردد و شامل مجازاتهای سنگین میباشد. در مورد سوال دوم نخیر بلوکه نمیشود . شما میبایست بعد اتمام اولین مهلت اقامت 2 ساله پولی رو که عنوان کردید رو نشان دولت و اداره مالیات بدید حالا به هر صورت مثل خرید مغازه و جنس و ... . برعکس تصور شما نظارت کامل هم بر دارایی و هم آورده شما هست . برای آورده اولیه که ذکر کردید مالیاتی تعلق نمیگیره ولی برای سود چرا . در مورد استیتمنت هم برای نشان دادن اینه که شما از پس هزینه هاتون در 2 سال اول بر میایید و باز بلوکه نمیشود . اینها فقط برای اینه که شما پس از ورود به خاک سوئد درخواست حقوق بیکاری نفرمایید!!! چرا که از قبل توان پرداخت هزینه هاتون رو نشون دادید . اگر هم اینکار رو نکنید اقامتی در کار نیست ! و ثبت شرکت به منزله این نیست شما از همان روز اول کسب و کارتان را راه بیاندازید . شما میتونید بعد از ورود به خاک سوئد شرکت ثبت شده را منحل کنید و بعد از بررسی شرکتی دیگر با نوع دیگر مثلا هندلسبولاگ رو به شرکت تعاونی تبدیل کنید و کاربریش رو هم عوض کنید بعبارتی سال اول کسی از شما کار و مالیات و گزارش سود و زیان نمیخواهد . چرا که دولت میداند شما نیاز به یادگیری زبان و آشنایی با فرهنگ و قوانین مالیاتی و غیره و غیره دارید. اما در اتمام مدت اقامت دوسال اولیه حتما باید کسب و کاری راه انداخته باشید و مالیات نیز پرداخت کرده باشید .امیدوارم پاسخ سوالتون رو گرفته باشید .
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، Asy ، msar
باسلام
من میخوام یک مغازه یا چیزی مثل اون رادرسوئد بخرم درحال حاضر مبلغی که دارم حدود200 میلیون تومان هست باتوجه به تجربیات شما آیا من بااین مبلغ میتوانم درسوئد خریدی انجام دهم یک خونه کوچک ویه مغازه کوچگ دارم که قیمنت زیادی ندارد با این وضعیت میخوام خونه رابفروشم واین حرکت راانجام دهم راستی درسایت blocket یکسری مغازه هم دیدم که به غیراز پول باید اجاره هم بدیم ونوشته بود فروش روزانه 8000کرون ایا این امکان وجود دارد یا دورغ شرمنده پرحرفی کردم فقط لطفا اگردرحدتوان بود به همه سوالاتم پاسخ بدهید راستی یک سوال دیگه این مبلغ 150000 کرون توسط سفارت جهت تامین زندگی بلوکه میشه یافقط باید نشان دهیم که این پول راداریم اگر لطف کنید شماره تماسی از شما داشتم باشم برای کمک
خیلی خیلی ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos ، Asy ، شادی رستگار ، msar
barvos عزیز شما برای انجام کارتون وکیل گرفتید یا خودتون انجام دادید؟؟؟
اگه وکیل گرفتین هزینش چقدر میشه؟
و امکانش هست که به من هم معرفی کنید؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان