کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دریافت اقامت سوئد با سرمایه گذاری
(2013-07-13 ساعت 18:37)hooran نوشته:  با سلام.
من دستگاهی را در ایران تولید و ثبت اختراع نموده ام که بازار وسیعی در دنیا دارد که در خصوص شارژ موبایل میباشد.طراحی و کیفیت بالایی دارد و در چند مدل تولید میگردد.
آیا بواسطه این ایده و دستگاه میتوان به یکی از کشورهای آمریکا -سوئد-استرالیا-کانادا و یا یکی از کشورهای اروپایی مهاجرت کرد؟
از آنجا که هدف من پیدا کردن سرمایه گذار بر روی این ایده و تولید بالا در آن کشور میباشد، کدام کشور را پیشنهاد میکنید و آیا در این کشورها سیستم معینی جهت جذب ایده های جدید و سرمایه گذاری بر روی آن وجود دارد؟
آیا میتوان بدون داشتن سرمایه ،سرمایه گذار آن کشور کلیه هزینه های تولید و حتی اقامت را متقبل شود؟
ممنون

همانطور که از اسم تاپیک پیداست اینجا جمع شدیم که شاید تا حدی بتونیم برای دوستانی که از طریق سرمایه گذاری قصد مهاجرت دارن راه رو هموارتر کنیم . پروسه مد نظر شما دقیقا عکس این قضیه است و شما با شرایط موجود دنبال اسپانسری برای امر مهاجرتتون هستین . من در این رابطه هیچ اطلاعی ندارم . باز اگر کسی از دوستان یا مدیران سایت اطلاعی داشتند قطعا کمکتون میکنن.
پاسخ
تشکر کنندگان: ojee ، ParsTrader ، msar
(2013-07-13 ساعت 19:01)barvos نوشته:  
(2013-07-13 ساعت 18:45)only_flight نوشته:  
(2013-07-13 ساعت 10:24)barvos نوشته:  
(2013-07-13 ساعت 03:17)reza289 نوشته:  

(2013-07-13 ساعت 00:51)only_flight نوشته:  .
.
40000 کرون تا هزینه ثبت نام دانشگاهتونه که ابتدا ازتون نقدا دریافت میشه . معمولا وکلا بین 3000 تا 4000 دلار برای این جابجایی وجه و ثبت نام و گرفتن پذیرشتون دستمزد میگیرن.اگه سوئد آشنایی داشته باشین که کاراتون رو انجام بده به قیمت امروز 10-12 میلیون تومان جلو میافتین. هزینه روز مره رو نیاز نیست یکجا به سوئد منتقل کنید و برای سفارت و تکمیل مدارک میتونید پرینت بانکی که از امور بین الملل بانکتون صادر شده ببرین .

فامیل که تو گوته بورگ دارم. ( کارخونه دار هستش)Cool . (ولی نمیخوام بهش رو بزنم)

خودم میخوام اقدام کنم و الکی خرج وکیل ندم. ( زورم میاد 4000 دلار بابت چیزی بدم که خودم میتونم انجامش بدم).

بیشتر دوره مد نظر من سویدی هستش ، چون بعدا میخوام برای کارشناسی همونجا اقدام کنم. Smile
بر لب بحر فنا منتظریم ای ساقی

فرصتی دان که ز لب تا به دهان این همه نیست
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos ، msar
(2013-07-13 ساعت 20:36)only_flight نوشته:  
(2013-07-13 ساعت 19:01)barvos نوشته:  
(2013-07-13 ساعت 18:45)only_flight نوشته:  
(2013-07-13 ساعت 10:24)barvos نوشته:  
(2013-07-13 ساعت 03:17)reza289 نوشته:  

(2013-07-13 ساعت 00:51)only_flight نوشته:  .
.
40000 کرون تا هزینه ثبت نام دانشگاهتونه که ابتدا ازتون نقدا دریافت میشه . معمولا وکلا بین 3000 تا 4000 دلار برای این جابجایی وجه و ثبت نام و گرفتن پذیرشتون دستمزد میگیرن.اگه سوئد آشنایی داشته باشین که کاراتون رو انجام بده به قیمت امروز 10-12 میلیون تومان جلو میافتین. هزینه روز مره رو نیاز نیست یکجا به سوئد منتقل کنید و برای سفارت و تکمیل مدارک میتونید پرینت بانکی که از امور بین الملل بانکتون صادر شده ببرین .

فامیل که تو گوته بورگ دارم. ( کارخونه دار هستش)Cool . (ولی نمیخوام بهش رو بزنم)

خودم میخوام اقدام کنم و الکی خرج وکیل ندم. ( زورم میاد 4000 دلار بابت چیزی بدم که خودم میتونم انجامش بدم).

بیشتر دوره مد نظر من سویدی هستش ، چون بعدا میخوام برای کارشناسی همونجا اقدام کنم. Smile

شما اگه عجله ای برای رفتن ندارید میتونید زبان سوئدی رو ایران شروع کنید . ظرف 6 ترم یا به عبارتی 9 ماهه میتونید خودتون رو به حد SFI برسونید و با پرداخت 2500 کرون آنلاین همینجا امتحان SFI بدین که بلافاصله مدرکش براتون فرستاده میشه . برای تحصیل در دانشگاههای سوئد به زبان سوئدی میبایست بعد این مقطع دوره ساس 1 و ساس 2 رو هم حتما بگذرونید که باز با هزینه 5000 کرون همینجا میتونید این دوره رو هم 4 ماهه بگذرونید تا انشالله بدون مشکل و با هزینه بسیار کمتر و با زبان خوب تشریف ببرید سوئد . البته قبول دارم تو محیط بودن تو یادگیری زبان خیلی خیلی تاثیر داره و محدود به کتاب نمیشه . مگر اینکه در همین دوره کلاسهای زبان انگلیسی که قبلا اشاره شد شرکت کنید به ناچار 40000 کرون رو باید بپردازید و همزمان مشغول به یادگیری سوئدی بشین . صلاح مصلحت خویش خسروان دانند. این کورس زبان بنام english for international student یه کورس 30 واحدیه که از این ترم در دانشگاه یه شهر خیلی کوچیک بنام وکخو växjo واقع در جنوب سوئد نزدیک شهر کالمار در دانشگاه linnaeus تدریس میشه . برای اطلاعات بیشتر میتونید تو گوگل سرچ کنید اولین لینک ، لینک این دانشگاهه .
با آرزوی پیشبرد سریع اهدافتون .
پاسخ
تشکر کنندگان: only_flight ، ParsTrader ، nora ، Asy ، msar
من دقیقا هفت ماه دیگه ، یعنی اسفند 92 میخوام برم.

از فردا انشاالله استارت میزنم برای سویدی. روزی حداقل 1 ساعت میتونم وقت بزارم ، امیدوارم بتونم تا سطح مکالمه توی این 6 ، 7 ماه خودم رو برسونم.
بر لب بحر فنا منتظریم ای ساقی

فرصتی دان که ز لب تا به دهان این همه نیست
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2013-07-13 ساعت 21:12)only_flight نوشته:  من دقیقا هفت ماه دیگه ، یعنی اسفند 92 میخوام برم.

از فردا انشاالله استارت میزنم برای سویدی. روزی حداقل 1 ساعت میتونم وقت بزارم ، امیدوارم بتونم تا سطح مکالمه توی این 6 ، 7 ماه خودم رو برسونم.

اینم لینک سایت دانشگاه واسه اینکه راحتتر بتونید بهش دسترسی داشته باشید:

http://lnu.se/?l=en

اگه بخواهید میتونید تو این 6-7 ماه به حدی برسید که به یه نحوی گلیم خودتون رو از آب بیرون بکشید . فقط باید رو تلفظ ها فوکوس کنید . تلفظ اشتباه رو اصلا متوجه نمیشن . خیلی اوقات هم وقتی یه فتحه کسره تلفظ بشه معنی کلمه به کل عوض میشه . امیدوارم موفق باشید .
پاسخ
تشکر کنندگان: only_flight ، nora ، ParsTrader ، msar
ممنون از پا سخ تان،
دو سوال داشتم:
1-آیا میتوانم ایجاد نمایندگی فروش این دستگاه ها را در سوئد بعنوان همان موضوع ثبت شرکت و فعالیت تجاری خود را فروش این دستگاهها در سوئد و اروپا اعلام نمایم و از این طریق اقامت سوئد را دریافت نمایم؟در واقع دستگاهها در ایران تولید و در سوئد نمایندگی داشته باشد.
2-اگر بتوان این دستگاهها را در سوئد تولید کرد، آیا دولت سوئد جهت تولید چنین دستگاههایی با این خصوصیات امکاناتی در اختیار میگذارد؟ و آیا از این طریق میتوان اقامت سوئد را دریافت کرد؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
barvos عزیز
من هم مثل شما چندین سال در کنار کار و زندگی در ایران به فکر مهاجرت و تحقیق درباره بهترین روش برای خودم بودم. نهایتا تمام تحقیقات بی نتیجه موند و الان به سیم آخر رسیده ام. فکر می کنم یکی از سریعترین روشها مهاجرت تجاری سوئد باشه الان. خواستم از شما سوال کنم با توجه به اینکه کسی را در سوئد ندارم ، آیا وکیل یا شرکتی سراغ دارید برای ثبت شرکت و کارهای دیگه مثل طرح تجاری و غیره؟
سوال دیگه اینکه آیا با ثبت شرکت و طرح تجاری میشه مطمئن بود به ویزای تجاری ؟
امکان داره موافقت نشه ؟ اگه یه بیزینس را بخری چی ؟ بازهم امکان ردشدن تقاضا وجود داره ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: شادی رستگار ، barvos ، msar
(2013-07-14 ساعت 12:48)hooran نوشته:  ممنون از پا سخ تان،
دو سوال داشتم:
1-آیا میتوانم ایجاد نمایندگی فروش این دستگاه ها را در سوئد بعنوان همان موضوع ثبت شرکت و فعالیت تجاری خود را فروش این دستگاهها در سوئد و اروپا اعلام نمایم و از این طریق اقامت سوئد را دریافت نمایم؟در واقع دستگاهها در ایران تولید و در سوئد نمایندگی داشته باشد.
2-اگر بتوان این دستگاهها را در سوئد تولید کرد، آیا دولت سوئد جهت تولید چنین دستگاههایی با این خصوصیات امکاناتی در اختیار میگذارد؟ و آیا از این طریق میتوان اقامت سوئد را دریافت کرد؟
ممنون

در مورد سوال اولتون بعد تحقیق در مورد بازار سوئد میتونید یک طرح توجیهی به سفارت سوئد تحویل بدید ( در کنار الباقی مدارک جهت سرمایه گذاری ) که اگه با طرح توجیهیتون موافقت بشه به شما اقامت 2 ساله میدن و شما اگه بتونید ظرف 2 سال طرحتون رو به سود دهی در بازار سوئد برسونید با اقامت دائم شما موافقت میشه . اما این اگه خیلی مهمه . چرا که شما با اینکار سرمایه ای وارد اقتصاد سوئد نمیکنید و کاملا بستگی داره به نظر شخصی مامور رسیدگی به پروندتون در اداره مهاجرت سوئد . خیلی راحت میتونه موافقت کنه یا نکنه !!!

در مورد سوال دومتون بهتره حضورا به سفارت سوئد مراجعه کنید و جویا باشید . چرا که هر اطلاعاتی بدم ممکنه اشتباه باشه .

(2013-07-14 ساعت 13:17)saeednasa نوشته:  barvos عزیز
من هم مثل شما چندین سال در کنار کار و زندگی در ایران به فکر مهاجرت و تحقیق درباره بهترین روش برای خودم بودم. نهایتا تمام تحقیقات بی نتیجه موند و الان به سیم آخر رسیده ام. فکر می کنم یکی از سریعترین روشها مهاجرت تجاری سوئد باشه الان. خواستم از شما سوال کنم با توجه به اینکه کسی را در سوئد ندارم ، آیا وکیل یا شرکتی سراغ دارید برای ثبت شرکت و کارهای دیگه مثل طرح تجاری و غیره؟
سوال دیگه اینکه آیا با ثبت شرکت و طرح تجاری میشه مطمئن بود به ویزای تجاری ؟
امکان داره موافقت نشه ؟ اگه یه بیزینس را بخری چی ؟ بازهم امکان ردشدن تقاضا وجود داره ؟

سریعترین و البته پر ریسکترین راه ازدواجه ، نه سرمایه گذاری . در مورد بحث بعدیتون معرفی و تبلیغ بر خلاف قوانین سایته .
در مورد سوالهای بعدیتون بستگی داره . بستگی به طرح توجیحیتون داره . بستگی به نوع کسب و کارتون داره . بستگی به رزومه تون داره . بستگی به سرمایتون داره . بستگی به خیلی چیزا داره ... . نمیشه قاطع جواب داد . فقط میتونم بگم در مورد دو سوال آخرتون اگه مسیر رو درست برید امکان رد شدن پروندتون خیلی کمه .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، msar
barvos عزیز
با تشکر از پاسخ تون
امروز با یکی از دفاتر وکالت صحبت کردم . پیشنهاد دادند برای ویزای تحصیلی از طریق کالج زبان اقدام کنم و بعد از اینکه در سوئد مستقر شدم ، اقدام کنم برای تهیه طرح توجیحی ، تحقیق و شناسایی بازار و غیره .
به نظر شما راه حل شون منطقیه ؟
من تا *****تومان هم می تونم سرمایه گذاری کنم . با توجه به اینکه قبلا دوسال در کشور خارجی زندگی کرده ام ( اروپا نبوده ) نگرانی از بابت راه اندازی کسب و کار ندارم . می دونم چند ماهی زمان لازم دارم تا بتونم بازار را شناسایی کنم و برای کسب و کاری که می خوام راه اندازی کنم تصمیم گیری کنم . فقط مسئله اصلی ورود به کشور و اجازه اقامت چند ماهه است .
شما با توجه به اینکه مدت زیادی مساله مهاجرت را بررسی کرده اید ، برای من که سوئد کسی را ندارم و برعکس توی لندن اقوام داریم ، کدوم کشور را پیشنهاد می کنید ؟
برای خودم انگلیس بهتره ، ولی مشکل اصلی ورود به کشور و اخذ اقامته . نمی دونم اقامت انگلیس را به راحتی سوئد میشه گرفت یا نه ؟
از طریق ازدواج نمی تونم اقدام کنم چون متاهل هستم . از طریق تحصیلی نمی تونم چون ده سال از فارغ التحصیل شدنم می گذره .

برای محفوظ ماندن اطلاعات شخصیتون رقم سرمایه گذاریتون رو ویرایش کردم .
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos ، شادی رستگار ، msar
(2013-07-14 ساعت 18:25)saeednasa نوشته:  barvos عزیز
با تشکر از پاسخ تون
امروز با یکی از دفاتر وکالت صحبت کردم . پیشنهاد دادند برای ویزای تحصیلی از طریق کالج زبان اقدام کنم و بعد از اینکه در سوئد مستقر شدم ، اقدام کنم برای تهیه طرح توجیحی ، تحقیق و شناسایی بازار و غیره .
به نظر شما راه حل شون منطقیه ؟
من تا *****تومان هم می تونم سرمایه گذاری کنم . با توجه به اینکه قبلا دوسال در کشور خارجی زندگی کرده ام ( اروپا نبوده ) نگرانی از بابت راه اندازی کسب و کار ندارم . می دونم چند ماهی زمان لازم دارم تا بتونم بازار را شناسایی کنم و برای کسب و کاری که می خوام راه اندازی کنم تصمیم گیری کنم . فقط مسئله اصلی ورود به کشور و اجازه اقامت چند ماهه است .
شما با توجه به اینکه مدت زیادی مساله مهاجرت را بررسی کرده اید ، برای من که سوئد کسی را ندارم و برعکس توی لندن اقوام داریم ، کدوم کشور را پیشنهاد می کنید ؟
برای خودم انگلیس بهتره ، ولی مشکل اصلی ورود به کشور و اخذ اقامته . نمی دونم اقامت انگلیس را به راحتی سوئد میشه گرفت یا نه ؟
از طریق ازدواج نمی تونم اقدام کنم چون متاهل هستم . از طریق تحصیلی نمی تونم چون ده سال از فارغ التحصیل شدنم می گذره .

مورد پیشنهادی وکیلتون هم میتونه یکی از راههای مهاجرت به کشور سوئد باشه که حدودا 6 ماهه میتونید در خاک سوئد مستقر بشید که هم محاسنی داره و هم معایبی که بسته به شرایط خودتون باید ببینید محاسنش به معایبش میچربه یا برعکس . در مورد این روش تو پستهای قبلی کامل توضیح دادم و شهر و اسم دانشگاه و سایت دانشگاه و شهریه دانشگاه و حتی تا هزینه هاش رو آوردم .
در مورد سوئد یا انگلیس کاملا نظر شخصی افراد میتونه ملاک باشه . برای من داشتن قوم و خویش نزدیک در کشوری که بهش قصد مهاجرت دارم تا حد زیادی مد نظر بود تا بی گدار به اب نزنم . شاید برای شما مهم نباشه . با شرایط اقتصادی که انگلیس داره مهاجر سرمایه گذار میپذیره اما متاسفانه داخل کشور سفارت فعالی نداره و کارگزارش همین سفارت سوئد هست . اما برای تشکیل پرونده میبایست به یکی از کشورهای همسایه تشریف ببرید که شاید هم هزینه بر و هم وقت گیر باشه .
در مورد راه مهاجرت من ترجیح دادم پروسه کاریم تقریبا یکسال طول بکشه و اینجا کسب درآمد کنم ( بدون پرداخت مالیات آنچنانی) و هزینه زندگی کمتر تا اینکه زودتر برسم و هزینه دانشگاه بدم تو شهر کوچک و بسته ای باشم و ماهانه فلان مقدار هزینه کنم و تازه اونجا باز برای گرفتن اجازه کار و راه انداختن بیزنس دوباره هزینه زمانی و مالی کنم و توام با استرس که آیا بشود آیا نشود؟ اما شاید شرایط شما متفاوت باشه . لذا بهتره برای راه و روش خودتون تصمیم گیرنده باشید . توصیه میکنم راههای مد نظر رو روی کاغذ بیارید و به محاسن و معایبش امتیاز مثبت و منفی بدید و ببینید کدام راه با شرایط شما بیشتر همخوانی داره . در سفری که در پیش دارید شرایط محیاست که در آرامش کامل بتونین تصمیم درست و دلخواهتون رو بگیرید .

به خدا نه کف بینم نه فالگیر . تو فروم همسایه دیدم Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، saeednasa ، یه مهاجر ، nora ، msar
دوست عزیز میشه از طریق دانشگاه و خواندن زبان وارد سوئد شد بعد سرمایه گذاری کرد و موند ؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، شادی رستگار ، msar
بله . ميتونيد همزمان با تحصيل طرح توجيهي ازائه كنيد . در صورت موافقت با طرح توجيهيتون امكانپذيره .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، msar
سلام دوست عزیز یه سوال خیلی مهم
بعد ازز راه اندازی مغازه و گذشت سال اول سود دهی مغازه سقف مشخصی بایذ داشته باشه؟
من با حساب کتابی که کردم مثلا یه بقالی با روزی 7000 تا 8000 تا دخل 20000 سود خالص میده
از یکی از وکلا شنیدم سودت باید بالای 30.000 تا در ماه باشه؟
آیا این صحت داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos ، msar
(2013-07-18 ساعت 21:52)gh4315 نوشته:  سلام دوست عزیز یه سوال خیلی مهم
بعد ازز راه اندازی مغازه و گذشت سال اول سود دهی مغازه سقف مشخصی بایذ داشته باشه؟
من با حساب کتابی که کردم مثلا یه بقالی با روزی 7000 تا 8000 تا دخل 20000 سود خالص میده
از یکی از وکلا شنیدم سودت باید بالای 30.000 تا در ماه باشه؟
آیا این صحت داره؟

باید نداره . اما هر چه سود بیشتر باشه یعنی مالیات بیشتری پرداخت شده و این برای دولت سوئد خوشایندتره . بستگی به میزان سرمایه گذاری هم داره .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، nora ، msar
تعداد بازدیدها از مرز 2500 بازدید گذشت . امیدوارم فروممون به یاری دوستان همچنان فعال باشه . هر سوال مفید یا اطلاعات جامعی دارین بفرمایید تا دوستان دیگر هم استفاده کنن . با آرزوی بهترینها برای تک تک دوستان مهاجرسراییم .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، numb ، milad_magnet ، nora ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان