کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دریافت اقامت سوئد با سرمایه گذاری
واسه ثبت شركت معيارهايي مانند سابقه كار و سن براشون بسيار مهمه ، سن زير بيست و شش هفت ، به اين دليل كه نشون ميده سابقه كار چنداني نداره كمي كار رو سخت ميكنه . بين سي سال تا ٤٥ سال سن با حداقل هشت سال سابقه كار مفيد ، بسيار تاثير گذاره . مدرك تحصيلي اگه مرتبط با كار باشه كه خوبه اگه نباشه اصلا تاثيري نداره . توصيه نامه هاي جاهايي كه كار كردين رو حتما ميخوان . اگه بتونيد واسه گواهي بانكي پول زيادي رو بذارين تو حساب واقعا اثر مثبتي داره ، اونا نگران اينن كه كسي كه مياد سوئد و پشتوانه مالي نداشته باشه ، سربار جامعه شون بشه ( درخواست پناهندگي كنه )

اميدوارم تونسته باشم كمكي كرده باشم ، اميدوارم بزودي زود كساني كه واقعا رفتن جزو رويا ها شونه بهش برسن ، واسه ما هم طعا كنيد ، دلم ميخواد بچه م پيش دبستا نيشو اونجا شروع كنه .

اينجا ديگه مرتب سر ميزنم ، barvos عزيز منتظر خبر خوب پرونده شما هستيم .
تابستون ٩٤ ويزام مياد !
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos ، aty ، sara24 ، mohammad.maleki
ضمنا دوستي كه واسه زبان واسه كاراي پزشكي پرسيده بودن ، واسه رشته هاي پزشكي فقط مدرك sfi كافي نيس حتما بايد زبان تخصصي رو بخونيد . واسه ادامه تحصيل هم مدرك tisus لازمه . شريك سوئدي همينطور كه دوستون گفتن شانستون رو بال ميبره حدودا پانزده تا بيست درصد ، اما از اون طرف مالياتهاتون هم خيلي بال ميره شصت هفتاد درصد . ضمنا پولي كه تو حساب ميزارين يكساعته ميتونيد برشداريد . واسه سابقه ما بيمه نخوايتن ، اونا مبناشون بر اعتماده ، مخصوصا تو ايران كه خيلي جاها هنوز بيمه نميكنن كارمنداشونو .. اما دادنش هم ضرري نداره ولي اگه سوابقي داريد كه توي بيمه قيد نشده حتما يه گواهي از محل كارتون بگيريد سابقه كار خيلي مهمه
تابستون ٩٤ ويزام مياد !
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos ، aty ، شادی رستگار
البته من نميدونم چرا بما گفتن حتما بايد حساب بانكي ايران رو بياريد ، بانك هاي پاسارگاد يا پارسيان يا اقتصاد نوين . چون كه ما كه اونجا حساب بانكي نداريم ! وكيل ما گفت بايد تو ايران حساب داشته باشيد ! خواهرم كه اونجاست هم پرسيده بود از كسي كه اومده بود ، اونم بهش گفته بود حساب ايران . barvos عزيز شما خودتون حساب داشتيد ؟

ما بيزنس پلانمون رو داديم وكيل نوشت ولي خودتون هم مينويسيد اگه وارد باشيد چون بايد بازار رو بشناسيد و نيازهاشو و بتونيد قانعشون كنيد ، اگه كه مهارت لازم رو نداريد وكيل كار رو واستون راحتتر ميكنه .
تابستون ٩٤ ويزام مياد !
پاسخ
تشکر کنندگان: aty
(2013-11-15 ساعت 07:50)سرزمين روياها نوشته:  البته من نميدونم چرا بما گفتن حتما بايد حساب بانكي ايران رو بياريد ، بانك هاي پاسارگاد يا پارسيان يا اقتصاد نوين . چون كه ما كه اونجا حساب بانكي نداريم ! وكيل ما گفت بايد تو ايران حساب داشته باشيد ! خواهرم كه اونجاست هم پرسيده بود از كسي كه اومده بود ، اونم بهش گفته بود حساب ايران . barvos عزيز شما خودتون حساب داشتيد ؟

ما بيزنس پلانمون رو داديم وكيل نوشت ولي خودتون هم مينويسيد اگه وارد باشيد چون بايد بازار رو بشناسيد و نيازهاشو و بتونيد قانعشون كنيد ، اگه كه مهارت لازم رو نداريد وكيل كار رو واستون راحتتر ميكنه .

من پرینت حساب بانکی ایرانم رو بردم گرفتن و ضمیمه پرونده کردن اما گفتن مورد قبول نحواهد بود و حتما باید حساب بانکی خارج از ایران که تحریم نباشه براشون ارائه کنم .
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، f716
(2013-12-08 ساعت 22:09)barvos نوشته:  
(2013-11-24 ساعت 19:28)aty نوشته:  سرزمین رویا میشه لطف کنید بگید هرینه وکیل واسه بیزنس پلان چقدر شد؟؟؟؟واینکه این وکیل در سوئد بود؟؟؟؟

من اطلاعی ندارم که الان هزینه ها به چه صورته . محل سکونت وکیل مهم نیست !

دیروز رفتم سفارت ببینم پروندم تو چه مرحله ایه با یه مورد جالب رو به رو شدم . به من گفتن 12 سپتامبر برام میل زدن که ایا میخوام همچنان به پروندم رسیدگی بشه یا نه ؟!!! الان 70 روز از اون روز میگذره و جالبه که واسه من همچین میلی نیومده . نه اینباکس و نه اسپم . خلاصه گفتم بله میخوام هر چه زودتر رسیدگی شه و اگه نمیخواستم حتما میومدم و انصرافم رو اعلام میکردم.و آفیسر پرونده واسه شخص بررسی کننده مستقیم پیغام گذاشت . حالا ببینم چی میشه . دوستانی که پروندشون در جریانه حتما شخصا پیگیر کارشون باشن .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، Saeedv13 ، nora
با سلام و تشکر به خاطر صبر و حوصله ای که در جواب دادن به سوالات به خرج میدین.
در مورد سرمایه گذاری سوال داشتم اونم اینکه یکی از اقوام نزدیکم تو سوئد سوپر مارکت داره و چند نفرم براش کار میکنن. می خواستم ببینم میتونم با خرید 50درصد مغازه برا مهاجرت اقدام کنم یا نه؟
و اینکه این کار از بابت مالیات و چیزای دیگش که هم من و هم صاحب مغازه باید به دولت و اداره مالیات و جاهای دیگه باید پرداخت کنیم تا این معامله قانونی انجام بشه چقدر هزینه بر میداره؟
پیشاپیش از پاسختون تشکر می کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-12-17 ساعت 22:04)goshtasb نوشته:  با سلام و تشکر به خاطر صبر و حوصله ای که در جواب دادن به سوالات به خرج میدین.
در مورد سرمایه گذاری سوال داشتم اونم اینکه یکی از اقوام نزدیکم تو سوئد سوپر مارکت داره و چند نفرم براش کار میکنن. می خواستم ببینم میتونم با خرید 50درصد مغازه برا مهاجرت اقدام کنم یا نه؟
و اینکه این کار از بابت مالیات و چیزای دیگش که هم من و هم صاحب مغازه باید به دولت و اداره مالیات و جاهای دیگه باید پرداخت کنیم تا این معامله قانونی انجام بشه چقدر هزینه بر میداره؟
پیشاپیش از پاسختون تشکر می کنم.

با خرید 51% شرکت میتونید . در مورد هزینه بستگی به صندوق مغازه و دارایی شرکت و سود حاصل از فروش روزانه و سود یا ضرر حاصل از فروش سهام شرکت و دهها موارد ریز و درشت دیگه داره که نمیشه رقم دقیق حتی حدودی اعلام کرد . در ثانی خریدار مالیاتی پرداخت نمیکنه و تمامی مالیاتها تا روز خرید به عهده فروشنده است . مواظب باشید بدهی مالیاتی یا وامی در پیش نباشد که بعد معامله دولت همه را به پای شما مینویسد . در هر حال این پروسه پروسه پیچیده ایه و باید با علم به همه جوانب اقدام کرد بیشتر از این نمیشه اینجا توضیح داد. بهتره با شخص قابل اطمینان مشاوره کنید و بعد اقدام کنید .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، Saeedv13 ، nora
سلام دوست عزیز، خسته نباشید
از اینکه این روم به روز هست واقعا خوسحالم
میخواستم بپرسم با چقدر درآمد میشه تو سوئد راحت زندگی کرد ؟
یک کسب و کار مثل رستوران تو محدوده Ostermalm چقدر درآمد داره ؟
و اینکه چند نمونه کسب و کار میشه معرفی کنید ؟
من به سایت Blocket.se مراجعه کردم و کسب و کارها اصولا کافه و رستوران-بوتیک و کارهای خدماتی بود که من سردر نیاوردم ازشون.
لطفا کارهایی بدون مدرک تحصیلی مربوطه پیشنهاد کنید.
و اینکه اقامت شما به کجا رسید و عملا چقدر زمان برد .
ممنون
به امید موفقیت همه دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-01-15 ساعت 13:08)maryaaam نوشته:  سلام دوست عزیز، خسته نباشید
از اینکه این روم به روز هست واقعا خوسحالم
میخواستم بپرسم با چقدر درآمد میشه تو سوئد راحت زندگی کرد ؟
یک کسب و کار مثل رستوران تو محدوده Ostermalm چقدر درآمد داره ؟
و اینکه چند نمونه کسب و کار میشه معرفی کنید ؟
من به سایت Blocket.se مراجعه کردم و کسب و کارها اصولا کافه و رستوران-بوتیک و کارهای خدماتی بود که من سردر نیاوردم ازشون.
لطفا کارهایی بدون مدرک تحصیلی مربوطه پیشنهاد کنید.
و اینکه اقامت شما به کجا رسید و عملا چقدر زمان برد .
ممنون
به امید موفقیت همه دوستان

به چی میگین راحت ؟ تو ایران شاید یکی با 600000 در ماه راحت زندگی کنه و نفر دیگه با 3 میلیونم نتونه . به جا به لول زندگی به ریخت و پاش به خونه و محل سکونت ماشین خوردو خوراک پوشاک و هزاران چیز دیگه بستگی داره . تو استکهلم خونه 90 متری داریم ماهی 13000 کرون اجارشه خونه 90 متری هم داریم که 8000 کرون اجارشه . جا با جا محله با محله فرق داره .
اما برای ورود و یه زندگی مهاجر وار برای 2 سال اول برای یک نفر در ماه حدودا 15000 تا و دونفر در ماه 22000 تا 23000کرون لازمه . سوئد کشور کم تورمیه در حدود 2% در سال تورم داره . واسه همین این ارقام که تو صفحه اول فروم هم بهشون اشاره شده اگه جنگی نشه اتفاقی نیافته Wink تا 3-4 سال آینده فکر نمیکنم تغییری کنه !!! یه زندگی راحت و مرفه ( نه قصر نشینی ) اما لردی و خوب برای یک نفر 30000 و دو نفر 45000 کرون هزینه داره!!! در آمد رستورانها متفاوته. ممکنه دو تا رستوران با متراژ برابر دیوار به دیوار هم باشن یکیش سود خالص ناهانه 150000 کرون بده و دیگری بره تو ضرر!!!. حتی بستگی به نوع شرکتی که ثبت میشه داره . اینارو نمیشه اینجا باز کرد باید باشید و ببینید . کسب و کاری که نیاز به تخصص نداشته باشه معمولا خدماتیه . مثل آرایشگری . سوپر مارکت . رستوران . تعمیرگاه . تعویض روغنی و پنچر گیری . راننده تاکسی . راننده اتوبوس شهری . پرستار بچه . پرستار کهن سال . نظافتچی و ... .

امروزه روز 18 ماه برای پروسه مهاجرتتون در نظر بگیرید . متاسفانه زودتر به جواب نمیرسین .
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، Karren ، maryaaam ، nora ، ParsTrader
Sad 
دوستان عزیز من توی بعضی سایتها خوندم که کسی که تو ایرانه نمیتومه توسوئد شرکت ثبت کنه و حتم باید پرشن بویس داشته باشه..(البته با توجه به اینکه احتمالا شراکت با فرد سوئدی برای ما کنسل شده )می خواستم ببینم دوستانی که شرکت ثبت کردند یکم با جزئیات بیشتری توضیح بدند .ممنون میشم من دارم مدارکم رو جمع و جور میکنم ولی هرچی بیشتر تحقیق می کنم بیشتر گیج میشم.Sadممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام 18 ماهی که میگید پروسه مهاچرت سرمایه گزاری طول میکشه بعد از خرید محل کسب و کار هست یا قبل اون؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام
من 35 سال سن دارم و مدت 8 سال در دبی و مدت 2 سال در ژاپن و مدت 4 سال در روسیه شرکت داشتم.
و در جال حاضر هم در روسیه شرکت دارم.
فعالیت بنده هم خرید و فروش ماشین سواری و ماشین آلات راهسازی و قطعات آنها به صورت دست دوم هست و به 8 زبان هم میتونم صحبت کنم.
میخواستم بدونم اگه بخوام یک شرکت در سوئد در همین زمینه تاسیس کنم چقدر هزینه داره و چه مقدار زمان میبره که بتونم اقامت برای خودم و خانوادم بگیرم؟
آیا اگه خودم بیا سوئد کارام زودتر انجام میشه یا فرقی نداره؟
ممنون میشم اگه کسی از دوستان بتونم بهم جواب بده.
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
طبق اعلام اداره مهاجرت سوئد مدت زمان رسيدگي به پرونده هاي ثبت شركت و سرمايه گذاري به ٢١ ماه افزايش يافت .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، Saeedv13
سايت اداره مهاجرت حداكثر تا ١٠ روز ديگه دوباره بروز رساني ميشه . اميدوارم افزايش زمان رسيدگي به پرونده ها را نداشته باشيم . سعي ميكنم بعد از بروز شدن زمان رسيدگي به تمامي پرونده ها از قبيل پرونده هاي ازدواج - كار و خويش فرمايي رو به اطلاع دوستان برسونم .
پاسخ
تشکر کنندگان:
سايت اداره مهاجرت در تاريخ ٢٠١٤/٠٧/١١ بروز شد .
طبق اعلام اين اداره مدت زمان رسيدگي به پرونده هاي ازدواج بين ١٠ ماه تا ١٦ ماه اعلام شد .
مدت زمان رسيدگي به پرونده هاي كار از طريق كارفرما ١٠ ماه تا ١٧ ماه اعلام شد .
مدت زمان رسيدگي به پرونده هاي سرمايه گذاري يا همان خويش فرمايي ٢٤ ماه اعلام شد .
به گفته همين سايت ٪٩٠ از پرونده هاي ازدواج و كار از طريق كارفرما ١٠ ماهه تكليفشان مشخص شده است .

ادرس سايت و پيگيري شماره پرونده :
http://www.migrationsverket.se/English/P...-time.html
پاسخ
تشکر کنندگان: numb

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان