کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دریافت اقامت سوئد با سرمایه گذاری
(2013-10-01 ساعت 23:04)andi920 نوشته:  از barvos عزیز تشکرمیکنم که اطلاعات خیلی خوبی ارایه کردند
چند سوال داشتم در انتخاب بیزنس تعداد افرادی که در حرفه مذکور استفاده میشوند مهمه یا نه چون حداقل پرداخت حقوق یک ساعت کار فکر کنم 100 کرون هست که مبلغ قابل توجهی هست و همچنین آیا برای انتخاب اولیه کسب و کار با داشتن تجربه کاری و حساب بانکی خوب و ملک و املاک ... سفارت سوئد در ایران ویزا راحت میده یا نه
و غیر از سایت http://www.blocket.se چه سایت خوبی در زمینه بیزنس های قابل خرید وجود داره

در مورد سوال اولتون نخیر . شما تضمینی برای اشتغال زایی ندارید . اما مثلا رستوران به تنهایی اداره نمیشه و درآمدش هم برای حقوق کارکنان مناسبه . بله کار سفید ساعتی بین 80 تا 100 کرونه در استکهلم .
بستگی به آفیسر پرونده داره . البته ویزایی با این مزمون نداریم . شما یا توریستی باید ویزا بگیرید و یا برای دیدار اقوام و یا اینکه تجاری که میبایست از طرف شرکتی دعوتنامه داشته باشید و یا از طریق اینترنت بررسی نمایید .
سایتهای دیگر در اسرع وقت اعلام میشه .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، andi920 ، nora
باسلام با سیصد میلیون تومان چه جوری میشه اقامت دائم برای یک زوج متاهل در سوئد گرفت ؟ آیا میشه خانه ویا مغازه ای خرید و یا اجاره کرد ؟ لطفأ راهنمایی بفرمایید .

یک سوال دیگه زندگی در ایران سخت هست یا سوئد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-10-11 ساعت 16:48)ramin-sky نوشته:  باسلام با سیصد میلیون تومان چه جوری میشه اقامت دائم برای یک زوج متاهل در سوئد گرفت ؟ آیا میشه خانه ویا مغازه ای خرید و یا اجاره کرد ؟ لطفأ راهنمایی بفرمایید .

یک سوال دیگه زندگی در ایران سخت هست یا سوئد؟

بستگی به طرح توجیهیتون داره . شاید در شهرهای کوچک بتونید یه مغازه خیلی کوچیک تهیه کنید . در مورد سوال آخر هر کشوری مزایا و معایبی داره . نمیشه به سوالتون پاسخ داد . بستگی داره سختی رو در چی ببینید .
پاسخ
تشکر کنندگان: nora
سایت کاریابی ( به زبان سوئدی )

http://www.arbetsformedlingen.se/

arbetssökande به معنای یافتن شغل و arbetsgivare به معنای کارفرمایی که کار میگیره یا بهتر بگم نیاز به کارگر یا کارمند داره .
یا اینکه در پایین آخرین ستون سمت چپ زیر Arbetssökande گزینه Lediga jobb به معنای یافتن کار را انتخاب کنید .در این گزینه کار با تخصص خاص و کار بدون تخصص موجوده. برای ترجمه واژه ها همونطور که پیشتر در همین فروم توضیح داده شده میتونید از دیکشنری لکسین استفاده کنید . نحوه استفاده این دیکشنری هم در صفحات قبل همین فروم موجوده . امیدوارم براتون مفید واقع بشه .
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، یه مهاجر
سایت خوب و جامع برای خرید و فروش و تجارت ( مثل نیازمندیهای همشهریه البته به زبان سوئدی )
امیدوارم براتون قابل استفاده باشه .

www.tradera.com
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، یه مهاجر
اینم یه سایت دیگه واسه خرید و فروش علی الخصوص خرید و فروش خودروهای کارکرده بصورت مزایده!!!

http://www.kvd.se/
پاسخ
تشکر کنندگان:
در ابتدا می خوام به خاطر این تایپک و راهنماییهاتون تشکر کنم وبعد اینکه همسر من قصد داره از طریق ثبت شرکت اقامت بگیره و قراره با یک دوست سوئدی شریک بشه و یک شرکت جدید تاسیس کنند و برای ما چند تا سوال پیش اومده که امیدوارم شما بتونید بهم کمک کنید.
1-شما بیزنس پلانی که به سفارت دادید چطور تهیه کردید چون کسی که این بیزنس پلان رو می نویسه باید کاملا به شرایط سوئد واقف باشه و این بیزنس پلان رو به سفارت همزمان با مدارک به سفارت تحویل دادید.؟؟
2-پولی که برای مخارج 2 سال جهت گواهی مالی بخ حساب ریخته میشه بسته میشه ؟؟؟چه مدت بعداز تحویل مدارک می توان پول را برداشت؟؟؟و لگه مقدوره کمی راجع به گرفتن این گواهی بانکی تویح بدین که چطور باید گرفت چون شما گفتید که حسابهای ایران رو قبول ندارند؟؟
3-برای زبان شما چه مدرکی ارائه دادید؟؟؟؟
4-برای ثابت کردن تجربه لیست بیمه ارائه بدهیم یا گواهی سابقه کار از شرکتهایی که کار کردیم؟؟؟
5-داشتن شریک سوئدی امتیاز حساب می شود یا نه؟؟

در آخر از این همه سوال شرمنده ام Shyو از شما سپاسگزار
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos ، شادی رستگار
(2013-11-05 ساعت 19:52)aty نوشته:  در ابتدا می خوام به خاطر این تایپک و راهنماییهاتون تشکر کنم وبعد اینکه همسر من قصد داره از طریق ثبت شرکت اقامت بگیره و قراره با یک دوست سوئدی شریک بشه و یک شرکت جدید تاسیس کنند و برای ما چند تا سوال پیش اومده که امیدوارم شما بتونید بهم کمک کنید.
1-شما بیزنس پلانی که به سفارت دادید چطور تهیه کردید چون کسی که این بیزنس پلان رو می نویسه باید کاملا به شرایط سوئد واقف باشه و این بیزنس پلان رو به سفارت همزمان با مدارک به سفارت تحویل دادید.؟؟
2-پولی که برای مخارج 2 سال جهت گواهی مالی بخ حساب ریخته میشه بسته میشه ؟؟؟چه مدت بعداز تحویل مدارک می توان پول را برداشت؟؟؟و لگه مقدوره کمی راجع به گرفتن این گواهی بانکی تویح بدین که چطور باید گرفت چون شما گفتید که حسابهای ایران رو قبول ندارند؟؟
3-برای زبان شما چه مدرکی ارائه دادید؟؟؟؟
4-برای ثابت کردن تجربه لیست بیمه ارائه بدهیم یا گواهی سابقه کار از شرکتهایی که کار کردیم؟؟؟
5-داشتن شریک سوئدی امتیاز حساب می شود یا نه؟؟

در آخر از این همه سوال شرمنده ام Shyو از شما سپاسگزار

هم با کمک دوست و آشنا و اقوام میشه و هم با وکیل . بله مدارک رو همزمان تحویل دادم
2 - نخیر بسته نمیشه و بعد اخذ استیتمنت میتونید بلافاصله برداشت کنید
3- مدرک زبانی از شما نمیخوان چرا که میبایست در خاک سوئد امتحان زبان بدید و یا در کلاس زبان شرکت کنید . مدرک sfi برای کار غیر تخصصی کافیه ( کار تخصصی مثل پزشکی و ...)
4- هر دو میتونه مفید باشه
5- شریک اگه خوب بود خدا هم شریک داشت . اما پروسه کاری رو تسریع میکنه .

طبق تصمیم جدید اداره مهاجرت سوئد جدیدا زمان پاسخگویی و موافقت یا رد پرونده های ثبت شرکت بعلت افزایش حجم پرونده ها از 12 ماه به 18 ماه افزایش یافته .
منبع : سایت اداره مهاجرت سوئد :
http://www.migrationsverket.se/info/2272.html

متن پیام :

Väntetider för arbetstillstånd

Ansökan för egna företagare

Väntetiden på beslut är cirka 18 månader för dig som ansöker om uppehållstillstånd som egen företagare. Det gäller både om du ansöker för första gången eller om du ansöker om permanent uppehållstillstånd.

برای سایر پرونده های مهاجرتی اگه از طریق سایت اقدام کنید 12 ماه و اگه دستی به سفارت تحویل بدید 14 ماه زمان میبره .
پاسخ
تشکر کنندگان: aty ، Saeedv13
سایت اداره مالیات و همه چیز در رابطه با آن :
http://www.skatteverket.se/
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13
از پاسختون ممنون
ولی 18 ماه که خیلیهه.Sad.چندروز پیش که به سفارت زنگ زدم گفت حدود 6 الی 8 ماه ..بیشتر به شهر مورد تقاضا بستگی داره.. صفحه اول فروم هم نوشته 4 الی 9 ماه ...18 ماه بلاتکلیفیSad ...راستی اگه موافقت نشه هزینه ثبت شرکت ازبین میره؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
18 ماه جدیدا اعلام شده . خدمتتون گفتم که اگه شریک داشته باشین کار تسریع میشه اما من به شخصه با شراکت میانه خوبی ندارم!!!. هزینه ثبت شرکت به تنهایی بین 1000 تا 2000 کرونه که میشه 500 هزار تا یک میلیون تومان که قابل برگشت نیست . اگه مدارکتون بی نقص و کارشناسی شده باشه به ندرت رد میشه .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، Saeedv13 ، aty
زنگ تفريح :

مردم کدام کشورهای جهان بهتر انگلیسی حرف می زنند؟جایگاه ایران کجاست؟

جامعه > آموزش - معمولا بسیاری از ما از سنین نوجوانی و حتی کودکی در کلاس های آموزش زبان انگلیسی شرکت کرده ایم اما هنوز قادر به تکلم و فهمیدن این زبان نیستیم.

هادی معیری نژاد- گرچه در سیستم آموزشی ما در مدارس زبان انگلیسی به عنوان زبان در کنار عربی آموزش داده می شود اما این آموزش در مورد هر دو زبان به مرحله تکلم و حتی فهمیدن ابتدایی زبان دوم نمی رسد.
اما در بسیاری از کشورهای جهان اهمیت زبان انگلیسی به حدی است که دانش آموزان در سنین قبل از15 سالگی به این زبان تسلط پیدا کرده و آن را مانند زبان مادری صحبت می کنند.
بر اساس تازه ترین مطالعات سازمان بین المللی تحصیلیEF - که به مدت شش سال از 2007 میلادی الی 2012 میلادی در 60 کشور غیر انگلیسی زبان و برروی 5 میلیون نفر آزمون انجام داده است کشورهای سوئد ،نروژ،هلند، استونی، دانمارک، اطریش وفنلاند حائز بالاترین رتبه ها در آموزش این زبان شده اند.
جدول زیر نشان دهنده رتبه های بالا و متوسط جدول است .

زبان
کشورما با نزول نسبت به سال قبل در رتبه 41 ام جدول و پائین تر از ترکیه و امارات متحده عربی در منطقه ضعیف قرار گرفته است.
این تصویر وضعیت کلی آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم در کشورهای جهان را نشان می دهد.

متاسفانه کشور ما با رتبه منفی در زمینه آموزش زبان انگلیسی بسیار ضعیف عمل کرده است.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام ، من تازه عضو شدم . از barvos عزيز تشكر ميكنم بابت اطلاعاتي كه اينجا گذاشتن چون من زماني كه دنبال اين اطلاعات بودم بسختي پيدا كردم . البته اطلاعا ت تجربي چيز ديگه س كه اينجا هر دو كنار هم وجود داره . من و همسرم هم واسه ثبت شركت اقدام كرديم ، ظرف دو هفته آينده مداركم تكميل ميشه و ارسال ميشه اداره مهاجرت . البته فقط گواهي بانكي مونده و يه رزومه . اينكه اداره مهاجرت ميگه از ١٢ تا ١٨ ماه ، بيشتر به اين دليله كه اگه پرونده اي طول كشيد كسي معترض نباشه ولي معمولا همون ٨ تا ١٠ ماه طول ميكشه . ما تو اين فاصله ميخوايم فشرده زبان سوئدي رو بخونيم . كساني كه از طريق كار ميخوان به سوئد مهاجرت كنن ( چه ويزاي كار چه ثبت شركت ) بايد توجه داشته باشند كه زبان سوئدي رو بشدت نياز دارند عليرغم اينكه زبان انگليسي بسيار خوبي دارن ولي در مورد كار اين مسئله واسشون خيلي مهمه .
تابستون ٩٤ ويزام مياد !
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos ، aty ، شادی رستگار
من سه سال پيش به سوئد مسافرت كردم ، درست وسط زمستون ، از لحاظ سرما بايد بگم بدليل رطوبت بالا سرماش با ايران فرق چنداني نداره من همون لباسايي رو واسه خودم و حتي پسرم كه فقط يكسالش بود ، ميپوشيديم كه توي تهران ميپوشيديم ، البته از ساعت چهار عصر ببعد كه باد كمي ميومد سوز هوا شروع ميشد و معمولا ساعت هفت و هشت شب به اوج خودش ميرسيد . البته من و پسرم و همسرم بشدت گرمايي هستيم و هميشه از گرما فراري بوديم . اينه كه اگه كسي سرما رو دوست نداره سوئد و كشوراي اسكانديناوي گزينه مناسبي نيستند .

ضمنا هوا از ساعت سه و نيم بعداز ظهر كم كم تاريك ميشه كه اين موضوع تو ماههاي آذر و دي ( دسامبر و ژانويه ) به اوج خودش ميرسه . اونجا فروشگاهها تا ساعت هفت بعدازظهر و بعضي ها تا شش بعداز ظهر بيشتر باز نيستن . ساعت شروع هم نه صبح در روزهاي معمولي و ده يا يازده صبح در روزهاي تعطيل . اتوبوس ها بسيار بسيار منظم و وسيله بسبار خوبي براي رفت و آمد هستن

متاسفانه از ساعت شش و هفت بعدازظهر بسيار بسيار خلوت ميشه خيابونها و اين واسه ما ايراني ها كه ساعت هشت شب !! وايمون تايم بيرون رفتنه ، يه كم سخته !! البته بگم من ترجيح ميدم با نظم اونا زندگي كنم ، چون اغلب زود ميخوابن و ساعت شش صبح تو اون برف و سرما ! ( كه ما تو اين هوا هجوم ميبريم زير لحاف !!) در حال دويدن و ورزش كردن بودن

حراجهاي فوق العاده اي داره مخصوصا قبل و بعد از ژانويه و اواخر فصل ها . من حتي جارو برقي و اتو و سشوار رو توي حراج با قيمتهاي عالي خريدم . اجاره خونه ها بسته به امكانات از سه هزار شروع ميشه به بالا . واسه يه خونه شصت متري تو يوتبري ( گوتنبرگ ) حدودا ده هزار تا بايد داد البته بگم با كمتر از سه هزار تا هم ميشه مخصوصا مجردها . با ١٨٠٠ كرون ميشه يه اتاق اجاره كرد كه آشپزخونه و حمام و توالتش مشتركه . بليطهاي بسيار ارزوني براي مسافرت به ساير كشورهاي عضو شينگن گير مياد ! بليطهاي دقيقه نود و فوق العاده بود قيمتهاشون ، حتي با كمترين درآمدها هم ميشه مسافرت هاي بسيار خوبي رفت .
تابستون ٩٤ ويزام مياد !
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos
رشته هاي آي تي بسيار بازار خوبي دارن ، رشته هاي فني هم درآمد هاي بسيار بالايي دارن . پرستاري و پزشكي از نيازهاي فعلي سوئده . ضمنا اگه بوسيله ثبت شركت وارد سوئد بشين ميتونين به صورت رايگان تو دانشگاه ادامه تحصيل بدين . ضمنا كساني كه ميخوان ثبت شركت كنن بسته به نوع شغل نياز به مكان هست ، من واسه خودم چون دارم شركتي ثبت ميكنم كه نياز به مغازه و اينا نداره ( طر زمينه صادرات و وارداته ) بصورت home office كار خواهم كرد . وقتي شركت رو ثبت كردن ، كارت اقامت موقت دوساله ميدن كه اگه بعد از دوسال ماليات بموقع پرداخت بشه ، اقامت دائمي خواهند داد . ممكنه يه عده سوال كنن آيا ميشه ماليات رو داد ولي شركت نخواد فعاليت كنه ، به اين دليل كه قبلا هموطنايي زيادي دست به اين اقدام زدند ، اداره ماليت سوئد در حال حاضر بسيار دقيق وضعيت كار رو بررسي ميكنن ، اونا به ماليات ما احتياجي ندارن هدف اونا اينه كه كسي كه ميره اونجا و از امكانات اونا استفاده ميكنه ، بتونه به رشد كشورشون كمكي كرده باشه . البته به اين مسئله هم توجه دارند كه يكسال اول ممكنه شروع كار باشه و گردش مالي آنچناني نداشته باشه ، به همين دليل ماليات يكسال اول رو نيمه سال دوم دريافت مبكنن
تابستون ٩٤ ويزام مياد !
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان