کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم DS-230
ار دوستانی که لطف میکنن و جواب سوال های بعضا عجیب و غریب ما رو میدن واقعا تشکر میکنم و خدا صبرتون بده از دست ما Big Grin

سوال من اینه که در قسمت 30 فرم جاییکه باید محل سکونت از 16 سالگی به بعد رو نوشت، آیا ما باید محل زندگی در شهر محل تحصیل مون رو هم اضافه کنیم، چون شخصا در همین خونه ای که هستم بدنیا اومدم و تا به حال هم تغییر آدرس نداشتیم. فقط سالهای تحصیلم در خوابگاه دانشگاه ساکن بودم. باید آدرس خوابگاه شهر محل تحصیل رو وارد کنم؟ ممنون Shy
CN:2014AS60XX/Yerevan:13May;Got it
فایل تصویری ساخت اکانت برای پرداخت 165$ توسط azar1348
لاتاری از آغار تا پایان♪♪♪سایت CEAC از زبان عموسعید♪♪♪چگونه کاربر حرفه‌ای مهاجرسرا شویم؟♪♪♪ 118 مهاجرسرا
از جواب دادن به سوالات مهاجرتی در پیام خصوصی معذورم، اطلاعاتی به پست های اول تاپیک ها اضافه شده که میتونید مطالعه کنید.
مـنـتــــظـــــــــــــرســـــــــــــــــرا
(2013-05-05 ساعت 19:31)azadeh2014 نوشته:  دوستان در بند39 آدرس چی منظورشه؟

منظوراسم و فامیل و آدرس کامل محل سکونت برنده اصلی هست.

(2013-05-05 ساعت 19:00)1752 نوشته:  سلام
در مورد سوال 42 قرم 122 منظور اینکه در فرودگاه دیپورت شدین یا با درخواست ویزا شما مخالفت شده ؟
علت این سوال اینکه از کلمه PORT استفاده کرده.

منظور هر گذرگاه ورودی هست آبی، خاکی یا هوایی! منظورش اینه که تا حالا خواستین وارد آمر یگا بشین که اجازه ورود بهتون نداده باشن؟ اگر نه که نه رو بزنید اگر بله که باید دلیلش رو هم توضیح بدین.
CN:2014AS60XX/Yerevan:13May;Got it
فایل تصویری ساخت اکانت برای پرداخت 165$ توسط azar1348
لاتاری از آغار تا پایان♪♪♪سایت CEAC از زبان عموسعید♪♪♪چگونه کاربر حرفه‌ای مهاجرسرا شویم؟♪♪♪ 118 مهاجرسرا
از جواب دادن به سوالات مهاجرتی در پیام خصوصی معذورم، اطلاعاتی به پست های اول تاپیک ها اضافه شده که میتونید مطالعه کنید.
مـنـتــــظـــــــــــــرســـــــــــــــــرا
دوستان خیلی خیلی خیلی معذرت می خوام .. اما دیوانه شدم به خدا .. آخر نفهمیدم ... این فرم 230 رو باید هر دو نفر پر کنیم ( یعنی دو تا فرم ) یا نه یه فرم پر می کنیم بخش اول برنده و بخش دوم همراه؟!
2014AS18XX | سفارت: ابوظبی | کارنت: 10 سپتامبر | مصاحبه: نوامبر | کلیر: 27 نوامبر | ویزا: 16 دسامبر | ورود به آمریکا: 31 ژانویه 2014 | دالاس
کتاب گرامر برای مکالمه
سفرنامه بخش 1 و 2
سفرنامه بخش 3
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، philter ، afshinghwink
(2013-05-05 ساعت 21:00)azadeh2014 نوشته:  دوستان در مورد افراد غیر از نفر برنده که داریم فرم 230 تکمیل می کنیم قسمت 31 و 32 بازم لازمه اسم بنویسیم؟

بله بنویسید

(2013-05-05 ساعت 21:09)ghafari88 نوشته:  دوستان خیلی خیلی خیلی معذرت می خوام .. اما دیوانه شدم به خدا .. آخر نفهمیدم ... این فرم 230 رو باید هر دو نفر پر کنیم ( یعنی دو تا فرم ) یا نه یه فرم پر می کنیم بخش اول برنده و بخش دوم همراه؟!

فرم 122 فقط برای برنده پر بشه
فرم 230 برای همه ی اعضای کیس از جمله برنده, هر نفر یک فرم
کیس نامبر:2013AS5128// سفارت ایروان // تعداد اعضای کیس: دو نفر // کلیر بعد از 49 روز
دوستان عزيز توصيه مي كنم حتما إرسال هاي ٢٠١٢ و ٢٠١٣ را قبل از تكميل فرم هاي ٢٣٠ و ١٢٢ كامل بخوانيد اين فرم ها بأيد با دقت زيادي تكميل شود و اشتباه در تكميل أنها مشكلات بعدي به همراه دارد
شماره کیس:2012AS00042XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 8 آگوست 2011
کارنت شدن کیس: ژوئن 2012
تاریخ مصاحبه:25ژوئن
تعداد نفرات کیس : 3 نفر
تاریخ کلیرنس : 31 جولایBig Grin
جمع تقریبی هزینه ها :25000 عكس ، 68000 فرم ها با TNT ، ترجمه 250000 با مهرتایید ، بلیط 3 نفر 1180000 ، واکسن سه نفر 89000
تشکر کنندگان: amir82 ، nooshshahnar ، lilac ، payam62 ، Soap McTavish ، ojee ، philter ، afshinghwink
با درود. بنده چند تا سوال برام مطرح شده که با اجازتون می پرسم:
1- بالای هیچ کدام از این دو فرم جای بخصوصی که نوشته باشه اینجا case number تون رو وارد کنید ندیدم. پس بالاخره نظر این هست که به صورت دستی خودمون بالای فرمها بنویسیم یا مثل بقیه قسمت ها تایپ بشه؟
2- به نظر میرسه که اگه شخص در ارگانهای خاصی سربازی رفته باشه برای clear شدنش زمان بیشتری صرف میشه ولی آیا امکان اذیت کردن بخاطر این مسأله یا منتفی شدن جریان وجود داره؟
3-اینکه دوستان میفرمایند هیچ جای خالی باقی نزارید و همه رو پر کنید بنده امتحان کردم که جاهای خالی که مخصوص وارد کردن تاریخ هست مثل: 06-2003 اگه شما N/A وارد کنید ازتون قبول نمی کنه مگر اینکه با برنامه های خاصی مثل nitro قفل امنیتی رو بشکنید که هرچی بخواهید وارد کنید. آیا باز هم چنین توصیه ای می کنید یا خیر؟
با سپاس
تشکر کنندگان: payam62 ، adsa ، KIMIA2005 ، philter ، afshinghwink
سلام
من فانیلم که تو پاسپورتمه با فامیل بابام تو پاسپورتش به دو صورت مختلف نوشته به نظرتون من چیکار کنم؟
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، philter ، afshinghwink
(2013-05-05 ساعت 23:09)hamedapple نوشته:  سلام
من فانیلم که تو پاسپورتمه با فامیل بابام تو پاسپورتش به دو صورت مختلف نوشته به نظرتون من چیکار کنم؟

اصلاً مهم نیست دوست عزیز اصلاً از شما پاسپورت پدرتون رو نمیخوان!
تشکر کنندگان: hamedapple ، KIMIA2005 ، philter ، estanfordbineh ، afshinghwink
سلام دوستان توفرم 230 تو قسمت سربازی قسمت آخرس (Military Speciality/Occupation) رو چی باید بنویسیم؟
تشکر کنندگان: payam62 ، adsa ، KIMIA2005 ، philter ، afshinghwink
سلام دوستان
من مدرک تحصیلیم فوق لیسانسه. حالا آخرین مدرک تحصیلیمو چی باید بزنم؟
Advanced یا University؟
تشکر کنندگان: ojee ، KIMIA2005 ، inforfang ، philter ، afshinghwink
(2013-05-06 ساعت 00:14)hamedapple نوشته:  سلام دوستان
من مدرک تحصیلیم فوق لیسانسه. حالا آخرین مدرک تحصیلیمو چی باید بزنم؟
Advanced یا University؟

advanced
تشکر کنندگان: hamedapple ، KIMIA2005 ، estanfordbineh ، philter ، afshinghwink
توی سوال 32 بخش دومش رو اگر خالی بذاریم ایرادی داره و گیر می دن؟!
2014AS18XX | سفارت: ابوظبی | کارنت: 10 سپتامبر | مصاحبه: نوامبر | کلیر: 27 نوامبر | ویزا: 16 دسامبر | ورود به آمریکا: 31 ژانویه 2014 | دالاس
کتاب گرامر برای مکالمه
سفرنامه بخش 1 و 2
سفرنامه بخش 3
تشکر کنندگان: sadeghi897 ، KIMIA2005 ، philter ، afshinghwink
(2013-05-06 ساعت 01:20)ghafari88 نوشته:  توی سوال 32 بخش دومش رو اگر خالی بذاریم ایرادی داره و گیر می دن؟!
هیج جایی رو نباید خالی بگذارید خالی گذاشتن اشتباه است
اگر جواب سئوالی یا خود سئوالی به موقعیت شما مربوط نمی شه باید این رو بنویسی
N/A
اول حروف دو تا کلمه هست که به معنی اینکه اینجا کاربرد نداره ، خوب اگر اسم دوم نداری باید این رو جاش بگذاری
هیچ گیری اصولا به شما نمی دن ولی با خالی گذاشتن فرم رو صحیح پر نکردیدSmile
تغییر سفارت هم تصمیم صحیحی است البته با شرایط که ما تجربه کردیم و وجود داره آینده هم کسی خبر نداره
شماره شما هم پایین هست احتمالا همون ماه اول یا دوم کارنت می شین
مبارکه
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
(2013-05-05 ساعت 23:38)hamedapple نوشته:  سلام دوستان توفرم 230 تو قسمت سربازی قسمت آخرس (Military Speciality/Occupation) رو چی باید بنویسیم؟
سربازی رفتی یا نه
و همچنین اگر رفتی دسته گروه و فیلان و بیسارش
چون من نرفتم وارد نیستم. Tongue
اما در اون قسمت اطلاعات مرتبط با سربازی رو باید بنویسی دیگه Smile
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
تشکر کنندگان: rouzbehdarvishi ، Sanna ، KIMIA2005 ، آنی ، philter ، afshinghwink
(2013-05-02 ساعت 17:03)saeedhei نوشته:  اگه معافیت سربازی داریم no رو تیک بزنیم؟
بله
(2013-05-05 ساعت 10:00)hamid.eng نوشته:  باسلام
من مدارك پيش دانشگاهي و ديپلم را تحويل دانشگاه داده ام و اينجور كه مدير مدرسه گفت دانشگاه اين مدارك رو به راحتي تحويل نميده!
اين موضوع صحت داره؟
باید برای مصاحبه یک طوری این مدارک روبگیرید، می شه نامه ای بنویسید نزدیک مصاحبه و درخواست مدرک بکنید برای مدتی مثلا یک هفته مدرکتون بهتون بدن، که شما مدرک یک ماه میگیرید، می رید مصاحبه و برمی گردین بعدش هم که دیگه تصمیم با خودتونه و برنامه زندگی تون هست.Smile
(2013-05-05 ساعت 10:48)roz 777 نوشته:  مرسی از اطلاعات خوبتون
یه سوال داشتم که اگه ما هنوز واسه انتخاب شهر تصمیم نگرفته باشیم توی فرم 230 چی باید بنویسیم؟ ایاn/a
البته منظورم اون قسمتی هست که نوشته محل زندگی در آمریکا

بله ، N/A با حرف بزرگ بنویسید.
(2013-05-05 ساعت 13:01)amin arefi نوشته:  با سلام خدمت دوستان
شاید سوال عجیبی باشه ؟
کل فرم باید فارسی پرشه
و یافقط اسم و فامیل رو فارسی بنویسیم
ممنون از کمکهاتون

یک قسمت هست مربوط به اسم وفامیل که خودش نوشته باید به فارسی پر بشه بقیه قسمت ها همه به انگلیسی ، 99 درصد فرم باید به انگلیسی پر بشه
(2013-05-05 ساعت 19:12)aghaghia نوشته:  ار دوستانی که لطف میکنن و جواب سوال های بعضا عجیب و غریب ما رو میدن واقعا تشکر میکنم و خدا صبرتون بده از دست ما Big Grin
سوال من اینه که در قسمت 30 فرم جاییکه باید محل سکونت از 16 سالگی به بعد رو نوشت، آیا ما باید محل زندگی در شهر محل تحصیل مون رو هم اضافه کنیم، چون شخصا در همین خونه ای که هستم بدنیا اومدم و تا به حال هم تغییر آدرس نداشتیم. فقط سالهای تحصیلم در خوابگاه دانشگاه ساکن بودم. باید آدرس خوابگاه شهر محل تحصیل رو وارد کنم؟ ممنون Shy

اگر خوابگاه شمادر شهر دیگری بوده است بله، مهم محل سکونت شماست نه محل زندگی کلی شما، مثلاشما تهرانی هستید همواره تهران زندگی کردید اما برای ارشد مشهد درس خوانده اید، خوب منطقا شما ان سالها را مشهد زندگی کردید، چه خوابگاه بوده باشد، چه خانه اجاره کرده باشید، چه منزل فامیلتان رفته باشید... . مگر اینکه مثلا یک شهری ادم زندگی کنه همون شهر هم بهش خوابگاه بدن که این امر در ایران مرسوم نیست. موفق باشی شما دوستان ما هستید و هر سئوالی بکنید ما در حد توانمون و اطلاعات مون جواب میدیم .
(2013-05-05 ساعت 22:07)uncledoc79 نوشته:  با درود. بنده چند تا سوال برام مطرح شده که با اجازتون می پرسم:
1- بالای هیچ کدام از این دو فرم جای بخصوصی که نوشته باشه اینجا case number تون رو وارد کنید ندیدم. پس بالاخره نظر این هست که به صورت دستی خودمون بالای فرمها بنویسیم یا مثل بقیه قسمت ها تایپ بشه؟
2- به نظر میرسه که اگه شخص در ارگانهای خاصی سربازی رفته باشه برای clear شدنش زمان بیشتری صرف میشه ولی آیا امکان اذیت کردن بخاطر این مسأله یا منتفی شدن جریان وجود داره؟
3-اینکه دوستان میفرمایند هیچ جای خالی باقی نزارید و همه رو پر کنید بنده امتحان کردم که جاهای خالی که مخصوص وارد کردن تاریخ هست مثل: 06-2003 اگه شما N/A وارد کنید ازتون قبول نمی کنه مگر اینکه با برنامه های خاصی مثل nitro قفل امنیتی رو بشکنید که هرچی بخواهید وارد کنید. آیا باز هم چنین توصیه ای می کنید یا خیر؟
با سپاس

سئول اولی دستی بنویسی یا تایپ بشه فرقی نمی کنه اگر می توانید از نرم افزار استفاده کنی و تایپی بنویسی زیبا تر است. همین
درمورد سئوال دوم منتفی شدن جریان کلا احتمالش بسیار کم هست اما همواره باید در نظر داشته باشید که پروسه مهاجرت هم شبیه زندگی هست یک عدم قطعیتی درش هست و ممکنه مشکلاتی به وجود بیاد، اما شما نگرشتون این باشه که اوضاع خوب پیش می ره و قدم به قدم ، هر قدم رو که تموم کردید برید قدم بعدی، فعلا باید قدم اول که فرم ها هست رو با دقت تمام و صبر و حوصله و اطلاعات دقیق از چگونگی پر کردن بردارید. با این امید که نه شمانه هیچ کدام از دوستان 2014 مشکلی براش پیش نمیاد ویزاهاتون رو می گیرید.
سئوال سوم، بله این توصیه رو می کنیم مشکلی نیست حتی می تونید اگر با کار کردن با اون نرم افزار مشکل دارید اون قسمت رو با خودکار مشکلی پر کنید.
موفق باشیدCoolBig Grin
من و مهاجرت

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان