کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم DS-230
(2013-05-06 ساعت 13:31)maryam_a نوشته:  شرمنده ها...
ولي Degree براي سيكل و دبستان چي ميشه؟؟؟ Big Grin
elementry school degree دبستان
SECONDARY SCHOOL DEG سیکل
DIPLOMA دیپلم
PRE UNIVERSITY DEGREE پیش دانشگاهی
bachelor of... لیسانس ....
2013000063xx
2نفر/مصاحبه29اپریل/46روز انتظار/ورود:29جولای.لاس وگاس
سفرنامه ایروان
تشکر کنندگان: payam62 ، ghafari88 ، maryam_a ، reza6966 ، hushmandco ، KIMIA2005 ، philter ، Rasoul_j ، noobnoobi ، a.rahaa ، afshinghwink
(2013-05-05 ساعت 22:07)uncledoc79 نوشته:  با درود. بنده چند تا سوال برام مطرح شده که با اجازتون می پرسم:
1- بالای هیچ کدام از این دو فرم جای بخصوصی که نوشته باشه اینجا case number تون رو وارد کنید ندیدم. پس بالاخره نظر این هست که به صورت دستی خودمون بالای فرمها بنویسیم یا مثل بقیه قسمت ها تایپ بشه؟
2- به نظر میرسه که اگه شخص در ارگانهای خاصی سربازی رفته باشه برای clear شدنش زمان بیشتری صرف میشه ولی آیا امکان اذیت کردن بخاطر این مسأله یا منتفی شدن جریان وجود داره؟
3-اینکه دوستان میفرمایند هیچ جای خالی باقی نزارید و همه رو پر کنید بنده امتحان کردم که جاهای خالی که مخصوص وارد کردن تاریخ هست مثل: 06-2003 اگه شما N/A وارد کنید ازتون قبول نمی کنه مگر اینکه با برنامه های خاصی مثل nitro قفل امنیتی رو بشکنید که هرچی بخواهید وارد کنید. آیا باز هم چنین توصیه ای می کنید یا خیر؟
با سپاس
دوست عزيز حتما هيچ فيلدي را خالي نگذاريد - خالي گذاشتن فيلد به اين معني خواهد بود كه شما آن فيلد را جا انداخته ايد . حتما N/A استفاده كنيد در مواردي كه سوال به شما هيچ ارتباطي ندارد
براي اين كار هم ميتوانيد از آموزش موجود در امضاي بنده استفاده كنيد "ویرایش فایلهای PDF با Adobe Acrobat "
2013AS37XX • مصاحبه: 20فوریه/آنکارا/برگه صورتی+فرم 10 سئوالی+CV • سفرنامهویرایش فایلهای PDF با Adobe Acrobat ثبت نام در CSCپرینت فایل CSCنمونه پرینت CSCنرم‌افزار PDF995تغییر PTTنقشه آنکاراکلیر بعد از 135 روز
(2013-05-06 ساعت 14:02)a.rahaa نوشته:  
(2013-05-02 ساعت 02:04)sadeghi897 نوشته:  راهنمای پر کردن این فرم :

با سلام و تشكر از توضيحاتتون
ممنون ميشم فرم رو سريعتر در اختيارمون بذارين. من حتي با فيلتر شكن هم نتونستم دانلودش كنم.
سپاس

از توی پست اول همین تاپیک فرم رو میتونید دانلود کنید
کیس نامبر:2013AS5128// سفارت ایروان // تعداد اعضای کیس: دو نفر // کلیر بعد از 49 روز
تشکر کنندگان: payam62 ، KIMIA2005 ، philter ، afshinghwink ، آلیس-1980
آقا یه سوال ..
توی فرم 230 .. قسمت 32 که راجع به کارهای ده سال گذشته می خواد .. من چند سال اخیر شهرداری تهران کار کردم و خوب فکر نمی کنم که مسئله ای ایجاد کنه.. Cool اما قبل از اون حدود ده سال صدا و سیما بودم و مطمئنم که اگر بنویسم مسئله دار میشه. کارمند رسمی نبودم. به قولی برنامه ای بودم. ( هیچ خیری واسمون نداشتن حالا هم داره واسمون شر میشه Sad )
چجوریاس؟ ... به نظرتون ننویسمش مشکلی پیش میاد؟ .. آخه یکی از دوستانم می گفت به سنت نمی خوره که فقط همین چهار سال رو کار کرده باشی و ازت می پرسن که قبلش جایی بودی یا نه. من هم بالطبع نمی خوام دروغ بگم. خلاصه یه راهنمایی بکنید ما رو و به لبخندی شادمون کنید! Big Grin
2014AS18XX | سفارت: ابوظبی | کارنت: 10 سپتامبر | مصاحبه: نوامبر | کلیر: 27 نوامبر | ویزا: 16 دسامبر | ورود به آمریکا: 31 ژانویه 2014 | دالاس
کتاب گرامر برای مکالمه
سفرنامه بخش 1 و 2
سفرنامه بخش 3
تشکر کنندگان: سمانه777 ، payam62 ، cpd ، KIMIA2005 ، philter ، afshinghwink
(2013-05-06 ساعت 11:05)mar84 نوشته:  ممنون از جواب سریعتون ، همین فرم 230 وقتی داره برای برنده پر میشه باید بند 39 را n/a بنویسیم؟

(2013-05-06 ساعت 10:40)maryam_a نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 10:38)mar84 نوشته:  بچه ها وقتی داریم فرم 230 رو برای همراه پر می کنیم در قسمت شماره 39 باید اسم و آدرس برنده رو بنویسیم؟

بله درسته...

يك سوال فني.........
قسمتهايي كه مثلا اسم بچه رو پرسيدن اگر يك بچه داريم و اسمش رو مينويسيم ، آيا ادامه فرم و همونطور خالي بذاريم بمونه يا همه فيلدهاي بعدي رو N/A بزنيم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

به نظرم جایی رو خالی نگذارید، من خودم n/a زدم

وقتی توی قسمتی N/A میزنید یعنی not applicable یعنی در مورد شما "صدق نمیکنه" یا "نامربوطه". چون فرزند دارید پس N/A مفهوم نداره. به تعداد فرزندانتون خونه ها رو پر کنید و بقیه رو خالی بذارید ولی اگر فرزند ندارید میتونید N/A بزنید.
سفرنامه
3نفر/مصاحبه ماه مارچ/9 سوالی/ دریافت ویزا 25 جولای
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، philter ، afshinghwink
سلام من برنده شدم اما تو پر کردن فرم ثبت نام 1 ایراد داشتم که خیلی فکرمو مشغول کرده اون هم اینه که در قسمت میدل نیم به دلیل اشتباه در ترجمه اونو نام پدر معنی کردم و نام پدرم رو نوشتم. میشه کمکم کنید که آیا قابل اصلاح هست یا چی کار باید بکنم؟ ممنون
کیس نامبر:**53****2014
رویت قبولی:2 می
ارسال فرمها:20 می
دعوت به مصاحبه:هفته دوم ايپريل
سفارت:ایروان
صدور ویزا: ١ يك ضرب، ١ كليرنس
مقصد:boston
ورود:
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، afshinghwink
(2013-05-06 ساعت 14:15)hushmandco نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 11:05)mar84 نوشته:  ممنون از جواب سریعتون ، همین فرم 230 وقتی داره برای برنده پر میشه باید بند 39 را n/a بنویسیم؟

(2013-05-06 ساعت 10:40)maryam_a نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 10:38)mar84 نوشته:  بچه ها وقتی داریم فرم 230 رو برای همراه پر می کنیم در قسمت شماره 39 باید اسم و آدرس برنده رو بنویسیم؟

بله درسته...

يك سوال فني.........
قسمتهايي كه مثلا اسم بچه رو پرسيدن اگر يك بچه داريم و اسمش رو مينويسيم ، آيا ادامه فرم و همونطور خالي بذاريم بمونه يا همه فيلدهاي بعدي رو N/A بزنيم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

به نظرم جایی رو خالی نگذارید، من خودم n/a زدم

وقتی توی قسمتی N/A میزنید یعنی not applicable یعنی در مورد شما "صدق نمیکنه" یا "نامربوطه". چون فرزند دارید پس N/A مفهوم نداره. به تعداد فرزندانتون خونه ها رو پر کنید و بقیه رو خالی بذارید ولی اگر فرزند ندارید میتونید N/A بزنید.

بله.. منظور ما هم همين بود... Cool
تشکر کنندگان: hushmandco ، KIMIA2005 ، philter ، afshinghwink
(2013-05-06 ساعت 14:16)peymanpak نوشته:  سلام من برنده شدم اما تو پر کردن فرم ثبت نام 1 ایراد داشتم که خیلی فکرمو مشغول کرده اون هم اینه که در قسمت میدل نیم به دلیل اشتباه در ترجمه اونو نام پدر معنی کردم و نام پدرم رو نوشتم. میشه کمکم کنید که آیا قابل اصلاح هست یا چی کار باید بکنم؟ ممنون

اگر فرمت رو ارسال کردی. اصلاحیه فرمت رو به همراه یک متن که این مشکل رو توضیح براشون توضیح بده ایمیل کن بهشون . اصلا نگران نباش.
این فرمها رو تا روز مصاحبه میتونی توشون تغییرات بدی البته با دلیل . مثلا ممکنه تو این فاصله فرزندت دنیا بیاد یا محل کار یا تحصیلت عوض شه .. یا ..یا...
اصلا نگران نباش. فقط سعی کن فرمی رو که دوباره میفرستی توش اشکال نباشه. نه اینکه اونها گیر بدن نه.. چون سرشون شلوغه ممکنه فرمت اون وسط مسطها گم بشه.
بعدش هم بعد چند روز ایمیل بزن که مطمئن شی اصلاحیه اعمال شده. اصلا نترس.

(2013-05-06 ساعت 14:21)azadeh2014 نوشته:  سلام دوستان در قسمت 33 مثل فرم 122 باید با مشخصات کامل مراحل تحصیلو بنویسیم یا نه فقط مرحله تحصیلی (دبستان و راهنمایی و ..) و محلشو ذکر کنیم کافیه؟

درست مثل فرم 122 باید کامل بنویسی. از کی تا کی ، کجا ( نام مدرسه یا دانشگاه) ، مقطع، رشته تحصیلی. اگر هم جا کم آوردی توی یه فایل ورد ادامشو جدول درست میکنی و بالای جدول مینویسی:
#33.continue
آخرش هم فایل ورد رو پی دی اف میکنی و به همراه فرم اصلی میفرستی. اسمش هم میذاری
Azadeh-DS230-continue
سفرنامه
تشکر کنندگان: azadeh2014 ، KIMIA2005 ، ojee ، estanfordbineh ، philter ، afshinghwink ، آلیس-1980
1. برای ارسال مدارک دوتا فرم 230 و 122 و مدرک تحصیلی( یا سابقه) با ترجمه فقط????
کپی برابر اصل شناسنامه,کارت ملی, پاسپورت,پایان خدمت و ... هم برای ارسال میخواد?

2. از مهلت پاسپورت من 6 ماه مونده, آیا الان تعویض کنم بعد فرم ها رو ارسال کنم یا مشکلی نداره بعد ارسال فرم تمدید کنم?? بخاطر عکس میپرسم که اگه یکی نباشه
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، philter ، afshinghwink
(2013-05-06 ساعت 11:36)Hadi2014 نوشته:  سلام دوستان. یه سوال:
من تو پاسپورتم اسم کوچیکم رو SEYEDHADI یعنی سید و هادی رو بدون فاصله نوشته. اما تو فرمی که برای لاتاری پر کردم SEYED HADI رو با فاصله نوشتم. یک نفر گفت باید پاسپورت رو عوض کنی. میخواستم بدونم مشکلی پیش میاد؟ یا اصلا راهی واسه ویرایش وجود داره؟
با تشکر

اگر میتونی فرمت رو با اصلاحیه و توضیح دوباره بفرست . اسمت باید مثل پاسپورتت باشه. اگر الان اصلاحش نکنی هم مشکلی پیش نمیاد. روز مصاحبه میتونی همونجا فرم اصلاح شده رو ببری و برای افسر مهاجرت بگی جریانو و همونجا اصلاح کنی. نگران نباش.

(2013-05-06 ساعت 14:32)hani.saray نوشته:  1. برای ارسال مدارک دوتا فرم 230 و 122 و مدرک تحصیلی( یا سابقه) با ترجمه فقط????
کپی برابر اصل شناسنامه,کارت ملی, پاسپورت,پایان خدمت و ... هم برای ارسال میخواد?

2. از مهلت پاسپورت من 6 ماه مونده, آیا الان تعویض کنم بعد فرم ها رو ارسال کنم یا مشکلی نداره بعد ارسال فرم تمدید کنم?? بخاطر عکس میپرسم که اگه یکی نباشه
1- توی این فاز فقط فرمها به همراه عکسهای 5*5 پشت نویسی شده رو باید به kcc بفرستین. لا اقل روال سال گذشته اینطور بوده . مدارک دیگه رو موقع مصاحبه باید ببرین. یعنی وقتی کارنت شدین.

2- همین الان اقدام کن واسه تعویض پاسپورت و نگران عکست هم نباش مشکلی نیست اگه یکی نباشه. لزومی هم نداره یکی باشه.
سفرنامه
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، philter ، estanfordbineh ، afshinghwink
ببخشيدايا preuniversity رو از high school جدا بزنم ؟يا نه با هم كل دبيرستانو 4سال بگيرم؟
تشکر کنندگان: سمانه777 ، KIMIA2005 ، philter
(2013-05-06 ساعت 14:07)ghafari88 نوشته:  آقا یه سوال ..
توی فرم 230 .. قسمت 32 که راجع به کارهای ده سال گذشته می خواد .. من چند سال اخیر شهرداری تهران کار کردم و خوب فکر نمی کنم که مسئله ای ایجاد کنه.. Cool اما قبل از اون حدود ده سال صدا و سیما بودم و مطمئنم که اگر بنویسم مسئله دار میشه. کارمند رسمی نبودم. به قولی برنامه ای بودم. ( هیچ خیری واسمون نداشتن حالا هم داره واسمون شر میشه Sad )
چجوریاس؟ ... به نظرتون ننویسمش مشکلی پیش میاد؟ .. آخه یکی از دوستانم می گفت به سنت نمی خوره که فقط همین چهار سال رو کار کرده باشی و ازت می پرسن که قبلش جایی بودی یا نه. من هم بالطبع نمی خوام دروغ بگم. خلاصه یه راهنمایی بکنید ما رو و به لبخندی شادمون کنید! Big Grin

آقا یکی ما رو هم در یابیه! Big Grin
2014AS18XX | سفارت: ابوظبی | کارنت: 10 سپتامبر | مصاحبه: نوامبر | کلیر: 27 نوامبر | ویزا: 16 دسامبر | ورود به آمریکا: 31 ژانویه 2014 | دالاس
کتاب گرامر برای مکالمه
سفرنامه بخش 1 و 2
سفرنامه بخش 3
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، philter
(2013-05-06 ساعت 15:04)mahsa201 نوشته:  ببخشيدايا preuniversity رو از high school جدا بزنم ؟يا نه با هم كل دبيرستانو 4سال بگيرم؟
بله اون پیش دانشگاهی هست و اون یکی دبیرستان مدرک هاش جداست .

(2013-05-06 ساعت 15:13)ghafari88 نوشته:  [quote='ghafari88' pid='330432' dateline='1367833068']
آقا یه سوال ..
توی فرم 230
من جواب دقیقی نمیدونم اما به نظرم هردورو بنویسید و راستش و بگید موقع مصاحبه به افیسر توضیح بدید که رسمی نبوده حتی توی فرم ها میتونید بگید قراردادی بوده . هرچی صداقت داشته باشید بهتره اما زیادی هم توضیح دادن بده
2013000063xx
2نفر/مصاحبه29اپریل/46روز انتظار/ورود:29جولای.لاس وگاس
سفرنامه ایروان
تشکر کنندگان: ghafari88 ، KIMIA2005 ، estanfordbineh ، philter ، afshinghwink
(2013-05-06 ساعت 15:04)mahsa201 نوشته:  ببخشيدايا preuniversity رو از high school جدا بزنم ؟يا نه با هم كل دبيرستانو 4سال بگيرم؟

جدا از هم بنویسید.
CN:2014AS60XX/Yerevan:13May;Got it
فایل تصویری ساخت اکانت برای پرداخت 165$ توسط azar1348
لاتاری از آغار تا پایان♪♪♪سایت CEAC از زبان عموسعید♪♪♪چگونه کاربر حرفه‌ای مهاجرسرا شویم؟♪♪♪ 118 مهاجرسرا
از جواب دادن به سوالات مهاجرتی در پیام خصوصی معذورم، اطلاعاتی به پست های اول تاپیک ها اضافه شده که میتونید مطالعه کنید.
مـنـتــــظـــــــــــــرســـــــــــــــــرا
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، ojee ، philter ، afshinghwink
(2013-05-06 ساعت 15:13)ghafari88 نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 14:07)ghafari88 نوشته:  آقا یه سوال ..

آقا یکی ما رو هم در یابیه! Big Grin
بهترین کار اینه که راستشو بگی. بخوای بپیچونی یه جای کار گندش در میاد و قرمز میدن بهت. ولی راستشو که بگی نهایتش کلیرنس میخوری که همه ما خوردیم. یعنی 90% کلیرنس میخورن. حالا میتونی کارت در صدا و سیما رو در ساده ترین حدش تعریف کنی و اصلا آب و تاب ندیش. مثلا مامور خرید واسه پشت صحنه بودی یا راننده بودی. چه میدونم تو این مایه ها. مهم اینه که چیزیو پنهون نکنی چون بعدا پشیمون میشی.
سفرنامه
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، philter ، hamid32 ، آلیس-1980

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان