کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم DSP-122
مرسی از پاسختون
راستی یه جاهایی هم هست که نمی شه چیزی نوشت
مثلا اسم میانی
می بینم که بچه ها می گن اونجاهارا خالی نذارید و بجاش N/A بنویسید
درسته باید N/A بنویسیم؟؟؟
تشکر کنندگان: estanfordbineh
(2013-05-04 ساعت 18:37)mtcanada نوشته:  مرسی از پاسختون
راستی یه جاهایی هم هست که نمی شه چیزی نوشت
مثلا ایم میانی
می بینم که بچه ها می گن اونجاهارا خالی نذارید و بجاش N/A بنویسید
درسته باید N/A بنویسیم؟؟؟

درسته , هر کجا که پاسخی برایش ندارید N/A بگذارید و جایی رو خالی باقی نذارید
مثلا middle name که برای ایرانیا N/A باید قرار بدید
تشکر کنندگان: mtcanada ، امیر مهاجر ، lilac ، maryam_a ، Soap McTavish ، philter
يك سوال: Big Grin
در بند 1 در فرم 122 اسم رو خواسته ولي به اين صورت هست: Last, First, MI اينجا اگر middle name نداريم چه كار كنيم؟
يعني براي مثال بايد نوشت:
Asghari, Hasan, N/A
يا
Asghari, Hasan
كدوم درسته؟؟؟
تشکر کنندگان: payam62
دوستان میشه لطف کنید وکسانی که تجربه دارن بگن که اگر جای سفارت رو از انکارا به ابوظبی تغییر دهیم مشکلی پیش میاد
منظورم این هست که سفارت جدید میگه چرا عوض کردید
تشکر کنندگان: maryam_a ، inforfang ، philter
(2013-05-05 ساعت 10:58)roz 777 نوشته:  دوستان میشه لطف کنید وکسانی که تجربه دارن بگن که اگر جای سفارت رو از انکارا به ابوظبی تغییر دهیم مشکلی پیش میاد
منظورم این هست که سفارت جدید میگه چرا عوض کردید

خیر هیچ مشکلی پیش نمیاد. Wink شما مختارید هرجا دوست دارید مصاحبه بشید. البته پارسال بخاطر شلوغی سفارت ترکیه خوده اداره مهاجرت مصاحبه بعضی از بچه هارو به ایروان و عمو ظبیTongue تغییر داد.
•49xx •مصاحبه:ایروان-مارچ •برگه آبی + ۹ سوالی(کلیر شده در 30+7 روز) • چرندنامه
تشکر کنندگان: Soap McTavish ، amir82 ، reza6966 ، roz 777 ، Saeedv13 ، philter
دوستان توجه داشته باشيد در هر بخشي از فرم كه نمي خواهيد چيزي بنويسيد يا به شما ارتباطي ندارد حتما بايستي N/A را تايپ نماييد . نبايد خانه اي را خالي (سفيد) باقي گذاريد.
دوستان بعضا در بخش هايي از فايل كه مربوط به تاريخ است اجازه نوشتن N/A بشما داده نميشود. در اين موارد مي توانيد از فايل آموزشي بنده در مورد استفاده از نرم افزار adobe acrobat موجود در امضام استفاده كنيد.
2013AS37XX • مصاحبه: 20فوریه/آنکارا/برگه صورتی+فرم 10 سئوالی+CV • سفرنامهویرایش فایلهای PDF با Adobe Acrobat ثبت نام در CSCپرینت فایل CSCنمونه پرینت CSCنرم‌افزار PDF995تغییر PTTنقشه آنکاراکلیر بعد از 135 روز
تشکر کنندگان: iman63ir ، amir82 ، reza6966 ، maryam_a ، rezagh ، payam62 ، Saeedv13 ، الدورادو ، ojee ، philter ، estanfordbineh ، a.rahaa ، sepidar87
(2013-05-05 ساعت 09:23)maryam_a نوشته:  يك سوال: Big Grin
در بند 1 در فرم 122 اسم رو خواسته ولي به اين صورت هست: Last, First, MI اينجا اگر middle name نداريم چه كار كنيم؟
يعني براي مثال بايد نوشت:
Asghari, Hasan, N/A
يا
Asghari, Hasan
كدوم درسته؟؟؟

Asghari Hasan N/A

(2013-05-05 ساعت 12:54)hedipes نوشته:  به خدا من نمیدونم این فرمهارو از کجا باید تهیه کنم کمکککککککککککککککککککککک

دوست عزیز , چند پست اول رو بخون , فرم DSP-122 , DSP-230
از اینجا :

فرم DSP-122
فرم DSP-230
تشکر کنندگان: iman63ir ، maryam_a ، payam62 ، Saeedv13 ، الدورادو ، estanfordbineh ، a.rahaa ، mehdi_449
سلام

1- هیچ Deadline برای ارسال فرم ها وجود نداره ؟
2- هر چه دیرتر فرم ها رو بفرستیم ، دیرتر مصاحبه میشم ؟ یا بستگی به Case number داره ؟
3- مدرک فوق لیسانس University Degree هست یا Advanced ؟
تشکر کنندگان: 1985 ، payam62
(2013-05-05 ساعت 14:34)inforfang نوشته:  سلام

1- هیچ Deadline برای ارسال فرم ها وجود نداره ؟
2- هر چه دیرتر فرم ها رو بفرستیم ، دیرتر مصاحبه میشم ؟ یا بستگی به Case number داره ؟
3- مدرک فوق لیسانس University Degree هست یا Advanced ؟

1- وجود داره. هر چه سریعتر بهتر
2- دقیقا. ولی ترتیب مصاحبه با کیس نامبر هستش
3- Advance درسته
تشکر کنندگان: rezagh ، الدورادو ، estanfordbineh ، a.rahaa
(2013-05-05 ساعت 12:49)mohammad fazli نوشته:  دوستان توجه داشته باشيد در هر بخشي از فرم كه نمي خواهيد چيزي بنويسيد يا به شما ارتباطي ندارد حتما بايستي N/A را تايپ نماييد . نبايد خانه اي را خالي (سفيد) باقي گذاريد.
دوستان بعضا در بخش هايي از فايل كه مربوط به تاريخ است اجازه نوشتن N/A بشما داده نميشود. در اين موارد مي توانيد از فايل آموزشي بنده در مورد استفاده از نرم افزار adobe acrobat موجود در امضام استفاده كنيد.
با سپاس از معرفي نرم افزار...
من امروز نصب كردم و فايل از حالت protect خارج شد و اماده تايپ ...
فقط يه سوالي :
حتماً بايد در حالت type writer تايپ كرد ؟ چون بدون نياز به اون هم قابل تايپه ولي مشكلي كه هست اينه كه نوشته هاي تايپ شده به راحتي حذف يا اضافه ميشن و protect نيستن...يعني اگه از t w استفاده نشه نوشته ها قابل تغيير است كه نميدونم چي كار كنم...از طرفي كار كردن با t w هم قدري مشكله...
لطفاً راهنمايي كنيد...
جامانده از لاتاری
كيس نامبر : ***5 / ابوظبي / کلیرنس/ آپدیتها 1 و 3 و 4 و 29 آپریل٬ ۸ جولای،۱۱ اگوست(کیس اصلی)،۱۲ اگوست(کیس همراه)، ۱۸ آگوست، ۲۱ آگوست،۴ سپتامبر ،ویزا هرگز
تشکر کنندگان: Mona-K
دوستان این روند تحصیلی من است: دبستان - راهنمایی - دبیرستان ( 4 سال نظری ریاضی و فیزیک ) - پیش دانشگاهی - فوق دیپلم (کاردانی ناپیوسته دانشگاه جامع علمی کاربردی پودمانی ) - لیسانس ( کاردانی به کارشناسی ( کارشناسی ناپیوسته ) )
حالا من در بخش 6a گزینه ی university degree را تیک زده ام اما موندم در بخش 6b چطوری فهرست رو پر کنم؟! منظورم این است که من به مدرک پیش دانشگاهی و فوق دیپلمم دسترسی ندارم ( مدرک پیش دانشگاهی درون پرونده فوق دیپلم و مدرک فوق دیپلم درون پرونده لیسانس است ) مگر اینکه با گذاشتن شناسنامه و کارت ملی ( هر دو با هم ) بتونم آنها رو برای چند روز قرض بگیرم.
من این رو در بخش ترجمه هم مطرح کردم که کدام یک را باید ترجمه کرد ( با این شرایط من فقط می تونم اصل لیسانسم رو به آنکارا ببرم )
هر گونه راهنمایی سازنده ای قدردانی خواهد شد.
تشکر کنندگان:
سلام به همگی
همسر من امسال لاتاری برنده شده با کیس نامبر 25xx
یکسری سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید

تو فرم ۱۲۲ لیست مکانهایی که درس خونده شده رو میخواد، یعنی از ابتدایی تا دانشگاه رو باید با ذکر تاریخ بنویسیم ؟ ممکنه تاریخها و اسمها یادمون نباشه !

ممنون
تشکر کنندگان: philter
(2013-05-05 ساعت 16:43)farshad58 نوشته:  سلام به همگی
همسر من امسال لاتاری برنده شده با کیس نامبر 25xx
یکسری سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید

تو فرم ۱۲۲ لیست مکانهایی که درس خونده شده رو میخواد، یعنی از ابتدایی تا دانشگاه رو باید با ذکر تاریخ بنویسیم ؟ ممکنه تاریخها و اسمها یادمون نباشه !

ممنون

من میگم فقط دیپلم و دانشگاه
هر چند بعضی از دوستان از دبستان قید کردن که به نظر من اصلا لزومی نداره
تشکر کنندگان: shimoda ، lilac ، الدورادو ، estanfordbineh
آقا دو تا سوال..
1-من خانومم درسش تموم شده (لیسانس) اما هنوز مدرکش رو ( موقتش رو ) نگرفته و داره کارهاش رو انجام می ده. ما موقع ثبت نام نوشته بودیم که ترم آخر هست. حالا باید توی 6a چی رو تیک بزنیم؟ ... چون بعدیش تاریخ دریافت مدرک رو می خواد و خوب هنوز نگرفتیم مدرک رو!
2-توی 6b با توجه به اینکه مدرکشون رو هنوز نگرفتن باید چی بزنیم؟ .. چون هنوز تاریخ دریافت مدرک مشخص نیست. نکته بعد هم اینکه بچه می گفتن ظاهرا اون ها مدرک موقت رو قبول ندارن. چه کنیم؟
2014AS18XX | سفارت: ابوظبی | کارنت: 10 سپتامبر | مصاحبه: نوامبر | کلیر: 27 نوامبر | ویزا: 16 دسامبر | ورود به آمریکا: 31 ژانویه 2014 | دالاس
کتاب گرامر برای مکالمه
سفرنامه بخش 1 و 2
سفرنامه بخش 3
تشکر کنندگان: estanfordbineh
سلام بالای فرمی که شما لینک گذاشتید و فرمی که در خود سایت اصلی قرار داره (فرم 122) نوشته شده:
Expiration Date:03/31/2013

ولی فرم های 230 آپدیت شدن:
Expiration Date: 06/03/2015

دقت کنید.
منم یه سوالی دارم، کسی میدونه کی فرم 122 آپدیت میشه؟
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان