کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم DSP-122
سلام دوستان

لطفا سوالات منو در باره فرم 122 جواب بدید:

1- Rank order number همون کیس نامبرمون هست؟
2- در قسمت 4 فرم 122 چی باید بنویسیم؟ مربوط به Name of united state consuler office
3- قسمت 5 باید بنویسیم Iran ؟
4- قسمت 7.a رو yes بزنیم یا No ؟
5- قسمت 7.b رو چطور پر کنیم؟
6- قسمت 7.c رو هم مربوط به کارها و سوابق کاریه که توی ایران داریم؟ یا نباید چیزی بنویسیم. من شغلم آزاده پس چی باید بنویسم.

ممنون میسم از دوستان مطلع کسی جواب سوالاتم رو بده.
تشکر کنندگان: ojee ، philter
من درباره بخش 6b پرسش دارم.
در جلوی حرف b نوشته names and addresses of all ........اما در بالای ستون اول جدول فقط نوشته nams of eduvational institution.
خوب حالا باید چکار کرد. فقط نام را قید کنیم یا در کنارش آدرس رو هم بنویسیم هر چند که نام و آدرس در کنار هم جا نمی شوند.
راستی من می خوام از بالا به پایین و فقط تا دیپلم به این شکل ستون آخر رو پر کنم و خواهش می کنم معادل صحیح انگلیسی اینها را بگید
لیسانس
فوق دیپلم
پیش دانشگاهی
دیپلم
در ضمن دوستان معادل انگلیسی واژه های پیش دانشگاهی و دانشگاه جامع علمی کاربردی دوره پودمانی چیست؟
با سپاس
تشکر کنندگان:
سلام
تاریخ فرم های 122 و 230 که دانلود کردم آپدیت نیستند مشکلی نیست ؟
بنده مدرک دیپلم و فوق دیپلم دانشگاهی دارم درقسمت 6a فرم 122 کدام گزینه را تیک بزنم؟؟
در قسمت 6b فرم 122 باید حتما از ابتدایی تا فوق دیپلم قید شود یا فقط دیپلم و فوق دیپلم کافیست چون ابتدایی و راهنمایی را فراموش کردم ..
در قسمت 3 فرم 122 حتما باید شماره تلفن قید شود؟؟ موبایل یا تلفن ثابت؟
در قسمت 1 فرم 122 بین نام ونام خانوادگی وmi کامـا گذاشـت؟
.زندگی کوتاه است و راه دراز و فرصت ها زود از دست می روند
تشکر کنندگان:
(2013-05-05 ساعت 20:16)ghafari88 نوشته:  آقا دو تا سوال..
1-من خانومم درسش تموم شده (لیسانس) اما هنوز مدرکش رو ( موقتش رو ) نگرفته و داره کارهاش رو انجام می ده. ما موقع ثبت نام نوشته بودیم که ترم آخر هست. حالا باید توی 6a چی رو تیک بزنیم؟ ... چون بعدیش تاریخ دریافت مدرک رو می خواد و خوب هنوز نگرفتیم مدرک رو!
2-توی 6b با توجه به اینکه مدرکشون رو هنوز نگرفتن باید چی بزنیم؟ .. چون هنوز تاریخ دریافت مدرک مشخص نیست. نکته بعد هم اینکه بچه می گفتن ظاهرا اون ها مدرک موقت رو قبول ندارن. چه کنیم؟

1) لیسانس باید بزنید و فکر میکنم تاریخ فارغ التحصیلی همون تاریخ دریافت مدرک باشه ... البته توی مدرک موقت تاریخ دریافت مدرک هست

2) دوست عزیز , خانم شما لیسانس هستن و و شما باید مدرک رو لیسانس بزنید
در مورد تارخ فارغ التحصیلی (تاریخ اخذ مدرک) روی مدرک موقت قید میشود
شما اگر 10 سال دیگر نیز برای گرفتن مدرک اقدام کنید بازم تاریخ اخذ مدرک همون تاریخ فارغ التحیصیلی هست و تغییری نمیکند

در مورد اصل مدرک , اگر دانشگاه آزاد بودن که اصلش رو میتونید دریافت کنید
اما اگر دانشگاه سراسری بودند و شبانه هم نبودند می تونید وثیقه بذارید و اصل مدرک رو واسه مدتی دریافت کنید یا پول آموزش رایگان رو بدید و مدرک رو آزاد کنید

اما دوستان دیگر که این مشکل رو داشتن راهنمایی کنند بهتر هست شاید راه های آسون تری هم داشته باشه که نخواهید هزینه زیادی هم پرداخت کنید
اما اگر می خواهید در آنجا به تحصیل ادامه دهید , باید مدرک رو از طریق پول یا از طریق 6 ماه بیکاری آزاد کنید
تشکر کنندگان: Soap McTavish ، زری وحدتی ، estanfordbineh
(2013-05-04 ساعت 18:27)الدورادو نوشته:  من پزشک عمومی هستم باید Education رو بزنم university degree یا Advanced degree؟

پزشک عمومی از لحاظ تراز علمی برابری میکنه با کارشناسی ارشد یا همون Advanced degree
سفرنامه
3نفر/مصاحبه ماه مارچ/9 سوالی/ دریافت ویزا 25 جولای
تشکر کنندگان: الدورادو ، estanfordbineh
(2013-05-05 ساعت 21:02)KIMIA2005 نوشته:  سلام
تاریخ فرم های 122 و 230 که دانلود کردم آپدیت نیستند مشکلی نیست ؟
بنده مدرک دیپلم و فوق دیپلم دانشگاهی دارم درقسمت 6a فرم 122 کدام گزینه را تیک بزنم؟؟
در قسمت 6b فرم 122 باید حتما از ابتدایی تا فوق دیپلم قید شود یا فقط دیپلم و فوق دیپلم کافیست چون ابتدایی و راهنمایی را فراموش کردم ..
در قسمت 3 فرم 122 حتما باید شماره تلفن قید شود؟؟ موبایل یا تلفن ثابت؟
در قسمت 1 فرم 122 بین نام ونام خانوادگی وmi کامـا گذاشـت؟

تاریخ اکسپایر شدن گویا مهم نیست اما می تونید فرم های جدید را از اینجا بگیرید
http://mohajersara.com/thread-6450-post-...#pid327501

فوق دیپلم university degree باید باشه (اگر اشتباه میکنم دوستان تصحیح کنند)
6 جای خالی برای اینکار دارید , گویا از دبیرستان تا مقاطع بالاتر کفایت میکنه
اما چون جای خالی دارید می تونید راهنمایی و دبستان رو هم ذکر کنید اما از دبیرستان کافیه

اختیاری هست ... همونطور که خودش نوشته
هر کدام شما می پسندید Big Grin

نیاز به کاما نیست
هر کدام رو در جای خود بنویس و فضا های جداگانه دارند
middle name رو هم N/A بذارید

(2013-05-05 ساعت 20:29)ali1358 نوشته:  سلام دوستان

2- در قسمت 4 فرم 122 چی باید بنویسیم؟ مربوط به Name of united state consuler office
6- قسمت 7.c رو هم مربوط به کارها و سوابق کاریه که توی ایران داریم؟ یا نباید چیزی بنویسیم. من شغلم آزاده پس چی باید بنویسم.

1 ) درسته
2) ankara / abu dhabi / yerevan نام کنسولگری که مایل به مصاحبه هستید باید بنویسید
3) درسته
4) بستگی به کار شما داره , آیا در 5 سال گذشته کاری کردید که به 2 سال تجزبه و مهارت احتیاج داشته باشه ؟؟؟
5) اگر 4 بله بود , title و توضیحی راجب اون کار بده
6) نام کارفرما و آدرس محل کار و تاریخ جاهایی که کار کردید در طول 5 سال گذشته
تشکر کنندگان: الدورادو ، ojee ، شاهي ، philter
(2013-05-05 ساعت 23:40)reza6966 نوشته:  
1-من خانومم درسش تموم شده (لیسانس) اما هنوز مدرکش رو ( موقتش رو ) نگرفته و داره کارهاش رو انجام می ده. ما موقع ثبت نام نوشته بودیم که ترم آخر هست. حالا باید توی 6a چی رو تیک بزنیم؟ ... چون بعدیش تاریخ دریافت مدرک رو می خواد و خوب هنوز نگرفتیم مدرک رو!
2-توی 6b با توجه به اینکه مدرکشون رو هنوز نگرفتن باید چی بزنیم؟ .. چون هنوز تاریخ دریافت مدرک مشخص نیست. نکته بعد هم اینکه بچه می گفتن ظاهرا اون ها مدرک موقت رو قبول ندارن. چه کنیم؟

1) لیسانس باید بزنید و فکر میکنم تاریخ فارغ التحصیلی همون تاریخ دریافت مدرک باشه ... البته توی مدرک موقت تاریخ دریافت مدرک هست

شما اگر 10 سال دیگر نیز برای گرفتن مدرک اقدام کنید بازم تاریخ اخذ مدرک همون تاریخ فارغ التحیصیلی هست و تغییری نمیکند

اما اگر دانشگاه سراسری بودند و شبانه هم نبودند می تونید وثیقه بذارید و اصل مدرک رو واسه مدتی دریافت کنید یا پول آموزش رایگان رو بدید و مدرک رو آزاد کنید

اما دوستان دیگر که این مشکل رو داشتن راهنمایی کنند بهتر هست شاید راه های آسون تری هم داشته باشه که نخواهید هزینه زیادی هم پرداخت کنید
اما اگر می خواهید در آنجا به تحصیل ادامه دهید , باید مدرک رو از طریق پول یا از طریق 6 ماه بیکاری آزاد کنید

نکته اش همینه ... هنوز مدرک موقت رو نگرفتند. والا باز می شد یه کاریش کرد.
2014AS18XX | سفارت: ابوظبی | کارنت: 10 سپتامبر | مصاحبه: نوامبر | کلیر: 27 نوامبر | ویزا: 16 دسامبر | ورود به آمریکا: 31 ژانویه 2014 | دالاس
کتاب گرامر برای مکالمه
سفرنامه بخش 1 و 2
سفرنامه بخش 3
تشکر کنندگان:
(2013-05-06 ساعت 00:09)ghafari88 نوشته:  
(2013-05-05 ساعت 23:40)reza6966 نوشته:  

نکته اش همینه ... هنوز مدرک موقت رو نگرفتند. والا باز می شد یه کاریش کرد.
مدرک موقت یه روزه میدن البته اگر آقا باشه باید کارت پایان خدمت یا معافی داشته باشه
البته تاریخ رو مراجعه کنید بهتون خواهند گفت
تشکر کنندگان: ghafari88 ، Soap McTavish
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز....دوستانی که مثه بنده خدمت مقدس! سربازی رو طی نکردن برای دریافت لیسانسشون باید چی کار کنن؟! من در حال حاضر دانشجوی کارشناسی ارشد هستم. لطفا راهنمایی کنید
تشکر کنندگان:
(2013-05-06 ساعت 00:46)Apple_of_paraise نوشته:  با عرض سلام خدمت دوستان عزیز....دوستانی که مثه بنده خدمت مقدس! سربازی رو طی نکردن برای دریافت لیسانسشون باید چی کار کنن؟! من در حال حاضر دانشجوی کارشناسی ارشد هستم. لطفا راهنمایی کنید

اولا تاپیک مشکل سربازی یا اجازه خروج از کشور رو مطالعه کن.
این هم نظر شخصی من.:
ببین موقع مصاحبه افسر مهاجرت ازت کارت معافیت یا پایان خدمت میخواد. طبق فرموده دوستانی که مشکل مشابه شما رو داشتن، هرچی به افسر میگفتن بابا من خدمت نرفتم تو کت افسره نمیرفت و کارت پایان خدمت میخواست . یا یه دوستی بود 5 ماه از خدمتش مونده بود که دانشگاه قبول شد و کارت پایان خدمت نگرفته رفت دانشگاه و واسه مصاحبه هرکاری کرد قانعشون کنه که جریان از این قراره، آخرش هم توی برگه کلیرنسش نقص مدرک زدن و گفتن موقعی که واسه ویزا میای کارت پایان خدمتت رو هم بیار !
شاید استدلالشون اینه که کسی رو میخوان که منع رفت و آمد نداشته باشه، نشه که بره امریکا بعدش به هر دلیلی برگرده ایران و اونجا بگیرنش بندازنش زندان و این همه انرژی ای که گذاشتن واسه یه گرین کارتی باد هوا بشه.

به هر حال شما یکی از راههایی که داری اینه که با مدرک دیپلمت اقدام کنی چون اونها اصل دانشنامه لیسانتو میخوان و ترجمشو که نداری. بعد که نوبت مصاحبت شد یه بازه یکماهه وثیقه بذاری و خروجی بگیری بری اونور مصاحبه بشی به امید ویزای یکضرب که از همونجا هم بری آمریکا. تازه اگه نداشتن کارت پایان خدمت از نگاه افسر مشکل نباشه ( میتونی ایمیل بزنی بپرسی) وثیقت هم خورده میشه.
اگر هم کلیر خوردی برای حداقل 2-3 ماه بودجه کافی داشته باشی که تو آنکارا بمونی تو یه هتل و پی خورده شدن وثیقت رو هم به تن بمالی که کلیر شی و بری اونور که هزینه روانی و مالی سنگین هم برات داره.
این راه حل میشه " رفتن به هر قیمتی"

راه دیگه اینه که اگر شرایط معافی گرفتن رو داری از ارشدت انصراف بدی و بری دنبال معافیت و اگر کیس نامبرت بالا باشه و دیر کارنت شی احتمالا ظرف 6 ماه میتونی کارت معافیت بگیری و مشکلت حل میشه. مدرک لیسانست رو هم آزاد میکنی و خلاص.
این راه حل میشه " رفتن مشروط"
سفرنامه
3نفر/مصاحبه ماه مارچ/9 سوالی/ دریافت ویزا 25 جولای
تشکر کنندگان: Soap McTavish
سلام
در يكي از فرم ها جاي الصاق عكس هست؟ من مي خواهم مداركم را با ايميل بفرستم ضروري است عكس را روي فرم بچسبانم و بعد اسكن كنم؟
تشکر کنندگان: pooya.n ، ojee
(2013-05-06 ساعت 08:14)irn22 نوشته:  سلام
در يكي از فرم ها جاي الصاق عكس هست؟ من مي خواهم مداركم را با ايميل بفرستم ضروري است عكس را روي فرم بچسبانم و بعد اسكن كنم؟

بهتره اینکار رو بکنین
ضمنا یه اسکن از عکس هم به ایمیلتون Attach کنین بهتره
تشکر کنندگان: shimoda ، reza6966 ، Soap McTavish ، ojee ، sepidar87
سلام به همگی و تبریک فراوان
بچه ها لطف می کنید ترجمه مقاطع زیر به انگلیسی را بفرمایید
1-دبستان
2-راهنمایی
3-دبیرستان
4-هنرستان

*راستی فوق دیپلم چی می شه؟

پیشاپیش ممنون از پاسخگوئیتون.
باز هم تبریک به همگی

(2013-05-06 ساعت 01:34)hushmandco نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 00:46)Apple_of_paraise نوشته:  با عرض سلام خدمت دوستان عزیز....دوستانی که مثه بنده خدمت مقدس! سربازی رو طی نکردن برای دریافت لیسانسشون باید چی کار کنن؟! من در حال حاضر دانشجوی کارشناسی ارشد هستم. لطفا راهنمایی کنید

اولا تاپیک مشکل سربازی یا اجازه خروج از کشور رو مطالعه کن.
این هم نظر شخصی من.:
ببین موقع مصاحبه افسر مهاجرت ازت کارت معافیت یا پایان خدمت میخواد. طبق فرموده دوستانی که مشکل مشابه شما رو داشتن، هرچی به افسر میگفتن بابا من خدمت نرفتم تو کت افسره نمیرفت و کارت پایان خدمت میخواست . یا یه دوستی بود 5 ماه از خدمتش مونده بود که دانشگاه قبول شد و کارت پایان خدمت نگرفته رفت دانشگاه و واسه مصاحبه هرکاری کرد قانعشون کنه که جریان از این قراره، آخرش هم توی برگه کلیرنسش نقص مدرک زدن و گفتن موقعی که واسه ویزا میای کارت پایان خدمتت رو هم بیار !
شاید استدلالشون اینه که کسی رو میخوان که منع رفت و آمد نداشته باشه، نشه که بره آمریکا بعدش به هر دلیلی برگرده ایران و اونجا بگیرنش بندازنش زندان و این همه انرژی ای که گذاشتن واسه یه گرین کارتی باد هوا بشه.

به هر حال شما یکی از راههایی که داری اینه که با مدرک دیپلمت اقدام کنی چون اونها اصل دانشنامه لیسانتو میخوان و ترجمشو که نداری. بعد که نوبت مصاحبت شد یه بازه یکماهه وثیقه بذاری و خروجی بگیری بری اونور مصاحبه بشی به امید ویزای یکضرب که از همونجا هم بری آمریکا. تازه اگه نداشتن کارت پایان خدمت از نگاه افسر مشکل نباشه ( میتونی ایمیل بزنی بپرسی) وثیقت هم خورده میشه.
اگر هم کلیر خوردی برای حداقل 2-3 ماه بودجه کافی داشته باشی که تو آنکارا بمونی تو یه هتل و پی خورده شدن وثیقت رو هم به تن بمالی که کلیر شی و بری اونور که هزینه روانی و مالی سنگین هم برات داره.
این راه حل میشه " رفتن به هر قیمتی"

راه دیگه اینه که اگر شرایط معافی گرفتن رو داری از ارشدت انصراف بدی و بری دنبال معافیت و اگر کیس نامبرت بالا باشه و دیر کارنت شی احتمالا ظرف 6 ماه میتونی کارت معافیت بگیری و مشکلت حل میشه. مدرک لیسانست رو هم آزاد میکنی و خلاص.
این راه حل میشه " رفتن مشروط"
با سلام خواستم یک راه دیگری رو هم به راه هایی که فرموده بودید اضافه کنم
وقتی افیسر ازتون درمورد سربازی پرسید فقط و فقط بگید وثیغه گذاشتم بعد که پرسید می خواید چی کار کنید بگید می خوام برم پاس سفیدمو بگیرم برگردم سربازیمو برم فقط همین.(عمرا اگه مجاب نشه Smile )
نگران نباشید فقط نباید کم بیارید و خودتونو نبازید.
محکم باشید
منم سربازی نرفتم ولی می خوام همینطوری عمل کنم
دوستان عزیز درمورد ایده بنده نظر خاصی دارید؟؟؟ Smile
تشکر کنندگان: Apple_of_paraise ، estanfordbineh
(2013-05-05 ساعت 09:23)maryam_a نوشته:  يك سوال: Big Grin
در بند 1 در فرم 122 اسم رو خواسته ولي به اين صورت هست: Last, First, MI اينجا اگر middle name نداريم چه كار كنيم؟
يعني براي مثال بايد نوشت:
Asghari, Hasan, N/A
يا
Asghari, Hasan
كدوم درسته؟؟؟

برای میدل نیم ، N/A بزنین . جای خالی نذارین تو فرم.

(2013-05-05 ساعت 10:58)roz 777 نوشته:  دوستان میشه لطف کنید وکسانی که تجربه دارن بگن که اگر جای سفارت رو از انکارا به ابوظبی تغییر دهیم مشکلی پیش میاد
منظورم این هست که سفارت جدید میگه چرا عوض کردید

نه هیچ مشکلی پیش نمیاد. حتی الان خودشون هم تغییر میدن . بعضی از دوستان که آنکارا بودن از طریق کی سی سی به ایروان یا ابوظبی منتقل شدن

سوال 1 : تاریخ فراغت از تحصیل ، روزی هست که درستون تموم میشه و شما با دانشگاه تسویه حساب میکنین. ربطی به تاریخ صدور گواهی موقت و مدرک اصلی نداره. شما به دانشگاه مراجعه کن ، بهت میگن که در چه تاریخی فارغ التحصیل شدی.

سوال 2 : به همون روشی که گفتم تاریخ رو بنویسین. مدرک موقت ارزش ترجمه نداره و واسه همین قبول نیست. شما وقت داری . اگه شخصاً پیگیر کارات بشی میتونی مدرک اصلیتو بگیری

(2013-05-05 ساعت 20:29)ali1358 نوشته:  سلام دوستان

1- کیس نامبر
2- نام سفارتی که تمایل دارین در آن مصاحبه انجام بدین. آنکارا، ابوظبی، ایروان
3- وطن مادری . اصولاً ایران باید باشه !
4- اگه با مدرک تحصیلی اقدام میکنین، NO .
5- اگه جواب بالا NO هست ، N/A. ولی اگه میخواهین با سابقه کاری تشریف ببرین ، در اینجا باید توضیح بدین کارتونو
6- نمیدونم !
2013AS90xx≈فرم ها: ایمیل به (kccdv@state.gov)≈کارنت: 10 می≈مصاحبه: 30جولای، کلیرنس با فرم 9 سوالی≈کلیر: 17 سپتامبر≈مقصد: Urbana, IL بوذ! ≈هزینه ها: 1000 سبزی.
به تاریخ پیوستیم ...
تشکر کنندگان: Soap McTavish ، philter
4- اگه با مدرک تحصیلی اقدام میکنین، NO .
5- اگه جواب بالا NO هست ، N/A. ولی اگه میخواهین با سابقه کاری تشریف ببرین ، در اینجا باید توضیح بدین کارتونو
6- نمیدونم !
[/quote]

در اين مورد بالاخره متوجه نشدم كه آيا در هر صورت سابقه كاري كه داريم بنويسيم يا نه... مساله ساز ميشه يا نه... Big Grin
تشکر کنندگان: payam62 ، philter

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان