کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم DSP-122
(2013-05-07 ساعت 14:07)enchantress_boy نوشته:  شما از بالاترین مدرک تحصیلیت شروع کن بیا پایین که برسی به اول ابتدایی.
(2013-05-07 ساعت 15:05)nedafarsi نوشته:  با این تفسیر در قسمت degree واسه ابتدایی و راهنمایی چی بنویسم؟
باید هر مقطعی که منجر به گرفتن یک مدرک شده رو بنویسین. مثلاً من برای پنجم دبستان، سوم راهنمایی، چهارم دبیرستان، لیسانس و فوق لیسانس به ترتیب:
Primary Education Cycle
Middle Education Cycle
Diploma in xxxxxxxxxxx
B.Sc Degree of xxxxxxx
M.Sc. Degree of xxxxxx
البته از بالا به پایین می نویسین: اول فوق لیسانس، بعد لیسانس، بعد پیش دانشگاهی (اگر دارین، من نداشتم)، بعد دیپلم، بعد راهنمایی و بعد هم دبستان. مدارک پنجم ابتدایی و سوم راهنمایی اهمیت کمتری دارند و اگر خونه های جدول کافی نبود و ننوشتین هم به جایی بر نمی خوره.
(2013-05-07 ساعت 15:11)batisasha9 نوشته:  دوستان عزیز
در رابطه با سابقه کار
کارهایی مثل حسابداری یا خیاطی یا اشپذی و ارایشگری جزو کارهایی هستند که گفتن اون ها مفید یا بدرد بخور باشن و اگه اره کدومش؟مرسی
اگر دیپلم 12 ساله دارین احتیاجی به سابقه کار ندارین پدر جان. با ویزا از طریق سابقه کار به سختی موافقت می کنن و من ندیدم کسی از سابقه کار استفاده کنه. همه به هر ضرب و زوری هست دیپلم 12 ساله می برن.
(2013-05-07 ساعت 15:19)aminkhaste نوشته:  سلام دوستان
خواهرم لاتاری برده سال 2014 رو حالا نمیدونم باید چی کار کنم
میشه یکی بگه از اول دقیقا باید چی کار کنم؟؟؟؟؟
تو http://mohajersara.com/thread-6438.html هم رفتم ولی خیلی چیزی نفهمیدم
میشه یکی کمکم کنه؟؟؟؟؟ممنون میشم
حق دارین. اولش که قبول میشین یه خرده گیج میشین و کلی سئوال بی جواب تو ذهنتون هست. در حال حاضر تو این مرحله شما باید 2 تا فرم برای خواهرتون پر کنید و با عکس بفرستین برای KCC که مرکز امور کنسولی در کنتاکی هست. برای این که یک تصویر کلی از مراحل انجام کار داشته باشین این پست و این پست رو بخونین. فرم ها رو با دقت پر کنید. هر جا سئوالی داشتین به تاپیک مربوطه اش مراجعه کنید و اول پست های تاپیک و جواب ها رو بخونین و اگر پرسش شما در اونجا جواب داده نشده بود سئوالتون رو در تاپیک مرتبط بپرسین. برای ارسال فرم ها عجله نکنین. تا اوایل مهر که برنامه 2013 ادامه داره بر روی کیس شما کار خاصی انجام نمیشه. حتی اگر هم در فرم ها اشتباه داشته باشین به شما فرصت کافی خواهند داد تا موارد اشتباه را تصییح کنید و هیچ مشکلی در برنامه مهاجرت شما پیش نخواهد آمد. همگی موفق باشید دوستان.
(2013-05-07 ساعت 16:24)Saeedv13 نوشته:  
(2013-05-07 ساعت 14:07)enchantress_boy نوشته:  شما از بالاترین مدرک تحصیلیت شروع کن بیا پایین که برسی به اول ابتدایی.
(2013-05-07 ساعت 15:05)nedafarsi نوشته:  با این تفسیر در قسمت degree واسه ابتدایی و راهنمایی چی بنویسم؟
باید هر مقطعی که منجر به گرفتن یک مدرک شده رو بنویسین. مثلاً من برای پنجم دبستان، سوم راهنمایی، چهارم دبیرستان، لیسانس و فوق لیسانس به ترتیب:
Primary Education Cycle
Middle Education Cycle
Diploma in xxxxxxxxxxx
B.Sc Degree of xxxxxxx
M.Sc. Degree of xxxxxx
البته از بالا به پایین می نویسین: اول فوق لیسانس، بعد لیسانس، بعد پیش دانشگاهی (اگر دارین، من نداشتم)، بعد دیپلم، بعد راهنمایی و بعد هم دبستان. مدارک پنجم ابتدایی و سوم راهنمایی اهمیت کمتری دارند و اگر خونه های جدول کافی نبود و ننوشتین هم به جایی بر نمی خوره.
(2013-05-07 ساعت 15:11)batisasha9 نوشته:  دوستان عزیز
در رابطه با سابقه کار
کارهایی مثل حسابداری یا خیاطی یا اشپذی و ارایشگری جزو کارهایی هستند که گفتن اون ها مفید یا بدرد بخور باشن و اگه اره کدومش؟مرسی
اگر دیپلم 12 ساله دارین احتیاجی به سابقه کار ندارین پدر جان. با ویزا از طریق سابقه کار به سختی موافقت می کنن و من ندیدم کسی از سابقه کار استفاده کنه. همه به هر ضرب و زوری هست دیپلم 12 ساله می برن.
(2013-05-07 ساعت 15:19)aminkhaste نوشته:  سلام دوستان
خواهرم لاتاری برده سال 2014 رو حالا نمیدونم باید چی کار کنم
میشه یکی بگه از اول دقیقا باید چی کار کنم؟؟؟؟؟
تو http://mohajersara.com/thread-6438.html هم رفتم ولی خیلی چیزی نفهمیدم
میشه یکی کمکم کنه؟؟؟؟؟ممنون میشم
حق دارین. اولش که قبول میشین یه خرده گیج میشین و کلی سئوال بی جواب تو ذهنتون هست. در حال حاضر تو این مرحله شما باید 2 تا فرم برای خواهرتون پر کنید و با عکس بفرستین برای KCC که مرکز امور کنسولی در کنتاکی هست. برای این که یک تصویر کلی از مراحل انجام کار داشته باشین این پست و این پست رو بخونین. فرم ها رو با دقت پر کنید. هر جا سئوالی داشتین به تاپیک مربوطه اش مراجعه کنید و اول پست های تاپیک و جواب ها رو بخونین و اگر پرسش شما در اونجا جواب داده نشده بود سئوالتون رو در تاپیک مرتبط بپرسین. برای ارسال فرم ها عجله نکنین. تا اوایل مهر که برنامه 2013 ادامه داره بر روی کیس شما کار خاصی انجام نمیشه. حتی اگر هم در فرم ها اشتباه داشته باشین به شما فرصت کافی خواهند داد تا موارد اشتباه را تصییح کنید و هیچ مشکلی در برنامه مهاجرت شما پیش نخواهد آمد. همگی موفق باشید دوستان.

اهان یعنی مدرک دیپلم کافیه و برای محکم کاری و افزایش امتیاز کار رو ننویسیم؟
تشکر کنندگان: philter
(2013-05-07 ساعت 16:29)zzarin نوشته:  دوستان اسپل فامیل من با بابام توی پاسپورتامون آخرش یک H تفاوت داره به نظرتون اشکال میگریرن Sad به نظرتون چون برای من H نداره براه برای بابام هم نزارم
هرچی توی پاسپورته وارد کنین. اونها این مشکل رایج در تبدیل اسامی از یک زبان به زبان دیگه رو میدونن.
اگر هم میتونین تقاضای پاس جدید بدین و اسپل درستشو وارد کنین. ظرف 10 روز کاری میاد براتون. 60- 70 تومن هزینشه واسه آقایون و یه کم بیشتر یعنی حدود 80-90 تومن واسه خانمها.
سفرنامه
3نفر/مصاحبه ماه مارچ/9 سوالی/ دریافت ویزا 25 جولای
تشکر کنندگان: philter
سلام وتبریک به همه برندگان لاتاری 2014
توصه بنده به همه دوستان اینه که دقت رو فدای سرعت نکنید، به اندازه کافی زمان دارید پس اکیدا توصیه میشود تا میتونید در خصوص تکمیل فرمها مخصوصا تبدیل تاریخ ها و ترجمه لغات کلیدی دقت کنید.
خیلی کیس خودتون رو شلوغ نکنید، شغل و تحصیلات خودتون رو مهم جلوه ندید، مطلبی که نمیتونید با مدرک مستند ثابت کنید اصلا مطرح نکنید.
همون حد اقلی رو که نیازه ارائه کنید.
توجه کنید که اونها قصد استخدام شما رو که ندارند.
توصیه میکنم مباحث مطرح شده در فروم کلیرنس 2013 رو بخونید تا ببینید چه چیزهایی سبب طولانی شدن پروسه کلیرنس میشه.
اگر میتونید جلوی ذوقزدگی خودتون رو بگیرید و تا میتونید به کسی نگید که برنده شدید هر چی کمتر بدونند بهتر.
شماره پروندتون رو به کسی ندید.
به نوشته های بچه های 2013 و 2012 مراجعه کنید، جواب خیلی از سوالاتون رو میگیرید.
مرحله به مرحله رجوع کنید نرید همه پستها رو بخونید مثلا الان برید و اطلاعات راجع به پر کردن فرمها رو بخونید بعد از ارسال موفق فرمها وقت زیادی خواهید داشت تا زمان آزمایش پزشکی و مصاحبه
دیپلم 12 سال خیلی مهمه اگر ندارید از حالا به فکر گرفتنش باشید.
اسامی و تاریخ تولد مهمه، از روی پاسپورت تون بنویسید.
ترجمه ها نیازی به تایید و مهر وزارت خارجه نداره.
مدارک برنده اهمیت زیادی داره.
عکس های جدید مطابق اندازه و مشخصاتی که برای ثبت نام بود تهیه کنید، حد اقل 8 تا، به عکاس بگید روتوش نکنه.
اگر میتونید اول مدارکتون رو بدید برای ترجمه بعد از روی اونها فرمها رو کامل کنید ارسال فرمها تا یکی دو ماه تاثیری توی سرعت انجام کارتون نداره،کیسها از مهر ماه به ترتیب به جریان می افتند، از مدارکتون 2 سری ترجمه تهیه کنید (قیمتش معمولا فرقی نمیکنه)
وقتی ترجمه ها آماده شد ابتدا اسامی و تاریخ ها رو خودتون چک کنید تا اشتباهی نداشته باشه
با نرم افزار های ویرایش PDF گوشه بالا سمت راست شماره کیس تون رو بنویسید.
مC/O میشه قابل توجه فلانی یا بعبارت خودمون میشه نامه برسه به دست. .... (صاحب آدرس).
اگر میتونید از اسپانسر صرف نظر کنید و به فکر تهیه نمکن مالی باشد.
ما ایرانی ها میدل نیم نداریم، پس خودتون رو در گیر نکنید.
اگر اسمتون رو عوض کردید یا کوتاه کردید حتما kcc رو در جریان بگذارید توی فرم ds-230 قسمت 2 و 37 اسم قدیم تون رو بنویسید.
(2013-05-07 ساعت 17:18)Tir-Tapar نوشته:  سلام وتبریک به همه برندگان لاتاری 2014
توصه بنده به همه دوستان اینه که دقت رو فدای سرعت نکنید، به اندازه کافی زمان دارید پس اکیدا توصیه میشود تا میتونید در خصوص تکمیل فرمها مخصوصا تبدیل تاریخ ها و ترجمه لغات کلیدی دقت کنید.
خیلی کیس خودتون رو شلوغ نکنید، شغل و تحصیلات خودتون رو مهم جلوه ندید، مطلبی که نمیتونید با مدرک مستند ثابت کنید اصلا مطرح نکنید.
توصیه میکنم مباحث مطرح شده در فروم کلیرنس 2013 رو بخونید تا ببینید چه چیزهایی سبب طولانی شدن پروسه کلیرنس میشه.
اگر میتونید جلوی ذوقزدگی خودتون رو بگیرید و تا میتونید به کسی نگید که برنده شدید هر چی کمتر بدونند بهتر.
مرحله به مرحله رجوع کنید نرید همه پستها رو بخونید مثلا الان برید و اطلاعات راجع به پر کردن فرمها رو بخونید بعد از ارسال موفق فرمها وقت زیادی خواهید داشت تا زمان آزمایش پزشکی و مصاحبه
سند خونه نیازی به کارشناسی دادگستری نداره.
عکس های جدید مطابق اندازه و مشخصاتی که برای ثبت نام بود تهیه کنید، حد اقل 8 تا، به عکاس بگید روتوش نکنه.
اگر میتونید اول مدارکتون رو بدید برای ترجمه بعد از روی اونها فرمها رو کامل کنید ارسال فرمها تا یکی دو ماه تاثیری توی سرعت انجام کارتون نداره،کیسها از مهر ماه به ترتیب به جریان می افتند، از مدارکتون 2 سری ترجمه تهیه کنید (قیمتش معمولا فرقی نمیکنه)
وقتی ترجمه ها آماده شد ابتدا اسامی و تاریخ ها رو خودتون چک کنید تا اشتباهی نداشته باشه
مC/O میشه قابل توجه فلانی یا بعبارت خودمون میشه نامه برسه به دست. .... (صاحب آدرس).
اگر اسمتون رو عوض کردید یا کوتاه کردید حتما kcc رو در جریان بگذارید توی فرم ds-230 قسمت 2 و 37 اسم قدیم تون رو بنویسید.

مدارک در مورد سند خانه رو کی و تو کدوم فرم باید ارائه کرد؟ و اینکه سابقه کار یا اسناد مالی یا اسپانسر داشتن برای افرادی که مدرک دیپلم فقط دارند شانس رو افزایش می ده؟
تشکر کنندگان: estanfordbineh
(2013-05-07 ساعت 16:38)batisasha9 نوشته:  اهان یعنی مدرک دیپلم کافیه و برای محکم کاری و افزایش امتیاز کار رو ننویسیم؟
شما هر جا ازتون در خواست کردند که در مورد شغلتون توضیح بدین این کار رو می کنین. مثل بند 7b فرم DSP-122 برای برنده اصلی یا بندهای 12 و 17 فرم DS230 برای برنده اصلی و همراهان. برای احتیاط جواز کسب یا حکم کارگزینی رو هم ترجمه می کنین و روز مصاحبه می برین. هر چند تا حالا نشده از کسی در مورد شغلش مدرک بخوان. در غیر این صورت کسی با شغل شما کاری نداره. اصلاً امتیاز بندی در کار نیست پدر جان. شما لاتاری بردین و اگر در سهمیه آسیا برنده شده باشین و اطلاعات ثبت نام اولیه و فرم های ارسالی به KCC درست باشند به احتمال قریب به یقین ویزا می گیرین. کسی نمیاد زندگی شما رو بررسی کنه و در هر قسمت به شما امتیاز بده و بعد تصمیم بگیره که حالا با این امتیاز به شما ویزا بدن یا نه!!!. شما مبنا رو اینجوری بذار که الان ویزا تو دستته. مبارکه.
تشکر کنندگان: batisasha9 ، el333 ، rouzbehdarvishi ، Soap McTavish ، kage.omid ، inforfang ، philter ، estanfordbineh ، spv
سلام...
میشه لطفایک نمونه از روش پر کردن فرم ها ی 2014 رو بذارید؟
یا ترجمه ی فرم ها رو.
ممنون.
تشکر کنندگان: soroush23
چرا همه دنبال برنامه برای فرم ها هستن؟ مگه نمیشه فرم ها رو پرینت کرد و دستی پر کرد و بعد دوباره اسکن کرد؟!!
تشکر کنندگان:
(2013-05-07 ساعت 18:19)batisasha9 نوشته:  چرا همه دنبال برنامه برای فرم ها هستن؟ مگه نمیشه فرم ها رو پرینت کرد و دستی پر کرد و بعد دوباره اسکن کرد؟!!
سلام چرا ميشه ولي اگه يه كم بد خط باشه اونوقت آفيسر نميتونه درست بخونه يه وقت حرف زشت ميزنهSmile
2013AS2xx، ارسال مدارک:آگست/تاریخ مصاحبه:فوريه آنکارا/2 نفر/كلير 8 may
انجمن مهندسین عمران مهاجرسرا
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، Soap McTavish ، hushmandco ، philter ، estanfordbineh ، noobnoobi
سلام دوستان
می خوام بدونم تو قسمت education باید فقط اسم دبیرستان و پیش دانشگاهی و دانشگاهمونو بنویسیم یا باید دبستان و راهنمایی رو هم بنویسیم
خواهش می کنم منو راهنمایی کنیدSad
تشکر کنندگان:
(2013-05-07 ساعت 17:18)Tir-Tapar نوشته:  سلام وتبریک به همه برندگان لاتاری 2014
سلام چیزی که توی سایت مهاجرتی دولت امریکا نوشته شده بود این بود که مدرک دیپلم شما چیزی معادل مدرک 12 ساله امریکا باشه، یعنی چیزی که تو کشورتون بش بگن دیپلم، البته یه سری دیپلم هایی رو نوشته شده که به صورت مجازی و اینترنتی گرفته میشه که اونا مورد قبول نیست ...
مورد دیگه اینه که فکر نمیکنم مدرک فوق دیپلم رو بپذیرن ... آخه هند زپرتی نمیگیره چه برسه به قدرتمندترین نظام دنیا

(2013-05-07 ساعت 02:51)mohammad19911991 نوشته:  1- اگه جاهایی رو که فرمتشون عدد هست و نمیشه N/A گذاشت رو خالی بذاریم مشکلی پیش میاد ؟؟؟
2- در مورد دانشگاهی که هنوز 2 ترم ازش باقی مونده باید چه کار کنیم ؟ کدوم گزینه مدرک تحصیلی رو بزنیم ؟ من فوق دیپلم هم دارم ، مگه فوق دیپلم هم تو آمریکا قبولش دارن ؟ تو هند زپرتی قبولش ندارن ...
3- هنرستان کارودانش رو چطوری بنویسیم ؟

بچه ها جواب بدین لطفا
2014AS000037xx : C/N ، رویت قبولی : May 5 ، ارسال مدارک : May 13 ، تایید مدارک : May 16 ، سفارت : ابوظبی ،
Current : 9th On January
When you want something all the universe conspires in helping you to achieve it ., Paulo coelho

It's a Learning English Application By U.S Goverment For Whom Just Came To America, Give it a try Guys ... GoodLuck
تشکر کنندگان: aseman abi
دوستان من یه راهنمایی درباره بخش 6b براتون دارم:
لیسانس --> bachelor degree
فوق دیپلم --> associate degree
پیش دانشگاهی --> Pre-University
دیپلم --> Diploma
راهنمایی --> Middle school
ابتدایی ( دبستان ) --> Primary School

خواهش می کنم کسی که واقعاً به قضیه آگاهی داره پاسخ بده.
من این سوال رو در اینجا و یه انجمن دیگه مطرح کردم و پاسخ های کاملاً متفاوت و مخالف یکدیگر گرفته ام.
من لیسانس دارم ( دو سال پیش گرفتم، کارشناسی ناپیوسته ) اما شغلم از 18 سالگی تا به الان نقاشی ساختمان است ( بدون بیمه و سندی که بشه ثابت کرد و بدون آموزش، فقط با تجربه در طول این سالها ). حالا، من در بخش 6 قید کردم که لیسانس هستم آیا دیگر نیازی هست که در بخش 7 ( a، b و c ) به این موضوع بپردازم. یه نفر میگه تو که لیسانس داری دیگه چرا می خوای خودتو توو دردسر بندازی اونم چیزی که نمی تونی با سند ثابتش کنی و دیگری میگه بنویس و صادق باش.
واقعاً گیج شدم که چه کاری باید انجام بدم و بهترین کار کدام یک است؟؟؟

راستی یه چیزی دوستان، من در زمانی تحصیل کردم ( سالهای 77 78 79 ) که دبیرستان سه ساله بود و ترمی هم بود یعنی دو ترم در یک سال. در واقع شک دارم که مدرک دیپلم داشته باشم. اما در بخش 6b دبیرستان رو ذکر کردم. نظر شما چیست؟
سپاسگذارم
تشکر کنندگان:
(2013-05-07 ساعت 20:06)shah.ram نوشته:  دوستان من یه راهنمایی درباره بخش 6b براتون دارم:
لیسانس --> bachelor degree
فوق دیپلم --> associate degree
پیش دانشگاهی --> Pre-University
دیپلم --> Diploma
راهنمایی --> Middle school
ابتدایی ( دبستان ) --> Primary School

خواهش می کنم کسی که واقعاً به قضیه آگاهی داره پاسخ بده.
من این سوال رو در اینجا و یه انجمن دیگه مطرح کردم و پاسخ های کاملاً متفاوت و مخالف یکدیگر گرفته ام.
من لیسانس دارم ( دو سال پیش گرفتم، کارشناسی ناپیوسته ) اما شغلم از 18 سالگی تا به الان نقاشی ساختمان است ( بدون بیمه و سندی که بشه ثابت کرد و بدون آموزش، فقط با تجربه در طول این سالها ). حالا، من در بخش 6 قید کردم که لیسانس هستم آیا دیگر نیازی هست که در بخش 7 ( a، b و c ) به این موضوع بپردازم. یه نفر میگه تو که لیسانس داری دیگه چرا می خوای خودتو توو دردسر بندازی اونم چیزی که نمی تونی با سند ثابتش کنی و دیگری میگه بنویس و صادق باش.
واقعاً گیج شدم که چه کاری باید انجام بدم و بهترین کار کدام یک است؟؟؟

راستی یه چیزی دوستان، من در زمانی تحصیل کردم ( سالهای 77 78 79 ) که دبیرستان سه ساله بود و ترمی هم بود یعنی دو ترم در یک سال. در واقع شک دارم که مدرک دیپلم داشته باشم. اما در بخش 6b دبیرستان رو ذکر کردم. نظر شما چیست؟
سپاسگذارم
دوست عزیز به نظر من هم باید صادقانه فرم رو پر کنی، حالا بستگی به خودتون داره که شغلتونو وارد کنید یا نه،
در مورد مدرک دیپلمتون والا منم همون سال درس خوندم و اولین سالی بود که پیش دانشگاهی جای نظام قدیم رو گرفت هم مدرک دیپلم دارم هم پیش دانشگاهی،
تشکر کنندگان: hushmandco ، shah.ram ، Saeedv13 ، Hedieh20
دوستان فرم 230 ، مورد 39 کسی میدونه راجع به چی هست ؟
2014AS000037xx : C/N ، رویت قبولی : May 5 ، ارسال مدارک : May 13 ، تایید مدارک : May 16 ، سفارت : ابوظبی ،
Current : 9th On January
When you want something all the universe conspires in helping you to achieve it ., Paulo coelho

It's a Learning English Application By U.S Goverment For Whom Just Came To America, Give it a try Guys ... GoodLuck
تشکر کنندگان:
آقا تو فرم 230 بند 34 تو قسمت date of service طول دوره رو می نویسیم یا اینکه از کی تا کی بوده؟
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان