کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ترجمه رسمی مدارک، دارالترجمه و ...
(2013-05-06 ساعت 11:42)maryam_a نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 11:25)shimoda نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 11:11)maryam_a نوشته:  
(2013-05-02 ساعت 12:27)payam62 نوشته:  دوستان عزیزی که مدارک لازم رو جهت ترجمه به دارالترجمه ها میدین به این نکته مهم توجه داشته باشین :

اگر قصد ادامه تحصیل در ایالات متحده را دارید، مدارک لازم ترجمه شده باید به تایید دادگستری و وزارت خارجه برسه .

اگر صرفاً مهاجرت و کار تو برنامتون هست ، مهر مترجم کافی هست. هزینه اضافی برای تایید دادگستری و وزارت خارجه نپردازین. لطفاً به این جمله هم فکر نکنین : کار از محکم کاری عیبی نمیکنه !
دوستان عزیزم توجه داشته باشین که به هنگام مصاحبه و ارائه مدارک، آفیسر صداقت شما رو ملاک قرار داده نه تعداد مهر ها !

دوست عزيز ... ممنون از راهنماييتون...
اگر ترجمه هاي قبلي داشته باشيم ولي تاييد سفارت كشوري پشتش باشه ايراد داره؟؟

مریم عزیز
تاکید شده که لازم نیست پول بیشتر برای تایید دادگستری و وزارت خارجه بپردازید, وگرنه چه ایرادی داره

shimoda جان... آخه اين ترجمه ها همه مهرها رو دارن + سفارت يك كشور ديگه... و مال همين اواخره... و كلي پول رفته پاش Big Grin

خانم عزیز ، به ریسکش نمیارزه . مهر یه سفارت دیگه رو ترجمه ها باشه ، اونوقت ببرین سفارت آ م ر ی کا ؟؟؟
شما بده یه 2 سری ترجمه کنن مدارکتو ، بدون دادگستری و وزارت خارجه . ارزون در میاد . ما اکثراً کلیر میخوریم ، حدالامکان سعی میکنیم که نقص مدرک نخوره پروندمون .
2013AS90xx≈فرم ها: ایمیل به (kccdv@state.gov)≈کارنت: 10 می≈مصاحبه: 30جولای، کلیرنس با فرم 9 سوالی≈کلیر: 17 سپتامبر≈مقصد: Urbana, IL بوذ! ≈هزینه ها: 1000 سبزی.
به تاریخ پیوستیم ...
تشکر کنندگان: سمانه777 ، shimoda ، maryam_a ، Judy Abbott 13 ، amir82 ، KIMIA2005 ، philter ، n-az ، nasim ، noobnoobi ، zaaraa ، estanfordbineh
(2013-05-06 ساعت 13:45)payam62 نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 11:42)maryam_a نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 11:25)shimoda نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 11:11)maryam_a نوشته:  
(2013-05-02 ساعت 12:27)payam62 نوشته:  دوستان عزیزی که مدارک لازم رو جهت ترجمه به دارالترجمه ها میدین به این نکته مهم توجه داشته باشین :

اگر قصد ادامه تحصیل در ایالات متحده را دارید، مدارک لازم ترجمه شده باید به تایید دادگستری و وزارت خارجه برسه .

اگر صرفاً مهاجرت و کار تو برنامتون هست ، مهر مترجم کافی هست. هزینه اضافی برای تایید دادگستری و وزارت خارجه نپردازین. لطفاً به این جمله هم فکر نکنین : کار از محکم کاری عیبی نمیکنه !
دوستان عزیزم توجه داشته باشین که به هنگام مصاحبه و ارائه مدارک، آفیسر صداقت شما رو ملاک قرار داده نه تعداد مهر ها !

دوست عزيز ... ممنون از راهنماييتون...
اگر ترجمه هاي قبلي داشته باشيم ولي تاييد سفارت كشوري پشتش باشه ايراد داره؟؟

مریم عزیز
تاکید شده که لازم نیست پول بیشتر برای تایید دادگستری و وزارت خارجه بپردازید, وگرنه چه ایرادی داره

shimoda جان... آخه اين ترجمه ها همه مهرها رو دارن + سفارت يك كشور ديگه... و مال همين اواخره... و كلي پول رفته پاش Big Grin

خانم عزیز ، به ریسکش نمیارزه . مهر یه سفارت دیگه رو ترجمه ها باشه ، اونوقت ببرین سفارت آ م ر ی کا ؟؟؟
شما بده یه 2 سری ترجمه کنن مدارکتو ، بدون دادگستری و وزارت خارجه . ارزون در میاد . ما اکثراً کلیر میخوریم ، حدالامکان سعی میکنیم که نقص مدرک نخوره پروندمون .

من فکر میکنم اگر شما به مصاحبه دیگه ای رفتین و ویزارو نگرفتین بهتر هست که ترجمه هاتون رو عوض کنید اما اگر گرفتید و دارید بین دو کشور انتخاب میکنید به نظرم ایرادی نداره بازم یه ایمیل به یک سفارت بزنید و سوال کنید که نیازی به خرج دوباره نباشه
2013000063xx
2نفر/مصاحبه29اپریل/46روز انتظار/ورود:29جولای.لاس وگاس
سفرنامه ایروان
(2013-05-06 ساعت 15:46)حسن پیری نوشته:  من زنگ زدم دانشگاه گفت مدرک دیپلمت پیش ماست اما فقط برای ترجمه میدیم بهت که بعدش مدرکو بهمون برگردونی.
سفارت فقط ترجمشو میخواد؟ یا اصلشم میخواد؟
دوستان خواهشا راهنمایی کنین.

اصلش رو هم می خواد
اگر یه وثیقه برای دانشگاه بگذارید که مدرک رو برمی گردونید می شه ازشون گرفت
دوستانه جلو برید و ازشون خواهش کنید بهتون راه حل نشون بدن
قانوناشون پر از راه گریزه که خودشون بهتر از همه بلدن
کیس نامبر:2013AS5128// سفارت ایروان // تعداد اعضای کیس: دو نفر // کلیر بعد از 49 روز
سلام خواستم ازتون بپرسم که برای ارسال مدارک باید الان اقدام کنیم یا باید اول فرم ها رو بهkcc ارسال کنیم و سپس مدارک رو ارسال کنیم؟
2.واینکه مثلا برای من که
CASE NUMBER:2014AS0000XXX
است آیا باید مدارک رو به آنکارا پست کنم؟ به کدوم آدرس؟
3.تا کی مهلت ارسال مدارک رو داریم؟
4.واینکه به من گفتن باید تمام مدارک تحصیلیم شامل دیپلم وریز نمرات آن پیش دانشگاهی و ریز نمرات آن لیسانس وریز نمرات آن سابقه بیمه گواهی اشتغال به کار ترجمه کارت نظام پرستاری برگه شرح وظایف پرستار رو باید در دو نسخه ترجه کنم؟ چقدر درسته؟؟؟؟؟
خواهش می کنم کسی که می دونه منو راهنمایی کنه
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، hamid10
(2013-05-06 ساعت 16:51)aseman abi نوشته:  سلام خواستم ازتون بپرسم که برای ارسال مدارک باید الان اقدام کنیم یا باید اول فرم ها رو بهkcc ارسال کنیم و سپس مدارک رو ارسال کنیم؟
2.واینکه مثلا برای من که
4.واینکه به من گفتن باید تمام مدارک تحصیلیم شامل دیپلم وریز نمرات آن پیش دانشگاهی و ریز نمرات آن لیسانس وریز نمرات آن سابقه بیمه گواهی اشتغال به کار ترجمه کارت نظام پرستاری برگه شرح وظایف پرستار رو باید در دو نسخه ترجه کنم؟ چقدر درسته؟؟؟؟؟

1.الان شما فقط باید فرم ها رو کامل کرده به همراه عکس و صفحه بار کددارِ کیس نامبر براشون میل کنید.

2. بله وقتی فرم هاتون رو فرستادین و تایید شد از طرف کی سی سی، شما با توجه به کیس نامبرِ پایینِ تون جر اولین افرادی هستید که کارنت و دعوت به مصاحبه میشید و اگر میخواهید کنسولگری تون انکارا باقی بمونه باید با 15 روز قبل از تاریخ مصاحبه مدارکتون رو به کنسولگری امر یکا در انکارا پست کنید. آدرس دقیق رو نمی دونم ولی فکر نمی کنم بدست اوردنش سخت باشه.

3. مدارک شناسایی تون، مدارک تحصیلی تون، مدرک تمکن مالی ، پاسپورت تون و کارت پایان خدمت یا معافی، اگر ازدواج کردین مدارک ازدواج و مدارکی که بفرات همراه تون مربوط میشه ،عکس 5*5 دو عدد و با کپی و ترجمه همه مدارکی که گفته شد، برای کار نیاز به مدرکی نیست ولی شما برای اطمینان همراه ببرید، البته برای مصاحبه اصل مدارک رو میخواد برای پست مدارک فقط ترجمه و کپی کافیه!
CN:2014AS60XX/Yerevan:13May;Got it
فایل تصویری ساخت اکانت برای پرداخت 165$ توسط azar1348
لاتاری از آغار تا پایان♪♪♪سایت CEAC از زبان عموسعید♪♪♪چگونه کاربر حرفه‌ای مهاجرسرا شویم؟♪♪♪ 118 مهاجرسرا
از جواب دادن به سوالات مهاجرتی در پیام خصوصی معذورم، اطلاعاتی به پست های اول تاپیک ها اضافه شده که میتونید مطالعه کنید.
مـنـتــــظـــــــــــــرســـــــــــــــــرا
تشکر کنندگان: aseman abi ، Lemony ، KIMIA2005 ، nedali ، آلیس-1980 ، pari pariaaa ، noobnoobi ، estanfordbineh
(2013-05-06 ساعت 18:34)حسن پیری نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 18:16)aghaghia نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 16:51)aseman abi نوشته:  سلام خواستم ازتون بپرسم که برای ارسال مدارک باید الان اقدام کنیم یا باید اول فرم ها رو بهkcc ارسال کنیم و سپس مدارک رو ارسال کنیم؟
2.واینکه مثلا برای من که

1.الان شما فقط باید فرم ها رو کامل کرده به همراه عکس و صفحه بار کددارِ کیس نامبر براشون میل کنید.

2. بله وقتی فرم هاتون رو فرستادین و تایید شد از طرف کی سی سی، شما با توجه به کیس نامبرِ پایینِ تون جر اولین افرادی هستید که کارنت و دعوت به مصاحبه میشید و اگر میخواهید کنسولگری تون انکارا باقی بمونه باید با 15 روز قبل از تاریخ مصاحبه مدارکتون رو به کنسولگری امر یکا در انکارا پست کنید. آدرس دقیق رو نمی دونم ولی فکر نمی کنم بدست اوردنش سخت باشه.

3. مدارک شناسایی تون، مدارک تحصیلی تون، مدرک تمکن مالی ، پاسپورت تون و کارت پایان خدمت یا معافی، اگر ازدواج کردین مدارک ازدواج و مدارکی که بفرات همراه تون مربوط میشه ،عکس 5*5 دو عدد و با کپی و ترجمه همه مدارکی که گفته شد، برای کار نیاز به مدرکی نیست ولی شما برای اطمینان همراه ببرید، البته برای مصاحبه اصل مدارک رو میخواد برای پست مدارک فقط ترجمه و کپی کافیه!
این مدارکی که فرمودین ارسال کنیم باید اصل مدارک رو به سفارت ارسال کرد؟
اگه اینطوری باشه خیلی بده..

جناب آقای پیری دقت کنین ! اصل مدارک به درد سفارت نمیخوره . بلکه اصل ترجمه ی مدارک برای سفارت نیاز هست . منتها ، شما باید هنگام مصاحبه ، اصل مدارک همراهتون باشه تا اگه نیاز شد ارائه بدین . مثل کارت ملی یا مدارک تحصیلی و ... . پس از مصاحبه هم اصل مدارک رو بهتون پس میدن و فقط اصل ترجمه ی مدارک را نگه میدارند.
2013AS90xx≈فرم ها: ایمیل به (kccdv@state.gov)≈کارنت: 10 می≈مصاحبه: 30جولای، کلیرنس با فرم 9 سوالی≈کلیر: 17 سپتامبر≈مقصد: Urbana, IL بوذ! ≈هزینه ها: 1000 سبزی.
به تاریخ پیوستیم ...
سلام خسته نباشید دوستان عزیز Rolleyes
من دیپلم 11 سال دارم و فوق دیپلم هم دارم ولی پیش دانشگاهی ندارم ! آیا مشکل ساز میشه یا باید داشته باشم ؟
مرسی
شماره کیس:**2014AS000051 خودم تنها هستم Cool مصاحبم 23 آپریل ابوظبی >>>> ويزا يك ضررررررررررررب >>>>> به لطف خدا Smile
تشکر کنندگان: KIMIA2005
(2013-05-06 ساعت 20:16)m_yek نوشته:  سلام خسته نباشید دوستان عزیز Rolleyes
من دیپلم 11 سال دارم و فوق دیپلم هم دارم ولی پیش دانشگاهی ندارم ! آیا مشکل ساز میشه یا باید داشته باشم ؟
مرسی

نه به خاطر این که مدرک دانشگاهی دارید، اگر کاردانی نداشتید اشکال داشت.
CN:2014AS60XX/Yerevan:13May;Got it
فایل تصویری ساخت اکانت برای پرداخت 165$ توسط azar1348
لاتاری از آغار تا پایان♪♪♪سایت CEAC از زبان عموسعید♪♪♪چگونه کاربر حرفه‌ای مهاجرسرا شویم؟♪♪♪ 118 مهاجرسرا
از جواب دادن به سوالات مهاجرتی در پیام خصوصی معذورم، اطلاعاتی به پست های اول تاپیک ها اضافه شده که میتونید مطالعه کنید.
مـنـتــــظـــــــــــــرســـــــــــــــــرا
تشکر کنندگان: m_yek ، KIMIA2005 ، philter ، behfaza ، noobnoobi
من سال سوم کارشناسی هستم، چه مدرک تحصیلی باید ارائه بدم؟!! هنوز لیسانس که نگرفتم
تشکر کنندگان: KIMIA2005
سلام
ببخشید شاید سوالم مطرح کردنش صحیح نباشه ولی کسی دارالترجمه ارزون قیمت سوراغ داره؟؟
ممنون میشم اگه واسم پیام خصوصی بذارین Rolleyes
کیس نامبر:2014AS8XX*کنسول:ابوظبی*ایمیل فرمها:MAY25*بولتن کارنت:AUG13*ویزا:اواخرOCTیکضرب*سفرنامه قسمت اول-قسمت دوم*مقصداول:هیوستون مارچ2014*مقصدنهایی:بوستون آگست2014*تجربه کار در امریکا*
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، behfaza ، noobnoobi ، estanfordbineh
(2013-05-07 ساعت 16:31)zzarin نوشته:  دوستان اسپل فامیل من با بابام توی پاسپورتامون آخرش یک H تفاوت داره به نظرتون اشکال میگریرن Sad به نظرتون چون برای من H نداره براه برای بابام هم نزارم

اگر پدر شما برنده نیستند و در کیس شما نیستند پاسپورت پدرتون رو که نمیخوان پس اسپل فامیل رو برای پدرتون هم مثل خودتون وارد کنید... موفق باشید

(2013-05-07 ساعت 15:28)حسن پیری نوشته:  زمانی که برای مصاحبه میریم مدرک اصل دانشگاهی به همراه ریز نمراتش حتما باید همراهمون باشه یا ترجمش کافیه؟
یا اینکه ترجمشو که قبلا ارسال کردیم باید از ترجمه یک کپی برای خودمون داشته باشیم وهمراهمون باشه؟ اگه امکان داره روشن بیان کنین مرسی از راهنماییهاتون.

یک نسخه از ترجمه را به همراه اصل مدرک دانشگاهی برای خودتون و همراهانتون همراه خود داشته باشید.
سعی کنید یک نسخه از تمامی مدارکی که برای سفارت ارسال میکنید در روز مصاحبه به همراه داشته باشید تا به هر دلیلی مدارک فرستاده شده بدستشون نرسیده باشه یا کسری داشته باشه شما بطور کامل برای ارائه مجدد در اختیار داشته باشید.
تشکر کنندگان: H Pier ، Saeedv13 ، Szsanazsz ، KIMIA2005 ، hossien_501 ، philter ، sepidar87 ، behfaza ، noobnoobi ، Lemony
(2013-05-07 ساعت 17:41)حسن پیری نوشته:  ممنون از اینکه جواب سوالات رو به خوبی میدین... من مدرک اصلی کارشناسی رو دارم اما اصل مدرک کاردانیمو که نزد دانشگاه کارشناسیم هست بهم نمیدن مگر اینکه وثیقه بزارم و امانت بگیرم . همینطور مدرک دیپلمم که دست دانشگاه کاردانیمه با قرار وثیقه امانت میدن... میتونم طی این مدت که مدارک رو با قرار وثیقه امانت گرفتم ببرم برای مصاحبه و بعد از مصاحبه به دانشگاه برگردونم؟
در بند سوم مدارک مورد نیاز برای مصاحبه در سفارت آنکارا آمده است:
A copy of the last diploma of the principle applicant is required.
این یعنی همون مدرک کارشناسیتون و ترجمه اش برای مصاحبه کافیه.
تشکر کنندگان: H Pier ، Judy Abbott 13 ، payam62 ، Lemony ، KIMIA2005 ، youhans ، ojee ، hossien_501 ، philter ، behfaza
(2013-05-07 ساعت 18:51)حسن پیری نوشته:  دوست عزیز میشه بگی ترجمه این مدارک تاریخ انقضا هم داره یا نه؟
ترجمه شناسنامه، عقدنامه و هر مدرکی که با گذشت زمان میتواند تغییر کند تاریخ انقضا دارد.الباقی مدارک همیشه قابل استفاده است.
2013AS32xx / مصاحبه: Jan W3 آنکارا / شعر انتظار / تاریخ کلیر: July 5, 2013 / کلیرنامه
من رویایی دارم ، رویای آزادی رویای یک رقصِ بی وقفه از شادی
من رویایی دارم ، رویای رنگارنگ ... رویای دنیایی سبز و بدون جنگ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، H Pier ، KIMIA2005 ، hossien_501 ، ojee ، philter ، behfaza ، noobnoobi ، estanfordbineh
(2013-05-07 ساعت 19:00)حسن پیری نوشته:  
(2013-05-07 ساعت 18:57)Szsanazsz نوشته:  
(2013-05-07 ساعت 18:51)حسن پیری نوشته:  دوست عزیز میشه بگی ترجمه این مدارک تاریخ انقضا هم داره یا نه؟
ترجمه شناسنامه، عقدنامه و هر مدرکی که با گذشت زمان میتواند تغییر کند تاریخ انقضا دارد.الباقی مدارک همیشه قابل استفاده است.

الان ترجمه کردنشون زوده ؟ یعنی تاریخش تموم نمیشه اونایی که تاریخ داره؟
نظر شخصی بنده این هست که زود است.برای شما عزیزان فعلا در درجه اول فرستادن فرمها با دقت تمام و سپس تقویت زبان توصیه میگردد. ترجمه مدارک کلا دو روززمان میبرد .ولی تصمیم با شماست.
2013AS32xx / مصاحبه: Jan W3 آنکارا / شعر انتظار / تاریخ کلیر: July 5, 2013 / کلیرنامه
من رویایی دارم ، رویای آزادی رویای یک رقصِ بی وقفه از شادی
من رویایی دارم ، رویای رنگارنگ ... رویای دنیایی سبز و بدون جنگ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، Judy Abbott 13 ، H Pier ، 3pideh ، KIMIA2005 ، ojee ، hossien_501 ، philter ، noobnoobi ، behfaza
من برنده اصلی هستم و همسرم همراه..
همسرم مدرک لیسانس و فوق لیسانس و دکتری رو داره ولی دیپلم رو نمیدونه دست دانشگاه هست یا مدرسه..
آیا ضروری هست تا مدرک دیپلم رو برای همسرم ببریم یا مهم برنده اصلی هست؟
ممنون از اینکه پاسخ می دین
شماره کیس : **2014AS000019 - سفارت : ابوظبی- مصاحبه : 18 نوامبر- کلیر شدیم بعد از 192 روز انتظار
تشکر کنندگان: payam62 ، KIMIA2005 ، behfaza ، zepehr

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان