کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکل سربازی و اجازه خروج از کشور
سلام.
من درسم شهریور تمام میشه...خدمت نرفتم...درسمو تمام کنم؟ یا مرخصی بگیرم؟ کش بدم؟
تشکر کنندگان: storagemeter ، alirezanz
(2013-05-04 ساعت 12:00)rozbeh.h نوشته:  سلام.

چند ترم مونده؟مرخصی اصلا نگیر که اجازه خروج نمیدن بهت.
کیس ***2
مصاحبه : 12 دسامبر 2012
مقصد:بوستون
تاریخ کلیر:6 ماه بعد مصاحبه(12 ژوئن 2013)
ورود به آمریکا : 4 جولای 2013
تشکر کنندگان: storagemeter ، alirezanz
(2013-05-04 ساعت 12:00)rozbeh.h نوشته:  سلام.

دوست عزیز اصن نگران نباش اگر که مشکل خروج از کشور منظورتون هست که از تاریخ فارغ التحصیلی تا یکساله بعد که مهلت داری میتونی با نامه فراغت از تحصیل با گذاشتن وثیقه از کشور خارج بشین.. اینو از نظام وظیفه شخصا واسه اطمینان پرسیدم ..
تشکر کنندگان: hushmandco ، alirezanz
سلام دوستان من امسال یعنی 2014 قبول شدم ولی الان سربازم و تا آخر خرداد سربازیم حتما تموم میشه من تو تاریخ سربازیم چی باید بنویسم؟
2014AS0000012XX
تعداد افراد کیس: 2نفر
تاریخ و نوع ارسال فرمهای سری اول: از طریق ایمیل ودر 30 می 2013
تاریخ پاسخ از KCC: هفته بعد (7 june )
مقصد: فعلاً شیکاگو
تاریخ کارنت: سری اول اول اول Big Grin
تاریخ نامه دوم: 13 سپتامبر 2013 Big Grin
تاریخ مصاحبه: 19 نوامبر 2013
کلیرنس: 29 می
تشکر کنندگان: alirezanz
مرخصی بگیریم نمیذارن از کشور خارج بشیم؟
شماره کیس :2014AS55XX/سفارت:ایروان/1 نفر
رؤيت قبولی :May 1/ ارسال فرمها:4 July/تایید: 12 July
کارنت : March 7/نامه دوم:18 March
دریافت ویزا: 7 May یه ضرب
ورود به آمریکا: 10 May
ساکن در دالاس
قسمت اول سفرنامه
(2013-05-05 ساعت 22:48)کوروش2014 نوشته:  دوستان خوبم سلام
یک سوال داشتم
من شغلم نظامی و حساسه ( وزارت دفاع ). از طرفی همونطور که میدونین نظامیا ممنوع الخروجن، پس واسه مصاحبه باید از شغلم استعفاء بدم و بعد از 7-8 ماه پاسپورتمو بگیرم.
میخواستم بدونم این موقعیت شغلی من باعث رد شدنم در مصاحبه نمیشه؟ چون تصمیم مهمی رو باید بگیرم و اونم استعفاء از شغلمه.
هرکسی اطلاعات دقیقی داره راهنمایی کنه خیلی لطف میکنه؟
ممنون.

دوست عزیز شغلتون حساسه ولی لاتاری چیزیه که اصلا نمیشه ازش سر در آورد.حتی ممکنه استعفا هم بدین بازم رو شغلتون گیر بدن.

(2013-05-05 ساعت 23:19)noobnoobi نوشته:  مرخصی بگیریم نمیذارن از کشور خارج بشیم؟

من مرخصی گرفته بودم.با هزارتا مصیبت تونستم از دانشگاه نامه بگیرم.البته به دانشگاه هم مربوط میشه.بهم اشتغال به تحصیل نمیدادن چون مرخصی گرفته بودم.

(2013-05-05 ساعت 00:38)hamedapple نوشته:  سلام دوستان من امسال یعنی 2014 قبول شدم ولی الان سربازم و تا آخر خرداد سربازیم حتما تموم میشه من تو تاریخ سربازیم چی باید بنویسم؟

از من میشنوی 1 تیر فرمارو ارسال کن تا خیالت راحت شه.
کیس ***2
تشکر کنندگان: hamedapple ، alirezanz
(2013-05-06 ساعت 10:24)masood182002 نوشته:  
(2013-05-05 ساعت 22:48)کوروش2014 نوشته:  دوستان خوبم سلام
یک سوال داشتم
من شغلم نظامی و حساسه ( وزارت دفاع ). از طرفی همونطور که میدونین نظامیا ممنوع الخروجن، پس واسه مصاحبه باید از شغلم استعفاء بدم و بعد از 7-8 ماه پاسپورتمو بگیرم.
میخواستم بدونم این موقعیت شغلی من باعث رد شدنم در مصاحبه نمیشه؟ چون تصمیم مهمی رو باید بگیرم و اونم استعفاء از شغلمه.
هرکسی اطلاعات دقیقی داره راهنمایی کنه خیلی لطف میکنه؟
ممنون.

دوست عزیز شغلتون حساسه ولی لاتاری چیزیه که اصلا نمیشه ازش سر در آورد.حتی ممکنه استعفا هم بدین بازم رو شغلتون گیر بدن.

(2013-05-05 ساعت 23:19)noobnoobi نوشته:  مرخصی بگیریم نمیذارن از کشور خارج بشیم؟

من مرخصی گرفته بودم.با هزارتا مصیبت تونستم از دانشگاه نامه بگیرم.البته به دانشگاه هم مربوط میشه.بهم اشتغال به تحصیل نمیدادن چون مرخصی گرفته بودم.

(2013-05-05 ساعت 00:38)hamedapple نوشته:  سلام دوستان من امسال یعنی 2014 قبول شدم ولی الان سربازم و تا آخر خرداد سربازیم حتما تموم میشه من تو تاریخ سربازیم چی باید بنویسم؟

از من میشنوی 1 تیر فرمارو ارسال کن تا خیالت راحت شه.

مشکلی بعدا واسه تاخیر پیش نمیاد؟
با سلام خدمت همگی....من دانشجوی کارشناسی ارشد هستم و فعلا معافیت تحصیبی دارم...تو ثبت نام که university degree رو پر کردم و تازه فهمیدم که مدرک لیسانس که هیچ! گواهی موقت هم حتی کف دست بنده نمبذارن و مجبورم با دیپلم اقدام کنم.
سوالم اینجاس:
1 شنیدم افیسر اگه پایان خدمت نداشته باشی نقصی پرونده برات میزنه آیا درسته؟
2. اگه قید وثیقه رو بزنم و برنگردم دفعه بعدی که می تونم برگردم ایران مشخصه؟ مثلا 5 سال؟ آیا اصلا میشه برگشت؟
لطفا منو راهنمایی کنید این سربازی بسیار ذهن منو آشفته کرده
تشکر کنندگان: ارمیتا ، alirezanz
(2013-05-06 ساعت 11:07)Apple_of_paraise نوشته:  2. اگه قید وثیقه رو بزنم و برنگردم دفعه بعدی که می تونم برگردم ایران مشخصه؟ مثلا 5 سال؟ آیا اصلا میشه برگشت؟

دوست عزیز فقط این قسمت از سوالتون رو در حدی میتونم جواب بدم چون همسر من وثیقه گذاشته. مشکل اینجاست که شما اگه قید وثیقه و به عبارتی پول رو بزنید و بگید در مقابل فرصت زندگی در امریکا 15 میلیون عددی حساب نمیشه ولی دیگه نمیتونید برگردید ایران. حالا مدت این زمان بسته به این داره که اونقدر صبر کنید تا بحث خرید سربازی دوباره مطرح بشه و بتونید اونو بخرید یا اینکه باید سنتون از یک حدی بگذره که مشمول کهولت سن بشید که فکر میکنم 45 سال هست. و همین ازار دهنده است که نمیتونید به راختی برگردید و خانوادتون رو ببنید. فقط یک گزینه دیگه وجود داره و اون هم گرفتن معافیت پزشکی هست که خیلی سخته برای کسی که مشکل خاصی نداره.
تشکر کنندگان: Apple_of_paraise ، payam62 ، alirezanz
(2013-05-06 ساعت 11:24)ارمیتا نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 11:07)Apple_of_paraise نوشته:  2. اگه قید وثیقه رو بزنم و برنگردم دفعه بعدی که می تونم برگردم ایران مشخصه؟ مثلا 5 سال؟ آیا اصلا میشه برگشت؟

دوست عزیز فقط این قسمت از سوالتون رو در حدی میتونم جواب بدم چون همسر من وثیقه گذاشته. مشکل اینجاست که شما اگه قید وثیقه و به عبارتی پول رو بزنید و بگید در مقابل فرصت زندگی در آمریکا 15 میلیون عددی حساب نمیشه ولی دیگه نمیتونید برگردید ایران. حالا مدت این زمان بسته به این داره که اونقدر صبر کنید تا بحث خرید سربازی دوباره مطرح بشه و بتونید اونو بخرید یا اینکه باید سنتون از یک حدی بگذره که مشمول کهولت سن بشید که فکر میکنم 45 سال هست. و همین ازار دهنده است که نمیتونید به راختی برگردید و خانوادتون رو ببنید. فقط یک گزینه دیگه وجود داره و اون هم گرفتن معافیت پزشکی هست که خیلی سخته برای کسی که مشکل خاصی نداره.

خیلی ممنون و متشکر...در مورد سوال اول هم اگر کسی از دوستان اطلاعاتی داره منو راهنمایی کنه ممنون میشم
تشکر کنندگان: ارمیتا ، alirezanz
(2013-05-06 ساعت 11:07)Apple_of_paraise نوشته:  با سلام خدمت همگی....من دانشجوی کارشناسی ارشد هستم و فعلا معافیت تحصیبی دارم...تو ثبت نام که university degree رو پر کردم و تازه فهمیدم که مدرک لیسانس که هیچ! گواهی موقت هم حتی کف دست بنده نمبذارن و مجبورم با دیپلم اقدام کنم.
سوالم اینجاس:
2. اگه قید وثیقه رو بزنم و برنگردم دفعه بعدی که می تونم برگردم ایران مشخصه؟ مثلا 5 سال؟ آیا اصلا میشه برگشت؟

وقتی سربازی نداری چرا نقص مدرک بزنن.؟برا من زدن چون 5 ماه رفتم سربازی وسطش اومدم دانشگاه ثبت نام کردم و اونا فک کردن سربازیمو تموم کردم و پایان خدمت دارم.
کیس ***2
(2013-05-06 ساعت 14:22)masood182002 نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 11:07)Apple_of_paraise نوشته:  با سلام خدمت همگی....من دانشجوی کارشناسی ارشد هستم و فعلا معافیت تحصیبی دارم...تو ثبت نام که university degree رو پر کردم و تازه فهمیدم که مدرک لیسانس که هیچ! گواهی موقت هم حتی کف دست بنده نمبذارن و مجبورم با دیپلم اقدام کنم.
سوالم اینجاس:

وقتی سربازی نداری چرا نقص مدرک بزنن.؟برا من زدن چون 5 ماه رفتم سربازی وسطش اومدم دانشگاه ثبت نام کردم و اونا فک کردن سربازیمو تموم کردم و پایان خدمت دارم.

یعنی ترجمه وثیقمو نشون بدم کافیه؟ بعد من نمی خوام برم که دیگه بر نگردم ...به ما که دانشجو هستیم 20 روزه اجازه خروج میدن یه بار خارج می شم برا مصاحبه یه بار اگر خدا کمک کنه برا ورود اول به آمریکا...این 20 روز به درد می خوره یا باید حتما قید وثیقه رو بزنم و بمونم اونجا؟
سلام,من دانشجوی سال 6 پزشکی هستم که امسال قبول شدم,تاشهریور 93 میتونم از کشور با نامه کنفرانس خارج شم(هم برای مصاحبه و هم خود امریکا) فقط سوالم اینه که کل این پروسه برای من چقدر طول میکشه و این که وقتی وارد خود امریکا بشم حداقل چقدر باید بمونم و این که چه مدت یه بار باز باید برم؟ به این خاطر اینو میپرسم چون باید اینجا سربازیمو برم تا بتونم مدرکمو آزاد کنم.
تشکر کنندگان: payam62 ، alirezanz
بچه های مثل خودم سلام Smile
منم مثل شما سربازی نرفتم و می خوام وثیغه بذارم و برم
من تازه تازه 2-3 ماهی هست که فارغ التحصیل شدم و دارم از فرجه یک سالم استفاده می کنم.
ببینید بچه هایی مثل ما که تو فرجه هستن می تونن با ارائه نامه فارغ التحصیلیشون + 15 میلیون به عنوان وثبغه اونم نقد یکبار از کشور به مدت حداکثر 20 روز خارج بشن.

من واقعا خودم می خوام برم قید 15تارو هم بزنم چون واقعا می ارزه
اما من که سربازی نرفتم افیسر اگه بپرسه می خوای چی کارش کنید چی بگیم؟؟؟
من می گم اگر پرسید اینطوری بگیم ببینید بد می گم: Wink
بگیم جناب افیسر من می دونم که اگر پاس سفید بگیرم اجازه خروج به مدت 2 سال از ایالات متحده امریکا را بطور قانونی دریافت خواهم کرد ، پس پاس سفیدمو می گیرم و میام سربازیمو می رم بعدشم می رم امریکا.تمام

آیا اصلا می پرسه میخوای چی کارش کنید سربازیتونو یا فقط می خواد بدونه رفتید یا نرفتید؟؟؟؟؟؟؟؟
(2013-05-06 ساعت 14:22)masood182002 نوشته:  
سوالم اینجاس:

مسعود جان من جریان تو رو خونده بودم ولی یادم نبود پستش کجا بود که آدرس بدم به این دوستمون. بگو که مشکل نقص مدرکتو چجوری حل کردی.
سفرنامه
3نفر/مصاحبه ماه مارچ/9 سوالی/ دریافت ویزا 25 جولای

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان