کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکل سربازی و اجازه خروج از کشور
من معاف پزشکی شدم، برای خدمت سربازی تو فرمها چی باید بزنم؟
تشکر کنندگان: alirezanz
(2013-05-10 ساعت 03:30)bijan yousefi نوشته:  من معاف پزشکی شدم، برای خدمت سربازی تو فرمها چی باید بزنم؟
فعلا در قسمت سربازی بزن N/A
روز مصاحبه می گی مشکلی نیست.
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
تشکر کنندگان: hushmandco ، alirezanz
دوست سوالی بود بفرمایید کمکتون کنم ...... تجربه ی زیادی دارم تو امور سربازی
سلام دوستان من بعد از چند روز فکر کردن به نتایجی رسیدم لطفا نظرتونو به من بگید:

1. من دانشجوی کارشناسی ارشد هستم و توی ثبت نام برای لاتاری مدرکمو university degree زدم.
2.با توجه به اینکه تا سربازی نرفته باشی دانشگاه مبدا هیچ گونه مدرکی بنا بر تحصیل و فراغت از تحصیل شما نمیده به این فکر افتادم که با استفاده از رابطه ذوستانه ای که پدرم با رئیس دانشگاه داره با قول وثیقه کپی برابر اصل مدرک لیسانسمو برا چند روز و برای مصاحبه قرض بگیرم کار تا جایی پیش رفت که تصمیم به انجامش گرفتم ولی بعد با خودم گفتم خب من اگر هم لیسانسمو بگیرم سربازیمو که نمیتونم درست کنم و احتمال اینو دادم که آفیسر ازم بپرسه تو که سربازی نرفتی اینو از کحا آوردی؟! به این نتیجه رسیدم که با همون مدرک دیپلمم اقدام کنم و فرممو با اطلاعات دیپلم پر کنم و اگر آفیسر پرسید تو که زدی university degree مسئله رو واسش توضیح بدم.

این مساله ذهن منو چند روزیه مشغول کرده لطفا صاحب نظران نظرتونو بگید و منو راهنمایی کنید با تشکر
سلام
من سربازی نرفتم ولی کارت پایان خدمت دارم چون بورسیه بودم و ده سال برای دولت کار کردم
الان سوال من اینه با توجه به اینکه تاریخ سربازیم با دوسال از تاریخ کارم یکیه چه کلمه ای استفاده کنم که بعدا به مشکل نخورم مثلا امریه خوبه
با تشکر
بازمانده لاتاری 2014Sad

با سلام
مرسی از همه شما بخاطر اطلاعات خوبتون
یک سوال داشتم من برادرم که لاتاری برده خدمت سربازی اش رو 12 سال پیش خریده و کارت معافیت داره اما 3 هفته آموزش رفته (زمانی که خرید خدمت بود)
الان ایشون باید وضعیت military service رو باید yes بزنه یا no
اگر yes باید در قسمت rank و قسمت military spesiality چی بنویسه؟
مرسی از همه شما عزیزان
(2013-05-12 ساعت 13:16)azadeh2014 نوشته:  سلام دوستان ...برای پسری که هنوز مشمول نشده برای خروج از کشور چه برای مصاحبه و چه برای وقتی ویزاش میاد و میخواد بره وثیقه لازمه؟

قبل از سن مشموليت با عنايت به اينكه سن مشموليت از ابتداي ماه 18 سالگي تمام مي باشد ،لذا خروج اشخاص قبل از سن مشموليت نياز به اخذ مجوز ندارد.

مثال : متولد 4/5/73 از تاريخ 1/5/91 به عنوان مشمول محسوب مي شود وخروج وي تا 1/5/91 نياز به مجوز سازمان وظيفه عمومي ندارد.
(2013-05-14 ساعت 11:32)nazila5959 نوشته:  با سلام
مرسی از همه شما بخاطر اطلاعات خوبتون
یک سوال داشتم من برادرم که لاتاری برده خدمت سربازی اش رو 12 سال پیش خریده و کارت معافیت داره اما 3 هفته آموزش رفته (زمانی که خرید خدمت بود)
الان ایشون باید وضعیت military service رو باید yes بزنه یا no
اگر yes باید در قسمت rank و قسمت military spesiality چی بنویسه؟
مرسی از همه شما عزیزان

نیازی نیست موضوع رو پیچیده کنه نه بزنه و روز مصاحبه بگه سربازی رو خریده.
کیس ***2
مصاحبه : 12 دسامبر 2012
مقصد:بوستون
تاریخ کلیر:6 ماه بعد مصاحبه(12 ژوئن 2013)
ورود به آمریکا : 4 جولای 2013
دوستان،
معادل "تعهد خدمت" به انگليسي چي ميشه؟
و به نظرتون آدم الان توضيح بده كه فلان جا تعهد خدمت گذرونده و كارت معافيت گرفته يا نه بعداً تو مصاحبه توضيح بده؟؟
با توجه به فرصت کافی.کارتهای پایان خدمتتان را عوض کنید
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
دوستان محدوده خروج از کشور برای دانشجو ها که با قید وثیقه 15 میلیون تومانی هست چند بار در ( سال یا ترم ) هست ؟؟؟
2014AS000037xx : C/N ، رویت قبولی : May 5 ، ارسال مدارک : May 13 ، تایید مدارک : May 16 ، سفارت : ابوظبی ،
Current : 9th On January
When you want something all the universe conspires in helping you to achieve it ., Paulo coelho

It's a Learning English Application By U.S Goverment For Whom Just Came To America, Give it a try Guys ... GoodLuck
(2013-05-16 ساعت 20:00)mohammad19911991 نوشته:  دوستان محدوده خروج از کشور برای دانشجو ها که با قید وثیقه 15 میلیون تومانی هست چند بار در ( سال یا ترم ) هست ؟

دوستان محدوده خروج از کشور برای دانشجو ها که با قید وثیقه 15 میلیون تومانی هست چند بار در ( سال یا ترم ) هست ؟

سالی یکبار بود قبلا.
سفرنامه
3نفر/مصاحبه ماه مارچ/9 سوالی/ دریافت ویزا 25 جولای
تشکر کنندگان: mohammad19911991 ، alirezanz
(2013-05-16 ساعت 20:00)mohammad19911991 نوشته:  دوستان محدوده خروج از کشور برای دانشجو ها که با قید وثیقه 15 میلیون تومانی هست چند بار در ( سال یا ترم ) هست ؟؟؟

از نظر سازمان وظیفه عمومی هیچ محدودیتی در مورد دفعات خروج مشمولین وجود ندارد(عین جمله نظام وظیفه) فقط باید بین دوسفر فاصله باشه.
کیس ***2
مصاحبه : 12 دسامبر 2012
مقصد:بوستون
تاریخ کلیر:6 ماه بعد مصاحبه(12 ژوئن 2013)
ورود به آمریکا : 4 جولای 2013
تشکر کنندگان: mohammad19911991 ، stoner ، amir2640 ، alirezanz
سلام دوستان از همگی‌ بخاطر وقتی‌ که میگذارید ممنونم

۱ سوال دارم و اون اینکه کسانی‌ که مشمول هستند و از معافي تحصيلي استفاده ميكنند بهشون پاس ۲۰ روز ميدن که خارج شن و زمان مصاحبه ظاهراً برای گرفتن ویزا پاس شما باید حد عقل ۶ ماه اعتبار داشته باشه

این مسالهٔ ۲۰ روز اجازه خروج به چه شکل هست؟ ، کلا مدت پاسپورت ۲۰ روز هست یا اینکه پاسپورت معمولی‌ صادر می‌شه ولی‌ داخلش میگن مدت زمان خروج ۲۰ روز ، کلا در این مورد چیزی نمیدونم اگر راهنمایی‌ کنید كه همون پاسپورت ٥ ساله هست يا...

مرسی‌
(2013-05-16 ساعت 23:01)qazwsxedcrfv نوشته:  سلام دوستان از همگی‌ بخاطر وقتی‌ که میگذارید ممنونم

۱ سوال دارم و اون اینکه کسانی‌ که مشمول هستند و از معافي تحصيلي استفاده ميكنند بهشون پاس ۲۰ روز ميدن که خارج شن و زمان مصاحبه ظاهراً برای گرفتن ویزا پاس شما باید حد عقل ۶ ماه اعتبار داشته باشه

این مسالهٔ ۲۰ روز اجازه خروج به چه شکل هست؟ ، کلا مدت پاسپورت ۲۰ روز هست یا اینکه پاسپورت معمولی‌ صادر می‌شه ولی‌ داخلش میگن مدت زمان خروج ۲۰ روز ، کلا در این مورد چیزی نمیدونم اگر راهنمایی‌ کنید كه همون پاسپورت ٥ ساله هست يا...

مرسی‌
دوست عزیز پاسپورت همون پاسپورت معمولی 5 سالس...فقط شما هر وقت خواستی بری خارج از کشور میدی نظام وظیفه واست اجازه خروج الکترونیک میزنه توش واست( بوسیله کیتی که داخلش جلد پاس تعبیه شده) خیالت راحت پاست 5 سالس
تشکر کنندگان: qazwsxedcrfv ، alirezanz ، BardiyaSeVen

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان