کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکل سربازی و اجازه خروج از کشور
دوست عزیز عراق رو اگر بتونید به جای اون ضامن چیزی جایگزین کنین ,امکان داره ولی من نمیدونم شدنی هست یا نه یا که اونوقت با چه مقدار وثیقه میه رفت.. شما اگر رفتین امارات و یکضرب گرفتین از همونجا میتونید برید امریکا..اگر چک خوردین برمیگردین و وقتی کلیر شدین دوباره باید برین امارت و از اونجا برید امریکا.. یا اینکه یکی از اعضای خونوادتون برن و ویزاهارو بگیرن (شما دیگه نرین امارات) و برگردن ایران اونوقت شما دوباره به هر طریقی که اینجا تصمیم دارین مجوز خروج بگیرین و برین.. درکل اینطور که من متوجه شدم شما میخاین در سفر اخر مقدار وثیقه رو کم کنین.. که اینو بگم که شما عراق هم برین ازونجا به امارات ویزا میخواین.. و چطوری از داخل عراق تقاضای ویزای امارات کنینو من نمیدونم شدنی هست یا نه؟ راحتترین راه برای کاهش پولی که قراره بره ثبت نام توی ازمون و کنفرانس و ایناس که نیمه علمیست و 8 تومن میخواد.. اینا به ذهنه من میومد در هر صورت.. ایشالا باهم راحتترین و کم هزینه ترین راه خروج رو پیدا کنیم Smile حالا اون عراق رو هم میشه از نظام وظیفه تحقیق کرد
تشکر کنندگان: farnama ، noobnoobi ، alirezanz
حالا بعد از ورود به عراق مجبور نیست که حتما امارات بره، میتونه ترکیه بره که ویزا لازم نداره ... شما وقتی ویزا رو تو پاستون داشته باشین از هرکجای دنیا میتونین به امریکا برین
ولی چیزی که من ازش بی اطلاع هستم اینه که در حال برگشت به ایران با توجه به ویزایی که تو پاس هست و با توجه به اینکه خروج ما با قید و شرط و اجازه و وثیقه هست، آیا مشکلی برای شخص (ممنوع الخروجی یا گرفتن پاس) پیش میاد ؟؟؟
2014AS000037xx : C/N ، رویت قبولی : May 5 ، ارسال مدارک : May 13 ، تایید مدارک : May 16 ، سفارت : ابوظبی ،
Current : 9th On January
When you want something all the universe conspires in helping you to achieve it ., Paulo coelho

It's a Learning English Application By U.S Goverment For Whom Just Came To America, Give it a try Guys ... GoodLuck
تشکر کنندگان: sejz
پس حالا که فهمیدم یکی از اعضا میتونه بره ویزارو بگیره بیاد بهتر شد
حالا یه مشکل دیگه
اومدیم ما رفتیم و یه ضرب ویزا ندادن و برگشتیم ایران و مادر بنده رفت ویزارو گرفت و اومد خوب اگه از تاریخی که خودم واسه مصاحبه خارج از کشور بودم 6 ماه نگذشته باشه که دوباره اجازه خروج نمیدن و تا اونجایی که میدونم ویزا هم انقضا داره
سفارت ابوظبی/مصاحبه 15 نوامبر/3نفر/کلیرنس خوردیم/ کلیر شدیم 29 may دریافت ویزا = june // مقصد: مریلند
سفرنامه من
تشکر کنندگان: alirezanz
یکی دو صفحه قبل توضیح دادم که اجازه خروج از کشور محدودیت تعداد نداره از طرف نظام وظیفه و همینطور محدودیت زمانی.. این قانونی که شما میگین ماله چند سال پیش بوده و الان اینطور نیست!
تشکر کنندگان: alirezanz
[/quote]

پس حالا که فهمیدم یکی از اعضا میتونه بره ویزارو بگیره بیاد بهتر شد

حالا یه مشکل دیگه
اومدیم ما رفتیم و یه ضرب ویزا ندادن و برگشتیم ایران و مادر بنده رفت ویزارو گرفت و اومد خوب اگه از تاریخی که خودم واسه مصاحبه خارج از کشور بودم 6 ماه نگذشته باشه که دوباره اجازه خروج نمیدن و تا اونجایی که میدونم ویزا هم انقضا داره
[/quote]

یکی دو صفحه قبل توضیح دادم که اجازه خروج از کشور محدودیت تعداد نداره از طرف نظام وظیفه و همینطور محدودیت زمانی.. این قانونی که شما میگین ماله چند سال پیش بوده و الان اینطور نیست!
[/quote]

آخه من زنگ زدم 09680 گفت هر ترم 1 بار
حالا بر فرض درست بودن فرمایش شما.من نگرانم دفعه دوم بخوام از عراق برم امریکا واسم درد سر بشه. وقتی ویزا اقامت ببینه ممکنه 1 ٪‌ بهم گیر بده کاش 15 میلیونی برم

1 سوال دیگه. حدود زمان مصاحبه رو نمیدونین؟
سفارت ابوظبی/مصاحبه 15 نوامبر/3نفر/کلیرنس خوردیم/ کلیر شدیم 29 may دریافت ویزا = june // مقصد: مریلند
سفرنامه من
تشکر کنندگان:
[/quote]

آخه من زنگ زدم 09680 گفت هر ترم 1 بار
حالا بر فرض درست بودن فرمایش شما.من نگرانم دفعه دوم بخوام از عراق برم آمریکا واسم درد سر بشه. وقتی ویزا اقامت ببینه ممکنه 1 ٪‌ بهم گیر بده کاش 15 میلیونی برم

1 سوال دیگه. حدود زمان مصاحبه رو نمیدونین؟
[/quote]

این شماره گویا همه مدله جواب میده.. به من که فارغ التحصیلم گفت مشکلی نداری چندبار بری..
اینم لینک نظام وظیفه که قبد کرده محدودیتی نیست
http://police.ir/Portal/Home/ShowPage.as...8db36d1e55

شما اول بپرس تکلیف اون ضامنو واسه عراق دربیار بعد روش حساب کن.. که از عراق بری.. ولی 15 تومن که دیگه راحته
حدود کیس نامبرتو بگو واسه تاریخ مصاحبه
تشکر کنندگان: farnama ، alirezanz
سلام دوستان

من احتمالا مصاحبم 5 ماه دیگست

به نظرتون از طریق زیارتی اقدام کنم واسه عراق و بعد پاس رو که گرفتم برم پولمو از تور پس بگیرم؟

می خوام پاسم دستم باشه نگران آماده شدنش نباشم
سفرنامه من
تشکر کنندگان: OXyGeNziX ، alirezanz
سلام دوستان مرسی‌ از راهنمایی‌‌های خوبتون

یک سوال داشتم و اون اینکه من دانشجو هستم و از معافیت تحصیلی‌ استفاده می‌کنم ، هنوز پاسپورت ندارم و دقیقا نمیدونم از زمانی‌ که اقدام کنم برای پاسپورت تا زمانی‌ که به دستم برسد چقدر طول می‌کشد ، به نظر دوستان من چجوری باید برای گرفتن پاسپورت اقدام کنم ؟ بگذارم تا زمان مصاحبه مشخص شود بعد یا اینکه... ؟ چیکار باید بکنم به نظر شما ؟

از طریق معافیت دانشجوی وقتی‌ اقدام کنم چقدر طول می‌کشد تا پاسپورت به دست من برسد ؟
تشکر کنندگان:
تجارب بنده :
1.از نظر نظام وظیفه هیچ محدودیتی برای دفعات خروج وجود ندارد.
2.سفر زیارتی رو بیخیال شین چون روز مصاحبه از من فیش وثیقه خروج از کشور رو خواستن و احتمالا به خاطر این بود که ببینن مبلغ وثیقه چقدر هستش.
3.نامه خروج از کشور دانشگاه و فیش وثیقه رو به همراه ترجمه هاشون روز مصاحبه با خودتون ببرین.
4.بعد اینکه ویزا گرفتین میتونین برگردین ایران و بعد برین آمریکا.(هیچ مشکلی پیش نمیاد)
5.اگه دانشجو هستین مرخصی نگیرین که خروج از کشور با مرخصی تحصیلی یعنی مصیبت.
کیس ***2
مصاحبه : 12 دسامبر 2012
مقصد:بوستون
تاریخ کلیر:6 ماه بعد مصاحبه(12 ژوئن 2013)
ورود به آمریکا : 4 جولای 2013
تشکر کنندگان: OXyGeNziX ، KIMIA2005 ، sinamn ، noobnoobi ، Visas ، alirezanz
(2013-06-07 ساعت 12:07)farnama نوشته:  سلام دوستان

به نظرتون از طریق زیارتی اقدام کنم واسه عراق و بعد پاس رو که گرفتم برم پولمو از تور پس بگیرم؟

(2013-06-08 ساعت 21:03)OXyGeNziX نوشته:  سلام دوستان مرسی‌ از راهنمایی‌‌های خوبتون.

یک سوال داشتم و اون اینکه من دانشجو هستم و از معافیت تحصیلی‌ استفاده می‌کنم ، هنوز پاسپورت ندارم و دقیقا نمیدونم از زمانی‌ که اقدام کنم برای پاسپورت تا زمانی‌ که به دستم برسد چقدر طول می‌کشد ، به نظر دوستان من چجوری باید برای گرفتن پاسپورت اقدام کنم ؟ بگذارم تا زمان مصاحبه مشخص شود بعد یا اینکه... ؟ چیکار باید بکنم به نظر شما ؟

از طریق معافیت دانشجوی وقتی‌ اقدام کنم چقدر طول می‌کشد تا پاسپورت به دست من برسد ؟

سفر زیارتی صرفاً جهت گرفتن هرچه سریعتر پاسپورت که یک ماه قبل از زمان مصاحبه به دردسر نیفتیم و با عجله بخوایم پاسپورت بگیریم.

علاوه بر سوال خودم سوال دوستمون، سوال من هم هست لطفا... ممنون Smile

سام بادی هلپ پلیز Wink
تشکر کنندگان: farnama
(2013-06-09 ساعت 10:30)OXyGeNziX نوشته:  

(2013-06-08 ساعت 21:03)OXyGeNziX نوشته:  سلام دوستان مرسی‌ از راهنمایی‌‌های خوبتون.

سفر زیارتی صرفاً جهت گرفتن هرچه سریعتر پاسپورت که یک ماه قبل از زمان مصاحبه به دردسر نیفتیم و با عجله بخوایم پاسپورت بگیریم.

سام بادی هلپ پلیز Wink

ازدانشگاه مجوز ميگيرين ميرين نظام وظيفه وبعد ازموافقت اونها و امضا و مهر و ...." ١٥تومن ميريزين به حسابشون بعد نامه اونارو به اضافه مدارك صدور گذرنامه ميبرين دفاتر صدور گذرنامه كه تا اينجا تقريبا دو روز طول ميكشه بعد كه مدارك تحويل دادين از يك هفته تا دوهفته پاستون مياد به آدرستون
٠- بازمانده 2013AS6### آنکارا.
١- ارسال أي ١٣٠ :١٠/١٨/ ٢٠١٣ , PD: ١٠/٢١،  اپروو:١١/٢٠، كيس نامبر:٢٠١٣/١٢/٢٠-YRV20138#
٢- يكسال و دو ماه سكوت مطلق و زجر آور و رتروگرس كردن بولتن، Sad
٣- واريز ١٢٠ دلار: ٢٠١٥/٠٢ ، ٣٢٥$ :مارس،  كارنت :٢٠١٥/٠٦
٤- مصاحبه:هفته اول جولاي
٥- فرآيند اداري:در هفته اول چهار بار آپديت، هفته دوم سه بار، ٣ آگوست ٢٠١٥  و  تقريبا يكسال بعد ٢١و ٢٧و ٢٨ ژوئن ٢٠١٦
٦- كليرنس: بعد ٣٦٤ روز در ٢٩ ژوئن or شد و كليير
٧- آزمايش مجدد ٦ جولاي، تحويل مدارك  مالياتي و پزشكي به پست ٧ جولاي، انگشت نگاري و تكميل مجدد فرم ٢٦٠ در ١١ جولاي ٢٠١٦
٨- صدور ويزا  12 جولاي ٢٠١٦، تحويل پاس و بسته مهاجرتي ١٣ جولاي ٢٠١٦ پس از سه سال
٩- ورود ٢٦
سلام
دوستان من می خوام اطلاع رسانی کنم.
من یکی از برندگان 2014 هستم و بر اساس رسم قدیمی که در مهاجر سرا هست دارم جدول مشخصات برندگان 2014 رو اماده میکنم.این جدول واقعا در اینده نزدیک هم به درد خود ما ( برندگان 2014) خواهد خورد و هم به درد ایندگان.( نمونه جدول با تعداد کمی از مشخصات دوستان در امضای من موجود است)
من از شما خواهش میکنم که جدول رو دانلود کنید ( حتی میتونید نمونه جدول 2013 ها رو هم دانلود کنید که اطلاعات جالبی به دست بیارید.) و دقیقا همون مشخصات رو برای من با پیام خصوصی ارسال کنید تا جدول رو زودتر کامل کنم.
ممنونم.
از مدیران سایت هم بایت همکاری در این اطلاع رسانی تشکر میکنم.
موفق و شاد باشید.Smile
Survivor of Lottary ۲۰۱۴ - Category = F2A
enterence date to the USA= 4 November2014
I-130 & I-797 & 420$ & PD = 22/10/2014
Approved = 8/4/2015
Case Number & Invoice ID by phone ( Abu Dahbi) = 5/7/2015
27/8/2015 = DS261+120$
= DS260 & 325$
= Send document
= Complete
تشکر کنندگان:
(2013-06-09 ساعت 10:44)smpf نوشته:  
(2013-06-09 ساعت 10:30)OXyGeNziX نوشته:  

سام بادی هلپ پلیز Wink

ازدانشگاه مجوز ميگيرين ميرين نظام وظيفه وبعد ازموافقت اونها و امضا و مهر و ...." ١٥تومن ميريزين به حسابشون بعد نامه اونارو به اضافه مدارك صدور گذرنامه ميبرين دفاتر صدور گذرنامه كه تا اينجا تقريبا دو روز طول ميكشه بعد كه مدارك تحويل دادين از يك هفته تا دوهفته پاستون مياد به آدرستون

مرسی‌ دوست من
یعنی‌ منظورتون اینه که بذارم زمانی‌ که زمان مصاحبه مشخص شد اقدام کنم ؟
(میدونم جای سوال اینجا نیست اما ادامه بحث هست) برای گرفتن کارت زرد واکسیناسیون به مشکل نمی‌خورم ؟ تقریبا همهٔ وکسان‌ها رو زدم و برای یاد آور‌ها هم یک سر میزنم که چیزی از وکسان‌ها واسهٔ ماه آخر نمونه ، اما خود کارت زرد و وارد کردن مورد داخل اون تا دیگه کاری داخل انستیتو پاستور نداشته باشم یک روز طول میکشه درسته ؟

پاسپورت زیارتی که الان می‌شه اقدام کرد به شکلی‌ که دوستمون در بالا سوال کردن که پولشون رو پس بگیرن و نرن ، مشکل ساز می‌شه ؟
صلاح هست این کار که پاس زیارتی بگیرم ؟
تشکر کنندگان:
میشه کسایی که دانشجو بودن و 15 تومان وثیقه گذاشتن و رفتن راهنمایی کنن که اگه مجوز خروج برای دبی باشه و بلیط از تهران به دبی و از دبی به امریکا باشه مشکلی پیش میاد یا نه؟از این نظر که بفهمن مقصد امریکاست نه دبی.اصلا کسی میدونه که تو فرودگاه قسمت کنترت پاسپورت چه چیزی مهمه؟لطفا راهنمایی کنید.
سلام به همه شما دوستان عزیزم
من کمتر پست منتشر می کنم اما اگر بدونم ارسالم به شما عزیزان کمکی می کنه حتما آن را منتشر می کنم
دوستان عزیز و گرامی مشمول لطفا توجه فرمایید.
برای گرفتن پاسپورت + خروج از کشور آسان ترین و کم هزینه ترین راه سفر زیارتی به قصد عراق / عربستان است.
چون مطمئن هستم می گم لذا استناد به حرفهای اینجانب بر عهده خود شماست و هیچ جبر و مانعی ندارد.
برای خروج از کشور به قصد سفرهای زیارتی اگر دانشجو یا دانش آموز هستید یک نامه اشتغال به تحصیل از آموزشگاهی که در آن مشغول به تحصیل می باشید برای سازمان وظیفه عمومی کشور در شهر خود می گیرید همچنین بچه هایی که فارغ التحصیل شده اند و در فرجه یک سالشون بسر می برند با در دست داشتن نامه فارغ التحصیلیشان به سازمان وظیفه عمومی شهر خود مراجعه می نمایند.
اما بپردازم به مبحث وثیغه و مبلغی که می بایست پرداخت شود.
شما باید مبلغ 500 هزار تومان وجه نقدر را بپردازید
و یک چک 5 میلیون تومانی را در گرو سازمان وظیفه عمومی قرار دهید.
به هیچ ضامن و ضمانت نامه ای نیاز نیست و تنها همان چک ضامن شماست.
عزیزانم اگر برای کارهای واکسیناسیونتون به پاسپورت نیاز دارید می تونید از این راه خیلی سریع پاستونو دریافت کنید بعدشم به سازمان وظیفه عمومی مراجعه کرده و در صورت عدم سفر و اظهار منصرف شدن از سفر وثیغه 500 هزار تومانی خود + چک خود را پس بگیرید.
اگر هم برنگردید که فقط 500 هزارتومانتون + چکتون ثبت و ضبط می شه و هیچ کاری با آن بنده خدایی که برای شما چک گذاشته است ندارند.
و فقط مبلغ 5 میلیون تومان را از حسابشان برداشت خواهند کرد.
اما اگر پاسپورت به قصد سفر زیارتی بگیرید و بخواهید به مصاحبه بروید و در صورت دریافت ویزا و یا خوردن کلیرنس به ایران بازگردید شما تخلف کرده اید چرا که پاسپورت به قصد زیارت برای مثلا کشور عراق داشته اید اکا مثلا رفتید ترکیه یا ابوظبی.
حتی اگر اول به عراق برید و بعد از آنجا به کشور مورد نظرتان برای مصاحبه بروید باز هم تخلف کرده اید و ممکنه در صورت ورود عواقب نچندان خوشایندی (مثل ممنون الخروج شدن / ضبط وثیغه شما)گریبان گیرتان شود.
لذا راه حل پیشنهادی اینجانب به شرح زیر است:
برای انجام کارهای واکسیناسیونتون از طریق زیارتی پاسپورت بگیرید و بعد با اظهار منصرف شدن از سفر وثیغه 500 + چک خود را پس بگیرید.
برای رفتن به مصاحبه از طریق سفر سیاحتی به "امریکا" (نه کشوری که مصاحبه دارید چون وقتی ویزا بگیرید و برگردید ایران چون اجازه خروجتون برای امریکا بوده و ویزای امریکا تو پاستونه بنظرم مشکلی پیش نخواهد امد) وثیغه 15 میلیونی بگذارید و به کشور مورد نظرتون برای مصاحبه بروید در صورت گرفتن ویزا می تونید برگردید و وثیغتونو پس بگیرید.
اگر ویزا یکضرب گرفته بودید دانشجوها می تونن دوباره اجازه خروج بگیرن و حالا برای کمتر شدن این مبلغل از طریق سفر زیارتی برای گرفتن مجوز خروج اقدام کنند.
اگر هم که فراغ التحصیل هستید می تونید برای بار دوم هم اجازه خروج بگیرید البته بار اول که حنمی است اما بار دوم با صلاح دید نظام وظیفه صورت می گیرد.
امیدوارم که تونسته باشم هم به مهاجرسرا هم به شما دوستای نازنینم کمکی کرده باشم.

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان