کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکل سربازی و اجازه خروج از کشور
(2013-05-20 ساعت 08:02)mtcanada نوشته:  
(2013-05-18 ساعت 00:04)hushmandco نوشته:  
(2013-05-17 ساعت 21:20)armin_swimmer90 نوشته:  سلام دوستان..خسته نباشید یک سوالی داشتم که بدجوری استرس منو بالا برده..من دانشجو هستم و نمیخوام سربازی برم و از طریق گذاشتن وثیقه میخوام پاسپورت بگیرم و دیگه ایران نیام..و این رو خودتون بهتر میدونید که به من یک اجازه خروج 20 روزه میدن..سوال من اینه که اگه من بعد از مصاحبه توی این 20 روز اگر ویزام نیاد دیگه با اون ویزا نمیتونم جایی برم؟؟
مثلا من 40 روز تو ترکیه بمونم و ویزام اون موقع بیاد با توجه به اعتبار اون 20 روزه پاسپورت من.. دیگه نمیتونم به آمریکا سفر کنم؟؟Sad Sad
ممنون مرسی

با صرف هزینه برای اقامت و خورد و خوراک از روز مدیکال تا کلیرنس احتمالی که ممکنه تا چند ماه بکشه ، شدنیه دوست من. ولی فکر همه جاشو بکن.. تا 45 سالگی نمیتونی برگردی.. خانواده.. عزیزان..
تا 45 سالگی!!!!!!!!!!!!!!!!!!
خواهشا اطلاعات غلط ندید
هر شخص مشمولی که باید به هر حال در ایران سربازی برود اگر به مدت 5 سال در یک کشور دیگری اقامت داشته باشد و در سال تعداد سفرهایی که به ایران داشته کمتر از 2 ماه بوده باشد(تأکید می کنم بعد از گذشت 5 سال) با پرداخت 10 میلیون تومان می تواند که سربازی خود را بخرد.
تا 45 سالگی رو از کجا آوردید من موندم.
بچه ها نگران نباشید
فکر کنید دارید می رید دکتری بخونید.
بعد 5 سال هم می تونید برگردید.
فقط باید با 10 میلیون تومان خدمتتونو بخرید.

دوست عزیز مثل اینکه امسال این قانون رو برداشتن.

(2013-05-20 ساعت 00:59)smpf نوشته:  
(2013-05-16 ساعت 20:00)mohammad19911991 نوشته:  دوستان محدوده خروج از کشور برای دانشجو ها که با قید وثیقه 15 میلیون تومانی هست چند بار در ( سال یا ترم ) هست ؟؟؟

هرشش ماه يكبار يعني هرترم تحصيلي يكبار و به مقصد قيد شده و نهايتا به مدت بيست روز

تا سال قبل هزار بار هم میتونستی بری خارج ولی قرار بود از امسال 1 بار در هر 6 ماه بکنن که نکردن.یعنی هرچند بار بخوای میتونی بری.
کیس ***2
مصاحبه : 12 دسامبر 2012
مقصد:بوستون
تاریخ کلیر:6 ماه بعد مصاحبه(12 ژوئن 2013)
ورود به آمریکا : 4 جولای 2013
تشکر کنندگان: hushmandco ، noobnoobi ، alirezanz
(2013-05-20 ساعت 17:31)masood182002 نوشته:  
(2013-05-17 ساعت 21:20)armin_swimmer90 نوشته:  سلام دوستان..خسته نباشید یک سوالی داشتم که بدجوری استرس منو بالا برده..من دانشجو هستم و نمیخوام سربازی برم و از طریق گذاشتن وثیقه میخوام پاسپورت بگیرم و دیگه ایران نیام..و این رو خودتون بهتر میدونید که به من یک اجازه خروج 20 روزه میدن..سوال من اینه که اگه من بعد از مصاحبه توی این 20 روز اگر ویزام نیاد دیگه با اون ویزا نمیتونم جایی برم؟؟
مثلا من 40 روز تو ترکیه بمونم و ویزام اون موقع بیاد با توجه به اعتبار اون 20 روزه پاسپورت من.. دیگه نمیتونم به آمریکا سفر کنم؟؟Sad Sad
ممنون مرسی

با صرف هزینه برای اقامت و خورد و خوراک از روز مدیکال تا کلیرنس احتمالی که ممکنه تا چند ماه بکشه ، شدنیه دوست من. ولی فکر همه جاشو بکن.. تا 45 سالگی نمیتونی برگردی.. خانواده.. عزیزان..
خواهشا اطلاعات غلط ندید
هر شخص مشمولی که باید به هر حال در ایران سربازی برود اگر به مدت 5 سال در یک کشور دیگری اقامت داشته باشد و در سال تعداد سفرهایی که به ایران داشته کمتر از 2 ماه بوده باشد(تأکید می کنم بعد از گذشت 5 سال) با پرداخت 10 میلیون تومان می تواند که سربازی خود را بخرد.
بچه ها نگران نباشید

دوست عزیز مثل اینکه امسال این قانون رو برداشتن.

(2013-05-20 ساعت 00:59)smpf نوشته:  
(2013-05-16 ساعت 20:00)mohammad19911991 نوشته:  دوستان محدوده خروج از کشور برای دانشجو ها که با قید وثیقه 15 میلیون تومانی هست چند بار در ( سال یا ترم ) هست ؟؟؟

هرشش ماه يكبار يعني هرترم تحصيلي يكبار و به مقصد قيد شده و نهايتا به مدت بيست روز

تا سال قبل هزار بار هم میتونستی بری خارج ولی قرار بود از امسال 1 بار در هر 6 ماه بکنن که نکردن.یعنی هرچند بار بخوای میتونی بری.
دوست عزیز من با چک و چونه تونستم 30 روز اجازه خروج برای امریکا بگیرم
تشکر کنندگان: hushmandco ، noobnoobi ، alirezanz
سلام من می‌خوام برم سربازی ‌یک سری از کارمو کردم که برم سپاه واسه اینکه بیفتم شهر خودم می‌خواستم بدونم اگه برم سپاه آیا واسه ویزا من مشکل پیدا می‌شه یا نه لطفا کمکم کنید ممنونم
تشکر کنندگان:
(2013-05-20 ساعت 21:23)sajad pakdoost نوشته:  سلام من می‌خوام برم سربازی ‌یک سری از کارمو کردم که برم سپاه واسه اینکه بیفتم شهر خودم می‌خواستم بدونم اگه برم سپاه آیا واسه ویزا من مشکل پیدا می‌شه یا نه لطفا کمکم کنید ممنونم

خیر میشکلی پیش نمیاد نهایتا کلیرنس میخورین، فقط دروغ نگین.
تشکر کنندگان: hushmandco ، alirezanz
ممنون مرسی

خواهشا اطلاعات غلط ندید
بچه ها نگران نباشید
دوست عزیزم
قانونش رو لطفا مطالعه بفرمایید در اینجا.
ضمن اینکه قانون مربوطه مربوط به افرادیه که با معافیت تحصیلی یا قبل از سن مشمولیت ( قبل 18 سالگی) قبل از سال 82 خارج شدن و مهلتش هم تمام شده.
نه کسی که مشموله و وثیقه میگذاره و خدا حافظ !
متاسفانه نظام وظیفه نمیتونه فکر کنه که شما دارید دکتری میخونید و طبق قانونهای خودش عمل میکنه.
ممکنه تا اون موقع یه تغییراتی هم به قوانین معافیت بدن.
و اگر باز هم در فکر 5 سال و ده میلیون تومان هستید اینجا رو هم مطالعه بفرمایید که در قانون جدید که در دست تصویبه مشمولی که بیش از یک سال غیبت داشته باشه به منزله سرباز فراری قلمداد میشه. یعنی آینده برای این دوستان افق تیره ای داره..
البته باز هم شما صاحب اختیاری...
یه چیزی هم که یادم رفت اضافه کنم. الان هم مشمولان غایب میتونن برگردن. ولی به محض برگشت مهر ممنوع الخروج میخوره تو پاسشون و دیگه پاسپورت بی پاسپورت.
آخرین ویرایش قانون نظام وظیفه رو هم میتونین از لینک زیر دانلود و مطالعه بفرمایید. ماده 58 تبصره 2.
http://police.ir/Portal/File/ShowFile.as...32e78e8919
سفرنامه
3نفر/مصاحبه ماه مارچ/9 سوالی/ دریافت ویزا 25 جولای
تشکر کنندگان: sinamn ، sadeghi897 ، *Mohsen* ، mtcanada ، noobnoobi ، alirezanz
یه سوال من دارم اگه کسی میدونه ممنون میشم راهنماییم کنه
من حدود 1 ماه در سپاه خدمت کردم (آموزشی) اما بعدش متوجه شدم که از طریق جبهه پدرم معاف میشم
واسه همین خدمتو رها کردم و کارت معافیت گرفتم
حالا سوالم اینه که این موضوع رو به افسر بگم موقع مصاحبه یا نه
میخوام چیزی نگم تا احتمال کیرنس خوردنم بیاد پایین اما اگه کیرنس خوردم و اونا تحقیق کنن بفهمن مشکل ساز نمیشه واسم؟
تشکر کنندگان:
(2013-05-23 ساعت 18:35)hosseinmm نوشته:  یه سوال من دارم اگه کسی میدونه ممنون میشم راهنماییم کنه
من حدود 1 ماه در سپاه خدمت کردم (آموزشی) اما بعدش متوجه شدم که از طریق جبهه پدرم معاف میشم
واسه همین خدمتو رها کردم و کارت معافیت گرفتم
حالا سوالم اینه که این موضوع رو به افسر بگم موقع مصاحبه یا نه
میخوام چیزی نگم تا احتمال ***نس خوردنم بیاد پایین اما اگه ***نس خوردم و اونا تحقیق کنن بفهمن مشکل ساز نمیشه واسم؟

مسائل رو پیچیده نکنین. شما معاف شدین و همین کافیه.
تشکر کنندگان: hushmandco ، hosseinmm ، alirezanz
(2013-05-20 ساعت 23:14)hushmandco نوشته:  
(2013-05-17 ساعت 21:20)armin_swimmer90 نوشته:  سلام دوستان..خسته نباشید یک سوالی داشتم که ...

خواهشا اطلاعات غلط ندید
هر شخص مشمولی که ....
دوست عزیزم
قانونش رو لطفا مطالعه بفرمایید در اینجا.
ضمن اینکه ....
از همگی ممنونم که در بحث ها شرکت می کنید
خوب دوستای عزیزم پیشنهادتون برای ما مشمولانی که سربازی نرفتیم یا نمی تونیمم بریم چیه؟
می دونید که حتی اگر بریم امریکا و پاس سفیدم بگیریم بازم نمی تونیم بیایم بریم سربازی چون مدت سربازی شده 24 ماه و پاس سفیدم اچازه دقیقا 24ماه/2 سال خروج از امریکا را به ما می دهد.
لطفا در این بحث شرکت کنید تا به یک نتیجه و جمع بندی برسیم و راه کار های شما دوستان عزیز هم با یکدیگر ببینیم و بررسی کنیم.
پیشنهادتون برای ما چیه؟
چطوری می شه رفت امریکا ولی قضیه این سربازی رو هم به غیر از معافیت های پزشکی/کفالت و امثالهم حلش کرد و برگشتن به ایران رو هم از دست نداد!!!؟؟
راه حلهایی که به ذهنتون می رسه چیه دوستان؟؟؟
تشکر کنندگان: amir2640 ، alirezanz ، sinar
(2013-05-06 ساعت 11:24)ارمیتا نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 11:07)Apple_of_paraise نوشته:  2. اگه قید وثیقه رو بزنم و برنگردم دفعه بعدی که می تونم برگردم ایران مشخصه؟ مثلا 5 سال؟ آیا اصلا میشه برگشت؟
لطفا منو راهنمایی کنید این سربازی بسیار ذهن منو آشفته کرده

دوست عزیز فقط این قسمت از سوالتون رو در حدی میتونم جواب بدم چون همسر من وثیقه گذاشته. مشکل اینجاست که شما اگه قید وثیقه و به عبارتی پول رو بزنید و بگید در مقابل فرصت زندگی در آمریکا 15 میلیون عددی حساب نمیشه ولی دیگه نمیتونید برگردید ایران. حالا مدت این زمان بسته به این داره که اونقدر صبر کنید تا بحث خرید سربازی دوباره مطرح بشه و بتونید اونو بخرید یا اینکه باید سنتون از یک حدی بگذره که مشمول کهولت سن بشید که فکر میکنم 45 سال هست. و همین ازار دهنده است که نمیتونید به راختی برگردید و خانوادتون رو ببنید. فقط یک گزینه دیگه وجود داره و اون هم گرفتن معافیت پزشکی هست که خیلی سخته برای کسی که مشکل خاصی نداره.

اگه ۲ سال خارج از کشور دانشجو باشی میتونی سربازیتو بخری ، حتی بعد ۵ سال که سیتیزن بشی قابل خریدنِ
تشکر کنندگان:
(2013-05-24 ساعت 19:36)امید برنده نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 11:07)Apple_of_paraise نوشته:  2. اگه قید وثیقه رو بزنم و برنگردم دفعه بعدی که می تونم برگردم ایران مشخصه؟ مثلا 5 سال؟ آیا اصلا میشه برگشت؟

دوست عزیز فقط این قسمت از سوالتون رو در حدی میتونم جواب بدم چون همسر من وثیقه گذاشته. مشکل اینجاست که شما اگه قید وثیقه و به عبارتی پول رو بزنید و بگید در مقابل فرصت زندگی در آمریکا 15 میلیون عددی حساب نمیشه ولی دیگه نمیتونید برگردید ایران. حالا مدت این زمان بسته به این داره که اونقدر صبر کنید تا بحث خرید سربازی دوباره مطرح بشه و بتونید اونو بخرید یا اینکه باید سنتون از یک حدی بگذره که مشمول کهولت سن بشید که فکر میکنم 45 سال هست. و همین ازار دهنده است که نمیتونید به راختی برگردید و خانوادتون رو ببنید. فقط یک گزینه دیگه وجود داره و اون هم گرفتن معافیت پزشکی هست که خیلی سخته برای کسی که مشکل خاصی نداره.

اگه ۲ سال خارج از کشور دانشجو باشی میتونی سربازیتو بخری ، حتی بعد ۵ سال که سیتیزن بشی قابل خریدنِ
لینک این قانون رو محبت میکنید؟
سفرنامه
3نفر/مصاحبه ماه مارچ/9 سوالی/ دریافت ویزا 25 جولای
تشکر کنندگان: alirezanz
(2013-05-25 ساعت 00:28)hushmandco نوشته:  
(2013-05-24 ساعت 19:36)امید برنده نوشته:  

لینک این قانون رو محبت میکنید؟
ممنون از همگی
این خیلی عالیه اما منبعتون چیه دوست عزیز؟
تشکر کنندگان: alirezanz
دوستان یه یه سری اطلاعات نادرست اینجا دیدم که خواستم اصلاح کنم:
1- مدت سربازی هنوز همان 21 ماه است و اینکه کی به 24 ماه افزایش پیدا کنه حدس و گمانه فعلا و با گرفتن پاس سفید و برگشتن و اعزام در اولین فرصت میشود سربازی را تمام کرد.. ولی باز ریسک هایی هم دارد..که من باز به نظرم برای کسانی که این روش رو میخوان انجام بدن پیشنهاد میکنم از یه طریقی به دنبال افتادن در مناطق نیمه عملیاتی نه عملیاتی Smile برای کاهش 2 ماهه طول خدمت و از بین بردن اون مقدار ریسک اولیه باشن..
2- در هر ترم تحصیلی محدودیتی برای تعداد خروج از طرف نظام وظیفه وجود نداره حتی برای فارغ التحصیلایی که هنوز توی مهلت یکسالشون هستن تا اعزام که با نامه فراغت ازتحصیل این پروسه انجام میشه چه برسه به دانشجو ها!
3- اخرین قانون خرید خدمت گویا مربوط به کسانیست که قبل از سال 83 خروج کردن و 2 سال بیشتر در کشوری ساکن بودن.. که با توجه به گذشتن 10 سال ازین تاریخ بعید نیس اخر 92 هم این قانون تمدید شه..البته این حدس منه و امیدوارم که اتفاق بیفته.. معلوم نیس
4-برای کاهش مبلغ وثیقه هم راحتترین راه ثبت نام آزمون زبانه به نظرم که نیمه علمی محسوب شه و 8 میلیون بذارین .. (که این هم دردسر ثبت نامو واریز هزینه رو داره )
زیارتی عربستان و عراق 500 تومنه ولی تعهدنامه محضری ضامن میخواد که فکر کنم بریمو نیایم اون ضامنه گیره . باز کسی بیشتر اطلاع داره تو این مورد بگه.
تشکر کنندگان: hushmandco ، amir2640 ، alirezanz
sej جان ممنون از توضیحاتتون.
راستی برای کسانی هم که دوقلو باشند (کیس های بالاتر هم شامل می شه 3 قلو ، چهار قلو و الا ماشاالله Smile ) در صورتی که یکی از قول ها در حین خدمت سربازی باشه (مثل قول من Smile ) و این قول هم (یعنی خودم Smile ) فارغ التحصیل باشه علاوه بر استفاده از فرجه یکساله معافیت موقتش می تونه از ماده 127 هم استفاده کنه و اینطوری(حتی اگر تویه اون فرجه یکسالش دانشگاه هم قبول نشه و دفترچه هم برای خدمت پست نکنه) می تونه تا وقتی که اون قولش خدمتش تموم نشده از معافیت موقت استفاده کنه Smile
البته برای استفاده از این ماده هم باید دفترچه پست کرد و واکسن های مربوط به آن رو هم زد ، و قولی که خدمت می کنه باید یک نامه اشتغال به خدمت از یگانش ، ارگانش ، پادگانش کلا اونجایی که داره خدمت می کنه بگیره و این یکی قول با برگه سبزی که بعد از پست کردن دفترچه براش میاد + نامه اشتغال به خدمت برادرش به نظام وظیفه مراجعه می کنه و براش معافیت موقت تا اتمام سربازی قولش صادر می کنن.
امروز با نظام وظیفه تماس گرفتم ( تلفن گویا 09680 ) و پرسیدم که درصورت استفاده از ماده 127 باز هم می شه از کشور خارج شد که جواب دادند بله با گذاردن وثیغه می شه.
اول اینو بگم که برادر من تا آبان 93 / شایدم آذر خدمتش طول می کشه .
این روش برای کسی مثل من با کیس نامبر 49XX (که اگر روند کارنتی ها رو مثل سال 2013 در نظر بگیریم) که امکان داره مصاحبش تو اسفند بیافته و فرجه یکسالشم تا قبل اسفند 92 هستش یعنی تا آخر بهمن 92 یک آب باریکه خوبیه.
حداقل وقتی 15 تا / 5تا / 8 تا اصلا هرچی می ذارم و می رم و تا مدتی که برادرمم خدمتش تموم نشده بر نمی گردم سرباز فراری محسوب نمی شم و فقط وثیغم ثبت و ضبط شده همین.
و فردایی روزگار اگر تو این مدتی که من اونورم و برادرمم خدمتش تموم نشده معجزه ای شد و قانون خرید خدمت یا شرایط خاصی اتفاق افتاد در صورت نداشتن غیبت و عدم سرباز فراری بودن می شه کارهایی کرد (شاید یکی از تبصره های قوانینشون عدم سرباز فراری بودن و نداشتن غیبت باشه آدم چه می دونه والا)

حالا یه مسأله ای می مونه اونم زدن واکسن هاست برای اینکه دفترچه رو بخوای پست کنی.
من که تا آخر بهمن 92 فرجه یکساله معافیت موقت دارم ، تا 1 ماه قبل از مصاحبه هم که نباید واکسن (البته چه نوع واکسن هایی رو هنوز نمی دونم) زد
بنظرتون از همین هفته اقدام کنم و دفترچه بگیرم و کارهای واکسیناسیونمم انجام بدم دیگه به اون طرف سال نیافته!!!؟؟؟؟
بنظرم مشاورشون تو دادن پاسخ یکمی مردد بود و من زیاد مطمئن نیستم که در صورت استفاده از ماده 127 اجازه خروج می دن یا نه!
بچه ها خواهشا هم شما هم پیگیر شید ببینید در صورت استفاده از ماده 127 می شه از کشور خارج شد یا حتما فرد باید فارغ التحصیل یا دانشجو باشه!
ممنون از همگی
به امید اینکه یک راه بسیار درست و کاملا حساب شده با همفکری یکدیگر پیدا کنیم.
تشکر کنندگان: sejz
(2013-05-25 ساعت 12:17)mtcanada نوشته:  sej جان ممنون از توضیحاتتون.
راستی برای کسانی هم که دوقلو باشند (کیس های بالاتر هم شامل می شه 3 قلو ، چهار قلو و الا ماشاالله Smile ) در صورتی که یکی از قول ها در حین خدمت سربازی باشه (مثل قول من Smile ) و این قول هم (یعنی خودم Smile ) فارغ التحصیل باشه علاوه بر استفاده از فرجه یکساله معافیت موقتش می تونه از ماده 127 هم استفاده کنه و اینطوری(حتی اگر تویه اون فرجه یکسالش دانشگاه هم قبول نشه و دفترچه هم برای خدمت پست نکنه) می تونه تا وقتی که اون قولش خدمتش تموم نشده از معافیت موقت استفاده کنه Smile
البته برای استفاده از این ماده هم باید دفترچه پست کرد و واکسن های مربوط به آن رو هم زد ، و قولی که خدمت می کنه باید یک نامه اشتغال به خدمت از یگانش ، ارگانش ، پادگانش کلا اونجایی که داره خدمت می کنه بگیره و این یکی قول با برگه سبزی که بعد از پست کردن دفترچه براش میاد + نامه اشتغال به خدمت برادرش به نظام وظیفه مراجعه می کنه و براش معافیت موقت تا اتمام سربازی قولش صادر می کنن.
امروز با نظام وظیفه تماس گرفتم ( تلفن گویا 09680 ) و پرسیدم که درصورت استفاده از ماده 127 باز هم می شه از کشور خارج شد که جواب دادند بله با گذاردن وثیغه می شه.
اول اینو بگم که برادر من تا آبان 93 / شایدم آذر خدمتش طول می کشه .
این روش برای کسی مثل من با کیس نامبر 49XX (که اگر روند کارنتی ها رو مثل سال 2013 در نظر بگیریم) که امکان داره مصاحبش تو اسفند بیافته و فرجه یکسالشم تا قبل اسفند 92 هستش یعنی تا آخر بهمن 92 یک آب باریکه خوبیه.
حداقل وقتی 15 تا / 5تا / 8 تا اصلا هرچی می ذارم و می رم و تا مدتی که برادرمم خدمتش تموم نشده بر نمی گردم سرباز فراری محسوب نمی شم و فقط وثیغم ثبت و ضبط شده همین.
و فردایی روزگار اگر تو این مدتی که من اونورم و برادرمم خدمتش تموم نشده معجزه ای شد و قانون خرید خدمت یا شرایط خاصی اتفاق افتاد در صورت نداشتن غیبت و عدم سرباز فراری بودن می شه کارهایی کرد (شاید یکی از تبصره های قوانینشون عدم سرباز فراری بودن و نداشتن غیبت باشه آدم چه می دونه والا)

حالا یه مسأله ای می مونه اونم زدن واکسن هاست برای اینکه دفترچه رو بخوای پست کنی.
من که تا آخر بهمن 92 فرجه یکساله معافیت موقت دارم ، تا 1 ماه قبل از مصاحبه هم که نباید واکسن (البته چه نوع واکسن هایی رو هنوز نمی دونم) زد
بنظرتون از همین هفته اقدام کنم و دفترچه بگیرم و کارهای واکسیناسیونمم انجام بدم دیگه به اون طرف سال نیافته!!!؟؟؟؟
بنظرم مشاورشون تو دادن پاسخ یکمی مردد بود و من زیاد مطمئن نیستم که در صورت استفاده از ماده 127 اجازه خروج می دن یا نه!
بچه ها خواهشا هم شما هم پیگیر شید ببینید در صورت استفاده از ماده 127 می شه از کشور خارج شد یا حتما فرد باید فارغ التحصیل یا دانشجو باشه!
ممنون از همگی
به امید اینکه یک راه بسیار درست و کاملا حساب شده با همفکری یکدیگر پیدا کنیم.

والا دوست عزیز این قانونی که شما میگین حتی واسه کسانی که قل نیستن و باز یک برادرشون توی خدمته صادقه و میتونه تا اتمام اون اعزام رو به تاخیر بندازه . حالا اینکه اگه شما برینو وثیقتون ضبط شه و غیبت براتون محسوب نکنند به خاطر این ماده رو نمیدونم.. خروج از کشور رو که احتمال زیاد میتونین با وثیقه بگیرین.. چون مهلت قبلش از نظام وظیفه گرفتین تا اتمام برادرتون.ولی اینکه برینو نیاین منطقن باید غیبت محسوب شه ولی اینم از همون شماره بپرس که خدایی نکرده متضرر نشی.. در رابطه با واکسن و دفترچه هم وقتی که همه سوالاتو گرفتی ازشونو مطمعن شدی!! اقدام کن و دفترچه رو پست کن و واکسن هم بزن کارتشم بگیر که بعدا وارد کارت بین المللی کنی.. مشکلی از نظر واکسن زدن نی.. در ضمن شما از حالا برو پاستور واکسنارو شروع کن .. یک ماه قبل از مصاحبه نباید دیگه واکسن بزنی نه تو اون یک ماه فقط بزنی.. اشتباه متوجه دی دوست من Smile
تشکر کنندگان:
(2013-05-25 ساعت 11:43)sejz نوشته:  دوستان یه یه سری اطلاعات نادرست اینجا دیدم که خواستم اصلاح کنم:
1- مدت سربازی هنوز همان 21 ماه است و اینکه کی به 24 ماه افزایش پیدا کنه حدس و گمانه فعلا و با گرفتن پاس سفید و برگشتن و اعزام در اولین فرصت میشود سربازی را تمام کرد.. ولی باز ریسک هایی هم دارد..که من باز به نظرم برای کسانی که این روش رو میخوان انجام بدن پیشنهاد میکنم از یه طریقی به دنبال افتادن در مناطق نیمه عملیاتی نه عملیاتی Smile برای کاهش 2 ماهه طول خدمت و از بین بردن اون مقدار ریسک اولیه باشن..
2- در هر ترم تحصیلی محدودیتی برای تعداد خروج از طرف نظام وظیفه وجود نداره حتی برای فارغ التحصیلایی که هنوز توی مهلت یکسالشون هستن تا اعزام که با نامه فراغت ازتحصیل این پروسه انجام میشه چه برسه به دانشجو ها!
3- اخرین قانون خرید خدمت گویا مربوط به کسانیست که قبل از سال 83 خروج کردن و 2 سال بیشتر در کشوری ساکن بودن.. که با توجه به گذشتن 10 سال ازین تاریخ بعید نیس اخر 92 هم این قانون تمدید شه..البته این حدس منه و امیدوارم که اتفاق بیفته.. معلوم نیس
4-برای کاهش مبلغ وثیقه هم راحتترین راه ثبت نام آزمون زبانه به نظرم که نیمه علمی محسوب شه و 8 میلیون بذارین .. (که این هم دردسر ثبت نامو واریز هزینه رو داره )
زیارتی عربستان و عراق 500 تومنه ولی تعهدنامه محضری ضامن میخواد که فکر کنم بریمو نیایم اون ضامنه گیره . باز کسی بیشتر اطلاع داره تو این مورد بگه.

ممنون دوست عزیز
فقط 2 نکته رو اضافه کنم،
1- از سال 82 این قانون گذاشته شد ...
2- این قانون شامل حال دانشجوها تاکید میکنم دانشجوها، و کسایی که بعد از 13 سالگی از کشور خارج شدن میشه (اگه میخاین بذارین و برین الکی با این قانون به خودتون امید واهی ندید) ( من تو خود نظام وظیفه پرسیدم " گفت 90 سالگی هم برگردی میگیرنت)
2014AS000037xx : C/N ، رویت قبولی : May 5 ، ارسال مدارک : May 13 ، تایید مدارک : May 16 ، سفارت : ابوظبی ،
Current : 9th On January
When you want something all the universe conspires in helping you to achieve it ., Paulo coelho

It's a Learning English Application By U.S Goverment For Whom Just Came To America, Give it a try Guys ... GoodLuck
تشکر کنندگان: mtcanada ، hushmandco

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان