کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
قوانین جدید مهاجرت
به نام خدا

همه ما میدونیم که قوانین جدیدی در راه است و منتظریم که ببینیم بالاخره چه اتفاقاتی رخ میدهد. این تایپیک رو ایجاد کردم . اگر اصرار یاران نبود من ایجاد تایپیک رو به فرد دیگری میسپردم . دوستان پیغام گذاشتن و این امر خطیر رو به من سپردن . (چی گفتم Rolleyes )

در این تایپیک در مورد ریفورم جدید . دادگاه عالی(تبصره برای age out ) و هرچیزی که مربوط به قوانین جدید میشود و حذف لاتاری و یا حذف نشدن آن مورد بررسی قرار میگیرد.

خلاصه ای از قوانین صحبت شده (در صورت تصویب) هم دوستان لطف کنن در این تایپیک قرار دهند .

به امید اینکه این تایپیک نوید بخش همه بچه های مهاجر سرا باشه .
پاسخ
با اجازه مدیریت و خصوصا آقای نیمای گل که واقعا خیلی اطلاعات مفیدی بنده از ایشون گرفتم ... چند تا از لینک های مهم ایشون رو من اینجا می ذارم البته اگر اجازه داشته باشم.

http://mohajersara.com/thread-2630-post-...#pid314037

نیما 6446:
سلام به تمام دوستان

یادمه که از مدتی پیش که بحث سر immigration reform بود قول دادم اگه خبر خوبی راجبش باشه فوری اطلاع رسانی کنم و به قول دوستان خوش خبر باشم

اینم خلاصه طرح سناتورها در مورد ویزاهای خانوادگی که همه منتظرش بودن و سرشار از خبرهای خوبه ( کامل و با دقت بخونین متوجه می شید)

The Comprehensive Immigration Reform bill which was introduced in the Senate in April 2013 would make significant changes in the existing family-based immigration preference system
................................................................................​...

The number of family-based preference green cards would fall from 226,000 to 161,000 annually. However, by expanding the immediate relative category, the bill would increase family-based
immigration
................................................................................​...

In addition, all unused family-based numbers from fiscal years 1992 to 2013 would be added to the fiscal year 2015 quota which starts on October 1, 2014

The worldwide level for family-based immigrant visas would be allocated as follows

1) Unmarried sons or daughters of U.S. citizens – 35%

2) Married sons or daughters of USCs under 31 years of age at the time of filing – 25%

3) Unmarried sons and daughters of LPRs – 40%

Persons in the 2A preference category (spouses and children of lawful permanent residents) would be added to immediate relative category (joining parents, spouses and children of U.S. citizens) and would not be subject to numerical restrictions. If they entered the U.S. lawfully, they would be permitted to apply for adjustment of status even if they overstayed their temporary status or worked without authorization

The bill would restrict the filing of new petitions under the 3rd preference category (married sons and daughters of U.S. citizens) so that parents would be limited to sponsoring only their married sons and daughters who are 30 years old or younger on the date that the petition is filed with the USCIS.

The bill would completely eliminate the filing of new petitions under the 4th preference category (brothers and sisters of U.S. citizens).

Since these changes only apply to future petitions, if you are a U.S. citizen, the time to sponsor your married sons and daughters and your brothers and sisters is now before the bill becomes law
................................................................................​......

Children who age-out of derivative beneficiary status after performing the calculation specified in the Child Status Protection Act would retain the priority date of the original petition and would automatically convert to the 2B category as soon as their parents are admitted as permanent residents
................................................................................​......

In addition, the bill would allow the following beneficiaries of approved family-based petitions to obtain “V” visas to live and work in the U.S. while waiting for their priority dates to become current:

1) Unmarried adult sons and daughters of U.S. citizens and permanent residents; and

2) Married sons and daughters of U.S. citizens who were 30 years old or less when the petition was submitted

چطور بود؟ راضی کننده و خوشحال کننده بود این یکی کامنته یا نه ؟؟؟؟؟
در مورد خودم که 100%
مخصوصا اون v visa رو یه نگاه بندازین..... Big Grin

اینم از قول من به تمام شما دوستان مهاجر سرا

اینم مراحل تصویب یک قانون در آمریکا هست از قول دوست گرامی نیما 6446:

http://mohajersara.com/thread-2630-post-...#pid360754

دوست عزیز maral bastani

واسه اینکه یه قانون توی سنا آمریکا (یا کنگره) به تصویب برسه باید مراحل زیر رو طی کنه

اولا: توسط یک یا چند نماینده سنا و یا رئیس جمهور نوشته بشه
2وم: توسط رئیس سنا (کنگره) و با اجازه اون اجازه ادامه روندش رو می ده
3وم: به تمامی نمایندگان سنا (کنگره) داده بشه برای مدت زمانی که روش مطالعه کنن و ایراداش رو بگیرن
4وم: طرح با توجه به موضوعش به یکی از کمیسیون های مخصوص می ره تا در موردش نظر بدن و رای گیری بشه و از نظر اکثریت اعضای اون کمیسیون که آیا این مشکل قانونی یا ایرادی نداره و طرح اجازه مطرح شدن توی سنا (کنگره) رو اصلا داره یا نه؟؟؟
در مورد Immigration Reform این طرح به کمیسیون قضایی سنا رفت و همون جوری که دیدم بعضی از دوستان اشاره کرده بودن با 13 رای موافق و 5 رای مخالف به تصویب رسد ( علت تصویبش هم این بود که اکثر کمیسیون قضایی سنا رو تو سنا دموکرات ها تشکیل دادن)

4وم: وقتی توی کمیسیون قضایی سنا رای آورد میره توی صحن علنی سنا و یه رای گیری می شه از 100 سناتور که آیا روند این طرح تا مرحله رای گیری نهایی همین جا متوقف بشه یا ادامه پیدا کنه ( دوست عزیزی که توی پست های شماره ی 1043 و 1045 گفته بودن... مربوط به این مرحله هست که 84 سناتور به ادامه این طرح نظر مثبت دادن نه به تصویب طرح ) این دو مورد رو با هم اشتباه نگیرین

5وم: نمایندگانی که با طرح اصلی مشکل دارن یه سری نظراتی رو می دن که توی طرح اضافه یا کم می شه و هر نظر توی این مرحله باید تو کل سنا مطرح بشه و رای گیری بشه و هر نظری که بالای 60 رای بیاره به طرح اضافه می شه و طرح اصلی تغییر می کنه. این مرحله از یه هفته تا دو ماه یا بیشتر ممکنه طول بکشه

6وم:وقتی مرحله 5 تمام شد یه تاریخ تعیین می شه که طرح واسه رای گیری نهایی بره و یه بار در موردش رای گیری می شه اگه 60 تا مثبت که تصویب میشه و تازه می ره کنگره و زیر 60 رای مثبت در رای گیری نهایی باعث رد شدن اون طرح واسه همیشه می شه

الان Immigration Reform توی سنا توی مرحله 5وم
و در مورد کنگره هم که دقیقا همین مراحل رو داره با این تفاوت که در مورد Immigration Reform در کنگره جمهوری خواهان نظرشون اینه که این طرح حتی از مرحله 2وم و 3وم و 4وم بیرون نمی آد که به مراحل بعدی و حتی رای گیری نهایی برسه (رئیس کنگره John Boehne گفته اگه این طرح حتی اگه توی سنا تصویب بشه توی کنگره مطرحش نمی کنم و طرح مهاجرتی خودمون رو می آریم و کمیته قضایی کنگره که برعکس کمیته قضایی سنا اکثرا جمهوری خواه هستن گفتن اگه این طرح حتی در کنگره مطرح هم بشه از کمیته قضایی کنگره رد نمی شه...

این داستان سر درازی رو داره.... خیلی سعی کردم به ساده ترین زبان این مراحل رو توضیح بدم. امیدوارم اطلاعاتم واستون مفید باشه
Priority Date: 04March2004
Approved Date: 04Feb2011
Category: F4
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، battosai ، عشق رفتن ، bsbali ، dreamer60 ، amir2640 ، romance33 ، Summer ، banafsh14 ، msar
اینم پستهای خودمه هر کدوم به نظرتون مناسب نیست بگین حذف کنم

http://mohajersara.com/thread-2630-post-...#pid366133

http://miami.cbslocal.com/2013/06/27/imm...ss-senate/

خوب مثل این که این طرح همین الان تو سنا با آرای 68 به 32 تصویب شد !!!!
تبریک میگم مرحله اول رو با موفقیت گذروندیم !!! ... و اما مرحله دوم:

این آقایون John Boehner و دوستان ! امروز سر تیتر خبرا بودن ... که گفته اصلا نمی ذاریم طرح به کنگره برسه از همون اولش طرح و ملغی می کنیم !!! که در ادامه اش تحلیل خبر گفته که این آقا اصلا اختیار یه همچین کاری نداره و قبلا هم به خاطر این که از حدود حودش تو کنگره تجاوز کرده مورد باز خواست قرار گرفته و بهش گفتن که دفعه بعدی اگه بچه خوبی نباشی می اندازیمت بیرون !!!! Wink (بچه پررو !!!) البته یه جا دیگه می خوندم این بچه پرور نقش کلیدی الان داره تو کنگره
حالا طبق تحلیل که تو این سایت در ادامه اخبار آورده و من تقریبا دستگیرم شده (شرمنده اگر اشتباه فهمیدم ...زبانم زیاد خوب نیست ! .. نیما جان کجایی به دادمون برسی !!!) .... میگه که تو کنگره جمهوری خواهها گیر کردن که تصویب بکنن یا نکنن قبلا قانون خشونت علیه زنان تو سنای آمریکا نیز با یه همچین آرای مثبت بالایی تصویب شده بوده و کنگره مخالفت کرده بوده .... پس این دفعه رو هم قدرتشو داره ! ... ولی مسئله اینجاست که اوباما جون و دوستان بازی خیلی جالبی رو علیه جمهوری خواهها شروع کردن و هدفشون هم رای جمع کردن برای تمامی انتخابات آینده اس ! ... جمهوری خواهها اگر این طرح رو رد کنن بسیاری از آرای اهالی Hispanic یعنی فکر کنم همون مهاجرا که اکثرشون مکزیکی هستن رو از دست میدن که این خودش صدمه بسیار بزرگیه !!!! ... از طرفی اگر تصویب بکنن خوب یه سری رای از این ور رو از دست میدن یعنی طرفدارای خودشون رو از دست میدن ... (نمی دونم چرا ؟؟؟؟ کسی فهمید به منم بگه !!) ... خلاصه جونم براتون بگه که از طرفی با تصویب این طرح جمهور خواهها می ترسن که دموکراتها کم کم بتونن کنترل کنگره رو بدست بگیرن !!! ... خلاصه کنگره هم همین طوری نیست که الان همه متفق القول باشن که رای رو نرسیده ملغی می کنن !!! ... اونجا هم کلی درگیری هست و نمی دونن باید دقیقا چی کار کنن ... ولی جالب اینجاست که این آقای اوباما و دوستان عجب سیاست مدار هایی هستن ... یه بازی برد برد رو با جمهوری خواهها شروع کردن و دارن پدرشون رو در میارن !!! ...

اینم متن گفته هاش :جان بونر :

House Speaker John Boehner (R-Ohio) said Thursday the House will not take up the Senate bill without major changes and will not pass any immigration legislation unless it has “the support of a majority of our members.”

اینجا یه نکته حالب لابه لای حرفاش می بینم !!!
که میگه این لایحه تصویب نخواهد شد مگر با تغییرات زیادی .... یعنی احتمالا تصویب بشه ولی یه قسمتهاییش ... اینم جای امید واری داره

both parties call a broken immigration system.
این جمله هم تو تفسیر ها توجه ام رو جلب کرد و اون یعنی این که هر دو جناح قبول دارن قوانین مهاجرت افتضاحه ! ..... ژس احتمال زیاد یه ریفرمی اتفاق می افته ولی کم و زیاد داره .... و من احساس می کنم که هرچه اتفاق بیافته به نفع ما خواهد بود ....
به امید خدا ...
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، عشق رفتن ، bsbali ، dreamer60 ، romance33 ، mehrdad pharm ، msar
پست دیگری از آقا نیما که به نظرم مفیده
نیما 6446:

http://mohajersara.com/thread-2630-post-...#pid366693

با سلام به تمام دوستان مهاجرسرا
دوست عزیز hooman18968
ممنونم از بابت تمام اطلاعاتت و تشکر شخصی خودم رو ازت دارم بابت تمام چیزای کوچیکی که share میکنی

فقط چند تا اشکال کوچک بود که عذر خواهی میکنم که بشون اشاره می کنم و مربوط به تاریخ اطلاعات که share کردین و نه از خود اطلاعات چون Update نشده و مربوط به سال 2011 است در حالی که ما سال 2012 همزمان با انتخابات ریاست جمهوری آمریکا انتخابات House و Senate رو هم داشتیم

ترکیب سنا آمریکا Democratic -52
Republican -46
Independent -2

ترکیب House
Democratic-201
Republican-234

http://en.wikipedia.org/wiki/United_Stat...sentatives
http://en.wikipedia.org/wiki/United_States_Senate

بازم تشکر می کنم از بابت تمام اطلاعاتت hooman18968

اینم یه پست دیگه از خودم:
http://mohajersara.com/thread-2630-post-...#pid366747

http://abcnews.go.com/blogs/politics/201...on-reform/

خوب اینم یه تحلیل دیگه از این سایت ABC که کم کم داره hOMEpAGE ام میشه Big Grin

اینجا در مورد آینده این طرح گفته و اولش رو با این شروع کرده که سنا با حداکثر قدرت این طرح رو تصویب کرد که به کنگره فشار بیاره تا طرح رو تصویب کنن ... واسه همین چند ساعت قبل تصویب سنا جان بونر اومد زد کاسه کوزه همرو به هم ریخت ... و گفت کنگره جایی نیست که تحت فشار قرار بگیره ....
خلاصه نظر چند تا نماینده رو گفته و آخرش تقریبا به این نتیجه رسیده که احتمال زیاد کنگره یه سری اصلاحات به این طرح اضافه خواهد کرد. و یکی از این نماینده ها گفته باید یه جلسه تشکیل بدیم که اختلاف نظر هایی رو که داریم با هم حل و فصلش کنیم !!! ...
یکی دیگه نماینده ها که جمهوری خواه هم هست گفته فعلن (البته اگه درست فهمیده باشم) کنگره داره قسمت های کوچک این طرح رو که به قسمت های اساسی طرح ربطی نداره رو داره تصویب میکنه ولی واسه بقیه ....

جالب هم اینجاست که تو این تحلیل قسمت های اصلی رو
1- امن کردن مرزها
2- High Skill Work
3- Verification کارمندان مهاجر

عنوان کرده ....
یعنی شاید یهو دیدی برای قسمت Family Based ها رو همین امروز فردا بدون دغدغه (دقدقه؟ ... دغدقه؟ ... دقدغه؟ .... Big Grin یکی از همینا !!) تصویب کنن !!!

یه جا دیگه هم یادم اومد که گفته بود یکی از نماینده ها گفته با این فشاری که رو کنگره هست محاله طرح رو تصویب نکنه !!!
تو این نحلیل گفته 10 جولای یکی از کلیدی ترین روز ها خواهد بود ...

امروز از درس و زندگی افتادیم ... از فردا دیگه هر دوساعت نیم ساعت واسه این کار وقت می ذارم !!! ...
بچه ها نمی دونم چرا .. ولی من خیلی امید دارم که این طرح چه تصویب بشه چه نشه اتفاق خیلییییی خوبی برای ماها می افته ... نمی دونم چرا اینقدر به این مسئله اطمینان دارم ... حال شاید آخر سر اینطوری نشه ولی تا حالا اینقدر نسبت به یه چیز به این مبهمی اطمینان نداشتم ... احساس می کنم که درست میشه

آرزوی موفقیت براتون تو هر نقطه از دنیا رو دارم ....
شب خوش
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، bsbali ، dreamer60 ، romance33 ، msar
اینم یه لینک از دوستمون shahabjafari:

http://mohajersara.com/thread-2630-post-...#pid368511

بچه ها من این اخبار و تحلیلشو که خوندم خیلی خوشحال شدم البته این لینک مال 1 2 ماه پیشه,,, این سایت میگه که با تصویب immigration reform درسته ویزاهای کتگوری f4 حذف میشه ولی کسانی که تو این کتگوری بیش از 8 سال تو نوبت بودن میتونن با یه ویزای جدید بیان آمریکا و حتی اجازه ی کار هم دارن,,,اینم متنش
The BSEOIMA also proposes a new “V” visa enabling family members living abroad with approved I-130s to live and work in the U.S. while waiting for their Green Card
در مورد کتگوری f3 هم صحبت کرده,,,
اینم لینکش:http://www.immig-chicago.com/index.php?src=blog&srctype=detail&blogid=51
اگه اینجوری باشه که خیلی عالیه....
بچه ها بخونینش و نظراتتون رو بگید.

اینم یه لینک دیگه از خودم:

http://mohajersara.com/thread-2630-post-...#pid368547

Fortunately, those already waiting for visa numbers in F-3 and F-4 would not be affected by this change
این یعنی خوشبختانه ویزاهای F3 و F4 که الان تو لیست انتظار هستند داخل تغییرات این قانون (حذف کتگوری F4 و حد 31 سال برای گروه F3) قرار نمی گیرند.
Country-specific visa limits for family-based immigration would be expanded, and unused visa numbers would be recaptured to enable those who are waiting in line to enter the United States more quickly.

این یه تیکه هم میگه که سرعت ویزا بولتن افزایش پیدا خواهد کرد.

Also, permanent residents would be able to obtain a fiancé visa in the same way that U.S. citizens can today.

Fiance VISA دیگه چیه ؟

The BSEOIMA also proposes a new “V” visa enabling family members living abroad with approved I-130s to live and work in the U.S.
اینجا هم محدودیت نداره که مثلا بیشتر از 8 سال باشه هر موقع بخوای می تونی درخواست ویزای V بدی و بری پیش پدر مادرت اونجا و کار و کنی و زندگی کنی تا ویزات اوکی بشه !!! ... ولی آقا نیما گفت این نوع ویزای یه شرایطی داره که به هر کسی نمیدن ... اگه آقا نیما خودش توضیح بدن ممنون میشم.

USCIS has interpreted the language of the CSPA so narrowly that it has only applied to a few of its potential beneficiaries.

اینجا یه نکته جالب تو حرفهاش داره که میگه قانون CSPA از زبان USCIS خیلی گنگه و برای تعدادی از افراد خاص اجرا میشه (یعنی این قانون CSPA اصلا حساب کتاب نداره ... این فرمولی که برای محاسبه CSPA اعلام شده در حال حاضر در خیلی از موارد رعایت نشده و به همین خاطر هست که دو مورد با سن 33 و 31 رو به گوشم رسیده که ویزای F4 با استفاده از قانون CSPA گرفتند .. یکی اش همین دوست عزیزمون teriole....

The bill specifies that if a son or daughter “ages out” of an immigrant petition filed on a parent’s behalf, the aged-out child would be entitled to retain their original priority date and apply it to a subsequent petition filed by a parent.

و این هم سوال اکثرمون از قانون CSPA همه جا گفته که کسانی که از قانون CSPA نتونن ویزای f4 بگیرن اگر پدر ماردشون تقاضای ویزای f2b بدن PD اونها ... همون PD ویزای F4 اشون خواهد بود ... و مدت خیلی کمتری رو تو نبت خواهند بود ...
که نظر شخصی من اینه که اولین نفراتی که این قانون در موردشون اجرا بشه بلافاصله کارنت میشن ... ولی کم کم ترافیک ویزای f2B افزایش پیدا می کنه ولی به حدی نیست که فرزند 8 سال تو نبت باشه ... من احساس می کنم با توجه به حذف ویزای F4 مدت زمان انتظار حداقل نصف این مدت خواهد بود ...

شهاب جان دمت گرم سایت کاملی بود ... تمام اخباری که از ویزای خانودگی درز کرده همین بوده فقط ... من چیز دیگه ای ندیدم ...
دوستان اگر تو ترجمه جملات مشکلی دیدن حتما نذکر بدن ...
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، bsbali ، dreamer60 ، sina454 ، romance33 ، msar
از خلاصه اخبار دیگه می تون بگم که:
1- اوباما از کنگره خواسته که طرح رو تا آخر آگوست تصویب کنن ولی گویا نمیرسن ... از طرفی دموکراتها گفتن این ماه خیلی ماه مهمیه و اگر ما بتونیم تو این ماه فشار موثری به کنگره بیاریم تو پاییز برگ برنده در دستان ماست.
تو لینک های اخری هم که گذاشته بودم توش در مورد تشکیل یک کمپین با ابعاد بسیار گسترده توسط دموکراتها صحبت کرده تا تمام افکار عمومی رو بر علیه هر نظری مبنی بر عدم تصویب طرح ببرن ... و بیشترین فشار رو به کنگره بیارن ... که شروع این مسئله با نامه ی یکی از سردمداران (اگر اشتباه نکنم) کاتولیک به تمامی نمایندگان کاتولیک حاضر در کنگره که هست که خواستار تصویب طرح شدن ... از طرفی طرف مثل اینکه استاد 163 نفر از اعضای سنا و کنگره هست ...
حرکت دوم در این مورد هم هدف گرفتن 121 نماینده جمهوری خواه توسط دموکراتهاست تا بتونن تو کنگره نفوذ کنن و حرفشونو به کرسی بشونن !!!

جورج بوش .... داداش جرج بوش (جپ بوش) ... و چند تا از جمهوری خواههای معروف دیگه هم از طرح حمایت کردن
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، bsbali ، helloeone ، romance33 ، dreamer60 ، msar
(2013-07-21 ساعت 23:37)hooman18968 نوشته:  از خلاصه اخبار دیگه می تون بگم که:
1- اوباما از کنگره خواسته که طرح رو تا آخر آگوست تصویب کنن ولی گویا نمیرسن ... از طرفی دموکراتها گفتن این ماه خیلی ماه مهمیه و اگر ما بتونیم تو این ماه فشار موثری به کنگره بیاریم تو پاییز برگ برنده در دستان ماست.
تو لینک های اخری هم که گذاشته بودم توش در مورد تشکیل یک کمپین با ابعاد بسیار گسترده توسط دموکراتها صحبت کرده تا تمام افکار عمومی رو بر علیه هر نظری مبنی بر عدم تصویب طرح ببرن ... و بیشترین فشار رو به کنگره بیارن ... که شروع این مسئله با نامه ی یکی از سردمداران (اگر اشتباه نکنم) کاتولیک به تمامی نمایندگان کاتولیک حاضر در کنگره که هست که خواستار تصویب طرح شدن ... از طرفی طرف مثل اینکه استاد 163 نفر از اعضای سنا و کنگره هست ...
حرکت دوم در این مورد هم هدف گرفتن 121 نماینده جمهوری خواه توسط دموکراتهاست تا بتونن تو کنگره نفوذ کنن و حرفشونو به کرسی بشونن !!!

جورج بوش .... داداش جرج بوش (جپ بوش) ... و چند تا از جمهوری خواههای معروف دیگه هم از طرح حمایت کردن
داش هومن با مرام تمام خبرها دسته اول مال خودته انقدر خوب خبرا رو دنبال میکنی که دیگه نیازی نیست خودم برم دنبالش حقا که گرین کارت که سهله سیتیزنی گوارا وجودت باشه . باید یه انجمن مخصوص برای بچه های مظلوم f4 باز کرد البته این تاپیک هم خیلی خوبه و مرتبطه
پاسخ
تشکر کنندگان: hooman18968 ، romance33 ، dreamer60 ، msar
http://www.huffingtonpost.com/news/immigration-reform/

دوستان این لینک عالیه .... تقریبا تمامی اخبار immigration reform رو لحظه به لحظه دنبال می کنه
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، babak.n ، romance33 ، bsbali ، dreamer60 ، msar
http://ofa.barackobama.com/immigration/

اینم سایت باراک اوباما برای حمایت از اصلاح قوانین مهاجرت ....

----
در مورد تفسیر های موجود تو نت تا به امروز تقریبا تمامی تحلیل ها رو بشه تو یه مثال ساده بگم:

کنگره و اعضای حذب جمهوری خواه مثل فردی است که با اسلحه به سمت دموکراتها که مثل آدم بی دفاعی است نشونه رفتن و هر لحظه می تونن طرح اونا رو نابود کنن و تا حالا هم اسلحه رو زمین نذاشتن ... از طرفی تمامی افکار عمومی تقریبا (از دید من اینطوری که از اخبار متوجه شدم) بر علیه تصمیم جمهوری خواهها هستش ... در صورت شلیک طرح دموکراتها نابود خواهد شد ولی انگار که این اتفاق در انظار عمومی بوده و جمهوری خواهها خیلی از قدرتشون رو توی افکار عمومی از دست میدن و عمل اونها یک جنایت در نظر مردم خواهد بود ... و در مقابل دموکراتها به قهرمان تبدیل میشن ... حالا شما خودتون قضاوت کنید که جمهوری خواهها چه تصمیمی می گیرن .... توی تحلیل ها اصلا هیچ آینده آشکاری از تصویب یا عدم اون به چشم نمی خوره ... چیزی که هست اکثر جمهوری خواهها اعلام کردن به هیچ وجه کوتاه نمیان .... و توی تحلیل ها هم همین مسئله به چشم می خوره ...
فقط باید منتظر بمونیم Big Grin
آهان یه چیز دیگه ... در مورد جلسه روز 10 جولای که روز کلیدی معرفی شده بود ... من با توجه به زبان درب داغونم خیلی نفهمیدم تو این جلسه چی شد آخرش ... تا این که تو این فروم
http://www.immigration.com/comprehensive...eform-2013
و اخبارای قبلی تقریبا دستگیرم شد که کنگره از تصویب یکباره طرح خودداری کرده و خواستار تصویب قسمت به قسمت طرح شده یعنی این لایحه بزرگ رو به چند زیر لایحه (به عبارتی) تقسیم بکنه و در مورد هر قسمت جدا تصمیم بگیره ... یعنی نه کلا ردش کردن ... نه طرح رو به طور کامل قبول کردن .... حالا تو یه سایتی نوشته بود که در مورد این حرکت کنگره دموکراتها خیلی مشکلی ندارن به شرطی که با قسمت سیتی زن شیپی 11 میلیون موافقت بشه ... اگر نشه رئیس جمهور هیچی رو امضا نمی کنه ! ... که گیر اصلی همین جاست ... تو یه سایت دیگه نوشته بود که یه نماینده جمهوری خواه گفته بود که جمهوری خواهها در مورد این مسئله به دو دسته تقریبا مساوی تقسیم شدن ... نصفشون می گن به این 11 میلیون سیتی زن شیپی بدین ... نصفشون هم میگن نه ! ...
از دوستان تقاضا دارم که ارگ مطلبی رو می خونن هم با لینک اینجا بذارن که بقیه هم استفاده کنن
آرزوی موفقیت برای همگان
پاسخ
تشکر کنندگان: babak.n ، ghafari88 ، romance33 ، bsbali ، msar
آخرش چی ؟ کی ؟ کجا ؟ :دی
من خیلی دوست دارم بدونم که سهمیه ی F2A ها به کدوم کتگوری اضافه میشه !
اظلاعاتی دارید دوستان؟
PD: 22AUG2008 - Category: F2B - ارسال مدارک 04MAY2015 - ارسال دوباره و کسری مدارک 06JUL2015 - مصاحبه:  14Sep2015 - ویزا : یکضرب

همسر: F2A -
PD: April 20 2016 - interview April 2018 - waiting for AP 
لطفا بجای پیام جدا برای تشکر،  از دکمه ی تشکر استفاده بفرمایید  متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: hooman18968 ، romance33 ، bsbali ، msar
http://immigrationview.foxrothschild.com...a-current/

بابک اینو نگاه کن ...

My suspicion is that this is in reaction to the new Immigration Bill pending in Congress, which seeks to eliminate this category.
اینجا میگه که نویسنده احتمال میده این به خاطر روندی هستش که برای واکنش به حذف این کتگوری در اصلاح قوانین آینده مهاجرت رخ خواهد داد ....
این یعنییی چییی ؟ :Big Grin
این طرف خودش تو این کاراس میگه تو 17 سال سابقه حرفه اییم تا حالا همچین جهشی ندیدم ...
البته این با منطق اصلا جور در نمیاد !

اگه اینطوری باشه ماه بعد هم همه ی F4 کارنت میشن =)))
جدی نگیریناا شوخی کردم

ویرایش:
http://blog.mygcvisa.com/2013/07/fb-cate...tions.html
اینجا می گه اصلا ربطی نداره ... چون یه مقدار ویزا waste شده در سالهای قبل اومدن همرو کارنت کردن
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، babak.n ، sina454 ، sanbad ، bsbali ، romance33 ، msar
بنظرم این دوست باسابقه 17 ساله یه اشتباهی داره میکنه. که میگه If you are a spouse or child of a permanent resident, this may be a last opportunity to seek permanent residency.
برای اینکه این کتگوری قرار بود که حذف بشه به این معنی که دیگه تو صف نباشن. تو لایحه F3 و F4 قراره که حذف بشن پس یعنی چی که این آخرین فرصت برای F2 هاست!!
بنظرم واقعیت اینه که روند ویزا بولتن هیچ منطق خاصی نداره و بصورت عجیبی کنترل میشه. من بارها اینو نوشتم که سه سال پیش F4 خودمون به یکباره 3 ماه و 4 ماه رفت جلو و بعد پوکید و 2سال برگشت عقب و هنوز به ژانویه 2002 که اون موقع کارنت شده بود نرسیده! و حالا بیکباره F2 کارنت میشه!
کتگوری: F4
PD: دسامبر 2001 تكميل پرونده: فوريه ٢٠١١
مصاحبه: آگست 2014 ابوظبی
کلیرنس خانواده: نوامبر 2014 عزیمت: می 2015
OR در سایت سیس: 19 می 2016
کلیرنس: 6 جون 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: bsbali ، hossein2 ، hooman18968 ، romance33 ، msar
باسلام
از بزرگواران کسی اطلاع داره که آیا قانون جدیدی برای گرین کارت ورزشکارانی که مقام آوردند و یا هنرمندان و اساتید و... وضع شده؟
سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، hooman18968 ، bsbali ، msar
صبح همه مهاجران عزیز به خیر ...Big Grin

http://www.foxnews.com/opinion/2013/07/2...in-august/

این لینکی که امروز می ذارم براتون در مورد تحلیل اتفاقاتی که قراره تو ماه آگوست بیافته و تاثیر انها برای رای گیری نهایی هستش ...

الان چون کار دارم فقط در حد یه جمله بگم که چیزی که از همه مهمتر به نظر اومد تو این تحلیل این بود که این کمپینی که قراره توسط دموکراتها راه بیافته بسیار موثر و تعیین کننده هستش ... توی این تحلیل, تحلیل گر نتیجه گرفته که اگر دموکراتها بتونن تو تعطیلات آگوست بین جمهوری خواههای کنگره جدایی بندازن .. کار تمومه ! ... و دموکراتها برنده میشن .... با راه اندازی این کمپین و هدف قرار دادن 121 نماینده جمهوری خواهد توسط دموکراتها این امر قرار میسر بشه ... پس میشه به این مسائل ایمان آورد که قدرت در دستان کسی است که افکار عمومی رو به عهده می گیره ... نه کسی که اسلحه داره ... Big Grin

موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: sanbad ، battosai ، romance33 ، sina454 ، bsbali ، msar
(2013-07-21 ساعت 23:15)hooman18968 نوشته:  با اجازه مدیریت و خصوصا آقای نیمای گل که واقعا خیلی اطلاعات مفیدی بنده از ایشون گرفتم ... چند تا از لینک های مهم ایشون رو من اینجا می ذارم البته اگر اجازه داشته باشم.

http://mohajersara.com/thread-2630-post-...#pid314037

نیما 6446:
سلام به تمام دوستان

یادمه که از مدتی پیش که بحث سر immigration reform بود قول دادم اگه خبر خوبی راجبش باشه فوری اطلاع رسانی کنم و به قول دوستان خوش خبر باشم

اینم خلاصه طرح سناتورها در مورد ویزاهای خانوادگی که همه منتظرش بودن و سرشار از خبرهای خوبه ( کامل و با دقت بخونین متوجه می شید)

The Comprehensive Immigration Reform bill which was introduced in the Senate in April 2013 would make significant changes in the existing family-based immigration preference system

The number of family-based preference green cards would fall from 226,000 to 161,000 annually. However, by expanding the immediate relative category, the bill would increase family-based
immigration

In addition, all unused family-based numbers from fiscal years 1992 to 2013 would be added to the fiscal year 2015 quota which starts on October 1, 2014

The worldwide level for family-based immigrant visas would be allocated as follows

1) Unmarried sons or daughters of U.S. citizens – 35%

2) Married sons or daughters of USCs under 31 years of age at the time of filing – 25%

3) Unmarried sons and daughters of LPRs – 40%

Persons in the 2A preference category (spouses and children of lawful permanent residents) would be added to immediate relative category (joining parents, spouses and children of U.S. citizens) and would not be subject to numerical restrictions. If they entered the U.S. lawfully, they would be permitted to apply for adjustment of status even if they overstayed their temporary status or worked without authorization

The bill would restrict the filing of new petitions under the 3rd preference category (married sons and daughters of U.S. citizens) so that parents would be limited to sponsoring only their married sons and daughters who are 30 years old or younger on the date that the petition is filed with the USCIS.

The bill would completely eliminate the filing of new petitions under the 4th preference category (brothers and sisters of U.S. citizens).

Since these changes only apply to future petitions, if you are a U.S. citizen, the time to sponsor your married sons and daughters and your brothers and sisters is now before the bill becomes law

Children who age-out of derivative beneficiary status after performing the calculation specified in the Child Status Protection Act would retain the priority date of the original petition and would automatically convert to the 2B category as soon as their parents are admitted as permanent residents

In addition, the bill would allow the following beneficiaries of approved family-based petitions to obtain “V” visas to live and work in the U.S. while waiting for their priority dates to become current:

1) Unmarried adult sons and daughters of U.S. citizens and permanent residents; and

2) Married sons and daughters of U.S. citizens who were 30 years old or less when the petition was submitted

چطور بود؟ راضی کننده و خوشحال کننده بود این یکی کامنته یا نه ؟؟؟؟؟
در مورد خودم که 100%
مخصوصا اون v visa رو یه نگاه بندازین..... Big Grin

اینم از قول من به تمام شما دوستان مهاجر سرا

اینم مراحل تصویب یک قانون در آمریکا هست از قول دوست گرامی نیما 6446:

http://mohajersara.com/thread-2630-post-...#pid360754

دوست عزیز maral bastani

واسه اینکه یه قانون توی سنا آمریکا (یا کنگره) به تصویب برسه باید مراحل زیر رو طی کنه

اولا: توسط یک یا چند نماینده سنا و یا رئیس جمهور نوشته بشه
2وم: توسط رئیس سنا (کنگره) و با اجازه اون اجازه ادامه روندش رو می ده
3وم: به تمامی نمایندگان سنا (کنگره) داده بشه برای مدت زمانی که روش مطالعه کنن و ایراداش رو بگیرن
4وم: طرح با توجه به موضوعش به یکی از کمیسیون های مخصوص می ره تا در موردش نظر بدن و رای گیری بشه و از نظر اکثریت اعضای اون کمیسیون که آیا این مشکل قانونی یا ایرادی نداره و طرح اجازه مطرح شدن توی سنا (کنگره) رو اصلا داره یا نه؟؟؟
در مورد Immigration Reform این طرح به کمیسیون قضایی سنا رفت و همون جوری که دیدم بعضی از دوستان اشاره کرده بودن با 13 رای موافق و 5 رای مخالف به تصویب رسد ( علت تصویبش هم این بود که اکثر کمیسیون قضایی سنا رو تو سنا دموکرات ها تشکیل دادن)

4وم: وقتی توی کمیسیون قضایی سنا رای آورد میره توی صحن علنی سنا و یه رای گیری می شه از 100 سناتور که آیا روند این طرح تا مرحله رای گیری نهایی همین جا متوقف بشه یا ادامه پیدا کنه ( دوست عزیزی که توی پست های شماره ی 1043 و 1045 گفته بودن... مربوط به این مرحله هست که 84 سناتور به ادامه این طرح نظر مثبت دادن نه به تصویب طرح ) این دو مورد رو با هم اشتباه نگیرین

5وم: نمایندگانی که با طرح اصلی مشکل دارن یه سری نظراتی رو می دن که توی طرح اضافه یا کم می شه و هر نظر توی این مرحله باید تو کل سنا مطرح بشه و رای گیری بشه و هر نظری که بالای 60 رای بیاره به طرح اضافه می شه و طرح اصلی تغییر می کنه. این مرحله از یه هفته تا دو ماه یا بیشتر ممکنه طول بکشه

6وم:وقتی مرحله 5 تمام شد یه تاریخ تعیین می شه که طرح واسه رای گیری نهایی بره و یه بار در موردش رای گیری می شه اگه 60 تا مثبت که تصویب میشه و تازه می ره کنگره و زیر 60 رای مثبت در رای گیری نهایی باعث رد شدن اون طرح واسه همیشه می شه

الان Immigration Reform توی سنا توی مرحله 5وم
و در مورد کنگره هم که دقیقا همین مراحل رو داره با این تفاوت که در مورد Immigration Reform در کنگره جمهوری خواهان نظرشون اینه که این طرح حتی از مرحله 2وم و 3وم و 4وم بیرون نمی آد که به مراحل بعدی و حتی رای گیری نهایی برسه (رئیس کنگره John Boehne گفته اگه این طرح حتی اگه توی سنا تصویب بشه توی کنگره مطرحش نمی کنم و طرح مهاجرتی خودمون رو می آریم و کمیته قضایی کنگره که برعکس کمیته قضایی سنا اکثرا جمهوری خواه هستن گفتن اگه این طرح حتی در کنگره مطرح هم بشه از کمیته قضایی کنگره رد نمی شه...

این داستان سر درازی رو داره.... خیلی سعی کردم به ساده ترین زبان این مراحل رو توضیح بدم. امیدوارم اطلاعاتم واستون مفید باشه
من که تز خوشحالی ذوق مرگ شدمBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: bsbali ، Summer ، battosai ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان