کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ثبت ازدواج در کشور ثالث
(2014-04-17 ساعت 14:44)vania77 نوشته:  
(2014-04-16 ساعت 19:08)nasrin_k نوشته:  سلام
میشه شرایط و مراحل ازدواج رو در گرجستان کامل توضیح بدین؟
....

دوست عزیز مراحل ازدواج خیلی ساذه هست در واقع شما به اداره ی ثبت میروید روبروی همون ساختمون ثبت پاستون رو ترجمه میکنید که حدود نیم ساعت طول میکشه و بعد پاسپورت ها و کپی ها رو به اضافه پاسپورت دو شاهد (ما از دو راننده تاکسی جلوی در خواستیم شاهدمون باشن!!!Wink) به همون اداره ثبت تحویل میدید و حدود 2 ساعت بعد شما رو صدا میکنند و سند اماده شده رو امضا میکنید و تحویل میگیرید ! حتما ارشون بخواهید سندتون رو ترجمه کنند و ترجمه ی مهر شده رو هم بهتون بدن ،توی اون 2 ساعت هم میتونید توی رستوران بسیار زیبای همون ساختمون که لب رودخانه هم هست کلی لذت ببرید!!Tongue
جواب سوال بعدی اینه که از شما هیچ مدرکی بجز پاستون نمیخواهند نه برگه تجرد و نه ازمایش و نه هیچ چیز دیگه مگر اینکه ازدواج دوم باشه که یا بهشون نگید قبلا ازدواج کردید یا برگه طلاق رو هم ترجمه کنیدBig Grin
و سوال اخر اینکه سند ازدواجتون همه جا معتبره ، ما با همین سند برای آمریکا اقدام کردیمSmile

با سلام به تمامی دوستان
توضیحات کاملی بود.
متشکرم.
ادرس این محل ثبت را میتونید بگید.
متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، vania77 ، msar ، سوونیا
(2014-05-31 ساعت 13:18)esanzif نوشته:  [quote='vania77' pid='480325' dateline='1397729640']
[quote='nasrin_k' pid='480031' quote]

با سلام به تمامی دوستان
توضیحات کاملی بود.
متشکرم.
ادرس این محل ثبت را میتونید بگید.
متشکرم

دوست عزيز من آدرس دقيقي ندارم ولي اول اين كه اين ساختمان كه شبيه قارچ هست Big Grin توي تفليس ساختمان معروفي هست و فكر كنم بهش ميگن آپوستيل
ولي به اين سايت هم سر بزنيد http://Apostill.cra.ge شايد بهتون كمك كنه Smile
F2A# ارسال اوليه مدارك  Nov.25.2013 #اپرو feb.12.2014 #ارسال مدارك به nvc و تكميل فرمها may.13.2015 #دريافت نقص مدرك و فرستادن دوباره مدارك July.27.2015 #تكميل پرونده AUG.21.2015 #مصاحبه اواخر سپتامبر- ابوظبی
ويزاي يك ضربsep.20.2015Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، msar
Wink 
دوست عزيز من آدرس دقيقي ندارم ولي اول اين كه اين ساختمان كه شبيه قارچ هست Big Grin توي تفليس ساختمان معروفي هست و فكر كنم بهش ميگن آپوستيل
ولي به اين سايت هم سر بزنيد http://Apostill.cra.ge شايد بهتون كمك كنه Smile
[/quote]

حدود دفاتر و ادارتی که رفتید؟
یا هر نشانه ای که بتونم راحتتر پیداشون کنم.
مخصوصا محلی که مراحل ازدواج رو انجام دادید؟
حالا این قارچ بزرگ و مهربان را پیدا خواهم کرد .
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2014-01-05 ساعت 21:48)sepideh IR نوشته:  سلام دوستان اگر سوالى داريد در همين صفحه بنويسيد شايد جواب سوألتون به ديگران هم كمك كنه من جواب پيغام خصوصى رو ميدم ولى براى كمك به همديگه اينجا سوال و جواب رو بنويسيم بهتره?

عزیزم بعد از اینکه در گرجستان ازدواج رو ثبت کردین اومدی ایران برای ویزا اقدام کردی؟ اگه عقد شرعی و ازدواج ایرانی انجام نشه میشه ویزا گرفت؟ ایراد و اشکال تراشی نمیکنن؟
پاسخ
تشکر کنندگان: vania77 ، shadoow ، msar
(2014-04-17 ساعت 14:44)vania77 نوشته:  
(2014-04-16 ساعت 19:08)nasrin_k نوشته:  سلام
میشه شرایط و مراحل ازدواج رو در گرجستان کامل توضیح بدین؟
....

دوست عزیز مراحل ازدواج خیلی ساذه هست در واقع شما به اداره ی ثبت میروید روبروی همون ساختمون ثبت پاستون رو ترجمه میکنید که حدود نیم ساعت طول میکشه و بعد پاسپورت ها و کپی ها رو به اضافه پاسپورت دو شاهد (ما از دو راننده تاکسی جلوی در خواستیم شاهدمون باشن!!!Wink) به همون اداره ثبت تحویل میدید و حدود 2 ساعت بعد شما رو صدا میکنند و سند اماده شده رو امضا میکنید و تحویل میگیرید ! حتما ارشون بخواهید سندتون رو ترجمه کنند و ترجمه ی مهر شده رو هم بهتون بدن ،توی اون 2 ساعت هم میتونید توی رستوران بسیار زیبای همون ساختمون که لب رودخانه هم هست کلی لذت ببرید!!Tongue
جواب سوال بعدی اینه که از شما هیچ مدرکی بجز پاستون نمیخواهند نه برگه تجرد و نه ازمایش و نه هیچ چیز دیگه مگر اینکه ازدواج دوم باشه که یا بهشون نگید قبلا ازدواج کردید یا برگه طلاق رو هم ترجمه کنیدBig Grin
و سوال اخر اینکه سند ازدواجتون همه جا معتبره ، ما با همین سند برای آمریکا اقدام کردیمSmile

دقیقا من هم روال ازدواج به همین شکل بود فقط با این تفاوت که شب جشن عروسی گرفتن براون (البته دوستان شوشومBig Grin)
پاسخ
سلام بچه ها یک مشکل برای یکی از دوستام پیش اومده ممنون میشم راهنمایی کنید. شوهر دوستم شناسنامه ایرانی نداره برای همین در ایران نمی تونن عقد کنن اگر برن یک کشور ثالث مثل گرجستان اونجا فقط نیاز به پاسپورت هست؟شناسنامه یا حضور پدر عروس الزامی نیست؟ممنون میشم راهنمایی کنید یا یک سایتی معرفی کنید برای اطلاعات گرفتن
نوع ویزا:CR1
اولین اقدام:february2013
تکمیل مدارک:22jun2014
دریافت نامه دوم وتاریخ مصاحبه:29jun2014
انتقال سفارت از ابوظبی به ایروان
تاریخ مصاحبه 5 اگوست
دریافت ویزا 7 اگوست
ورود به امریکا 29 اگوست 2014
پاسخ
(2014-06-18 ساعت 18:23)behi.v نوشته:  سلام بچه ها یک مشکل برای یکی از دوستام پیش اومده ممنون میشم راهنمایی کنید. شوهر دوستم شناسنامه ایرانی نداره برای همین در ایران نمی تونن عقد کنن اگر برن یک کشور ثالث مثل گرجستان اونجا فقط نیاز به پاسپورت هست؟شناسنامه یا حضور پدر عروس الزامی نیست؟ممنون میشم راهنمایی کنید یا یک سایتی معرفی کنید برای اطلاعات گرفتن

اینطوری که من اینجا خوندم فقط پاسپورت دو طرف لازمه . به نظرم نظرات توی همین سایت از همه کامل تره. منتها باید از اول تا آخرش رو مطالعه کرد. فقط من جواب این سوالم رو نگرفتم که اگه خارج از کشور ازدواج کنم میتونم به ایران در آینده رفت و آمد داشته باشم یا نه Sad (بدون ثبت توی ششناسنامه ام )
پاسخ
تشکر کنندگان: behi.v ، vania77 ، msar
دوستان باور كنيد بجز پاسپورت عروس و داماد و خودشون هيچ مدرك ديگه اي و حضور هيچ كسي لازم نيستTongue
در مورد رفت و امد به ايران هم فكر كنم مشكلي نيست ،يعني من كه خودم فعلا ايران هستم و همسرم هم گاهي مياد و بر ميگرده ،فقط وقتي توي شناسنامه وارد نكرديد اينجا زن و شوهر قانوني نيستيد!!Sad
F2A# ارسال اوليه مدارك  Nov.25.2013 #اپرو feb.12.2014 #ارسال مدارك به nvc و تكميل فرمها may.13.2015 #دريافت نقص مدرك و فرستادن دوباره مدارك July.27.2015 #تكميل پرونده AUG.21.2015 #مصاحبه اواخر سپتامبر- ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، msar
(2014-06-19 ساعت 03:50)vania77 نوشته:  دوستان باور كنيد بجز پاسپورت عروس و داماد و خودشون هيچ مدرك ديگه اي و حضور هيچ كسي لازم نيستTongue
در مورد رفت و امد به ايران هم فكر كنم مشكلي نيست ،يعني من كه خودم فعلا ايران هستم و همسرم هم گاهي مياد و بر ميگرده ،فقط وقتي توي شناسنامه وارد نكرديد اينجا زن و شوهر قانوني نيستيد!!Sad

ممنونم از جوابت عزیزم. خب من همسرم ایران نمیاد و منم اگه بتونم بعد از ازدواج ویزا بگیرم و برم خیلی کم میام اونم فقط واسه دیدن خانواده Sad
پاسخ
سلام. در ادامه بحثتون می خوام بپرسم که من دختر مسلمان، همسرم مسیحی، می خوایم گرجستان ازدواج مدنی کنیم، من باید برگردم ایران و همسرم ازدواج رو ببره ارپا ثبت کنه. با این تفاصیل به قول دوستمون سینا روز مصاحبه نمی گن چرا ثبت ایرانی نکردید؟ به نظرتون اگه ثبت ایرانی هم در سفارت ایران کنیم به نفعمونه یا به ضررمون؟با توجه به اینکه من در آینده می خوام به ایران رفت و آمد داشته باشم
پاسخ
تشکر کنندگان: vania77 ، msar
در مورد ازدواج غیابی کسی اطلاعی داره ؟ یعنی مردی که آمریکا هست مجبور نباشه بره گرجستان و زن تنها با وکالتنامه همسر که از آمریکا براش ارسال میشه بره اداره ثبت میتونه ازدواجش را ثبت کنه ؟
اگر هر دو طرف تا بحال ازدواجی نداشته باشند برای دختر اجازه پدر لازم نیست ؟
پاسپورتها را به زبان گرجی ترجمه کردید ؟ آیا در ایران هم میتوان ترجمه کرد و با خود ببرند ؟
آیا کسی که گرین کارت آمریکا را دارد باید برای گرجستان ویزا بگیرد ؟
آیا کسی که از ایران میرود ویزا لازم دارد ؟ ویزا را از کجا باید بگیرد ؟ چه مدت طول میکشد ؟ چقدر هزینه ویزا هست ؟
لطفا اگر تونستید آدرس محضر را پیدا کنید بنویسید ؟
بابت اطلاعاتی که گذاشتید واقعا از شما ممنون هستم
تعداد کیس : 4 نفر
ارسال مدارک : 91/4/21
نامه دوم :1 آذر   مصاحبه: 21 دی
کلیرنس :12/1 تحویل پاس : 12/14
صدور ویزا : 12/17 دریافت ویزا برای 3 نفر : 12/21
ورود آمریکا 92/2/2
پورتلند اورگان Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: vania77 ، msar
shilerfrost عزیز با توجه به شرایطی که گفتید ، دلیل اینکه ثبت نکرده اید برای اونها کاملا قانع کننده است و تا اونجا که میدونم دوستان دیگه ای که همین شرایط رو داشتند بدون مشکل ویزاشون رو گرفتند در ضمن من فکر نمیکنم شما از هیچ راهی بدون اینکه همسرتون مسلمان بشوند بتونید ازدواجتون رو تو شناسنامه ثبت بکنید Wink. براي رفت و آمد به ايران هم نگران نباشيد
پاسخ
شهلا جان جواب سوال هایی رو که میدونم برات مینویسم
در گرجستان از شما اجازه پدر نمیخواهند چه ازدواج اول باشد چه دوم و....
پاسپورت ها را به زبان گرجی ترجمه کردیم ولی کار پیچیده ای نبود روبروی همان ساختمان در مدت 10 دقیقه انجام شد و تا اونجا که میدونم هزینه زیادی هم نداشت
کسی که گرین کارت امریکا را دارد ویزا برای گرجستان لازم ندارد
کسی که از ایران میرود باید ویزا بگیرد ، ما از ارمنستان و مرز زمینی به گرجستان رفتیم و همانجا موقع ورود ویزا گرفتیم ( البته چون از قبل میدانستیم حتما هتل رزرو کرده بودیم و برگه رزرو را همراه داشتیم ، بدون اینکه هتل رزرو کنید در مرز زمینی به کسی ویزا نمیدهند !!!!!!!) ولی پیشنهاد میکنم دوستان برای ویزا از همین ایران اقدام کنند هم ریسک کمتری دارد و هم اینکه برای ایرانی ها خیلی سخت گیری میکنند Sad
ویزا رو هم که حتما باید از سفارت گرجستان در ایران پیگیری کنید که نمیدونم کجاست
من آدرس دقيقي ندارم ولي اول اين كه اين ساختمان كه شبيه قارچ هست توي تفليس ساختمان معروفي هست و بهش ميگن آپوستيل به هر ماشینی بگید شما رو به اونجا میبره
پاسخ
تشکر کنندگان: شهلا 1346 ، msar
دوستان خوبم بالاخره ادرس دقیق هم براتون پیدا کردم که مبادا گم بشیدTongue
آدرس ساختمان ثبت ازدواج در گرجستان
پاسخ
تشکر کنندگان: شهلا 1346 ، shadoow ، msar
در مورد عقد در گرجستان که خودشون ترجمه انگلیس را میدن ایا باید تو ایران مهر دادگستری و وزارت امور خارجه را بخوره ؟
و اینکه تو شناسنامه ها نوشته نمیشه مشکلی پیش نمیاره ؟
تعداد کیس : 4 نفر
ارسال مدارک : 91/4/21
نامه دوم :1 آذر   مصاحبه: 21 دی
کلیرنس :12/1 تحویل پاس : 12/14
صدور ویزا : 12/17 دریافت ویزا برای 3 نفر : 12/21
ورود آمریکا 92/2/2
پورتلند اورگان Big Grin
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان