کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ثبت ازدواج در کشور ثالث
شهلا جان سوال خوبي پرسيدي چون جوابش براي منم مهمه البته در مرحله اول uscis ما هيچ كدوم از ترجمه هامون مهر ايران رو نداشت و همه رو همسرم اونجا ترجمه كرده بود و مشكلي هم پيش نيومد الانم هنوز nvc از ما مدارك نخواسته ولي وقتي هم خواستن من تصميم دارم اون سند ازدواج رو از طريق همسرم در امريكا كپي برابر اصل كنم كه فكر هم نميكنم اشكالي داشته باشه ، و خود ترجمه اش هم كه با مهر وزارت امور خارجه گرجستان به شما داده ميشه كه اون هم اعتبار داره البته اگر لازم بود بقيه مدارك رو همينجا مثل بقيه اماده ميكنم و ميرسونم دست همسري كه اونم سند ازدواج رو اماده كنه و با هم بفرسته ... ولي اگر اطلاعات دقيق تري بدست اوردين ممنون ميشم من رو هم درجريان بزارين..[emoji6]

F2A# ارسال اوليه مدارك  Nov.25.2013 #اپرو feb.12.2014 #ارسال مدارك به nvc و تكميل فرمها may.13.2015 #دريافت نقص مدرك و فرستادن دوباره مدارك July.27.2015 #تكميل پرونده AUG.21.2015 #مصاحبه اواخر سپتامبر- ابوظبی
ويزاي يك ضربsep.20.2015Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، sepideh IR ، msar
(2014-05-31 ساعت 13:18)esanzif نوشته:  
(2014-04-17 ساعت 14:44)vania77 نوشته:  
(2014-04-16 ساعت 19:08)nasrin_k نوشته:  سلام
میشه شرایط و مراحل ازدواج رو در گرجستان کامل توضیح بدین؟
....

دوست عزیز مراحل ازدواج خیلی ساذه هست در واقع شما به اداره ی ثبت میروید روبروی همون ساختمون ثبت پاستون رو ترجمه میکنید که حدود نیم ساعت طول میکشه و بعد پاسپورت ها و کپی ها رو به اضافه پاسپورت دو شاهد (ما از دو راننده تاکسی جلوی در خواستیم شاهدمون باشن!!!Wink) به همون اداره ثبت تحویل میدید و حدود 2 ساعت بعد شما رو صدا میکنند و سند اماده شده رو امضا میکنید و تحویل میگیرید ! حتما ارشون بخواهید سندتون رو ترجمه کنند و ترجمه ی مهر شده رو هم بهتون بدن ،توی اون 2 ساعت هم میتونید توی رستوران بسیار زیبای همون ساختمون که لب رودخانه هم هست کلی لذت ببرید!!Tongue
جواب سوال بعدی اینه که از شما هیچ مدرکی بجز پاستون نمیخواهند نه برگه تجرد و نه ازمایش و نه هیچ چیز دیگه مگر اینکه ازدواج دوم باشه که یا بهشون نگید قبلا ازدواج کردید یا برگه طلاق رو هم ترجمه کنیدBig Grin
و سوال اخر اینکه سند ازدواجتون همه جا معتبره ، ما با همین سند برای آمریکا اقدام کردیمSmile

با سلام به تمامی دوستان
توضیحات کاملی بود.
متشکرم.
ادرس این محل ثبت را میتونید بگید.
متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، msar
(2014-08-12 ساعت 20:38)nasrin_k نوشته:  
(2014-05-31 ساعت 13:18)esanzif نوشته:  
(2014-04-17 ساعت 14:44)vania77 نوشته:  
(2014-04-16 ساعت 19:08)nasrin_k نوشته:  سلام
میشه شرایط و مراحل ازدواج رو در گرجستان کامل توضیح بدین؟
....

دوست عزیز مراحل ازدواج خیلی ساذه هست در واقع شما به اداره ی ثبت میروید روبروی همون ساختمون ثبت پاستون رو ترجمه میکنید که حدود نیم ساعت طول میکشه و بعد پاسپورت ها و کپی ها رو به اضافه پاسپورت دو شاهد (ما از دو راننده تاکسی جلوی در خواستیم شاهدمون باشن!!!Wink) به همون اداره ثبت تحویل میدید و حدود 2 ساعت بعد شما رو صدا میکنند و سند اماده شده رو امضا میکنید و تحویل میگیرید ! حتما ارشون بخواهید سندتون رو ترجمه کنند و ترجمه ی مهر شده رو هم بهتون بدن ،توی اون 2 ساعت هم میتونید توی رستوران بسیار زیبای همون ساختمون که لب رودخانه هم هست کلی لذت ببرید!!Tongue
جواب سوال بعدی اینه که از شما هیچ مدرکی بجز پاستون نمیخواهند نه برگه تجرد و نه ازمایش و نه هیچ چیز دیگه مگر اینکه ازدواج دوم باشه که یا بهشون نگید قبلا ازدواج کردید یا برگه طلاق رو هم ترجمه کنیدBig Grin
و سوال اخر اینکه سند ازدواجتون همه جا معتبره ، ما با همین سند برای آمریکا اقدام کردیمSmile

با سلام به تمامی دوستان
توضیحات کاملی بود.
متشکرم.
ادرس این محل ثبت را میتونید بگید.
متشکرم
دوست عزيز ارسال #44 در صفحه ٣ همين تاپيك رو ببينيد، براتون آدرس رو گذاشتم
Shy
F2A# ارسال اوليه مدارك  Nov.25.2013 #اپرو feb.12.2014 #ارسال مدارك به nvc و تكميل فرمها may.13.2015 #دريافت نقص مدرك و فرستادن دوباره مدارك July.27.2015 #تكميل پرونده AUG.21.2015 #مصاحبه اواخر سپتامبر- ابوظبی
پاسخ
سلام.ممنون بابت اطلاعاتی که دادین.من یه سوال دیگه هم دارم.حالا گرجستان جاهای دیدنی هم داره؟ من بعد از 2 سال نامزدمو میبینم و میخوام ازدواج کنیم.حدود 16 روز قراره بریم حالا ترکیه یا گرجستان (واسه کریستمس) .شما کدوم کشور رو پیشنهاد میکنین؟ مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: vania77 ، sepideh IR ، msar
سلام دوست عزيز ،با توجه به اينكه مراحل كار ازدواج در گرجستان خيلي ساده تر هست و بي استرس تر و از طرفي تفليس هم شهر ديدني و زيبايي هست توصيه من گرجستانه ،تازه حتي توصيه ميكنم بعد از ثبت ازدواجتون براي كريسمس به ارمنستان بريد كه هم بسيار ارزونتر و هم اون موقع سال خيلي ديدني و از تفليس هم زميني تا ايروان فقط ٤ ساعته ولي تمام شهر جشنه و از نظر هزينه خيلي پايينتر از تركيه هست چون اون موقع سال تركيه هم مثل ارمنستان سرده و تفريحات ساحلي كنسله !
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، arashemu ، shandiz ، sepideh IR ، msar
سلام من میخوام با یک خانم آمریکایی در دبی ازدواج کنم ، سوالی که دارم این هستش که برای ازدواج رسمی که دولت امریکا قبول کنه و همسرم بتونه براي ویزای ازدواج برام اقدام کنه به کجا در دبی مراجعه کنیم و اینکه چه مدارکی میخوان ... واقعا ممنون میشم کسی راهنمایی کنه چون شدیدا به راهنمایی احتیاج دارم
پاسخ
(2014-09-10 ساعت 16:48)mrmojtaba نوشته:  سلام من میخوام با یک خانم آمریکایی در دبی ازدواج کنم ، سوالی که دارم این هستش که برای ازدواج رسمی که دولت آمریکا قبول کنه و همسرم بتونه براي ویزای ازدواج برام اقدام کنه به کجا در دبی مراجعه کنیم و اینکه چه مدارکی میخوان ... واقعا ممنون میشم کسی راهنمایی کنه چون شدیدا به راهنمایی احتیاج دارم

دوست عزيز ديدم در جاهاي مختلف اين سوال رو مطرح كرديد و از اونجايي كه بيشتر دوستان براي ازدواج در شهرداري (ازدواج با ثبت قانوني و نه لزوما مذهبي كه اون هم براي دولت امريكا معتبره) كشور تركيه و يا گرجستان رو انتخاب كردند ،خيلي اطلاعات براي ازدواج در دبي ندارند كه راهنماييتون كنن، ولي تا اونجا كه ميدونم ازدواج معمولي يعني عقد اسلامي در هر كشوري كه بريد در سفارت ايران توي اون كشور انجام ميشه ولي باز هم براي اطلاعات بيشتر خودتون از طريق سايت سفارت ايران در دبي تحقيق كنيدShy
پاسخ
تشکر کنندگان: shandiz ، sepideh IR ، msar
من بیشتر میخوام ازدواج قانونی باشی که همسرم پس از بازگشت به امریکا بتونه برای ویزای ازدواج اقدام کنه .. تا جایی که من تحقیق کردم باید سند ازدواج مهر دادگستری و وزارت امور خارجه دبی خورده باشه که رسمی بشه . چیزی که نمی دونم اینکه فقط پاسپورت زن و مرد کافیه یا مدرک دیگه ای هم می خواد؟ توی ترکیه مراحلش چه جورياست ?
پاسخ
راستی چون همسرم یک ازدواج قبلا داشته و طلاق گرفته برگه تجرد ميخان? .. اگه بهشون نگیرم ازدواج رو انجام میدن ?
پاسخ
دوست عزيز همونطور كه گفتم درباره ي دبي هيچ اطلاعاتي ندارم و از كس ديگه هم نشنيدم و هر كشوري قوانين خودشو داره نميتونيد با توجه به قوانين تركيه يا گرجستان اقدام كنيد، مثلا در گرجستان نياز به برگه تجرد نيست ، فقط پاس كافيه ، وازدواج دوم بودن همسرتون مشكلي پيش نمياره ولي در تركيه هم برگه تجرد هم نتيجه آزمايش وهم خيلي مدارك ديگه ضروريه و برگه طلاق همسرتون هم بايد ببريد ، اطلاعات بيشتر رو در تاپيك مراحل ازدواج در تركيه ببينيد ، راستي چرا اگر براتون مقدوره كشور ديگه كه دوستان اطلاعات كامل دارن و قبلا هم اقدام كردند و ويزا گرفتن رو انتخاب نميكنيد!

پاسخ
(2014-09-13 ساعت 15:00)vania77 نوشته:  دوست عزيز همونطور كه گفتم درباره ي دبي هيچ اطلاعاتي ندارم و از كس ديگه هم نشنيدم و هر كشوري قوانين خودشو داره نميتونيد با توجه به قوانين تركيه يا گرجستان اقدام كنيد، مثلا در گرجستان نياز به برگه تجرد نيست ، فقط پاس كافيه ، وازدواج دوم بودن همسرتون مشكلي پيش نمياره ولي در تركيه هم برگه تجرد هم نتيجه آزمايش وهم خيلي مدارك ديگه ضروريه و برگه طلاق همسرتون هم بايد ببريد ، اطلاعات بيشتر رو در تاپيك مراحل ازدواج در تركيه ببينيد ، راستي چرا اگر براتون مقدوره كشور ديگه كه دوستان اطلاعات كامل دارن و قبلا هم اقدام كردند و ويزا گرفتن رو انتخاب نميكنيد!

پس گرجستان اینجور که شما میگید خیلی بهتره .. مهر دادگستری و وزارت خارجه هم میزنن روی سند ازدواج که رسمی و بین المللی بشه?
پاسخ
بله سند ازدواجتون رو با ترجمه انگليسي كه هر دو مهر دادگستري گرجستان رو داره بهتون ميدن

پاسخ
(2014-09-13 ساعت 15:14)vania77 نوشته:  بله سند ازدواجتون رو با ترجمه انگليسي كه هر دو مهر دادگستري گرجستان رو داره بهتون ميدن

خیلی ممنون که راهنمایی کردید .. در مورد هتل و بقیه جاهای ديدني اگه تجربه‌ای دارید ممنون میشم بگید
پاسخ
(2014-09-13 ساعت 15:26)mrmojtaba نوشته:  
(2014-09-13 ساعت 15:14)vania77 نوشته:  بله سند ازدواجتون رو با ترجمه انگليسي كه هر دو مهر دادگستري گرجستان رو داره بهتون ميدن

خیلی ممنون که راهنمایی کردید .. در مورد هتل و بقیه جاهای ديدني اگه تجربه‌ای دارید ممنون میشم بگید

سلام دوستان
من یک سپتامبر امدم باتفاق نامزد پسرم ایران تا ازدواج کنند همون روز اول رفتم آژانس برای تور گرجستان و گفتند فعلا گرجستان ویزا نمیده و بعد از دو سه روز که با کلیه آژانسها تماس گرفتم معلوم شد دقیقا از یک سپتامبر گرجستان با شرایط زیر ویزا میده :
اول باید وقت سفارت بگیرید که حدود یکماه شاید کارتون را عقب بندازه برای ما جور نشد چون ما سی سپتامبر بر میگردیم دوم باید بلیط و بیمه مسافرتی و رزو هتل را داشته باشید و با مدارک برای مصاحبه حضوری برید و اگر دوست داشتند شاید یک هفته بعد ویزا بدن .
متاسفانه ما بدون اطلاع رفتیم و الان همراهمون اجازه پدر دختر را نداریم و جاهای دیگه هم نمیتونیم بریم . تنها جایی که فعلا راحت میشه ویزا گرفت ارمنستان هست که هیچ اطلاعی راجب ازدواج در اونجا نداریم با سفارت هم تماس گرفتیم گفت جایی مثل زاکی باید برید و یک طرف باید ارمنی باشه و ...
اگر کسی اطلاعاتی در مورد ارمنستان داره لطفا بنویسه ما فقط 15 روز دیگه ایران هستیم .
در ایران ازدواج موقت را انجام میدن که فقط یک دفتر مثل شناسنامه میدن و مدت عقد موقت در او مشخصه نمیدونم سفارت این عقد نامه را قبول میکنه یا نه ؟
این عقد نامه را در صورت داشتن گواهی پزشک که دختر خانم دوشیزه نیست بدون رضایت پدر انجام میدن ولی از اعتبارش در سفارت خبر ندارم .
لطفا اگر کسی میدونه یا پیام خصوصی بده یا همین جا پاسخ بده .
خیلی متشکرم
تعداد کیس : 4 نفر
ارسال مدارک : 91/4/21
نامه دوم :1 آذر   مصاحبه: 21 دی
کلیرنس :12/1 تحویل پاس : 12/14
صدور ویزا : 12/17 دریافت ویزا برای 3 نفر : 12/21
ورود آمریکا 92/2/2
پورتلند اورگان Big Grin
پاسخ
(2014-09-14 ساعت 19:32)شهلا 1346 نوشته:  
(2014-09-13 ساعت 15:26)mrmojtaba نوشته:  

سلام دوستان
من یک سپتامبر امدم باتفاق نامزد پسرم ایران تا ازدواج کنند همون روز اول رفتم آژانس برای تور گرجستان و گفتند فعلا گرجستان ویزا نمیده و بعد از دو سه روز که با کلیه آژانسها تماس گرفتم معلوم شد دقیقا از یک سپتامبر گرجستان با شرایط زیر ویزا میده :
اول باید وقت سفارت بگیرید که حدود یکماه شاید کارتون را عقب بندازه برای ما جور نشد چون ما سی سپتامبر بر میگردیم دوم باید بلیط و بیمه مسافرتی و رزو هتل را داشته باشید و با مدارک برای مصاحبه حضوری برید و اگر دوست داشتند شاید یک هفته بعد ویزا بدن .
متاسفانه ما بدون اطلاع رفتیم و الان همراهمون اجازه پدر دختر را نداریم و جاهای دیگه هم نمیتونیم بریم . تنها جایی که فعلا راحت میشه ویزا گرفت ارمنستان هست که هیچ اطلاعی راجب ازدواج در اونجا نداریم با سفارت هم تماس گرفتیم گفت جایی مثل زاکی باید برید و یک طرف باید ارمنی باشه و ...
اگر کسی اطلاعاتی در مورد ارمنستان داره لطفا بنویسه ما فقط 15 روز دیگه ایران هستیم .
در ایران ازدواج موقت را انجام میدن که فقط یک دفتر مثل شناسنامه میدن و مدت عقد موقت در او مشخصه نمیدونم سفارت این عقد نامه را قبول میکنه یا نه ؟
این عقد نامه را در صورت داشتن گواهی پزشک که دختر خانم دوشیزه نیست بدون رضایت پدر انجام میدن ولی از اعتبارش در سفارت خبر ندارم .
لطفا اگر کسی میدونه یا پیام خصوصی بده یا همین جا پاسخ بده .
خیلی متشکرم
لطفا اگه مشکلتون حل شد اینجا بنویسید تا ما هم استفاده کنیم... چون منم مشکلم دقیقا همینه که کجا عقد کنیم .. دبی هم پرسیدم میگن یکی از طرفین ازدواج باید اّقامت امارات داشته باشه
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان