کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ثبت ازدواج در کشور ثالث
(2015-08-09 ساعت 01:41)abedi110 نوشته:  
(2015-07-27 ساعت 13:39)sepideh IR نوشته:  
(2015-07-27 ساعت 00:05)abedi110 نوشته:  همه دوستان عزیز که در این تاپیک لطف کردند و پیام گذاشتند و مشاوره های عالی دادند .

من کم کم دارم جهت حضور و ازئواج در گرجستان آماده می شوم .

به همین خاطر میخواهم دوستان لطف کنند و بگویند آیا شرایط ازدواج در گرجستان هنوز مثل سابق به سادگی صورت می پذیرد ؟

از دوستانی که جدیدا برای این موضوع اقدام کرده اند میخوام وضیحات کاملی در مورد سفرشون برای کمک به دوستان بنویسند .

از همه شما دوستان تشکر میکنم .

دوست عزيز من تقريبا ٣ سال پيش گرجستان ازدواج كردم اينكه حالا شرايطش تغيير كرده يا نه نميدونم ولى اون كشورها عين تركيه يا قبرس يا اوكراين هر روز تغيير نميكنه،البته قبل از رفتن مطمئن شيد،ما شرايط رو پرسيديم و رفتيم و خيلى راحت مدرك ازدواج گرفتيم،اميدوارم كاراتون روى رِوال انجام بشه
ممنون از جوابتان
اینطور که من تحقیق کردم مواردی وجود دارد که اگر مورد تائید شما هست خوشحال میشم بگید و نظر بدید .
ابتدا من به همراه همسرم که سیتیزن آمریکا میباشند در گرجستان حاضر می شویم . به دفتر ثبت اسناد رسمی می رویم و پاسپورت هامون و گواهی های تجرد را ترجمه میکنیم و سپس در تفلیس به ساختمان آپاستیل میرویم که همان public service hull می باشد
سپس ۲ شاهد نیز به همراه خود میبریم مدرک ازدواج رسمی میگیریم و با پزداخت ۲۲۰ لاری مدرک مزین به مهر دادگستری و امور خارجه گرجستان میشود و همان موقع تحویل میدهند و بعد از آن به سفارت آمریکا در همان تفلیس میرویم برای تائیدیه سفارت آمریکا .
بعد از آن همه پروسه ازدئاح ما تکمیل می گردد و سئوالاتی اینجا وجود دارد :
بعد از از برگشت همسرم به آمریکا ایشان به اداره مهاجرت رفته و برای من درخواست ویزای ازدواج میدهد ، اینجا چه مدارکی از سمت من نیاز هست که من باید از قبل از رفتن به گرجستان آماده کنم و به ایشان تحویل بدهم ؟
بعد آیا سفارت آمریکا را برای زمان مصاحبه خودم باید انتخاب کنم یا خودشان .
چه مدارکی برای سفارت نیاز دارم که باید تهیه کنم و چه پرداخت هایی باید صورت بگیرد و مراحل از آزمایش خون تا مصاحبه و ...
واقعا ممنونم از لطف شما که بی دریغ اطلاعاتان را در اختیار مردم میزارید .
دوست عزيز اول اينكه من هم دو سال پيش در گرجستان ازدواج كردم و اگر قوانين جديدي باشه بي اطلاع هستم و صرفا از تجربه شخصي خودم مينويسم كه از ما چيزي به اسم گواهي تجرد نخواستن و فقط پاسپورت هامون رو خواستن واينكه ما توي همون ساختمان آپوستيل، ترجمه برابر اصل سند ازدواج با مهر دادگستري خود گرجستان رو خواستيم كه در مدت كوتاهي حدود نيم ساعت اون رو هم بهمون دادن و اينكه بعد گرفتن اونها به سفارت آمريكا نرفتيم!!! و مداركمون هم تا اينجا مشكل نداشته... براي سوالات ديگه هم پيشنهاد ميكنم تاپيك هاي ديگه رو به دقت مطالعه كنيد جواب همه ي سوالاتون رو پيدا ميكنيد
F2A# ارسال اوليه مدارك  Nov.25.2013 #اپرو feb.12.2014 #ارسال مدارك به nvc و تكميل فرمها may.13.2015 #دريافت نقص مدرك و فرستادن دوباره مدارك July.27.2015 #تكميل پرونده AUG.21.2015 #مصاحبه اواخر سپتامبر- ابوظبی
ويزاي يك ضربsep.20.2015Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: Tolu IR
(2015-08-09 ساعت 01:41)abedi110 نوشته:  
(2015-07-27 ساعت 13:39)sepideh IR نوشته:  
(2015-07-27 ساعت 00:05)abedi110 نوشته:  همه دوستان عزیز که در این تاپیک لطف کردند و پیام گذاشتند و مشاوره های عالی دادند .

من کم کم دارم جهت حضور و ازئواج در گرجستان آماده می شوم .

به همین خاطر میخواهم دوستان لطف کنند و بگویند آیا شرایط ازدواج در گرجستان هنوز مثل سابق به سادگی صورت می پذیرد ؟

از دوستانی که جدیدا برای این موضوع اقدام کرده اند میخوام وضیحات کاملی در مورد سفرشون برای کمک به دوستان بنویسند .

از همه شما دوستان تشکر میکنم .

دوست عزيز من تقريبا ٣ سال پيش گرجستان ازدواج كردم اينكه حالا شرايطش تغيير كرده يا نه نميدونم ولى اون كشورها عين تركيه يا قبرس يا اوكراين هر روز تغيير نميكنه،البته قبل از رفتن مطمئن شيد،ما شرايط رو پرسيديم و رفتيم و خيلى راحت مدرك ازدواج گرفتيم،اميدوارم كاراتون روى رِوال انجام بشه
ممنون از جوابتان
اینطور که من تحقیق کردم مواردی وجود دارد که اگر مورد تائید شما هست خوشحال میشم بگید و نظر بدید .
ابتدا من به همراه همسرم که سیتیزن آمریکا میباشند در گرجستان حاضر می شویم . به دفتر ثبت اسناد رسمی می رویم و پاسپورت هامون و گواهی های تجرد را ترجمه میکنیم و سپس در تفلیس به ساختمان آپاستیل میرویم که همان public service hull می باشد
سپس ۲ شاهد نیز به همراه خود میبریم مدرک ازدواج رسمی میگیریم و با پزداخت ۲۲۰ لاری مدرک مزین به مهر دادگستری و امور خارجه گرجستان میشود و همان موقع تحویل میدهند و بعد از آن به سفارت آمریکا در همان تفلیس میرویم برای تائیدیه سفارت آمریکا .
بعد از آن همه پروسه ازدئاح ما تکمیل می گردد و سئوالاتی اینجا وجود دارد :
بعد از از برگشت همسرم به آمریکا ایشان به اداره مهاجرت رفته و برای من درخواست ویزای ازدواج میدهد ، اینجا چه مدارکی از سمت من نیاز هست که من باید از قبل از رفتن به گرجستان آماده کنم و به ایشان تحویل بدهم ؟
بعد آیا سفارت آمریکا را برای زمان مصاحبه خودم باید انتخاب کنم یا خودشان .
چه مدارکی برای سفارت نیاز دارم که باید تهیه کنم و چه پرداخت هایی باید صورت بگیرد و مراحل از آزمایش خون تا مصاحبه و ...
واقعا ممنونم از لطف شما که بی دریغ اطلاعاتان را در اختیار مردم میزارید .
سلام دوست عزيز من همون sepideh IR هستم ما فقط پاسپورت ارائه داديم،كاغذ تجرد هم نداديم،بقيه مراحل رو هم ميتونيد در بقيه صفحه ها كامل و منظم بخونيد
دسته بندى F2a
ارسال مدارك ٣١/٠١/٢٠١٣
اپروو ٢٢/٠٧/٢٠١٣
پرداخت آنلاين ٨٨$ و ٢٢$ در تاريخ ٠٩/١٢/٢٠١٣
نامه تكميل پرونده ١٧/٠٧/٢٠١٥
نامه مصاحبه ٠٧/٠٨/٢٠١٥
تاريخ مصاحبه استكهلم ٠١/٠٨/٢٠١٥
نقص مدرك ٠١/٠٨/٢٠١٥
بلاتكليف و معلق?
من همون sepideh IR هستم
من عاشق راديو شمرون هستم?
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow
[/quote]
abedi110
سلام همچنین شما . ممنونم
ببخشید فرق بین k3 و IR1 چیه ؟
[/quote]
به سلامتی براتون آرزوی خوشبختی میکنم و امیدوارم کارهاتون به خوبی پیش بره Shy
IR1 : یعنی وقتی برای ویزا و مهاجرت اقدام میکنید از ازدواج شما بیش از ۲ سال گذشته که در این صورت شما گرین کارت دائم میگیرد .
CR1: یعنی شما کمتر از ۲ سال هست که ازدواج کردید و برای مهاجرت اقدام میکنید که گرین کارت مشروط میگیرید و بعد از ۲ سال که با همسرتان در امریکا زندگی کردید و این رو به اداره مهاجرت ثابت کردید ,تبدیل به گرین کارت دائم میشه !
K3 : ویزای غیر مهاجرتی هست که قراره زودتر اجازه ورود به امریکا رو به ما بده برای در کنار همسرمان بودن تا مراحل مهاجراتمون طی بشه , در واقع انتظار و دوری از همسر کوتاه تر باشه تا گرین کارت بگیریم , البته تا جایی که من متوجه شدم ,وقتی فرم های اولیه رو برای درخواست مهاجرت پست میکنیم باید فرم درخواست K۳ هم پست بشه و هر کدام از فرم ها زودتر به USCIS برسه ویزا به اون تبدیل میشه , و باز تا جایی که من متوجه شدم انتظار برای K۳ هم دیگه زیاد فرقی با CR1 و IR1 نداره , البته مطمئناً دوستانی که از طریق این ویزا اقدام کرده اند اطلاعات دقیقتری دارند !
CR1/IR1
ارسال مدارک  April 11th 2014 :
شماره رسید April 14th 2014 :
Sept 8th 2014: Approved
October 6th 2014 ( Jan 23rd 2015 !) : case number
آنکارا  
: May 15th  رسیدن مدارک به NVC
: June 19th  تکمیل پرونده
Interview : Finally ! Smile     April11th 2016
مقصد :  Oklahoma City
️ویزا یک ضرب
ورود به امریکا May17th 2016 :
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Green Card : June 21st 2016 [/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، Tolu IR
سلام

در مورد ازدواج در گرجستان چه مدارکی لازم هست؟
فقط پاسپورت کافیه؟
لطفا راهنمایی کنید.
متشکرم
پاسخ
(2015-09-11 ساعت 23:47)chapala نوشته:  سلام

در مورد ازدواج در گرجستان چه مدارکی لازم هست؟
فقط پاسپورت کافیه؟
لطفا راهنمایی کنید.
متشکرم

بله فقط پاسپورت هر دونفر لازمه ، ارسالهاي قبلي منو بخونيد همه چيز رو كاملا توضيح دادم ،اگر سوالي بود در خدمتم
F2A# ارسال اوليه مدارك  Nov.25.2013 #اپرو feb.12.2014 #ارسال مدارك به nvc و تكميل فرمها may.13.2015 #دريافت نقص مدرك و فرستادن دوباره مدارك July.27.2015 #تكميل پرونده AUG.21.2015 #مصاحبه اواخر سپتامبر- ابوظبی
ويزاي يك ضربsep.20.2015Cool
پاسخ
با سلام خدمت دوستان
حدود سه ماه دیگه قرار گرجستان ازدواج کنم
من به یکی از شرکت های وکالت ایمیل زدم, شرایط ازدواج تو گرجستان همونه همونطور که خیلی از کاربرها اشاره کرده اند, ای در پاسپورت فقط, بعد ایشون گفتن اگه بخوایی با جشن و اینا ازدواج کنی میشه حدود 170 ژل(واحد پول گرجستان) و باید از 3 هفته قبل هم هماهنگ کنی اما خوب توضیح نداد در غیر این صورت چند روز طول میکشه؟
کیس CR1
بیشتر از 2 سال در پروسه AP!
پاسخ
سلام به مديريت محترم و تمام دوستان عزيز

من كليه مطالب مرتبط با ازدواج در تركيه و نكات مربوطه رو خوندم و خيلي هم مفيد بود ، ممنونم. سوالي برام پيش اومده، مدت زماني كه اونجاييم لزوما برگه افامت هتل بايد باشه يا اگه منزلي رو اجاره كنيم اون اجاره نامه هم معتبره؟ و همچنين پيش بينيتون براي مدت زمان انجام كل مراحل عقد و ثبت رسمي اون ( صفرتاصد) بصورت حدودي چقدره؟

با تشكر و سپاس
هفت نوامبر دوهزارو پونزده
ارسال مدارك : هفده نوامبر دوهزاروپونزده
تاييده مدارك : بيست و سه نوامبر -----مدارك به اداره uscis نبرسكا ارجاع داده شده
كيس نامبر nvc : دوم مي دوهزار و شيش
تكميل مدارك : يك ماه بعدش  
منتظر وقت سفارت ابوظبي
پاسخ
(2015-09-25 ساعت 00:29)اميرفاتح نوشته:  سلام به مديريت محترم و تمام دوستان عزيز

من كليه مطالب مرتبط با ازدواج در تركيه و نكات مربوطه رو خوندم و خيلي هم مفيد بود ، ممنونم. سوالي برام پيش اومده، مدت زماني كه اونجاييم لزوما برگه افامت هتل بايد باشه يا اگه منزلي رو اجاره كنيم اون اجاره نامه هم معتبره؟ و همچنين پيش بينيتون براي مدت زمان انجام كل مراحل عقد و ثبت رسمي اون ( صفرتاصد) بصورت حدودي چقدره؟

با تشكر و سپاس

سلام
در مورد سوال اولتون نمیدونم چون ما برگه اقامت هتل بردیم
سوال دومتون هم ما 10 روز بودیم و از روز اول تا روز اخر و حتی لحظه اخر طول کشید
F2A
ارسال مدارک : 22Jan.2015 , رسید مدارک : 29Jan.2015 , انتقال از سرویس سنتر ورمونت : 2Sep.2015 , اپرو : 25Sep.2015
دریافت کیس نامبر و اینویس نامبر : 5Nov.2015
DS-261 و 120$ : 13Nov.2015 : $325 ، 5Nov.2015 ، فرم 20Nov,2015 : DS-260 ، ارسال مدارک : 24Nov.2015
تکمیل مدارک : 11Jan 2016
پاسخ
عاقا من یه تحقیقاتی در مورد ازدواج تو کشور سوم انجام دادم "البته دارم پیش اساتید اینجا درس پس میدم" ولی امیدوارم مفید باشه.
تو کشورای اطراف فقط ترکیه و گرجستان هستن که ازدواج دوتا خارجیو ثبت میکنن، که کلا بهتره دور ترکیه رو یه خط قرمز درشت بکشین چون قوانین و بروکراسیش بیچارتون میکنه "کسایی که این کارو کردن میدونن من چی میگم"!
میمونه گرجستان، شما اونجا فقط کافیه برین به ساختمان Public Service Hall و دوتا پاسپورت "که ماله خودتونه" و دوتا شاهد همراهتون باشه البته قبلش باید پاسپورت هاتونو ترجمه کنین که رو به روی همین ساختمون دارالترجمه "Notary" هست. حتما یادتون باشه مدارک ترجمه مدارک ایرانی ها باید آپوستیل بشه که تو همون دارالترجمه انجام میدن و اینکه اگه قبلا ازدواج کردین و طلاق گرفتین یا ترجمه سند طلاق و یا گواهی تجرد داشته باشین و یا کلا نگین!!! ازدواج خارجیا تو گرجستان کاملا رایگان هستش ولی ترجمه سند ازدواج حدود ۱۰۰دلار هزینه داره که تو همون ساختمان Public Service Hall انجام میدن و فرایند ثبت ازدواج هم تو همون روز انجام میشه و سند رو تحویلتون میدن که همه جا معتبر هستش. شما میتونین به شهرهای سیقنقی و باتومی هم برای ثبت ازدواج برین که مرکز ازدواج این دوتا شهر به صورت ۲۴ساعته در ۷روز هفته ازدواج رو ثبت میکنن. 
گرجستان بعد از اتمام قردادی که با ایران برای ورود ایرانی ها داشت دیگه تقریبا به هیچ ایرانی ای ویزا نداد و همه ی آژانس ها هم تور گرجستانشونو لغو کردن ولی الان خیلی راحت گرفتن، شما فقط کافیه برین به سایت E-VISA و اسکن پاسپورت، اسکن عکس ۶ *۴ پاسپورتی، ۲۰دلار آمریکا به اضافه ۲درصد هزینه بانکی و ۱۰روز کاری رو آپلود کنین!!! 
اینم لینک سایتش:
https://www.evisa.gov.ge/GeoVisa/en/VisaApp
البته کسایی که "مثل همه" کردیت کارت بین المللی ندارن بهتره به این آدرس برن: خیابان وزرا/ کوچه ۸/ پلاک ۴/ واحد ۳
شماره تلفنشم اینه: ۰۲۱-۸۸۵۵۹۰۹۴
هزینه این شرکت برای گرفتن ویزا گرجستان ۴۰دلار هستش.
"برای ورود به گرجستان نسخه چاپی ویزا و پاسپورت کافی هستش"
خب حالا برای رفتن به گرجستان هم میتونید هوایی برید هم زمینی از اونجایی که پرواز مستقیم نداریم شما یا باید بری ترکیه یا دبی یا اوکراین بعد از اونجا بری تفلیس که ارزون ترین بلیطی که پیدا کردم نزدیک ۲میلیون تومن بود!!! زمینی هم میتونی بلیط اتوبوس واسه تفلیس بگیری که از تهران رفت و برگشت ۴۲۰تومن هستش، میتونین بلیط اتوبوس واسه ایروان بگیرین و از اونجا با قطار برین تفلیس ولی بلیط برگشتو باید از خود ارمنستان بخری و قطار هم یه روزای خاصی هست، بهتره با همون اتوبوس یه کله برین تفلیس!
برای رد شدن از ارمنستان باید ویزا بگیرین که هزینه اش ۹دلار هست و به من گفتن بدون گرفتن وقت باید برم سفارت و همونجا هزینه رو بدم و فرم درخواست رو پر کنم، پاسپورت و عکسو که دیگه باید باهاتون باشه!
اینم آدرس سفارت ارمنستان:
خیابان جمهوری/ خیابان رازی/ خیابان استاد شهریار/ پلاک ۱
۶۶۷۰۴۸۳۳
از تو این سایت هم میتونین هزینه غذاو کرایه تاکسیو هرچی بخواینو پیدا کنین:
http://www.numbeo.com/cost-of-living/
کرایه تاکسی های گرجستان حدودا شبیه ایرانه، از فرودگاه تا Public Service Hall حدود ۱۰دلار هستش. کلا زیاد نگران هزینه ها توی گرجستان نباشین.
و برای اینکه مطمئن باشین من از صحبت هایی که با پشتیبانی سایت Public Service Hall انجام دادم اسکرین شات گرفتم ک می تونین بخونین. خوده سایتشم اینه:
Psh.gov.ge

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

.jpg   IMG_9428.JPG (اندازه 205.65 KB / تعداد دانلود: 167)
پاسخ
تشکر کنندگان: amirsalehish ، storagemeter ، vania77 ، tamoko89 ، Tolu IR ، Sosonia ، m.ghoreishi
(2015-09-25 ساعت 10:47)aida123 نوشته:  
(2015-09-25 ساعت 00:29)اميرفاتح نوشته:  سلام به مديريت محترم و تمام دوستان عزيز

با تشكر و سپاس

سلام
در مورد سوال اولتون نمیدونم چون ما برگه اقامت هتل بردیم
سوال دومتون هم ما ۱۰ روز بودیم و از روز اول تا روز اخر و حتی لحظه اخر طول کشید
ای بابا آخر نفهمیدیم چی به چی شد! یکی میگه همون روز مدارکو تحویل میدن بعد شما میگین 10 روز کارتون طول کشید؟ آخر کدومش درسته؟ قضیه برگه هتل دیگه چه صیغه اییه؟
کیس CR1
پاسخ
(2015-09-27 ساعت 15:52)Stiveapple نوشته:  عاقا من یه تحقیقاتی در مورد ازدواج تو کشور سوم انجام دادم "البته دارم پیش اساتید اینجا درس پس میدم" ولی امیدوارم مفید باشه.
منظورتون از آپوستیل چیه؟ بعد سوال بعدی این که مهر وزارت دادگستری گرجستان رو کجا میزنن؟
سوال بعدی این که اتوبوس گرجستان چه روزهایی حرکت میکنه؟ شماره نداری زنگ بزنیم اطلاعات اتوبوس بگیریم برا گرجستان؟
کیس CR1
پاسخ
(2015-09-28 ساعت 19:20)tamoko89 نوشته:  
(2015-09-27 ساعت 15:52)Stiveapple نوشته:  عاقا من یه تحقیقاتی در مورد ازدواج تو کشور سوم انجام دادم "البته دارم پیش اساتید اینجا درس پس میدم" ولی امیدوارم مفید باشه.
منظورتون از آپوستیل چیه؟ بعد سوال بعدی این که مهر وزارت دادگستری گرجستان رو کجا میزنن؟

آپوستیل مثل برابری ثبت با سند هستش
وقتی ازشون ترجمه سند ازدواجو بخواین براتون مهر هم میکنن.
شرکت تریپکس هم بلیط میفروشه، اینم اطلاعاتش:
09384127631
021-66595950
Www.tripex.IR
خیابان آزادی/ خیابان جمال زاده/ شماره ۱۲
پاسخ
تشکر کنندگان: tamoko89 ، Tolu IR
[/quote]

09384127631
021-66595950
Www.tripex.IR
[/quote]
یک سوال دیگه, چقدر فرایند بابلا طول میکشه؟ آخه یکی میگه ده روز! یکی میگه چند ساعت! آخر کدومش؟
کیس CR1
پاسخ

09384127631
021-66595950
Www.tripex.IR
[/quote]
یک سوال دیگه, چقدر فرایند بابلا طول میکشه؟ آخه یکی میگه ده روز! یکی میگه چند ساعت! آخر کدومش؟
[/quote]

عزیزم تو همون سایتی که گفتم نوشته تو همون روز بهت میدن البته الان دیگه ورژن انگلیسی ندازه فقط زبون گرجی داره!
پاسخ
سلام دوست عزيز من خيلي به تجربيات و اطلاعات جنابعالي احتياج دارم در صورت امكان پاسخ بديد لطفا
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان