کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ثبت ازدواج در کشور ثالث
سلام دوستان تورو خدا جواب بدین من میخام به همراه همسرم که اقامت نروژ را دارن و سیتی زن نیستن برای ثبت ازدواج به کرجستان بریم من پاسپورت ایرانی دارم و ایشون تراول دایکومن دارن آیا با مدرک تراول داکیومنت مشکلی پیش نمیاد و ما میتونیم براحتی عقد کنیم و آیا وکیل و یا شرکتی وجود داره که قبل ازرفتن کار را سریع انجام بدن چون وقتمون خیلی کمه و برگه تجرد به چه زبانی باشد تورو خدا اگه اطلاعات دارید راهنمایی بفرمایید
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام

من به همراه همسرم هفته گذشته ازدواج خودمون را در گرجستان ثبت كرديم.
من قبلا ازدواج كرده بودم و با خودم مدرك مجردي بردم. مدرك مجردي را به انگليسي ترجمه كردم و مهر وزارت امور خارجه و قوه قضاييه هم داشت.
اونجا كه رسيديم مدرك را قبول نكردند و گفتند كه بايد توسط وزارت امور خارجه گرجستان تاييد بشه. وزارت خارجه گرجستان تاييد سفارت ايران را درخواست كرد. بعد از تاييد سفارت ايران مدرك را گفتند از فارسي به گرجستاني ترجمه كن. بعد از ترجمه و واريز ١٥ لاري و تلف شدن ٣ روز مدرك را گرفتند و گفتند ١٠ روز ديگه بيا بگير!. مدرك را با سماجت زياد دو روزه تحويل گرفتيم و روز بعد ازدواج راثبت كرديم.
خواستم تجربه خودم را در اختيارتون بگذارم. اگر قصد ازدواج در گرجستان را داريد و يكي از شما قبلا ازدواج كرده به نظر من چيزي از ازدواج قبلتون نگيد تا يك روزه كارتون انجام بشه. در غير اين صورت حداقل ١٠ روز براي تاييد مدرك در نظر بگيريد.
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، abedi110
(2016-10-29 ساعت 21:14)rooh نوشته:  سلام دوستان تورو خدا جواب بدین من میخام به همراه همسرم که اقامت نروژ را دارن و سیتی زن نیستن برای ثبت ازدواج به کرجستان بریم من پاسپورت ایرانی دارم و ایشون تراول دایکومن دارن آیا با مدرک تراول داکیومنت مشکلی پیش نمیاد و ما میتونیم براحتی عقد کنیم و آیا وکیل و یا شرکتی وجود داره که قبل ازرفتن کار  را سریع انجام بدن چون وقتمون خیلی کمه و برگه تجرد به چه زبانی باشد       تورو خدا اگه اطلاعات دارید راهنمایی بفرمایید

سلام
من هنوز این کار رو شخصا انجام ندادم اما بر اساس چیزی که دوستان اینجا نوشتند, نیاز به پاسپورت دو نفر هست. در مورد تراول داکیومنت شاید بهتر باشه با بعضی از اجنت ها داخل خود گرجستان تماس بگیرید.
شرکت هایی هستن که من سوال کردم و بهم گفتن ۳ روز کاری طول میکشه و ۷۵۰ دلار درخواست کردن که من بیخیال اونا شدم اما طوری که دوستان اینجا میگن کل پروسه در ۱ روز انجام میشه!
برگه تجرد کلا نیازی نیست در صورتی که قبلا ازدواج نکرده باشین. در صورتی که قبلا ازدواج کردین لطفا جواب دوست ما که بالای جواب من جواب دادن رو بخونین.
پاسخ
تشکر کنندگان: abedi110
سلام و خسته نباشيد بخاطر زحماتتون
سوالي داشتم از خدمتتون
من قصد ازدواج با نامزدم ك ايرانيه ولي دانمارك زندگي ميكنه و پاس دانماركي داره رو دارم ك بتونم بعدش براي اقامت دانمارك اقدام كنم
با توجه به مطالبي ك خوندم فك ميكنم كشور گرجستان براي ثبت ازدواج ما خيلي راحت تر باشه
سوال من اين هست ك اين ازدواج مورد قبول دولت دانمارك هست
سوال دوم اينكه من قراره بعدز ثبت ازدواج برم و در كشور ارمنستان پـنـاهــنده بشم چون شرايط مناسبي براي برگشت به ايران ندارم خواستم بدونم اين امر در پروسه دانمارك من مشكل ايجاد نميكنه
و در نهايت ممنون ميشم اگر شرايط و مدارك ازدواج در ارمنستانو كامل توضيح بديد
و اينكه ايا اين شرايط در حال حاضرم مثل قبله
و به همون راحتيه
مرسي از لطفتون
م
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام و خسته نباشيد بخاطر زحماتتون
سوالي داشتم از خدمتتون
من قصد ازدواج با نامزدم ك ايرانيه ولي دانمارك زندگي ميكنه و پاس دانماركي داره رو دارم ك بتونم بعدش براي اقامت دانمارك اقدام كنم
با توجه به مطالبي ك خوندم فك ميكنم كشور گرجستان براي ثبت ازدواج ما خيلي راحت تر باشه
سوال دوم اينكه من قراره بعدز ثبت ازدواج برم و در كشور ارمنستان پـنـاهــنده بشم چون شرايط مناسبي براي برگشت به ايران ندارم خواستم بدونم اين امر در پروسه دانمارك من مشكل ايجاد نميكنه
و در نهايت ممنون ميشم اگر شرايط و مدارك ازدواج در گرجستانو كامل توضيح بديد
و به همون راحتيه
مرسي از لطفتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام و تشكر فراوان از همه بچه ها كه واقعا راهنمايي خوبي ميكنن دوستان من هم ازدواجم را ديروز در گرجستان ثبت كردم واقعا آسون و بي دردسر بود و يك روزه انجام شد مدارك فقط پاسپورت خواستند و ديگر هيچ..... واقعا از سايت مهاجرسرا تشكر ميكنم من ميخاستم كلي پول به موسسه اي بدم كه در تركيعه ازدواجمون رو ثبت كنن ولي با كمك راهنمايي بچها رفتم گرجستان و مجاني ازدواج ثبتي انجام دادم
پاسخ
(2016-11-12 ساعت 15:28)ميلااا نوشته:  سلام و خسته نباشيد بخاطر زحماتتون
سوالي داشتم از خدمتتون
و در نهايت ممنون ميشم اگر شرايط و مدارك ازدواج در گرجستانو كامل توضيح بديد
و به همون راحتيه
مرسي از لطفتون

سلام

سوال اول: هر کشوری قوانین خاص خودش را برای قبول یا رد ازدواج در خارج از کشور دارد. برای اصمینان می توانید از همسرتان درخواست کنید که از پلیس دانمارک اطلاعات لازم را بگیرند. تا آنجا که من میدانم کشورهای اسکاندیناوی قبل از ازدواج یک تاییده برای همسرتان صادر می کنند که در کشور مقصد ارائه کنید. روند اداری دریافت این تاییدیه حدود سه هفته است. البته کشور گرجستان هیچ مدرکی از شما درخواست نمی کند فقط جهت اینکه خودتان خیالتان راحت باشد می توانید سوال کنید.
بعد از ازدواج در گرجستان مدرک ازدواج شما حتما باید ترجمه شود و برچسب آپوستیل داشته باشد(در عیر اینصورت برای ارائه به دیگر کشورها معتبر نیست). هزینه ترجمه و آپوستیل حدود 100 دلار است. شما نیازمند یک سند ازدواج اضافی برای همسرتان به منظور ارائه به کشور دانمارک هم هستید پس 100 دلار دیگر هم باید هزینه کنید.

سوال دوم:معمولا شما از کشوری می توانید درخواست مهاجرت فامیلی کنید که به نحوی اقامت آنجا را داشته باشد. تا زمانی که شما اقامت ایران را دارید باید از سفارت دانمارک در ایران اقدام کنید. ضمن اینکه سفارتی که از آن اقدام می کنید باید با قوانین و فرهنگ آن کشور آشنایی داشته باشد. همچنین روند بررسی پرونده چهت مهاجرت خانوادگی بسیار طولانی ست. البته من مدت زمان مربوط به کشور دانمارک را نمیدانم اما کشورهای همسایه دانمارک حدود 17 ماه زمان برای بررسی پرونده نیاز دارند.

سوال سوم: فقط پاسپورت هر دو نفر به همراه ترجمه رسمی به زبان گرجی مورد نیاز است. (دارالترجمه هم رو به روی justice house در طرف دیگر خیابان وجود دارد)

شرایط فرقی نکرده مثل قبله
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
مدرک مجردی که می فرمایید همون طلاق نامست یا چیز دیگه ؟ ‎Apostille‎ مدارک منظورشون چیه؟ اگز هر دو بچه داشته باشند باید بگند جایی ثبت میشه یا نه که تویه مراحل بعدی به مشکلی بر نخورند ؟ تویه سرتفیکیت ازدواج چیری راحب به بچه ها ثبت میشه ؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
يكي از دوستان در مورد شاهد سوال كردند

من اونجا يه آپارتمان اجاره كرده بودم كه صاحبخونه به عنوان يكي از شاهدها با من اومد. شاهد بعدي هم به يه نفر ٢٠ لاري دادم اومد شد شاهد دوم.
كنار درب ورودي ده بيست نفر هستن كه دارن تبليغ ميكنن براي دارالترجمه، با همونا براي شاهد شدن مي توانيد صحبت كنيد. در ضمن دفعه اول كه براي ثبت مدارك براي ازدواج ميري پاسپورت دو طرف با ترجمه گرجي و اسم و شماره پرسنلي شاهدها را فقط ميخواد. وقتي پرونده رو قبول كردن از شما شماره موبايل ميگيرن و حدود يه ساعت بعد براتون پيام مياد كه با شاهدها مراجعه كنيد. اون زمان هست كه شما نياز داريد كه با شاهدها بريد براي ثبت ازدواج. پس يادتون باشه كه شاهدها بايد دردسترس باشند، يعني تا زماني كه بهتون پيام ميدن همون اطراف باشن يا خودشونو برسونن. البته خود شاهدها اين موضوع رو ميدونن و اخر كار از شما پول ميگيرن.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-24 ساعت 20:25)hesam83 نوشته:  سلام دوستان
مدرک مجردی که می  فرمایید همون طلاق نامست یا چیز دیگه ؟ ‎Apostille‎ مدارک منظورشون چیه؟ اگز هر دو بچه داشته باشند باید بگند جایی ثبت میشه یا نه که تویه مراحل بعدی به مشکلی بر نخورند ؟ تویه سرتفیکیت ازدواج چیری راحب به بچه ها ثبت میشه ؟
ممنون

سلام
مدرك مجردي را وزارت امور خارجه صادر ميكنه و با طلاق نامه فرق داره. بايد به وزارت امور خارجه مراجعه كنيد كه ظرف يك ساعت صادر ميشه.
آپوستيل يك برچسب هست كه پشت مدرك ميخوره و نشان دهنده تاييد وزارت امور خارجه اون كشور هست.
چون ما بچه نداشتيم، در مورد بچه مطمئن نيستم. توي مدرك ما چيزي در مورد بچه نوشته نشده.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-23 ساعت 00:24)abedi110 نوشته:  
(2016-09-22 ساعت 22:33)naaazi نوشته:  
(2016-09-22 ساعت 21:37)abedi110 نوشته:  این سئوال خیلی از دوستان است و حتی سئوال خود من نیز بوده است ،  بهتر است دوستان به چیزهایی که میگویم خوب دقت کنند .

بیشتر ما دوست داریم که برای ازدواج ، همسرمان به ایران بیاید و اینجا ثبت ازدواج کنیم یا حتی اگر نمیتواند به ایران بیاید در کشور ثالث به سفارت ایران رفته و آنجا ثبت ازدواج کنیم .

طبق قوانین ، زن و شوهر سند ازدواج معتبر هر کشوری را داشته باشند برای سفارت ها معتبر است اما باید تلاش کنیم سند ازدواج را راحت بدست بیاریم .

چرا ما اصلا به کشور ثالث میرویم ؟ چون طبق قوانین دست و پا گیر و مسخره کشورمان موقع ثبت ازدواج پای مواردی مثل دین ، تابعیت کشور دیگر ، سیاست و...  میاد وسط و ثبت ازدواج یا خیلی سخت و طولانی می شود یا غیر ممکن .

حتی در کشور ثالث هم در سفارت ایران طوری با شما برخورد می شود که بی خیال ثبت ازدواج ایرانی می شوید چون واقعا قوانین خسته کننده و طولانی است .

* پیشنهاد من * به تمام دوستان گل مهاجر سرایی این است که ابتدا در Public service hall  یا دفاتر ثبت ازدواج گرجستان ازدواج خود را به سادگی ثبت نمایید و مدرک معتبر جهت سفارت آمریکا تهیه نمایید .

سپس اگر دوست داشتید میتوانید به مسجد جامع تفلیس قدیم رفته و پیش حاج آقا همت که فارسی صحبت میکند عقد اسلامی و شرعی بخونید و سلام من را هم برسانید .( عابدی )

سپس اگر تایید و  ثبت ازدواج توسط سفارت ایران برایتان مهم هست مدارک ازدواجتان در دفتر ازدواج آنجا بعلاوه برگه عقد شرعی را ببرید سفارت و بخواهید تا مدرکتان را تایید نمایند و احتمالا از شما میخواهند آزمایش خون بگیرید و کمی هم زمان و ...    .

در کل من زمان کم آوردم وگرنه سند ازدواجم را به تایید سفارت میرساندم .

این کار مزیت های خوبی دارد ،
میتونید برای همسرتان درخواست شناسنامه و شهروندی و خدمات اجتماعی ایران را بکنید مثل بیمه ، یارانه و ... .

سئوالی بود در خدمتم

ممنون از توضيحات كاملتون، نامزد من شناسنامه ايراني داره ، و واسه همين ميخاستم بدونم تو شناسنامه هامون ثبت بشه چقد زمانبره، چون چندين سال پيش يكي از آشناهامون ازين طريق ازدواج كشوري رفتن سفارت و به شناسنامشون گير دادن كه چرا اسم همسرت تو شناسنامه نيست ، واسه همين ميترسم اينم برامون دردسر شه حالا يك در هزار ممكنه گير بدن ، سوال بعديم اينه كه قوانين ازدواج كشوري همه جا يكسانه؟ مثلا در گرجستان ازدواج كنيم مطابق قوانين امريكا خواهد بود؟
سپاس

این که شناسنامه ایرانی دارند خوبه  و راحت تر در سفارت ایران شاید کارتان را راه بندازند اما دقیقا نمیدونم چه پروسه ای داره اما برای ثبت و تایید  ازدواج توی سفارت ایران در تفلیس به من گفتند آزمایش خون بگیر + برگه عقد شرعی + گواهی ازدواج گرجستان + زمان  

شما برای پایان دادن به نگرانی هایتان همین که وارد تفلیس شدید ابتدا به سفارت ایران رفته و از آنها راهنمایی بخواهید و طبق دستورالعمل آنها ازدواجتان را ثبت نمایید و سند ازدواج کشور گرجستان را هم تحویل بگیرید .
اگر برای آمریکا اقدام میکنید نگران ثبت نبودن اسم همسرتان در شناسنامه نباشید .
این مورد کم پیش می آید
ملاک سفارت سند ازدواج است .

( در مورد سفارت ایران در تفلیس :    تقریبا 2 سال قبل از ازدواج 10 مورد ایمیل دادم ، حتی یک بار هم جواب ندادند - وقتی هم رفتیم آنجا جلسه گرفته بودند داشتند قصه میگفتند و از کاسبی راه انداختن تو تفلیس میگفتند که بعد از 20 دقیقه  انتظار مجبور شدم صدایم را بلند کنم و شکایت کنم از رفتار مسخرشون تا یکیشون اومد جوابمون را داد )

امیدوارم شما موفق بشید .
سلام.در مورد سند ازدواج جهت مهاجرت به آمریکا در نوشته های قبلی خوندم که حتما باید عقد ایرانی هم باشه والا سفارت آمریکا قبول نمیکنه البته نمیدونم تا چه حد درسته!لطفا کسانیکه قبلا از این روش ویزای امریکا رو گرفتند نظرشون رو بگن!ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: azadefarzin
سلام دوستان.
آدرس ساختمان ثبت ازدواج در گرجستان رو کسی می دونه؟ آدرس دقیق؟! ما با تور بریم لیدر میتونه راهنمایی کنه؟
دوستانی که ازدواج دینی انجام دادن و توی شناسنامه هم درج کردن میشه لطف کنن تجربه اشونو بهم بگن. چقد زمان میبره؟ و حدودا با کل آزمایشات چقدر هزینه میخواد؟
سوال بعدیم اینه که این ازدواج رو دولت کانادا قبول میکنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام بچها ، من همه مطالبتون رو خوندم و بعد از کلی‌ تحقیق و ایمیل و نامه نگاری و ارتباط با اپراتور پابلیک سرویس حال مطمئن شدم که واقعا راحته . براتون تو پست بعدی دوباره همشو همونطور که بچها گفتن یه بار دیگه کامل با عکس میفرستم
پاسخ
بچها اگه انگلیسی‌ بلدید این عکسو باز کنید بخونید ، این جوابیه که به من دادن

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

پاسخ
بچها اگه انگلیسی‌ بلدید این عکسو باز کنید بخونید ، این جوابیه اپراتور بهم داد

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان