کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ثبت ازدواج در کشور ثالث
سلام. دوستان به پاسخ سفارت ایران در گرجستان توجه بفرمایید:

"روند ثبت ازدواج در خارج از کشور به مراتب زمان بر و پر هزینه بوده و در مرحله اول می بایست یکی از زوجین حتماً اقامت کشور گرجستان را داشته باشد. در صورت نداشتن اقامت، نسبت به اخذ اقامت اقدام نموده و پس از تهیه و تکمیل مدارک لازم، در ساعات اداری با بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس تماس حاصل نمایید."

--------

ایمیل از طرف آقای نبی پور ارسال شده است.
دوستانی که قصد ثبت ازدواج در سفارت ایران در تفلیس دارند، دقت بفرمایید که اصلا کار آسانی نیست که چه بسا غیرممکن است. صرفا به پیام های دلگرم کننده عزیزان دلخوش نکنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
من‌تجربه چندین بار مراجعه به سفارت ایران در گرجستان دارم
اگر‌همه چی اوکی باشه و انروز‌‌ اوضاع وفق مراد باشه و از دنده چپ بلند نشده باشن خفن ترین کاری که ممکنه انجام بدن جواب سلامه!
همشون زحمت کشن!

مخصوصا اون اقای ایرانی گرجی که تو اتاق مراجعه کننده ها نشسته درامد زیرمیزیش از رئیس جمهور گرجستان بیشتره
بیخیال سفارت ایران در گرجستان بشین
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر007
(2017-02-23 ساعت 09:48)zamisf نوشته:  ببخشید دوستان ازدواج( مسلمان با مسیحی) در کشور امارات منتفیه کلا ؟

سلام دوست عزیز , نمیدونم هنوز اقدامی انجام دادین  یا نه , ما هم کیسمون مثل شما بود و ترکیه ازدواج کردیم , نکته امارات اینه که سفارت و کنسولگری امریکا در امارات کارهای ازدواجی رو اصلا انجام نمیده ,(مدارک اولیه همسر سیتیزنتون باید توسط سفارت یا کنسولگری امریکا تایید بشه تا دفاتر ازدواج کارتون رو انجام بدن ) , همینطور که در این تاپیک مطرح  شده خیلی دوستان گرجستان این کار رو انجام دادن ولی قید ثبت ازدوجتون برای ایران رو باید بزنید دیگه و همون ازدواج بین المللی تون رو بپذیرید ...ترکیه با این اوضاع قاراشمیش که الان داره , نمیدونم چهطور انجام بشه کارتون ولی در موردش تحقیق کنید بد نیست , ما سال ۲۰۱۴ ,قبل از اینکه دنیا " کن فیکون " بشه استانبول ازدواج کردیم ,همسر من هم آمریکایی هست و ازدواجمون رو در شناسنامه من ثبت نکردیم  Rolleyes
CR1/IR1
ارسال مدارک  April 11th 2014 :
شماره رسید April 14th 2014 :
Sept 8th 2014: Approved
October 6th 2014 ( Jan 23rd 2015 !) : case number
آنکارا  
: May 15th  رسیدن مدارک به NVC
: June 19th  تکمیل پرونده
Interview : Finally ! Smile     April11th 2016
مقصد :  Oklahoma City
️ویزا یک ضرب
ورود به امریکا May17th 2016 :
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Green Card : June 21st 2016 [/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: محبوبه. 68 ، zamisf
سلام وقتتون بخیر من میخوام ازدواجم را در گرجستان ثبت کنم خودم آلمانم و همسرم از ایران میاد اینجور که دوستمکم گفتن کلا یک روز طول میکشه درسته ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام بچها،

من تازه از گرجستان (تفلیس) برگشتم

خیلی‌ خلاصه بهتون بگم یه چند تا نکته‌رو :

ما اول از همه با یه خانم مترجم رسمی‌ فارسی خیلی‌ محترم از قبل مدارکمون رو ترجمه کردیم که براتون اسم و شماره تلفن رو میفرستم .

حتا ما شاهد گرجی هم نبردیم مادر همسرم و همون ''خانم مترجم'' شدن شاهد‌های ما و قبول هم کردن .

سند ازدواج رو گرفتیم و چون من سیتیزن یه کشور اروپایی هستم فقط به من گفتن آپوستیل نیاز دارید شما به لگالیزیشن یا همون تائیدیه نیازی ندارید یعنی‌ کشور شما از ما تائیدیه نمیخواد فقط آپوستیل میخواد البته شما ازشون باز بپرسید که کشوری که میخواین اقدام کنید نیاز داره یا نه مثلا واسه ایران حتما نیازه لگالیزیشن

گفتیم به زبان انگلیسی هم ترجمه کنن و مهر آپوستیل هم بخوره و رفتیم بانک اون مبلغ رو دادیم و به اون خانم مترجم فرداش اس‌ام‌اس دادن که بیاین تحویل بگیرید البته اینم بگم که اگه پول بیشتر بدید حتا ۱ روزه هم بهتون تحویل میدن

به نظر من با این خانم مترجم رسمی‌ برید همه کارارو براتون عین آب خوردن انجام میده و قیمت مناسبی هم میگیره خیلی‌ با انصافه واقعا

00995599053934

Fatemeh Rafii

برای تاکسی‌ و حمل و نقلتون همه یه اپلیکیشن هست که اگه به اینترنت شهر وصل بشید که مجانی‌ هست به اسم تیبیلیسی لاوز یوو میتونید مقصد رو بزنید و بهتون میگه که چقد میگیره تا به اون مقصد شمارو ببره و تو نقش میتونید ببینید که تاکسی‌ کی‌ میاد و خیلییییییییی ارزونه . اگه بخواین همینجوری تاکسی‌ بگیرید باید خیلی‌ هزینه کنید و خیلی‌ چونه بزنید .

Yandex.taxi

اگه غذای ایرونی هم هوس کردید فقط فقط فقط برید رستوران نایب . بقیه‌ واقعا مزخرف و گرونه
پاسخ
تشکر کنندگان: محبوبه. 68 ، j@vad ، forouq
(2017-01-05 ساعت 15:45)aloyse نوشته:  بچها اگه انگلیسی‌ بلدید این عکسو باز کنید بخونید ، این جوابیه که به من دادن

(2017-04-15 ساعت 21:00)aloyse نوشته:  سلام بچها،

من تازه از گرجستان (تفلیس) برگشتم

خیلی‌ خلاصه بهتون بگم یه چند تا نکته‌رو :

ما اول از همه با یه خانم مترجم رسمی‌ فارسی خیلی‌ محترم از قبل مدارکمون رو ترجمه کردیم که براتون اسم و شماره تلفن رو میفرستم .

حتا ما شاهد گرجی هم نبردیم مادر همسرم و همون ''خانم مترجم'' شدن شاهد‌های ما و قبول هم کردن .

سند ازدواج رو گرفتیم و چون من سیتیزن یه کشور اروپایی هستم فقط به من گفتن آپوستیل نیاز دارید شما به لگالیزیشن یا همون تائیدیه نیازی ندارید یعنی‌ کشور شما از ما تائیدیه نمیخواد فقط آپوستیل میخواد  البته شما ازشون باز بپرسید که کشوری که میخواین اقدام کنید نیاز داره یا نه مثلا  واسه ایران حتما نیازه لگالیزیشن

گفتیم به زبان انگلیسی هم ترجمه کنن و مهر آپوستیل هم بخوره و رفتیم بانک اون مبلغ رو دادیم و به اون خانم مترجم فرداش اس‌ام‌اس دادن که بیاین تحویل بگیرید البته اینم بگم که اگه پول بیشتر بدید حتا ۱ روزه هم بهتون تحویل میدن

به نظر من با این خانم مترجم رسمی‌ برید همه کارارو براتون عین آب خوردن انجام میده و قیمت مناسبی هم میگیره خیلی‌ با انصافه واقعا

00995599053934

Fatemeh Rafii

برای تاکسی‌ و حمل و نقلتون همه یه اپلیکیشن هست که اگه به اینترنت شهر وصل بشید که مجانی‌ هست به اسم تیبیلیسی لاوز یوو میتونید مقصد رو بزنید و بهتون میگه که چقد میگیره تا به اون مقصد شمارو ببره و تو نقش میتونید ببینید که تاکسی‌ کی‌ میاد و خیلییییییییی ارزونه . اگه بخواین همینجوری تاکسی‌ بگیرید باید خیلی‌ هزینه کنید و خیلی‌ چونه بزنید .

Yandex.taxi

اگه غذای ایرونی هم هوس کردید فقط فقط فقط برید رستوران نایب . بقیه‌ واقعا مزخرف و گرونه

Cool -->
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام وقت بخیر من با آقایی که مدت ۲ساله وارد کانادا شدن قصد ازدواج کردیم و این آقا پناهندهٔ کانادا هم هستن باید عقد میکردیم چون پاسپورت ندران با ترول دکیمنت میخوان به کشور ثالث بیان حالا سوال من اینه که وقتی‌ با تراول دکیمنت وارد یه کشور میشن برای عقد باز می‌تونن برگردان به کانادا یا ممکن که دچار مشکل بشن ؟؟؟؟؟؟؟ سوال دوم اینکه این آقا ۱۵ سال پیش از ترکیه دیپورت شدن بخاطر اینکه غیرقانونی تو ترکیه بودن حالا ممکن که ترکیه بهشون ویزا بده یا چون دیپورت شدن غیر ممکن ویزا دادن ؟؟ من شنیدم که هر ۵ سال اسمت از سیستم خارج می‌شه مال ایشون ۱۵ سال پیش بوده بعد سوال سوم اینکه من توی سایت دیدم که عزیزان نوشتن گرجستان خیلی‌ راحتتر هست برای عقد کردن ترکیه ۱ هفته طول میکشه ولی‌ خوب ترکیه یک سری شرکتهایی هست برای ثبت ازدواج که همهٔ کارهارو خودشون انجام میدان توی گرجستان و ارمنستان هم این شرکت‌ها که ازدواج بین‌المللی رو ثبت کنن هست یا نه ؟؟ حالا شرکتی شخصی‌ بنظر شما عقد‌های این چنینی تو کدوم کشور باشه بهتره ؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: محبوبه. 68 ، khalil_khalil
دوستان بعد از گرفتن مدارک ازدواج و ترجمه ها باید مدارک رو به کجا بفرستم؟ کدوم وبسایت؟کدوم فرم؟ چه مدارکی دقیقا؟

متشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من با توجه به راهنماییهای خوب شما عزیزان چند هفته دیگه عازم گرجستان هستم . سوالی که دارم اینه آیا برای ویزا 2 نسخه از مدرک ازدواح و آپوستیل و ترجمه اش باید بگیریم یکی برای خانم و یکی برای آقا ؟ هیچ نیازی نیست قبل و یا بعد ازدواج به سفارت آمریکا در گرجستان مراجعه کنیم؟ یعنی بعدش فقط همسر برگرده آمریکا و با خودش ببره مدرک ازدواج رو یرای درخواست ویزا از اونجا؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام،

اولا باید تشکر کنم از آقای عابدی، آقا/خانم aloyse و همه دوستانی که زحمت کشیدن و اطلاعاتشونو در اختیار کم تجربه ها گذاشتن!

نامزد بنده سوئدی الاصل و ساکن استکهلم و خودم ساکن تهرانم، برای ازدواج در ایران اقدام کردیم که انقدر پروسه طولانی شد که نامزدم مجبور شد برگرده به کشورش... آخرشم توی پلیس اتباع (خیابان ولیعصر سر زرتشت) یه افسر وظیفه شناس بهمون گفت که شماها دیوانه اید که اومدین اینجا، برید تفلیس ازدواج کنین بعد بیاید راحت اینجا ثبتش کنین و اینکه اگه یکبار دیگه اینجا ببینمتون خودم اذیتتون میکنم!

خلاصه بعد از مطالعه اطلاعات دوستان، چند تا سوال برام پیش اومد که از اپراتوری که آقای عابدی معرفی کردند پرسیدم و جوابشونو اینجا میذارم:

+ ازدواج در تفلیس در روز های کاری (دوشنبه تا جمعه) بصورت کاملاً رایگان انجام میشه.
+ اگر هر کدوم از طرفین فرزندی از ازدواج قبلی یا خارج از ازدواج داشته باشه، به این ازدواج ربطی نداره و تداخلی ایجاد نمی کنه.
+ تنها مدرکی که برای ازدواج لازمه پاسپورت طرفین هست که باید در "Notary Beaurou" یا اداره محضری که روبروی دادگستری هست ترجمه و ممهور بشن.
+ 2 تا شاهد هم (با هر ملیتی، ولی اگر گرجستانی نیستند باید پاسپورتشون همراهشون باشه و نیازی به ترجمه نیست طبق گفته اپراتور) در زمان پر کردن اپلیکیشن معرفی کنید.
+ آدرس دادگستری که برای ازدواج باید تشریف ببرین هم : Tbilisi, Sanapiro St. #2 نزدیک پل Baratashvili هست.

چند تا سوال هم داشتم که اگر کسی بتونه جواب بده خیلی ممنونش میشم.

+ کسی تا به حال این ازدواج رو بصورت فردی توی ایران یا سوئد ثبت کرده یا حضور هر دو طرف لازمه؟
+ برای هزینه های ترجمه اسناد همه قیمت رو به دلار اعلام کردن، برای مخارج گرجستان بهتره دلار همراهمون باشه یا لاری و اینکه شاخص تبدیل ارز اینجا بهتره یا تفلیس؟
+ کسانی که قبلاً تفلیس رفتن، لطف می کنن هتل یا اماکن دیدنی خاصی رو برای مدت اقامت پیشنهاد کنن؟

ممنون!
پاسخ
تشکر کنندگان: khalil_khalil
(2017-05-06 ساعت 11:05)Mo-Arefi نوشته:  با سلام،

اولا باید تشکر کنم از آقای عابدی، آقا/خانم aloyse و همه دوستانی که زحمت کشیدن و اطلاعاتشونو در اختیار کم تجربه ها گذاشتن!

نامزد بنده سوئدی الاصل و ساکن استکهلم و خودم ساکن تهرانم، برای ازدواج در ایران اقدام کردیم که انقدر پروسه طولانی شد که نامزدم مجبور شد برگرده به کشورش... آخرشم توی پلیس اتباع (خیابان ولیعصر سر زرتشت) یه افسر وظیفه شناس بهمون گفت که شماها دیوانه اید که اومدین اینجا، برید تفلیس ازدواج کنین بعد بیاید راحت اینجا ثبتش کنین و اینکه اگه یکبار دیگه اینجا ببینمتون خودم اذیتتون میکنم!

خلاصه بعد از مطالعه اطلاعات دوستان، چند تا سوال برام پیش اومد که از اپراتوری که آقای عابدی معرفی کردند پرسیدم و جوابشونو اینجا میذارم:

+ ازدواج در تفلیس در روز های کاری (دوشنبه تا جمعه) بصورت کاملاً رایگان انجام میشه.
+ اگر هر کدوم از طرفین فرزندی از ازدواج قبلی یا خارج از ازدواج داشته باشه، به این ازدواج ربطی نداره و تداخلی ایجاد نمی کنه.
+ تنها مدرکی که برای ازدواج لازمه پاسپورت طرفین هست که باید در "Notary Beaurou" یا اداره محضری که روبروی دادگستری هست ترجمه و ممهور بشن.
+ 2 تا شاهد هم (با هر ملیتی، ولی اگر گرجستانی نیستند باید پاسپورتشون همراهشون باشه و نیازی به ترجمه نیست طبق گفته اپراتور) در زمان پر کردن اپلیکیشن معرفی کنید.
+ آدرس دادگستری که برای ازدواج باید تشریف ببرین هم : Tbilisi, Sanapiro St. #2 نزدیک پل Baratashvili هست.

چند تا سوال هم داشتم که اگر کسی بتونه جواب بده خیلی ممنونش میشم.

+ کسی تا به حال این ازدواج رو بصورت فردی توی ایران یا سوئد ثبت کرده یا حضور هر دو طرف لازمه؟
+ برای هزینه های ترجمه اسناد همه قیمت رو به دلار اعلام کردن، برای مخارج گرجستان بهتره دلار همراهمون باشه یا لاری و اینکه شاخص تبدیل ارز اینجا بهتره یا تفلیس؟
+ کسانی که قبلاً تفلیس رفتن، لطف می کنن هتل یا اماکن دیدنی خاصی رو برای مدت اقامت پیشنهاد کنن؟

ممنون!
حضور هر دو طرف لازمه. به علاوه شاهد که میتونین از راننده تاکسی ها با مبلغی پول بخوایین
بهتره که دلار ببرین. اینجا لاری گرجستان رو گرون میفروشن.
هتل که تا دلت بخواد هست بستگی به بودجت انتخاب کن. اماکن دیدنی: بوتنیکال گاردن- مادر آف جورجیا- موزه ملی- متسمیندا پارک (فوق العاده پیشنهاد میکنم)- آکوا پارک- دریاچه تفلیس- اکسپریمنتوم موزه (برای بچه هاس)- یه سری جاهای دیگه هم هست که خیلی قشنگن ولی حیف که یادم رفته! رستوران ایرانی 1001 شب هم شنیدم گرونه. خودم نرفتم. من رفتم یه رستوران دیگه که اسمشو یادم نمیاد ولی قیمتش خوب بود. درو میدون اروپا هم یه تله کابین داره که شما رو میبره به بالای شهر که جای بسیار قشنگیه. وقت بزارین پیاده روی کنین بگردین. ارزششو داره. سیم کارت هم Geocell بگیرید بی لاین بدرد نمیخوره...
کیس CR1
بیشتر از 2 سال در پروسه AP!
پاسخ
تشکر کنندگان: Mo-Arefi
سلام دوستان.ممنون از اطلاعاتی که میدین.سوالی داشتم در مورد ازدواج در گرجستان.نامزد بنده در کانادا هستند و پاسپورت ایرانی ندارند.فقط شناسنامه و پاس کانادایی داره.میخواستم بپرسم برای ازدواج بین المللی که همگی درموردش گفتند در ساختمان اپوستیل با پاس ایرانی بنده و کانایی نامزدم کارمون انجام میشه آیا؟و اینکه آیا کسی میدونه برای اقدام به مهاجرت از طریق همسر به کانادا چه مدارکی لازمه..؟ما وکیل نگرفتیم هنوز.نمیدونیم چه مدارکی باید حاضر کنیم.ممنونم از تک تکتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من و همسرم چندماه پیش در گرجستان عقد کردیم و الان میخوایم برای ویزای ازدواج انگلیس اقدام کنیم.....ما فقط توی همون ساختمون سرویس هال مارکمون که همون پاسپورتامون بود رو تحویل دادیم وبعدم که پدرامون اومدن برای شهادت و عقد کردیم... ومدرک عقد به زبان گرجی رو گرفتیم وهمسرم با خودش برد انگلیس ترجمه کرد. میخواستم ببینم شما اطلاع دارین که این ازدواج برای سفارت انگلیس قابل قول هست یانه؟آخه الان که میبینم همه میرن ترکیه برای ازدواج ومراحل اونجام سختره و ازمایش خون واینام میخواد. از طرفی از ما برگ تجرد نمیخواستن واسه عقد آِیا الان نیازی نیست واسه سفارت برگ تجرد بگیرم؟اصلا میشه الان دیگه گرفت؟اگر پاسخ بدین ممنون میشم
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت همه دوستان عزیز
با تشکر از تمامی پاسخ ها
من کل این تاپیک را به طور کامل خوندم
ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید
من ایرانی الاصل هستم و الان هم ایران زندگی میکنم
میخوام با یه دختر برزیلی الاصل که الان هم ساکن برزیل هست ازدواج کنم و من هم برم اونجا و باهم زندگیمونو شروع کنیم
کارهای زیادی کردم واسه این کار ،من اقدام کردم تا یه ویزای توریستی واسه برزیل بگیرمو و برم اونجا و با هم ازدواجمونو تو برزیل ثبت کنیم و بعدش هم یه ویزای دائمی بگیرم و زندگیمونو در کشور برزیل شروع کنیم
همه مدارکم برای ویزای توریستی اوکی بود ، ولی سفارت برزیل نه به من ویزا داد و نه ریجکت کرد ، و گفت که تمام مدارکت درسته ولی مهر کشورهایی که تا حالا سفر کردی (دبی، ترکیه) برای سفارت برزیل کافی نیست و حتما باید مهر کشورهای اروپایی هم تو پاسپورتت باشن
به هر حال ،مدارکمو پس دادن و نه ریجکت کردن و نه ویزا دادن
حالا من از دوستان و استادان عزیز سوال دارم که اگه من ازدواجمو با این خانوم برزیلی تو گرجستان انجام بدم و مدرک ازدواج بین المللی رو بگیرم، ایا میتونم ویزای دائمی خودمو از سفارت برزیل بگیرم یا نه ؟
ینی تا این حد مدارک ازدواجمون در گرجستان معتبر خواهد بود که من بتونم همچین کاری بکنم یا نه؟
و این که ایا  باید حتما این مدرک ازدواجمون رو در سفارت برزیل تو گرجستان ثبت کنیم یا نه ؟
خیلی ممنون از پاسختون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-01-16 ساعت 09:48)vania77 نوشته:  دوستان عزیز من هم به تازگی به همین روش یعنی در کشور گرجستان عقد کردم... Smile  خیلی راحت و بی درد سر.... با این تفاوت که ایران زندگی میکنم  و تا اونجا که میدونم شرایط همین نوع ازدواج در ترکیه خیلی سخت گیرانه تره و حتی در بعضی از شرایط ممنوعیت داره....

سلام دوست عزیز Smile
ما هم میخواهیم تا آخر ماه توی گرجستان عقد کنیم... میتونم ازتون خواهش کنم راجع به اینکه دقیقا باید کجا بریم توی شهر تفلیس و مراحلش کامل توضیح بدین؟ ... من از سفارتی که میخوایم براش اقدام کنیم پرسیدمو گفتن قبول میکنن به شرطی روی مدرک ازدواتون Apostille stamp خورده باشه.. آیا شما چیزی راجبش میدونین؟؟؟ و دیگه اینکه آیا همونجا مدرک رو به زبان انگلیسی میتونیم تحویل بگیریم یا به گرجیه و باید برد جای دیگه برای ترجمه؟ ما انگلیسیشو حتما لازم داریم
ممنون میشم وقت بأارین و دقیق توضیح بدین.. Rolleyes ما خیلی زمان نداریم Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان