کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
من اگه خدا بخواد و یکضرب بگیرم تا 2هفته دیگه میرم . . .
شماره کیس: 2014AS19XX
سفارت: ابوظبی
زمان مصاحبه:6 Nov
تعداد کیس : فقط خودم
خدا خواست و ویزای یکضرب گرفتم
تاریخ ورود به آمریکا 11Nov
همه چی تموم شد و بخش دیگه ای شروع شد Smile
پاسخ
(2013-10-22 ساعت 01:18)masuodrh نوشته:  
(2013-10-22 ساعت 01:01)roz 777 نوشته:  
(2013-10-20 ساعت 00:54)aghaghia نوشته:  
(2013-10-20 ساعت 00:32)H Pier نوشته:  1 سوال دارم بنده بعد از مدیکال و مصاحبه اگه کلیرنس بخورم و بعد از 6 ماه و 1 روز کلیر بشم تکلیف چیه که مدیکال 6 ماه اعتبار دارد؟
باید باز به محل مصاحبه رفت و هزینه مدیکال پرداخت کرد و تاریخ آن را تمدید کرد؟
ممنونمRolleyes

بله! اگر بخواهید ویزاتون همون 6 ماه فرصت را داشته باشه باید 2باره همه مراحل مدیکال رو بگذرونید... ولی مثلا اگر کسی 3 ماه کلیرینسش طول بکشه پس 3 ماه هم از مدیکالش گذشته و مدیکالش 3 ماه فرصت داره در نتیجه ویزاش هم 3 ماه فرصت داره، البته در مورد انکارا مطمئنم ولی ایروان و ابوظبی رو دقیق اطلاع ندارم...
یه جایی خوندم این قانون واسه ابوظبی نیست و اونجا از تاریخ صدور ویزا 6 ماه رو در نظر میگیرند میشه کسانی که مطلع هستند در این مورد توضیح دهند
بله من هم خوندم که برای ابوظبی ..اعتبار ویزا 6 ماه از زمان صدورش هست نه مدیکال

برای ابوظبی مشکلی نیست 6 ماه از تاریخ صدور ویزا فرصت دارید و ربطی به تاریخ مدیکالتون نداره من ابوظبی ویزایم را گرفتم
:case number 2013as00007xxx . مقصد لوس آنجلس : افراد 3 نفر . مصاحبه 6 می ابوظبی . دریافت برگه سفید. کلیر بعد 50 روز Shy
پاسخ
(2013-10-24 ساعت 02:50)nahiddee نوشته:  سلام من مادرم برنده لاتاری 2014 هستن و خودم هم 38 سالم هست میخواستم ببینم آیا اصلا امکان داره ایشون بعد از اینکه اونجا مستقر شد من رو هم ببره؟ اگه میشه، چقدر طول میکشه تا بتونه همچین درخواستی بده؟آیا باید ستیزن شیپ بگیره بعد اقدام کنه؟

پست موقت
جای سوال شما اینجا نیست و در تاپیک مهاجرت خانوادگی باید سوال تون رو بپرسید، ولی اگر مجرد باشید، بله میتونن برای شما با داشتن گرین کارت اقدام کنند ولی خوب یکم طول میکشه، اگر برید به تاپیک مهاجرت های خانوادگی بهتر به جواب میرسید...
CN:2014AS60XX/Yerevan:13May;Got it
فایل تصویری ساخت اکانت برای پرداخت 165$ توسط azar1348
لاتاری از آغار تا پایان♪♪♪سایت CEAC از زبان عموسعید♪♪♪چگونه کاربر حرفه‌ای مهاجرسرا شویم؟♪♪♪ 118 مهاجرسرا
از جواب دادن به سوالات مهاجرتی در پیام خصوصی معذورم، اطلاعاتی به پست های اول تاپیک ها اضافه شده که میتونید مطالعه کنید.
مـنـتــــظـــــــــــــرســـــــــــــــــرا
پاسخ
(2013-10-13 ساعت 14:27)aghaghia نوشته:  
(2013-10-13 ساعت 14:05)mehdikhosro نوشته:  سلام
يه سوال داشتم اميدوارم مربوط به اين تاپيك باشه
اگر من و همسرم با هم بريم مصاحبه و انشا ا... ويزا اوكي شد
بعد من تنها برم امريكا و همسرم تا يكسال بعد بياد، تكليف چيه
اين ويزا باطل ميشه و دوباره بايد بره مصاحبه؟؟؟؟
يا لاتريش ابطال ميشه؟؟؟؟؟
بايد دوباره بره كيس ازدواجي اقدام كنه؟؟؟؟ يا ؟؟؟؟
ميشه كسي از دوستان پيشكسوت راهنماييم كنه... ممنونم
با آرزوي موفقيت برا همه
يه اصطلاح:
I am too zapped to help you right now.
يعني:
الان دستم خیلی خالیه که بخوام کمکت کنم
سلام دوست عزیز، اول این که شما باید برنده اصلی باشید که بتونید تنها برید، اگر هستید که تا اینجا مشکلی نیست، بعد هم همسرتون باید قبل از انقضای تاریخ ویزاشون بیان وگرنه ویزا باطل میشه و باید از طریق کیس خانوادگی اقدام کنید.... همسرتون میتونن یه سفر کوتاه بیان و برگردن تا 6 ماه بعد...

یک تصحیح کوچیک: بعد از سفر اول تا یک سال می شه خارج از آمریکا موند. اما بعد از اون باید همون قانون شش ماه رو رعایت کرد. اونها متوجه هستند که آدم تازه مهاجر طول می کشه که همه کارهاش رو ردیف کنه.
پاسخ
(2013-10-24 ساعت 23:34)Vendetta نوشته:  
(2013-10-13 ساعت 14:27)aghaghia نوشته:  
(2013-10-13 ساعت 14:05)mehdikhosro نوشته:  سلام
يه سوال داشتم اميدوارم مربوط به اين تاپيك باشه
اگر من و همسرم با هم بريم مصاحبه و انشا ا... ويزا اوكي شد
بعد من تنها برم امريكا و همسرم تا يكسال بعد بياد، تكليف چيه
اين ويزا باطل ميشه و دوباره بايد بره مصاحبه؟؟؟؟
يا لاتريش ابطال ميشه؟؟؟؟؟
بايد دوباره بره كيس ازدواجي اقدام كنه؟؟؟؟ يا ؟؟؟؟
ميشه كسي از دوستان پيشكسوت راهنماييم كنه... ممنونم
با آرزوي موفقيت برا همه
يه اصطلاح:
I am too zapped to help you right now.
يعني:
الان دستم خیلی خالیه که بخوام کمکت کنم
سلام دوست عزیز، اول این که شما باید برنده اصلی باشید که بتونید تنها برید، اگر هستید که تا اینجا مشکلی نیست، بعد هم همسرتون باید قبل از انقضای تاریخ ویزاشون بیان وگرنه ویزا باطل میشه و باید از طریق کیس خانوادگی اقدام کنید.... همسرتون میتونن یه سفر کوتاه بیان و برگردن تا 6 ماه بعد...

یک تصحیح کوچیک: بعد از سفر اول تا یک سال می شه خارج از آمریکا موند. اما بعد از اون باید همون قانون شش ماه رو رعایت کرد. اونها متوجه هستند که آدم تازه مهاجر طول می کشه که همه کارهاش رو ردیف کنه.
سلام دوست عزیز
باید این رو بدانید که حتما باید فرد برنده اول وارد بشه حتی توی صف دفتر ویزا تو فرودگاه یو اس افسر میخواهد که اول پاسپورت فرد برنده رو ببینه. پس این از این. یعنی اگر شما برنده هستید اول پاس شما باید مهر بخوره و همسرتان نمیتوانند قبل از شما به آن کشور سفر کنند . اگر ایشان برنده باشند شما نمیتوانید پیش از ایشان به آن کشور سفر کنید.

بهتره اول ایشون اولین ورودشون رو همراه شما داشته باشند و در زمانی که آنجا تشریف دارند تقاضای پاس سفید بدهند اینجوری هم ویزایشان باطل نمیشه و گرین کارت رو هم سر وقت میگیرند و هم در صورت دریافت پاس سفید میتوانند بدون اینکه گرین کارتشون باطل بشه برگردند و تا حدود دو سال خارج از یو اس باشند.
اینجوری خیلی بهتره تا اینکه از ایشون از اول نیایند و ویزایشان باطل بشه و بعدا بخواهند از طریق ازدواجی اقدام کنند که اینطوری خیلی بیشتر طول خواهد کشید.

امیدوارم که کمک کرده باشم. میتوانید در قسمت ویزاهای مهاجرتی خانوادگی هم سوالتون رو مطرح کنید.
C/N:2*** office: ایروان Interview: W2 DEC
پاسخ
(2013-10-26 ساعت 12:53)ghafari88 نوشته:  
(2013-10-26 ساعت 12:52)mehdieb نوشته:  سلام . دوستان من شنیدم بعد از گرفتن ویزا و قبل از ورود به آمریکا بایستی مبلغ 165 دلار گرین کارت رو اینترنتی پرداخت کرد . حالا دوستانی که اطلاع دارند لطفا راهنمایی کنند چطوری و از کدوم سایت بایستی پرداخت انجام بشه ؟

بله. از این سایت:

https://ceac.state.gov/CTRAC/Invoice/signon.aspx

با تشکر . 3 تا فیلد داره که من منظور سومی رو نمیفهمم ؟؟
**201411 / 4نفر / امارات/ مصاحبه ١٠ اکتبر/ يكضرب/ ورود10 مارچ/ سفرنامه مصاحبه و دریافت ویزای من طی دو مرحله
پاسخ
تشکر کنندگان: ffrfar ، قصه گو ، soli asali ، امین 13 ، toghrol120 ، ojee ، yasejavan ، nedaba ، estanfordbineh
(2013-10-26 ساعت 12:59)mehdieb نوشته:  با تشکر . 3 تا فیلد داره که من منظور سومی رو نمیفهمم ؟؟

اینا شماره هایی هست که باید روی پاکتی که سفارت بهتون می دن یا داخلش باشه. یه چیزی تو این مایه ها یادمه که بچه های پارسال می گفتن. تاپیک های پارسال رو بخونید میاد دستتون.
2014AS18XX | سفارت: ابوظبی | کارنت: 10 سپتامبر | مصاحبه: نوامبر | کلیر: 27 نوامبر | ویزا: 16 دسامبر | ورود به آمریکا: 31 ژانویه 2014 | دالاس
کتاب گرامر برای مکالمه
سفرنامه بخش 1 و 2
سفرنامه بخش 3
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdieb ، behfaza ، azadeh2014 ، Almond ، قصه گو ، soli asali ، sepideh_ ، ojee ، janatirad ، mehdi2014 ، nedaba ، alirezanz ، nasam
(2013-10-26 ساعت 12:52)mehdieb نوشته:  سلام . دوستان من شنیدم بعد از گرفتن ویزا و قبل از ورود به آمریکا بایستی مبلغ 165 دلار گرین کارت رو اینترنتی پرداخت کرد . حالا دوستانی که اطلاع دارند لطفا راهنمایی کنند چطوری و از کدوم سایت بایستی پرداخت انجام بشه ؟

همراه پاكت زردي كه سفارت بهتون ميده، يه كاغذ a4 هم هست كه راهنماييتون كرده طريقه پرداخت ١٦٥ دلارو و a number هم همون شماره ايه كه تو ويزاتون خورده و روي كاغذي كه سفارت ميده هست
براي كسب اطلاعات بيشتر به امضاي " كاوه شيز" مراجعه كنيد
c/n:2013AS97xx ، برنده مرحله دوم . تاریخ رویت قبولی:31 اکتبر(10آبان91)
تاریخ ارسال فرمها: 7نوامبر، آرامکس❤ 2نفر❤ تاريخ كارنت شدن:10مي? نامه دوم:17می
مصاحبه: ایروان ٨ جولاي. كليرنس: ٨ آگوست. دريافت ويزا: ١٤ آگوست . ورود به آمريكا: ٦ دسامبر٢٠١٣ ،سياتل
منتظرسراي ٢٠١٣ - سفرنامه - ١١٨ مهاجرسرا - منتظرسراي ٢٠١٤ - جمع بندي كليرنس٢٠١٣
پاسخ

سلام.
این
لینک مربوط به توضیحات کاربر عزیز سایت کاوه شیز هست.
مطالعه بفرمائید.
کیس همسرم: ازدواجی/فایل کردن Dec 2020/سفارت ابوظبی/تایید NVC در Feb 2022/منتظر نامه دعوت مصاحبه
کیس خودم: 2014ASXXXXXX/سفارت:Abu Dhabi/رویت: 12 May/ارسال فرمهاباایمیل:July 14/دریافت تائید:July 19/کارنت:9Jan2014/نامه دوم:17Jan2014/آپدیت سیس:25 Feb/مصاحبه:1st  Week March/ویزا:دوروزبعدازمصاحبه/مقصد:San Jose/ورود به آمریکا:31July2014/تعداد: 1 نفر Big Grinسفرنامه اندکی صبرسحرنزدیک است
پاسخ
با تشکر از همه دوستان . اول برم پاکتم را بگیرم .... بعد ادامه ماجرا .....
**201411 / 4نفر / امارات/ مصاحبه ١٠ اکتبر/ يكضرب/ ورود10 مارچ/ سفرنامه مصاحبه و دریافت ویزای من طی دو مرحله
پاسخ
دوستان گرامی در رابطه با پرداخت 165 دلار این کاغذ دستورالعمل خود سفارت هست که به من دادن. گفتم اینجا بذارم برای اطلاع اعضا Smile
در این رابطه به پست کاربر عزیز کاوه هم میتونین برای توضیحات بیشتر رجوع کنین.
اینم لینک پست ایشون:
http://mohajersara.com/thread-5642-post-...#pid387446

[img][عکس: 16093027576720577025.jpg][/img]
پاسخ
سلام ، در اولين سفر به آمريكا پروسه صدور گرين كارت شما شروع ميشه. وقتي وارد فرودگاه ميشيد پليس اداره مهاجرت مداركتون رو چك ميكنه و مهر ورود در گذرنامه ثبت ميشه. حالا ممكنه چند وقت مثلا" ازچند روز تا حدود يك ماه يا كمي بيشتر طول بكشه تا گرين كارت به آدرسي كه دادين ارسال بشه وقتي گرين كارت به دستتون ميرسه مي بينيد كه تاريخ صدورش با تاريخ ورود شما به خاك آمريكا يكي است. حالا فرض كنيم مثلا" ما به هردليلي مي خواهيم برگرديم ايران و هنوز گرين كارت به دستمون نرسيده در اين حالت بايد بدونيد پس از ورد به خاك آمريكا باز هم تاكيد مي كنم پس از ورود به خاك آمريكا ويزاي شما قابليت يكسال تردد به آمريكا رو پيدا ميكنه. بعدا ميشه از طريق دوستان يا آشناها گرين كارت رو به ايران فرستاد.(البته اگر كسي رو داشته باشين كه آدرس خونه اون شخص رو داده باشين و ....) اما توصيه من اينه كه بهتره صبر كنيد تا گرين كارت به دستتون برسه كه اين همه استرس به شما وارد نشه ولي معمولا" بيشتر از يكماه طول نميكشه. فقط بعد از رفتن به ايران رعايت قانون حداكثر 6 ماه خارج از آمريكا بودن رو رعايت كنيد در اين مورد هم موارد ذيل مفيد است:
- قانون ميگه شما مجاز هستين حداكثر 6 ماه (180روز) از آمريكا خارج باشيد.
- قانون ميگه از 6 ماه بيشتر و از يكسال كمتر رو ممكنه از شما توضيح بخوان و بايد دليل قانع كننده بيارين.
- قانون ميگه اگه يك سال رو رد كنيد دوباره بايد بريد سفارت آمريكا ويزاي مجددبگيريد كه در اين مورد دوباره بايد معاينات پزشكي رو انجام بدين.
- قانون ميگه اگه به دلايلي نميتونيد قوانين مهاجرت رو رعايت كنيد اجازه حداكثر 2 ساله خارج بودن از آمريكا رو براي خودتون فراهم كنيد. (به اصلاح ما ايرانيا پاس سفيد بگيرين كه اين اجازه فقط يكبار صادر ميشه و قابل تكرار نيست كمي هم هزينه داره و بايد براي گرفت اجازه و طي مراحل اداري حداكثر 60 روز در آمريكا بمونيد)
- قانون ميگه اگه مامور اداره مهاجرت تشخيص بده كه شما در آمريكا نمي خواهيد زندگي كنيد حتي با كمتر از شش ماه خارج بودن از آمريكا ميتونه پرونده براتون تشكيل بده (در فرودگاه)
نكات مهم:
1- مامور اداره مهاجرت در فرودگاه در خيلي از موارد اگر شش ماه رو هم رد كرده باشين به اصطلاح بهتون گير نميده ولي هر سوالي پرسيد دروغ نگيد. (ممكنه براي ترسوندن چند ساعت توي فرودگاه نگهتون بدارن)
2- حتي اگر يك سال رو هم رد كرده باشين و تاريخ روي گرين كارتتون منقضي نشده ميتونيد با همون گرين كارت وارد خاك آمريكا بشيد ، حالا مامور اداره مهاجرت يا اصلا چيزي نميگه ، يا گير ميده و توضيح مي خواد ولي در نهايت و حداكثر چند ساعت معطلي در فرودگاه و بدون هيچ اتفاق خاص ديگه اي مياييد بيرون.
3- در موارد استثنايي براتون پرونده تشكيل ميده و وقت دادگاه ميزارن تا در مورد تمديد يا عدم تمديد اقامتتون دادگاه تصميم بگيره. (معمولا" گرين كارتو در اين حالت ميگيره اما بهتره با كمي مقاومت يا چرب زبوني مانع اين كار بشيد البته اگه هم گرين كارتو بگيره ميشه بدون اينكه به مرحله دادگاه برسه با مراجعات متعدد به اداره مهاجرت مستقر در منطقه اي كه وارد خاك آمريكا شديم و يا فرودگاه مربوطه ميشه گرين كارتو پس گرفت)
4- يادتون باشه هيچ وقت توي فرودگاه در خصوص اين موارد كسي رو از توي فرودگاه ديپورت نميكنن.
5- اخراج از خاك آمريكا در اين موارد فقط با حكم دادگاه امكان پذيره.
6- اگه به فرض محال گرين كارتتونو بگيرن و شما بعد از چند وقت و پيش از تشكيل دادگاه كه معمولا براي بار اول به نفع مهاجرها راي ميدن به ايران برگردين چون گرين كارت دستتون نيست ديگه نميتونيد برگردين آمريكا پس صبر كنيد تا تكليفتون معلوم بشه.
7- اگه متاهل و بچه دار هستين معمولا خيلي رعايت حالتونو ميكنن و كمتر گير ميدن.
پاسخ
[عکس: 60802703104530810682.jpg]
CN:2014AS11$$/Ankara>Abu Dhabi Smile/Interview:22 Oc./Issue:24 Oc./1person
UAE→USA
Görebileceğim bir yerde dur!
Neredeysen orası bana kutsal toprak
پاسخ
سلام دوستان ، با عرض پوزش سوالی داشتم در مورد پرداخت مبلغ ۱۶۵ دلار. من این مبلغ رو پرداخت کردم هم برای خودم و خانواده‌ام و پرینت هم گرفتم، درقسمت آپدیت پروفایل ، فیزیکال آدرس باید آدرس جاییکه الان زندگی‌ می‌کنم رو بنویسم یا آدرسی رو که تو آمریکا می‌خوام وارد بشم ممنون میشم راهنمایی کنید.
کیس نامبر: 2014AS...1xxx/ محل مصاحبه: مومبای/ نفرات کیس: ۳ نفر

روزهای خوب خواهند آمد.
اندکی‌ صبر...
به امید موفقیت همه دوستان

سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، ffrfar ، behfaza ، philter ، soli asali ، ojee ، Natasha9 ، nedaba ، alirezanz ، قصه گو ، آلیس-1980
سلام بچه ها بدون كرديت كارت اين هزينه رو چه جوري مي شه پرداخت كرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: philter ، soli asali ، m.mina ، ojee ، Natasha9 ، nedaba ، alirezanz ، قصه گو ، آلیس-1980

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان