کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکل سربازی و اجازه خروج از کشور
(2014-09-16 ساعت 22:25)hameddjj نوشته:  
(2014-09-16 ساعت 20:56)bugbear نوشته:  
(2014-09-16 ساعت 16:52)shb308 نوشته:  درود به همگی
من غیبت دارم و نمی تونم برم دانشگاه راهی هست بشه خارج شد؟
هیچ راهی برای حذف غیبت نیست؟
حالا اگه بتونم برم دانشگاه ترم اول نامه خروج میدن؟

سلام
بستگی داره غیبتت چند وقت باشه دفترچه گرفتی و غیبت کردی یا نرفتی دفترچه بگیری مورد اول که راهی براش نیست Sad اگه مورد دوم باشه معمولا زیر دوسال از طریق رهبری ( تو اعیاد اسلامی اعلام میشه ) بخشیده میشن
ولی دانشگاه شرکت کردن که باید دفترچه گرفته باشی و بعدش اگه کنکور قبول بشی معافیت تحصیلی می گیری که خروج از کشور تو این مورد با وثیقه و دلیل و مدرک مستند صادر میشه بطور عادی یک بار خروج و برای یک مقصد
در مورد حذف غیبت هم اگه بتونی مدرکی داشته باشی که تو این مدت نمیتونستی برای خدمت اقدام کنی به کمیسیون پزشکی معرفیت می کنن و اونا هستن که میگن دلیلت موجه بوده یا نه ولی بازم باید دفترچه بگیری که این یعنی اخرش باید خدمت بری

دوست عزیز منظور از کنکور یعنی چی ؟ یعنی طرف نمیتونه بره دانشگاه پیام نور یا علمی کاربردی بدون کنکور ؟ معافیت تحصیلی بگیره ؟

دوست عزیز
تا اونجا که من میدونم قوانین آموزش عالی برای دانشگاه های بدون کنکور و با کنکور یکسان هست و شما برای داشتن مزایایی چون معافیت تحصیلی نباید غیبت داشته باشید ولی بازهم بدلیل اینکه اینجا ایران هست و فوانین در تغییر Sad بهتره به سایت دانشگاهی که مورد نظرت هست بری و مدارک لازم برای ثبت نام رو چک کنی
تا سال قبل که دانشگاه علمی کاربردی تو دفترجه انتخاب رشته نداشتن غیبت / معافیت تخصیلی و مشخص کردن وضعیت خدمت رو خواسته بود
موفق باشیCool
2015AS5XXX
محل گذران عمر شیکاگو Cool
سفرنامه
تشکر کنندگان: hameddjj
سلام.من میخواستم بدونم واسه گرفتن ویزای نیمه علمی از طریق تافل یا ایلتس باید چیکار کنم؟ باید برم اموزشگاه زبان بگم نامه واسه وزارت علوم بدین؟ بگم واسه نظام وظیفه میخام؟؟؟؟راهو چاهشو یکی از 0تا صد بگه مرسی!
(2014-09-22 ساعت 09:18)Saber zeynabi نوشته:  سلام.من میخواستم بدونم واسه گرفتن ویزای نیمه علمی از طریق تافل یا ایلتس باید چیکار کنم؟ باید برم اموزشگاه زبان بگم نامه واسه وزارت علوم بدین؟ بگم واسه نظام وظیفه میخام؟؟؟؟راهو چاهشو یکی از 0تا صد بگه مرسی!
سلام دوست عزيز
اين پست مطالعه بفرماييد
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان: A_A ، HERMES7
(2014-09-22 ساعت 10:11)babak12 نوشته:  
(2014-09-22 ساعت 09:18)Saber zeynabi نوشته:  سلام.من میخواستم بدونم واسه گرفتن ویزای نیمه علمی از طریق تافل یا ایلتس باید چیکار کنم؟ باید برم اموزشگاه زبان بگم نامه واسه وزارت علوم بدین؟ بگم واسه نظام وظیفه میخام؟؟؟؟راهو چاهشو یکی از 0تا صد بگه مرسی!
سلام دوست عزيز
اين پست مطالعه بفرماييد
مرسی بابک جان ی دونه ای!فقط ی سوال از شما و دیگر بچهای مهاجر سرا من برم تو دانشگاه بگم واسه رفتن به ازمون ietsنامه بدین؟! چه مدت طول میکشه تا گذر نامه اوکی بشه؟ی سوال اونجا نوشته بود واسه کارشناسی و کارشناسی ارشد 30 روز چیزی راجب کاردانی نگفته بود به افرادی ک تو مقطع کاردانین هم میدن؟
(2014-09-22 ساعت 15:00)Saber zeynabi نوشته:  
(2014-09-22 ساعت 10:11)babak12 نوشته:  
سلام دوست عزيز
اين پست مطالعه بفرماييد
مرسی بابک جان ی دونه ای!فقط ی سوال از شما و دیگر بچهای مهاجر سرا من برم تو دانشگاه بگم واسه رفتن به ازمون ietsنامه بدین؟! چه مدت طول میکشه تا گذر نامه اوکی بشه؟ی سوال اونجا نوشته بود واسه کارشناسی و کارشناسی ارشد 30 روز چیزی راجب کاردانی نگفته بود به افرادی ک تو مقطع کاردانین هم میدن؟

خواهش می کنم دوست عزیز
بهترین مرجع مراجعه به داشنگاه و نظلام وظیفه است که شما می تونید کامل در این خصوص سئوال بفرمایید
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان: A_A ، hameddjj
اقا من باز متوجه حرفت نشدم یعنی پیام نور یا کلا دانشگاه بدون کنور نیست ؟که ما بریم ثبت نام کنیم ؟بعضی از دنشگاه ها هستن که بدون کنکور مثلا فک کنم کل دانشگاههای علمی کاربردی خیلی راحت ثبت نام میکنن...درضمن. چرا وثیقه 15. تومنی ؟نمیشه زیارتی رفت بعد از اونجا کاروانو یا تکی رفتن پیچید؟

وقتی که غورباقه ها هفتیرکشن بهم حق انقدر زود پیر بشم......امان از روزی که دو زاریم پیش خودش فک کنه تراوله  Wink            ///////      سایه ها همیشه دروغ میگن!     //////
تشکر کنندگان:
(2014-09-24 ساعت 02:20)hameddjj نوشته:  اقا من باز متوجه حرفت نشدم یعنی پیام نور یا کلا دانشگاه بدون کنور نیست ؟که ما بریم ثبت نام کنیم ؟بعضی از دنشگاه ها هستن که بدون کنکور مثلا فک کنم کل دانشگاههای علمی کاربردی خیلی راحت ثبت نام میکنن...درضمن. چرا وثیقه 15. تومنی ؟نمیشه زیارتی رفت بعد از اونجا کاروانو یا تکی رفتن پیچید؟

شما میتونید در بعضی از دانشگاه هایی که بدون کنکور که فراگیر هم هستند ثبت نام کنید.
در مورد وثیقه اگر شما مجوز خروج برای کشور زیارتی بگیرید و کشور دیگه ای تشریف ببرید موقع ورود به کشور وثیقه شما به نفع دولت ظبط میشه... چند سال پیش خیلی ها اینکارو کردند اما الان سیستم پلیس گذرنامه کاملاً آنلاین شده و نمیشه از زیر دستشون فرار کرد...Wink
کیس نامبر: 2015AS00003XXX - تاریخ رویت قبولی: 1 May - کنسولگری: آنکارا - ارسال فرمهای سری اول: 01 JUN - کارنت شدن کیس: DEC 2014 - مصاحبه: February, 2015 - دریافت ویزا: یکضرب - ورود به آمریکا: May 26 2015 - دریافت گرین کارت: ---- .
خوب زیارتی چه قدره مگه دو میلیون نهایت تا پنج میلیونه. ....یعنی ارزش نداره بی خیال دو.میلیون بشیم؟بعدش من میخوام مطمن شم که زیارتی اینجوری میشه چون میگن زیارتی پاس ها رو میگیرن ولی مثل این که میشه پیچید ؟درسته؟ بعد دیگه برگشت مهم نیست. ...به نظر گذشتن از دو تومن بهتره تا این که 15 تومن بزاری. ...

وقتی که غورباقه ها هفتیرکشن بهم حق انقدر زود پیر بشم......امان از روزی که دو زاریم پیش خودش فک کنه تراوله  Wink            ///////      سایه ها همیشه دروغ میگن!     //////
تشکر کنندگان:
(2014-09-25 ساعت 11:06)hameddjj نوشته:  خوب جهنم زیارتی چه قدره مگه دو میلیون نهایت تا پنج میلیونه. ....یعنی ارزش نداره بی خیال دو.میلیون بشیم؟بعدش من میخوام مطمن شم که زیارتی اینجوری میشه چون میگن زیارتی پاس ها رو میگیرن ولی مثل این که میشه پیچید ؟درسته؟ بعد دیگه برگشت مهم نیست. ...به نظر گذشتن از دو تومن بهتره تا این که 15 تومن بزاری. ...

لطفا از ادبیات بهتری در انجمن استفاده کنید

برای ضمانت مالی خروج از کشور اگر برای مصاحبه می فرمایید که بهتر است همان 15 تومان را بگذارید و هنگام برگشت آن را پس بگیرید. اگر سفر زیارتی بروید و از آنجا به کشوری دیگر رفته و برگردید ضمانت مالی شما به نفع دولت مسدود خواهد شد.
اگر انشاالله توانستین ویزا دریافت کنید و برای آمریکا رفتن منظورتان است اگر قصد بازگشت ندارید در صورتی که میتوانید پاسپورت را از مدیر کاروان بگیرید و از کشور عربستان به آمریکا بروید میتوانید از این روش استفاده کنید.
سفر حج در حال حاضر 2 میلیون تومان ضمانت مالی نیاز دارد و طبق پرسشی که چند وقت پیش بنده کردم برای عراق 8 میلیون تومان!
کیس نامبر: ***6 | تعداد افراد کیس: 2نفر | ارسال فرمهای اولیه: 23آگوست | سفارت:ابوظبی | کارنت: 11 می | نامه دوم: 20 می | مصاحبه نیمه دوم جولای
تشکر کنندگان: babak12 ، A_A ، storagemeter ، hameddjj ، L_haam
ببینید من منظورم اینه که سفارتو ترکیه انتخاب کنیم و بعد از عراق بریم در ضمن سفرهای زیارتی

سفرهايي هستند كه براي زيارت اماكن مقدس به كشورهاي عربستان و عراق صورت مي پذيرد.

و برای این منظور مشمول با داشتن شرایط زیر و سپردن مبلغ 20 ميليون ريال وديعه نقدي با مراجعه به شعبات موسسه مالي و اعتباري قوامين در سراسر كشور و ارايه اصل رسيد آن به مركز وظيفه عمومي محل سكونت می تواند اقدام نماید . ...این سایت نظام وظیفه نوشته .....8 میلیون نیست.......

تشکر کنندگان:
بعد من شرایطم اینجوری که 1 / 8 یعنی همین ابان اعزام به خدمت هستم و کلا 15 ماه خدمت میکنم . حالا شرایط چه جوری میشه ؟ اگه قبول بشم نیاز به این داستان وثیقه این حرف ها هست ؟ بعد من بنا رو بر این گرفتم که زیارتی عراق بعد فرار از کاروان به سمت ترکیه بعد مصاحبه و بعد امریکا ...البته اگه اف بی ای چک نشیم

تشکر کنندگان:
(2014-09-26 ساعت 13:56)hameddjj نوشته:  ببینید من منظورم اینه که سفارتو ترکیه انتخاب کنیم و بعد از عراق بریم در ضمن سفرهای زیارتی

و برای این منظور مشمول با داشتن شرایط زیر و سپردن مبلغ 20 ميليون ريال وديعه نقدي با مراجعه به شعبات موسسه مالي و اعتباري قوامين در سراسر كشور و ارايه اصل رسيد آن به مركز وظيفه عمومي محل سكونت می تواند اقدام نماید . ...این سایت نظام وظیفه نوشته .....8 میلیون نیست.......
(2014-09-26 ساعت 14:00)hameddjj نوشته:  بعد من شرایطم اینجوری که 1 / 8 یعنی همین ابان اعزام به خدمت هستم و کلا 15 ماه خدمت میکنم . حالا شرایط چه جوری میشه ؟ اگه قبول بشم نیاز به این داستان وثیقه این حرف ها هست ؟ بعد من بنا رو بر این گرفتم که زیارتی عراق بعد فرار از کاروان به سمت ترکیه بعد مصاحبه و بعد آمریکا ...البته اگه اف بی ای چک نشیم
چیزی که نظام وظیفه به من گفت اینه گه برای عراق فعلا 8 میلیون میگیرند و مکه فقط 2 تومن! شاید در عمل کار دیگه ای انجام بدن نمیدونم! من نقل از نظام وظیفه شهرمون گفتم.
مورد دیگه شما اجازه خروج از کشور برای عراق گرفته اید. اگر از عراق به ترکیه بروید ، موقع برگشت از مصاحبه به ایران هم وثیقه شما مسدود میشه هم تا 6 یا 1 سال ممنوع الخروج میشوید.
برای مورد اینکه اول آبان خواهید رفت سربازی درجریان باشید که هنگام سربازی اجازه خروج از کشور فقط تحت شرایطی که یگان مربوطه اجازه بده صادر خواهد شد.
کیس نامبر: ***6 | تعداد افراد کیس: 2نفر | ارسال فرمهای اولیه: 23آگوست | سفارت:ابوظبی | کارنت: 11 می | نامه دوم: 20 می | مصاحبه نیمه دوم جولای
تشکر کنندگان: A_A ، rezasadeghi ، babak12 ، hameddjj ، L_haam
(2014-09-26 ساعت 16:14)saboteur نوشته:  
(2014-09-26 ساعت 13:56)hameddjj نوشته:  ببینید من منظورم اینه که سفارتو ترکیه انتخاب کنیم و بعد از عراق بریم در ضمن سفرهای زیارتی

(2014-09-26 ساعت 14:00)hameddjj نوشته:  بعد من شرایطم اینجوری که 1 / 8 یعنی همین ابان اعزام به خدمت هستم و کلا 15 ماه خدمت میکنم . حالا شرایط چه جوری میشه ؟ اگه قبول بشم نیاز به این داستان وثیقه این حرف ها هست ؟ بعد من بنا رو بر این گرفتم که زیارتی عراق بعد فرار از کاروان به سمت ترکیه بعد مصاحبه و بعد آمریکا ...البته اگه اف بی ای چک نشیم
چیزی که نظام وظیفه به من گفت اینه گه برای عراق فعلا 8 میلیون میگیرند و مکه فقط 2 تومن! شاید در عمل کار دیگه ای انجام بدن نمیدونم! من نقل از نظام وظیفه شهرمون گفتم.
مورد دیگه شما اجازه خروج از کشور برای عراق گرفته اید. اگر از عراق به ترکیه بروید ، موقع برگشت از مصاحبه به ایران هم وثیقه شما مسدود میشه هم تا 6 یا 1 سال ممنوع الخروج میشوید.
برای مورد اینکه اول آبان خواهید رفت سربازی درجریان باشید که هنگام سربازی اجازه خروج از کشور فقط تحت شرایطی که یگان مربوطه اجازه بده صادر خواهد شد.

یعنی شما میگید که نمیشه در هین خدمت دانشگاه ثبت نام کرد بدون کنکور بعد معافیت تحصیلی گرفت و بقیه داستان ؟ ...مورد بعدی ایا اگر ما متوسط کیس نام بر ها رو هم در نظر بگیریم امکانش نیست که بعد 15 ماه خدمت بتونم عادی برم ؟

تشکر کنندگان:
کسی که 15 ماه خدمت داره ثبت نام بکنه یا نه ؟ امکانش هست که قبول شه و بعد از 15 ماه خدمت برای مصاحبه و بقیه داستان بره ؟ 1.8 اعزام ابان همین ماه

تشکر کنندگان:
امروز رفتم نظام وظيفه براي گذاشتن وثيقه و درخواست گذرنامه ، من وسطاي آبان مصاحبمه ، تو اين فكر بودم كه بعد از مصاحبم برگردم ايران.. و وقتي كليرنس خوردم دوباره از كشور خارج بشم.. از سرهنگه پرسيدم ميتونم دوباره بعد از دو سه ماه از كشور خارج شم كه گفت قانون جديد گذاشتن كه دانشجوها هر ٦ ماه يبار ميتونن از كشور خارج بشن (شايدم منظورش هر ترم بوده) من خيلي نگرانم الان . (تا همين چند وقت پيش هر ترمي دوبار بود) ميترسم وقتي برگردم ايران زود ويزام اوكي شه ولي بخاطر اين مشكل نتونم از كشور خارج شم. من توي امارات خونه ي عمم ميتونم بمونم .. بنظرتون اگه ويزاي اماراتمو تمديد كنم و سه ماه امارات بمونم بهتره؟ كلا كسي ميدونه امارات حداكثر تا چند وقت ويزاتو تمديد ميكنه ؟ كاري به شرايط سربازي و اين داستانا داره؟ (حداكثر اجازه خروج براي دانشجوها بيست روزه) . ميتونم تا وقتي كه ويزاي امريكام اوكي شه اونجا بمونم ؟ من احتمال ويزاي يك ضرب هم دارم .. اگه ويزا يك ضرب باشه همون موقع ميشه به امريكا بري يا بايد صبر كرد يا تو نوبت موند ؟ اگه اره حداكثر چقدر ؟ بخدا مغزم پر از اين سوالا شده مخصوصا بعد از ماجراي امروز ... ممنون ميشم به سوالاتم جواب بدين
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان