کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکل سربازی و اجازه خروج از کشور

هشدار بسیار مهم امنیتی
تشکر کنندگان:
(2014-06-04 ساعت 05:34)amirhosein714 نوشته:  سلام،
دوستان سوال خيلي مهمي دارم. من دانشجو ترم آخر (ترم ١٢) هستم كه متولد شش ماه دوم سال هستم كه در حالت عادي يك سال تحصيلي عقبم. با توجه به اين كه كيس نامبر من ٣٤xxهست و ٢ماه ديگه درسم تموم ميشه آيا در يك سال معافيت تحصيلي هستم و اگه يك سال مهلت دارم چطور ميتىونم پاسپورت بگيرم؟ مراحل اخذ پاسپورت چيه؟
دوم اينكه فكر كنم ٧ ماه ديگه نوبت مصاحبه هست بعد مصاحبه چطور اگه بخوام برگردم ايران و مجدادا برم از كشور به امريكا براي دومين بار در صورتي كه ميگن يكبار اجازه خروج ميدن؟
مورد بعدي اينكه چطور وقتي ٢٠روز ميتونم خارج از كشور باشم بايد يكماه امريكا باشم تا پاسپورت سفيدم رو بگيرم برگردم تا ٢ سال خدمتم رو انجام بدم؟؟
دوستان عزيز ممنون ميشم همه سوالم رو جواب بدين. خيلي استرس دارم

دوستان الان 3دفعه دارم سوال میکنم یعنی کسی نیست راهنمایی کنه؟
دوست عزیز شما باید قبل از ثبت نام لاتاری به فکر مشکل سربازیتون میبودید نه حالا. شما یک بار میتونید از کشور خارج شوید و در صورتی که در مصاحبه قبول شدید و ویزا رو گرفتید دیگه به ایران برنگردید و مستقیما به آمریکا برید
تشکر کنندگان: ramon30
(2014-05-03 ساعت 09:40)masood182002 نوشته:  سلام دوستان بنده وسط سربازی لاتاری برنده شدم و با هزار مصیبت اومدم رسیدم اینجا . مخلص کلام بنده متخصص امور سربازی هستم خوشحال میشم اگه راهنمایی کنم

سلام

یه موردی هست به نام بند 306 بچه هایی که ویزای تحصیلی بگیرن و س باشن رو ریجکت می کنه ؟ ایا شامل لاتاری هم میشه ؟

شما کجا بودی خدمت رو ؟
تشکر کنندگان:
سلام

بعضی از دوستان فروم های دیگر رو مطالعه کردن ظاهرا به متقاضیان ویزای دانشجویی که سربازی اجباری غیر از ارتش بودن رو ریجکت کردن و اسمشون رو گذاشتن بند 306!
می خواستم بدونم ایا کسی رو میشناسید در سال های گذشته خدمت در غیر از ارتش بوده و ویزای گرین کارتشو گرفته؟درصد تایید یا ریجکتی برای دیدن هست؟
حساسیت در مورد سربازی در مصاحبه گرین کارت چقدر بالاست؟
کارتهای جدید هم اصلا محل رو نشون نمیده و میشه فقط در فرم DS-260 خدمت اجباری رو نوشت و اونجا اگر ازتون پرسیدن کجا بودی جواب بدی؟ یا حتما رده خدمتی رو اعلام کنی؟

خودم حدس می زنم چون لاتاری هست خیلی حساس نباشه

ممنون

(2014-06-10 ساعت 08:02)رضا2015 نوشته:  
(2014-05-03 ساعت 09:40)masood182002 نوشته:  سلام دوستان بنده وسط سربازی لاتاری برنده شدم و با هزار مصیبت اومدم رسیدم اینجا . مخلص کلام بنده متخصص امور سربازی هستم خوشحال میشم اگه راهنمایی کنم

سلام

یه موردی هست به نام بند 306 بچه هایی که ویزای تحصیلی بگیرن و س باشن رو ریجکت می کنه ؟ ایا شامل لاتاری هم میشه ؟

شما کجا بودی خدمت رو ؟

سوال رو پایین مطرح کردم ممنون میشم حوزه خدمتی برای لاتاری تو این بحث ها شفاف بشه استادRolleyes
تشکر کنندگان:
(2014-06-10 ساعت 08:23)رضا2015 نوشته:  سلام

بعضی از دوستان فروم های دیگر رو مطالعه کردن ظاهرا به متقاضیان ویزای دانشجویی که سربازی اجباری غیر از ارتش بودن رو ریجکت کردن و اسمشون رو گذاشتن بند 306!
می خواستم بدونم ایا کسی رو میشناسید در سال های گذشته خدمت در غیر از ارتش بوده و ویزای گرین کارتشو گرفته؟درصد تایید یا ریجکتی برای دیدن هست؟
حساسیت در مورد سربازی در مصاحبه گرین کارت چقدر بالاست؟
کارتهای جدید هم اصلا محل رو نشون نمیده و میشه فقط در فرم DS-260 خدمت اجباری رو نوشت و اونجا اگر ازتون پرسیدن کجا بودی جواب بدی؟ یا حتما رده خدمتی رو اعلام کنی؟

خودم حدس می زنم چون لاتاری هست خیلی حساس نباشه

ممنون

(2014-06-10 ساعت 08:02)رضا2015 نوشته:  

سلام

شما کجا بودی خدمت رو ؟

سوال رو پایین مطرح کردم ممنون میشم حوزه خدمتی برای لاتاری تو این بحث ها شفاف بشه استادRolleyes

خوب اینقدر کسی جواب نداد که رفتم تهش رو در اوردم.
کلا لاتاری خیلی رو سربازی گیر نیست همگی دست و هورا Smile
تشکر کنندگان:
دوستان در مورد کارت پایان خدمت حتما توجه داشته باشید که یکسری را اعلام کردن که باید تعویض بشه و اگر کسی پاسپورت نداره و یا باید تعویض بکنه توجه داشته باشه که برای صدور پاسپورت کارت پایان خدمت لازمه
پس مواظب باشید که دچار کمبود وقت نشید چون تعویض کارت خیلی زمانبره
موفق باشید
شماره کیس : 2014AS62XX کنسولگری : آنکارا تغییر به ایروان از KCC رویت نامه دوم : 18MAR2014 مصاحبه : 15MAY كليرنس برگه آبي
آپدیتها قبل از مصاحبه 2 بار بعد از مصاحبه 5 بار (آخریش 14 آگوست) خودم 22 آگوست
نفر اصلی ۲ سپتامبر
تشکر کنندگان: babak12 ، L_haam ، lighter
سلام.

یک سوالی اگر میشود راهنمایی کنید لطفا...

در زمان یک سال فراغت از تحصیل میتوانم به واسطه یکی از آشنایانمان ٬ از یک دانشگاهی در آمریکا پذیرش بگیریم در حالی که تافل ندارم! و معافیت تحصیلی بگیرم و برم ترکیه مصاحبه و یک ضرب هم بعد از گرفتن ویزا برم آمریکا و کارامو اونجا بکنم و پاس سفید رو بگیرم و از دانشگاه انصراف بدم و برگردم ایران برم سربازی؟؟؟

اگر میشود٬ این پذیرش قبل هزینه دارد؟؟؟ (یعنی صرف گرفتن پذیرش هزینه دارد) چون پذیرش گرفتن الکی هست!!! یعنی من بدون هزینه یه پذیرش بگیرم و با این پذیرش معافیت تحصیلی بگیرم و برم آمریکا و انصراف بدم برگردم؟؟؟؟

تشکر کنندگان:
سلام دوستان
شوهر من در حال تحصیله و چند روز پیش برای گرفتن پاسپورت اقدام کرد که بهش گفتند تا یکماه قبل از سفرت بهت پاسپورت داده نمیشه و اعتبارش هم یکماهه است.مگه اینکه پاسپورت زیارتی بخوای که اون اعتبارش 20روزه است. کسی به همچین چیزی برخورد کرده؟ مگه واسه گرفتن پاسپورت همچین چیزی بوده؟؟؟ تو چیزایی که من خوندم دوستان نوشته بودند که پاسپورت رو میدند و موقع خروجه که باید وثیقه گذاشت!!! کسی نمی تونه ما رو راهنمایی کنه که چیکار میتونیم بکنیم؟
کیس نامبر: ***201500006 ، تعداد افراد کیس: 2نفر، برنده اصلی همسرم، ارسال فرمهای اولیه: 23آگوست، سفارت:ایروان->ابوظبی، ویزا یکضرب/ منتظرسرای2015
تشکر کنندگان:
(2014-08-10 ساعت 23:36)bitarafsajad2 نوشته:  سلام.

در زمان یک سال فراغت از تحصیل میتوانم به واسطه یکی از آشنایانمان ٬ از یک دانشگاهی در آمریکا پذیرش بگیریم در حالی که تافل ندارم! و معافیت تحصیلی بگیرم و برم ترکیه مصاحبه و یک ضرب هم بعد از گرفتن ویزا برم آمریکا و کارامو اونجا بکنم و پاس سفید رو بگیرم و از دانشگاه انصراف بدم و برگردم ایران برم سربازی؟؟؟

اگر میشود٬ این پذیرش قبل هزینه دارد؟؟؟ (یعنی صرف گرفتن پذیرش هزینه دارد) چون پذیرش گرفتن الکی هست!!! یعنی من بدون هزینه یه پذیرش بگیرم و با این پذیرش معافیت تحصیلی بگیرم و برم آمریکا و انصراف بدم برگردم؟؟؟؟

سلام دوست عزيز
شرط اوليه پذيرش گرفتن از دانشگاه حداقل داشتن تافل يا ایلتس که شما اشاره کردین ندارید
و در غیر این صورت امكان گرفتن پذيرش وجود نداره. تا اونجايي كه يادمه پذیرش گرفتن هزینه ای نداره
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان: bitarafsajad2
(2014-08-11 ساعت 15:42)L_haam نوشته:  سلام دوستان
شوهر من در حال تحصیله و چند روز پیش برای گرفتن پاسپورت اقدام کرد که بهش گفتند تا یکماه قبل از سفرت بهت پاسپورت داده نمیشه و اعتبارش هم یکماهه است.مگه اینکه پاسپورت زیارتی بخوای که اون اعتبارش 20روزه است. کسی به همچین چیزی برخورد کرده؟ مگه واسه گرفتن پاسپورت همچین چیزی بوده؟؟؟ تو چیزایی که من خوندم دوستان نوشته بودند که پاسپورت رو میدند و موقع خروجه که باید وثیقه گذاشت!!! کسی نمی تونه ما رو راهنمایی کنه که چیکار میتونیم بکنیم؟
سلام دوست عزيز
اين قسمت مطالعه بفرماييد
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
تشکر کنندگان: L_haam ، rezasadeghi
(2014-08-12 ساعت 12:04)babak12 نوشته:  

سلام دوست عزيز
شرط اوليه پذيرش گرفتن از دانشگاه حداقل داشتن تافل يا ایلتس که شما اشاره کردین ندارید
و در غیر این صورت امكان گرفتن پذيرش وجود نداره. تا اونجايي كه يادمه پذیرش گرفتن هزینه ای نداره

خیلی ممنون از جوابتون!! ولی من شنیدم بعضی دانشگاه ها داشتن تافل و یا آیلتس رو شرط نمیدونن! با این حساب اگر دانشگاهی بدون تافل پذیرش بکند٬ میتوانم برای معافیت تحصیلی اقدام کنم؟
تشکر کنندگان: babak12
(2014-08-12 ساعت 13:36)bitarafsajad2 نوشته:  
(2014-08-12 ساعت 12:04)babak12 نوشته:  

سلام دوست عزيز

خیلی ممنون از جوابتون!! ولی من شنیدم بعضی دانشگاه ها داشتن تافل و یا آیلتس رو شرط نمیدونن! با این حساب اگر دانشگاهی بدون تافل پذیرش بکند٬ میتوانم برای معافیت تحصیلی اقدام کنم؟
خواهش مي كنم دوست عزيز
اولين قدم پيدا كردن دانشگاه
كه شرط پذيرش، داشتن مدرك زبان نباشه
بله اگه پيدا كنيد مي تونيد معافيت تحصيلي بگيريد
راهاي ديگه اي هم هست ولي كوتاه مدت است
اين لينك مطالعه بفرماييد
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
تشکر کنندگان: A_A ، bitarafsajad2
(2014-08-12 ساعت 12:07)babak12 نوشته:  
(2014-08-11 ساعت 15:42)L_haam نوشته:  سلام دوستان
سلام دوست عزيز
اين قسمت مطالعه بفرماييد

دوست عزیز ممنون از راهنمایی تون
این قسمت رو قبلا خونده بودیم و هیچ جایی گفته نشدا که پاسپورت یکماهه داده میشه
حالا پلیس +10 چرا اینجوری گفته عجیبییییبه واسمون
کیس نامبر: ***201500006 ، تعداد افراد کیس: 2نفر، برنده اصلی همسرم، ارسال فرمهای اولیه: 23آگوست، سفارت:ایروان->ابوظبی، ویزا یکضرب/ منتظرسرای2015
تشکر کنندگان: bitarafsajad2
سلام به همه

کسی در مورد قانون این یک سال فراغت از تحصیل و خروج از کشور در این بازه مطلب جدیدی میدونه؟؟؟ مثل اینکه سال 90 یه سری قوانین سربازی اصلاح میشه از جمله این قانون یکسال...

این قانون رو تو سایت وظیفه عمومی پیدا کردم در قسمت گزیده قوانین:

""خروج از کشور محصلین:
صدور مجوز برای مشمولانی که در مهلت معرفی قرار دارند با ارائه گواهی فراغت ، انصراف یا ترک تحصیل یا اخراج و پس از آن (مهلت معرفی) با ارائه برگه آماده به خدمت و سپردن وثیقه بلامانع است.

صدور مجوز برای دارندگان برگ آماده به خدمت از 45 روز مانده به تاریخ اعزام مجاز نمی باشد.""

مهلت معرفی یک سال است. اینکه یک سری میگویند در سه ماه اول میشود یا در شش ماه اول میشود از کشور خارج شد ٬ دلیلش چیست؟ آخه خود سایت وظیفه عمومی و هیچ سایت مرتبط با آن در مورد این ها حرف نمیزنند!!! شاید این قانون ها برای قبل سال 89 باشد...

لطف میکنید در مورد قانون جدید و جزئیات دقیق خروج از کشور فارغ التحصیلان مشمول اگر مطلبی هست مطرح نمایید...( من هم شنبه میرم نظام وظیفه تمام این سوالات رو میپرسم و فردا داخل سایت قرار میدم Smile )
تشکر کنندگان: A_A
سلام به همه Big Grin

مژده مژده Shy

من امروز با مشاورین وظیفه عمومی صحبت کردم و کلی باهاشون حرف زدم٬ و گفتن بعد از فارغ التحصیلی وقت دارین تا یک سال خودتون رو به نظام وظیفه معرفی کنین٬ توی این یک سال میشه دو بار از کشور خارج شد و زمانش اصلا اهمیت نداره و هرموقع توی این یکسال بخوای میتونی بری خارج از کشور! حتی پرسیدم سه بار هم میشه خارج شد؟؟!! گفت میشه ولی باید بررسی بشه!!! فقط اینکه اگر تو این یک سال دفترچه اعزام به خدمت را پرکرده باشید و پست کرده باشید تا ۴۵ روز مانده به اعزام نمیشه خارج شد Cool
کف و هورااااا Big Grin

نکته بعدی اینکه حتی اگر موقعیت بالا جور نشد نا امید نشید!!! من پرسیدم در حین سربازی میشه از کشور خارج شد؟؟!! گفت : آره ولی این موضوع ربطی به وظیفه عمومی نداره و مرتبط با یگان حفاظتی میباشد!!! یعنی باید از یگان حفاظتی تون اجازه بگیرید! ممکنه اجازه بده ممکنه نده ولی نا امید نشید! بنظرم اگر رفتارتون مناسب باشه و قابل اعتماد٬ بهتون اجازه خروج میدنShy

چاکریم فعلا Smile
تشکر کنندگان: babak12 ، A_A ، frr ، Seyedehsanhosseini

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان