کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2016-04-14 ساعت 20:14)kyakourosh نوشته:  
(2016-04-14 ساعت 07:31)Aamed نوشته:  سلام دوستان

من بعد از گذشت دو ماه زندگی در ماه های مهر و آبان درآمریکا به ایران برگشتم برای کمتر از شش ماه، در این فاصله که آمریکا نبودم گرین کارتم دست دوستم رسیده، برای ورود مجدد نیاز هست اصل کارت گرین کارت همراهم باشه یا از بار اول ورود که شهریور ۹۴ باشه ویزای من یک سال اعتبار داره و به حضور فیزیکی گرین کارت نیازی نیست؟

این متن رو بعدا ویرایش کردم:
در صفحه ۲۸۵ خوندم که باید گرین کارت باشه، میشه ازش پرینت رنگی بگیرم یا بر فرض روز رسیدنم بگم دوستم بیاره فرودگاه!
چون مدرک صادر شده، فقط حضور فیزیکی نداره!

سلام دوست عزيز
اصولاً وقتي كه گرين كارت صادر ميشه و به ادرس شما پست ميشه اون ويزا كه داريد فاقد اعتبار ميشه مگر اينكه گرين كارت شما گم بشه و يا اينكه به دستتون نرسه پس شما نميتوانيد با ويزا وارد شويد
دوماً اينكه گرين كارت حاوي يك تراشه إلكترونيكي هست مثل كارهاي بانكي و اطلاعات در داخل ان نگهداري ميشود و كپي گرفتن از ان هيچ كمكي به شما نميكند بنابراين بهترين راهنمايي براي شما اين است كه به دنبال شخص مورد اعتماد باشيد تا گرين كارت را به دست شما برسانيد تا دچار مشكل نشويد
موفق باشيد

دوست عزیز من دقیقا مورد مشابه شما بودم. ویزای شما تا یکسال اعتبار داره و با ان بدون هیچ مشکلی می توانید به امریکا برگردید.
تشکر کنندگان:

من بعد از گذشت دو ماه زندگی در ماه های مهر و آبان درآمریکا به ایران برگشتم برای کمتر از شش ماه، در این فاصله که آمریکا نبودم گرین کارتم دست دوستم رسیده، برای ورود مجدد نیاز هست اصل کارت گرین کارت همراهم باشه یا از بار اول ورود که شهریور ۹۴ باشه ویزای من یک سال اعتبار داره و به حضور فیزیکی گرین کارت نیازی نیست؟

در صفحه ۲۸۵ خوندم که باید گرین کارت باشه، میشه ازش پرینت رنگی بگیرم یا بر فرض روز رسیدنم بگم دوستم بیاره فرودگاه!

سلام دوست عزيز
اصولاً وقتي كه گرين كارت صادر ميشه و به ادرس شما پست ميشه اون ويزا كه داريد فاقد اعتبار ميشه مگر اينكه گرين كارت شما گم بشه و يا اينكه به دستتون نرسه پس شما نميتوانيد با ويزا وارد شويد
دوماً اينكه گرين كارت حاوي يك تراشه إلكترونيكي هست مثل كارهاي بانكي و اطلاعات در داخل ان نگهداري ميشود و كپي گرفتن از ان هيچ كمكي به شما نميكند بنابراين بهترين راهنمايي براي شما اين است كه به دنبال شخص مورد اعتماد باشيد تا گرين كارت را به دست شما برسانيد تا دچار مشكل نشويد
موفق باشيد

دوست عزیز من دقیقا مورد مشابه شما بودم. ویزای شما تا یکسال اعتبار داره و با ان بدون هیچ مشکلی می توانید به امریکا برگردید.نیازی به همراه داشتن گرین کارت در صورتی که قبل از یکسال وارد امریکا شوید نیست.
تشکر کنندگان: sahar2016
(2016-05-07 ساعت 23:51)Daneshjo نوشته:  
(2016-05-07 ساعت 17:41)sara mohajer نوشته:  
(2016-05-01 ساعت 23:39)Daneshjo نوشته:  سلاااااام به اعضا محترم گروه
بعد از حدودا 7-8 ماه برگشتم به اين سايت ... اسم دو سه تا از كاربرا برام آشنا بود ولي مابقي رو نميشناسم ..ما هم تقريبا يه 16 روزي رفتيم امريكا و برگشتيم ...و قبل از اتمام ويزامون برميگرديم...تا اونجايي كه قبلا اين سايتو مطالعه كرده بودم و با مدير سايت هم صحبت كرده بودم چيزي درباره ي اين موضوع كه به محض صدور گيرين كارت ويزا باطل ميشه نشنيدم...خوشحال ميشم اگر دوستان اطلاعات جديد و موثقي در اين مورد دارن بگن...
ممنونم
سلام دانشجو.... پس شما هم پاس سفيد نگرفتين? چندبار رفتين امريكا؟ قبل از اتمام منظورتون ١سال از اولين وروده؟
سلام عزيزم نه ما هم پاس سفيد نگرفتيم ما يه بار رفتيم امريكا كه ويزامون استارت بخوره همون چند روز كه بوديم سوشالو گرفتيم بله منظورم قبل از اتمام همون يكسال از اولين ورود هست البته من مدارك لازم رو براي متقاعد كردن آفيسر دارم ... شما هم اگر قرار هست اين كار رو انجام بدين توصيه ميكنم حتما قبلش اطلاعات لازم رو كسب كنين اگر مدركي دارين كه آفيسر رو ميتونين قانع كنين كه چرا اين مدت بيرون از خاك امريكا بودين دست به اين كار بزنين اگر مدركي ندارين يكم راضي كردن آفيسر سخت ميشه
يكي از اين مدارك اين هستش كه درستون اينجا رو به اتمام بود و مجبور بودين براش برگردين ...ما هم به خاطر همين برگشتيم چون درس همسرم نيمه كاره ميموند مجبور بوديم برگرديم و حالا ميتونيم مدارك فارغ التحصيليش رو تاريخش واسه همين موقع ها هست رو به آفيسر نشون بديم
اميدوارم جوابم كامل بوده باشه
موفق باشين
بله. ممنون از جواب كاملتون. فكركنم شما هم شهريور پارسال رفتين امريكا و اگه درست گفته باشم شما هم ناچاريد همين روزا بريد تا ١سال نشده
ما هم سوشال و گرين كارت و حساب بانكي و كرديت كارت و يه پرميت رانندگي ( آيين نامه) تو ٢٠ روزي كه اونجا بوديم گرفتيم ولي گرين كارت دستمون نيست و رو همون مهر توي پاس حساب كرديم
كيس نامبر ٣٣٠٠- كيس ٢ نفره (برنده همسرم)- ارسال فرم ٩ آگوست- كارنت ٩ دسامبر- دريافت نامه ٢٣ ژانويه- مصاحبه ٩ مارچ آنكارا- آپديت ٢٠ مارچ-٢٤ ژوئن آپديت شبانه- ٢٥ ژوئن آپديت ايميل- ٢٧ ژوئن كلير بعد از ١١٠ روزSmile اولين ورود ٣٠ آگوست
تشکر کنندگان:
(2016-05-08 ساعت 14:57)sara mohajer نوشته:  
(2016-05-07 ساعت 23:51)Daneshjo نوشته:  
(2016-05-07 ساعت 17:41)sara mohajer نوشته:  سلام دانشجو.... پس شما هم پاس سفيد نگرفتين? چندبار رفتين امريكا؟ قبل از اتمام منظورتون ١سال از اولين وروده؟
سلام عزيزم نه ما هم پاس سفيد نگرفتيم ما يه بار رفتيم امريكا كه ويزامون استارت بخوره همون چند روز كه بوديم سوشالو گرفتيم بله منظورم قبل از اتمام همون يكسال از اولين ورود هست البته من مدارك لازم رو براي متقاعد كردن آفيسر دارم ... شما هم اگر قرار هست اين كار رو انجام بدين توصيه ميكنم حتما قبلش اطلاعات لازم رو كسب كنين اگر مدركي دارين كه آفيسر رو ميتونين قانع كنين كه چرا اين مدت بيرون از خاك امريكا بودين دست به اين كار بزنين اگر مدركي ندارين يكم راضي كردن آفيسر سخت ميشه
يكي از اين مدارك اين هستش كه درستون اينجا رو به اتمام بود و مجبور بودين براش برگردين ...ما هم به خاطر همين برگشتيم چون درس همسرم نيمه كاره ميموند مجبور بوديم برگرديم و حالا ميتونيم مدارك فارغ التحصيليش رو تاريخش واسه همين موقع ها هست رو به آفيسر نشون بديم
اميدوارم جوابم كامل بوده باشه
موفق باشين
بله. ممنون از جواب كاملتون. فكركنم شما هم شهريور پارسال رفتين امريكا و اگه درست گفته باشم شما هم ناچاريد همين روزا بريد تا ١سال نشده
ما هم سوشال و گرين كارت و حساب بانكي و كرديت كارت و يه پرميت رانندگي ( آيين نامه) تو ٢٠ روزي كه اونجا بوديم گرفتيم ولي گرين كارت دستمون نيست و رو همون مهر توي پاس حساب كرديم
خواهش میکنم
ما پارسال ٱبان ماه رفتیم ، ولی امسال همون آخرای شهریور دیگه میریم .گرین کارت به دست ما رسیده .
شماره كيس: ***2015AS00002
تاريخ رويت قبولي: 15سپتامبر
تعداد افراد كيس: ۲ نفر
سفارت: آنكارا تغییر به ایروان
تاريخ تكميل فرم: 10 نوامبر
دريافت نامه دوم: 24 مارچ
تاريخ مصاحبه: ۴ مي
دريافت ويزا : ۶ مي
همسرم :AP

آپديت ها: ...19 مي، همسرم، 2جون همسرم، 4 جون خودم.... به ميمنت و مباركي
همسر م 9 جون كلير شد.24 جون Issue شد، 25 جون ويزارو دريافت كرديم.

اگر ميخوام خوشبخت باشم،زندگي رو به يه هدف گره ميزنم، نه به آدما و اشياء....Shy
تشکر کنندگان: sahar2016
(2016-05-08 ساعت 14:51)saharbb نوشته:  

سلام دوست عزيز
موفق باشيد

دوست عزیز من دقیقا مورد مشابه شما بودم. ویزای شما تا یکسال اعتبار داره و با ان بدون هیچ مشکلی می توانید به آمریکا برگردید.نیازی به همراه داشتن گرین کارت در صورتی که قبل از یکسال وارد آمریکا شوید نیست.

دوست عزیز ایا شما دقیقا پس از یکسال برگشتید .ایا شما رو سوال پیچ کردن که این مدت بیرون بودید.
کيس نامبر: 2016AS18## ♥
 تعداد افراد:4 نفر ♥
کنسولگری: Abu Dhabi (تغییر کنسول گری از طرفkcc)♥
 ارسال فرم : 26 می♥
تاریخ مصاحبه : 21 اکتبر ،برگه سفید♥
برنده:سربازی ارتش،لیسانس مکانیک،شرکت خصوصی،AP:نفر اصلی
 آپدیت ها: 22 اکتبر ,9دسامبر،25ژانویه ،2 مارچ(تبدیل به orکیس اصلی)
کلیر:زیباترین روز خدا 3 مارچ پس از 134 روز،دریافت ویزا 31 مارچ
سفر به آمریکا:
تشکر کنندگان:
سلام
دوستاني كه تجربه دارن ممنون ميشم جواب بدن.
پيشنهاد تغيير نام خانوادگي خانم به فاميلي همسر در زمان گرين كارت هم پيشنهاد ميشه؟ يا در زمان سيتي زن شدن انجام ميشه؟
چون تجربه خواهرم در اروپارو دارم كه به خاطر نگه داشتن فاميلي خودش دچار مشكل شده بود، ميخواستم اينو از قبل پيش بيني كنم.
ممنون
كيس لاتري ٢٠١٦/ ورود به امريكا: ٨ جون ٢٠١٦
لينك سفرنامه من:
http://www.mohajersara.com/forum/thread-...#pid693160
تشکر کنندگان: masoud rastgo
(2016-05-11 ساعت 17:09)Rira_1982 نوشته:  سلام
دوستاني كه تجربه دارن ممنون ميشم جواب بدن.
پيشنهاد تغيير نام خانوادگي خانم به فاميلي همسر در زمان گرين كارت هم پيشنهاد ميشه؟ يا در زمان سيتي زن شدن انجام ميشه؟
چون تجربه خواهرم در اروپارو دارم كه به خاطر نگه داشتن فاميلي خودش دچار مشكل شده بود، ميخواستم اينو از قبل پيش بيني كنم.
ممنون

در زمان اخذ گرین کارت مطمئنا پیشنهاد نمیشود.
موفق باشید
کیس نامبر : **2015AS57**مصاحبه : JUNE 25 ابوظبی
دو نفر یکضرب - خودم کلیرنس**اپدیتها : 4 جولای و 22 جولایمقصد : ایالت DELAWARE - نیوآرک** آپ کلیر: 22 جولای شبدریافت ایمیل ویزا : 23 جولای تحویل پاس به سفارت: 27 جولای**دریافت ویزا :  30جولای.ورود به امریکا : 9 دسامبر 2015**فرودگاه : واشنگتن دی سی.افتتاح حساب بانکی : 11 دسامبر** درخواست پاس سفید :12دسامبر**  انگشت نگاری : 6 ژانویه 2016.دریافت سوشیال نامبر : 17 دسامبر**دریافت گرین کارتها : 4 فوریه 2016 دریافت پاس سفید : 2016/April/1 ....ورود مجدد March /19/2018 دالاس تگزاس
تشکر کنندگان: Rira_1982
من در جایی نتونستم پیدا کنم. میشه دوستان شماره ترانسفرهای از دبی تا ابوظبی را برای من بفرستد. ممنون میشم.
کیس: 2016as6411 ، رویت قبولی : 7 may ،ارسال فرمها: 20 may، سربازی: معافCool  . سفارت خونه: ابوظبی , نامه دوم: 26 march ،مصاحبه:18 may ویزا: یکضرب , ورود به آمریکا: 7 june
تشکر کنندگان:
(2016-05-14 ساعت 09:23)arminmohajer نوشته:  من در جایی نتونستم پیدا کنم. میشه دوستان شماره ترانسفرهای از دبی تا ابوظبی را برای من بفرستد. ممنون میشم.

0097-1506240483 خانم ملیکا
شماره کیس 2015as6500  , رویت قبولی : ۱ may ،ارسال فرمها:25 june، سفارت خونه: تغییر توسط کی سی سی به ابوظبی، تعداد نفرات:1 ،کارنت :11 می  Cool , نامه دوم: 2 جون،  مصاحبه:  15 جولای , ویزا: Tongue ,، آپدیت سیز 15 جولای, آپدیت دوم سیز 29 جولای ,آپدیت سوم سیز 10 آگوست, آپدیت چهارم 13 آگوست ، 14 آگوست.و آپدیت ابوظبی 20 جولای، دریافت ایمیل از سفارت 14 آگوست. دریافت ویزا: 19 آگوست. ورود به آمریکا: 26 اکتبر.
دریافت کارت سوشال سکیوریتی: 5 نوامبر. تاریخ صدور 29 اکتبر
دریافت گرین کارت: 21 نوامبر
تشکر کنندگان: arminmohajer
بالاخره گرین کارت من هم رسید ... :-)
کیس: 2015AS000043XX
،مشاهده قبولی: 16 JUNE،ارسال فرم260: 31 JULY،کارنت: 9 FEBRUARY،نامه دوم: FEBRUARY 24،مصاحبه:APRIL 14ابوظبی،افراد کیس:دو نفر
کلیر: 17می نفر اصلی
نامه کلیری همسرم:20سپتامبر
کلیر همسرم(سربازی س):30سپتامبر
اولین ورود:8اکتبر-لس آنجلس
ارسال مدارک پاس سفید:13اکتبر
ایمیل تایید:16اکتبر
دریافت نامه اول:21اکتبر
دریافت نامه دوم:5 نوامبر
انگشت نگاری:16 نوامبر وقت تعیین شده(9 نوامبر انگشت نگاری شدیم)
گرین کارت همسرم:15نوامبر 2015
برگشت: 16 نوامبر
گرین کارت خودم:14 می 2016
کار خوبه خدا درست کنه...تسلیم تسلیم
تشکر کنندگان: Rira_1982 ، behjan ، mojgan m ، behjat ، shadi79 ، nimanoush ، Memolk ، saharbb ، Daneshjo
(2016-05-14 ساعت 22:55)samane1363 نوشته:  بالاخره گرین کارت من هم رسید ... :-)
مبارک باشه سمانه جان
شماره کیس 2015as6500  , رویت قبولی : ۱ may ،ارسال فرمها:25 june، سفارت خونه: تغییر توسط کی سی سی به ابوظبی، تعداد نفرات:1 ،کارنت :11 می  Cool , نامه دوم: 2 جون،  مصاحبه:  15 جولای , ویزا: Tongue ,، آپدیت سیز 15 جولای, آپدیت دوم سیز 29 جولای ,آپدیت سوم سیز 10 آگوست, آپدیت چهارم 13 آگوست ، 14 آگوست.و آپدیت ابوظبی 20 جولای، دریافت ایمیل از سفارت 14 آگوست. دریافت ویزا: 19 آگوست. ورود به آمریکا: 26 اکتبر.
دریافت کارت سوشال سکیوریتی: 5 نوامبر. تاریخ صدور 29 اکتبر
دریافت گرین کارت: 21 نوامبر
تشکر کنندگان: mfarazz ، samane1363 ، Daneshjo
(2016-05-11 ساعت 12:18)a4542 نوشته:  
(2016-05-08 ساعت 14:51)saharbb نوشته:  
(2016-04-14 ساعت 20:14)kyakourosh نوشته:  سلام دوست عزيز
موفق باشيد

دوست عزیز من دقیقا مورد مشابه شما بودم. ویزای شما تا یکسال اعتبار داره و با ان بدون هیچ مشکلی می توانید به آمریکا برگردید.نیازی به همراه داشتن گرین کارت در صورتی که قبل از یکسال وارد آمریکا شوید نیست.

دوست عزیز ایا شما دقیقا پس از یکسال برگشتید .ایا شما رو سوال پیچ کردن که این مدت بیرون بودید.

نه ما قبل از شش ماه برگشتیم ولی بدون در دست داشتن گرین کارت. در سفر قبلی از اداره مهاجرت سوال کرده بودیم که ایا بدون در دست داشتن گرین کارت با ویزا می تونیم برگردیم یا نه که به ما گفته بودند مشکلی نیست. در فرودگاه هم خودمون رو برای سوال و جواب اماده کرده بودیم ولی افسر مربوطه سوال خاصی نپرسید. لطفا سایت اداره مهاجرت رو هم چک کنید برای اینکه مطمئن بشید. چون دوستمون گفته بودند که بعد از صدور گرین کارت ویزا باطل میشه، در صورتی که گرین کارت ما دو ماه قبل از ورود مجدد صادر شده بود ولی چون ما خارج از امریکا بودیم گرین کارت دست خودمون نبود و با همون ویزا وارد شدیم.
تشکر کنندگان: sahar2016 ، Daneshjo
(2016-05-18 ساعت 11:33)saharbb نوشته:  
(2016-05-11 ساعت 12:18)a4542 نوشته:  
(2016-05-08 ساعت 14:51)saharbb نوشته:  دوست عزیز من دقیقا مورد مشابه شما بودم. ویزای شما تا یکسال اعتبار داره و با ان بدون هیچ مشکلی می توانید به آمریکا برگردید.نیازی به همراه داشتن گرین کارت در صورتی که قبل از یکسال وارد آمریکا شوید نیست.

نه ما قبل از شش ماه برگشتیم ولی بدون در دست داشتن گرین کارت. در سفر قبلی از اداره مهاجرت سوال کرده بودیم که ایا بدون در دست داشتن گرین کارت با ویزا می تونیم برگردیم یا نه که به ما گفته بودند مشکلی نیست. در فرودگاه هم خودمون رو برای سوال و جواب اماده کرده بودیم ولی افسر مربوطه سوال خاصی نپرسید. لطفا سایت اداره مهاجرت رو هم چک کنید برای اینکه مطمئن بشید. چون دوستمون گفته بودند که بعد از صدور گرین کارت ویزا باطل میشه، در صورتی که گرین کارت ما دو ماه قبل از ورود مجدد صادر شده بود ولی چون ما خارج از آمریکا بودیم گرین کارت دست خودمون نبود و با همون ویزا وارد شدیم.

يك نكته جالب اين هست كه در امريكا هر كيس ممكن است منحصر به فرد باشد و به هيچ وجه نميشود كاملاً شبيه سازي كرد و نكته ديگر اين است هميشه احتياط شرط عقل است
من وقتي در سفارت از افيسر كه پاسپورت را براي ويزا دادن از من تحويل گرفت سوْال كردم كه ايا من ميتوانم با ويزا بعد از ورود به امريكا مجدد خارج شوم و كارهايي كه دارم را به اتمام برسانم كه افيسر پاسخ داد من توصيه نميكنم و بهتر است كه گرين كارت خود را دريافت كني و بعد خارج شوي
البته ممكن است اين را با توجه به اطلاعاتي كه از كيس من داشته است گفته باشد
تشکر کنندگان: Daneshjo
سلام
من قول داده بودم بيام بگم بعد يك سالي كه با در دست داشتن گرين كارت و بدون گرفتن پاس سفيد برگشتيم چي شد و افيسر چي گفت!
البته من هم كاملا موافق با اين جمله هستم كه شرايط هر كيس متفاوته و اصلا نميشه از روي يك تجربه به بقيه افراد هم توصيه اي داشت.
فقط در مورد ما ، آفيسر ازمون سوالي نپرسيد و با سلام صلوات و ولكام گويان ردمون كرد ؛)
فقط پاسپورت رو يك نگاهي كرد و سريع مهر ورود رو زد.

اميدوارم موفق باشيد
كيس نامبر:29xx-رويت قبولي:نيمه مي-نامه دوم: نيمه اكتبر-مصاحبه:نيمه نوامبر-تعداد افراد:٣نفر-وضعيت كليرنس:همسر فرد قبول با شغل دولتي و معافيت خاص سربازي- اپديت :حدودا ٦بار، دقيقشو يادم نيس دو تاي اخر ٢٣اوريل شب و ٢٧اوريل روز. ايميل كلير شدن همسر:٢٩اوريل
"من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک / چرخ بر هم زنم ار غير مرادم گردد"
تشکر کنندگان: shadi79 ، behjan ، sahar2016 ، samirakn ، Daneshjo
سلام حداکثر چقدر میشه نقدی وارد خاک آمریکا کرد؟ ما که روابط بانکی نداریم باید با خودمون نقدی ببریم . چقدر میشه برد حداکثر؟؟
راهی که خدا برای تو در نظر گرفته است را باید بپیمایی !! حق انتخابی نیست!
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان