کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2016-05-21 ساعت 20:43)Samia نوشته:  سلام
من قول داده بودم بيام بگم بعد يك سالي كه با در دست داشتن گرين كارت و بدون گرفتن پاس سفيد برگشتيم چي شد و افيسر چي گفت!
البته من هم كاملا موافق با اين جمله هستم كه شرايط هر كيس متفاوته و اصلا نميشه از روي يك تجربه به بقيه افراد هم توصيه اي داشت.
فقط در مورد ما ، آفيسر ازمون سوالي نپرسيد و با سلام صلوات و ولكام گويان ردمون كرد ؛)
فقط پاسپورت رو يك نگاهي كرد و سريع مهر ورود رو زد.

اميدوارم موفق باشيد

سامیا جان اینبار که بعد از یکسال وارد آمریکا شدین ورودتون از طریق کدوم فرودگاه بود ؟
case number: 2014AS31xx, مصاحبه:26 فوریه ابوظبی، نتیجه:کلیرنس(برگه آبی)، کلیر:26 می(بعد از 89 روز) ویزا:18ژوئن، ورود به آمریکا:5 دسامبر
لس آنجلس، سوشال:26دسامبر، گرین کارت:31دسامبر
سرزمین من جاییست که مردمانش برای ترک آن به یکدیگر تبریک می گویند
تشکر کنندگان: Daneshjo
(2016-06-26 ساعت 01:12)aaraam نوشته:  
من قول داده بودم بيام بگم بعد يك سالي كه با در دست داشتن گرين كارت و بدون گرفتن پاس سفيد برگشتيم چي شد و افيسر چي گفت!
البته من هم كاملا موافق با اين جمله هستم كه شرايط هر كيس متفاوته و اصلا نميشه از روي يك تجربه به بقيه افراد هم توصيه اي داشت.
فقط در مورد ما ، آفيسر ازمون سوالي نپرسيد و با سلام صلوات و ولكام گويان ردمون كرد ؛)

اميدوارم موفق باشيد

سامیا جان اینبار که بعد از یکسال وارد آمریکا شدین ورودتون از طریق کدوم فرودگاه بود ؟

دوست عزيز تا اون جايي كه من ميدونم بعد از گرفتن گرين كارت در صورتي كه براي اولين بار كمتر از يك سال در خارج امريكا باشيد مشكلي پيش نمي ايد . اما بعد از يكسال در صورت نداشتن پاس سفيد در صورت ماندن بيش از ٦ ماه خارج از امريكا به مشكل برخواهيد خورد

Case no 2000
Interview 2 dec ankara
Ap waiting more than 120 days
Last update 24 march
دريافت ويزا هفته اول اپريل
ورود به امريكا هنوز معلوم نيست
تشکر کنندگان:
سلام و سپاس از راهنمایی بی دریغ دوستان
بچه‌ها از فرودگاه لس آنجلس، چه جوری میشه رفت شهرهای اطراف؟ تاکسی فرودگاه هس دیگه؟ دوستان اگه تجربه ای دارن ممنون میشم که بزارن
2015AS4XXX** ابوظبی**۲ نفر ** کارنت: ۱۰ فوریه** مصاحبه: ۶ آپریل** کلير: من بعد از ۱۰۹ روز در ۲۷ جولاي و ايشود ۲۹ جولای، همسرم کلير بعد از ۱۶۵ روز در ۲۰ سپتامبر و ايشود ۲۷ سپتامبر.
ورود: ۳ اکتبر،لس آنجلس، سانتاکلاريتا.
دریافت سوشال سکوریتی نامبر: ۲۱ روز پس از ورود.
دریافت گرین کارد: ۴۲ روز پس از ورود.
خدا خواست و شد.
(2016-06-26 ساعت 01:12)aaraam نوشته:  

اميدوارم موفق باشيد

LAX عزيزم
كيس نامبر:29xx-رويت قبولي:نيمه مي-نامه دوم: نيمه اكتبر-مصاحبه:نيمه نوامبر-تعداد افراد:٣نفر-وضعيت كليرنس:همسر فرد قبول با شغل دولتي و معافيت خاص سربازي- اپديت :حدودا ٦بار، دقيقشو يادم نيس دو تاي اخر ٢٣اوريل شب و ٢٧اوريل روز. ايميل كلير شدن همسر:٢٩اوريل
"من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک / چرخ بر هم زنم ار غير مرادم گردد"
(2015-09-21 ساعت 02:13)sak نوشته:  بله اينم فرم [عکس: ca64c1f432856f2082b0116c703b4b6f.jpg][عکس: e21ab19d940d8613f9d0522d2249ee0c.jpg]

سلام و سپاس از راهنمایی بی دریغ دوستان
بچه ها، تو این فرم بالا ، در کدوم قسمت باید کل پولی که همراهمون می بريم رو بنویسیم؟
و در پشت فرم، اگه بسکوييت و کیک همراهمون باشه، باید بنویسیم؟
2015AS4XXX** ابوظبی**۲ نفر ** کارنت: ۱۰ فوریه** مصاحبه: ۶ آپریل** کلير: من بعد از ۱۰۹ روز در ۲۷ جولاي و ايشود ۲۹ جولای، همسرم کلير بعد از ۱۶۵ روز در ۲۰ سپتامبر و ايشود ۲۷ سپتامبر.
ورود: ۳ اکتبر،لس آنجلس، سانتاکلاريتا.
دریافت سوشال سکوریتی نامبر: ۲۱ روز پس از ورود.
دریافت گرین کارد: ۴۲ روز پس از ورود.
خدا خواست و شد.
تشکر کنندگان:
سلام دوستان. من گرین کارت دارم و به دلیل تحصیلم در ایران نمیتونم امریکا زندگی کنم.برای همین الان قصد دریافت پاس سفید دارم. من مشمول نظام وطیفا ام قاعدتا" 20 30 روز از کشور بیشتر نمیتونم خارج بشم. میخواستم ببینم امکانش هست من مدارک و فرم پاس سفید را بفرستم برای برادرم که امریکا زندگی میکنه تا اون برام بفرسته اداره مهاجرت و نوبت انگشت نگاری که شد خودم برم یا حتما" باید موقع ارسال خودم امریکا باشم ؟ یعنی میخوام بدونم اون ها چک میکنند که من موقع ارسال مدارک امریکا هستم یا نه .ممنون میشم سریع جواب بدید
تشکر کنندگان:
سلام مجدد.یک سوال دیگه هم داشتم. من زمانی برای بار دوم وارد امریکا شدم که یک ماه مونده بود تا یکسال بشه که از امریکا خارج بودم. 10 روز هم بیشتر اونجا نموندم.برای همین افیسر بم گیر داد اما قضیه حل شد به هر ترتیب. الان یک سال از اون ما جرا میگذره ( البته هنوز یک ماه مونده تا یکسال بشه) و من قصد دارم اینبار برای گرفتن پاسپورت سفید وارد امریکا بشم.اما نگرانم که افیسر اینبار گرین کارتمو بگیره.به نظرتون بش چی بگم تا متقاعد بشه؟ دروغ بگم "اومدم اینجا بمونم برای زندگی" یا راستشو بگم "اومدم پاس سفید بگیرمو دوباره برگردم" ؟
تشکر کنندگان:
(2016-07-16 ساعت 17:43)soya93 نوشته:  سلام دوستان. من گرین کارت دارم و به دلیل تحصیلم در ایران نمیتونم آمریکا زندگی کنم.برای همین الان قصد دریافت پاس سفید دارم. من مشمول نظام وطیفا ام قاعدتا" 20 30 روز از کشور بیشتر نمیتونم خارج بشم. میخواستم ببینم امکانش هست من مدارک و فرم پاس سفید  را بفرستم برای برادرم که آمریکا زندگی میکنه تا اون برام بفرسته اداره مهاجرت و نوبت انگشت نگاری که شد خودم برم یا حتما" باید موقع ارسال خودم آمریکا باشم ؟ یعنی میخوام بدونم اون ها چک میکنند که من موقع ارسال مدارک آمریکا هستم یا نه .ممنون میشم سریع جواب بدید

سلام
دوست عزیز در سایت USCIS به صراحت بیان شده که برای اقدام به اخذ پاس سفید یا همان RE-ENTERY PERMIT فرد حتما باید در خاک امریکا حضور فیزیکی داشته باشد.
موفق باشید
کیس نامبر : **2015AS57**مصاحبه : JUNE 25 ابوظبی
دو نفر یکضرب - خودم کلیرنس**اپدیتها : 4 جولای و 22 جولایمقصد : ایالت DELAWARE - نیوآرک** آپ کلیر: 22 جولای شبدریافت ایمیل ویزا : 23 جولای تحویل پاس به سفارت: 27 جولای**دریافت ویزا :  30جولای.ورود به امریکا : 9 دسامبر 2015**فرودگاه : واشنگتن دی سی.افتتاح حساب بانکی : 11 دسامبر** درخواست پاس سفید :12دسامبر**  انگشت نگاری : 6 ژانویه 2016.دریافت سوشیال نامبر : 17 دسامبر**دریافت گرین کارتها : 4 فوریه 2016 دریافت پاس سفید : 2016/April/1 ....ورود مجدد March /19/2018 دالاس تگزاس
تشکر کنندگان:
(2016-07-16 ساعت 18:08)soya93 نوشته:  سلام مجدد.یک سوال دیگه هم داشتم. من زمانی برای بار دوم وارد آمریکا شدم که یک ماه مونده بود تا یکسال بشه که از آمریکا خارج بودم. 10 روز هم بیشتر اونجا نموندم.برای همین افیسر بم گیر داد اما قضیه حل شد به هر ترتیب. الان یک سال از اون ما جرا میگذره ( البته هنوز یک ماه مونده تا یکسال بشه) و من قصد دارم اینبار برای گرفتن پاسپورت سفید وارد آمریکا بشم.اما نگرانم که افیسر اینبار گرین کارتمو بگیره.به نظرتون بش چی بگم تا متقاعد بشه؟ دروغ بگم "اومدم اینجا بمونم برای زندگی" یا راستشو بگم "اومدم پاس سفید بگیرمو دوباره برگردم" ؟
سعی کنید به هر نحو ممکن گرین کارت رو به افیسر ندهید تا کار به دادگاه کشیده شود و چون برای بار اول است که به دادگاه میروید فقط مبلغ اندکی جریمه باید پرداخت کنید و یک مهر اخطار در پاسپورت....فراموش نکنید که گرین کارت را به هیچ عنوان به افیسر ندهید تا شما را به دادگاه معرفی نماید .
موفق باشید
دو نفر یکضرب - خودم کلیرنس**اپدیتها : 4 جولای و 22 جولایمقصد : ایالت DELAWARE - نیوآرک** آپ کلیر: 22 جولای شبدریافت ایمیل ویزا : 23 جولای تحویل پاس به سفارت: 27 جولای**دریافت ویزا :  30جولای.ورود به امریکا : 9 دسامبر 2015**فرودگاه : واشنگتن دی سی.افتتاح حساب بانکی : 11 دسامبر** درخواست پاس سفید :12دسامبر**  انگشت نگاری : 6 ژانویه 2016.دریافت سوشیال نامبر : 17 دسامبر**دریافت گرین کارتها : 4 فوریه 2016 دریافت پاس سفید : 2016/April/1 ....ورود مجدد March /19/2018 دالاس تگزاس
تشکر کنندگان:
سلام به دوستان عزیزم، من بعد پنج ماه از ایران برگشتم و دوباره روز از نو روزی از نو، خواستم سلامی به دوستانم بکنم و براتون آرزوی سلامتی و موفقیت در بکنم خدارو شکر اوضاع روبراهه، هرچند همین اول کار گرفتار لطف یک دوست شدیم ولی خوشبختانه به خیر گذشت
داستان از این قرار بود که دوستی که دفعه قبل پیدا کرده بودیم قبل از آمدن ما بدون اینکه با ما مطرح کرده باشه برنامه ریخته بود که ما موقع ورود به خونه اونها بیایم و با اصرار که شما نمیتونید خونه بگیرید و گرونه و از این حرفها مارو ترغیب کنه که خونه اونها رو شر کنیم حتی به ما ارفاغ کردن و گفتند تا اول آگوست مهمان ما باشید از اول آگوست ۵۰۰ دلار بدید با همه چی فعلا یکماه باهم باشیم بعد یک خونه دوخوابه مشترک بگیریم باهم باشیم، انقدر ظاهرا محبت کردن و با اصرار از فرودگاه هم مارو آوردن و کلی دکتر و دندانپزشک و باز کردن حساب و کارهای مارو کمک کردن که من تو رودربایستی قبول کردم البته پشت پرده اینهمه محبت برنامه برای استفاده از من به عنوان آشپز و پرستار بچشون و پرداخت ۸۰۰ دلار به اضافه خرج کردن تمام سهم غذامون با اونها بود علاوه بر همه اینها اعصاب خوردی تحمل رفتارهای نامناسب و غیره باعث شد من پشیمون بشم و رفتم گشتم شاید بتونم جایی پیدا کنم و جداشیم ، همین که بهشون گفتم رفتم خونه دیدم که قبل از اینکه قرار رسمی باهم بگذاریم،مستقل باشیم، یکدفعه شروع به دعوا و جرو بحث که شما قول دادی مارحرف شما حساب کردیم و مهد بچمون رو با شما هماهنگ کردیم و خلاصه نقشه ها برآب شد بلافاصله تقریبا محترمانه مارو بیرون کردن و تا فرداش که ما دوباره با صاحبخونه قبلیمون تماس گرفتیم و با همون شرایط پارسال یعنی یک اتاق از یک خونه دوبلکس سه خوابه با همه شرایط ۸۰۰ دلار بنده خدا اومد دنبال ما و مارو نجات داد وگرنه چندبار تو یکروز پرسیدن جا پیدا نکردین؟ خلاصه الان جابجا شدم و یک نفس راحت میکشم آرامش خوبی دارم از اول باید برمیگشتم همین خونه ولی گیر نقشه این به ظاهر دوستان شدیم
حالا میخواستم با شوهرم ماه آینده دوهفته بریم ونکوور پیش دخترم میخواستم بپرسم آیا با گرین کارت میتونیم از مرز کانادا رد بشیم؟ آیا ویزا نمیخواد؟ و آیا مسیر قطار از لس آنجلس تا ونکوور یکسره هست یا باید دومسیره بریم ممنونم از راهنمایی دوستان،
در ضمن من هرکمک فکری از دستم بربیاد درحد اطلاعات خودم در خدمت دوستان هستم ......یاعلی
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: Abdorrezaa ، dv2017 ، farsan ، sahar2016 ، ed2008 ، MiladCr7 ، Rira_1982 ، sarasara1 ، Daneshjo ، sheghi ، nimanoush
سلام بهجت جان خوشحالم که همه چی روبه راهه به امید خدا بهتر هم میشه برای شما دوست عزیز و خانواده محترم آرزوی سلامتی و موفقیت دارم همیشه خوش باشی
تشکر کنندگان: behjat ، Daneshjo
رسيدن بخير بهجت خانم
خداروشكر كه مشكلتون حل شد
ممنون كه اين اطلاعاتتو ميذارين من هميشه شمارو براي همسرم مثال ميزنم

(2016-07-28 ساعت 09:51)behjat نوشته:  سلام به دوستان عزیزم، من بعد پنج ماه از ایران برگشتم و دوباره روز از نو روزی از نو، خواستم سلامی به دوستانم بکنم و براتون آرزوی سلامتی و موفقیت در بکنم خدارو شکر اوضاع روبراهه، هرچند همین اول کار گرفتار لطف یک دوست شدیم ولی خوشبختانه به خیر گذشت
داستان از این قرار بود که دوستی که دفعه قبل پیدا کرده بودیم قبل از آمدن ما بدون اینکه با ما مطرح کرده باشه برنامه ریخته بود که ما موقع ورود به خونه اونها بیایم و با اصرار که شما نمیتونید خونه بگیرید و گرونه و از این حرفها مارو ترغیب کنه که خونه اونها رو شر کنیم حتی به ما ارفاغ کردن و گفتند تا اول آگوست مهمان ما باشید از اول آگوست ۵۰۰ دلار بدید با همه چی فعلا یکماه باهم باشیم بعد یک خونه دوخوابه مشترک بگیریم باهم باشیم، انقدر ظاهرا محبت کردن و با اصرار از فرودگاه هم مارو آوردن و کلی دکتر و دندانپزشک و باز کردن حساب و کارهای مارو کمک کردن که من تو رودربایستی قبول کردم البته پشت پرده اینهمه محبت برنامه برای استفاده از من به عنوان آشپز و پرستار بچشون و پرداخت ۸۰۰ دلار به اضافه خرج کردن تمام سهم غذامون با اونها بود علاوه بر همه اینها اعصاب خوردی تحمل رفتارهای نامناسب و غیره باعث شد من پشیمون بشم و رفتم گشتم شاید بتونم جایی پیدا کنم و جداشیم ، همین که بهشون گفتم رفتم خونه دیدم که قبل از اینکه قرار رسمی باهم بگذاریم،مستقل باشیم، یکدفعه شروع به دعوا و جرو بحث که شما قول دادی مارحرف شما حساب کردیم و مهد بچمون رو با شما هماهنگ کردیم و خلاصه نقشه ها برآب شد بلافاصله تقریبا محترمانه مارو بیرون کردن و تا فرداش که ما دوباره با صاحبخونه قبلیمون تماس گرفتیم و با همون شرایط پارسال یعنی یک اتاق از یک خونه دوبلکس سه خوابه با همه شرایط ۸۰۰ دلار بنده خدا اومد دنبال ما و مارو نجات داد وگرنه چندبار تو یکروز پرسیدن جا پیدا نکردین؟ خلاصه الان جابجا شدم و یک نفس راحت میکشم آرامش خوبی دارم از اول باید برمیگشتم همین خونه ولی گیر نقشه این به ظاهر دوستان شدیم
حالا میخواستم با شوهرم ماه آینده دوهفته بریم ونکوور پیش دخترم میخواستم بپرسم آیا با گرین کارت میتونیم از مرز کانادا رد بشیم؟ آیا ویزا نمیخواد؟ و آیا مسیر قطار از لس آنجلس تا ونکوور یکسره هست یا باید دومسیره بریم ممنونم از راهنمایی دوستان،
در ضمن من هرکمک فکری از دستم بربیاد درحد اطلاعات خودم در خدمت دوستان هستم ......یاعلی
سلام بهجت خانم
خیلی خوشحال شدم که دوباره پست گذاشتید. امیدوارم شما و خانواده شاد و سلامت باشید. با داشتن گرین کارت نیازی به ویزا ندارید و براحتی میتونید وارد کانادا بشید. من و خانواده بدون هیچ مشکلی برای یکماه رفتیم تورنتو و برگشتیم. فقط اگر با پرواز میرید فرم ETA رو بصورت آنلاین قبل از پرواز باید پر کنید ولی اگر زمینی میرید نیازی به پر کردن این فرم هم ندارید.
موفق باشید
منتظر پستهای بعدیتون هستیم.
(2016-07-29 ساعت 01:30)mfarazz نوشته:  
(2016-07-28 ساعت 09:51)behjat نوشته:  سلام به دوستان عزیزم، من بعد پنج ماه از ایران برگشتم و دوباره روز از نو روزی از نو، خواستم سلامی به دوستانم بکنم و براتون آرزوی سلامتی و موفقیت در بکنم خدارو شکر اوضاع روبراهه، هرچند همین اول کار گرفتار لطف یک دوست شدیم ولی خوشبختانه به خیر گذشت
سلام بهجت خانم
خیلی خوشحال شدم که دوباره پست گذاشتید. امیدوارم شما و خانواده شاد و سلامت باشید. با داشتن گرین کارت نیازی به ویزا ندارید و براحتی میتونید وارد کانادا بشید. من و خانواده بدون هیچ مشکلی برای یکماه رفتیم تورنتو و برگشتیم. فقط اگر با پرواز میرید فرم ETA رو بصورت آنلاین قبل از پرواز باید پر کنید ولی اگر زمینی میرید نیازی به پر کردن این فرم هم ندارید.
موفق باشید
منتظر پستهای بعدیتون هستیم.
سلام ممنونم از لطفتتون ،و از راهنماییتون، خیلی جالبه، این خونه ای که آمدم گفت دخترم دوهفته قراره بیاد پیشم شما تا آمدن اون میتونید بمونید، من هم به فکرم رسید دوهفته ای که دختر ایشون میاد اینجا ماهم بریم ونکوور پیش دخترم ، هزینه دوهفته اجاره ای که نمیدیم ، میره برای پول قطار از لس آنجلس تا ونکوور، نفری ۱۹۰ دلار میشه، اینطوری با یک تیر دو نشون میزنیم هم دوهفته پیش دخترم میریم هم کرایه این مدت رو پول بلیطمون میدیم، تازه کلی هم مواد غذایی فاسد نشدنی براش میبریم که هزینه ای هم برای ما متقبل نشه، واقعا خدارو شکر میکنم که چه درهایی رو بروم باز کرده ،توکل به خدا.........یاعلی
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: sarasara1 ، sahar2016 ، mfarazz ، Daneshjo
سلام مجدد
واقعا چه زود یکسال گذشت از وارد شدنم به سرزمین رویاها
[color=#00BFFF][b]
کیس نمبر:2015as18/رویت قبولی:15aug/فرستادن فورم:3sep/کارنت شدن کیس:sep
تعداد افراد کیس:یک/نامه دوم:24 فوریه/مصاحبه:نیمه اول اپریل/ویزا:22 اپریل/ورود اول جون/اورنج کانتی
Tongue
تاریخ گرفتن سوشال یک هفته بعد از ورودBig Grin
گرین کارت 30 روز بعد از ورود
لیورپول نیویورک
تشکر کنندگان: behjat

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان