کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2014-11-03 ساعت 02:21)ارشان۲۰۱۵ نوشته:  سلام دوستان ما امروز بلیطمون را خریدیم .از شرکت klm با دو توقف در ابوذبی و امستردام در فرود گاه اتلانتا پیاده میشویم و ۲۰روز بعد با delta میرویم لوس انجلس .رفت و بر گشت ۳۸۵۰۰۰۰۰۰تومان تا امستردام با الاتحاد و از امستردام تا اتلانتا با klm بلیط را واسه ی اخر بهمن گرفتیم .

سفر به سلامت ارشان جان فقط یه صفر فکر کنم اضافه گذاشتین!
تشکر کنندگان: E.SH2105 ، r.bazargan ، sunflower00 ، sami_rg ، R-AL ، SAAM_60 ، jupiterx ، 1362amin1362 ، بابراس ، ARSAMNEW ، Alex 2014 ، alirezanz
(2014-11-03 ساعت 09:32)رضا2015 نوشته:  
(2014-11-03 ساعت 02:21)ارشان۲۰۱۵ نوشته:  سلام دوستان ما امروز بلیطمون را خریدیم .از شرکت klm با دو توقف در ابوذبی و امستردام در فرود گاه اتلانتا پیاده میشویم و ۲۰روز بعد با delta میرویم لوس انجلس .رفت و بر گشت ۳۸۵۰۰۰۰۰۰تومان تا امستردام با الاتحاد و از امستردام تا اتلانتا با klm بلیط را واسه ی اخر بهمن گرفتیم .

سفر به سلامت ارشان جان فقط یه صفر فکر کنم اضافه گذاشتین!

اقا رضای ایرادگیر شما به بزرگی خودتون ببخشید اخر شب بود Smile
افراد کیس:۳ ارسال فرم۱۹می کارنت شدن :augدریافت نامه ی دوم:۳روز بعد از کارنت شدن محل مصاحبه:انکارا زمان مصاحبه:۱۴اکتبر دریافت ویزا یک ضربBig Grin
تشکر کنندگان: HERMES7 ، r.bazargan ، R-AL ، atlantis770 ، jupiterx ، 1362amin1362 ، Alex 2014
برو بکسی ویزا دار یه حرکتی بزنید
من اگه ویزا دستم بود الان این پیج رو تنوریش میکردم

از کارای که دارید میکنید بگید ،سرچاتون آژانسایی که رفتید

چیزایی که خریدید

مثلا من یه مجموعه خریدم ،شامل پوست کن ،خورد کن و سالاد ساز چووووون خاله دوستم که اومده بود ایران چهارتاش رو خرید و برد میگفت تو امریکا گرونتره ، من اینجا خریدم ۲۵هزارتومن اونجا حداقلش سی دلاره ، ولی خداش خیلی چیز خوبیه

یه مجموعه نرم افزار هم از دوستان گرفتم و رایت کردم مفت تومن

این سایت پرواز یک طرفه واسه هیوستون تا یک ملیون هشتصد هم داره www.fly.co.uk
شما چه کارایی کردید
Case No:2015AS2000
Ds260:23may2014
Second update: 15 Aug 2014
Interview:Ankara 20 Oct 2014
کلیرشده در تاریخ 30/January 2015
seattle 13/07/2015
از پاسخ دادن به سوالات شما شدیدا کیف میکنیم

مدارک پستی آنکارا
نرخنامه مترجم رسمی
تمکن مالی بانک ملی
سلام دوستان ، میخواستم بدونم آیا امکان دارد بدون کردیت کارد در امریکا هتل بگیریم یا خانه ای اجاره کنیم؟ ممنون
تشکر کنندگان: atlantis770 ، 1362amin1362 ، Alex 2014
(2014-11-06 ساعت 00:49)natanail نوشته:  سلام دوستان ، میخواستم بدونم آیا امکان دارد بدون کردیت کارد در آمریکا هتل بگیریم یا خانه ای اجاره کنیم؟ ممنون

بله چند راه برای خرید هرکالای مجازی از کشورهای دیگه وجود داذه که البته در کل یه جورن
شرکتهای تو ایران وجود داره که از طریق اونها میتونید خرید کنی و در ایران پرداخت کنید ، شما اون سایتی رو که میخواید ازش خدمات یا کالا رو بخرید میرید و خدمات و کالاتون رو انتخاب میکنید ، و یه چیزی شبیه خرید با استفاده از فیش بانکی در ایران هستش .مبلغ رو به شرکت میگید و شماره حساب فروشگاه رو همینطور ،و بعد از پرداخت یه شماره پیگیری بهتون میدن که شما باید به سایت همین شماره رو بدید.

خودم تا الان اینکار رو نکردم تو نت گشتم و پیداش کردم که البته بنا به گفته سایت های دیگه سریع ارزون و قابل اعتماد بود ، شما اگه دنبال هتل هستید میتونید از سایت های ایرانی هم این خدمات رو بگیرید که دیگه این مشکل رو نداشته باشید .

اما در خصوص خونه باید بگم بگردید و از الان یه نفر رو که کردیت کارت داره پیدا کنید مخصوصا متاهل ها که خیلی بدردتون میخوره. چون تا جایی که من تو مهاجرسرا رو خوندم بدون کردیت خیلی سخت خونه گیرتون میاد

یه چیزی تو سرمه اساتید ببینید عملیه یا نه

تو سایت یه جایی خوندم که میشه یک نفر که تو بانک حساب کردیت داره مقداری از کردیت خودش به شخص دیگه ای در همون بانک اتتقال بده ، اولا این حرف درست هست ،دوم میشه یه جوری حالا با پول مثلا این کردیت رو خرید؟؟؟
seattle 13/07/2015

مدارک پستی آنکارا
نرخنامه مترجم رسمی
تمکن مالی بانک ملی
تشکر کنندگان: atlantis770 ، t_arian_n ، jupiterx ، 1362amin1362 ، Alex 2014
(2014-11-06 ساعت 10:18)reza.aa نوشته:  
(2014-11-06 ساعت 00:49)natanail نوشته:  سلام دوستان ، میخواستم بدونم آیا امکان دارد بدون کردیت کارد در آمریکا هتل بگیریم یا خانه ای اجاره کنیم؟ ممنون

بله چند راه برای خرید هرکالای مجازی از کشورهای دیگه وجود داذه که البته در کل یه جورن
شرکتهای تو ایران وجود داره که از طریق اونها میتونید خرید کنی و در ایران پرداخت کنید ، شما اون سایتی رو که میخواید ازش خدمات یا کالا رو بخرید میرید و خدمات و کالاتون رو انتخاب میکنید ، و یه چیزی شبیه خرید با استفاده از فیش بانکی در ایران هستش .مبلغ رو به شرکت میگید و شماره حساب فروشگاه رو همینطور ،و بعد از پرداخت یه شماره پیگیری بهتون میدن که شما باید به سایت همین شماره رو بدید.

خودم تا الان اینکار رو نکردم تو نت گشتم و پیداش کردم که البته بنا به گفته سایت های دیگه سریع ارزون و قابل اعتماد بود ، شما اگه دنبال هتل هستید میتونید از سایت های ایرانی هم این خدمات رو بگیرید که دیگه این مشکل رو نداشته باشید .

اما در خصوص خونه باید بگم بگردید و از الان یه نفر رو که کردیت کارت داره پیدا کنید مخصوصا متاهل ها که خیلی بدردتون میخوره. چون تا جایی که من تو مهاجرسرا رو خوندم بدون کردیت خیلی سخت خونه گیرتون میاد

تو سایت یه جایی خوندم که میشه یک نفر که تو بانک حساب کردیت داره مقداری از کردیت خودش به شخص دیگه ای در همون بانک اتتقال بده ، اولا این حرف درست هست ،دوم میشه یه جوری حالا با پول مثلا این کردیت رو خرید؟؟؟

سلام
شاید این کمکتون کنه.
در اصل کردیت رو هر فرد باید برای خودش بسازه. توی آمریکای شمالی همه چیز با این کردیت برمیگرده. از کرایه کردن خونه تا خرید خونه و ماشین. بد ون داشتن کردیت (تاریخچه خوش حسابیتون) سیستم مالی بهتون اعتماد نمیکنند.

درست کردن این کردیت هم تنها با خوش حسابی و با مواردی مثل پرداخت بموقع بالانسهای کردیت کارتهاتون، عدم برگشت چکهاتون و کلا نداشتن بدهکاری هست.
بطورکلی هر فرد برای خودش کردیت (اعتبار) داره و قابل انتقال هم نیست. در اصل تاریخچه مالی خودتون میشه.

توی اون سایت احتمالا منظورش چیز دیگه بوده.
تشکر کنندگان: shandiz ، behjat ، A_A ، sunflower00 ، atlantis770 ، t_arian_n ، jupiterx ، 1362amin1362 ، Alex 2014
(2014-11-06 ساعت 21:14)daniel_b نوشته:  

سلام
شاید این کمکتون کنه.
در اصل کردیت رو هر فرد باید برای خودش بسازه. توی آمریکای شمالی همه چیز با این کردیت برمیگرده. از کرایه کردن خونه تا خرید خونه و ماشین. بد ون داشتن کردیت (تاریخچه خوش حسابیتون) سیستم مالی بهتون اعتماد نمیکنند.

درست کردن این کردیت هم تنها با خوش حسابی و با مواردی مثل پرداخت بموقع بالانسهای کردیت کارتهاتون، عدم برگشت چکهاتون و کلا نداشتن بدهکاری هست.
بطورکلی هر فرد برای خودش کردیت (اعتبار) داره و قابل انتقال هم نیست. در اصل تاریخچه مالی خودتون میشه.

تو همین مهاجرسرا خوندم ، آخه نمونش رو تو همین بانک های خودمون هم هست شما اعتبار حساب بانکیتون رو واسه گرفتن چک میتونید به یه حساب دیگه که خودتون میگید انتقال بدید
seattle 13/07/2015

مدارک پستی آنکارا
نرخنامه مترجم رسمی
تمکن مالی بانک ملی
تشکر کنندگان: Mahboy ، jupiterx ، 1362amin1362 ، Alex 2014
(2014-11-07 ساعت 08:29)reza.aa نوشته:  
(2014-11-06 ساعت 21:14)daniel_b نوشته:  

سلام
شاید این کمکتون کنه.

تو همین مهاجرسرا خوندم ، آخه نمونش رو تو همین بانک های خودمون هم هست شما اعتبار حساب بانکیتون رو واسه گرفتن چک میتونید به یه حساب دیگه که خودتون میگید انتقال بدید

سلام
توی آمریکا شمالی برای گرفتن چک، اعتباری نمیخواد. حساب بازکنید با هر مبلغی یکدفعه میبینید، 4 تا دسته چک 10 تا 15 برگی اومد در خونتون. برعکس ایران که التماس میکنی یک دسته چک ده برگی هم بهت نمیدن.
اما اعتبار توی ایران کلا متفاوت هست. در ایران اعتبارتون فقط بر میگرده به موجودی حسابتون و نه خوشحسابیتون. در اصل اصلا کاری به خوشحسابی ندارند. چکتون چند بار هم برگرده اگر پول زیادی رو بگذارید توی حساب براتون همه کار میکنند.

اما توی آمریکا و کانادا مساله فرق داره. اگر میلیاردر هم باشید ولی سابقه بدهکاری داشته باشید، حتی وام هم نمیتونید بگیرید. اولین چیزی که اینجا باهاش کار میکنند نداشتن بدهی و در اصل خوشحساب بودنه بعدش موجودیتون. و این هست که همون credit رو میسازه. یکمثال بزنم. توی bbc خبری رو از قول باراک اوباما نوشته بود که گویا چند ماه پیش برای خوردن غذا میره یک رستوران، و کارت کردیتش کار نمیکنه. اینجا هم اگر کردیت کار نکنه اولین معنیش یعنی بدهکار بودی. از قول اوباما نوشته بود که به فروشنده اصرار میکرده که من تمام بدهکاریام رو بموقع میدم و این مشکل کارته.

در مورد انتقال اعتبار ، در اصل اعتبار منتقل نمیشه، اگر بخواید از بانکی مثلا کردیت کارت بگیرید، بهش کافیه بگید که به مدت چندماه یا چند سال از کارت کردیت فلان بانک استفاده میکردم و خوشحساب هم بودم، خودش کنترل میکنه.
یا میخواید بعد از یکسال خونه ایی که کرایه کردید رو عوض کنید. کافیه بگید که 1 سال قبل فلان جا زندگی میکردم و کاملا خوشحساب بودم. راحت بهتون خونه اجاره میدن. (در اصل اعتبارتون رو با منتقل میکنید)

نکته: برای بار اول کرایه کردن خونه راحت نیست چون این اعتباری که در موردش حرف میزینم هنوز شکل نگرفته.

کلا اصلا سیستم مالی و بانکی ایران رو با شمال آمریکا مقایسه نکنید.

این موارد جزء تجربیات شخصی خودمه که البته ممکنه با تجربه و نظرات دیگران فرق کنه. اما فکر میکنم برای دوستان بتونه مفید باشه.
http://www.mohajersara.com/thread-2333-p...#pid562655

اینحا رو بخونید چندتا سوال پرسیدم یکی از دوستان ساکن هیوستون جواب کامل و بدرد بخوری دادن
seattle 13/07/2015

مدارک پستی آنکارا
نرخنامه مترجم رسمی
تمکن مالی بانک ملی
تشکر کنندگان: laleht ، Mahboy ، atlantis770 ، جهان20 ، 1362amin1362 ، Alex 2014 ، alirezanz
میدونم اینجا جای این سوال نیست
ولی هر قدر گشتم جای خاصی تو مهاجر سرا نتونستم پیدا کنم
دوستان عزیز قسمتی تو مهاجر سرا هستش ، اعضای مختلف شغل و یا مهارت خودشون رو نوشته باشن تا بدونیم کیا قبول میشن کیا نمیشن ؟
تشکر کنندگان: atlantis770 ، 1362amin1362 ، Alex 2014
(2014-10-25 ساعت 15:58)reza.aa نوشته:  
(2014-10-25 ساعت 04:35)peymanmohajer نوشته:  
(2014-10-24 ساعت 22:28)reza.aa نوشته:  خوب من اومدم اینجا
یه چیزایی میدونم و یه چیزایی رو نه

مثلا یه ثایت هست که میشه به صورت کلی قیمت پروازها به آمریکا رو یک جا دید واسه خرید پیشنهاد نمیکنم چون فقط نمیدونم پایینترین هست یا نه www.sahelabi.com شما میتونید یه شمای کلی از قیمت ها ،مسیرهای موجود و تفاوت قیمت کلاس ها رو ببینید

و یه سوال از دوستان با تجربه ، آیا میشه بلیت یکطرفه گرفت یا نه؟؟ چون من میرم که بمونم و حالا حالا ها قصد برگشتن به ایران رو ندارم

برای سوال آخرتون، بله میشه. ما بلیط یکطرفه گرفتیم.

خیلی جالبه این آژانس های مسافرتی فقط به سود خودشون فکر میکنن
با این حرفی که شما شما زدید دیگه حساب کار دستم اومد
واسه من بهترهین حالت همین بلیت یکطرفه ست ، چون نیمخوام مداوم از آمریکا بیام ایران و برعکس دوستان که میخوان شش ماه ایران باشن و یک ماه آمریکا ،من میخوام شش ماه آمریکا باشم و یک ماه ایران ،
تو سایت ها بلیت یکطرفه رو تا قیمت دو ملیون و چهارصد هم دیدم که واسه افراد مثل من که دستمون کمی خالیه خیلی انتخاب خوبیه

من از یک فرد مطلع پرسیدم این سوال رو و جواب داد که فقط بعد از داشتن گرین کارت میشه بلیط یک طرفه گرفت و برای اولین ورود حتما باید بلیط دوطرفه تهیه کنیم پیشنهاد من اینه که بیشتر تحقیق کنید که بابت اینکه صرفه جویی کنید تو هزینه ها خدایی نکرده متحمل ضرر زیاد نشید،باز هم دوستمون که بلیط یکطرفه گرفتن اگر بگن که واسه اولین ورودشون بوده یا نه مسئله خیلی روشن تر میشه
در انتظار قبولی
تشکر کنندگان: sunflower00 ، jupiterx ، Alex 2014
(2014-11-11 ساعت 09:32)sad_sad نوشته:  
(2014-10-25 ساعت 15:58)reza.aa نوشته:  
(2014-10-25 ساعت 04:35)peymanmohajer نوشته:  
(2014-10-24 ساعت 22:28)reza.aa نوشته:  خوب من اومدم اینجا
یه چیزایی میدونم و یه چیزایی رو نه

مثلا یه ثایت هست که میشه به صورت کلی قیمت پروازها به آمریکا رو یک جا دید واسه خرید پیشنهاد نمیکنم چون فقط نمیدونم پایینترین هست یا نه www.sahelabi.com شما میتونید یه شمای کلی از قیمت ها ،مسیرهای موجود و تفاوت قیمت کلاس ها رو ببینید

و یه سوال از دوستان با تجربه ، آیا میشه بلیت یکطرفه گرفت یا نه؟؟ چون من میرم که بمونم و حالا حالا ها قصد برگشتن به ایران رو ندارم

برای سوال آخرتون، بله میشه. ما بلیط یکطرفه گرفتیم.

خیلی جالبه این آژانس های مسافرتی فقط به سود خودشون فکر میکنن
با این حرفی که شما شما زدید دیگه حساب کار دستم اومد
واسه من بهترهین حالت همین بلیت یکطرفه ست ، چون نیمخوام مداوم از آمریکا بیام ایران و برعکس دوستان که میخوان شش ماه ایران باشن و یک ماه آمریکا ،من میخوام شش ماه آمریکا باشم و یک ماه ایران ،
تو سایت ها بلیت یکطرفه رو تا قیمت دو ملیون و چهارصد هم دیدم که واسه افراد مثل من که دستمون کمی خالیه خیلی انتخاب خوبیه

من از یک فرد مطلع پرسیدم این سوال رو و جواب داد که فقط بعد از داشتن گرین کارت میشه بلیط یک طرفه گرفت و برای اولین ورود حتما باید بلیط دوطرفه تهیه کنیم پیشنهاد من اینه که بیشتر تحقیق کنید که بابت اینکه صرفه جویی کنید تو هزینه ها خدایی نکرده متحمل ضرر زیاد نشید،باز هم دوستمون که بلیط یکطرفه گرفتن اگر بگن که واسه اولین ورودشون بوده یا نه مسئله خیلی روشن تر میشه

نه اصلا اینطور نیست من بدون گرین کارت سپتامبر بهمراه همسر و فرزندم رفتیم امریکا
برای خودم بلیط دوسره وبرای همسر و فرزندم بلیط یک سره گرفتم و هیچ محدودیتی در این زمینه نبود
Case Number: 2014AS1xxx/Interview20 NOV/Embassy:Ankara/AP
کلیرJun 9/دریافت ویزا Jul 7
ورود به امریکا بار اول 2 SEP- بار دوم 8 APR
CLAERANCE 201 Days
دریافت گرین کارت 32 روز بعد از ورود به امریکا
دریافت SSN هشت روز بعد از ورود
San Jose-CA

دوستانی هستند از آژانس داران عزیز که فقط به فکر منفعت طلبی خودشون هستند و سود بلیط دو طرفه رو به یک طرفه با گفتن هر دروغی ترجیح می دهند. Sad
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
سلام به همه دوستان

من و سحر فکر کنم اولین نفراتی باشیم که ایران رو به سرزمین رویاها ترک میکنیم پرواز ما کمتر از 12 روز دیگس . من در پست 12# یکم اطلاعات رو تغییر دادم که قسمت مربوط به بلیط رو اینجا براتون میذارم شاید دوستان تنبلی کنن و برگشت به عقب براشون سخت باشه :d

بخشی از متن :

بچه ها ببخشید برای تاخیری که در نوشتن و ویرایش داشتم من و سحر باهم بلیط ها رو گرفتیم با خطوط هوایی Lufthansa ولی با یک قیمت باورنکردنی ما رفت و برگشت رو نفری 660$ گرفتیم یعنی به قیمت 22/000/000 ریال نفری Big Grin در ادامه تحقیقات که انجام دادم دیدم به دلیل تحریم ایران خطوط هوایی Lufthansa تعداد بلیط کمتری به ایران تخصیص میده و به این دلیل مبالغ بالاتر میشه و کشوری مثل ترکیه با داشتن سهم بیشتر مبالغ با قیمت پایین تری فروخته میشه به همین دلیل من ترجیح دادم پروازم از ترکیه باشه و تقریبا با یک دنیا اختلاف . پس پرواز ما به این صورت برنامه ریزی شد ( تهران به استانبول با پرواز ماهان رفت و برگشت 9/140/000 ریال و استانبول به سانفرانسیسکو با Lufthansa با قیمت 660$ که به صورت آنلاین از سایت Lufthansa گرفتیم. ) هورااا البته من یک پرواز داخلی هم در آمریکا دارم که اونم از Lufthansa خریدم که با United انجام میشه و 281$ به دلایل خاصی ورود اولم رو از سانفرانسیسکو گرفتم و از لس آنجلس نگرفتم یکی اینکه با سحر جان همسفر باشیم چون اول ورود میره سن خوزه و بعد به هم ملحق میشیم Tongue و دلیل دیگه ......

برای خرید تمام خطوط رو چک کنید من برای 25 نوامبر بهترین بلیط رو گرفتم ولی همه خطوط رو چک کنیدشایدبتونیددربازه تاریخی که میخواید بهترین قیمت رو تو خطوط هواپیمایی مختلف پیدا کنید.
شماره کیس:2015ASx17 > کنسولگری:آنکارا > ارسال فرم: 2014 MAY 21 > کارنت شدن کیس: AUG 12 2014 > مصاحبه: 2 اکتبر 2014 > دریافت ویزا یکضرب > ورود به آمریکا 25 نوامبر
سفرنامه من به ترکیه
سفرنامه من به آمریکا
راستی دوستان لطفا خیلی برنامه ریزی کنید چون پروسه ای که دارید وارد اون میشین خیلی آسونه ولی 100% بدون برنامه ریزی سخترین کار دنیا ممکنه باشه و مشکلات ممکنه کمی اذیتتون بکنه . در بردن وسایل خیلی وسواس داشته باشید هر وسیله ای رو که دوست دارین رو نبرین و فقط اونایی که لازم دارین رو ببرین من الان 3 یا 4 باره چمدون هام رو چک کردم و خیلی چیزها رو حذف کردم چون تو مطالعات و سوالاتیکه از دوستان کردم دیدم خیلی چیزا خیلی ضروری نیست و در بعضی مواقع دستو پا گیر و شاید موجب اضافه بار بشه .

من زندگیم رو فعلا توی 2 تا چمدون 23 کیلویی و یک کری آن 8 کیلویی جمع کردم و یک کوله پشتی هم میخوام ببرم که فقط توش مدارکم رو بزارم .

موفق باشید دوستان
شماره کیس:2015ASx17 > کنسولگری:آنکارا > ارسال فرم: 2014 MAY 21 > کارنت شدن کیس: AUG 12 2014 > مصاحبه: 2 اکتبر 2014 > دریافت ویزا یکضرب > ورود به آمریکا 25 نوامبر
سفرنامه من به ترکیه
سفرنامه من به آمریکا

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان