کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ترجمه رسمی مدارک، دارالترجمه و ...
من یه سوال دیگه داشتم.. نیازی به ترجمه مدارک همراه به خصوص مدارک دانشگاهی و ریز نمرات و گواهی اشتغال به کار همراه هست؟
تشکر کنندگان:
(2016-04-10 ساعت 14:31)khaleghian نوشته:  من یه سوال دیگه داشتم.. نیازی به ترجمه مدارک همراه به خصوص مدارک دانشگاهی  و ریز نمرات و گواهی اشتغال به کار همراه هست؟
خیر نیاز نیست
فقط کارت ملی و شناسنامه اگه اقا هستند کارت پایان خدمت و اگه معاف بودن کارت معافیت و دو نسخه سند ازدواج
کیس نامبر:2016AS46xx << مصاحبه:31مارچ ابوظبی << وضعیت: برنده اصلی و دو نفر همراه ویزا یکضرب + یک همراه AP

اپدیتها: 3April , 22,26,28May , 8,11August و بالاخره 14August کلیر بعد از 137

تشکر کنندگان:
مصاحبه من در سفارت ارمنستان انجام شد.
من گردش حساب بانکی با خودم نبرده بودم و در عوض سند آپارتمان و ترجمه و گزارش ارزشیابی اون رو بهمراه ترجمه بردم. که قبول نکرد و گفت مدرک گردش مالی نیازه. چون AP هم خوردم. گفت سایت رو چک کن وقتی کلیر شدی به همراه پاسپورتت داخل صندوق بیرون سفارت بذار.
کیس نامبر:5xxx/تعداد افراد:1 نفر/مصاحبه: آپریل /نتیجه مصاحبه: AP(ارتش)/کلیرنس: 9 آگست/تحویل مدارک به سفارت:17 آگست/ دریافت ویزا:23آگست/ ورود به آمریکا:؟/
هزینه های قبل از دریافت ویزا:
هزینه ترجمه: 700.000 تومان+هزینه ارزیابی ملک 600.000 تومان+هزینه دوبار سفر به ایروان 4.000.000 تومان+ هزینه پرداختی به سفارت 330 دلار+ هزینه دو بار مدیکال 100.000 درام
هزینه های بعد از دریافت ویزا:
هزینه صدور گرین کارد: 165 دلار
بلیط رفت و برگشت سیاتل: 4.4 میلیون تومان+
هزینه هتل و اسکان 12شب:
سایر هزینه اقامت 12 شب:

تشکر کنندگان: storagemeter
(2016-04-10 ساعت 14:31)khaleghian نوشته:  من یه سوال دیگه داشتم.. نیازی به ترجمه مدارک همراه به خصوص مدارک دانشگاهی  و ریز نمرات و گواهی اشتغال به کار همراه هست؟

آفیسر میخواد بدونه شما حداقل 12 سال تحصیلات را داشتید. یعنی پیش دانشگاهی!
اگر مدرک بالا تر دارید باید ترجمه کنید.

❶ کيس نامبر  2016AS59XX‎
❷ سفارت آنکارا
❸ نامه اول 5 May
❹ مشاهده قبولی 22 May
❺ ارسال فرم 26 May
❻تعداد افراد منظور در کیس 1 نفر
❼مصاحبه 2 May
❽دریافت ویزا 4 May
❾ورود به آمریکا
❿دریافت گرین کارت
±جمع تقریبی هزینه ها 300 واکسن+300 ترجمه+150 پست مدارک به سفارت+600 دلار ویزا و مدیکال
✈ مقصد ایالت نوادا شهر لاس وگاس (برای شروع زندگی از زیر صفر!)

تشکر کنندگان: copol ، storagemeter
(2016-04-09 ساعت 21:19)masod3 نوشته:  
(2016-04-02 ساعت 22:46)saeidfireboy67 نوشته:  
(2016-04-02 ساعت 21:32)Haniusa نوشته:  سلام سوالم تکراریه میدونم ولی وسواس گرفتم
دوستانی که رفتن مصاحبه واقعا نیازی نیست مدارک رو بدیم برای تایید دادگستری و وزارت امور خارجه؟
[/q چهuote]

نه دوست عزیز بده رو ناجیت برات ترجمه کنن نمیخواد پول اضافه هر تمبر 45000

اقا ببخشید نایجیت چیه؟؟؟ میشه یکم بیشتر توضیح بدین لطفا؟
ناجیت سر برگی است که دارای معتبر و بین المللی است که ترجمه در ان معتبر است شما بده ناجیت من خودم دادم ناجیت هیج مشکلی نبود ویزا هم یکضرب گرفتم
‎رویت قبولی:‎ 6 may‎
‎‎ارسال فرم ‎may 11: ‎
‎‎کنسولگری: انکارا ‎‎
‎‎کارنت ‎ 8 Feb ‎
‎‎نامه دوم ‎15 feb
‎‎تعداد نفرات‎: 1‎ نفر‎‎
‎‎مصاحبه:‎ ‎6april
‎‎مدیکال:‎31march
کیس نامبر‎
2016000005‎
دریافت ویزا:یکضرب
دستانی که به دیگران کمک می کند بهتر از دستانی است که به سمت اسمان دراز می شود
تشکر کنندگان: dv2017 ، golia
(2016-04-14 ساعت 19:50)saeidfireboy67 نوشته:  
(2016-04-09 ساعت 21:19)masod3 نوشته:  
(2016-04-02 ساعت 22:46)saeidfireboy67 نوشته:  اقا ببخشید نایجیت چیه؟؟؟ میشه یکم بیشتر توضیح بدین لطفا؟
ناجیت سر برگی است که دارای معتبر و بین المللی است که ترجمه در ان معتبر است شما بده ناجیت من خودم دادم ناجیت هیج مشکلی نبود ویزا هم یکضرب گرفتم

امکانش هست اساتید ادرس و شماره تماس یه ناجیت رو در اصفهان یا تهران بدن ؟؟؟
شماره کیس:    68xx   تاریخ رویت قبولی:   2015 ‎20 may
کنسولگری:     ‎Ankara     تعداد افراد منظور در کیس :    1
ارسال فرمهای سری اول:    26may   
کارنت شدن کیس:   ‎10 April.
نامه دوم : ۲۲ April
مصاحبه:            2jun2016       
دریافت ویزا:       ورود به آمریکا:           دریافت گرین کارت:
وضعیت : سربازی معافی.        شغل : دارای شرکت خصوصی. بدونه سابقه کار دولتی      مدرک تحصیلی : کارشناسی برق
مجرد
تشکر کنندگان: saeidfireboy67
(2016-04-14 ساعت 17:19)Amir.Mansoury نوشته:  

آفیسر میخواد بدونه شما حداقل 12 سال تحصیلات را داشتید. یعنی پیش دانشگاهی!
اگر مدرک بالا تر دارید باید ترجمه کنید.

مصاحبه من ارمنستان بود. اصل و ترجمه ریز نمرات دیپلم، پیش دانشگاهی، لیسانس و فوق رو  بردم اما ازم نخواستند. فقط دانشنامه ها رو خواستند.
همچنین اصل و ترجمه سوابق کاری رو که در فرم DS260 اظهار کرده بودم، بردم، اما اصلا نخواستن!
اصل و ترجمه کارت ملی رو هم نخواستن!
کیس نامبر:5xxx/تعداد افراد:1 نفر/مصاحبه: آپریل /نتیجه مصاحبه: AP(ارتش)/کلیرنس: 9 آگست/تحویل مدارک به سفارت:17 آگست/ دریافت ویزا:23آگست/ ورود به آمریکا:؟/
هزینه های قبل از دریافت ویزا:
هزینه ترجمه: 700.000 تومان+هزینه ارزیابی ملک 600.000 تومان+هزینه دوبار سفر به ایروان 4.000.000 تومان+ هزینه پرداختی به سفارت 330 دلار+ هزینه دو بار مدیکال 100.000 درام
هزینه های بعد از دریافت ویزا:
هزینه صدور گرین کارد: 165 دلار
بلیط رفت و برگشت سیاتل: 4.4 میلیون تومان+
هزینه هتل و اسکان 12شب:
سایر هزینه اقامت 12 شب:

تشکر کنندگان: golia ، m0na
(2016-04-14 ساعت 20:00)masod3 نوشته:  
(2016-04-14 ساعت 19:50)saeidfireboy67 نوشته:  ناجیت سر برگی است که دارای معتبر و بین المللی است که ترجمه در ان معتبر است شما بده ناجیت من خودم دادم ناجیت هیج مشکلی نبود ویزا هم یکضرب گرفتم

hame daro al tarjome ha ro form najit mizanan
‎رویت قبولی:‎ 6 may‎
‎‎ارسال فرم ‎may 11: ‎
‎‎کنسولگری: انکارا ‎‎
‎‎کارنت ‎ 8 Feb ‎
‎‎نامه دوم ‎15 feb
‎‎تعداد نفرات‎: 1‎ نفر‎‎
‎‎مصاحبه:‎ ‎6april
‎‎مدیکال:‎31march
کیس نامبر‎
2016000005‎
دریافت ویزا:یکضرب
دستانی که به دیگران کمک می کند بهتر از دستانی است که به سمت اسمان دراز می شود
تشکر کنندگان:
من این مدارکو دادم به دارالترجمه ماندگار ب قیمت 607 هزار تومن

دانشنامه لیسانس و ریز نمرات>>>2 سری-1سری با مهر دادگستری
دیپلم و ریز نمرات>>>2 سری-1سری با مهر دادگستری
پیش دانشگاهی و ریز نمرات>>>2 سری-1سری با مهر دادگستری
شناسنامه
کارت ملی
گواهینامه رانندگی
گواهی اشتغال به تحصیل
تاییدیه نظام وظیفه
کارت دانشجویی
ثبت نام در پست ابوظبی برای پیکاپ ویزا
کیس نامبر:2016AS000064XX/رویت قبولی:20 مي/ ارسال فرم:8جولای/کارنت شدن:9مارچ/تعداد افراد:1 نفر/ نامه ی دوم:26مارچ/ تاریخ مصاحبه:نیمه دوم می/ محل سفارت:آنکارا تغییر به ابوظبی/دریافت ویزا:۱۷ می/دریافت گرین کارت:-------/اولین ورود به آمریکا:۲۰ می/مقصد:شیکاگو
تشکر کنندگان: dv2017 ، sheghi ، nimashariat
سلام.
من فقط دیپلم فنی حرفه ای دارم تو رشته الکترونیک و دانشجو هم نیستم و پیش دانشگاهی هم نرفتم. البته سال 82 دانشگاه قبول شدم یک ترم هم خوندم ولی بعد انصراف دادم که البته مدرکی بابتش ندارم. طبق راهنمایی ابتدای صفحه میتونم از طریق نمره کار اقدام کنم اما توضیحات خیلی کلی بود و من پس از انتخاب فیلد کاریم که مربوط به خدمات الکتریکی و الکترونیکی است، چیزی به عنوان نمره کار پیدا نکردم. ممنون میشم اگه توضیح بیشتری بدید.
تشکر کنندگان:
(2016-04-14 ساعت 19:50)saeidfireboy67 نوشته:  ناجیت سر برگی است که دارای معتبر و بین المللی است که ترجمه در ان معتبر است شما بده ناجیت من خودم دادم ناجیت هیج مشکلی نبود ویزا هم یکضرب گرفتم

سلام فايل پيوست را مطالعه بفرماييد

فایل‌های پیوست
.pdf   شهرستان_ها.pdf (اندازه 273.97 KB / تعداد دانلود: 1,569)
شماره کیس‎2016as5***‎    تاریخ رویت قبولی:‎19 نوامبر ‎2015‎   کنسولگری: آنكارا  تعداد افراد منظور در کیس :۳   برنده اصلی آقا- سربازی ارت ش    ارسال فرمهای260: 3 دسامبر2015  کارنت شدن کیس:9 فوريه2016   نامه دوم ‎: 22فوريه2016   مديكال: 2آپريل ‎2016‎   مصاحبه: 7 آپريل ۲۰۱۶     نتیجه:AP  آپدیتها: 8آپریل و کلی آپدیت بدرد نخور دیگر از سفارت ،آپديت سيس براي نفر اول و دوم و دو خطي شدن 3 آگست ،  8 آگست or کلیر:به خواست خدا 9 آگست  دریافت ویزا: 18 آگست  ورود به آمریکا:14 سپتامبر ‎  دریافت گرین کارت:    
تشکر کنندگان:
(2016-04-22 ساعت 12:58)alborz3718 نوشته:  

سلام فايل پيوست را مطالعه بفرماييد

و ليست هزينه هاي مصوب دادگستري

فایل‌های پیوست
.doc   editedنرخ نامه هزینه های ترجمه رسمی.doc (اندازه 63 KB / تعداد دانلود: 78)
شماره کیس‎2016as5***‎    تاریخ رویت قبولی:‎19 نوامبر ‎2015‎   کنسولگری: آنكارا  تعداد افراد منظور در کیس :۳   برنده اصلی آقا- سربازی ارت ش    ارسال فرمهای260: 3 دسامبر2015  کارنت شدن کیس:9 فوريه2016   نامه دوم ‎: 22فوريه2016   مديكال: 2آپريل ‎2016‎   مصاحبه: 7 آپريل ۲۰۱۶     نتیجه:AP  آپدیتها: 8آپریل و کلی آپدیت بدرد نخور دیگر از سفارت ،آپديت سيس براي نفر اول و دوم و دو خطي شدن 3 آگست ،  8 آگست or کلیر:به خواست خدا 9 آگست  دریافت ویزا: 18 آگست  ورود به آمریکا:14 سپتامبر ‎  دریافت گرین کارت:    
تشکر کنندگان: sheghi ، amirali9051
(2016-04-15 ساعت 01:24)saeidfireboy67 نوشته:  

hame daro al tarjome ha ro form najit mizanan

درود برشما
دوستان ممنون میشم در راهنمایی کردن اندکی دقیق تر مطالب رو بیان کنید.
ناجیت سربرگ رسمی انجمن ملی مترجمان قضایی امریکاست و ناتی سربرگ رسمی جامعه مترجمان استرالیاست و هر دو رسمی و قابل قبول هستند و برای مصاحبه از شما پذیرفته میشن. در اصل اگر بخواید مدارکتون رو با سربرگ قوه قضاییه ترجمه کنید، باید مهر قوه قضاییه رو هم بزنند که خیلی گرون در میاد. (بعضی از دارالترجمه ها در سربرگ قوه قضاییه ولی بدون مهر قوه قضاییه ترجمه میکنند که درواقع این کارشون طبق آیین نامه اداره کل امور مترجمان، خلاف هست ولی برای ما بهتره که هزینه اضافی برای مهر ندیم و ایرادی هم نداره) ولی برای روز مصاحبه اصلا نیازی به ترجمه با سربرگ قوه قضاییه و یا مهر قوه قضاییه و وزارت خارجه نیست.

جالبه که تووی ایران فقط 7 نفر مترجم رسمی عضو ناتی داریم که 2 نفر مشهد و 5 نفر تهران هستند. برای مثال در شهر مشهد فقط دکتر مطلب زاده (دارالترجمه س.ر.و.ش) و آقای معزی (دارالترجمه پ.ر.د.ی.س) عضو ناتی هستند. بقیه دارالترجمه ها معمولا ترجمه های ناتی رو به این دارالترجمه ها میفرستند تا ایشون مهر بزنند. اسم تمامی این افراد در سایت رسمی ناتی هست و میتونید چک کنید :
https://www.naati.com.au/online/PDSearch/AdvancedSearch

National Accreditation Authority for Translators and Interpreters _ NAATI

سایت ناتی:
https://www.naati.com.au/

National Association of Judiciary Interpreters and Translators _ NAJIT

سایت ناجیت هم اینه:
http://www.najit.org/

در کل در خصوص ترجمه ها زیاد سخت نگیرید. نوع سربرگ و نوع ترجمه زیاد تفاوتی نداره، فقط مهــــــــــــــم این هست که یک مترجم معتبر که لایسنس نامبر اکتیو داره و مهرش اکسپایر نشده مدارکتون رو ترجمه کنه. خود دارالترجمه های مجازِ تحت نظر دادگستری به تمام این مباحث از هر حیث مسلط هستند و بخاطر قوانین سخت گیرانه ای که هست و بخصوص برای افزایش اعتبارشون، غالبا خلافی مرتکب نشده و از همین چارچوب خارج نمیشن.
موفق و پیروز باشید
CN: AS64XX >>> FIRST LETTER: MAY 10 >>> DS-260: JUNE 14 >>> PERSON: 1 >>> EMBASSY: YEREVAN >>> CURRENT: MARCH 09 >>> INTERVIEW: MAY 10 >>> VISA ISSUANCE: MAY 13
تشکر کنندگان: sheghi ، copol ، dv2017 ، m0na
سلام به همه دوستان ! آيا كپي از ترجمه مدارك هم براي روز مصاحبه نياز هست يا خير ؟!
تشکر کنندگان:
(2016-04-23 ساعت 21:05)m_vaziran نوشته:  سلام به همه دوستان ! آيا كپي از ترجمه مدارك هم براي روز مصاحبه نياز هست يا خير ؟!
نه نیاز نیست
کیس نامبر:2016AS46xx << مصاحبه:31مارچ ابوظبی << وضعیت: برنده اصلی و دو نفر همراه ویزا یکضرب + یک همراه AP

اپدیتها: 3April , 22,26,28May , 8,11August و بالاخره 14August کلیر بعد از 137

تشکر کنندگان: m_vaziran

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان