کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به ارمنستان برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
سلام به همه دوستان.
ما هفته پیش مصاحبه داشتیم تو ایروان. نقص مدرک داشتیم. و AP خوردیم. کنسول بهمون گفت که مدارک رو اسکن و ایمیل کنید و یا پست کنید. در حالیکه من همش میشنوم که به بقیه گفتن با خودتون بیارین. من الان مدراک رو ترجمه کردم. میخوام هم اسکن بفرستم هم پست کنم. ولی اگر کیلیر شدیم دوباره باید ببرم با خودم؟

و آیا متنی مشخص داریم که من تو ایمیلم بزنم یا خودم مثل یه نامه فرمال و رسمی بنویسم اشکالی نداره. ممنون میشم اگه اطلاعات داشتین راهنماییم کنین.

سوال دیگه هم اینه که AP خورده باشیم مدیکال تجدید میشه؟ اخه کنسول به ما گفت یکی از شما بیاد برای ویزاها کافیه.
شماره کیس: ‎2016AS00007XxX‎
تاریخ رویت قبولی: 05 may
کنسولگری: Yerevan
تعداد افراد منظور در کیس :2
ارسال فرمهای سری اول:19 may
کارنت شدن کیس: ‎21 Apr
مصاحبه:9 June
دریافت کلیرنس:
دریافت ویزا:
ورود به آمریکا:
دریافت گرین کارت:
جمع تقریبی ﻫﺰﻳﻨﻪ ﻫﺎ:
تشکر کنندگان: a_cute65
منم 12 اپریل ایروان مصاحبه داشتم و نقص مدرک داشتم و Ap خوردم. افیسر به من گف لازم نیس مدارک رو خودت بیاری فقط پست کن. من البته ایمیل هم زدم و پرسیدم که آیا مدارک به دستشون رسیده و اوکی هس یا نه.

در مورد سوال دومتون بستگی داره که مدت زمان کلیرنستون چقدر طول بکشه، اگه کم طول بکشه به تجدید مدیکال نیازی نیست، چون اعتبار مدیکال 6 ماهه ولی اگه بیشتر طول بکشه باید تجدید کنید مدیکال رو

(2016-06-16 ساعت 15:29)alireza21mehr نوشته:  سلام به همه دوستان.
ما هفته پیش مصاحبه داشتیم تو ایروان. نقص مدرک داشتیم. و AP خوردیم. کنسول بهمون گفت که مدارک رو اسکن و ایمیل کنید و یا پست کنید. در حالیکه من همش میشنوم که به بقیه گفتن با خودتون بیارین. من الان مدراک رو ترجمه کردم. میخوام هم اسکن بفرستم هم پست کنم. ولی اگر کیلیر شدیم دوباره باید ببرم با خودم؟

و آیا متنی مشخص داریم که من تو ایمیلم بزنم یا خودم مثل یه نامه فرمال و رسمی بنویسم اشکالی نداره. ممنون میشم اگه اطلاعات داشتین راهنماییم کنین.

سوال دیگه هم اینه که AP خورده باشیم مدیکال تجدید میشه؟ اخه کنسول به ما گفت یکی از شما بیاد برای ویزاها کافیه.
(2016-06-16 ساعت 15:29)alireza21mehr نوشته:  سلام به همه دوستان.

همراه با پست یا ایمیل یک کپی هم از یرگی که در آن به مدارک خواسته شده اشاره شده است ضمیمه کنید.ولی تمام این مدارک را با خودتان هم ببرید ضرر ندارد.
اگر جواب AP به 6 ماه بکشد مجددآ باید مدیکال را انجام دهید.
در ضمن یادتان باشد که تاریخ ویزا که معمولآ 6 ماهه هست از تاریخ آخرین مدیکال محاسبه میشود نه از روز صدور ویزا.
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
تشکر کنندگان: ed2008 ، soruosh
(2016-06-16 ساعت 13:00)ed2008 نوشته:  دوستان یک سوال انها که ویزا گرفتن مثلا تا اخر سال میلادی 2016 گرفتن یعنی باید ما  قبولیهای 2016 ورودمان به خاک آمریکا قبل از اتمام سال میلادی 2016 باشه؟
یا ممکنه به کسی ویزا بدن که تا سال 2017 باشه
اصلا ویزا 3 ماه هست یا 6 ماه یا یکساله؟فرض کنیم که مدیکال تازه گرفتیم (فکر کنم 6 ماه همیشه مدیکال اعتبار داره )
6 ماهه.(از تاریخ مدیکال).
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
تشکر کنندگان: ed2008 ، tamana2016
(2016-06-16 ساعت 12:52)ed2008 نوشته:  
(2016-06-15 ساعت 21:21)tamana2016 نوشته:  با سلام‌ دوستان اگر لطف کنید و راه نماییم کنید
من ایروان مصاحبه داشتم و هم نقص مدرک و ای پی خوردم میتونم هر وقت کلییر شدم و کیس نامبرم در سایت سفارت ارمنستان اومد همون موقع که پاسپورتم میبرم به همرام نقص مدارکم را هم ببرم با تشکر

سلام
من هم ای پی خوردم و نقص مدارک هم داشتم به افسر گفتم کی نقص مدارک را بیارم گفت وقتی کلییر شدی حالا بستگی داره نقص مدارک شما چی باشه بنظر من ایمیل بزن به سفارت و از انها سوال کن کیس نامبر و..... را بده که مشخص باشه مال چه کیسی هست و سوال کن
نیازی به پست کردن یا ایمیل نیست.چون تا جواب کلیرنس نیاد روی پرونده شما کاری انجام نمیشه.بعداز کلیر شدن و در زمانی که مهلت دارید ببرید.

تشکر کنندگان: ed2008 ، tamana2016
با درود به دوستان
من هم روز 7 جون مصاحبه داشتم البته مطابق انچه دوستان گفتند عمل کردم به مشکلی برنخوردم البته من مدارک دیپلم و لیسانس خود رو نبردم فقط مدرک فوق و ترجمه اش رو بردم افیسر یک مرد جون خوش برخورد بود قسم خوردیم گفت مدرک دیپلم و لیسانس بهش گفتم فقط مدرک اخرم اوردم اگه کسی فوق داشته باشه لیسانس و دیپلم دار بعدا هم پایانامه رو بهش نشودم دادم قسمت abstract انگلسیش تو پایان پایانامه رو خوند بعدا مدرک برد جایی که نفمیدم کجا بعدا برگشت گفت مشکلی نسیت پاسپورته نون اینجا باشه برای صدور ویزا البته سربازی رو معاف پزشکی شدم . فردا هم زنگ زدن گفتن ویزات اماده است.
تشکر کنندگان: soruosh
با درود به دوستان
من هم روز 7 جون مصاحبه داشتم البته مطابق انچه دوستان گفتند عمل کردم به مشکلی برنخوردم البته من مدارک دیپلم و لیسانس خود رو نبردم فقط مدرک فوق و ترجمه اش رو بردم افیسر یک مرد جون خوش برخورد بود قسم خوردیم گفت مدرک دیپلم و لیسانس بهش گفتم فقط مدرک اخرم رو اوردم اگه کسی فوق داشته باشه لیسانس و دیپلم هم دار بعدا هم پایانامه رو بهش نشودم دادم (قسمت abstract انگلسیشو ) افیسر قسمت abstract پایانامه رو خوند بعدا مدرک برد جایی که نفمیدم کجا بعدا برگشت گفت مشکلی نیست پاسپورته نون اینجا باشه برای صدور ویزا البته سربازی رو معاف پزشکی بودم . فردا هم زنگ زدن گفتن ویزات اماده است. به همین راحتی
تشکر کنندگان: a_cute65 ، m0na
(2016-06-15 ساعت 21:21)tamana2016 نوشته:  با سلام‌ دوستان اگر لطف کنید و راه نماییم کنید
من ایروان مصاحبه داشتم و هم نقص مدرک و ای پی خوردم میتونم هر وقت کلییر شدم و کیس نامبرم در سایت سفارت ارمنستان اومد همون موقع که پاسپورتم میبرم به همرام نقص مدارکم را هم ببرم با تشکر

سلام با آرزوی موفقیت
فقط میتونم بپرسم نقص مدارکتون چی بود؟ ما هفته آینده مصاحبه داریم ممنون میشم راهنمایی کنین
2016AS74##‎
رویت قبولی: 2015 20 May
ارسال فرم :2015  15 July
تاريخ مصاحبه: june 30 2016
تعداد کیس ‎: ‎ 2نفر
سفارت : انتقال از آنکارا به ایروان
تشکر کنندگان: ed2008 ، eliati ، a_cute65
(2016-06-18 ساعت 11:56)khaleghian نوشته:  

سلام با آرزوی موفقیت
فقط میتونم بپرسم نقص مدارکتون چی بود؟ ما هفته آینده مصاحبه داریم ممنون میشم راهنمایی کنین

سلام
اول از اینکه من یادم رفت به دوستان که گفتند مدارک ناقصی را چطور بفرستند بگم که توی ان برگه که سفارت میدهد مشخص میکند که مدارک کپی copy باشه یا اصلی یعنی orgenal یا ترجمه translation پس اگر از شما مدارک ارجنال بخواهد که دیگه نمیشه ایمیل کنید پس باید اخر دست اصلش را ارائه بدید حالا میشه مثلا اصل را ایمیل کنید که مدرک ناقصی را تهیه کردید و در روزی که کلیر شدید و ویزا خواستید بگیرید توی صندوق سفارت بندازید این اطلاعاتی هست که من دارم باز لطفا دوستان بیشتر تحقیق کنند شاید موضوعی باشه که من اطلاع نداشته باشم ولی فکر کنم روال درست هم همین هست چون اصل موضوع همون جواب ای پی هست که خیلی مهم هست
CN: 2016AS26XX ●●● YEREVAN ●●● DS-260: ۸ June ۲۰۱۵ ●●● ۱ PERSON ●●● CURRENT: 12 Agu 2015 ●●● INTERVIEW: N/A
تشکر کنندگان: shahin61 ، a_cute65
(2016-06-18 ساعت 12:38)ed2008 نوشته:  
(2016-06-18 ساعت 11:56)khaleghian نوشته:  

سلام با آرزوی موفقیت

سلام
اول از اینکه من یادم رفت به دوستان که گفتند مدارک ناقصی را چطور بفرستند بگم که توی ان برگه که سفارت میدهد مشخص میکند که مدارک کپی copy باشه یا اصلی یعنی  orgenal یا ترجمه translation پس اگر از شما مدارک ارجنال بخواهد که دیگه نمیشه ایمیل کنید پس باید اخر دست اصلش را ارائه بدید حالا میشه مثلا اصل را ایمیل کنید که مدرک ناقصی را تهیه کردید و در روزی که کلیر شدید و ویزا خواستید بگیرید توی صندوق سفارت بندازید این اطلاعاتی هست که من دارم باز لطفا دوستان بیشتر تحقیق کنند شاید موضوعی باشه که من اطلاع نداشته باشم ولی فکر کنم روال درست هم همین هست چون اصل موضوع همون جواب ای پی هست که خیلی مهم هست
دقیقآ.

تشکر کنندگان: ed2008
سلام دوستان
من هم 14jun مصاحبه داشتم و نقص مدرک خوردم. کنسول بهم گفت که مدارک ایمیل کن .من حتی از روی وسواس فردای مصاحبه با خودم بردم سفارت که خیلی با احترام گفتن دیگه دستی قبول نمیکینم و باید ایمیل کنی .به محض ورود به ایران ایمیل کردم که جواب دادن :تشکر از مدارکتون ولی ایمیل به عنوان سند محسوب نمیشه منتظر باشید کیس نامبرتون اعلام شد با خودتون بیارین .
حالا ما هم توکل به خدا
***As201600007
رویت قبولی :2015 22 May
ارسال فرم :  2015 Aug 29
تعداد کیس : 2 نفر 
سفارت : انتخاب  از آنکارا به ایروان 
مصاحبه : jun 14, 2016
محل مصاحبه :yerevan
مدیکال : jun 10 .2016
وضعیت : Issued.  22 Agu2016   Big Grin  Big Grin
تشکر کنندگان: tamana2016 ، a_cute65
(2016-06-25 ساعت 16:23)Hamed_402 نوشته:  سلام دوستان
من هم 14jun مصاحبه داشتم و نقص مدرک خوردم. کنسول بهم گفت که مدارک ایمیل کن .من حتی از روی وسواس فردای مصاحبه با خودم بردم سفارت که خیلی با احترام گفتن دیگه دستی قبول نمیکینم و باید ایمیل کنی .به محض ورود به ایران ایمیل کردم که جواب دادن :تشکر از مدارکتون ولی ایمیل به عنوان سند محسوب نمیشه منتظر باشید کیس نامبرتون اعلام شد با خودتون بیارین .
حالا ما هم توکل به خدا

سلام دوست عزیز به ما هم همین رو گفت اما ایمیل که میزنم مدارک رو میفرستم فقط جواب ماشینی میدن میشه بگی چی نوشتی متنشو بزاری و ایمیلی که زدی چی بود
DS260----JUN
7200---TO UP!!!
YEREVAN
Dear inquirer,

Thank you for submitting the requested documents. However, we do not process documents submitted via e-mail.

Your case is pending Administrative Processing.  We have no control over this legally mandated process and we have no way to predict how much longer it will take before the Administrative Processing is complete. However, as soon as the Administrative process is finalized your case number will be published in our website at the following linkhttp://armenia.usembassy.gov/admin_processing_iv.html

When your case number appears on our website please come at your earliest convenience with your passport, 221(g)-Additional Information Sheet, and all missing documents to submit your documents for final processing of your case. Please check the validity of the medical exam before submitting your passport. Your visa will be valid till the expiration of the medical exam. If needed please kindly submit new medical exams along with the missing documents.

TO SUBMIT THE ADDITIONAL DOCUMENTS,  please register with our service provider, CSC, visiting the following webpage https://ais.usvisa-info.com/en-am/iv  or call local number: +374 60 270 113 or, if calling from within the United States, please dial +1-703-520-2525. *Please note that each family member needs to register individually and have a separate registration receipt.

AFTER GETTING REGISTERED submit your documents to the CSC office UMAKS service location, 27 Amiryan st. Yerevan from Monday through Friday from 9:00AM to 6:00PM, excluding Armenian holidays, presenting the courier in authorization along with this letter at the courier location.

If your visa application is approved, your visa with your passport and the completed visa packet will be delivered to you at the UMAKS service location. If your visa application is not approved, the Consular officer will inform you in writing and provide information on the next steps.

You can confirm if your visa is ready to be picked up at https://ais.usvisa-info.com/. Select the country where you applied for your visa, and access your account using your email address and password that you created when scheduling your visa appointment. Your waybill number and the delivery status will appear on the “applicant summary” screen.

Applicants can also designate third parties to drop off and pick up their passports for them by providing a letter of authorization signed by the applicant that contains the third party’s full legal name and a photocopy of the applicant’s identification (passport or national ID card).  For more information please visit https://ais.usvisa-info.com/

Important: It is your responsibility to track the arrival of your visa through the following website: https://usvisa-info.com, if not, the delivery of your visa or documents will be delayed. Documents not claimed within 30 days of delivery to the selected DHL location will be returned to the Consulate.                                                

ATTENTION:  UNDER NO CIRCUMSTANCES CAN A VISA BE ISSUED OR AN ADJUSTMENT OF STATUS OCCUR IN YOUR CASE AFTER SEPTEMBER 30, 2016.

VERY IMPORTANT:  BECAUSE OF THE LIMITED NUMBER OF VISAS THAT MAY BE ISSUED UNDER THIS PROGRAM, VISAS MAY CEASE TO BE AVAILABLE EVEN BEFORE THIS DATE.  THIS IS ESPECIALLY TRUE THE CLOSER TO SEPTEMBER 30 AN APPLICATION OR RE-APPLICATION IS MADE.

This email is UNCLASSIFIED.

***As201600007
رویت قبولی :2015 22 May
ارسال فرم :  2015 Aug 29
تعداد کیس : 2 نفر 
سفارت : انتخاب  از آنکارا به ایروان 
مصاحبه : jun 14, 2016
محل مصاحبه :yerevan
مدیکال : jun 10 .2016
وضعیت : Issued.  22 Agu2016   Big Grin  Big Grin
تشکر کنندگان: tamana2016 ، a_cute65
حالا ما هم توکل به خدا

سلام دوست عزیز به ما هم همین رو گفت اما ایمیل که میزنم مدارک رو میفرستم فقط جواب ماشینی میدن میشه بگی چی نوشتی متنشو بزاری و ایمیلی که زدی چی بود راستی ای پی هم خوردید>
DS260----JUN
7200---TO UP!!!
YEREVAN
تشکر کنندگان:
(2016-06-26 ساعت 19:24)tamana2016 نوشته:  
حالا ما هم توکل به خدا

سلام دوست عزیز به ما هم همین رو گفت اما ایمیل که میزنم مدارک رو میفرستم فقط جواب ماشینی میدن میشه بگی چی نوشتی متنشو بزاری و ایمیلی که زدی چی بود راستی ای پی هم خوردید>
مدارک در زمانیکه کیس نامبر و تاریخ بردن پاس جهت اخذ ویزا در سایت اعلام شد را بر طبق برگه ای که جهت تکمیل نقص مدارک به شما در زمان مصاحبه داده شده بهمراه خود یرگه سفارت با خود ببرید..تا زمانیکه جواب AP نبامده است تکمیل مدارک چه با ارسال چه ایمیل اثری در روند ویزا ندارد.(فراموش نکنید که به محض اعلام کیس نامبر هرچه زودتر بروید بهتر است)
توجه داشته باشید که اگر تاریخ احضار به 6 ماه نزدیک شود مجددآ باید مدیکال انجام شود که چون تاریخ ویزا مطابق با تاریخ مدیکال صادر میشود برای داشتن فرصت بیشتر جهت سفر همان بهتر که مدیکال حتی اگر اکسپایر نشده را هم انجام و با سایر مدارک تحویل دهید.
در متن انگلیسی سفارت نآکید شده که امکان عدم صدوز ویزا بعداز 30 سپتامبر2016 وجود دارد..حتی در صورت اتمام سهمیه ممکتست این تاریخ زودتر هم پیش بیاید(البته این بند باید مربوط به برندگان لاتاری باشد).
با امید موفقیت برای تمام دوستان..

تشکر کنندگان: tamana2016

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان