کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-11-20 ساعت 19:40)امیررضا.س نوشته:  سلام دادا پس کوجای چرا نیمیای په؟
اینجا همچی عالیه عالیه.من یکنفر هستم ولی این کالجی که قرار شده برم فکر نمیکنم دیگه تا آخر ماه تنها باشم و حتما یکنفر دیگه هم بهم اضافه میشهBig Grin
همچی تینجا اوکیه.من هم فعلا دنبال کالج و کارهای بانکی و راهنمایی و رانندگی هستم تا کارهام درست بشه.
اینجا همچی امن و امانه ولی بلاخره به خاطر اون حادثه ی فرانسه یکم رسانه ها بازتاب شدیدتری داشته اند و لی از لحاظ امنیتی من تغییری را احساس نکردم در اینجا.
آقای امیررضا منم دانشجو ام و مثله شما دقیقاً ترم 5 هستم. خیلیا به من میگن پاس سفید بگیر و برگرد لیسانستو تموم کن بعد برو ولی راستش هنوز هیچ تصمیمی نگرفتم البته هنوز مصاحبه هم نرفتم ببینم قبول میشم یا نه. حالا یه سوال! شما میخواید اونجا لیسانس بگیرید و از اول شروع کنید؟
شماره کیس: 2016AS000065xx
تاریخ رویت قبولی: 8May2015
کنسولگری: Ankara تغییرش دادن به ابوظبی
تعداد افراد منظور در کیس : فقط خودم
ارسال فرمهای سری اول: 25June2015
کارنت شدن کیس: 9March2016
مصاحبه: 23May2016
دریافت کلیرنس:--------
دریافت ویزا:25MAY2016
ورود به آمریکا:14SEP2016
دریافت گرین کارت: NOV2016
جمع تقریبی هزینه‌ها:
پاسخ
تشکر کنندگان: ho_tasha ، sahar2016 ، behjan ، alirezanz
سلام عرض میکنم خدمتتون و تبریک بابت قبولیتون.
ببنید شرایط من دقیقا هم مثل شما نیست.اول اینکه من پسرم و مشمول هستم و به خاطر سربازی مشکل برگشت دارم.چرا که من الان سرباز غائب شدم واگه برگردم مشکلاتی را دارم.
دوم اینکه من قصد دارم یه رشته ی جدید را از صفر اینجا شروع کنم به خواندن و به همه جوانبش هم فکر کردم از اینکه حدود 10 سال باید درس بخونم و نباید کم بیارم چون این روحیه را تو خودم میبینم.چون الان به من به چشم یک دیپلمه نگاه میکنند.ولی خب مزیت های بزرگی داره ، اینکه لیسانستون را از دانشگاه آمریکا میگیرید و همه جای دنیا میذارن روی جفت چشماشون و این رشته برای اینجا فوق العاده است وهم در ایران. (البته یک دانشگاه خوب آمریکا) و ادامه ی تجصیل در اینجا به خاطر این امر خیلی راحت تره .همه چی بستگی به خودتون داره.ببینید اگه درس و رشتتون را دوست دارید و حاضر نیستید رهاش کنید خب باید اقدام به دریافت پاس سفید کنید که خب شرایط خودشا داره ولی اگه توی خودتون میبینید که نه رشتتون را دوست ندارید و حوصلشا دارید اینجا از صفر شروع کنید اینجا استارت کار را دوباره بزنید.
امیدوارم تصمیم درست را بگیرید و موفق باشید
در رابطه با ویزا هم نگران نباشید.از نظر من 100 درصد که هیچ 1000 درصد تکضرب ویزاتون را گرفتید.چون من پسر بودم و این شرایطم بود شما که دختر هستید و قضیش فرق میکنه.
کیس نامبر:**2016AS000005/رویت قبولی:3 جون/ ارسال فرم:9 جون/کارنت شدن:12 آگوست/تعداد افراد:1 نفر/ نامه ی دوم:29 سپتامبر- 11:30 شب/ تاریخ مصاحبه:3 نوامبر/ محل سفارت:آنکارا-همون آنکارا/دریافت ویزا:تکضرب 3 نوامبر/دریافت گرین کارت:5 دسامبر(یعنی 22 روز بعد از ورود)/اولین ورود به آمریکا:ایشالا 13 نوامبر ساعت 9:15 صبح به وقت دالاس/مقصد:دالاس/جمع تقریبی مخارج تا حالا:هی داره زیاد میشهBig Grin

پاسخ
سلام به همه ی دوستان عزیز خودم که دیر یا زود قصد سفر به آمریکا را دارند.یه نکته ای هست که به احتمال بسیار زیاد شما دوستان میدانید ولی گفتنش خالی از لطف نیست.مخصوصا دوستان دانشجوی عزیز خودم.
اینکه میگویند اصولا اولین ایالتی را که در آمریکا وارد میشید آخرین ایالتتونه.یعنی به احتمال بسیار زیاد ایالتی هست که دیگه شما برای زندگی انتخاب میکنید و احتمالش کمه که عوض کنید ولی شدنیه.
به خاطر همین خیلی خیلی دقت کنید که مقصدتون با کاری که دارید و میخواهید انجام بدین یا رشته ی تحصیلیتون منطبق هست یا نه.زیرا شما وقتی ساکن یک ایالت میشوید بعد از یکسال رزیدنت اون ایالت محسوب میشوید و از بسیاری از امکانات اون ایالت بهره مند میشید درحالیکه ساکنان ایالت های دیگه هرچند که شهروند آمریکایی هستند نمیتوانند مثل شما از امکانات اون ایالت استفاده کنند و مثل یک فرد خارجی حسابرسی میشوند.
حالا این خودشا زمانی نشان میده که دانشجو باشید و اگر رزیدنت یک ایالت مثل تگزاس باشید هزینه ی دروس در دانشگاه تقریبا نصف برای شما حساب میشه و حتی بیشتر در حالیکه برای یک ساکن ایالت دیگر مثلا کالیفرنیا دو برابر و مثل یک فرد خارجی حساب میشه.به همین صورت شما میتونید از امکانات دانشجویی مثل انواع وام ها و ... استفاده کنید.جالبه وقتی شما مثلا از ایالت تگزاس گواهینامه ی رانندگی میگیرید با اون گواهینامه در ایالت های دیگر فقط تا 3 ماه میتونید رانندگی کنید و بعد از اون گواهینامه ی شما را قبول ندارند و شما اگر میخواهید در اون ایالت رانندگی کنید باید امتحان آیین نامه ی اون ایالت را بدین.
پس با این حساب باید متوجه شده بتشین که گواهینامه ی بین المللی را هم یه پاپاسی قبول ندارند.
پس لطف بفرمایید در ایالت محل زندگیتون دقت بفرمایید.
کیس نامبر:**2016AS000005/رویت قبولی:3 جون/ ارسال فرم:9 جون/کارنت شدن:12 آگوست/تعداد افراد:1 نفر/ نامه ی دوم:29 سپتامبر- 11:30 شب/ تاریخ مصاحبه:3 نوامبر/ محل سفارت:آنکارا-همون آنکارا/دریافت ویزا:تکضرب 3 نوامبر/دریافت گرین کارت:5 دسامبر(یعنی 22 روز بعد از ورود)/اولین ورود به آمریکا:ایشالا 13 نوامبر ساعت 9:15 صبح به وقت دالاس/مقصد:دالاس/جمع تقریبی مخارج تا حالا:هی داره زیاد میشهBig Grin

پاسخ
سلام آقا امیر رضای عزیز
مخارجتون میشه بگین تا حالا چقدر شده؟ یعنی کلاً چقدر باید خرج کنید تا وارد خاک آمریکا بشین؟
پاسخ
تشکر کنندگان: behjan
سلام به همه ی دوستان و تبریک به آقای امیرر ضا بابت گرفتن ویزای یک ضرب
آقای امیررضا یک سوال داشتم. پسر من امسال پیش دانشگاهی است .اگر انشااله ویزا گرفتیم ،برای ادامه تحصیل در امریکا اول باید کالج برود و اگر بله آیا شما از مدت و میزان مخارج آن خبر دارید....
سوال دیگه اینکه آیا دانشگاه های کلورادو برای رشته های فنی مهندسی خوب است؟
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz
با سلام
بنده برنده لاتاری 2015 هستم وقته مصاحبه من تو ماه اپریل بوده اما به دلایل مشکلات خانوادگی از رفتن به مصاحبه پشیمون شدم الان دوباره دوست دارم برم و مشکلاتم حل شده میخواستم بدونم ایا شانسی دارم یا نه چیکار باید بکنم ممنون میشم جوابم رو بدید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-11-21 ساعت 15:07)salman sam نوشته:  با سلام
بنده برنده لاتاری ۲۰۱۵ هستم وقته مصاحبه من تو ماه اپریل بوده اما به دلایل مشکلات خانوادگی از رفتن به مصاحبه پشیمون شدم الان دوباره دوست دارم برم و مشکلاتم حل شده میخواستم بدونم ایا شانسی دارم یا نه چیکار باید بکنم ممنون میشم جوابم رو بدید

خیر دوست عزیز
پرونده برندگان 2015 پایان ماه سپتامبر بسته شد .
کیس نامبر : 2016AS2*** << مصاحبه : 17 نوامبر ابوظبی << وضعیت برنده اصلی خانم یکضرب + من AP  Cool
آپدیتها : 19نوامبر سایت سفارت 9 دسامبر و 25 ژانویه سایتCEAC وبالاخره کلیر در 4 فوریه بعد از 79 روز
ورود : بیست و یک اپریل - سوشال : یکماه بعد از ورود - پرداخت 165 دلار : دو هفته بعد از ورود - دریافت گرین کارت برنده اصلی : یکماه و نیم بعد از ورود - دریافت گرین کارت نفر دوم کیس : دو ماه بعد از ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: Interuniversal ، j.modarres ، marysa ، matin86 ، victor2016 ، alirezanz
(2015-11-21 ساعت 10:56)mojtaba01 نوشته:  سلام آقا امیر رضای عزیز
مخارجتون میشه بگین تا حالا چقدر شده؟ یعنی کلاً چقدر باید خرج کنید تا وارد خاک آمریکا بشین؟

سلام.به طور دقیق یادم نیست ولی برای 2 هفتهای که تو ترکیه بودیم دو نفر شد تقریبا 1200 دلار به غیر از پول هتلمون (این مبلغی که میگم شامل همه ی هزینه های خورد و خوراک و گردش و سفارت و ... هست)
بلیط هواپیما هم از دبی به دالاس شد 1000 دلار.

پاسخ
تشکر کنندگان: marysa ، Interuniversal ، mrlzdh ، j.modarres ، matin86 ، alirezanz
(2015-11-21 ساعت 05:33)امیررضا.س نوشته:  سلام عرض میکنم خدمتتون و تبریک بابت قبولیتون.
ببنید شرایط من دقیقا هم مثل شما نیست.اول اینکه من پسرم و مشمول هستم و به خاطر سربازی مشکل برگشت دارم.چرا که من الان سرباز غائب شدم واگه برگردم مشکلاتی را دارم.
دوم اینکه من قصد دارم یه رشته ی جدید را از صفر اینجا شروع کنم به خواندن و به همه جوانبش هم فکر کردم از اینکه حدود ۱۰ سال باید درس بخونم و نباید کم بیارم چون این روحیه را تو خودم میبینم.چون الان به من به چشم یک دیپلمه نگاه میکنند.ولی خب مزیت های بزرگی داره ، اینکه لیسانستون را از دانشگاه آمریکا میگیرید و همه جای دنیا میذارن روی جفت چشماشون و این رشته برای اینجا فوق العاده است وهم در ایران. (البته یک دانشگاه خوب آمریکا) و ادامه ی تجصیل در اینجا به خاطر این امر خیلی راحت تره .همه چی بستگی به خودتون داره.ببینید اگه درس و رشتتون را دوست دارید و حاضر نیستید رهاش کنید خب باید اقدام به دریافت پاس سفید کنید که خب شرایط خودشا داره ولی اگه توی خودتون میبینید که نه رشتتون را دوست ندارید و حوصلشا دارید اینجا از صفر شروع کنید اینجا استارت کار را دوباره بزنید.
امیدوارم تصمیم درست را بگیرید و موفق باشید
در رابطه با ویزا هم نگران نباشید.از نظر من 100 درصد که هیچ 1000 درصد تکضرب ویزاتون را گرفتید.چون من پسر بودم و این شرایطم بود شما که دختر هستید و قضیش فرق میکنه.
من خیلی خیلی از شما ممنونم بابت توضیحات کاملی که در اختیار ما دوستان مهاجرسراییتون قرار میدید. ایشالا که موفق باشید در تمامی مراحل Rolleyes
جمع تقریبی هزینه‌ها:
پاسخ
تشکر کنندگان: امیررضا.س ، Interuniversal ، j.modarres ، behjan ، simigil ، alirezanz
(2015-11-21 ساعت 16:09)Siamak.k نوشته:  
(2015-11-21 ساعت 15:07)salman sam نوشته:  با سلام
بنده برنده لاتاری ۲۰۱۵ هستم وقته مصاحبه من تو ماه اپریل بوده اما به دلایل مشکلات خانوادگی از رفتن به مصاحبه پشیمون شدم الان دوباره دوست دارم برم و مشکلاتم حل شده میخواستم بدونم ایا شانسی دارم یا نه چیکار باید بکنم ممنون میشم جوابم رو بدید

خیر دوست عزیز
پرونده برندگان ۲۰۱۵ پایان ماه سپتامبر بسته شد .

آقای سیامک ایشالا که شما هم هرجه سریعتر ویزاتونو بگیرید Rolleyes
جمع تقریبی هزینه‌ها:
پاسخ
تشکر کنندگان: Interuniversal ، j.modarres ، alirezanz
(2015-11-21 ساعت 13:12)azima48 نوشته:  سلام به همه ی دوستان و تبریک به آقای امیرر ضا بابت گرفتن ویزای یک ضرب
آقای امیررضا یک سوال داشتم. پسر من امسال پیش دانشگاهی است .اگر انشااله ویزا گرفتیم ،برای ادامه تحصیل در آمریکا اول باید کالج برود و اگر بله آیا شما از مدت و میزان مخارج آن خبر دارید....
سوال دیگه اینکه آیا دانشگاه های کلورادو برای رشته های فنی مهندسی خوب است؟

سلام.بااجازه من بجای امیررضای عزیزیه قسمتی ازسوالتون روجواب میدم .اگر مدرک پیش دانشگاهی رابگیرد درامریکا میتواند هم درابتدا به کالج برود وهم یکسره به دانشگاه.ولی بهتره که دوسال اول یعنی تقریبا تا فوق دیپلم رادرکالج بخواند که هم یه مقداری ساده تره وهم ارزانتر وبعد بقیه درسش رادردانشگاه بخواند.البته باید دقت کنیدکالجی که انتخاب می کنید آکردیتبل باشه تا دانشگاه واحدهاروقبول کنه.شما به راحتی درسایت هرکالج می توانید ازمیزان شهریه مطلع شوید.البته این نکته راهم که امیررضای عزیز گفتن یادتون باشه که یکسال بعدازورود به هرایالت این استیت محسوب میشین وشهریه ها از نیم تا یک سوم ارزانتر میشن البته شهریه کالج اونقدرهم زیاد نیست که بخواهید یکسال براش صبرکنید.درمورد اینکه چه رشته ای درکدام ایالت خوبه میتونید درگوگل سرچ کنید باعنوان دقیق رشته و کلمه رنکینگ.موفق باشید.
2016as48xxچهارنفر.مصاحبه  ارمنستان خودم برنده اصلی وفرزندانم یکضرب,همسرم ای پی.که بعداز138 روزکلیرشد.ساکن هیوستون.(راستی lighthouseیعنی فانوس دریایی ( Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: matin86 ، Interuniversal ، chakavakl ، marysa ، j.modarres ، ho_tasha ، humsun ، A_A ، azima48 ، cupcake ، maral-map ، sheida2016 ، alirezanz
صحبت های خانم ماندانا.م کاملا درست است فقط یک نکته ای را اشاره کنم و اینکه شما سعی کنید پسرتون زبانش را توی ایران کامل کنه وحتی اگه بتونه یک نمره ی تافل هم بگیره که خیلی عالیه.اونوقت اگه رشته ای را که میخواهد در دانشگاه بخونه با دیپلمش یکی باشه مثلا دیپلم ریاضی داره و مهندسی بخواهد بخونه میتونه با این شرایط یک امتحانی در دانشگاه بده و مستقیم وارد دانشگاه بشه و دیگه کالج نره ولی البته این نکته مهمه که هزینه ها در دانشگاه فوق العاده زیاد تر از کالج است و مثلا اگه یک درس پایه در کالج 50 دلار باشه در دانشگاه صحبت از 1000 دلاره.

پاسخ
تشکر کنندگان: Interuniversal ، chakavakl ، marysa ، Rira_1982 ، j.modarres ، humsun ، matin86 ، azima48 ، mehdi_a_3084 ، alirezanz
Wink 
دوستای خوبم اگه خدا بخواد منم فرداشب پرواز دارم
این قبض پرداخت 165$ رو باید توی فرودگاه با مدارک مدیکال تحویل بدم؟
كيس نامبر:**8 2016AS /ارسال فرم: May22 /مصاحبه: Oct 19 /آنکارا / ویزا یکضرب/ ورود به آمریکا: 24 Nov
دریافت گرین کارت:23 2015Dec
پاسخ
تشکر کنندگان: Rira_1982 ، j.modarres ، ho_tasha ، marysa ، humsun ، matin86 ، maral-map ، alirezanz
(2015-11-22 ساعت 18:16)sepideh1234 نوشته:  دوستای خوبم اگه خدا بخواد منم فرداشب پرواز دارم

به سلامتي سفرتون خوش
ميدونم هم قبل از رفتن ميتونين به وسيله كرديت كارت و هم بعد از رسيدن به امريكا پرداخت كنين.
اما تا اونجايي كه ميدونم لازم نيست در فرودگاه ارائه بدين
بازم دوستان اگه غير از اينو ميدونن بگن
موفق باشيد
كيس لاتري ٢٠١٦/ ورود به امريكا: ٨ جون ٢٠١٦
لينك سفرنامه من:
http://www.mohajersara.com/forum/thread-...#pid693160
پاسخ
تشکر کنندگان: j.modarres ، sepideh1234 ، matin86 ، alirezanz
(2015-11-22 ساعت 20:33)Rira_1982 نوشته:  
(2015-11-22 ساعت 18:16)sepideh1234 نوشته:  دوستای خوبم اگه خدا بخواد منم فرداشب پرواز دارم

به سلامتي سفرتون خوش
ميدونم هم قبل از رفتن ميتونين به وسيله كرديت كارت و هم بعد از رسيدن به امريكا پرداخت كنين.
اما تا اونجايي كه ميدونم لازم نيست در فرودگاه ارائه بدين
بازم دوستان اگه غير از اينو ميدونن بگن
موفق باشيد

نخیر دوست عزیز.از من در فرودگاه چیزی نخواستن ولی شما پیش خودتون نگه دارید تا اگه خدایی نکرده مشکلی در خصوص صدور گرین کارتتون پیش اومد یلهشون نشون بدید.
مورد بعد این است که خود اداره ی صدور گرین کارت تاکیید کرده که قبل از سفرتون این مبلغ را پرداخت کنید ولی امکان این که بعد از سرتون هم پرداخت کنید هست ولی ممکنه که پروسه ی گرین کارتتون یکم عقب بیوفته.
کاری داشتید اینجا در خدمتم پیام خصوصی بدین.

سفرتون بی خطر.

پاسخ
تشکر کنندگان: j.modarres ، sepideh1234 ، matin86 ، alirezanz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان