کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
واکسیناسیون، آزمایشها و سایر مسائل پزشکی
(2016-07-24 ساعت 16:11)satellite نوشته:  ممنون. خب حالا اگه بخواهم ازمایش رو هم بدم برای کدوم واکسن ها میتونم بدم ذکتر انتی بادیش برام بنویسه؟
راهنمایی کنید لطفا.

تست آنتی بادی
- هپاتیت
-ربلا (سرخجه)
-واریسلا( آبله مرغان)
رو همه آزمایشگاه ها دارن. با پزشک مرکز بهداشت صحبت کردم گفت ام ام آر هم اگه آزمایشگاهی پیدا کنید که کیتشو داشته باشه میتونید انجام بدید. دروغ و راستش با خودش. به دکترم گفتم هرچی آنتی بادی هست بنویس، اینارو نوشت + توکسوپلاسما که بعد فهمیدم بی ارزشه برای لاتاری.
?شماره کیس: ‎2017AS40XX‎
?تاریخ رویت قبولی:12 MAY‎
??تعداد افراد:2
?کنسولگری:ایروان
?تاریخ ارسال فرم:MAY 26
?کارنت شدن کیس: Feb
?تاریخ مصاحبه: March 21
?نتیجه: همسر یکضرب - بنده AP- آپدیت اول MAY 4 -
✈️مقصد:
پاسخ
تشکر کنندگان: satellite ، omid1313
منم امروز رفتم پاستور تجریش
پزشک به نفر قبلی گفت هپاتیت احتیاجی نیست ولی به من گفت خوبه واسه سلامتی خودت بزن :دی البته من در هر صورت میخواستم بهش بگم هپاتیت رو میخوام بزنم
td رو هم یکی امروز زدم یکی هم گفت یک ماه قبل از مصاحبه بیا بزن
تست ابله هم گفت یک ماه قبل از مصاحبه
MMR هم گفت باید دو نوبت باشه ولی دهه شصتی ها یکی توی مدرسه زدن و ما همین یه نوبت که بزنید تایید میکنیم دو تا زدین. که اینم گفت ترجیحا 48 ساعت بعد برو بزن
از اونجایی هم که زمان مصاحبه توی شش ماه دومه باید برم انفلونزا هم بزنم فقط یادم رفت ازش بپرسم میشه همون روزی که میام td نوبت دوم بزنم انفولانزا هم بزنم یا نه؟ فقط MMR ویروس زنده اس دیگه؟ انفولانزا که مشکلی نداره یک ماه قبل از مصاحبه زدنش؟
جالبه که اینجا هم میدونن دکتر ترک تست انتی بادی ابله رو قبول نمیکنه و فقط ابوظبی و ایروان قبول میکنن!
راستی پرسیدم چرا توی ایران واکسن ابله نداریم گفت خیلی کم و توی شرایط خاص وارد میشه و اگه پیدا هم بشه قیمتش در همون حدود خارج از کشوره حالا راست و دروغش با خودش
پاسخ
تشکر کنندگان: AliReza_fr
دوستان کسی می دونه بیمارستان دوبی روزهای جمعه مدیکال رو انجام می ده یا خیر؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-07-24 ساعت 16:11)satellite نوشته:  ممنون. خب حالا اگه بخواهم ازمایش رو هم بدم برای کدوم واکسن ها میتونم بدم ذکتر انتی بادیش برام بنویسه؟
راهنمایی کنید لطفا.

این رو باید از پزشک بپرسی و سوابق واکسن رو هم بهش بگی
کیس:‎2017AS42XX ‎  رویت قبولی: 14 می 2016 تعداد افراد: 2  نظام وظیفه:معافیت  سفارت: ایروان  اولین ارسال: 28 می 2016  کارنت:10 ژانویه2017  نامه دوم:20 ژانویه2017  مصاحبه: 16مارچ 2017  نتیجه:AP  اپدیتها: 15، 16 و 17 دریافت ایمیل 6 سوال، 21 ارسال جوابها، 24 مارچ  دو خطی شدن همسر در CEAC و 27، 28مارچ  آپدیت طلایی دوخطی: 10 اگوست2017، 11 اگوست or شدیم و کلیر، انتظار 145روز
ایشود: عصر روز 6 سپتامبر، بونافاید: جاب افر شرکت کامپیوتری
پاسخ
تشکر کنندگان: satellite
(2016-05-05 ساعت 13:11)Kaveh نوشته:  مطالب و فایلهای مفید:
فایل راهنمای مدیکال ارمنستان

فایل‌های پیوست
.doc   medical examination.doc (اندازه 45.5 KB / تعداد دانلود: 137)
پاسخ
تشکر کنندگان: AliReza_fr
دوستان اطلاع دارید تو شهرستان ها (من شیرازم) علاوه بر مرکز بهداشت، مثلا هلال احمر هم واکسیاناسیون رو انجام و کارت زرد رو میده؟ ازین جهت می خواهم بدونم که اگه هر دو این کار رو انجام میدن به نظرتون هلال احمر متعبر تر و بین المللی تر نیست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-03 ساعت 01:11)satellite نوشته:  دوستان اطلاع دارید تو شهرستان ها (من شیرازم) علاوه بر مرکز بهداشت، مثلا هلال احمر هم واکسیاناسیون رو انجام و کارت زرد رو میده؟ ازین جهت می خواهم بدونم که اگه هر دو این کار رو انجام میدن به نظرتون هلال احمر متعبر تر و بین المللی تر نیست؟

سلام

کارت زرد بین المللی با سریال نامبر رو از والفجر پُل حُر بگیرید و همهی واکسنها رو همونجا میزنن ! مننزیت و آنفلونزا رو حلال احمر میزنه

حلال احمر دروازه کازرون زنگ بزنی میگه اول برو والفجر کارت زرد رو بگیر !!!!
کیس:‎2017AS42XX ‎  رویت قبولی: 14 می 2016 تعداد افراد: 2  نظام وظیفه:معافیت  سفارت: ایروان  اولین ارسال: 28 می 2016  کارنت:10 ژانویه2017  نامه دوم:20 ژانویه2017  مصاحبه: 16مارچ 2017  نتیجه:AP  اپدیتها: 15، 16 و 17 دریافت ایمیل 6 سوال، 21 ارسال جوابها، 24 مارچ  دو خطی شدن همسر در CEAC و 27، 28مارچ  آپدیت طلایی دوخطی: 10 اگوست2017، 11 اگوست or شدیم و کلیر، انتظار 145روز
ایشود: عصر روز 6 سپتامبر، بونافاید: جاب افر شرکت کامپیوتری
پاسخ
تشکر کنندگان: satellite
با سلام
دوستان عزيزي كه مثل بنده ٢٠١٧ اي هستن اگر ميخوان واكسن مننژيت بزنن طبق تحقيق و جستجوي بنده نه هلال احمر و نه سيزده ابان هيچ كدوم اين واكسن رو ندارن، لطفا خودتون رو خسته نكنين ،شما با توانبخشي جنب بيمارستان خاتم الانبيا تماس بگيرين و بهتون وقت ميده و ميتونين واكسن مننژيت رو بزنين..دوستان اگر كسي شماره توانبخشي رو خواست بنده در خدمتم ...
پاسخ
تشکر کنندگان: ekhveh
کسب از دوستان از واکسن آبله خبری داره که کجا می زنن؟ کسی از مازندران ابنجا هست؟

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من از پاستور پرسیدم مننژیت فقط برای رنج سنی 7تا 18 ساله . بقیه نیازی نیست بزنن.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-03 ساعت 10:02)abbas_wme نوشته:  با سلام
دوستان عزيزي كه مثل بنده ٢٠١٧ اي هستن اگر ميخوان واكسن مننژيت بزنن طبق تحقيق و جستجوي بنده نه هلال احمر و نه سيزده ابان هيچ كدوم اين واكسن رو ندارن، لطفا خودتون رو خسته نكنين ،شما با توانبخشي جنب بيمارستان خاتم الانبيا تماس بگيرين و بهتون وقت ميده و ميتونين واكسن مننژيت رو بزنين..دوستان اگر كسي شماره توانبخشي رو خواست بنده در خدمتم ...
سلام دوست عزیز ممنون از همکاریتون
ولی یه سوال مگه واکسن مننژیت فقط مال گروه سنی 7 تا 18 سال نیست ؟
تعداد افراد خودم  Big Grin
رویت قبولی :3may
ارسال فرمها :30 may
کیس نامبر 2017AS000020xx
محل مصاحبه : انکاراتغيير توسط خود kcc به ابوظبي

نامه دوم : ١٤ اكتبر
تاريخ مصاحبه :٨ دسامبر
نتيجه مصاحبه :جانم AP

بقیه اش هم با خداااااااااااااا  Wink
پاسخ
تشکر کنندگان:
بله حق با شماست,اينو براي اون دسته از دوستاني گفتم كه فرزند زير ١٥ سال دارند..
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان ٢٠١٧ اي واكسن هپاتيت رو بزنين،چون پاستور ميگه لازم نيست ولي دوستاني كه سوالهاي قبل برنده شدن ميگن بايد واكسن هپاتيت رو بزنيم.
راستي داريم به زمان موعود نزديك ميشم،با ارزوي گرفتن ويزاي يكضرب براي همه...
پاسخ
تشکر کنندگان: simigil
(2016-08-03 ساعت 09:44)sabmn نوشته:  
(2016-08-03 ساعت 01:11)satellite نوشته:  دوستان اطلاع دارید تو شهرستان ها (من شیرازم) علاوه بر مرکز بهداشت، مثلا هلال احمر هم واکسیاناسیون رو انجام و کارت زرد رو میده؟ ازین جهت می خواهم بدونم که اگه هر دو این کار رو انجام میدن به نظرتون هلال احمر متعبر تر و بین المللی تر نیست؟

سلام

کارت زرد بین المللی با سریال نامبر رو از والفجر پُل حُر بگیرید و همهی واکسنها رو همونجا میزنن ! مننزیت و آنفلونزا رو حلال احمر میزنه

حلال احمر دروازه کازرون زنگ بزنی میگه اول برو والفجر کارت زرد رو بگیر !!!!
ممنون همشهری خوبم.

(2016-08-03 ساعت 12:49)abbas_wme نوشته:  دوستان ٢٠١٧ اي واكسن هپاتيت رو بزنين،چون پاستور ميگه لازم نيست ولي دوستاني كه سوالهاي قبل برنده شدن ميگن بايد واكسن هپاتيت رو بزنيم.
راستي داريم به زمان موعود نزديك ميشم،با ارزوي گرفتن ويزاي يكضرب براي همه...
ممنون از توصیه تون. البته همه پنل فیزیشن ها (پزشک های مورد تایید سفارت) موظف هستن طبق جدول اعلامی از طرف CDC واکسن ها رو بررسی کنند که برای هر واکسنی موارد زیر وجود داره:
1- یا تزریق میشه و تاریخ تزریق توش نوشته میشه. و کاملا برای اون بیماری ایمن میشید (یک مرحله ای)
1-ب) اگه ایمینی کامل اون بیماری نیاز به چند مرحله واکسن داشته باشه به دلیل این که شما فقط یک دوز رو دریافت کردید اما چون فرصتی برای دوز کامل نبوده از معافیتی به نام Blanket Waiver بهره مند میشید. و مجاز به ادامه مراحل کسب ویزا هستید.
2- یا contraindication در مورد شما هست. یعنی مثلا حساسیت دارید یا باردار هستید. در این مورد هم blanket waiver شامل شما میشه. و مجاز به ادامه مراحل کسب ویزا هستید.
3- یا واکسن به صورت سراسری موجود نیست که بازم همون معافیت شاملتون میشه.
4- یا مثلا در مورد آبله، ثابت می کنید که گرفتین و نیازی ندارین.
5- یا Not age appropriate هست یعنی برای سن شما نیست. که هپاتیت برای 18 سال به بالا نیاز نیست. و blanket waiver میگیرید.
6- یا فصلش نیست. مثلا نیمه اول مصاحبه میرید و میزنه Not flue season و این مورد هم معافیت Blanket Waiver میگیرید.
اینا رو جویدم تا زیر و روشو در اوردم!
اما.. چیزی که در عمل ممکنه اتفاق بیفته میتونه متفاوت باشه و طبق گفته شما یه دفعه دیدی گفت هپاتیت هم لازمه. اون موقع دیگه جای بحث نیست با دکتر!
blanket waiver هم بدین معنیه که فرد متقاضی نیازی نداره درخواست خاصی بده که این معافیت شاملش بشه همین که دکتر میگه واجد الشرایط معالفیت blanket waiver هست افیسر قبول می کنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: Alferedodiestefano ، MUALL ، AbbasHTC ، AliReza_fr
عرض کنم خدمتتون که ما رفتیم واسه محله ۲ واکسن هپاتیت تو هلال احمر میدون انقلاب که گفتن کلا دو ماهه واکسن نیومده ( حالا مرحله اولش یک ماه و نیم پیش بوده که همونجا زدم ها Smile) ) و برید یه جای دیگه.. خلاصه قبل رفتن به اینجا یه زنگ بهشون بزنید علاف نشید..

منم رفتم واکسن و آزمایش آنتی بادی آبله مرغان رو کلینیک ۱۶ آذر دادم.. فقط بدی کلینیک ۱۶ آذر اینه که پر دانشجوئه که اپلای برای دانشگاه کردن و فرمهای اونها خیلی کامل و بلند و بالاست و باید دقیق پر شه (کارت زرد و .. ندارن) در نتیجه دکتر برای هر نفر یه ربع وقت میذاره و تا نوبت شما بشه ۲ ساعت طول میکشه! خلاصه از بیکاری یه چشم پزشکی هم رفتم اون تو نمره عینک گرفتم تا وقتم پر شه Smile)
کیس: 2017AS15XX
نتیجه: ۶ می
ارسال فرم: ۲۶ می
کارنت: ۹ آگوست
نامه دوم: ۲۲ سپتامبر
مصاحبه: هفته اول نوامبر، ایروان/ AP / آپدیت سیس ۱۵ نوامبر / ۱۲ ژانویه بخاطر ایمیل، یه ایمیل تو فوریه، یه ایمیل هم ۲۱ مارچ همه جوابها تکراری  و منتظر باشید تا اعلام کنیم / آپدیت دو خطی و اولین آپدیت از سمت خودشون ۸ می/ کلیر ۱۰ می/آپدیت تحویل پاسپورت ۱۵ می/ تحویل مدیکال جدید ۱۷ می/ ۱۸ می صدور ویزا/ ۱۹ می تحویل پاسپورت از پست
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان