کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
واکسیناسیون، آزمایشها و سایر مسائل پزشکی
(2017-07-09 ساعت 18:18)saeidsh نوشته:  
(2017-07-03 ساعت 09:25)tirip نوشته:  سلام دوستان
من شیراز زندگی می کنم . اینجا رفتم مرکز پزشکی ۳تا واکسن بهم زدن ( td , MMR , Hepatite B ) یک واکسن دیگه رو هم باید برم حلال احمر بزنم یادم نیست اسمش چیه فکر کنم مننژیت باشه دقیق نمیدونم . حالا یک سوال داشتم بهم گفتن یک ماه دیگه بیا دور دوم واکسن هارو بزنم ولی از اونجایی که این واکسن رو فقط روز های ۲ شنبه تو شیراز تزریق می کنن من در تاریخ مقرر آنکارا هستم و باید بیام تهران زودتر !!! می خواستم بدونم اول لازم هست که دور دوم رو بزم ؟ اگر اره تهران هم مثل شیراز روز های خاصی برای انجام این واکسن ها مشخص شده ؟ و آدرس این مرکز رو که واکسن ها رو میزنن لطف کنید ممنون میشم . فکر کنم باید برم انستیتو پاستور اینجور که معلومه از صحبت های بچه ها

سلام همشهری
اول اینکه سوال بپرسید که تهران با کارت زرد شیراز براتون انجان میدن یا خیر و اینکه تهران هزینه میگیرند.
دوم اینکه هر چی واکسنا را در ایران بزنید به نفعتونه تو خارج از کشور باید با هزینه خیلی بالاتر تزریق کنید. من هپاتیت را شیراز مجانی زدم تو ایروان(ارمنستان) مرحله 3 واکسن هپاتیت شد 11000 درام یعنی حدودا 88000 تومان.
ثالثا واکسن مننژیت را باید از یه هفته قبلش به حلال احمر زنگ بزنید تا اسمتون را یادداشت کنند فک کنم 25000 تومان باشه.
سوال دیگه ای هم هست در خدمتم.

ممنون ، خدا کنه بتونم مرحله ۲ رو هم بزنم و بعد برم ترکیه
زود تر هم میرم تهران ببینم میتونم بزنم یا نه
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان عزیز
من از برندگان لاتاری 2018 با کیس نامبر 180 هستم . من برای واکسیناسیون حدود 2 ماه پیش به انستیتو پاستور مراجعه کردم و به من گفتن هپاتیت B برای بالای 18 ساله ها لازم نیست در صورتیکه تو تمام نوشته ها صحبت از زدن هپاتیت B هست. چیکار کنم؟ یعنی به حرف اون خانومی که تو انستیتو پاستور نشسته توجه کنم یا حرف دوستان؟ من الان فقط آزمایش آبله مرغون دادم و واکسن MMR دو مرحله رو زدم و قبل خدمت کزاز دیفتری زده بودم گواهیشو بردم که مهرشو زدن برام و گفتن پاییز بیا آنفلانزام بزنیم. دوستان در مورد واکسنای دیگه که لازمه راهنمایی کنن. و اما مشکل اصلی من اینه که تو قسمت مدارک لازم برای معاینه پزشکی نوشته IMPORTANT NOTE: Immunization records and other test results from Iran will not be accepted خب با این تفاسیر کلا سفارت ترکیه نباید واسه ایرانیا مصاحبه بذاره چون واکسنای ایرانو قبول ندارن. کسی اگه خبر تازه و جدیدی ازین دوتا موضوع داره راهنماییم کنه لطفا.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان خوبم ما خدا بخاد باید بریم ایروان برای تمدید مدیکال، روند تمدید مدیکال چطوریه؟
شماره کیس: 2017AS34XXتاریخ رویت قبولی:4می تعداد افراد:3نفر کنسولگری:ایروان تاریخ ارسال فرم:27می کارنت شدن کیس:8نوامبر تاریخ دریافت نامه دوم:  22نوامبر  تاریخ مصاحبه: 17ژانویه وضعیت:ap آپدیت:23ژانویه  24ژانویه  مقصد:هیوستون تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-07-18 ساعت 18:52)shervin.66 نوشته:  سلام به همه دوستان عزیز
من از برندگان لاتاری 2018 با کیس نامبر 180 هستم . من برای واکسیناسیون حدود 2 ماه پیش به انستیتو پاستور مراجعه کردم و به من گفتن هپاتیت B برای بالای 18 ساله ها لازم نیست در صورتیکه تو تمام نوشته ها صحبت از زدن هپاتیت B هست. چیکار کنم؟ یعنی به حرف اون خانومی که تو انستیتو پاستور نشسته توجه کنم یا حرف دوستان؟ من الان فقط آزمایش آبله مرغون دادم و واکسن MMR دو مرحله رو زدم و قبل خدمت کزاز دیفتری زده بودم گواهیشو بردم که مهرشو زدن برام و گفتن پاییز بیا آنفلانزام بزنیم. دوستان در مورد واکسنای دیگه که لازمه راهنمایی کنن. و اما مشکل اصلی من اینه که تو قسمت مدارک لازم برای معاینه پزشکی نوشته IMPORTANT NOTE: Immunization records and other test results from Iran will not be accepted خب  با این تفاسیر کلا سفارت ترکیه نباید واسه ایرانیا مصاحبه بذاره چون واکسنای ایرانو قبول ندارن. کسی اگه خبر تازه و جدیدی ازین دوتا موضوع داره راهنماییم کنه لطفا.

منظورش واکسنها نیست... آزمایشاتی مثل خون و عکس قفسه سینه رو قبول نداره... یا افرادی که نامه واکسن غیر از کارت واکسن زرد بین المللی که میبرن
کارت واکسن بین المللی را قبول دارند.. ولی ممکنه یکی دوتا واکسن دیگه هم خود دکتر تزریق کنه

بجز بحث هزینه بهتره که واکسنها داخل ایران تزریق بشود تا اینکه برید سفر و اونجا واکسنها را تزریق کنن... چون ممکنه بدن شما واکنش نشون بده به اون واکسن و در سفر بیمار شدن سخت است...
بطور مثال من و همسرم بعد از تزریق واکسن هپاتیت و کزاز بدن درد شدید گرفتیم.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان