کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اشتباه در تکمیل فرم ثبت نام و یا فرم DS-260
(2016-09-16 ساعت 18:01)Kaveh نوشته:  
(2016-09-16 ساعت 15:30)ekhveh نوشته:  
(2016-09-16 ساعت 12:22)farid993 نوشته:  بله داخل فرم هست و نگفتنش به افیسر هم هیچ دلیل علمی و منطقی و تجربی و ... نداره :دی
مگه اینکه منظورتون این باشه که چون توی فرم نزدید دانشجو هستید حالا به افیسر هم نگید. خیلی ریسک بالایی داره چون شما دارین قسم میخورید که اون فرم درسته و پس فردا یهو مدرک فوق رو از توی استینتون میارید بیرون
بله ممنون با توجه به اين كه كارنت شدم و تو اين هفته نامه مصاحبم مياد انلاك كردن به نظرم كار درستي نيست همون اعلام به افسير كفايت ميكنه عايا ؟

اگه فقط همین مورد هست که نیاز به اصلاح داره، بهتره آنلاک نکنید و روز مصاحبه به آفیسر اطلاع بدید تا همونجا اصلاح کنه

ممنون بله الان كاملا دوباره چك كردم و فقط همين يه مورد ايراد دارم خودمم نظرم اينكه انلاك نكنم و به افسير توضيح بدم
تعداد افراد خودم  Big Grin
رویت قبولی :3may
ارسال فرمها :30 may
کیس نامبر 2017AS000020xx
محل مصاحبه : انکاراتغيير توسط خود kcc به ابوظبي

نامه دوم : ١٤ اكتبر
تاريخ مصاحبه :٨ دسامبر
نتيجه مصاحبه :جانم AP

بقیه اش هم با خداااااااااااااا  Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: Kaveh
سلام

اینجانب چند سال پیش برای ویزای دانشجویی اقدام کردم ولی نتونستم ویزا بگیرم

در فرم DS-260 در قسمت مربوط به Previous U.S Travel Information من سوالات رو به این شکل پاسخ دادم :

? Q1 : Have You Ever Been In The U.S

My Answere : No

Q2 : Have You Ever Been Issued a U.S Visa

Q3 : Have you ever been refused a U.S Visa, been refused admission to the united states, or withdraw your application for admission at the port of entry

My Answere : Yes

Explain : توضیح دادم که برای ویزای دانشجویی اقدام کردم ولی ریجکت شده

با توجه به اطلاعات بالا به نظرتون من فرم رو درست پر کردم و دیگه نیازی به توضیح به آفیسر قبل از ادای قسم نیست ؟

ممنون میشم پاسخ دقیق و درست بدید

با تشکر از توجه دوستان

در پناه پرودگار

#مبهم#
به امید خدا

Case Number  :  AS000014$$

+ افراد منظور در کیس : 1 نفر ( خودم )

+ ارسال فرمMay 17

+ سفارت  : ایروان

+ دریافت نامه دوم September 23 :

+  تاریخ مصاحبه  November :

+ نتیجه مصاحبه  :      AP
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام
من در پر کردن فرم ‎DS-260‎ در قسمت خدمت سربازی با توجه به اینکه در سپاه خدمت کردم نوشتم ‎Army‎ (از ‎google translate)‎ آیا واقعا ارگانهای سپاه و ارتش رو با ‎Army‎ نشون میدن یا من اشتباه پر کردم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-17 ساعت 15:47)a_cute65 نوشته:  سلام
در فرم DS-260 در قسمت مربوط به Previous U.S Travel Information من سوالات رو به این شکل پاسخ دادم :

Q3 : Have you ever been refused a U.S Visa, been refused admission to the united states, or withdraw your application for admission at the port of entry

با توجه به اطلاعات بالا به نظرتون من فرم رو درست پر کردم و دیگه نیازی به توضیح به آفیسر قبل از ادای قسم نیست ؟
با تشکر از توجه دوستان
در پناه پرودگار

نه همین کافیه. آفیسر این مورد رو خودش چک میکنه و اگه نیاز بود توضیحات اضافی از شما میخواد
پاسخ
تشکر کنندگان: a_cute65
(2016-09-18 ساعت 17:03)alireza 86 نوشته:  با سلام
من در پر کردن فرم ‎DS-260‎ در قسمت خدمت سربازی با توجه به اینکه در سپاه خدمت کردم نوشتم ‎Army‎ (از ‎google translate)‎ آیا واقعا ارگانهای سپاه و ارتش رو با ‎Army‎ نشون میدن یا من اشتباه پر کردم.

چون در کارت پایان خدمت جدید، ارگان محل خدمت نوشته نشده، این قسمت معمولاً سلیقه ای تکمیل میشه (البته نه کاملاً بی ربط) که خود بحثی جداست

ولی شما که Army نوشتید، نیاز نیست فرم رو فقط به خاطر این مورد ادیت کنید یا قبل از مصاحبه به آفیسر اطلاع بدید...
خود آفیسر حتماً در مورد سربازی از شما سوال میپرسه که کجا خدمت کردید و شما جواب میدید: سپاه
.
پاسخ
(2016-09-19 ساعت 02:14)Kaveh نوشته:  

چون در کارت پایان خدمت جدید، ارگان محل خدمت نوشته نشده، این قسمت معمولاً سلیقه ای تکمیل میشه (البته نه کاملاً بی ربط) که خود بحثی جداست

ولی شما که Army نوشتید، نیاز نیست فرم رو فقط به خاطر این مورد ادیت کنید یا قبل از مصاحبه به آفیسر اطلاع بدید...
خود آفیسر حتماً در مورد سربازی از شما سوال میپرسه که کجا خدمت کردید و شما جواب میدید: سپاه
.
من بعضی جاها دیدم که سپاه رو با irgc نشون میدن. یعنی اینکه من army نوشتم ار دید آفیسر به منزله اشتباه تایپ کردن (یا دروغ نوشتن) نیست؟ اینطور شنیده بودم که اگه کوچکترین اشتباهی در پر کردن فرم ds-260 داشته باشید به احتمال زیاد رد می شوید. آیا این درسته؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

با تشکر از توجه دوستان
در پناه پرودگار

(2016-09-19 ساعت 01:48)Kaveh نوشته:  نه همین کافیه. آفیسر این مورد رو خودش چک میکنه و اگه نیاز بود توضیحات اضافی از شما میخواد

با سلام

ممنون که محبت داری و وقتت رو میگذاری و پاسخ میدی

پس با اطمینان من در این قسمت مشکلی ندارم ؟ و فرم رو درست پر کردم ؟

به نظرتون توضیح اضافی چی میخواد ؟

یا حق

#مبهم#
به امید خدا

+ ارسال فرمMay 17

پاسخ
تشکر کنندگان: hamid3011
(2016-09-19 ساعت 17:40)alireza 86 نوشته:  
(2016-09-19 ساعت 02:14)Kaveh نوشته:  

.
من بعضی جاها دیدم که سپاه رو با irgc نشون میدن. یعنی اینکه من army نوشتم ار دید آفیسر به منزله اشتباه تایپ کردن (یا دروغ نوشتن) نیست؟ اینطور شنیده بودم که اگه کوچکترین اشتباهی در پر کردن فرم ds-260 داشته باشید به احتمال زیاد رد می شوید. آیا این درسته؟

بله معمولاً از این موارد برای سپاه استفاده میشه:
IRGC
Islamic Revolutionary Guard Corps
Revolutionary Guards
Army of the Guardians of the Islamic Revolution
ُSepah
Army
....

این مورد چون برای اکثر متقاضیان مبهمه (هم خود سوال و هم ترجمه سپاه)، دروغ حساب نمیشه و اتفاقاً دوستانی از دوره 2015 و 2016 هم از Army استفاده کرده بودند و هیچ مشکلی از این بابت پیش نیومد.

دقت کنید وقتی دروغ حساب میشه که روز مصاحبه در جواب این سوال فارسی که "کجا خدمت کردید؟" بجای سپاه بگید مثلاً ارتش
اگه نگران هستید میتونید قبل از اینکه آفیسر بپرسه (قبل از سوگند) این مورد رو اطلاع بدید که ترجمه سپاه رو Army نوشتید و باز هیچ مشکلی بابت اینکه نوشتید Army پیش نمیاد
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-19 ساعت 22:58)a_cute65 نوشته:  

با تشکر از توجه دوستان
در پناه پرودگار
(2016-09-19 ساعت 01:48)Kaveh نوشته:  نه همین کافیه. آفیسر این مورد رو خودش چک میکنه و اگه نیاز بود توضیحات اضافی از شما میخواد

با سلام
ممنون که محبت داری و وقتت رو میگذاری و پاسخ میدی
پس با اطمینان من در این قسمت مشکلی ندارم ؟ و فرم رو درست پر کردم ؟
به نظرتون توضیح اضافی چی میخواد ؟
یا حق

بله این بخش رو کاملاً درست تکمیل کردید.
روز مصاحبه آفیسر علت ریجکت شدن کیس قبلی رو چک میکنه و اگه ریجکت بخاطر جعل، تقلب یا مسائل امنیتی نبود، مشکلی پیش نمیاد.
پاسخ
تشکر کنندگان: a_cute65 ، Ali Sepehr
با عرض سلام و خسته نباشید
من برنده لاتاری 2017 میباشم. تا حالا چند بار به KCC نامه زدم و از اونها سوالاتی رو پرسیدم ولی الان چند وقتی هست که پس از ارسال ایمیل چنین جوابی بهم میدن:
Thank you for your inquiry.

Please comply with the instructions provided on the website www.travel.state.gov.

The contact information for the United States Consulate/ Embassy of Ankara is AnkaraIV@state.gov .

When inquiring about the status of a Diversity Visa (DV) case, you must provide the Principal Applicant's full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY) as entered on the original entry. Please remember that the Kentucky Consular Center is a document processing facility, and cannot advise you on whether or not you will qualify for a visa. Only a consular officer can make that decision. Do not send any paper documents to the Kentucky Consular Center.
در نامه ای هم که میفرستم اولش اینگونه مینویسم:
Case Number:
Principal Applicant Name:
Date of Birth:
Preference Category:
Foreign State Chargeability: IRAN
چندبار هم در تایپ تاریخ بین ماه و روز و سال اسپیس گذاشتم و گاهی هم اسلش. ولی باز جواب همین شکلی دیدید برام می آد.
میشه راهنمایی ام کنید و بگید اشکال ایمیلم در کجاست؟
پاسخ
سلام
دوستان من تازه به جمعتون امدم و یک سوال دارم
جایی که سوال شده قبلا واسه ویزا اقدام کردید من گزینه no رو زدم
من چند سال پیش اقدام کردم واسه ویزای توریستی و ویزا بهم ندادن اما مهر ریجکت نزدن در پاسپورتم
الان نامه دوم هم گرفتم به نظرتون نیازی هست انلاک کنم یا اینکه همون روز مصاحبه توضیح بدم به افیسر کافیه ؟؟؟؟
ممنون
پاسخ
(2016-09-23 ساعت 21:44)jamal0600 نوشته:  سلام
من چند سال پیش اقدام کردم واسه ویزای توریستی و ویزا بهم ندادن اما مهر ریجکت نزدن در پاسپورتم
الان نامه دوم هم گرفتم به نظرتون نیازی هست انلاک کنم یا اینکه همون روز مصاحبه توضیح بدم به افیسر کافیه ؟؟؟؟
ممنون

با سلام

شما می بایست گزینه YES رو انتخاب می کردید

نیازی به آنلاک نیست

بهتره که ان شاء الله روز مصاحبه قبل از ادای قسم به آفیسر اعلام کنید

در پناه خدا

#راهنما#
به امید خدا

+ ارسال فرمMay 17

پاسخ
تشکر کنندگان: Kaveh ، ekhveh
(2016-09-23 ساعت 21:44)jamal0600 نوشته:  سلام
ممنون

سلام دوست عزیز
خوش آمدید ، لطف کنید امضاء خودتون رو تکمیل کنید
تا دوستان از مراحل کار شما با خبر بشن و هم آگاه تر پیش بریم و بهتر به هم کمک کنیم
c/n :   +6000
ds_260 : 20 may
Resubmit : 09  nov
Current : April
Interview : 16 jun
Embassy : ank >>>abudhabi
Status : in transit
نتیجه :  رشته ای بر گردنم افکنده دوست. میکشد هرجا که خاطرخواه اوست. رشته برگردن نه از بی مهری است. رشته عشق است و برگردن نکوست.
«خدایا بهترین ها رو به  همه ببخش ، به من هم ببخش
ای بخشاینده مهربان.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-05 ساعت 13:18)Kaveh نوشته:  سوالات متداول:

موارد مبهم و بدون پاسخ مشخص:

سلام دوستان ثبت نام بنده رو در لاتارى يكي ديگه انجام داده و آدرس ايميل و آدرس پستى خودش رو موقع ثبت نام لاتارى نوشته حالا تو فرم ds260 از من آدرس ها رو ميخاد آيا من ميتونم آدرس ايميل و پستى خودم رو وارد كنم يا بايد آدرس و ايميلى كه موقع ثبت نام داده شده رو وارد كنم لطفا راهنمايي كنيد ممنون ميشم
آیا میشه از Kcc کمک خواست ؟
Case num : 48xx
تاريخ رويت قبولى : July 2016
تاريخ تكميل فرم : October 2016
تاريخ كارنت : March 2017
تاريخ مصاحبه :  4 May
نتيجه مصاحبه : AP
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان
من نامه دوم رو دریافت کردم و کمتر دو ماه به تاریخ مصاحبه ام مونده اگر درخواست کنم فرم Ds-260 رو برای یک مورد تغییر Unlock کنند پذیرفته میشه و آیا عواقب و پیامدهایی داره یا نه ؟؟؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان