کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نتایج لاتاری DV-2017
تا آماده شدن کامل تاپیکهای 2017، می توانید اطلاعات مورد نیاز را در تاپیکهای 2016 جستجو کنید:
https://www.mohajersara.org/forum/forum-101.html
سلام دیروز 24 اذر ماه ایمیلی تحت عنوان پذبرفته شده در لاتاری 2016 برای من امده. ایا این طبیعی است؟ در این ایمیل هیچگونه شمتره case وجود ندارد
confirmation code را فراموش کرده ام چکار میشود کرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-25 ساعت 12:44)ََAfra نوشته:  سلام به همه دوستان عزیز و آرزوی موفقیت برای همه
کیس ما 23xx بود و فرم 260 رو 20 می سابمیت کردیم و 2هفته بعد از کارنت شدنمون نامه دوم رو دریافت کردیم.
هفته گذشته هم مصاحبه داشتیم و هردو -زن و شوهر- مشمول AP شدیم(برگه سبز رنگ سفارت که البته بنظر ما به آبی بیشتر شباهت داره!) بعلاوه اینکه از ما ریز نمرات کارشناسی و ارشد و همچنین رزومه هم خواستن که بفرستیم.
حالا از دوستان کسی تجربه ای در این زمینه داره؟ یا مورد مشابهی سراغ دارید؟
خلاصه کیسمون هم به اینصورت هست:
مصاحبه 21 نوامبر در ابوظبی
برنده اصلی آقا- مهندس عمران-شغل آزاد - سربازی معاف - همسرم: دانشجوی دکترا

تکلیف ریزنمرات که مشخصه Wink
ولی در مورد رزومه:
1- خیلی خلاصه و مختصر و مفید باشه
2- یادتون نره اونها دنبال یه آدم زیادی تحصیل کرده و همه کاره برای آمریکا نمیگردن چون اینجا به حد کافی از این مدل آدمها دارن پس تا جائیکه از مرز دروغ گفتن نگذرید رزومتون رو کوتاه کنید Big Grin
3- رزومه تون عکس نداشته باشه، شماره تلفن و آدرس ایران یا هر جای دیگه ای هم لازم نیست روش باشه
4- تا جائیکه میتونید اسامی سازمانهای دولتی خاص (اگر براشون مستقیم کار نکردید و مثلا کارفرمای پروژه تون بودن) رو در رزومه نیارید
5- رزومتون ترجیحا یک صفحه و حداکثر دو صفحه باشه

با آرزوی موفقیت
3نفر -- آنكارا -- تکمیل فرم DS260 در ۱۳جون ۲۰۱۴ -- مصاحبه ژانویه -- 2یکضرب 1کلیرنس -- کلیر 99 روز -- ورود به هیوستون در 28 جون ۲۰۱۵ -- دریافت SSN بعد از 15 و G.C بعد از 50 روز Cool
سفرنامه اول آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: saeidsh ، ََAfra
امروز وبسایت وزارت خارجه آمریکا رو چک می کردم و تو بخش ویزا متوجه شدم آمارها رو آپدیت کردن. https://travel.state.gov/content/visas/e...stics.html
بنابر آمارهاشون در سال ۲۰۱۶ تعداد ۴۵۶۶۴ ویزای لاتاری صادر شده
و تعداد ایرانیایی که ویزای لاتاری گرفتن ۲۷۲۲ نفر هست اما در کل ۷۷۲۷ ویزای مهاجرتی(لاتاری،سرمایه گذاری، خانوادگی، ازدواج و ..) برای ایرانیها صادر شده.

https://travel.state.gov/content/dam/vis...TableI.pdf

https://travel.state.gov/content/dam/vis...bleIII.pdf

https://travel.state.gov/content/dam/vis...ableII.pdf
کیس: 2017AS15XX
نتیجه: ۶ می
ارسال فرم: ۲۶ می
کارنت: ۹ آگوست
نامه دوم: ۲۲ سپتامبر
مصاحبه: هفته اول نوامبر، ایروان/ AP / آپدیت سیس ۱۵ نوامبر / ۱۲ ژانویه بخاطر ایمیل، یه ایمیل تو فوریه، یه ایمیل هم ۲۱ مارچ همه جوابها تکراری  و منتظر باشید تا اعلام کنیم / آپدیت دو خطی و اولین آپدیت از سمت خودشون ۸ می/ کلیر ۱۰ می/آپدیت تحویل پاسپورت ۱۵ می/ تحویل مدیکال جدید ۱۷ می/ ۱۸ می صدور ویزا/ ۱۹ می تحویل پاسپورت از پست
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: saeidsh ، AbbasHTC ، Bboys_s ، خوش لحن ، ََAfra ، metigor
با سلام

خواهرم در دوره لاتری امسال قبول شده و شماره پروندش روی 67XX هست. هنوز نامه دعوت به مصاحبه رو دریافت نکردیم.
شماره های روی ویزا بولتین الان روی 3950 می باشد(ماه فوریه). آیا شماره های کارنت شده در ماههای متوالی رو باید جمع کرد باهم تا بشه تقریبی حدس زد؟؟
چون دیدم یکی از دوستان با شماره 41XX برای ماه مارچ دعوتنامه رو گرفتن.
ممنون از کمک و راهنمایی شما!
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام. ذوستان من کمک میخواستم خیلی نگران هستم. برادر کوچکم برنده لاتاری 2017 هست و کیس نامبرش خیلی پایینه فقط ما دیر فرستادیم فرم ds رو. سپتامبر فرستادیم. حالا دی ماه شده ولی هنوز بهش نوبت مصاحبه ندادن. خیلی دیر نشده؟ کیس نامبرش حدود هزاره. Sad((
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-04 ساعت 21:47)skaze001 نوشته:  با سلام

خواهرم در دوره لاتری امسال قبول شده و شماره پروندش روی 67XX هست. هنوز نامه دعوت به مصاحبه رو دریافت نکردیم.
شماره های روی ویزا بولتین الان روی 3950 می باشد(ماه فوریه). آیا شماره های کارنت شده در ماههای متوالی رو باید جمع کرد باهم تا بشه تقریبی حدس زد؟؟
سلام
من برنده 2016 بودم و کیس نامبرم مشابه خواهر شما .
برای ماه می آماده مصاحبه باشند .

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-07 ساعت 12:21)saeideh farid نوشته:  سلام. ذوستان من کمک میخواستم خیلی نگران هستم. برادر کوچکم برنده لاتاری 2017 هست و کیس نامبرش خیلی پایینه فقط ما دیر فرستادیم فرم ds رو. سپتامبر فرستادیم. حالا دی ماه شده ولی هنوز بهش نوبت مصاحبه ندادن. خیلی دیر نشده؟ کیس نامبرش حدود هزاره. Sad((

سلام دوست عزیز
چون که فرم ds را دیر فرستادین یکم زمان میبره مثل این که بر اساس زمان ارسال فرم ds به مصاحبه دعوت میکنن هر چند که کارنت شده باشین.
مثلا کسانی هستند که کیس نامبرشون پایین هست ولی فرم را دیر ارسال کردند و دیر به مصاحبه دعوت شدند.
نگران نباشین حتما دعوت به مصاحبه میشن.
شماره کیس: ‎2017AS31XX‎
تاریخ رویت قبولی:04 ‎MAY‎
تعداد افراد:1
کنسولگری: آنکارا تغییر به ایروان توسط خود KCC
تاریخ ارسال فرم: ‎MAY‎ ‎29
کارنت شدن کیس: ‎12 October‎
تاریخ دریافت نامه دوم: ‎14 October‎
تاریخ مصاحبه: 20 ‎Dec‎
نتیجه مصاحبه: AP
تبدیل به 2 خطی: Feb 08
تبدیل به Feb 09 :or
آپدیت ها: Feb 13، Feb 09، Feb 08، Dec 23
ورود به آمریکا: Feb 16
پاسخ
تشکر کنندگان: Paniz888 ، a_cute65
سلام دوستان.میدونم پیامم تو تاپیک مشخص خودش نیست.عرض منم در همین خصوصه.میخواستم بگم میشه منو به تاپیکی که در مورد دعوت خانواده به آمریکا باشه راهنمایی کنین.لطفا لینک و پیام خصوصی بدید.ممنون میشم.
----2019AS
EVERY DAY IS A CHANCE TO CHANGE YOUR LIFE
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-15 ساعت 00:41)Civilizable نوشته:  
(2016-11-14 ساعت 22:46)پریسا74 نوشته:  
(2016-11-14 ساعت 22:22)Civilizable نوشته:  سلام
خوبین؟؟
شما فقط مدرک فنی حرفه ای رو دارین؟؟ دانشگاه نرفتین؟؟

من دانشکاه رفتم و مدرکم لیسانس هست

خوب خانوم شما مدركتون بالاي ديپلمه و همون ليسانستون وفوق ديپلم و ديپلمتون رو ترجمه كنيد و ببريد. اخرين مدرك رو معمولا از شما ميخوان كه همون ليسانستونه
اونكه گفتن بايد ديپلم ١٢ ساله ارايه بدين براي كسايي هست كه فقط تا ديپلم خوندن و اگه كارداني باشن و پيش دانشگاهي نخونده باشن مورد قبول سفارتواقع نميشه. شما كه تا ليسانس خوندين.

واقعا؟ یعنی کسی که مدرک فوق دیپلم داره یا دانشجوی کاردانی فنی هست و قبلا دیپلم 11 ساله فنی گرفته قبول ندارن؟باید حتما پیش دانشگاهی بخونه؟لطفا کسی که اطلاعات داره توضبح بده
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-10 ساعت 00:32)Lashir نوشته:  
(2016-11-15 ساعت 00:41)Civilizable نوشته:  
(2016-11-14 ساعت 22:46)پریسا74 نوشته:  من دانشکاه رفتم و مدرکم لیسانس هست

خوب خانوم شما مدركتون بالاي ديپلمه و همون ليسانستون وفوق ديپلم و ديپلمتون رو ترجمه كنيد و ببريد. اخرين مدرك رو معمولا از شما ميخوان كه همون ليسانستونه
اونكه گفتن بايد ديپلم ١٢ ساله ارايه بدين براي كسايي هست كه فقط تا ديپلم خوندن و اگه كارداني باشن و پيش دانشگاهي نخونده باشن مورد قبول سفارتواقع نميشه. شما كه تا ليسانس خوندين.

واقعا؟ یعنی کسی که مدرک فوق دیپلم داره یا دانشجوی کاردانی فنی هست و قبلا دیپلم 11 ساله فنی گرفته قبول ندارن؟باید حتما پیش دانشگاهی بخونه؟لطفا کسی که اطلاعات داره توضبح بده

سلام

شما چرا مطلب رو دقیق مطالعه نمی کنید؟؟ کسی که فوق دیپلم داره یعنی مدرکش بالاتر از پیش دانشگاهیه و مورد قبول هست. ببینید اونها دیپلم 12 ساله یا بالاترشو میخوان. شمایی که فوق دیپلم دارید یعنی 2 سال هم دانشگاه خوندید که اوکی هست.
اما کسی که مدرکش کاردانی هست(تاکید میکنم کاردانی بودن نه دبیرستان) و مقاطع بالاتر کاردانی رو نخوندن( بعد دیپلم فنی حرفه ایشون درس رو ول کردن و وارد دانشگاه نشدن) یعنی فوق دیپلم و لیسانس نخوندن، اینها عملا دیپلم 11 ساله دارن مگر اینکه یکجوری پیش دانشگاهی خونده باشن. در هر حال عزیزانی که فقط دیپلم 11 ساله دارن، مدرکشون مورد قبول واقع نیست و باید سابقه کار ارایه بدن

باز هم تاکید میکنم، کسانی که دیپلم با پیش دانشگاهی دارن و همچنین مقاطع بالاتر(فوق دیپلم، لیسانس و ...) از نظر سفارت شرط 12 سال تحصیل رو دارن.

امیدوارم کامل باشه و دوستان دچار ابهام نشن
پاسخ
تشکر کنندگان: Lashir
(2017-01-10 ساعت 13:05)Civilizable نوشته:  
(2017-01-10 ساعت 00:32)Lashir نوشته:  
(2016-11-15 ساعت 00:41)Civilizable نوشته:  خوب خانوم شما مدركتون بالاي ديپلمه و همون ليسانستون وفوق ديپلم و ديپلمتون رو ترجمه كنيد و ببريد. اخرين مدرك رو معمولا از شما ميخوان كه همون ليسانستونه

سلام

شما چرا مطلب رو دقیق مطالعه نمی کنید؟؟ کسی که فوق دیپلم داره یعنی مدرکش بالاتر از پیش دانشگاهیه و مورد قبول هست. ببینید اونها دیپلم 12 ساله یا بالاترشو میخوان. شمایی که فوق دیپلم دارید یعنی 2 سال هم دانشگاه خوندید که اوکی هست.
اما کسی که مدرکش کاردانی هست(تاکید میکنم کاردانی بودن نه دبیرستان) و مقاطع بالاتر کاردانی رو نخوندن( بعد دیپلم فنی حرفه ایشون درس رو ول کردن و وارد دانشگاه نشدن) یعنی فوق دیپلم و لیسانس نخوندن، اینها عملا دیپلم 11 ساله دارن مگر اینکه یکجوری پیش دانشگاهی خونده باشن. در هر حال عزیزانی که فقط دیپلم 11 ساله دارن، مدرکشون مورد قبول واقع نیست و باید سابقه کار ارایه بدن

باز هم تاکید میکنم، کسانی که دیپلم با پیش دانشگاهی دارن و همچنین مقاطع بالاتر(فوق دیپلم، لیسانس و ...) از نظر سفارت شرط 12 سال تحصیل رو دارن.

امیدوارم کامل باشه و دوستان دچار ابهام نشن

سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان:

با سلام. واقعا کیس نامبر ۴۱۰۰ دعوتنامه گرفتن؟؟؟؟
اخه تا ۳۹۵۰ کارنت بود و امروز تازه ۴۶۰۰ شد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-11 ساعت 02:01)Mrcivil نوشته:  

با سلام. واقعا کیس نامبر ۴۱۰۰ دعوتنامه گرفتن؟؟؟؟
اخه تا ۳۹۵۰ کارنت بود و امروز تازه ۴۶۰۰ شد.

با سلام
منم همین سوال رو دارم با کیس نامبر 4100 گرفته؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
یه خبر بد
Sad
امیددارم واسه برندگان این سری مشکلی پیش نیاد

رویترز: ترامپ احکامی برای محدودیت سفر از بعضی کشورها شامل ایران صادر می کند

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع آگاه گزارش می دهد که دونالد ترامپ قصد دارد روز چهارشنبه(95/11/6) احکامی برای محدود کردن مهاجرت از بعضی کشورها که ظاهرا شامل ایران هم خواهد شد امضا کند.
این خبرگزاری به نقل از "دستیاران نمایندگان کنگره و کارشناسان مهاجرت" که نخواستند نامشان فاش شود نوشت که رئیس جمهور آمریکا چندین حکم در زمینه مهاجرت صادر خواهد کرد.
بنابه این گزارش انتظار می رود این احکام شامل محدود کردن ورود به آمریکا برای پناهجویان و بعضی از افرادی از عراق، ایران، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن باشد که ویزای آمریکا دارند.
F2A
جامانده2015
ارسال
پانزدهم Feb2016
تایید دریافت
هجدهم Feb2016
آپروو بعد از 895 روز
Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-25 ساعت 14:29)Kami R نوشته:  یه خبر بد
Sad
امیددارم واسه برندگان این سری مشکلی پیش نیاد

رویترز: ترامپ احکامی برای محدودیت سفر از بعضی کشورها شامل ایران صادر می کند

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع آگاه گزارش می دهد که دونالد ترامپ قصد دارد روز چهارشنبه(95/11/6) احکامی برای محدود کردن مهاجرت از بعضی کشورها که ظاهرا شامل ایران هم خواهد شد امضا کند.
این خبرگزاری به نقل از "دستیاران نمایندگان کنگره و کارشناسان مهاجرت" که نخواستند نامشان فاش شود نوشت که رئیس جمهور آمریکا چندین حکم در زمینه مهاجرت صادر خواهد کرد.
بنابه این گزارش انتظار می رود این احکام شامل محدود کردن ورود به آمریکا برای پناهجویان و بعضی از افرادی از عراق، ایران، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن باشد که ویزای آمریکا دارند.

دوست عزیز بعید میدونم این محدودیت شامل لاتاری بشه چون این قانون از اختیارات رییس جمهور نیست و برای تصمیم گیریش زمان نیاز داره.
امیدتون را از دست ندین و با انرزی ادامه بدید
2017AS000064xx‎
تعداد افراد: 2 نفر
رویت قبولی: 4 می
تکمیل فرم: 26 می
کارنت: 11 آپریل
نامه دوم: 24 آگوست
محل مصاحبه: ابوظبی‎
تاریخ مصاحبه:6 جون
سربازی: معافیت
پاسخ
تشکر کنندگان: a_cute65