کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد پروسه ثبت نام
.
مهلت ثبت نام لاتاری دوره 2018 تمام شد.

برای بحث و گفتگو در مورد اعلام نتایج لاتاری 2018 (شمارش معکوس) میتوانید از تاپیک زیر استفاده کنید:

https://www.mohajersara.org/forum/thread-7333.html
سلام
اگر کسی شناسنامشو جدیدا عوض کرده باشه اول اسم (سیده) اضافه شده چجوری باید اسم رو وارد کنه؟ با توجه به اینکه پاسپورت با این اسم جدید نداره
تو املا سیده شک دارم که چجوری بنویسن
تشکر کنندگان: jsmlz
منم امروز ثبت نام کردم واسه 2018
امیدوارم امسال همه بچه های مهاجر سرا برنده بشوند و منم دوباره برنده بشم
کيس نامبر:2015AS7327 ♥
تعداد افراد: دو نفر ♥
کنسولگری: ایروان ♥
ارسال فرم : 30 می ♥
کارنت: 11 جون ♥
تاریخ مصاحبه : 5 آگوست ♥
آپدیت ها:18,13,12,10,5 آگوست، 1 اکتبر و تبدیل APبه REFUSED ♥
کلیر: متاسفانه نشدم
سفر به آمریکا: فعلا ویزا ندارم شاید یک وقت دیگه
تشکر کنندگان: mehre cyrus ، kasra ، jsmlz ، Tero.guy ، battosai
سلام یه چند تا سوال داشتم؟؟؟
1.یه زن و شوهر درسته هرکدوم دوشانس دارن یعنی یه بار مرده بشه سرپرست خانمش زیرمجموعه و بلعکس؟؟؟؟

فرستاده شده از SM-J700Hِ من با Tapatalk
با سلام خدمت دوستان
آقا تو رو خدا یکی صریح و درست جواب ما رو بده. من خیلی تو جاهای مختلف خوندم اما هنوز مطمعن نیستم چی درسته....
قصه اینه که من الان 7 ساله لاتاری ثبت نام میکردم. مدرک تحصیلیم دیپلم فنی حرفه ای ‎(11‎ ساله) هست. تا سال گذشته با این باور بودم که در زمان ثبت نام مدرک تحصیلی رو ‎High School Degree‎ انتخاب میکردم و فکر میکردم که اگر برنده شم با سابقه شغلی میتونم تاییدیه بگیرم. امسال که چندجا مطالعه کردم و پرسیدم گفتن تو باید گزینه ‎Vocational School‎ رو انتخاب کنی و بعدا درصورت برنده شدن سابقه شغلی رو ضمیمه کنی.
ولی یه جاهای دیگه هم نوشتن اگر ‎Vocational School‎ رو انتخاب کنی اصلا تو قرعه کشی شرکت داده نمیشی! تو سایت وزارت کار آمریکا هم شغل من ‎SPV‎ بین 7 تا 8 زده. حالا سوال من بطور خلاصه اینه:
1- گزینه ‎Vocational school‎ برای چه کسانی در فرم ثبت نام گذاشته شده؟
2- اگر کسی در هنگام ثبت نام گزینه ‎High school degree‎ رو انتخاب کنه و بعدا سابقه کار ارائه بده امکان تایید داره؟
(2016-11-04 ساعت 20:51)arman_ghasr68 نوشته:  سلام یه چند تا سوال داشتم؟؟؟
1.یه زن و شوهر درسته  هرکدوم دوشانس دارن یعنی یه بار مرده بشه سرپرست خانمش زیرمجموعه و بلعکس؟؟؟؟

بله
لاتاری از آغاز تا پایان
(به تغییراتی که در قوانین پیش میاد توجه کنید)
بهترین راه برای رفتن به فرودگاه و بالعکس
1.یه زن و شوهر درسته  هرکدوم دوشانس دارن یعنی یه بار مرده بشه سرپرست خانمش زیرمجموعه و بلعکس؟؟؟؟

سلام
1. اگه هر دو شرایط ثبت نام رو داشته باشن، بله.

بقیه سوالات کجاست؟
«هی فلانی! زندگی شاید همین باشد»
تشکر کنندگان: jsmlz ، jalayevatan
(2016-11-04 ساعت 15:33)shadi94 نوشته:  سلام
اگر کسی شناسنامشو جدیدا عوض کرده باشه اول اسم (سیده) اضافه شده چجوری باید اسم رو وارد کنه؟ با توجه به اینکه پاسپورت با این اسم جدید نداره
تو املا سیده شک دارم که چجوری بنویسن

موقع پر کردن فرم برای دریافت پاسپورت، املای سیده رو خودتون تعیین می کنین. الان با هر املایی می نویسین یادتون باشه.
(2016-11-04 ساعت 21:36)m64kh نوشته:  

سلام

بقیه سوالات کجاست؟
اگه مرده شرایطشو داشته باشه زنه نداشته باشه میتونه زنه رو ثبت نام کنه آیا؟؟؟
شغلش عکاسی جزو سابقه شغلی که گفتن هست

(2016-11-05 ساعت 00:06)arman_ghasr68 نوشته:  

سلام

بقیه سوالات کجاست؟

بله میشه ثبت نام کرد
شخص ثبت نام کننده(سرپرست) مورد توجه هست و شرایطش برسی میشه و فرد زیر مجموعه فقط از لحاظ عمومی برسی میشه (ریز نمیشن)
لاتاری از آغاز تا پایان
من باید واسه یکی از فامیلا ثبت نام کنم متأهله وقتی گزینه متأهلو میزنی صفحه جدیدی باز میشه که مشخصات همسرو وارد کرد ایا؟؟؟؟

(2016-11-05 ساعت 00:10)arman_ghasr68 نوشته:  من باید واسه یکی از فامیلا ثبت نام کنم متأهله وقتی گزینه متأهلو میزنی صفحه جدیدی باز میشه که مشخصات همسرو وارد کرد ایا؟؟؟؟

بله بعد از انتخاب همسر .
صفحه مربوط به همسر هم اضافه میشه
و همچنین اگر فرزند داشته باشید ب همون تعداد فرزند سولات اونها هم در صفحه دوم اضافه میشه
لاتاری از آغاز تا پایان
سلام دوستان من تازه واردم تو این سایت
من هفته دوم دسامبر وقت مصاحبه دارم
و در چند مورد استرس دارم و واقعا دارم دیوونه میشم از وقتی وقت سفارت گرفتم

1-موقع ثبت نام تحصیلات رو some university degree انتخاب کردم که فوق دیپلمم رو نشون بدم
من دیپلم 11 ساله کار و دانش کامپیوتر داشتم که یک 3 سال بعدش مدرک فوق دیپلم یا همان کاردانی رو به صورت ((جعلی)) خریداری کردم(بخاطر استخدام)
وهمون مدرک رو ترجمه انگلیسی هم کردم و فرستادم برای سفارت -- آیا اونها متوجه جعلی بودن مدرک میشوند؟

2- من هیچ مدرکی برای ثابت کردن سابقه کارم ندارم فقط تو فرم 260 نوشتم که من 6 سال در یک شرکت کامپیوتری کار کردم.
3- امروز از یکی از آشنایان که تو کار ویزای اروپا برای پناهندگی هست درخواست کردم برام یک گواهی بانک جور کنه به مبلغ 75 میلیون تومن که متاسفانه به علت نداشتن نقدینگی بالا باز هم مجبور شدم از جعل اسناد استفاده کنم!!!

آیا ممکنه که مدرک رو استعلام بگیرند یا شک کنند و من رو رجکت کنند؟؟؟؟
آیا اگر بعد از دریافت گرین کارد و زندگی در آمریکا متوجه جعل این اسناد بشوند گرین کارت یا پاسپورت من رو باطل میکنند؟؟؟؟

خیلی ممنون
تشکر کنندگان:
(2016-11-04 ساعت 21:22)hgh11 نوشته:  با سلام خدمت دوستان
آقا تو رو خدا یکی صریح و درست جواب ما رو بده. من خیلی تو جاهای مختلف خوندم اما هنوز مطمعن نیستم چی درسته....
قصه اینه که من الان 7 ساله لاتاری ثبت نام میکردم. مدرک تحصیلیم دیپلم فنی حرفه ای ‎(11‎ ساله) هست. تا سال گذشته با این باور بودم که در زمان ثبت نام مدرک تحصیلی رو ‎High School Degree‎ انتخاب میکردم و فکر میکردم که اگر برنده شم با سابقه شغلی میتونم تاییدیه بگیرم. امسال که چندجا مطالعه کردم و پرسیدم گفتن تو باید گزینه ‎Vocational School‎ رو انتخاب کنی و بعدا درصورت برنده شدن سابقه شغلی رو ضمیمه کنی.
ولی یه جاهای دیگه هم نوشتن اگر ‎Vocational School‎ رو انتخاب کنی اصلا تو قرعه کشی شرکت داده نمیشی! تو سایت وزارت کار آمریکا هم شغل من ‎SPV‎ بین 7 تا 8 زده. حالا سوال من بطور خلاصه اینه:
1- گزینه ‎Vocational school‎ برای چه کسانی در فرم ثبت نام گذاشته شده؟
2- اگر کسی در هنگام ثبت نام گزینه ‎High school degree‎ رو انتخاب کنه و بعدا سابقه کار ارائه بده امکان تایید داره؟

1. vocational school مدارسی هستن که مختص آموزش مشاغل خاصی هستن: مدارس فنی و حرفه ای، کارو دانش و هنرستان ها می تونن جزء اون حساب بشن. منتها بیشتر افرادی که با این مدارک به اضافه پیش دانشگاهی توی لاتاری شرکت می کنن، همون گزینه دبیرستان رو انتخاب می کنن، مشکلی هم پیش نمیاد. و البته چون مدارس ما متنوع هستن و اسامی متفاوتی دارن، اونها هم سخت گیری نمی کنن.

2. اینکه شما از طریق تحصیل یا کار اقدام کنین، بسته به نظر خودتونه. صرف اینکه vocational school رو انتخاب کنین از قرعه کشی حذف نمی شین. اصولا انتخاب بالاترین مدرک تحصیلی ربطی به برنده شدن نداره. شاید کسی کاملا بی سواد باشه و بخواد با شرط کاری شرکت کنه. یعنی اگه قرار بود همه حداقل مدرک دبیرستان داشته باشن که شرط کاری رو نمی ذاشتن: چه کاریه آخه!

این مسائل بعد از برنده شدن مطرح میشه. وقتی برین مصاحبه و اونجا بخواین شرایط خودتون رو اثبات کنین.
تشکر کنندگان: majid7 ، matin.sh ، hgh11 ، jsmlz
(2016-11-05 ساعت 00:06)arman_ghasr68 نوشته:  

سلام

بقیه سوالات کجاست؟

هر کس که شرایط (تحصیل یا کار) رو داشته باشه می تونه ثبت نام کنه و همسرش رو هم توی کیسش وارد می کنه.
این شرایط فقط برای افراد اصلی لازمه و افراد وابسته بررسی نمی شن.

متاسفانه عکاسی رتبه کمتر از هفت داره و مورد قبول نیست:
http://www.onetonline.org/link/summary/2...00#JobZone
درود رفقا
منم امسالم حاضرم، فقط اولین سالیه که کیس 2 نفرمون شده 3 نفره، ببینیم چی میشه ...

راستی همین یکی دو ماه پیش تو شرکتمون 3 تا از همکارام موقعی که کلیری سفارتها شروع شد یه دفعه اعلام کردند که ویزای کاری و نامزدی و دانشجوییشون اوکی شده و دارن میرن عمه ریکا !!! منم که هر روز پیگیر کلیری سفارتها بودم مطمئنم هر سه نفرشون برنده لاتاری بودند.

اینو برای این گفتم که اگه مثلا از 70 نفر ثبت نام کننده شرکتمون 3 نفر برنده شدن پس شاید ما هم بتونیم برنده باشیم، شروع شمارش معکوس خوش بینانه باشه، شاد باشین
2014  -  2015  -  2017  -  2018  -   2019 : 2019AS00007000
تاریخ آن سرزمین با "میلاد"
و تاریخ سرزمین من با "هجرت" آغاز می شود ...
تشکر کنندگان: dv2017 ، matin.sh ، ebrahim1e ، battosai ، copol ، jsmlz ، taptan ، alirezanz ، jalayevatan

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان