کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
آقا افشین خیلی قضیه رو سخت کردین ، اولا که خواستن توانستن است
یه سفر به خارج که این سختی که شما فرمودید بنظرم نداره ، در ثانی من دقیقا نمیدونم شغل شما چیه ساعات کاریتون چطوریه درآمدتون چقدره ولی مگه چقدر پول میخواد ، تازه ارز کشور هم که دلاره و تا حدودی با یورو یکیه ، حالا از پوند یکم بیشتر پایین تره ، ولی خب حقیقتش هدف من بیشتر از زندگی فقط گشت و گذاره ، اصلا به فکر سرمایه جمع کردن و این چیزا نیستم ، فرصتش پیش اومد رد نمیکنم ولی اصل هدفم از زندگی فقط گذران عمر و بس !

=======================================

دوستان کسی خبر داره کارهای سطحی تو آمریکا درآمدشون چقدره ؟ مثلا بچه های قدیم که میخونم کامنتاشونو گفتن که میتونید برید یه سری کارهای سطحی مثل کارواش یا گارسونی یا کار توی کازینوها و یا کار توی سوپرمارکتها و بعد از یکی دو سال خرج تحصیل رو بدست بیارید ، مگه درآمد گارسون بودن چقدره اونجا ؟ فکر کنم آقا افشین بهتر بتونن راهنمایی کنن
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، ostokhan ، farrokh33
(2018-02-14 ساعت 22:42)American Darlin نوشته:  آقا افشین خیلی قضیه رو سخت کردین ، اولا که خواستن توانستن است
یه سفر به خارج که این سختی که شما فرمودید بنظرم نداره ، در ثانی من دقیقا نمیدونم شغل شما چیه ساعات کاریتون چطوریه درآمدتون چقدره ولی مگه چقدر پول میخواد ، تازه ارز کشور هم که دلاره و تا حدودی با یورو یکیه ، حالا از پوند یکم بیشتر پایین تره ، ولی خب حقیقتش هدف من بیشتر از زندگی فقط گشت و گذاره ، اصلا به فکر سرمایه جمع کردن و این چیزا نیستم ، فرصتش پیش اومد رد نمیکنم ولی اصل هدفم از زندگی فقط گذران عمر و بس !

=======================================

دوستان کسی خبر داره کارهای سطحی تو آمریکا درآمدشون چقدره ؟ مثلا بچه های قدیم که میخونم کامنتاشونو گفتن که میتونید برید یه سری کارهای سطحی مثل کارواش یا گارسونی یا کار توی کازینوها و یا کار توی سوپرمارکتها و بعد از یکی دو سال خرج تحصیل رو بدست بیارید ، مگه درآمد گارسون بودن چقدره اونجا ؟ فکر کنم آقا افشین بهتر بتونن راهنمایی کنن

دوست عزیز،
من سخت نمیگیرم ، من واقعیت ها را خدمتتان عرض کردم. حالا شما اگر تصور میکنید که بنده زیاده روی کرده ام و آمپر ترس ملت را به آخرین حد ممکن چسبانده ام ، این نظر شماست و دیگر دوستانی که گاهی خیلی رویایی فکر میکنند. من نمیدانم که شما در اینجا تشریف دارید و یا نه ؟؟!! اما واقعیت این است که شنیدن کی بود مانند دیدن !
کار سطحی بستگی به ایالت مورد نظر دارد ، اما خصوصیت کارهای سطحی در آمریکا به این گونه اند که همه دارای شرایطی همسان و هم شکل هستند!! یعنی فقط میتوانید از آنها اجاره ی خود را پرداخت کنید و چیزی محدود برای خوردن !! درآمد سطحی تعریفی کلی ست که شما برداشتی سطحی از آن کرده اید! اجازه بدهید مثالی بزنم :
فرض کنید شما در به ایالت مریلند رفته اید و در آنجا گارسون و یا ویتر و یا بار تندر شده اید !! دستمزد شما ساعتی هفت یا هشت دلار است و باید ماهی حداقل چیزی حدود هفتصد دلار اجاره ی محل زندگی را بدهید که چندان هم باب میل نیست !! خب ، در ابتدا هم به شما ساعت کامل را نمیدهند یعنی هفته ای چهل ساعت ! اگر فرض کنیم آن را هم بدهند میشود چهار چهل ساعت یعنی یکصد و شصت ساعت اگر آنرا ضربدر هشت دلار بکنیم میشود هزار و سیصد و هشتاد دلار قبل از مالیات و سایر کسور. حداقل ده درصد از آن هم جای مالیات و اینجور حرفها هم که برود میشود چیزی حدود هزار و یکصد و پنجاه دلار که من خیلی چیزهای دیگر را از آن نادیده گرفته ام . حالا بیاییم سراغ بیمه که اجباریست و یک سطح درآمدی دارد. اگر فرض کنیم که شما معاف از آن شوید و دولت شما را یک بیمه ی درمانی چلغوز کند که به درد مفت خدا هم نمیارزد که شانس دارید و اگر هم مشمول نباشید باید حداقل چیزی در حدود سیصد دلار هم مشارکتی بین دولت و شما برای بیمه پرداخت شود. خب حالا چقدر دست شما را میگیرد خودتان قضاوت کنید!!
خرج تحصیل !!! واقعا جوک است اگر بخواهید فرض کنید با اینجور کارها .............. سفر به کشورهایی که نام بردید ................. عجب !! حالا با این تفاسیر چه کسی به شما چنین راهنمایی را کرده ، خدا میداند!!!
دوست من شما یا از آمریکا اطلاعی ندارید و یا اینکه اگر دارید ما را دست انداخته اید !! Big Grin Big Grin Big Grin
در ایالتی که من زندگی میکنم درآمد زیر یکصدهزار دلار در سال چیزی مانند زیر خط فقر است !!! اگر ایالتی مثل جورجیا را فرض کنیم ، درآمد زیر پنجاه هزار دلار زیر خط فقر است !! و حالا خیلی ایالتهای دیگر هم شاید زیر مثلا همین میزان باشند اما با گارسونی ، کارواش و اینجور کارها پس انداز که هیچ ، خرج خودتان هم درنمی آید عزیز من !!
حالا دیگر خود دانید و آن کسی که شما را اینگونه راهنمایی کرده !! Cool Cool Cool Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، milade ، ostokhan ، farrokh33
رویای آمریکایی

چیزایی که دوستمون صفحه قبل گفتن همه نیاز به پول هم داره یعنی اینطور نیست که پات برسه امریکا برات ماهاینه حقوق 20 هزار دلاری رد کنن و بلیط هواپیما و رزرو هتل اماده و شما تا رسیدی امریکا اینا رو تحویل بگیری و بری دور دنیا رو بگردی

بسیاری از ادمها از کلیه نقاط دنیا دقیقا با همین ایده و فکر میرن امریکا و وقتی میبینن از این خبرا نیست و باید کار کنن و همه چیز تعریف دیگری در آمریکا داره افسرده و فرسوده میشن و مجدد سودای وطن میکنن که ای بابا چه اشتباهی کردیم

منتهی برای آدم به درد بخور و کاری همه جای دنیا مثل همه و امریکا که فضای کارافرینی بازتر هستش زودتر موفق میشه

وگرنه کارگر ایرانی با کارگر امریکایی چه تفاوتی داره لااقل اینجا همه هموطن هستن و همزبون
2017 , 2018 ,2019,2020
می رود راه پیوسته تا آن سو  *** از دری کو شد رهش آغاز
می رود او تا کجا تا کو       *** من روان با او کنم آواز
می روم من همره و همپو     *** تا به دیدار کلان راهی
ره همه این مقصد اما کو      *** چه بگویم جز نه و آهی؟
* شعری از بیلبو بگینز - از آثار JRR TOLKIEN
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin4749 ، milade ، ostokhan ، farrokh33
تفاوت من و شما دو نفر در تفاوت دیدگاه است
من زندگی را به همین شکلی که گفتم دوست دارم و 100% تجربه خواهم کرد و راهی خواهم یافت و برای خود خواهم ساخت
شاید شد شاید نشد و این دیگر مسخره کردن ندارد که با لحن تمسخر پاسخ بدهید دوست آمریکا نشین ... ظاهرا چیزهایی برای یاد گرفتن از آنها دارید ...
شاید هم عکسهایم در کشورهای مختلف را در همینجا برای شما دو نفر گذاشتم تا متوجه چیزهایی شوید ... شمایی که خیلی همه چیز را سخت گرفته اید ...

در نهایت همین را میگویم که من به آرزوهایم افتحار میکنم و به خاطر بدبینی ها و نظرات منفی و بیش از حد تند و اظهار نظر افراد ناتوان هیچ کدام از آنها را تغییر نخواهم داد
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، afshin4749 ، farrokh33
البته جربزه طرف تو موفقیت در اونطرف مهمه و انکار نشدنیه ولی خب شانس و اقبال هم دخیله تو کار.

یکی تو بطن تولد تو خانواده پولدار و با فرهنگی بدنیا میاد و یکی هم تو خانواده فقیر و خلافکار. البته سوء تفاهمی برای کسی نشه که هر کی فقیر هستش باید خلافکار باشه. خیر چنین نیست. صحبتم بر سر شانس بود.

آیا شما به این جمله که "کسی اینطرف هیچی نشده اونطرف هم هیچی نمیشه" موافقید؟

خودم مخالفم. من اینطرف هیچی نشدم چون فرصت و شانسی برام محیا نشده تا خودم رو اثبات کنم و مطمئن هستم اگر چنین فضایی به من داده بشه رشد میکنم. من اون چیزی که ازم بر میومده انجام دادم و کوتاهی نکردم منتها اوضاع مملکت ما آنرمال هستش خدایی.
پاسخ
تشکر کنندگان: American Darlin ، farrokh33 ، peyman.n
(2018-02-15 ساعت 18:44)American Darlin نوشته:  تفاوت من و شما دو نفر در تفاوت دیدگاه است
من زندگی را به همین شکلی که گفتم دوست دارم و 100% تجربه خواهم کرد و راهی خواهم یافت و برای خود خواهم ساخت
شاید شد شاید نشد و این دیگر مسخره کردن ندارد که با لحن تمسخر پاسخ بدهید دوست آمریکا نشین ... ظاهرا چیزهایی برای یاد گرفتن از آنها دارید ...
شاید هم عکسهایم در کشورهای مختلف را در همینجا برای شما دو نفر گذاشتم تا متوجه چیزهایی شوید ... شمایی که خیلی همه چیز را سخت گرفته اید ...

در نهایت همین را میگویم که من به آرزوهایم افتحار میکنم و به خاطر بدبینی ها و نظرات منفی و بیش از حد تند و اظهار نظر افراد ناتوان هیچ کدام از آنها را تغییر نخواهم داد

داداش چرا سخت میگیری. هر کس نظر خودش رو میگه. تحمیلی در کار نیست. بالاخره هر کی نگرش متفاوتی تو زندگیش داره. تو این مملکت پامون رو از خونه بیرون میزاریم اعصاب خوردی داریم دیگه نباید به این مسائل واکنش داد. هر کی به هر چی میخواد برسه تو زندگیش. قطعا خوبی برای کسی از خدا طلب کنی در زندگی خودت هم بینصیب نخواهی ماند و بالعکس. و اما خرج در آمریکا. به هر حال آقا افشین اونجا زندگی میکنه و بیشتر براش مسایل مالی و هزینه ها ملموسه تا ما که اینور هستیم. ولی خب شما هم خواسته های خودت رو تو زندگی داری و حتما براش تلاش کن ولی سعی کن خیال بافی نکنی. شاید به جاهای گارسونی حتی شغلهایی با درامد بالاتر گیرت اومد اونجا رفتی. اما آقا افشین هم در پایان پستش با اون نیشخندها این دوستمون رو آزرده کردن و تخریب ایده های یک فرد برای آیندش رو به نوعی زمینه اش رو پیش آوردن
پاسخ
تشکر کنندگان: American Darlin ، afshin4749 ، Legend-98 ، farrokh33
(2018-02-15 ساعت 19:41)ostokhan نوشته:  داداش چرا سخت میگیری. هر کس نظر خودش رو میگه. تحمیلی در کار نیست. بالاخره هر کی نگرش متفاوتی تو زندگیش داره. تو این مملکت پامون رو از خونه بیرون میزاریم اعصاب خوردی داریم دیگه نباید به این مسائل واکنش داد. هر کی به هر چی میخواد برسه تو زندگیش. قطعا خوبی برای کسی از خدا طلب کنی در زندگی خودت هم بینصیب نخواهی ماند و بالعکس. و اما خرج در آمریکا. به هر حال آقا افشین اونجا زندگی میکنه و بیشتر براش مسایل مالی و هزینه ها ملموسه تا ما که اینور هستیم. ولی خب شما هم خواسته های خودت رو تو زندگی داری و حتما براش تلاش کن ولی سعی کن خیال بافی نکنی. شاید به جاهای گارسونی حتی شغلهایی با درامد بالاتر گیرت اومد اونجا رفتی. اما آقا افشین هم در پایان پستش با اون نیشخندها این دوستمون رو آزرده کردن و تخریب ایده های یک فرد برای آیندش رو به نوعی زمینه اش رو پیش آوردن
فرزاد جان نمیدونم جوری بوده که بشه از روی نظراتم شناختم یا نه ولی شاید لازم باشه بگم که من هیچوقت و هیچگاه از نظر مخالف ناراحت نمیشم ، ابدا دعوایی رو خدایی نکرده به خاطر تفاوت دیدگاه به وجود نمیارم ، ولی بحث سر چیز دیگه ای هست که خودت فهیدی ظاهرا ...
من حتی نمیدونم لاتاری قبول میشم یا نمیشم ، مصاحبه قبول میشم یا نه ، اونور برم چی پیش بیاد ، اصن تا آخر عمرم پامو از کشور که هیچی از شهرمون بیرون میذارم یا هرگز ؟
بابت هیچکدوم مطمئن نیستم ، ابدا مطمئن نیستم
فقط بایت تلاش خودم مطمئنم که تا هر جا بشه میرم که آخر شاید شاید بتونم به جایی که دوست دارم برسم و زندگیمو اونجا ادامه بدم ، بعد از اینکه شاید یه جوری شد و به اونجا رسیدم اونوقت این دفعه حتی از بابت سفر به جاهای مختلف هم نمیدونم فرصتش پیش بیاد یا به قول بقیه یه سفر رفتن معادل معجزه باشه !! اینو میگم که بدونی من احتمال هر چیزی رو میدم و اون نظری که دادم قطعا به خاطر دیدن نظرات مخالف نبود که خودت میدونی ...

اینکه شغلم مدتی گارسونی باشه یا تو سوپرمارکت یا یه کار سطحی دیگه نمیدونم ولی به قول خودت آدم خبر نداره از آینده ... من این مسیرو حتما حتما میرم تا شکست بخورم و شاید بیخیال بشم ولی تا قبل از اون "نه" ...
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33
(2018-02-15 ساعت 19:35)ostokhan نوشته:  البته جربزه طرف تو موفقیت در اونطرف مهمه و انکار نشدنیه ولی خب شانس و اقبال هم دخیله تو کار.

یکی تو بطن تولد تو خانواده پولدار و با فرهنگی بدنیا میاد و یکی هم تو خانواده فقیر و خلافکار.  البته سوء تفاهمی برای کسی نشه که هر کی فقیر هستش باید خلافکار باشه. خیر چنین نیست. صحبتم بر سر شانس بود.

آیا شما به این جمله که "کسی اینطرف هیچی نشده اونطرف هم هیچی نمیشه" موافقید؟

خودم مخالفم. من اینطرف هیچی نشدم چون فرصت و شانسی برام محیا نشده تا خودم رو اثبات کنم و مطمئن هستم اگر چنین فضایی به من داده بشه رشد میکنم. من اون چیزی که ازم  بر میومده انجام دادم و کوتاهی نکردم منتها اوضاع مملکت ما آنرمال هستش خدایی.

من 95درصد موافق اون جمله هستم ، اون 5 درصد رو هم میزارم برای شانس

کسی که ایران هیچ چی نشده باشه یعنی یا استعدادی نداره یا تلاش نکرده ، اینطوری نیستش که محیط ایران 100درصد هم استعداد رو خفه کنه بالاخره یه راهی پیدا میشه برای کسی که تلاش کنه الکی نمیگن که جوینده یابنده است

هر 6 ماه توی ایران یه فرصت گیر میاد برای پولدار شدن کسی که همه اینا رو از دست بده توی امریکا میخواد چیکار کنه

شما نگاه کن ساده ترین نمونه ش تلگرام و اینستا کی باور میکنه الان ادمین تلگرام بودن شغل باشه درامد اکثرشون هم بالای 3 میلیون تومن یا اصلا فروشگاه اینترنتی و تلگرامی و اینستاگرام

درخت سرو رو چه توی مازندران بکاری چه توی بندرعباس چه توی یزد میوه نمیده چون درخت سروه به درد نمیخوره

اما درخت میوه رو از یه جای معمولی بیاری یه جایی که اب و هواش بهتر باشه میوه هاشم بهتر میشه

من خودم عاشق کارافرینی هستم و صبح تا شب تلاش میکنم ولی توی ایران ادم به بن بست میخوره زیادم میخوره ولی باز یه راهی پیدا میشه
اگر اون راه سوم رو هم ببندن راه چهارم رو پیدا میکنم
حالا شما فرض کن یکی بار اول خسته بشه ، خب توی کشور دیگم همینطوری میشه دیگه فرقی نمیکنه براش
درسته درصد بیکاری توی امریکا 2.5 درصده توی اکثر ایالت ها و بالاخره یه کاری پیدا میشه ولی طبق گفته دوستمون با اونکار میشه بخور نمیر زندگی کرد
منتهی با استرس کمتر که امروز یه کیلو سیب 5 تومنه فردا 8 تومن و هزار تا ماجرا مثل این
یا مثلا خونه که اساسی ترین نیاز بشره هر جای دنیا بری خونه داشته باشی پیشرفت میکنی

حالا میگن توی امریکا بسته به اعتبار طرف درصد سود پایین و دراز مدت میگیرن تا شخص رو خونه دار کنن اینجا باید نزدیک 10 سال زحمت بکشی تازه پول رهن جور کنی
2017 , 2018 ,2019,2020
می رود راه پیوسته تا آن سو  *** از دری کو شد رهش آغاز
می رود او تا کجا تا کو       *** من روان با او کنم آواز
می روم من همره و همپو     *** تا به دیدار کلان راهی
ره همه این مقصد اما کو      *** چه بگویم جز نه و آهی؟
* شعری از بیلبو بگینز - از آثار JRR TOLKIEN
پاسخ
تشکر کنندگان: milade ، farrokh33
سلام
خیلی وقته پی گیر نشده ام لاتاری کلا لغو شد
دیگه ان هایی که برای 2019 ثبت نام کرده بودند بی خیال شن و خیالشون راحت شه که تمام شده
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33
(2018-02-15 ساعت 18:44)American Darlin نوشته:  تفاوت من و شما دو نفر در تفاوت دیدگاه است

دوست عزیز من ،
لازم میدانم از شما عذرخواهی کنم اگر لحن من به گونه ای بوده که شما را آزرده خاطر کرده !! خدا میداند که در این مدت هفت سالی که عضو این وبسایت بوده ام هرگز دل کسی را نشکسته و دلگیر از خودم نکرده ام. بهرصورت بنده یکسری واقعیاتی را عرض کردم که وجود دارد و قابل انکار نیست !! اشکال کار ما این است که همه چیز را در زندگی رویایی میبینیم. گاهی لازم است واقعیت گرا نیز باشیم. بهرصورت من به نظر و عقیده ی شما احترام میگذارم و آنقدر شجاعت آن را دارم که اگر کسی را از خودم دلگیر کرده باشم ، فی الفور عذرخواهی کنم و رفع سوء تفاهم.
شما آزاد هستید هرگونه که دلتان میخواهد فکر کنید و رویا داشته باشید و زندگی را آسان بگیرید. شاید اشکال ما باشد که زندگی را کمی سخت میگیریم و البته چرخش زندگی در اکثر موارد تابع شرایط محیطی نیز هست که گاهی بر وفق مراد شما نمیچرخد. اما امیدوارم برای شما همواره بر وفق مرادتان بچرخد.
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، American Darlin ، Legend-98 ، kamyab23 ، milade ، ostokhan ، farrokh33
(2018-02-15 ساعت 19:41)ostokhan نوشته:  

داداش چرا سخت میگیری. هر کس نظر خودش رو میگه. تحمیلی در کار نیست. بالاخره هر کی نگرش متفاوتی تو زندگیش داره. تو این مملکت پامون رو از خونه بیرون میزاریم اعصاب خوردی داریم دیگه نباید به این مسائل واکنش داد. هر کی به هر چی میخواد برسه تو زندگیش. قطعا خوبی برای کسی از خدا طلب کنی در زندگی خودت هم بینصیب نخواهی ماند و بالعکس. و اما خرج در آمریکا. به هر حال آقا افشین اونجا زندگی میکنه و بیشتر براش مسایل مالی و هزینه ها ملموسه تا ما که اینور هستیم. ولی خب شما هم خواسته های خودت رو تو زندگی داری و حتما براش تلاش کن ولی سعی کن خیال بافی نکنی. شاید به جاهای گارسونی حتی شغلهایی با درامد بالاتر گیرت اومد اونجا رفتی. اما آقا افشین هم در پایان پستش با اون نیشخندها این دوستمون رو آزرده کردن و تخریب ایده های یک فرد برای آیندش رو به نوعی زمینه اش رو پیش آوردن

دوست خوبم ، رفع سوءتفاهم کردم و با یک عذرخواهی نشان دادم که مقصود بنده از آن لبخند مسخره کردن نبوده !! بنده فقط کمی از این موارد عنوان شده متعجب شدم چون در جایی زندگی میکنم که این نوع از طرز تفکر اصلا جایی ندارد. بنده فقط تجربیات ناقص خودم را بحضور شما عزیزان عرض کردم و نه چیز دیگری !! من مقصودم کمک به دوستان برای شناختن بیشتر این جامعه است و نه اصلا قصد خودنمایی و فخر دارم و نه مسخره کردن !! البته ایشان هم با لفظی ملموس فرمودند "دوستان آمریکا نشین" که خودش کلی معنا داشت !! اما من از جانب خودم عذرخواهی کردم نه بخاطر چیز دیگری بلکه بخاطر خودم چون انسان باید به گونه ای زندگی کند که موجبات دلگیری دیگران را فراهم نسازد. شما هم بزرگوارید و اگر حرفی و یا اشارتی فرمودید بخاطر رفع سوءتفاهمات بوده که بنده هم از شما کمال سپاس و قدردانی را دارم.  Wink  Wink خواهش میکنم دیگر این ایموجی ها را ترجمه نکنید تا شر دیگری بپا شود !!!  Tongue  Tongue  Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، Legend-98 ، milade ، ostokhan ، farrokh33
(2018-02-15 ساعت 20:42)Legend-98 نوشته:  دادگاه استیناف شعبه چهارم نیز بن را خلاف قانون تشخیص داد...
https://www.reuters.com/article/us-usa-c...SKCN1FZ23U

[عکس: yf4_ban.png]
چگونه کاربر حرفه ای مهاجرسرا شویم؟‎
We don't grow when things are easy  We grow when we face challenges
پاسخ
تشکر کنندگان: American Darlin ، Legend-98 ، afshin4749 ، shahin61 ، ostokhan ، farrokh33
دادگاه استیناف شعبه چهارم باز هم دستور ترامپ برای ممنوعیت ورود را خلاف قانون اساسی تشخیص داد.

بسیار جای امیدواری است برای تابستان و حکم دادگاه عالی

فعلا شرایط مانند قبل است و مصاحبه ها به صورت نرمال انجام میشود اما بنا به حکم ترامپ ویزایی صادر نمیشود و همه منتظر نتیجه دادگاه عالی در مورد حکم ترامپ هستند که تا اوایل تابستان نتیجه مشخص خواهد شد.
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin4749 ، shahin61 ، dv2017 ، ostokhan ، farrokh33
@afshin4749@ عزیز،

مایل نبودم وقت بگذارم، اما احساس کردم رد شدن از این موضوع نادیده گرفتن لطف شماست.

اجازه بدید دوستان سال اولی لاتاری و امثالهم که هنوز در پی اوهام و رویای امریکایی هستند به اون امیدوار باشند. بعضی مواقع هر چه بیشتر توضیح بدید شرایط بدتر هست و اونهایی که به هوپ! امیدوارند نخواهند پذیرفت صحبت شما رو چراکه اصلا درک درستی از کار ندارند و فکر میکنند نیمچه کاری که در ایران میشود برابر با سختی کار و زندگی آمریکاست. هنوز یک برج بیل نداده اند و نمیدونند کم شدن سی درصد از حقوق و پرداخت ماهیانه بیمه و اجاره و وام و داشتن حداکثر چند روز مرخصی شناور در سال دقیقاً به چه معناست.

متاسفانه مردمی داریم که چشم به روی حقایق بسته اند و به دنبال آرزوهای خودشون هستند! دریغ از اینکه حقایق وسیله رسیدن به آرزوست! بنابراین نظرم این هست که سطح خودتون رو بالا نگه دارید و همیشه اینجا باشید و ما رو راهنمایی کنید، به شخصه متوجه نیت خیر خواهانه شما شده ام و از انچه که در اینجا پیش آمده عذر خواهی میکنم.

صرفاً امیدوارم که اون روزی برسه که "ایرانی" به حقیقت وجودی خودش پی ببره و متوجه بشه هزار سال در غربت هم اونجا رو خونه خودش نمیکنه و وطن، پرشیای عزیز یعنی چه، اون روز هست که میتونیم مانند ش.ا.ه فقید سعی در آبادانی کشور داشته باشیم.

@javadth@ عزیز،

در جامعه امریکایی خرید یک خانه با اعتبار بالا هم مستلزم پرداخت سود بسیار زیادیست. باید اونجا باشید تا پی ببرید چقدر کار سختی هست پرداخت سود در جامعه ای که بهره بانکی وجود نداره و ریسک از دست دادن کار هست و عدم پرداخت یک صورت حساب برابر با افزایش چشم گیر هزینه ها و انباشت بدهی ها و پرداخت سودهای بیشتر هست.
بنابراین من هم جمله @ostokhan@ عزیز، "کسی اینطرف هیچی نشده اونطرف هم هیچی نمیشه" رو تایید میکنم و معتقدم اگر کسی در ایران پالون رو هم روش نمیندازند نباید به دنبال این باشه که در امریکا حلوا حلواش کنند. هرچند منکر شرایط بد کشوز نیستم و فساد ساختار یافته اون که باعث ناراحتی همه "ایرانی" هاست ...، اما برای "کننده" کار هست و امکان پیشرفت؛ نه کسی که صرفاً مدرک دکترا رو از ترس سربازی گرفته و حالا هم منتظره تا زیر دستش کاغذ بگذارند امضا کنه و بردارند!!
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، afshin4749
دوستان نظرات و طرز تفکرات متفاوته. بحث بیش از حد در این باب فرسایشی است و منجر به کدورت و دلخوری خواسته یا ناخواسته بین اعضا فعال میشود. امیدوارم دوستان هر جا هستن موفق باشن.
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، shahin61 ، farrokh33 ، American Darlin ، Legend-98

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان