کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
(2018-02-10 ساعت 13:09)s_miran2001 نوشته:  
(2018-02-02 ساعت 20:39)dv2017 نوشته:  یکی از دوستان توی پیام خصوصی...
سلام روزتون به خیر شادی

بات ارسال جوابتون ممنون و اینکه احساس مسئولیت کردین که حتما جواب سوال منو بدید ، عذر خواهی‌ می‌کنم بابت اینکه صفه من قفل بود من اصلا دقت نکرده بودم و اینکه خیلی‌ وارد نیستم ولی‌ از اینکه با این شرایط باز قبول زحمت کردین و به این صورت اطلاع دادین و راهنمائی کردین یه دنیا تشکر . امیدوارم موفق و شاد باشید .

سلام
خواهش میکنم ، خوشحال میشم اگه بتونم کمکی کنم . لطفا به نکته فرزاد عزیز یا همون ostokhan که بعد از پست من در جواب شما اومده بود توجه کنید .
موفق باشید
منتظر شنیدن خبرهای خوب از طرف شما هستیم
چگونه کاربر حرفه ای مهاجرسرا شویم؟‎
We don't grow when things are easy  We grow when we face challenges
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، ostokhan ، farrokh33 ، copol ، American Darlin ، aram_hpanahi
برنده نشدن یه درده مثل سوزن زدنه که یکی دو روز بعدش فراموش میشه و کارش تمومه

ولی این دوستانی که برنده شدن و گیر ترامپ افتادن دردشون خیلی وحشتناکه

این بنده خداها چه استرسی میکشن فقط خدا میدونه
2017 , 2018 ,2019,2020
می رود راه پیوسته تا آن سو  *** از دری کو شد رهش آغاز
می رود او تا کجا تا کو       *** من روان با او کنم آواز
می روم من همره و همپو     *** تا به دیدار کلان راهی
ره همه این مقصد اما کو      *** چه بگویم جز نه و آهی؟
* شعری از بیلبو بگینز - از آثار JRR TOLKIEN
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، dv2017 ، milade ، American Darlin ، farrokh33 ، aram_hpanahi ، shahin61 ، ostokhan
ای کاش راهی بود از اینجا برم ...
راستی اگه دوست داشتین مقاصدی که دلتون میخواد بتونین بهشون مهاجرت کنین رو بنویسید ، مثلا خودم اول ار همه میگم

من واسه مهاجرت علاقه شدید و دیوانه واری به آمریکا پیدا کردم ، الان یه دو سالی میشه اینطورم ، از موقعی که ثبت نام لاتاری دوره قبلی یه چند روزی بود تموم شده بود (!!) این علاقه در من بوجود اومد و تا الان هم ادامه داشته ، همونجور که گفتم از نظر زمانبندی خیلی بد بود ، شاید خیلی خوب ، نمیدونم من از این مسائل سر در نمیارم یا شایدم فقط و فقط تصادفی بوده ، دقیقا زمانی شروع به زوم کردن روی مهاجرت به آمریکا کردم که فرصت ثبت نام لاتاری فقط یه یکی دو هفته ای ازش گذشته بود ، من مونده بودمو کلی افسوس که چرا یه هفته زودتر نیفتاده بودم دنبالش ، البته من قبل از این داستان هم یعنی از حدود دو سه سال قبل با لاتاری آشنا شده بودم ولی هر چی این روزا فکر میکنم نمیتونم بفهمم چرا اون روزا توی این قرعه کشی رایگان برای سفر به سرزمین رویاها ثبت نام نمیکردم !! و نسبت بهش شدیدا بی تفاوت بودم ! آخه یه ثبت نامی که پولی هم قرار نیست در ازاش پرداخت بشه چه ضرری داشت که این کارو نمیکردم ؟ و نمیدونم چرا بقیه یه اشاره ای چیزی به من نمیکردن که نمیخوای اسم تو رو هم بنویسیم ؟ آخه میدیدم چند نفر از فامیل جمع میشدن دور کسی که لپ تاپ داشت داشت و نوبتی ثبت نامشون میکرد ، نتیجه این شد که موندم و یک سال گذشت تا نوبت ثبت نام جدید شد که علیرغم علاقه ی شدید به رفتن از طریق لاتاری ، فقط و فقط یک بار فرصت ثبت نام توی این قرعه کشی فوق العاده بهم رسید که البته ثبت نام هم کردم و به شدت منتظر نتیجه هم هستم ... بدون توجه به هیچ موج منفی و بدبینی ... اتفاقا کاملا خوش بینم !
خب از آمریکا که بگذریم ، کشور دوم که دوست دارم مهاجرت کنم ولی با اختلاف زیاد نسبت به آمریکا ، انگلیس هست ، بعد از اون هلند و در نهایت فرانسه ...
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، dv2017 ، milade ، shahin61 ، ostokhan ، copol
سلام دوستان عزیز
(ویزا بولیتین برای ماه اپریل برای آسیا 5300 رو کارنت کرد)
حتما وقتی ابتدای این پست رو خوندید پیش خودتون گفتید که ای بابا این دیگه چه حال وحوصله ای داره که کارنتی ها رو پیگیری میکنه برخی از دوستان هم به احتمال زیاد میگن که این کارنتی ها چه فایده ای داره چون به ایرانی ها که ویزا نمیدن .وبرخی میگن....
اگه به تاپیک های دو سه سال پیش سری بزنید میبینید که روزهای قبل از اعلام کارنتی های جدید چه غوغایی وچه هیجانی بوداز چند روز قبل از اعلام بچه ها حدس میزدند که چه عددی اعلام میشود برخی با تجزیه وتحلیل کارنتی های سالهای قبل عددمورد نظرشون رو اعلام میکردند وبرخی هم خوشبینانه عددهای بالا رو حدس میزدند خلاصه چه شور وحالی وجود داشت یادش بخیر روزها وشب های پر هیجانی رو بادوستان داشتیم وحالا چه روزهای کسل کننده ویاس آوری رو داریم پشت سر میذاریم.
من آدم خوشبینی هستم ودربدترین شرایط چیزی به نام ناامیدی رو درک نمیکنم ونمی پذیرم شایدبیشتر شما لاتاری رو تموم شده میدونید ولی من میگم هنوز روزنه امیدی هست ونباید ناامید شد از امروز مجلس سنا بحث مهاجرتی رو دردستورکار خود قرار میده 7 تن از سناتورهای جمهوری خواه طرفدار ترامپ لایحه ای رو ارایه کردند که همان نیت کاخ سفید است که مهمترین بندهای آن :
1-پایان دادن به لاتاری 2-پایان دادن به مهاجرت زنجیره ای
برای آنکه این لایحه رای بیاورد باید 60 رای مثبت بگیرد.با توجه به اینکه دموکراتها وتعدادی از جمهوری خواهان مخالف آن هستند به سختی میتواند رای مثبت بگیرد مگر آنکه درآن تغییراتی ایجاد شود ویا درازای آن دموکراتها امتیازی بگیرند تا به آن رای دهند وچون درماه اکتبر انتخابات برگزار می شود تقریبا نمایندگان با احتیاط با آن برخورد میکنندچون تقریبا روی رای آنها تاثیر میگذارد.
سناتور مک کین که از سناتورهای با نفوذ جمهوری خواهان است به شدت با حذف لاتاری مخالف است واین می تواند مایه امید باشد مگر آنکه درنهان ودرپشت پرده بده بستانهایی باشد که ما خبر نداریم وممکن است همه چیز را تغییر دهد ولی هرگز نباید ناامید بود.
همگی تندرست وشاد باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، American Darlin ، shahin2737 ، milade ، shahin61 ، ostokhan ، copol ، peyman.n
(2018-02-12 ساعت 23:10)farrokh33 نوشته:  سلام دوستان عزیز
حتما وقتی ابتدای این پست رو خوندید پیش خودتون گفتید که ای بابا ...
میخواستم این تصویر رو بذارم که دیدم آقا فرخ عزیز قبلا با کلی توضیحات اعلام کردن
با اجازه
[عکس: i25h_april.png]
پاسخ
تشکر کنندگان: American Darlin ، shahin61 ، farrokh33 ، ostokhan ، copol
(2018-02-12 ساعت 17:52)American Darlin نوشته:  ...
راستی اگه دوست داشتین مقاصدی که دلتون میخواد بتونین بهشون مهاجرت کنین رو بنویسید ...
سوئیس آمریکا نروژ سوئد هلند انگلستان استرالیا
پاسخ
تشکر کنندگان: American Darlin ، shahin61 ، farrokh33 ، ostokhan ، copol
حتما وقتی ابتدای این پست رو خوندید پیش خودتون گفتید که ای بابا این دیگه چه حال وحوصله ای داره که کارنتی ها رو پیگیری میکنه برخی از دوستان هم به احتمال زیاد میگن که این کارنتی ها چه فایده ای داره چون به ایرانی ها که ویزا نمیدن .وبرخی میگن....
اگه به تاپیک های دو سه سال پیش سری بزنید میبینید که روزهای قبل از اعلام کارنتی های جدید چه غوغایی وچه هیجانی بوداز چند روز قبل از اعلام بچه ها حدس میزدند که چه عددی اعلام میشود برخی با تجزیه وتحلیل کارنتی های سالهای قبل عددمورد نظرشون رو اعلام میکردند وبرخی هم خوشبینانه عددهای بالا رو حدس میزدند خلاصه چه شور وحالی وجود داشت یادش بخیر روزها وشب های پر هیجانی رو بادوستان داشتیم وحالا چه روزهای کسل کننده ویاس آوری رو داریم پشت سر میذاریم.
من آدم خوشبینی هستم ودربدترین شرایط چیزی به نام ناامیدی رو درک نمیکنم ونمی پذیرم شایدبیشتر شما لاتاری رو تموم شده میدونید ولی من میگم هنوز روزنه امیدی هست ونباید ناامید شد از امروز مجلس سنا بحث مهاجرتی رو دردستورکار خود قرار میده 7 تن از سناتورهای جمهوری خواه طرفدار ترامپ لایحه ای رو ارایه کردند که همان نیت کاخ سفید است که مهمترین بندهای آن :
برای آنکه این لایحه رای بیاورد باید 60 رای مثبت بگیرد.با توجه به اینکه دموکراتها وتعدادی از جمهوری خواهان مخالف آن هستند به سختی میتواند رای مثبت بگیرد مگر آنکه درآن تغییراتی ایجاد شود ویا درازای آن دموکراتها امتیازی بگیرند تا به آن رای دهند وچون درماه اکتبر انتخابات برگزار می شود تقریبا نمایندگان با احتیاط با آن برخورد میکنندچون تقریبا روی رای آنها تاثیر میگذارد.
سناتور مک کین که از سناتورهای با نفوذ جمهوری خواهان است به شدت با حذف لاتاری مخالف است واین می تواند مایه امید باشد مگر آنکه درنهان ودرپشت پرده بده بستانهایی باشد که ما خبر نداریم وممکن است همه چیز را تغییر دهد ولی هرگز نباید ناامید بود.
همگی تندرست وشاد باشید

میشه بگید چرا باید امریکا برنامه لاتاری رو ادامه بده ؟
ترامپ محبوبیت خیلی کمی داره و یکی از راههای جبران این کار افزایش مشاغل و کاهش بیکاری هستش

حالا اگر بتونه جلوی مهاجرت لاتاری رو بگیره و ویزاهای مهارت و کار دیگه رو هم لغو کنه میتونه بیکاری رو بیاره پایینتر

لاتاری برای امریکا و مخصوصا دولت ترامپ ضرر خالصه
2017 , 2018 ,2019,2020
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، ostokhan ، copol
دوستان میشه یه نمونه شماره کارنتی بذارین ببینیم دقیقا کدوم اعداد کیس میشن اعداد کارنتی ؟
و این عددی که بهمون میدن کاملا شانسیه دیگه درسته ؟ یعنی دست ما نیست ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، farrokh33
همگی تندرست وشاد باشید

آره یادش بخیر مخصوصا سالهای 2011 و 2012 که یه شور و حال عجیب و غیر قابل وصفی رو داشت !!
از اون گروه فقط من میام اینجا و گاهی یه هک و لکی میکنم و یه دوزار پنجزار اطلاعات کهنه و بی مصرف رو میکنم !!! Big Grin Big Grin Big Grin خلاصه دم شما گرم که هنوزم روحیه میدی به ملت
پاسخ
تشکر کنندگان: 123a ، farrokh33 ، ostokhan ، copol ، American Darlin
(2018-02-13 ساعت 00:32)American Darlin نوشته:  دوستان میشه یه نمونه شماره کارنتی بذارین ببینیم دقیقا کدوم اعداد کیس میشن اعداد کارنتی ؟
و این عددی که بهمون میدن کاملا شانسیه دیگه درسته ؟ یعنی دست ما نیست ؟
(2017-05-03 ساعت 04:13)Kaveh نوشته:  .
نامه قبولی و اطلاعات کیس

در صورت انتخاب شدن در لاتاری، نامه‌ای مشابه تصویر زیر دریافت خواهید کرد که بعنوان نامه قبولی یا نامه اول شناخته می شود:

• نام درج شده در متن نامه را کنترل کنید. ممکن است در لحظه بررسی نتایج (در ساعات اولیه اعلام نتایج)، به دلیل اختلالات فنی نامه‌ها جابجا شده باشند.

• در انتهای نامه و در مقابل Case Number (شماره پرونده) کدی 14 رقمی نوشته شده است که برای ایرانیان معمولاً با 2018AS0000 شروع می شود.
    چهار رقم اول، دوره لاتاری و دو حرف بعدی، منطقه و 8 رقم آخر نیز اولویت کیس (پرونده) شما را در منطقه نشان می‌دهد که
    در اکثر موارد بدون صفرهای اضافی استفاده می شود. (مثلاً 2018AS00001234 بصورت 2018AS1234 نوشته می‌شود.)
    کیسهایی که از سهمیه ایران استفاده می کنند، در منطقه آسیا (AS) قرار گرفته‌اند.
    سایر مناطق عبارتند از آفریقا (AF)، اروپا (EU)، آمریکای شمالی (NA)، آمریکای جنوبی (SA) و اقیانوسیه (OC)
    کیس نامبر خود را بخاطر بسپارید، چون در تمام مراحل از آن استفاده خواهید کرد.

• سطر پایین کیس نامبر، نام متقاضی اصلی نوشته شده است.
    اگر نام متقاضی اشتباه جزیی یا کلی دارد، نگران نباشید در مراحل بعدی قابل اصلاح است.

• دو سطر پایینتر از کیس نامبر، نوع ویزای درخواستی، DV DIVERSITY نوشته شده است. DV مخفف DIVERSITY VISA و به معنی ویزای گوناگونی (تنوع فرهنگی) می‌باشد.

• سطر بعد (Foreign State Chargeability) کشوری را که در لاتاری از سهمیه آن استفاده کردید، نمایش می‌دهد.
    در مواردی ممکن است هنگام فرم ثبت نام، کشور سهمیه اشتباه انتخاب شده باشد و کشور انتخاب شده در خارج از منطقه سهمیه باشد، در این حالت متاسفانه طبق قوانین امکان صدور ویزا وجود ندارد اما در صورتی که کشور سهمیه اشتباه بوده ولی منطقه صحیح باشد (طبق توضیحات بند قبل)، صدور ویزا به نظر آفیسر مصاحبه‌کننده بستگی خواهد داشت.

• سطر آخر (Post) محل مصاحبه نوشته شده که با توجه به کشور محل سکونت متقاضی انتخاب شده است و معمولاً برای ساکنان ایران، ANKARA انتخاب می‌شود.
    در مراحل بعد می‌توانید محل سفارت را براحتی تغییر دهید.

• بهتر است نسخه PDF از نامه قبولی تهیه کنید چون در مراحل بعدی، به این نامه دسترسی نخواهید داشت!

• هشدار: کیس نامبر، کانفرمیشن نامبر، نام کامل، تاریخ تولد را به هیچ وجه به صورت یکجا و دقیق در اختیار اشخاص ناشناس قرار ندهید.
    در مواردی که محدوده کیس نامبر نیاز است، دو رقم آخر کیس نامبر خود را مخدوش کنید. مثلا بجای 2018AS00001234 بنوسیسد 2018AS12**

• هشدار: انتخاب شدن در لاتاری به مفهوم دریافت قطعی ویزای مهاجرتی و گرین کارت نیست. بنابرین تا لحظه دریافت ویزا و ورود به آمریکا، از ایجاد تغییرات اساسی و غیر قابل برگشت در زندگی خود خودداری کنید.

• توصیه: بهتر است تا لحظه دریافت ویزا و ورود به آمریکا، برنده شدن در لاتاری و مهاجرت به آمریکا را با هر کسی در میان نگذارید.

• توصیه: بر خلاف سالهای گذشته، اکنون اطلاعات کاملتری در منابع رسمی قرار داده شده است که می‌توانید با استناد به این اطلاعات و همچنین مرور تجربیات و گزارش‌های سایر دوستان در مهاجرسرا، شخصاً مراحل پروسه را انجام دهید.
    .
پاسخ
تشکر کنندگان: meysam1361 ، American Darlin ، shahin61 ، afshin4749 ، farrokh33 ، ostokhan ، copol ، peyman.n
در دوران نوجوانی شاید با رویاپردازی فکر مهاجرت و بالاخص با سریالها و فیلم های هالیوودی بیشتر جو آمریکا بگیرت ولی وقتی به اواسط دهه سوم زندگیت میرسی و میبینی ای بابا نه زندگی نه کاری و نه درآمدی. اونجاست که مهاجرت برات رنگ عقلانی پیدا میکنه و واقعبین تر میشی. غربتم سختی های خودش رو حتما داره.. بقول معروف یه چیزی رو از دست میدی تا یه چیزی رو بدست بیاری.... ان مع العسرا یسرا
خلاصه سرتون رو درد نیارم. مهاجرت کلا هم رفتنش سخته و هم آداپته شدنش با محیط. اینجانب در جواب دوستمون میگم که غیر از خاورمیانه و اروپای شرقی هر جا جور بشه خوبه و باید رفت و زندگی کرد...
یه زمانی مردم آپشن انتخاب داشتند ولی الان از این خبرها نیست. باید دید با این وجهه خراب بین المللیمون کجا راهمون میدن تا زندگی کنیم
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، copol ، dv2017 ، peyman.n ، American Darlin ، farrokh33
ماهی گفت:« شما که نمی توانید از برکه بیرون بروید ، چطور ازدنیا گردی دم می زنید؟»

کفچه ماهی ها گفتند:« مگر غیر از برکه ، دنیای دیگری هم داریم؟»

ماهی گفت:« دست کم باید فکر کنید که این آب از کجا به اینجا می ریزد و خارج از آب چه چیزهایی هست.»

کفچه ماهی ها گفتند:« خارج از آّب دیگر کجاست؟ ما که هرگز خارج از آب را ندیده ایم! هاها…هاها…. به سرت زده بابا!»

---------------------------------------*****************************************************------------------------------------------

مادرش گفت :« حتما باید بروی؟»

ماهی کوچولو گفت: « آره مادر باید بروم.»

مادرش گفت:« آخر، صبح به این زودی کجا می خواهی بروی؟»

ماهی سیاه کوچولو گفت:« می خواهم بروم ببینم آخر جویبار کجاست. می دانی مادر ، من ماه هاست تو این فکرم که آخر جویبار کجاست و هنوز که هنوز است ، نتوانسته ام چیزی سر در بیاورم. از دیشب تا حالا چشم به هم نگذاشته ام و همه اش فکر کرده ام. آخرش هم تصمیم گرفتم خودم بروم آخر جویبار را پیدا کنم. دلم می خواهد بدانم جاهای دیگر چه خبرهایی هست.»

مادر خندید و گفت:« من هم وقتی بچه بودم ، خیلی از این فکرها می کردم. آخر جانم! جویبار که اول و آخر ندارد ؛همین است که هست! جویبار همیشه روان است و به هیچ جایی هم نمی رسد.»

ماهی سیاه کوچولو گفت:« آخر مادر جان ، مگر نه اینست که هر چیزی به آخر می رسد؟ شب به آخر می رسد ، روز به آخر می رسد؛ هفته ، ماه ، سال…»
مادرش میان حرفش دوید و گفت:« این حرفهای گنده گنده را بگذار کنار، پاشو برویم گردش. حالا موقع گردش است نه این حرف ها!»
ماهی سیاه کوچولو گفت:« نه مادر ، من دیگر از این گردش ها خسته شده ام ، می خواهم راه بیفتم و بروم ببینم جاهای دیگر چه خبرهایی هست. ممکن است فکر کنی که یک کسی این حرفها را به ماهی کوچولو یاد داده ، اما بدان که من خودم خیلی وقت است در این فکرم. البته خیلی چیزها هم از این و آن یاد گرفته ام ؛ مثلا این را فهمیده ام که بیشتر ماهی ها، موقع پیری شکایت می کنند که زندگیشان را بیخودی تلف کرده اند. دایم ناله و نفرین می کنند و از همه چیز شکایت دارند. من می خواهم بدانم که ، راستی راستی زندگی یعنی اینکه توی یک تکه جا ، هی بروی و برگردی تا پیر بشوی و دیگر هیچ ، یا اینکه طور دیگری هم توی دنیا می شود زندگی کرد؟…»
2017 , 2018 ,2019,2020
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، peyman.n ، melon ، American Darlin ، milade ، shahin61 ، farrokh33 ، ostokhan
(2018-02-14 ساعت 02:03)javadth نوشته:  ماهی گفت:« شما که نمی توانید از برکه بیرون بروید ، چطور ازدنیا گردی دم می زنید؟»

کفچه ماهی ها گفتند:« مگر غیر از برکه ، دنیای دیگری هم داریم؟»

ماهی گفت:« دست کم باید فکر کنید که این آب از کجا به اینجا می ریزد و خارج از آب چه چیزهایی هست.»

کفچه ماهی ها گفتند:« خارج از آّب دیگر کجاست؟ ما که هرگز خارج از آب را ندیده ایم! هاها…هاها…. به سرت زده بابا!»

---------------------------------------*****************************************************------------------------------------------

مادرش گفت :« حتما باید بروی؟»

ماهی کوچولو گفت: « آره مادر باید بروم.»

مادرش گفت:« آخر، صبح به این زودی کجا می خواهی بروی؟»

ماهی سیاه کوچولو گفت:« می خواهم بروم ببینم آخر جویبار کجاست. می دانی مادر ، من ماه هاست تو این فکرم که آخر جویبار کجاست و هنوز که هنوز است ، نتوانسته ام چیزی سر در بیاورم. از دیشب تا حالا چشم به هم نگذاشته ام و همه اش فکر کرده ام. آخرش هم تصمیم گرفتم خودم بروم آخر جویبار را پیدا کنم. دلم می خواهد بدانم جاهای دیگر چه خبرهایی هست.»

مادر خندید و گفت:« من هم وقتی بچه بودم ، خیلی از این فکرها می کردم. آخر جانم! جویبار که اول و آخر ندارد ؛همین است که هست! جویبار همیشه روان است و به هیچ جایی هم نمی رسد.»

ماهی سیاه کوچولو گفت:« آخر مادر جان ، مگر نه اینست که هر چیزی به آخر می رسد؟ شب به آخر می رسد ، روز به آخر می رسد؛ هفته ، ماه ، سال…»
مادرش میان حرفش دوید و گفت:« این حرفهای گنده گنده را بگذار کنار، پاشو برویم گردش. حالا موقع گردش است نه این حرف ها!»
ماهی سیاه کوچولو گفت:« نه مادر ، من دیگر از این گردش ها خسته شده ام ، می خواهم راه بیفتم و بروم ببینم جاهای دیگر چه خبرهایی هست. ممکن است فکر کنی که یک کسی این حرفها را به ماهی کوچولو یاد داده ، اما بدان که من خودم خیلی وقت است در این فکرم. البته خیلی چیزها هم از این و آن یاد گرفته ام ؛ مثلا این را فهمیده ام که بیشتر ماهی ها، موقع پیری شکایت می کنند که زندگیشان را بیخودی تلف کرده اند. دایم ناله و نفرین می کنند و از همه چیز شکایت دارند. من می خواهم بدانم که ، راستی راستی زندگی یعنی اینکه توی یک تکه جا ، هی بروی و برگردی تا پیر بشوی و دیگر هیچ ، یا اینکه طور دیگری هم توی دنیا می شود زندگی کرد؟…»

خدا هم چون این وضعیت رو دید گفت این چه وضعشه بابا! بزار برم تو ستینگشون مموری ریست رو بزارم رو سه ثانیه تا دیگه جلو مامانش پاشو دراز نکنه!

پ.ن: البته دانشمندان کشف کرده اند که ماهی ها تا پنج ماه میتونند قدرت به خاطر سپاری داشته باشند.
پ.ن 2: مهاجرت هم باز تکه جایی دیگر رو به آدم میده، تصور نکنیم که با مهاجرت به آمریکا تمامی درهای مسافرت به روی ما گشوده خواهد شد! سختی در تمام دنیاست، اما امروزه در این تکه جا بیشتر از پیش!
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33
البته علیرغم اینکه من عاشق آمریکا هستم ولی هیچ حس وابستگی و علاقمندی هم به اینجا و آدماش ندارم ، در این حد که اگر برم مطمئنم اولین سفرم به اینجا بیش از یک دهه طول میکشه !
معدود عزیزانی رو هم اگر خواستم ببینم بازم اینجا نمیام ، میگم برن ترکیه یا دبی یا سنگاپور یا تایلند یا یه جای خوب و خودمم میرم اونجا یک یا دو هفته میبینمشون و تمام ، حقیقتش باور کنید یا نکنید اینجا هیچی نداره که من براش دل تنگ بشم ، حس غربت رو هم مطمئنم از پسش برمیام ، من با عرض معذرت دیوانه ـم اگر در مقابل زندگی و امکانات و مخلفات آمریکا و در حالی که اونجا هستم به فکر اینجا بیفتم ! و برگردم !! همینکه به محض اینکه دلت بخواد یه بلیط هواپیما به فرانسه بگیری و سوار شی و تا فردا تو فرانسه باشی برام دنیایی ارزش داره (مقایسه شود با اینجا که برای چنین کاری و یک سفر تفریحی به قاره سبز که فقط آرامش بدست بیاری باید از حدود 4 ماه قبل کلی استرس و دنگ و فنگ تحمل کنی که شامل اینه که درخواست بدی و مدارک و کلی کاغذ تحویل بدی پروازم واسه 4 ماه بعد رزرو کنی و هتل هم رزرو کنی و یه حساب خفن داشته باشی که حدود 50 میلیون توش باشه ( البته اون موقع که یورو 3400 بود ، الان خودتون حساب کنید ! ) و بعد از اینا ببینی درخواستت پذیرفته بشه و فکر نکنن جوخه انتحاری هستی ! که در صورتی که از 7 خان رستم گذشتی حالا تو میمونی و پاریس و یورو ! حالا وقت چنج کردن پولت (ریال !) به یورو ! رسیده ، چنج کن تا ببینی چی به سرت بیاد ! راستـــــــــــــــی عوارض خروجو یادت نره ! اگر یه خونواده 3 نفره اید لطف کن یه 660 هزار تومن همینجوری الکی بده تا بری بیرون !! دفعه بعدی هم خواستی بری دو برابرشو میدی ! تا دیگه هوس تفریح و فرانسه نکنی ! آخه تا وقتی جاده چالوس و اصفهان (نصف جهان) هست تو ... خوردی میخوای بری اروپا !! )

البته این سفر و کل دنیا در دسترست بودن فقط یکی از مزیت هاشه ، که البته برای من خیلی مهمه ، و خیلی هم حال میده و خیلی هم دوست دارم ! یه جوری که از تهران میری شیراز همینجوری از لاس وگاس بری سیدنی یا لندن خیلی میچسبه واقعا !! تازه اگر نخواستی دو تا سفر داخلی داشته باشی ، مثلا سفر چند روزه ــتو نری میامی ! نری هاوایی ! نری نیویورک ! نری شیکاگو ، نری لس آنجلس ، بخوای بری آمستردام و بارسلونا ... واقعا آپشنها زیادن نه ؟!

حالا بجز قدرت پاسپورت آمریکا و سفر کردن که جز مهمی در زندگیه اگر نگیم مهمترین ( برای من البته ) من بخوام زوم کنم رو مسائل مختلف خیلی جالب میشه ، تو جز به جز بخشها ، زندگی در اونجا برتری داره ، کلا اینجا نکته مثبتی نداره نسبت به آمریکا ... فقط به علاقه به عزیزانه که شاید نذاره زندگی مستقلی که دوست داری بسازی ! واقعا باید بهش تا این حد اجازه داد ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، farrokh33
(2018-02-14 ساعت 13:47)American Darlin نوشته:  البته علیرغم اینکه من عاشق آمریکا هستم ولی هیچ حس وابستگی و علاقمندی هم به اینجا و آدماش ندارم ، در این حد که اگر برم مطمئنم اولین سفرم به اینجا بیش از یک دهه طول میکشه !
معدود عزیزانی رو هم اگر خواستم ببینم بازم اینجا نمیام ، میگم برن ترکیه یا دبی یا سنگاپور یا تایلند یا یه جای خوب و خودمم میرم اونجا یک یا دو هفته میبینمشون و تمام ، حقیقتش باور کنید یا نکنید اینجا هیچی نداره که من براش دل تنگ بشم ، حس غربت رو هم مطمئنم از پسش برمیام ، من با عرض معذرت دیوانه ـم اگر در مقابل زندگی و امکانات و مخلفات آمریکا و در حالی که اونجا هستم به فکر اینجا بیفتم ! و برگردم !! همینکه به محض اینکه دلت بخواد یه بلیط هواپیما به فرانسه بگیری و سوار شی و تا فردا تو فرانسه باشی برام دنیایی ارزش داره (مقایسه شود با اینجا که برای چنین کاری و یک سفر تفریحی به قاره سبز که فقط آرامش بدست بیاری باید از حدود 4 ماه قبل کلی استرس و دنگ و فنگ تحمل کنی که شامل اینه که درخواست بدی و مدارک و کلی کاغذ تحویل بدی پروازم واسه 4 ماه بعد رزرو کنی و هتل هم رزرو کنی و یه حساب خفن داشته باشی که حدود 50 میلیون توش باشه ( البته اون موقع که یورو 3400 بود ، الان خودتون حساب کنید ! ) و بعد از اینا ببینی درخواستت پذیرفته بشه و فکر نکنن جوخه انتحاری هستی ! که در صورتی که از 7 خان رستم گذشتی حالا تو میمونی و پاریس و یورو ! حالا وقت چنج کردن پولت (ریال !) به یورو ! رسیده ، چنج کن تا ببینی چی به سرت بیاد ! راستـــــــــــــــی عوارض خروجو یادت نره ! اگر یه خونواده 3 نفره اید لطف کن یه 660 هزار تومن همینجوری الکی بده تا بری بیرون !! دفعه بعدی هم خواستی بری دو برابرشو میدی ! تا دیگه هوس تفریح و فرانسه نکنی ! آخه تا وقتی جاده چالوس و اصفهان (نصف جهان) هست تو ... خوردی میخوای بری اروپا !! )

البته این سفر و کل دنیا در دسترست بودن فقط یکی از مزیت هاشه ، که البته برای من خیلی مهمه ، و خیلی هم حال میده و خیلی هم دوست دارم ! یه جوری که از تهران میری شیراز همینجوری از لاس وگاس بری سیدنی یا لندن خیلی میچسبه واقعا !! تازه اگر نخواستی دو تا سفر داخلی داشته باشی ، مثلا سفر چند روزه ــتو نری میامی ! نری هاوایی ! نری نیویورک ! نری شیکاگو ، نری لس آنجلس ، بخوای بری آمستردام و بارسلونا ... واقعا آپشنها زیادن نه ؟!

حالا بجز قدرت پاسپورت آمریکا و سفر کردن که جز مهمی در زندگیه اگر نگیم مهمترین ( برای من البته ) من بخوام زوم کنم رو مسائل مختلف خیلی جالب میشه ، تو جز به جز بخشها ، زندگی در اونجا برتری داره ، کلا اینجا نکته مثبتی نداره نسبت به آمریکا ... فقط به علاقه به عزیزانه که شاید نذاره زندگی مستقلی که دوست داری بسازی ! واقعا باید بهش تا این حد اجازه داد ؟
مواردی را که شما در اینجا عنوان فرمودید ، مربوط به کسی ست که لااقل یک بیزینس گردن کلفت از خودش دارد با مدیرانی که دائم روند کار را چک میکنند و شما خیالتان راحت است که فقط اتوماتیک پول به حساب شما میآید که بروید عشق و حال آنهم خارج از آمریکا !!!! با کار کردن برای دیگران و وضعیت مرخصی و درآمدی ، گمان نمیکنم خیلی با این موارد انطباقی داشته باشد!!! لااقل در این هفت سال کهنی که بنده در اینجا بوده ام ، اینجور موارد را که شما فرمودید و با توجه به درآمد خودم و همسرم که تقریبا میشود گفت خوب است را به خود ندیده ایم !! فقط توانسته ایم در این مدت سفرهای کوتاهی را داشته باشیم که حداکثر پنج روز بوده !! با در نظر گرفتن اینکه ما هر دو بسیار اهل سفر و خوشگذرانی هستیم و تقریبا زمانی که ایران بودیم بیشترین سفرها را در بین خانواده هایمان داشته ایم و جایی در ایران نبود که دیدنی و قابل گشت و گذار باشد و ما نرفته باشیم !! اصلا تور داشتیم و جزو برنامه های اصلی زندگیمان بود !! اما حالا اینجا دیگر با محدودیتهایی که داریم بسیار کمتر امکانش پیش آمده تا بتوانیم از خود عکس العملی انجام دهیم. منکر گفته های شما نیستم ، اما خیلی هم باور ندارم که کسی اینگونه بتواند زندگی را در امریکا بگذراند. مگر اینکه مرخصی هایتان را روی هم جمع کنید و هر از چند سال یکبار یک همچنین سفرهایی را بروید. این امکانش هست ولی در یکسال حتی دوبار یا سه بار امکان ندارد ، چون تجربه ی من به من این را نشان داده !! حتی من در میان آدمهای ایرانی پولدار هم این شرایط را ندیده ام. الاقل اینکه تعدای از آنها با من دوست هستند.
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، kamyab23 ، dv2017 ، milade

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان